Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117501) Jahno válasza hobizoli (#117461) üzenetére


Jahno
őstag

"heti hét napon át, még ünnepnapokon is. Így több mint másfél emelet készülhetett el egy hét alatt."

Wiki ezt írja, de néha nagyban könnyebb.

(#117502) WiZARD válasza hobizoli (#117447) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem hiszem.
Persze egyes részei gyorsabban meglettek volna, nem lett volna födémenként 28 nap várakozás hogy kössön a beton, stb.
De nem a szerkezet építéssel szívunk, hanem kb minden mással.
Elméletileg ezt is lehetne sokkal gyorsabban, hasonló emberekkel pedig a könnyűszerkezetes se lenne még kész.

Itt van pl egy "gyorsan épülő" könnyűszerkezetes ház nem túl vidám története.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117503) qnadam válasza -NoVa- (#117493) üzenetére


qnadam
veterán

kúthelyzet, vágány utcai molnál van minden.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117504) qnadam válasza Samott (#117491) üzenetére


qnadam
veterán

kár hogy nem látszik, mit hirdet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117505) ezittketto válasza npera (#117454) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Baba!! :K :C
Nagyon úrias a style :)

(#117506) -NoVa- válasza qnadam (#117503) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert a Mol nem importál. Ott majd akkor lesz hiány, amikor azok is ott tankolnak, akik eddig importot toltak az autóba.

(#117507) Grillo válasza -NoVa- (#117506) üzenetére


Grillo
senior tag

Biztosan Zsolt is olvassa a fórumot: [link]

(#117508) -NoVa- válasza Grillo (#117507) üzenetére


-NoVa-
őstag

Milyen meglepő, bölcs főszolgánk belenyúlt agazdaságba és hát nem leborult valami?

(#117509) Samott


Samott
addikt

Tévedés, hogy mindenkinek alapvető joga közterületen a saját autójával parkolni

Amugy kesz elmebetegseg ami a varosban van, csutortok keso delutan be kellett mennem egy alkatreszert a Ferenc terre (IX. ker) es frankon nem volt szabad hely este het korul... mindenhol allt valami auto, pedig 8-ig fizetos a kornyek.Utasom kiraktam beszaladt a cuccert a Hardverkerbe, kozben mentem ket kort a ter korul elottem ket masik autoval akik szinten igy csinaltak. Annyi hely se volt hogy akar szabalytalanul felrehuzodjak (ulok a kocsiban ha nyilik a kapu tovabb tudtam volna menni).

Hazafele meg beszoptunk egy meretes dugot, mert halalra gazoltak valakit aki a 2x2 savos ferihegyi uton a zebratol szaz meterre akart atfutni. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117510) Jahno válasza Samott (#117509) üzenetére


Jahno
őstag

Mellékesen csúcsidőben a metrópótlóra már néha a 4. buszra sem lehet felférni itt-ott.

Hardverker meg olyan, de miért nem villamossal mentél?

(#117511) Samott válasza Jahno (#117510) üzenetére


Samott
addikt

Mert este voltunk es zart nyolckor, nem akartam erre az utra 4 villamosjegyet elpazarolni, csak egy kis kerulo volt az eredeti utitervben. Nem jarok be a varosba mostanaban, nincs berletem meg allando helyem ott. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117512) Samott válasza qnadam (#117504) üzenetére


Samott
addikt

Ennyit lattam en is csak ebbol, nem is gondoltam hogy hirdetes lenne. Lattam mar hasonlo elmebeteg fozeseket azsiai nepektol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117513) Jahno válasza Samott (#117511) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az számít, hogy mi hány jegy, itt elvekről van szó és vissza kell szorítani az autós közlekedést, ha nem tudnád. Oldjad meg.

(#117514) -NoVa- válasza Jahno (#117513) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az visszaszorult, pont az volt a gond hogy nem közlekedtek, hanem odaparkoltak.

(#117515) Jahno válasza Grillo (#117507) üzenetére


Jahno
őstag

Én szinte mindig 50 felett tankolok, de akkor max. előbb fogok vagy ki tudja.

(#117516) -NoVa- válasza Jahno (#117515) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én most még megálltam 47-nél, de nem liter, hanem ezer ft.

(#117517) Jahno válasza -NoVa- (#117514) üzenetére


Jahno
őstag

Már nem lehet parkolni mert lefoglalták helyieknek :-D Legalábbis a tér másik felén, mert néha én is oda járok közértbe. Most szükségmegoldásként beestem az Emagdigitálba, de megint megfogadtam, hogy soha többet. Töketlen tré banda lett. Marad az Aqua az útbaesik.

(#117518) Samott válasza Jahno (#117513) üzenetére


Samott
addikt

Ja, vissza van szoritva, ebben a honapban masodszor mentem be a varosba. :) Es vegulis megoldottam, meg a parkolasert is fizettem volna. Csak hat nem volt hol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117519) blueboi69 válasza -NoVa- (#117516) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Örülök, hogy nem kell sem a bmw-t sem az smaxot teletölteni a szerény 70literes tankjukkal :)

(#117520) Grillo válasza Jahno (#117515) üzenetére


Grillo
senior tag

Vitara meg a C4 is 45 literes tankkal rendelkezik elvileg, innentől hú kerz.
De mondjuk a 70 literes pick upot emiatt 250 km-rel korábban kell tankolni, az már akár érezhető különbség az érzékenyebbeknek.

(#117521) blueboi69


blueboi69
csendes tag

hobizoli

Tessék, pont ezt nem értetted a múltkor, hogy hát lehet külföldön is vásárolni ingatlant.
Látod, van aki így gondolkodik:
[https://index.hu/gazdasag/2022/06/24/nyaralas-nyaralo-turizmus-ingatlan-luxusnyaralo/]

(#117522) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Namost, ki és mit szólalt meg, hogy 398 a CHF?!

(#117523) Jahno válasza A. Crowley (#117522) üzenetére


Jahno
őstag

Nemtom, de Kelenföldön már tele lett a vonat, Déliben pár útra már jegyet sem tudtak adni, annyival előre elfogy. Azért ez bőven jobb,mint a HÉV vagy a metrópótlók. Mondjuk előtérben a mellettem lévő székre már egy vékonyabb leányzó sem nagyon fér el, de még próbálkozik. És akkor nincs sok cuccom.

Ráadásul gyárban egész nap vártam egy kütyüt, ami nem akart megérkezni, hazafelé menet meg kollégát várta a recin egy hasonló csomag, jajjanyám :W Szóval gyorsan elkoboztam, beszereltem és rohantam tovább. Majd holnap ránézek elindult-e a szerver, de lehet hétfőre halasztom, ne hiányozzon senkinek :D

És új fogalmat tanultam: kultúralkesz.

(#117525) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Pázmándi kerékpáros pihenő. Nem az én fotóim, de sürgősen el kell oda menni, megnézni! :)






Képek alapján eléggé ott van! :)

(#117526) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ez meg Zámoly:

Giro alatt:


Utána nem sokkal:

(#117527) Samott válasza Bujdy81 (#117526) üzenetére


Samott
addikt

Es tud rola es imadja. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117528) eattila válasza Samott (#117527) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, jo fej volt :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117529) eattila válasza Bujdy81 (#117525) üzenetére


eattila
csendes tag

A faragas szep, de en hianyolom az elo fat… valahogy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117530) Grillo válasza Jahno (#117523) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt most keszin a Shell kútnál zárták le mobilkerítéssel az oszlopok kétharmadát, maradéknál fasza sor. Mondjuk a 95ös gondolom 480, ami nem rossz ár...

De rohadjon meg, nekem is tavalyig alig ment a saját autó, persze januártól beszoptam ezt is a változással, na mindegy, nem olyan rossz az emeletes vonat. Ha jön...

(#117531) Sipi- válasza -NoVa- (#117493) üzenetére


Sipi-
tag

10:10-kor tankoltam OMV-nél 57 liter normál 95-öst (Prémium 95 már vasárnap sem volt), 11-kor bejelentették, hogy max 50 liter lehet 480-as áron tankolni. Így 27e helyett 44ezret fizettem volna.

Egyébként ezt megcsinálhatják? Mert akkor azt is mondhatná, hogy maximum 5 litert ad 480-ért, ha több akkor pedig fizess piaci árat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117532) Sipi- válasza Samott (#117509) üzenetére


Sipi-
tag

Ferenc téren és környékén 5, meg 10 évvel ezelőtt sem lehetett parkolni. Vagy szerencséd van, vagy megállaz szabálytalanul a Bubi biciklik előtt vagy keresgélsz és fél óra után valahol megállsz (vagy beállsz az Aldi parkolóba, bár volt már, hogy ott sem volt parkolóhely, amikor vásárolni mentem volna).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117533) hobizoli válasza blueboi69 (#117521) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en ugyanezt mondtam, hogy nem eri meg itt venni "befekteteskent", mert kulfold mar akar olcsobb is

sok balatoni nyaralo aran pont kettot veszel Horvatorszagban
ezert veszik ott, egyreszt 100EUR /ej aron kiadhato, hosszabb a szezon es eleve 2 ingatlan egy helyett
a megterulesi ideje joval jobb, mikozben ugyanannyi penze all benne

vagy nezz spanyol arakat... detto ez

telen lattam ilyet, hogy Kanari szigetek, 8-10perc shuttle busszal a reptertol, 300m-re legvonalban a tengerparttol uj epites, 230kEUR = 80milka (akkor)
es ott nem 2 honap a szezon...
a balaton deli partjan ennyiert mutatnak egy ures telket, a 7-s uttol delre esoen


na itt tartunk... :U

több drón kell ;P

(#117534) hobizoli válasza Samott (#117509) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Európában sehol nincs olyan nagyváros, ahol a belvárosban ekkora mennyiségű autóforgalom lenne, mint Budapesten

Europaban sehol sincs olyan fovaros, ahol ennyire elmaradott lenne a metrohalozat a tomegkozlekedes gerincekent mukodve, mint Budapesten
amikor jonnek az orok pelda nyugat europai varosokkal, akkor ez a resze a bulinak vhogy mindig elfelejtodik

majd ha nem stabilian 1+ orat kell keccsolni BKV-n, hogy odaerjek vhova, ahova kocsi 15-20perc alatt is elvisz, akkor beszelhetunk errol...

Budapest 100 evvel ezelotti teruleten jar csak metro, mikozben onnan 8-10km-re van ma mar a varoshatar
plusz a kozvetlen agglomeracio is siman megbirna a kozvetlen kapcsolatot, akkor meg 15km-rol van szo

180km2-s 600k-s Koppenhaga 38km metrot huzott fel 2002 ota, es a repteret is eleri
itt meg 1896 ota lett 3x akkora varosban a 3x annyi lakosra 39km... Ferihegy? jaaaaa

Parizsban 1900 es 1940 kozott 12 vonal epult es bovult/bovul , a jelenlegi halozatuk 220km a RER (=HÉV) nelkul is
Madridban csak 2000 ota 50km uj vonalszakasz epult, ami 25%-l tobb, mint a teljes budapesti halozat 125 ev alatt....290km-nel tartanak most
Bukarestben 1976-ban indult az elso vonal, mint itt az M3, ma mar 5. vonal epul es 78km a halozatuk
Praga 1.27 millios varos, 500km2, 63km-s halozat

szoval, mi a velemenyed ez ugyben...? :DDD :DDD

vitezy hujegyerek meg a villamosokban latja a megoldast a mindenre IS
nem ertem ezekben a varosokban miert nem abbol epitenek tizen km-s uj vonalakat :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#117535) hobizoli válasza blueboi69 (#117521) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FB dobta fel ezt: siofoki nyaralohely 5 ejjel 2 fore 203k ellatas nelkul [link]

:DDD

több drón kell ;P

(#117536) Jahno válasza hobizoli (#117535) üzenetére


Jahno
őstag

Én ráadásul ezt /főre látom. Viszont ha lenne ilyen kecód és ennyiért ki lehetne adni, akkor adnád olcsóbban?

(#117537) blueboi69 válasza hobizoli (#117535) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jézusom, ki az aki ezért fizet ennyi pénzt??? Minek menjek el olyan helyre ami nagyságrendekkel szarabb mint otthon? Mert még ha valami havas hegycsúcsos vidék lenne, vagy egy tengerpart, azt még megértem, mert más a környezet.
Na meg csak a szállásért eltapsolni fél havi fizut (KSH adatai szerint kb ennyi) 5nap alatt, elég drága...

(#117538) blueboi69 válasza Jahno (#117536) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amikor megvettük a kecót, mondtam asszonynak, hogy most egy időre nem lesz pénzünk nyaralni, cserébe olyan helyen lakunk ahová mások nyaralni jönnek.
Egyre jobban ezt érzem, majd max ha sikerülne egyszer elmenni valami sátorozós túrára Szlovéniában/Ausztriában, majd a nagyobb gyerekekkel, de ez még nagyon a jövő.

(#117539) zetor2000 válasza blueboi69 (#117537) üzenetére


zetor2000
senior tag

Érdekes ez a KSH adat, google-ba beírtam, hogy KSH fizetések 2022.
Első 4 találat:
1. 546.000 Br. KSH szerint az átlagfizu a teljes munkaidőben foglalkoztatottaknál. 2022.04.26
2. érdektelen táblázat
3. 511.400 Br. KSH szerint az átlagfizu a teljes munkaidőben foglalkoztatottaknál. 2022.05.24
4. 467.300 Br. KSH szerint az átlagfizu a teljes munkaidőben foglalkoztatottaknál. 2022.03.28

Ezek szerint az átlagfizetés számolásnál havonta van ~40-50 ropi ingás. Az _átlagnál_...

Amúgy a szállásköltség innen nézve kezd hasonlítani egy rendes nyugati szálláshoz. Jövő hónapban tervbe van véve 10 nap (9éj) (H)Amsterdam, hogy megyek nyaralni. Ott 2 főre ~5-600tól vannak szállások. Ahova megyek, ott ~650E a 9éj, 2 főre, reggelivel, ingyen reptéri transzferrel. Ez azt jelenti, hogy a 9 éj 325/fő, az annyi, mint ez a balatoni izé. Reggeli nélkül. Igaz, ez apartman, az én szállásom meg egy random belvárosi szállodai szoba.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117540) Samott válasza Sipi- (#117531) üzenetére


Samott
addikt

Azzal az a legnagyobb szivas ha veletlenul 50 liter fole csuszol akkor az egeszet piaci aron tankoltad. Mondjuk nekem nincs ilyen problemam, nem fer annyi a tankba amugysem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117541) Samott válasza Sipi- (#117532) üzenetére


Samott
addikt

Neztem egyebkent alternativakat, van ott egy sarokra egy parkolohaz (Pava?) szoval nem lehetetlen, csak eddig meg mindig tomegkozlekedessel voltam arra, nem figyeltem erre. Megoldottuk, de legkozelebb Foxpostba kerem, az egy nappal tovabb tart, de itt van setatavolsagban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117542) zetor2000 válasza Sipi- (#117531) üzenetére


zetor2000
senior tag

A MOL is meglépte... Ha MOL kúton vettél volna ennyit, akkor vagy piaci áron kaptad volna, vagy 50liternél lekapcsolt volna a kútfej.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117543) NauTiLUS_HUN válasza hobizoli (#117534) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ha már ilyen metró fixációd van:

The Belgian City That Built A Metro Line... And Never Opened It:
https://www.youtube.com/watch?v=QeMJBqU_eYc

Illetve miből gondolod hogy nincs új villamos vonaluk? Pl Prága, ha már az utolsó példád volt:
https://www.expats.cz/czech-news/article/prague-opens-new-tram-line-from-barrandov-with-historic-vehicles

De az tény, hogy ők másképp csinálják:
"Up to three thousand new apartments will be built at Holyně over the next fifteen years, and residents moving in will already have prime public transport access thanks to the new tracks."

Az új negyedhez előre gyártanak villamosvonalat, a hülyék.

(#117544) Samott válasza hobizoli (#117534) üzenetére


Samott
addikt

En nem latom problemanak a villamost, volt olyan osztalytarsam aki inkabb a 14-es villamossal jart mint a 3-as metroval. A 4-es metro meg mar olyan melyen van, volt olyan hogy tovabb tartott lemenni hozza mint maga az utazas. :) A villamos vegulis felszini metro, nincs azzal gond.

Tovabbra is tartom hogy a problema rakfeneje az ott lakok ingyenes parkolasa. Mindenhol a belvarosban. Lenne hely lenne fizetokepes kereslet de kiosztjak a lakoknak. Lesz szep uj parkolasi rendszer: A terézvárosi polgármester megosztotta a leendő fővárosi parkolási zónatérkép egy részletét - legalabb nem szivatjak a nepet a zonahatarokkal, sokkal kevesebb gond lesz belole hogy hol is mennyiert parkoltal. De a lakok kedvezmenyei megmaradnak. Es a felkegyelmu f.sz kepes odakommentelni:

"Nekem tetszik. Nagyon unom, hogy ha este hatig nem érek haza, akkor nem találok parkolóhelyet ésszerű távolságban a lakásomtól. Unom, hogy péntek estétől az aglomerációból autóval ideérkező bulizó fiatalok össze-vissza, sokszor szabálytalanul vagy egyenesen balesetveszélyesen parkolnak. Ha rajtam múlna, az éjszakákat és a hétvégéket is fizetőssé tenném."

Ja, mert az aglomeraciobol kocsival erkezo bulizok miatt nincs helyed nem a szomszedaid miatt te idiota. :) O maga, a sajat ingyenes parkolasa a problema oka, de nem ismeri fel. A bulizok ki fogjak fizetni a plusz parkolast ha kell, de nem ok vannak sokan. Hanem hogy: "hétezer parkolóhely van, ám ingyenes lakossági parkolási engedélyből mintegy 12 ezret adott ki az önkormányzat"

Irtam mar: ha hetezer hely van, akkor az ott lakok licitalhatnak 3500 helyre. A 3500 legmagasabb ajanlat egy evre kap parkolasi engedelyt. Annyiert amennyit a liciten felkinalt erte. A tobbi parkol ugy mint barki mas. Evente uj licit. Nyilvan emelkedo arakkal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117545) Samott válasza zetor2000 (#117539) üzenetére


Samott
addikt

Ezzel tobb problema is van, elsosorban hogy atlag es nem median, masodsorban hogy 5+ fot foglalkoztatok kozt nezik, harmadsorban hogy KSH. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117546) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#117544) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

"Irtam mar: ha hetezer hely van, akkor az ott lakok licitalhatnak 3500 helyre. A 3500 legmagasabb ajanlat egy evre kap parkolasi engedelyt. Annyiert amennyit a liciten felkinalt erte. A tobbi parkol ugy mint barki mas. Evente uj licit. Nyilvan emelkedo arakkal."

Amit jelen állapotban ha jól tudom kb. elvesz a kormány és odaadja egy neki tetszetős helyre, így nem fog egy önkormányzat sem ugrálni.

[ Szerkesztve ]

(#117547) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#117546) üzenetére


Samott
addikt

Persze, nyilvan az onkormanyzatnal kellene hagyni ezt a penzt hogy a kornyezetre kolthessek. A lakoknak akarnak jobbat, nem csak az autosoknak. De a lenyeg az hogy nem a fizetoparkolok miatt nincs hely, hanem mert tul sokan allhatnak meg ingyen. Es a fizetos parkolast azert csinaltak eredetileg, hogy legyen eleg szabad parkolohely.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117548) Jahno válasza Samott (#117544) üzenetére


Jahno
őstag

"A villamos vegulis felszini metro, nincs azzal gond. "

Míg elé nem állnak az autók, aztán megy a csilingelés. Sokkal több baj szokott lenni vele, mint a metróval, no meg merrefelé járt a 14essel? Központ-Lehel tér metróval gyorsabb, de pont tegnap optimalizálgattunk, Központ-Lehel utca szakasz is jobban kijön a metró+1es villamos kombinációval.

(#117549) Sipi- válasza Samott (#117547) üzenetére


Sipi-
tag

Abban igazad van, hogy a bulizó fiatal kifizeti a parkolási díjat, egy koktél ára maximum. Viszont az is probléma, hogy nincs elég parkolóhely. IX. kerületben néztünk még pár éve új építésű lakást és ott mondták, hogy lakásszám*2/3-ad parkolóhely a kötelező minimum, ezért Ők pont ennyit alakítottak ki (felfelé kerekítve). Hiába is akartunk volna kettőt venni, nem volt már annyi szabad. Mostani lakásunknál két helyet vettünk, mert két kocsit használunk. Egyébként befektetésnek sem rossz, már dupla annyiért el lehetne adni minimum :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117550) Jahno válasza Sipi- (#117549) üzenetére


Jahno
őstag

Mármint milyen időtartamra számolod azt a koktélt? Mellékesen tudja a fene, egyéb helyeket nézve nem nagyon járnak kocsival a népek, Nagyobb koncertre is csak úgy, ha az vidéki/idősebb korosztályt vonz.

És persze lehet 5ezres fix összegért parkolni, de néhány szabályzatban el fog veszni és utoljára azért 800 forint/órát fizettem, 5-6 óra parkolás, az hamar átszámolható 4 cosmopolitanra (gyengébb helyen 2re, ha a szórakozóhelyen veszed és nem előtte), ha nem figyel az ember.

Sokszor mondjuk nem kell a Kazinczy utca és környéke, de ha az autók nem kezdenek el fogyni 2-4 óra környékén, akkor azok főleg nem a bulizók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.