Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117601) npera válasza WiZARD (#117597) üzenetére


npera
újonc

Egy kis 4-rotoros Wankelre gondoltam...

(erre még én is rámondom, hogy "füstös" :C )

(#117602) Jahno válasza npera (#117600) üzenetére


Jahno
őstag

Végén még meglesem, hogy milyen meló lenne az enyémnél. Utána csak a cikkszámát kell eltalálnom, hogy sokadik alkalomra már ne kelljen visszacserélni :DD

(#117603) -NoVa- válasza npera (#117600) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pont így kell szivargyújtó biztosítékot cserélni a Volvoban, ugyanaz az ergonómus tervezhette.

(#117604) Samott


Samott
addikt

MKBHD: Ford F150 Lightning is the iPhone of Pickup Trucks

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117605) Sipi- válasza Jahno (#117595) üzenetére


Sipi-
tag

Ki kell állni a napra előtte pár órára. Akkor nem töeik olyan könnyen a patent, csak Te fogod szidni, mert folyik rólad a víz.
Yarisban is le kellene bontanom a középkonzolt egy izzócsere miatt, mert tavaly év elején kiégett. De aztán olyan hirtelen tél lett, hogy nem jutott rá idő :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117606) Jahno válasza Sipi- (#117605) üzenetére


Jahno
őstag

Autó karbantartásból pont elég volt mára, hogy fa alatt parkoltam és takarítottam a madárszart.

(#117607) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, királyság volt. Voltam kinn 3 akksival, a TP3-as (3" 2S 75-grammos) cuccot nyektettem. Vittem magammal 2 vödröt, aztán vödör-szlalom volt. Szerintem megdöntöttem a világcsúcsot, mert ilyen még nincs feljegyezve a rekordok könyvében :P

Próbáltam értelmesen kanyarodni, aztán néha "kicsúsztam" oldalra, de igyekeztem szigorúan szűkíteni....

Runcam Racer 3 Nano képe kegyetlen jó, éppen jön a vihar és nagyon drámaiak voltak a felhők (harsogó kumuluszok, ahogy apám mondta régen.....)

(#117608) npera


npera
újonc

Készül egy Polar M450-es bringás km-óra konzol. Még csak iterálom, először a befogatós részét akarom összejátszani a kütyüvel, aztán lehet a gumifület és a kormány felé menő interfészt...

(#117609) qnadam válasza Samott (#117540) üzenetére


qnadam
veterán

s ha beállok a kútra, tankolok 40 litert, bemegyek, fizetek, tankolok 15-öt, az járható út?
mondjuk inkább csak elméleti a kérdés, az 55 literes tankba nagyon kevésszer tankoltam 50 liter fölött.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117610) Samott válasza qnadam (#117609) üzenetére


Samott
addikt

Mintha napi 50 liter emlegettek volna. De hoyg tartjak nyilvan azt nem tudom. De ha a Molnal tankolsz 50 litert akkor az OMV-nel is tankolhatsz aznap ugyanennyit. Az biztos nincs osszekotve. Alakul a jegyrendszer, szepen lassan. Ami aggasztobb hogy egyre tobb lebojazott kutoszlopot latok jartamban-keltemben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117611) blueboi69 válasza Vodike (#117552) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezek az adatok honnan jönnek? Az órából? Hogy csináltad ilyen gyorsan? Én vettem slimmelezer-t, de még nem sikerült összehekkelni. Vagy ezek az inverterből vannak?

36kWh a termelt vagy amit pluszban táplálódott vissza? Korrekt, nagyon! Mit is mondtál mekkora rendszer lett?
Nálam ilyen 35kWh a napi csúcsom, de ugyebár nekem 2 tetősík van. És amúgy meglepő, de a DK-i irányú az sokkal jobban teljesít, délelőtt még hűvösebbek a panelek.

Ami D vagy DNy irányú az ilyenkor nyáron többet termel, télen viszont kevesebbet a DK-ihez képest.

(#117612) -NoVa- válasza Samott (#117610) üzenetére


-NoVa-
őstag

Importbenzin nélkül nincs elég mindenkinek, megmondta a Mol. A párt meg csak egyre keményebb hazugságspirálba mászik, de belebukni nem tud, mert elég médiaháttere van hogy bármit megbocsásson magának.

(#117613) blueboi69 válasza Samott (#117557) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azzal egyetértek, hogy Bp belvárosa inkább azoknak való, akik nem akarnak autózni. Bárki akivel beszélek és a belvárosban lakik, mindig azzal jön, hogy közel van minden meg jó a közlekedés. Hát akkor a fasznak kell autó.
Igazad van, hogy az ottélők foglalják a parkolóhelyet.
Viszont utólag bevezetni azt, hogy nekik is kelljen fizetni, az úgy igencsak durva. Mert van aki mondjuk mozgássérült, vagy szimplán nagyon nehezen tud bkv-zni, mert lesérült vagy nehezen mozog vagy beteg a gyereke stb, nem büntetheted azzal, hogy neki is kelljen fizetni a parkolásért napközben. Főleg, hogy már megszokták azt, hogy helyiek ingyen parkolhatnak ott.

Sztem akinek ez a parkolás fájó, az nem költözik oda. Eleve sosem fogom megérteni, hogy ki akar a budös zajos belvárosban lakni, lehet azoknak a parkolóhely hiánya sem zavarja, nemtudom.

(#117614) blueboi69 válasza WiZARD (#117561) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pénzre csak bólógassál, aztán a végén küldd el a picsába.

WC-t meg tudom érteni, én elképzelni sem tudom, hogy pl az építőipari munkások hogy tudnak működni egész nap. Mondjuk lehet tökmás az emésztésük, én ilyen dagadt irodistaként máshogy működök, nekem is ebéd után kell a fajansz :D

Vagy ráaszarik egy újságpapírra és kidobja az ablakon, mint a Mucsi a vizesben :D
De nem most kéne ilyen sértődött hangnemben ezt előadni, hanem szólhatott volna korábban is.
Nálunk is amúgy akárki munkás jött ide, akár egész napra, az nem ült be a wc-re, de végülis meg tudom érteni.

(#117615) blueboi69 válasza -NoVa- (#117603) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Párszor szereltem már én is így, vese a küszöbben, csodálatos érzés :U :U

(#117616) Samott válasza blueboi69 (#117613) üzenetére


Samott
addikt

A mozgasserult most se fizet, sot fenntartott helyek vannak nekik. Nagyon helyesen.

Ezt a megszoktuk dolog addig mukodik amig a szomszednak nincs autoja. Ki tarthatja meg a helyet: aki regebb ota lakik ott vagy akinek kocsija volt korabban? Egymassal versenyeznek a korlatozott kapacitason. Aki nem birja finanszirozni majd eladja vagy elkoltozik. Nem az onkormanyzat, a videkiek vagy eppen a kormany szivatja oket hanem a szomszedok egymast szopatjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117617) Samott válasza -NoVa- (#117612) üzenetére


Samott
addikt

Nem a mennyiseg az igazi gond hanem gondolom minden literen buknak (a nagykerarra tettek a sapkat). Meg az olcsobb orosz olajon is elfogyott a haszon. Ezert tortennek a "balesetek" meg korlatozott a kapacitas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117618) blueboi69 válasza Sipi- (#117586) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Közel 4ezer??? Mármint 1 adag???
Nemsemmi.
Persze amilyen zöldségárak vannak, nem csodálom.

De egyébként ilyet később kell enni, nálam most kezd teremni a paradicsom, a paprika meg még éretlen. Szezonon kívül ilyet enni....
De amúgy 1000-1500ft 1kg zöldség, tegyük fel a paprika és paradicsom megvan 1000ből együtt 1 adagnál, belerak 4tojást, fűszerezi -> 1500, valamin megsüti, az is költség, ha napelemről működteti az indukciós főzőlapot mint én, akkoris van némi befektetés azért, de mondjuk elmosni a tányért, evőeszköt, szalvéta, akármi 2000 az anyagköltség, a többi az profit, megy el pincér, szakács bérébe, rezsire, a teljesen tiszta haszon így sem túl sok :( Ez a szomorú.

(#117619) blueboi69 válasza Samott (#117616) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazad van, egymást szopatják, de ezt fel kell tudniuk ismerni, hogy ennek nem lesz feloldása, amíg ott laknak. Én gyűlölöm a parkolóhely keresést, el sem tudom képzelni az életemet úgy, hogy hazaérve parkolóhelyet kelljen keresnem.
Nyűgös gyerekekkel, telepakolt csomagtartóval egy bevásárlás után kizárt. Nem is lakok ott, nem is érint, problem solved.

(#117620) blueboi69 válasza npera (#117607) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én meg hetek óta csak tervezem, hogy kimegyek drónozni. Napközben kurvameleg van, estefelé meg már gyerekek csinálják a műsort.
Még az lehet, hogy ha korábban elalszanak és még világos van, akkor kimegyek. Csak akkor meg a szúnyogok találnak meg...

(#117621) Samott válasza blueboi69 (#117619) üzenetére


Samott
addikt

Nekem is csak az a bajom ezzel hogy mindenki a videkieket szidja emiatt, mikozben azok egyreszt legalabb fizetnek, masreszt hazatakarodnak addigra mire ez a vadaszat elkezdodik. Annyira hazug ez az egesz ahogy ezt a helyzetet kezelik. Ki kell mondani hogy sok az eszkimo es keves a foka. Es el kell kezdeni ritkitani az eszkimokat. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117622) WiZARD válasza blueboi69 (#117614) üzenetére


WiZARD
addikt

Rafkós, előre kell fizetni. (mármint amikor leszállította a cuccot, utána kezdi csak el beépíteni)
Igen, elmehet az any**ba, de nem tudok mit tenni vele. Meg így utólag visszanézve, már az első ajánlatot tartalmazó emailben is leírta ezt.

wc igény tök jogos, csak nem így kéne előadni - főleg 2+ hónap ígérgetés után, újabb időhúzásnak tűnik csak

A fő kamus kivitelező persze az egész kezdetekor jött a nagy mesével, hogy itt milyen rend lesz, hozza a mobilwc-t, mert képzeljem milyenek ezek a melósok és volt már olyan, hogy wc hijján az épülő házban az egyik szoba közepére odasz*rt az egyik melós...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117623) A. Crowley válasza Samott (#117610) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Komplett benzinkutat láttam lebójázva szombaton.

(#117624) blueboi69 válasza WiZARD (#117622) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor baszódjon meg, nem tudsz mást tenni, mint kifizetni :(

(#117625) -NoVa- válasza Samott (#117617) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán mostanság derülnek ki a turpisságok, hogy az olcsóbb Orosz nyersanyagokat is szarabb áron vettük, mint a hanyatló, de piaci alkuban mégis valahogy életképesebb nyugat. Elég sokba kerül mindannyiunknak, hogy látszólag minden a legnagyobb rendben van, de annyi év agymosás után most már tüntetni sem menne ki senki egy V.Iktor féle öszödi beszéd után, úgysem lesz semmiből semmi.

(#117626) zetor2000 válasza blueboi69 (#117614) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár éve rendszeresen látogattam építkezést... Az udvaron voltak ToiToi WCk. Aztán egy Bobcates őrült nekimet, mert arrébb kellett pakolnia. Fogta a kanalat, alátette, odébvitte. Az, hogy van e benne valaki, nem érdekelte :)

A melósok ettől függetlenül eléggé ritkán vették igénybe a ToiToi-t. A kisebbet elvégezték az épületben bárhol, a nagyobbat meg itt-ott.
Cserébe volt egy "speciális takarító brigád" az ilyenek ellen. Járták az épületet, és ahol "baleset volt", ott közbeléptek. Szőnyegcsere, fertőtlenítés, ami kell.

Egy liftkezelő kisöreget (70+ os bácsi) meg megvertek, mert be-beszólogatott a vonalkódos nadrágú fiatalembernek. Konkrétan esett ki a sz.r a nadrágszárán.

Hja, nagy épület, szép nagy irodaház.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117627) Sipi- válasza blueboi69 (#117618) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, egy adag (nem tudom mekkora!). Viszont tegnap ettünk máshol fatányérost 3590-ért, az jobb üzletnek tűnt nekem (roston csirke, cigánypecsenye, sült debreceni és még egy hús és köret).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117628) -NoVa- válasza zetor2000 (#117626) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az Aréna mozinál volt nyitás után némi nyűg, amikor az egyik terem sarkánál meg kellett bontani a burkolatot, és takarítani. A melósok azt a részt használták WC-nek, a gipszkartonos meg a végén leburkolta, és eltartott egy darabig, amíg a szag átütött a falon. Erősen odafigyelős műfaj ez, és teljesen megértek mindenkit, aki inkább minden képzettség nélkül 3 youtube videóval felszívva nekiesik maga bárminek is.

(#117629) Samott válasza zetor2000 (#117626) üzenetére


Samott
addikt

Buhera mátrix - ez a reszlet, de igazabol majdnem az egesz film ilyen. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117630) eattila válasza -NoVa- (#117625) üzenetére


eattila
csendes tag

Sajnos nem. Ezt már "megnyertük".

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117631) blueboi69 válasza -NoVa- (#117628) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"aki inkább minden képzettség nélkül 3 youtube videóval felszívva nekiesik maga bárminek is"

Ez én vagyok, cserébe leginkább saját házamnál csinálok bármit is :)

Egyébként múlthéten elkészült a kandalló. Féligmeddig ismerős jött, két jómunkással. Teljesen korrektek voltak, maguktól kérdezték, hogy gyerekek mikor alszanak, mert ahhoz igazítják a fúrást-vésést.
3. napon már csak egyikük jött befejezni az utolsó simításokat, kb 2-3órányi munka maradt, de előző nap nem akartak sokáig zavarni.
Nagyon korrektül dolgoztak, szóval tudom ajánlani őket, ha valaki szeretne kandallót. :R

A burkolás még hátra van, azt majd én csinálom, tehát ők csak az építmény funkcionális részét csinálták.

(#117632) qnadam válasza -NoVa- (#117625) üzenetére


qnadam
veterán

az itteni választókerületben időközi önkori választás volt tegnap, most megnéztem, 5594 választópolgár van a névjegyzékben (térkép alapján többre számítottam, fél káposztás i-ről van szó), 1033-an szavaztunk. az nem sok százalék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117633) WiZARD válasza -NoVa- (#117628) üzenetére


WiZARD
addikt

Én ma tervezek esztrichezni egy kis kockát :D

Burkoló mondta, hogy tud jönni gyorsan. Kérdem az mikor van? Hát talán csütörtök.
Köszi, holnap reggelre kéne hogy nagyjából megkössön (de legalább ne tocsogjon a víztől).

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117634) -NoVa- válasza blueboi69 (#117631) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én gyűjtöm az erőt egy télikert építésére, az erős lesz. Kivehető ablakos/ajtós egyszerűt akarok, kb mint egy random étterem kiülős része, olyan apróságokkal bonyolítva, hogy ha már úgyis ott a meglévő alap kövezés, ami jól tart, akkor nem kéne betonozni. Pár földcsavar elbírja azt a méretet gond nélkül, a kőre feldobok valami rétegzáró fóliát, rá padló, csak hogy a bogarak/egerek nagyjábóll kívül maradjanak. Kissé elvette a kedvem a kivitelezőktől, amikor kerestünk egy korrektnek tűnő céget, és bedobott egy 10 milliós árajánlatot erre. Egy árnyékolónyi bódé basszus, nem egy stadion. Még nézegetek fém megoldásokat is, az talán jobban bírja a papayáknak berakott párafüggönyt, aztán szerintem még idén nekiesek.

(#117635) blueboi69 válasza -NoVa- (#117634) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Úúúú télikert nekem is nagy álmom. De amilyen drága lett a fa, lemondtam róla :(

Kivehető ablak alatt mit értesz? Csakmert én ilyen oldalra kihajthatósat gondoltam, kb hogy körbe üveg legyen. Ez sajna elég drága szintén.

Volt kollégám egy újépítésű lakóházban lakik, tetőtérben, ő szerette volna a kb 6m2-es erkélyét megcsinálni télikertnek. 4-6M ajánlatokat kapott, elengedte a dolgot.

(#117636) blueboi69 válasza Samott (#117629) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A filmet nem néztem meg, csak a vizes jelenetet, de azt többször, mert király :)
Belvárosi élet, meg ilyen:

May be a cartoon

(#117637) Samott


Samott
addikt

Es ujra lehet haborus filmet forgatni a belvarosban: Leomlott egy ház tetőszerkezete Budapest belvárosában

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117638) Jahno válasza blueboi69 (#117636) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, főleg mikor bemész egy ilyen udvarba és sehol nincs egy lélek :-D Közepén meg azt nézed, hogy hűvös van, tök jó az idő, ha egyedül lennék akkor pont grillezésre van kitalálva minden, de legalább medence lehetne :DD

(#117639) Vodike válasza blueboi69 (#117611) üzenetére


Vodike
tag

Az órából jön jaja. Illetve még elég sok adat ezen kívül. Nem slimmelezer, de hasonló dsmr-en alapuló cucc, ilyen: [link]
slimmelezer ehhez képest elég drága :-) faterom azt vett, elég egyszerű volt összerakni (P1 portra feldug, telegram length-et kellett átállítani 1500-ról 3000-re és a HA egyből felismerte és jöttek is az adatok ESPHome integráción)

Az inverterem 5kW-os, szóval az behatárol, viszont napelemből van bőven fent, úgyhogy eléggé csúcson járatom az invertert ;]

Havonta 280-300 kWh között fogyasztunk, ezt most ilyen 7-8 nap alatt megtermelem, a többi pedig megy vissza, ha ilyen az idő.

Majd 2-3 hónap logjából okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#117640) blueboi69 válasza Vodike (#117639) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt néztem én is, de sehol nem találtam hozzá csatlakozót, meg rendelni is drága lett volna ,így legalább volt hozzá nyomtatott tok, meg kész van azt helo.

Viszont akkor segíts már, mert nekem nincs HA, telegram-om sincs vagy nemtudom az kell-e neki... Mert én feldugtam, webes felületen bejön, de csak azt íírja, hogy nincsenek adatok.
Találtam hozzá egy yaml file-t, de azt hova tudom feltölteni, ez még nem tiszta.
Annyi sejtésem van, hogy a firmware-be kéne valahogy bekódolni, talán. Pénteken jött a cucc, tegnap este kb1órát foglalkoztam vele, eddig jutottam :)

(#117641) Jahno válasza Samott (#117637) üzenetére


Jahno
őstag

Néha szoktam nézegetni a hiányzó darabokat, hogy akkor azok valószínű leestek valamikor valahova, itt-ott tákolják a házakat, de elég sok ramaty állapotban van. Sokszor kerítik le a tűzoltók. Bár ezt sem mindig értem miért a tűzoltó dolga ezek után/környékén rendet rakni, mikor éppen elég bajuk van a tűzoltással is...

Mikor erkély alatti darabokból 40 centis nem éppen könnyű részek hiányoznak, vagy komplett ablakpárkányok, mindenféle egyéb szerkezeti elemek és szinte nincs egy ép ház akkor azért lesznek még meglepetések.

Pont pár napja nézegettem, az egyik látványos részt bekarikáztam, onnan azért nagyon leeshetett valami, de én ilyennél kb. az erkélyre nem mernék kimenni. Ha megnézed az eresz alatti részeket, balra lévő épületet és a bekeretezett párkány jobb oldalát, akkor ott is akad némi folytonossági hiány. És egy véletlenszerűen válogatott épület a Gtérképről:

Fél belváros ilyen.

(#117642) blueboi69 válasza Samott (#117637) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És látod milyen sok hely van az autók között. A vidéki ingázók ugyebár...

(#117643) blueboi69 válasza Jahno (#117638) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én amikben voltam, ott mindig volt mozgás. Ha más nem 1-2cigó család. Igyekszem elkerülni az ilyen patkánylyukakat.
Egyszer meglepődtem, járókát vett egy család, ilyen tipikus belvárosi körgangog izé, 1személyes lift, omladozó vakolat. A lakás meg fullra fel volt újítva, nagyon szép, modern.
Borzalmas kontraszt lehet minden egyes alkalommal mikor kilépsz. Én gyűlölnék így hazajárni, hogy az omladozó házat kelljen nézni nap mint nap.

(#117644) Jahno válasza blueboi69 (#117642) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd péntek reggel jól leszek, mert Dob utcában kellene kezdenem.

Ráadásul némi cuccal ami délutánra/másnapra kell, szóval ma reggel befele jövet megálmodtam, hogy egy részét nem kellene az autóban hagyni, így valamikor behozok a gyárba 2 sporttáskányi mindenfélét, az megvár péntekig és délután húzhatok el célriányosan.

(#117645) -NoVa- válasza blueboi69 (#117635) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyira nem drága a fa azért, hogy 4-6 millióból jöjjön ki reálisan. Persze azért nálunk a nagy drágulás után elfelejtett visszaesni, úgyhogy át kell autózni érte Szlovákiába, ott költeni a pénzt. Csakhát az építőipar épp el van pofátlanodva, és vagy én kéne dupla bért kérjek lassan, vagy ők a felét, mert csúnyán felborultak az arányok, pedig tudtommal még nem vezettük vissza a kommunizmust. Amíg kifizetik a túlárazást, addig ez az ár, úgyhogy van még elég balek.
A kivehető ablak az azért jobb, mint a kihajtható, mert legalább nyáron nem rúgják ki/törik össze/esnek át rajta a gyerekek. Aztán összegfüggően lassan a vastag plexifüggöny is szimpatikus megoldás lehet :), erősen képlékeny még, mit akarok oda. 90+ fokra hevülő ketrecet nem. Akad a közelben fakereskedés, kéne rajzolgatni, és benézni oda ha már valami alap ötletem van, hogy mi hány méter merre.

(#117646) Vodike válasza blueboi69 (#117640) üzenetére


Vodike
tag

Ha nincs HA-d, akkor nem tudom hogyan kell használni. HA-ESPHome integrációjával tudod szerkeszteni a slimmelezer.yaml-t és egyből fel is tudod rá compline után tölteni, mindent intéz az ESPHome.

telegram length annyit tesz, hogy 1500 hosszba nem ér bele az órából kinyert adat, ezért megdupláztam a hosszát és úgy már belefért.

exTiga

(#117647) blueboi69 válasza Vodike (#117639) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja majd télen hálás leszel a több panelnek. :) Én meg az eltérő tájolásnak, majd kiderül.
Nálam 5.9kWp a rendszer, valamelyik nap volt pár percig csúcson 5.7kW-al. Erősen pislogtam is. Jellemzően 13:45-14:15 közt van az az időszak, amikor mindkét tetősík kb egyformán kapja a napot és hiába az egyiken 6 panel van, a másikon 10, mindkettő tud szinte maxon termelni. Utána a 6paneles tetősík termelése elkezd zuhanni, a 10panelnek meg 3.7kWp a maximumja. Jellemzően azért elég sokáig van 3.5-4.5kW termelés sávban.

(#117648) Samott válasza Jahno (#117641) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsoldik: The Real Reason NYC Is Always Covered In Scaffolding

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117649) blueboi69 válasza Jahno (#117641) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ahogy mondod, fél belváros ilyen. Ehhez képest, alig hallani olyanról, hogy esett le törmelék és valaki vagy valami megsérült.
Én utálnám, hogy ilyen omladozó házban lakok. Persze belülről nem látszik, lent sétálva nem nézel fel, lehet struccolni és nem venni róla tudomást, dehát nem olcsóak ezek az omladozó lakások sem. :U

(#117650) blueboi69 válasza -NoVa- (#117645) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem 4-6M a fa, exkolléga/cimbora nem is fából akarta.

Viszont az sem mindegy mekkora terület. Nálam amit én így lefednék a tető folytatásaként az olyan 30-40m2 és ez csak a terasz egy része. Felülre kell árnyékolás az üvegre kívülről, alul meg tudjon járni a levegő, akkor nem lesz forró.
Viszont a kivett üvegeket is kell tárolni valahol és ha jön egy vihar, akkor nem tudod gyorsan becsukni.
Sehogy sem jó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.