Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117151) npera válasza Samott (#117149) üzenetére


npera
újonc

Nem lehet, hogy extraprofitot generáltak a szeméten? Most akkor fizetnek... a szemetek... :Y :C

(#117152) Samott válasza npera (#117151) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsolodik, de a szelektiv hulladekgyujtes egy par eve az egesz vilagon problema lett. Mert korabban annyibol allt, hogy az osszegyujott szemetet elkuldtek kinaba az amugy uresen visszakuldendo kontenerekben. Es meg fizettek is ezert a kinaiak. Nem nagyon kellett ezzel foglalkozni. -> Piling Up: How China’s Ban on Importing Waste Has Stalled Global Recycling

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117153) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#117144) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem voltam tisztában ezzel. De csak viccelődtem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117154) eattila válasza npera (#117150) üzenetére


eattila
csendes tag

Külcsínyre gondoltam :) De már rájöttem, hogy ezzel kapcsolatban bevette a lesz_rom tablettát :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117155) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#117149) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálunk a zöld hulladékot eddig is így vitték el, néha, egyszercsak, de akkor mindenhonnan. Mondjuk az asszony nálunk mindent is komposztál, úgyhogy nem vagyok ebben érintett.

(#117156) -NoVa- válasza Samott (#117152) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, a műanyag mostanában simán megy landfillbe, papírt még újrahasznosítanak.

Egyébként gyanítom olyasmi lesz a gond, mint itt volt XV. ker, meg a városon kívüli nagyobb régióban, hogy az önkormányzat - fő - közép - al - al-alvállalkozó láncban mindenki addig húzta a kifizetéseket a törvényes határon túli limitekig, hogy a legvégén a kukásautók tankolásán kellett húzni az időt, és napokat/heteket csúsztak az elszállítással mert a garázstól a legközelebbi kútig volt elég a tankban lévő maradék lé, a cégnek meg nem volt már miből megtölteni. Aztán egyszer valamelyik szinten beleöntöttek némi lét, és azóta megint megy.

(#117157) blueboi69 válasza Samott (#117149) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt eddig igen. Szelektívet ma kellett volna, de még nem jutottak el ide.

Mondjuk itt minket mással ver a sors, a parton lévő korzót üzemeltető patkány mindent kitalál, amit a helyiek utálnak. Vurstli, óráskerék, fizetős parkolás, és tegnap még a strand egy részét is lekerítették valami ocsmány hulladék kerítéssel, mondván,hogy az VIP strand lesz :W de inkább néz ki majomketrecnek.
A víz meg szerintem pocsék, idén is inkább a kertben medencézünk.

(#117158) blueboi69 válasza -NoVa- (#117156) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amikor még 5éve Budaörsön laktunk, ott az önkoritól átvette valami állami cég a szemétszállítást, aztán kiderült, hogy pénz az nincs rá és tankolni sem tudnak a járművekbe. Előtte hibátlan volt a szemét és zöldhulladék elszállítás.

(#117159) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#117155) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is néha próbálkozom komposztálással, de nincs rá elég helyem, szóval megy zsákokba, aztán elviszik.

Viszont a málna megtáltosodott, már simán 170cm magas vagy lehet több is. Ez folytontermő, az ilyet vissza kell vágni ősszel tövig, aztán tavasszal kinő. 1 tővel indultam 2éve ősszel, most már lett belőle vagy 10-15.

(#117160) -NoVa- válasza blueboi69 (#117158) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez is olyan, mint amikor a patkányirtást áttolták valami kormánybarátabb cégbe, akik addig max szúnyogot láttak, de aláígértek a Bábolnának (akik évek óta azt mondták, hogy kicsit emelni kéne a kereten mert az evolúciónak utána kéne menni, ha hatékonyan szeretnénk irtani a lassacskán egyre immúnisabb populációt). Haver jól jár, mindenki más megszívja, és a végén még drágább is lesz, de lehet fotózni mosolygó öltönyös arcokat akik megoldották.

Ja, azóta a boltok/magánlakások maguk veszik a mérget saját költségen, ami eltűnt az állami grafikonokból, szóval profit. Ne nevezzük rejtett adóemelésnek, elvégre nem kell költeni rá, ha nem akarunk.

(#117161) eattila válasza blueboi69 (#117157) üzenetére


eattila
csendes tag

De magasabb a vízszint? Mert legutóbb igencsak lent volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117162) -NoVa- válasza blueboi69 (#117159) üzenetére


-NoVa-
őstag

2 ilyesmi ződ műanyagdoboz valami sarokban nem túl helyigényes, és túlgondolkodni sem kell. Ződségpucolás maradéka bele felül, meg a fűnyíró, és némi egyéb ződ, évente 1-2 alkalommal megszurkálom vasrúddal, ennyi a törődés. Lehet túlgondolkozni, meg rétegelni, azzal valóban hatékonyabb lesz, akad beleönthető lé is, ami felpörgeti a folyamatot, de ráérek, működik így is. Az egyik most tiszta föld még kb harmadáig tele, a másikat töltöm, aztán mire elhasználom virágföldnek meg kertbe az egyes ládát, a másik alja már ugyanúgy használható földdé érik. Járulékos haszonként épp elég vitamin és zsírdús pajort termel egy agáma teljeskörű üzemeltetéséhez.

(#117163) Bujdy81 válasza blueboi69 (#117132) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én a tárcsát minden tavaszi első grillezés előtt kb. 5-6 perc alatt drótkoronggal lecsiszolom, utána feldobom a tűzre, forralok benne vizet és utána lehet kajálni róla. :)

(#117164) Samott válasza -NoVa- (#117162) üzenetére


Samott
addikt

Igen, nalunk is van ket "godor" erre (bar ennel azert nagyobbacskak), belekerul minden haztartasi zold hulladek meg tragya (van egy tucat tyukunk). Es evente felvaltva teritjuk szet a kerben a komposztalas eredmenyet. De sok az ex- varosi kikoltozo, azok zsakoljak a cuccot es elvarjak hogy elvigyek. Ja meg nyilvan egetni mar evek ota tilos. Szoval ok a tuzre valo galyakat is kirakjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117165) Bujdy81 válasza -NoVa- (#117162) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a baj az ilyen megfejtésekkel, hogy nálunk egy ilyen láda kb. két fűnyírás. Tehát nagyon maximum egy hónap és fullon van...

(#117166) blueboi69 válasza eattila (#117161) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem még lejjebb van :(
Az elmúlt hetekben esett sok eső, de a tónak tuti kevés.

(#117167) blueboi69 válasza -NoVa- (#117162) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az a baj, hogy ez kicsi és akárkinél láttam ilyet, mint szétesett.
Nálam rengeteg fűnyesedék van réadésul megmetszek egy bokrot és már fullon is van.
Egy időben gyűjtöttem halomba a cuccokat, konyhában is rendszeresítettünk a konyhában külön kis kukát a komposztálható cuccoknak.

(#117168) blueboi69 válasza Bujdy81 (#117163) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi a tippet! Megdrótkorongozom

(#117169) blueboi69 válasza Samott (#117164) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na és megéri tyúkot tartani? Én nagyon akartam, de asszony lebeszélt. Mondjuk helyünk nem sok van rá :(

(#117170) blueboi69 válasza Samott (#117164) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja én csomót szoktam égetni, hiába tilos. Van tűzrakónk, leszárítom előtte 1-2hét alatt a vékonyabb ágakat, aztán nagy lángon, kevés füsttel elégetem. Ha olyan van, akkor kap néhány nagyobb tüzifát is, meg egy bográcsot fölé. Azt ugyebár nem tilos.

(#117171) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#117165) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Erre van a robotfűnyíró, azóta a szomszédok füvét komposztáljuk :D

(#117172) -NoVa- válasza blueboi69 (#117167) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Az a baj, hogy ez kicsi és akárkinél láttam ilyet, mint szétesett."

Aztán a draút mire való, ha nem erre is? Szépen végigvarrva a műanyagláda törékeny/terhelést nem bíró széle fémmel, tizenéve stabilan áll.

(#117173) Samott válasza blueboi69 (#117169) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy eri meg. :) De mindig volt ilyesmink. Regen meg disznot is vagtunk, de azzal tenyleg sok a melo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117174) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#117175) blueboi69 válasza Samott (#117173) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mármint a ráfordított munka miatt vagy a takarmánydrágulás miatt?
Most itt amúgyis 70ft körül van a tojás, ha 10-20ft-al drágábbra jön ki, legalább tudom, hogy egészséges állatból van és néha grátiszként tyúkhúslevest is lehet főzni

(#117176) Samott válasza blueboi69 (#117175) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem csak a kaja tobbe van, mint ami tojas meg husleves kijon beloluk. :) Oszinten nem tartom szamon. Nem csak a tojas a takarmany is draga (valami kukorica/buza/szotyi kevereket kapnak). Viszont igy legalabb tudjuk mit eszunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117177) Vodike válasza blueboi69 (#117175) üzenetére


Vodike
tag

70Ft? Most voltam a piacon, a nénik még 50Ft-ért adják a házi L-est. Az XL 60 Ft, de az tényleg kurvanagy, nem fér el a tartóba :D

exTiga

(#117178) -NoVa- válasza blueboi69 (#117175) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csirkéből csakis igazán boldog csirkét!

(#117179) -NoVa- válasza Vodike (#117177) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#117180) blueboi69 válasza Vodike (#117177) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt felénk nem is nagyon van piac. Van egy termelői hétvégente Sukorón, de sztem irtódrága vagy nemtudom.

(#117181) Jahno válasza -NoVa- (#117162) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor még 5ezresért adtak akkor kellett volna vennem, azóta csak nézegetem és duzzogok, hogy kicsit drága, meg amúgy a mittomén.

(#117182) blueboi69 válasza Samott (#117176) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Viszont igy legalabb tudjuk mit eszunk."

Ez a része motiválna engem is.... Mi viszonylag sok tojást fogyasztunk tök jó lenne, ha folyamatosan termelődne.

(#117183) Jahno válasza blueboi69 (#117175) üzenetére


Jahno
őstag

70? Felénk mondjuk jövő héten megyek a zöldségeshez, ott a drágább is 40 körül mozog.

(#117184) blueboi69 válasza Jahno (#117183) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd nézd már meg, eddig spar-ban vettem ennyiért. Ami olcsóbb az nagyon pici.
Vmelyik nap valaki hirdetett házi tojást, de annak is 70ft darabja.

(#117185) eattila válasza blueboi69 (#117166) üzenetére


eattila
csendes tag

:( Idén nem is megyünk oda... Nem pont ezért, de emiatt nem igazán sajnálkozom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117186) eattila válasza blueboi69 (#117184) üzenetére


eattila
csendes tag

Piacon olcsóbb valamivel. De én is boltban veszem, mert kevés fogy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117187) Vodike válasza blueboi69 (#117180) üzenetére


Vodike
tag

Itt p, sz, v van piac. Heti program, imádom :-)

exTiga

(#117188) Jahno válasza blueboi69 (#117141) üzenetére


Jahno
őstag

Végén kielemzik, hogy mi van a föld alatt és akkor az arc rámutat egy helyre, hogy itt tessék fúrni olajkutat, mert akkor az jó lesz.

(#117189) Samott válasza Jahno (#117183) üzenetére


Samott
addikt

Reg jartal arra szerintem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117190) Jahno válasza eattila (#117139) üzenetére


Jahno
őstag

Ott legalább nincs mocsár, oroszlánok, tálibok... Teljesen nyugis üzemi környezet.

(#117191) Jahno válasza -NoVa- (#117142) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, azt mondja, hogy kilométer hosszan kábelezik be a cuccokat egy adott vonal mentén és elég csak a kb. milliméteres pontosság, pedig tudnák precízebben is. Most meg már központi dobozok gyűjtik a telemetriát és egyik utóra BTvel megy át. Ő meg holtidőben Diablózik azon az occsó űholdas neten :-D

(#117192) Jahno válasza Samott (#117149) üzenetére


Jahno
őstag

Szomszéd faluban is hetekig nem vitték a zöldes és szelektívet, DTKH csinálja, most kezdik összekapni magukat és tolják egész nap.

(#117193) WiZARD válasza WiZARD (#115377) üzenetére


WiZARD
addikt

Az a 349es tej már 379.
Ismét +8.5% 1.5 hónap alatt :Y

Tesla is emelt árat, már 21.7m az M3RWD, amit 1 éve még 15-ért adtak.

Térkép frissítés is jött a Teslára. Felénk van egy kis országút szakasz, ahol naponta járok és rohadt idegesítő volt eddig, hogy az offline térkép adatok alapján 60as táblát fantáziált oda, így mindig lelassított az AutoPilot.
Na az új adatok alapján már 40es táblát képzel oda :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117194) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#117171) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A kutya meg arra van, hogy szétszedje a robotot, meg a drótjait... :(

(#117195) blueboi69 válasza eattila (#117185) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A spa-nál talán mélyebb kicsit a víz és mivel az privát rész, lehet talán jobb is, de alapvetően szopó van. Vmi 63cm volt a vízállás pár hete, ami totális negatív rekord :(
Jellemzően 180-200cm körüli volt eddig a tó legmélyebb pontja, átlagosan 150cm. De látni a partfalon is, hogy legalább 60-80cm-vel magasabban kéne lennie a vízszintnek.

Amikor idejöttünk 4éve, még csomót strandoltunk, volt, hogy nyáron 5után még lementünk a partra fürdeni. A szomszédaink már akkor mondták, hogy nekik koszosnak számít a víz, esetleg csónakkal bemennek a közepére, ott tisztább, de inkább a Balaton. Végülis 60km siófok 100% autópálya, optimális esetben szabályosan közlekedve is fél óra. Simán megéri.
Úgyhogy most amíg ilyen fos a víz, nem fogunk bemenni itt Velencén. Agárdnál vagy Gárdonyban amúgy sztem tisztább sokkal, ott mélyebb is a víz még most is.

(#117196) eattila válasza Jahno (#117190) üzenetére


eattila
csendes tag

Vannak kártékonyabbak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117197) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 1 person, car and outdoors

(#117198) eattila válasza blueboi69 (#117195) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi is a bacsira megyünk majd. Oda is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117199) Jahno válasza WiZARD (#117193) üzenetére


Jahno
őstag

Kamerával nem nézi a táblákat? Vagy van hibabejelentő? Mondjuk kamerával is mindegy, azt az összes konkurencia szintén be bírja nézni :DD

(#117200) WiZARD válasza Jahno (#117199) üzenetére


WiZARD
addikt

De nézi, jól felismeri, még a kiegészítő táblát is értelmezi (pl csak esőben).
Viszont ha nincs tábla vagy a tábla után jön egy offline térképen kódolt korlátozás, akkor azt veszi figyelembe.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.