Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117551) hobizoli válasza NauTiLUS_HUN (#117543) üzenetére


hobizoli
nagyúr

(#117552) Vodike


Vodike
tag

2 hónap után tankolnom kellett a füstösbe, fura is volt kicsit, mert az elmúlt 2 hónapban mentünk 3k km-t villannyal, benyakutat nem érintettünk :-)

Szóval Dunaharaszti Shell kút főút mellett, 95-ös és Diesel alap volt csak, premium nem. Korlátozás nem volt, forgalmi nem kellett, mert a csaj csak kinézett az ablakon.

Végre működik a napelem, elég jól termel.

A felkapcsolás óta (tegnap reggel) mért adatok:

A vételezett energiából le kell vonni 7 kWh, mert az órába belepörgött annyi, amíg nem kapcsoltuk be az invertert.

Jelenleg megy a mosógép, szárítógép, jakuzzi és a légkondi. Szóval jóval többet termelek, mint amit fogyasztok most.

exTiga

(#117553) hobizoli válasza Jahno (#117536) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez egy 4 fos apartman, 4 fore ennyi

kollegam jovoheten megy horvatorszagba napi 100EUR a apartman, az manapsag 40k per nap
tavaj egy 90EUR/nap-s apartmanban voltak Vir-ben, de akkor occsobbabb volt az EUR is
az olyan hely volt, hogy ~60m-re van a viztol
a szallasnak egy kis keritese volt csak a viz fele egy kapuval, siman csak kisetaltal a


egy ilyen szallas itt a Balatonnal... :DD

több drón kell ;P

(#117554) Phülöp válasza Vodike (#117552) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi még mindig a helyi elmüre várunk, hogy bekapcsolhassuk. Elég gyász, mert pont most tudnánk termelni rendesen. Tegnap volt a nyári napforduló, szinte le se megy a nap.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117555) hobizoli válasza NauTiLUS_HUN (#117543) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de Koppenhaga sem villamost erolette izombol a varosba a bringazas mellett, hanem csinaltak metrot
aranyosan nezve pont 3x akkora halozatuk van

olyan lefedettseget csinaltak ezzel, mintha Bp-n 120km metro lenne

-------------------

a pragai villamos meg csak 1km az egesz szakasz....

több drón kell ;P

(#117556) Samott válasza Jahno (#117548) üzenetére


Samott
addikt

Igen, pont ezt mondtam hogy bar lassabb volt, de megis inkabb villamossal jart. Ujpestrol a Blahahoz, szoval volt egy setaja is benne a nyugatihoz a lehelrol. Ha a villamosokat is nezzuk akkor a kotottpalyas tomegkozlekedesunk (villamos+metro) mindjart nem olyan rossz. Parizsban talan akkor epult az elso uj villamos amikor ott meloztam. Ott meg az nincs.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117557) Samott válasza Sipi- (#117549) üzenetére


Samott
addikt

De te vettel parkolohelyet a lakashoz, akit ideztem viszont a koztol varja el, hogy megoldjak az o parkolasi igenyet. Amugy meg annak valo a belvaros, akinek nincs szuksege autora. Szerintem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117558) Jahno válasza hobizoli (#117553) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből gondoltam, de megnyomtam a foglalást és 1-4 felnőtt közt is annyi, szóval ja, tényleg egyben van az egész apartman. Akkor viszont fejenként a 10ezer/nap környéke nem olyan zűrös, akkor sem ha apartmanos egyben dolog.

(#117559) npera válasza -NoVa- (#117516) üzenetére


npera
újonc

Wow, én akkor egész olcsón takoltam. Itt "csak" 970 kredit volt (36,4k HUF napi árfolyamon).....

43-liter RON95E10 nektár ment bele. Annyira üres volt már a tank, hogy csak úgy szívta be a levegőt, amikor kinyitottam a kupakot.

(#117560) npera válasza A. Crowley (#117522) üzenetére


npera
újonc

Ez most jó vagy rossz vagy csak 3,6?

(#117561) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés
Belső lépcsőt kb 1 éve megrendeltük, előleget (50%) kifizettük.
Mostanság (2 hónapja) lett aktuális, hogy hozzák és beszereljék.
Ígérgette minden héten hogy jön amint tud, nagyon el van havazva, de 1-2 hét és jön.
Végül megígérte erre a hétre, amit lemondott és lett belőle újabb ígéret, a hétfő.
Ma reggel ír sms-t, hogy ugye van rendes wc bekötve, meg kézmosási lehetőség. Visszaírtam, hogy melegvíz, csap van. WCre meg max szomszéd utcába anyóshoz át tudnak menni.
Erre visszaír hogy akkor meg minek jönnek? Megírtam hogy lépcsőt szerelni, és a fürdőszoba másnak a dolga.
Erre írt egy hosszú hisztis üzenetet hogy ők így nem jönnek, mert ha eszik akkor wcre is kell jönnie, és éhesen nem tud koncentrálni/dolgozni.

Asszony felhúzta magát, felhívta. (én már belefáradtam, ő még azt hiszi telefonon meg tudja győzni ezeket hogy akkor is jöjjenek ha amúgy nem akarnának) Neki is hisztizett egy sort, hogy ő ilyen körülmények közt nem doglozik, blabla.
Mondta asszony, hogy akkor vitetünk oda mobilwct. Oké, hívjuk vissza ha elintézve.
Pár perc múlva írt smst, hogy küldjek fotót hogy tényleg ott a wc és akkor kedden jönnek. Ő most felhúzta magát és fel se tudja fogni hogy mi ezt hogy gondoljuk, most inkább a telefonját is kikapcsolja.

Nagyon kiváncsi vagyok kedden jön-e, vagy milyen újabb kifogást talál ki.

Abban igaza van, hogy legyenek emberhez méltó körülmények - wc (ami persze a többi munkásnak is kellett volna, de ha a kivitelező vállalkozóval így jól megvannak, wc nélkül), de ha már ilyen feltételei vannak, akkor mondhatta volna normálisan, időben (akár a szerződéskötéskor, akár 2 hónapja amikor elkezdte ígérgetni hogy majd jön).
Az külön vicc hogy közli hogy fotót kér róla, különben el se hiszi hogy ott van és el se indul. :W
Persze ilyen bizalmi kérdései fel se merültek, amikor azt kérte, hogy én 1.5 milliót fizessek egy papírfecnire (szerződés), hogy majd ő 1 év múlva csinál valamit.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117562) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#117561) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Legyen a képben GPS lokáció, utca házszám látszódjon, mert még azt mondja ez csak egy stockfotó, esetleg egy napilappal a kezedben állj ott, hogy látszódjon mikor készült a kép :D

(#117563) Phülöp válasza WiZARD (#117561) üzenetére


Phülöp
addikt

művészi allűr

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117564) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#117562) üzenetére


WiZARD
addikt

gondoltam rá, hogy utcán fotózok egy random mobilwct neki és örüljön :DDD

(persze ha az egészet időben mondja, akkor még a rendes wc-t is fel lehetett volna szerelni mostanra)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117565) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#117564) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Akkor lett volna más, de különben milyen lépcső ez valami vasszerkezetes csoda vagy bonyolultabb?
Mondjuk amikor hozzám jött mesterember még egy sem szart itt, máshol oldották meg.

(#117566) Jahno válasza WiZARD (#117561) üzenetére


Jahno
őstag

"Az külön vicc hogy közli hogy fotót kér róla, különben el se hiszi hogy ott van és el se indul. "

Hiszti vagy sem, én heti 1-2 dolgot csinálok, de évente kb. 30+ alkalommal van olyan egyszerű történet, hogy kérek EGY darab 230 voltos csatlakozást ÉS asztalt. Ebből minimum a fele hiányzik és megy a makettkedés. A méretén már meg sem lepődök.

Folyamatosan ezek vannak, baj a beléptetéssel, parkolással, pakolással, építés-bontás rendjével, méretekkel. Néha vonogatom a vállam, meg ha teljesen saját buli lenne akkor ezt-azt elküldenék a picsába, de így, hogy másnak csinálom így nem illdomos. De nagyjából 5 percenként tudnám megkérdezni, hogy "itt mindenki hülye?"?

Bármelyik megrendelő bármire rá tud bólintani és azt mondani, hogy ja, az okés, úgy vagy. Kell egy darab asztal ahova lerakom a noteszt, leülök elé, egy darab konnektor, hogy bedugjam, és UTP csatlakozó, amin elérem a helyi hálózatot és azt a szervert amin dolgoznom kell. Ebből fél óra alatt az asztalt meg tudták fejteni, UTP port a cég másik felében, konnektorhoz hozzá is jutok, ha elmegyek a Teszkóba elosztóért és valahova beiktatom.

És lehetne sorolni napestig a teljesen egyszerű meg sima dolgokat.

(#117567) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117568) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#117565) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]
alsó kart tartó vas szerkezet, alsó/felső karra a fa, üvekorlát (a felső kicsi is)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117569) Vodike válasza WiZARD (#117561) üzenetére


Vodike
tag

Ne haragudj, de a Noma-bol erre az alkalomra szerzodtetett mester szakacs altal a munkasoknak fozott kaja lehet meghajtja oket. Amugy milyen fajanszba szeretne szarni az Ur? WC papir minosege? Sztem teljesen rendben vannak az igenyek.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#117570) WiZARD válasza Vodike (#117569) üzenetére


WiZARD
addikt

Most tehetem át a szakácsot is hétfőről keddre :(

Mondjuk az egyik áprilisi telefonbeszélgetésben az is felmerült benne, hogy ez 2 napos munka, aludhatnak-e ott a házban, kész van-e a zuhanyzó :D
Mondtam hogy sajnos még nincs kész.
Hát akkor majd valamit kitalál, mert ők olyan nagyon messziről (Gyöngyös :DDD) jönnek hogy jó lenne ha tudnának valahol a környéken aludni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117571) -NoVa- válasza Vodike (#117569) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán a bidé hol marad? Barbárok...

(#117572) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#117570) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Egy kérdésem maradt csak, mennyivel akarnak majd több pénzt? :F

(#117573) Vodike válasza NauTiLUS_HUN (#117572) üzenetére


Vodike
tag

Eleg csak a gyori Hiltonban minden munkasnak egy lakosztaly az elotte es az utana levo heten. Szolgatatassal termesztesen.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#117574) NauTiLUS_HUN válasza Vodike (#117573) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A 444.hu-n elmélkedtek, hogy a Moldova szatírák milyen időt állóak, ehhez hasonló történeteket ő is írt, az úrhatnám munkásokról, a 60-70es években és most egyre jobban hajaz a valóság rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#117575) Jahno


Jahno
őstag

Sikerült végre eljutnom a kínai piacra és kreténségeket zabálni:

(#117576) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#117574) üzenetére


Samott
addikt

A hianygazdasag mar csak ilyen. Bar itt a fenti esetben inkabb a vallalkozo az eloskodo. Ezeket neki kellene finansziroznia a hasznabol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117577) Sipi-


Sipi-
tag


Siófok, Balatontól 2-300 méterre vendéglőben tippeljetek, hogy mennyibe kerül a "Lecsó tojással".
(és nagyon sok a szúnyog)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117578) Phülöp válasza Sipi- (#117577) üzenetére


Phülöp
addikt

2790Ft

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117579) -NoVa- válasza Sipi- (#117577) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Balaton rég elesett, Ner lehúzásközpont az egész. Bánkra kell ilyenkor menni, az a világ közepe, kész.

Meg akad erre jópár érdekesebb klasszikus tepsi mostanában forgalomban:


(#117580) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#117577) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

3900Ft.

(#117581) zetor2000 válasza -NoVa- (#117579) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezeket jó mostanában tankolni :D Alacsony fogyasztás, ésatöbbi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117582) zetor2000 válasza Sipi- (#117577) üzenetére


zetor2000
senior tag

2000 Ft. De szerintem annyiért is rablás lenne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117583) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ismerős meghívott a sokadik szülinapjára. Idős, nem volt nagy banzáj, 10 főből 8 megjelent, ebből voltam én 1. 2 kisgyerek, ismi unokái, többiek felnőttek.
Ebéd, pár aperitif, pár sör, 2 kancsó limonádé, 1-2 előétel, főételek és desszert, KV mindenkinek. Az italok közül nem mindenki ivott mindent...Rendben volt minden. Penszérek gyorsak, egyedi igényekkel is képesek foglalkozni, Főételekből nincs sok, de mindenki tud választani (van mindenféle "mentes" is) desszertek kiválóak.
Végösszeg: 34xxx, 37 lett jattal. Szerintem egyáltalán nem drága.
Regiment étterem, Stefánia út, mindenki számára nyitva (HM izébizé, régi Arató diszkó és tsai).

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117584) Jahno válasza Sipi- (#117577) üzenetére


Jahno
őstag

Az a szívás, hogy mondanám olcsó alapanyag kell hozzá, de így 2ezer pénz/kilós paradicsom árfekvésnél, nem tudom. Attól függ mekkora az a lecsó, de én majd kiélem az ilyen hajlamaim egy szeptemberi lecsó fesztiválon :C És egy adaggal ugyanúgy foglalkozni kell, lesz némi mutra, meg kell termelni mindenkinek a fizuját és rezsijét.

Idehaza átlag lecsó is 1500tól indul, kolbászosért sarki egységben akad ahol 2500at is elkérnek. Ennek függvényében bármit elhiszek és ellenkezőjét is. 2390et betippelek.

Haverokkal is 2 órája hülye kajákról beszélünk, azt hiszem alakul a banda ezek is vevők mindenre. Igényeket összeírtam "Tudja tököm, rábizom magam, legyen csípős, és lepjen meg. Oké, birkaszem nem kell, meg élő polip, de minden más oké"

Így a napi salátázásom és egyebek kapcsán került szóba és úgy látszik mindenki műkedvelő, esetleg bírják a durvább helyeket is. Persze sikerült sok pénzt költeni, de azért van, zöld kajához zöld ital:

(#117585) Jahno válasza zetor2000 (#117583) üzenetére


Jahno
őstag

Én is így voltam, haversrác éppen 25 éves (és még legalább 5 évig 25 éves marad :-P) és már vagy 10 éve nem láttuk egymást. Meg beesett pár ős-indexes, Nettós, Videotonos mindenféle arc és megfejtettük a világot.

Első hely kifejezetten olcsó volt, bevertünk egy csomó fröccsöt, pálinkát, kettőnkre fizettem 3ezer pénzt. Következő kajás helyen kaját kicsit sokra méretezték mert nyilván senki nem jött el, de lett helye. Pálinka hát khmmm, nem volt az a minőségi cucc, meg is ártott, de aztán hamar kihevertem. 10 főre bőven 100ezer felett lett a számla...

Haver hazahozott kocsival, este 9re már Parkban tarháltam a Jimbimes ajándékokat és tanultam léggitározni. És csak vizet ittam, pedig nagy történetre készültem elvégre néha befigyel 1-1 üveg repianyag Jack... Nem kívántam az italt, van ez így, majd ma szép csendben sörözgetek. Cserébe lett állandó Parkos belépőm :DD

(#117586) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#117580) üzenetére


Sipi-
tag

Úgy látom tapasztalt vagy: 3890 Ft. Tavaly 2390 Ft volt, idénre 1500 forintot emeltek az árán.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117587) Jahno


Jahno
őstag

Ja, nem tudtam online jegyet venni, mindig valami "hiba történt" dolog volt. Böngészőből azért kitúrtam, hogy "WrongParameter - Hibás paraméter (LastName: Magyarország Könyvelő és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság - bigger than expected))" Mondván hosszú a számlázási cím eleje, de ezt lehetett volna kicsit másképp is....

(#117588) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#117572) üzenetére


WiZARD
addikt

Most írta meg a választ erre emailben. (meg küldött képeket a kész cuccról, szóval talán tényleg tervezne kedden jönni)
Akar még a teljes eredeti összeghez képest +~7.8%-ot.

Egyrészt a szerződésben szó se volt, arról hogy változhat az ár.
Másrészt amikor 1 éve megegyeztünk, akkor mi naivan azt hittük hogy kb nyár végén hozhatja a cuccot és ezt is beszéltük meg vele. A szerződésben 2021 aug 30. határidő szerepelt számára.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117589) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#117588) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Mondhatni várható volt, gondolom ha belemész már tegnap elkezdi a munkát.

(#117590) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#117589) üzenetére


WiZARD
addikt

A pénz fele már nála, szerinted van más választásom, mint hogy kfiizetem? :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117591) npera


npera
újonc

Megy tönkre a Toyota, a kabinszellőztető ventilátor csapágya sípol egyre mérgesebben. Kell vegyek egyet, aztán kicserélem. Ha az "eredeti" Denso, akkor besírok a röhögéstől....

(#117592) Jahno válasza npera (#117591) üzenetére


Jahno
őstag

Seatban is jó pár éve beköltözött a tücsök, mert biztos nem kímélem. Majd egyszer lehet leadom, most ez a év elég gyatra így pénzügyileg.

(#117593) npera válasza Jahno (#117592) üzenetére


npera
újonc

Már találtam tutoriált, hétfőn veszek is új motort bele.

(#117594) Samott válasza npera (#117593) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell nagyon lebontani a muszerfalat hozza? Mert az szivas tud lenni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117595) Jahno válasza npera (#117593) üzenetére


Jahno
őstag

Én hozzá nem mernék nyúlni, átlag szerelők is úgy törik a pöcköket, mint ha muszáj lenne.

(#117596) -NoVa- válasza Jahno (#117595) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán hány pöcköt nyomtasson ha épp?
Volvo ajtót végigbontottam pöcöktörés nélkül, de az saját, másénak flexxel esnék neki amilyen türelmes vagyok,

(#117597) WiZARD válasza npera (#117593) üzenetére


WiZARD
addikt

Milyet, big block? Befér?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117598) Jahno válasza -NoVa- (#117596) üzenetére


Jahno
őstag

Sógornak vettem AliEbayről kilós kiszerelésben, de az sem olyan egyszerű mert sok fülecske van ami a borítás része. MAC minit annó apróra mertem törni, saját kocsival nem kellene :-D

(#117599) npera válasza Samott (#117594) üzenetére


npera
újonc

Utasoldalon a lábtérben van egy kis lehajtható panel, azt fogja 2 db "karácsonyfa pöcök". Ki kell venni a kesztyűtartót is, aztán hozzá lehet férni egy elektromos dobozhoz, amit kicsavarozva és oldalra kifordítva már látszik alulról a motor. 3 csavar tartja (torx) és egy elektromos csatlakozó. Utána "reverse engineering" és már működik is. Legalábbis a tutoriál szerint :C

(#117600) npera válasza Jahno (#117595) üzenetére


npera
újonc

Ja, én is könnyen török ilyesmit. Úgy fogom csinálni, hogy oldalról befekszem a lábtérbe, hogy a bal vesém fekszik a küszöbön, az úgy kényelmes. Pont így cseréltem régen Puntóban is hasonló motort, csak ott teljesen alulról dolgozva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.