Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117051) npera válasza eattila (#117047) üzenetére


npera
újonc

Én otthon háztájiban beraknék 2 alátétet, de ha van erre való közdarab, akkor az lehet csinosabb.

(#117052) npera válasza Samott (#117041) üzenetére


npera
újonc

Legyen 1000 HUF a benzin? Régi TC cikk....

Képzeljük el egy pillanatra a világot, ha ezer forint lenne az üzemanyag egységára. Kikönyökölünk az ablakon, és egyetlen zöldhullámmal végigmegyünk a Kiskörúton. Mint vasárnap hajnali kettőkor, csak ez épp egy napsütéses tavaszi péntek délután. Intünk a szembejövő autósnak, mint a motorosok, hiszen olyan kevesen vagyunk az utakon, kevés az ilyen megszállott, aki benzinre pazarolja a pénzét.

Valahogy nem látom azt az idillt, amit megálmodott a költő :U

(#117053) eattila válasza npera (#117049) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, lett horzsolas. A terde kicsit verzett is. De ez veszelyes eletkor :) Majd most megjegyzi amit mondtam es mutattam, hogy hogy nemesik el :)

Amugy csak utolag nagy a szam, furdallt a lekiismeret nagyon, hogy nem voltam mellette. Meg azonnal megoleltem es visszavittem a kocsihoz. Veres is lettem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117054) eattila válasza npera (#117051) üzenetére


eattila
csendes tag

Holnap visszaviszem neki, mert nem er ra. Oldjak meg ha kihagytak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117056) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117057) Jahno válasza npera (#117038) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhh, amikor kell akku, akkor kevés van, mikor meg 1 évet áll és állásában rohad el, akkor meg az a bajom. Semmi sem jó :U

(#117058) Jahno válasza qnadam (#117031) üzenetére


Jahno
őstag

Akár, de míg mátrixon, floppydriveon, vacak merevlemezzel megtákolta valaki kézzel, addig volt benne spiritusz. Mióta megfogod a vezérlést és szinte bármit lefordítasz vele, addig kb. csak pénz kérdése és kisebb tákolás.

(#117059) Jahno


Jahno
őstag

Értem én, hogy nem eredeti, de ez rendben lettvan: [link]

(#117060) blueboi69 válasza npera (#117036) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon szép! :R

Én meg 16tól 22ig kazánt szereltem. Eléggé el voltam kenődve úgy félidőnél, át is hívtam egy local ismerőst szakérteni. Konrkétan az egészet ki kellett belezni, hogy a szivattyút ki lehessen szerelni, ráadásul nincs leeresztésre lehetőség, úgyhogy a legutóbbi csordogálós megoldással egy slaggal kivezettem némi vizet,de kiderült, hogy van még ott nyomás, sikeresen mindent sikerült szétáztatni.
Bevetettem a héten jött úgy karcher vizesporszívót, de sajna későn jutottam oda.
Aztán nyomáspróbakor a biztonsági szelep elkezde fosni a vizet, hogy ottbasszamegkurvaanyja jeligével lezártnak tekintettem a szerelést mára.
Holnap megnézem a szelepet, hogy mi lehet a nyűgje,de elvileg minden más össze van rakva. Értelemszerűen víz nélkül be sem kapcsoltam a kazánt.

(#117061) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Ma reggel megdöbbentem, eddig is tudtam hogy itt Szigethalom környékén fos a közlekedés, általában 6.30 szoktam elmenni Aldiba, nyitásra mert úgyis korán kelek és utána még időben tudok segíteni az asszonynak a gyerekekkel.
De már őszig nem küldjük őket óvodába, meg az iskolaidőnek is vége ezért gondoltam elég ha 7.00ra megyek kb, egy később nyitó boltba. Igen ám, de hogy elkerüljem a hírhedt Szigethalom/Szigetszentmiklós HÉVátjárót gondoltam Tököl felé megyek. A nagy lófaszt. Már a Tököl táblánál volt a sor vége 6:52kor :Y

Úgyhogy majd 9 körül újra megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#117062) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#117061) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig már nincs is suli. Ma már végre nem az 5:40-es (vagy 5:44-es) ébresztőre keltem fel, hanem csak 3/4-ed 8-kor :C :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117063) Sipi-


Sipi-
tag

Miért 400 az euró?
Visszanézve akár az elmúlt nyolc, akár az elmúlt fél év alakulását, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a kormány kövezte ki az utat a 400 forintos euró előtt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117064) eattila


eattila
csendes tag

Visszavittem a kereket, mert haver korán elment másik telephelyre. Azt mondta a szervizes, hogy nem kell bele távtartó, csak széles a váz :D Anyám ne sirass :D Korábban is ekkora volt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117065) eattila válasza Sipi- (#117062) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs. Nálunk is csak tábor van. De mégis fél 6-kor keltem, 6:20 helyett :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117066) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#117061) üzenetére


Samott
addikt

Fura, en ma bejottem az irodaba es siman lehetett kozlekedni. Az ulloi meg a hungaria egy kicsit torlodott, de elheto volt. Mondtam is hogy itt a nyariszunet, ujra lehet kozlekedni. Akkor megse lehet mindenhol...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117067) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#117061) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én mindigis azt hittem, hogy koránkelő vagyok, csakmert az ismerősök tovább alszanak mint én, de hogy magamtól 6:30kor már talpon legyek valami boltnál és mindezt rendszeresen... uhh.
Asszony hétvégén tudta nélkül megirigyelte Sipitől meg Grillotól a derékfájdalmakat, a tv alatti szekrényt akarta megemelni, aztán úgymaradt. Flector poron él 3-4napja, mostmár kezd elmúlni neki, de kb fél napig nem nagyon mozgott semmit aznap.
Így most én kelek a kisebbik gyerekhez éjszaka, valami nátha kezd nála kijönni vagy nemtudom, de félóránként-óránként kel, aztán meg reggel 6 és 6:30között jön át, hogyhát reggel van, ebből adódóan egész nap nyűgös, mindenen sír, hisztizik, eléggé nem bírjuk idegekkel elviselni. Szóval tegnap már asszony jobban volt, mondtam én kelek a gyerekhez éjszaka, de akkor reggel hagyjon aludni végre, mert eddig is engem keltettek a gyerekek, ha más nem a nagyobbik 7kor, de így az éjszakázás meg a reggeli kelés az már sok, pláne, hogy az új melóhelyen fel is kéne fogni dolgokat.
Szóval csodálom az olyanokat, akik így fel bírnak kelni :)
Másrészt örülök, hogy nem költözünk végül Halásztelekre, kb amióta eldőlt, hogy nem ott leszünk, azóta ott ultraszopás a közlekedés, utána jött az M0 felújítás stb. Arra a 2-3 felhajtóra jut egy halom település amik megteltek a panelből kiköltöző csok-os családokkal... brr

(#117068) -NoVa- válasza blueboi69 (#117067) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem 5:30-kor csörög az óra iskolaidőben, hogy kb minden kész legyen mire kicsicsajt viszem suliba. Ha csak rajtam múlna, bő 5 órával később kelnék.

(#117069) -NoVa- válasza Samott (#117066) üzenetére


-NoVa-
őstag

Évzárók még vannak ma, ünneplős mindenfélézős odavonulások, stb, majd holnaptól lehet mérni a valódi nyári forgalmat. Én egész hamar és könnyen eljutottam a dolgozószobámba, nem volt dugó a WC felé sem, ennyivel hozzá tudok járulni a városi közlekedési dugók enyhítéséhez.

(#117070) Sipi- válasza blueboi69 (#117067) üzenetére


Sipi-
tag

Én suliidőszakban 5:45-5:55 között keltem fel, de mióta küzdök a hátammal/lábammal, azóta 5:40-kor, mert így 7-kor elindul asszony a két gyerekkel a suliba. Utána én lefekszek pihentetni a lábam és olvasok és időnként bepótolom az alvást :D
Valahogy össze kellene raknom magam, mert hétfőre Family Park van tervezve (évzárós meglepetésként a srácoknak), ami 2x2,5 óra autózás és egész napos sétálgatás...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117071) Vodike válasza blueboi69 (#117067) üzenetére


Vodike
tag

Mostanra már mi is örülünk, hogy elköltöztünk onnan (tesóm lízing gyerekéék ott vettek most házat, voltam arra és iszonyat beépült, megtelt!) :DDD

Az új irodánk 35 perc háztól-házig. Kollégám Halásztelekről jár, neki jó esetben 1.5 óra...nekem előny, hogy a háztól 1km a HÉV megálló és a Kopaszi-gát meg 2km a Közvágóhídtól.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#117072) Sipi- válasza -NoVa- (#117069) üzenetére


Sipi-
tag

Így meg a kertvárosi közműhálózatot terheled (csatorna, víz, elektromos) :DD
Valamint a síránkozó benzikutakat sem támogatod azzal, hogy ritkábban tankolod a ~800 forintos 100-as benzint :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117073) -NoVa- válasza Sipi- (#117072) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pont múltkor néztem a számlákat. Az átlag jelenlegi 15k villany/25k gázzal szerintem nem viszem túlzásba a közműterhelést, a csatorna felé meg mindenféle rostos/bio alapot küldünk feldolgozva :)
Az, hogy itthon vagyunk, az 3 notebook fogyasztásával dobja meg a nem vagyunk itthon-hoz képest a dolgokat, ellenben napi pár km benzinnel csökkenti a költségeket. Profit.

(#117074) Sipi- válasza -NoVa- (#117073) üzenetére


Sipi-
tag

Most csak a Yarist használjuk, mert asszony azzal jár mindenhova. Május 31-én tankoltuk teli, utána június 11-én (416 km), de tegnap is már 210 km-t mutatott a számláló az utolsó tankolás óta :Y
Ez csak városban jött össze, csak a srácok után rohangálva (plusz egy Lidl bevásárlás, ami 3 km összesen). Ez is jelentősen csökken a suli végével :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117075) Jahno válasza Sipi- (#117062) üzenetére


Jahno
őstag

Most kelek, de még ez is korán van...

(#117076) A. Crowley válasza Sipi- (#117072) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Sima benzin is 780 HUF már.

(#117077) -NoVa- válasza A. Crowley (#117076) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 100-as meg olcsóbb :)

(#117078) blueboi69 válasza -NoVa- (#117073) üzenetére


blueboi69
csendes tag

nofene, azt hittem mi vagyunk itt a nagy gázfogyasztók, villany nekünk is 15, de ezen lehetne amúgy faragni ha pl nem világítanánk meg az előkertet egész éjjel, meg éjjelre nem hagynám bekapcsolna a laptopot meg ilyenek, viszont a gáz az nekünk 21-22ről indult az előző lakó által, aztán az évek során ez szépen lement 18ra, és nem a rezsicsökkentés miatt...

(#117079) blueboi69 válasza Vodike (#117071) üzenetére


blueboi69
csendes tag

juteszembe napelem termel már neked? vagy még papírozás van?
Nekem a napokban eléggé kimaxolta magát a termelés.

(#117080) -NoVa- válasza blueboi69 (#117078) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alapterület meg sokmindenfüggő is. 130nm 1 szint, meg legtöbbször nem rendelt kaján élünk, főzés is gázzal megy, aztán ennyi. Szigeteletlen 50nm-es kádárkockába 1.5-2x ennyi is belemegy, aztán lehet számolgatni. Milliók ráköltésével tudnék ezreket spórolni, egyelőre nem érzem a nyomást.

(#117081) Vodike válasza blueboi69 (#117079) üzenetére


Vodike
tag

Várok az óracserére...szerződés megvan, vissza is küldtem, kiadta az ELMŰ valami samesznak az óracserét és megakadt a folyamat.

exTiga

(#117082) blueboi69 válasza -NoVa- (#117080) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja, nálunk minimálisan nagyobb a terület, 170 garázzsal, ami szintén fűtöttnek számít, de légköbméterre olyan mintha 145 lenne, legalábbis az energetiaki számítások alapján.
Én is így vagyok vele, hogy milliók ráköltésével lehetne valamennyit spórolni. Majd meglátjuk mikor tartok ott, hogy érdemes.
Hétfőn jönnek a kandallót beépíteni, aztán már csak egy erdőt kell venni. Az út túloldalán szántóföld van meg egy ingatlan, ott elvileg lehet, hogy kinéz valamekkora terület eladónak, egy ideje fűzöm a tulajt, hogy adjon el belőle, hátha sikerül venni párszáz m2-t, amivel lehetne csökkenteni a tüzifa árát valamennyivel pár év múlva.

(#117083) blueboi69 válasza Vodike (#117081) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké oké :)
Nálam elég gyorsan lement.

(#117084) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be a meme of 2 people, people standing, outdoors and text that says "TANÁR: -MONDJ EGY HÍRES KÖZÉPKORI CSATÁT ÉN: FB.COM/TIBIATYA FB.COM/"

(#117085) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#117067) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Akkor miért hitted magad korán kelőnek? :D

Én 5kor kelek, 6.30ra odamenni bárhova nem egy nagy kaland, mondjuk Győr necces.
Engem a közlekedés amúgy nem izgat, itthonról dolgozom vagy 4 éve.

(#117086) Vodike válasza blueboi69 (#117083) üzenetére


Vodike
tag

Az a baj, hogy nincs alvallalkozo a kornyeken, mert felmondta a szerzodest vele az elmu. Igy kiadtak egy masik korzet AV-jenek, aki nyilvan nagyon gyors :/

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#117087) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#117085) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Magamtól, kb7 kor felkelek, ez nekem korán van.
6 az már hajnali kelés, 5, az embertelen és vállalhatatlan :D

Közlekedés annyiból izgat, hogy azért időnként kell autózni ám.
Kedden bejártam fél Bp-et a szivattyú miatt, rengeteg idő ment el, km meg alig pörgött. Alig vártam, hogy kiérjek a városból.

(#117088) Grillo válasza blueboi69 (#117082) üzenetére


Grillo
senior tag

De ha szántónak van nyilvántartva, akkor át kell minősíttetni, hogy erdősítsd, nem?

(#117089) Jahno válasza blueboi69 (#117087) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, nekem ez a 8ra beérés is erős bír lenni, de kezdem megszokni. Azért többi cégnél néha 9kor másztam ki az ágyból, vagy X. Így viszont tudom, hogy délután 5re bárhol ott vagyok a városban és nem képlékeny, hogy 19-02 óra közt mikor van a meló vége.

(#117090) Jahno válasza Sipi- (#117005) üzenetére


Jahno
őstag

Na, számoltunk. Sima szódával idehaza eléggé párban van és akkor még nem tiszta a műszaki tartalom. mert Fakó pld. kapásból 2 patront nyomott rá, hogy bubi is legyen, aztán ha én ilyenkor délután nekilódulok akkor 3 palackot egyfolytában tartani kellene a hűtőben.

Anyósnál kb. heti 11 palack 1.75 literes fogy, de az rendes bizserevíz.

(#117091) Jahno válasza blueboi69 (#117087) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén nekem továbbra is 12-14 óra közt van a reggel. Kivéve ha nagyon indokolt az eset, pld. fotós móka, akkor megy a hajnal 2-5 közti. Bár többieknek mondtam, hogy a következő két ötletemhez kimegyek előző este, alszok a kocsiban vagy valami kilátóban aztán reggel 4kor rugdossanak fel. Bár az is lehet, hogy nem kell kelteni, ott sörözök majd és nézem a semmit :D

Pld. így ni:

Holnap kipróbálom a hangrögzítőmet, hogy milyen ha nem drónt vesz fel hanem madarakat.

(#117092) Jahno


Jahno
őstag

Pfff, nemzetközi akkutöltési nap. Azon gondolkozom megint, hogy csak meg kellene számozni aztán ráírni melyik mennyit bír. Sok hetes projekt, már csak arra kell nagy trükköt kitalálni, hogy ne kopjon le az alkoholos filc. A 18650es celláknak meg foszlik a burkolata, lassan félek, hogy valami zseblámpa zárlatos lesz miatta vagy csak simán összekeverem a kapacitásokat.

Ez el lesz egy darabig a sarokban.

(#117093) Grillo


Grillo
senior tag

Na, visszamentem dokihoz. Nézi a röntgent, mutogatj az izületi dolgokat a combcsont proximális végén, meg a csigolyák közti távolságot.
Aztán levonta a konklúziót: ahozképest, ahogy kinéz, sokkal jobban mozgok... :DDD

Egyből beutalt gyógytornára, meg masszázsra, sajnos dekoratív délkeletázsiai leánykákkal nem rendelkeznek, viszont az 50es kivarrt kopasz fickó meggyúrt rendesen, meg mehetek kedden vissza. Kissé most fájok, de jó lesz.

Biciklivétel indul, nem fekvős, de az jó. Meg lehet el kéne kezdenem lejárni az uszodába.
Ja, meg porcerősítő.

Holnaptól három napos konferencia Dombóváron, remélem jó lesz az ágy.

(#117094) blueboi69 válasza Grillo (#117088) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Erdőre van egy alsó limit, nemtudom mennyi, de ez jóval alatta van, tényleg csak néhány száz m2. Eleve az egész terület asszem 2000-2500m2, ebből kezdtem el alkudni valamennyit, hogy egyáltalán hajlandóak e eladni.
Ez még kiskertméretnek minősül, itt bármit lehet ülteni ami legális. Meg igazából, ez mindenképp kevés is lenne, hogy kiváltsa a fűtést, ez csak extra. Mittudomén.

(#117095) blueboi69 válasza Grillo (#117093) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye bakker fiatal vagy még ehhez :Y

(#117096) Jahno válasza Grillo (#117093) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is fáj, de általában szarul is ülök, odahaza mindig földről pakolászós hajlongás van de érdekes, mert most felvettem a nagy hátizsákot és gyalogoltam a városban egy kört, akkor nem volt bajom.

(#117097) qnadam válasza Jahno (#117092) üzenetére


qnadam
veterán

lakkfilc kell neked, nem alkoholos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117098) Grillo válasza Jahno (#117096) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, ez van. Akartam menni jövő héten 25-ös túrára, de azt hiszem még kicsit várok.
Az ülés most nekem sem egyértelmű, nem esik egyhelyben sokáig, de nem vészes, meg most jobban odafigyelek.

(#117099) Sipi- válasza A. Crowley (#117076) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig marad a 480 október 1-ig.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117100) Sipi- válasza blueboi69 (#117094) üzenetére


Sipi-
tag

Abból mire fűthető fa lesz, addigra ellopják és meg is öregszel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.