Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117451) Jahno válasza blueboi69 (#117450) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen az a kérdés, hogy nem-e lehet-e gyorsabb-e?

(#117452) WiZARD válasza hobizoli (#117448) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért a rezsicsökkentett áram árat ne keverd bele.
Persze napelemmel sokat lehet javítani.

Hidrogént tud tankolni drágán, kevés helyen.
Villanyt meg minimális infrastruktúra építés után tud tölteni mindenhol. Legyen az kamionpihenő, telephely, vagy csak épp le/felrakodás közben a raktárnál.
Máris senkit se fog érdekelni, az 1000 km hatótáv. Tényleg mennyit is megy egy átlag kamion pihenő nélkül? Akkor minek az 1000 km?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117453) npera válasza Samott (#117411) üzenetére


npera
újonc

Applikáció kérdése. Egy bizonyos méret felett az akksik kezdenek elég durva méretűek lenni.

Alapvetően minden applikáció az attribútumok egymás elleni kiegyenlítésével (balancing) kezdődik. Ha egy adott méretű járművet egy adott felhasználói profil (értsd üzemeltetési körülményektől kezdve a drive cycle, meg egyéb más tényezőkön át) tekintetében próbálsz belőni, akkor simán kijöhet, hogy valamilyen hajtáslánc és energiatároló megodás jobb lesz.

(#117454) npera válasza ezittketto (#117415) üzenetére


npera
újonc

(#117455) WiZARD


WiZARD
addikt

Na jó, de mégis mit adott nekünk a Tesla?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117456) npera válasza JonesC (#117421) üzenetére


npera
újonc

(#117457) npera válasza WiZARD (#117435) üzenetére


npera
újonc

Ahogy nézem a videót a gáz a fülke mögött van. A mostani gázolajos tank helyett pedig akksi van, amit tölt az üzemanyagcella és extra teljesítményigény esetén az le tudja adni a plusz kakaót. Normál haladáshoz az üzemanyagcella nominális teljesítménye elég.

(#117458) Phülöp


Phülöp
addikt

Pusztaszabolcs környékén nem jár mostanában valaki?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117459) hobizoli válasza WiZARD (#117452) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo, de az osszes ellenugato az a London-Peking utvonalon jar kamionnal :DDD

több drón kell ;P

(#117460) npera


npera
újonc

Volt már?

Pagani Huayra R with UNRESTRICTED Exhaust SOUND | 9000rpm NA V12 Engine | Start Up, Revs & More!

(#117461) hobizoli válasza blueboi69 (#117450) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eszleny, nem erre mondtam, hanem egy konnyuszerkezetes megoldas nem keszult volna mar el joval elobb, meg foleg olcsobban...? :F

aminek kell egy alap, aztan par nap alatt darukkal raemelik az elore legyartott falelemeket, meg van a cegnek sajat burkoloja, meg villanyosa IS, es nem honapokig szopsz ezekkel, hogy mikor meltoztatnak esetleg raderni

tenyleg nem lattal meg ilyet, hogy csinaljak....?

amugy tenyleg qrvara raferne a magyar epitoiparra egy megreformalas, mert rohejes ami itt megy
csaladi haz epites normaido 3-4+ ev
anyatok pitsaja

a faszom Empire State Buildinget meg felhuztak 14 honap alatt az alapkoleteteletol a unnepelyes megnyitoig ezelott 90 evvel toronydaruk nelkul 102 emeletesnek
...az heti 8 emelet

ja, a napokban azt olvastam, hogy romaniaban 2/3-3/4-d arban vannak mar az epitoanyagok, mint farhatisztanban
fura mod tavaj is a faaruk dragulasa az egyol begyuruzott ide is, aztan erdekes modon a USA-ban 2-3 honap mulva visszallt a regi ar, itt meg maradt
ez hogy lehet? ott lekoveti plusz-minusz az arvaltozast a piac, itt csak pluszban tudja

meg a 180m2-s teljesen fabol allo epulet dragult 15-20kUSD-t emiatt ideiglenesen, ami akkor volt 5-6millio fizetotaller, itt meg a fele akkor haz dragult 10-12 milliot, ahol teglabol vannak a kozfalak is, meg joval kisebb az egesz is, es kevesebb faanyag is megy bele
hogy?

de mindig van eleg fasz, aki ennek tapsol, meg magymagyarazza miert is jo ez igy, hogy hujere veszik :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#117462) zetor2000 válasza hobizoli (#117461) üzenetére


zetor2000
senior tag

A piac "dinamikája" ott másabb egy kicsit.
Itt megveszik annyiért is, amennyi, minek adja olcsóbban?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117463) zetor2000 válasza Bujdy81 (#117432) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmmm... és tényleg.
Utánaolvastam. Eredetileg héliumosra tervezték, de nem azzal lett végül feltöltve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117464) zetor2000 válasza npera (#117460) üzenetére


zetor2000
senior tag

Majdnem annyit forog, mint a Tamaha, a Junkbuilds féle rettenet... az képes volt 13000-t forogni :D Igaz, az nem ilyen szép, de hát na. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117465) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, van kontent....

A 80-as évek elején kisgyerekként a nyugati (!) autók műszerfalát nézve lehetett kiabálni, hogy "mennyivel tud menni"....

Előző héten megnéztem, hogy a rettenetes 5"-os freestyle buildem "mennyivel tud menni"....

Egy traktornyom hosszát lemértem Google Maps alatt, aztán az erdősáv mellett fordulva lendületből ráfordultam és ott tartottam az ampert. Az OSD-n olvasható időből pedig kiszámoltam az átlagos sebességet.

Nagyon tudományos, de most akkor tudom, hogy "mennyivel megy" 🙂

(#117466) Jahno válasza Phülöp (#117458) üzenetére


Jahno
őstag

Dumáljunk, mikor, mennyire? Pont kellene, de ha nem akkor sincs messze és jó indok bármit csinálni :-D Fotós havercsaj most vett nekem havi világjegyet és vannak ott valami halastavak amit meg kellene nézni, Gárdonyban a mólót ésatöbbi.... Add fel a leckét :-P

(#117467) npera válasza zetor2000 (#117464) üzenetére


npera
újonc

Wankel? Az picit almához körtét, de megnézem az egészet nemsokára.

(#117468) Jahno


Jahno
őstag

E! Repülős Top Gun anyag, küldöm enperának és mindenkinek aki szereti, elkészült haver új videócsippje. Szerintem rendben van, ahogy mindig minden:

[link]

(#117469) npera válasza Jahno (#117468) üzenetére


npera
újonc

WOW!!! :R :R :R

Ez nagyon oda lett kenve, elképesztően minőségi az egész.

(#117470) Jahno válasza npera (#117469) üzenetére


Jahno
őstag

Havercsaj szerint atom giccs, de szerintem fele film is erről szól. Naplemente, napszemüveg, csajok, motorok, miazmás.

Annyival előbbre vagyunk, hogy két ilyen előadás után már nem nagyon kell cuccot tarhálni, hogy ha a futópályára Gripen mellé kell egy klasszikus Kawa amivel Tom Cruise is csapatta, akkor az legközelebb már csak úgy lesz és kész :C

Ez a majom meg 40 perces kisfilmet szeretne, csak annak azért tényleg lesz költségvetése. Előző autózós is kb. 2 millióba fájt úgy, hogy mindenki ingyen melózott, az csak minimál rezsiköltségként esett be. De nem tőlem tudod :DDD

Kőkemény Amerika ez is. Aztán bárki mondhat bármit.

(#117471) eattila válasza Jahno (#117468) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt vartam! Majd megnezem ha lesz hang is. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117472) Phülöp válasza Jahno (#117466) üzenetére


Phülöp
addikt

Hogy tudtam. :)
Ugyanaz, mint legutóbb, csak most nem bringa, hanem házimozi erősítő.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117473) Phülöp válasza eattila (#117471) üzenetére


Phülöp
addikt

Érdemes. Giccses, meg minden, de nagyon rendben van. Dobot hiányolom kicsit azért...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117474) Grillo válasza Jahno (#117468) üzenetére


Grillo
senior tag

Mehe, pilóta huga kollégám.

(#117475) zetor2000 válasza npera (#117467) üzenetére


zetor2000
senior tag

Yamaha FZ6, ahogy nézem... de dulva :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117476) Jahno válasza Phülöp (#117473) üzenetére


Jahno
őstag

Hááááát, élőben mindenféle samplert és elektromos dobot használ de 1 éve mondogatja, hogy ilyen fellépésekhez be kellene húzni a zenekarba egy "rendes" dobost. Eredeti dalban van dob, de igazából ott is a gitár a fő témakör meg mellé némi billentyűzet. Úgy laza háttérnek. Na jó, van szimfónikusban is, abban azért néha odapattint az üstdob :DD

Fellépésen lehet jobban ráfeszülök a fotóra és gyártok még mindenfélét, ha ráérek:

(#117477) eattila válasza Phülöp (#117473) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom, rajongo vagyok :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117478) Jahno válasza Phülöp (#117472) üzenetére


Jahno
őstag

Szólj csak, olyan finn cukorkáért amivel évek óta ijesztegetem a teljes haveri kört még csomó mindent meg kell oldanom :-P

(#117479) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Jó kontent. Épp illett egy kávé mellé vízparthoz. Hazafelé kiültem pár percre a Bánki tó partjára és jól megállapítottam hogy azért Guga kellemes környéket választott utolsó éveire.

(#117480) eattila válasza Jahno (#117468) üzenetére


eattila
csendes tag

A mlyúzik kicsit elmarad az eddigiektol sodrasban. A klipp fasza, a legi felveteleket hogy?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117481) blueboi69 válasza npera (#117454) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király képek!

(#117482) blueboi69 válasza Phülöp (#117458) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi kéne onnan? Tőlem kb 15km, 20p.

(#117483) blueboi69 válasza hobizoli (#117461) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja valamit félreértettem akkor, sry.

Könnyűszerkezetest láttam már persze és gyorsabban megvan. Azért nem mind előre gyártott paneles, de amit ott helyben darabolnak, az is hamarabb megvan. Sok előnye van az építkezés alatt valóban.

Téglából nem 3-4év egy családi ház, jellemzően az első kapavágástól a kulcs átadásig 0.5-1.5év telik el, szervezéstől, időjárástól, mérettől függően.

(#117484) Jahno válasza eattila (#117480) üzenetére


Jahno
őstag

Légi felvételről nincs infóm, de berakod a fix kamerát és gyí. Utána a jóisten kiválogatja. Meg hát ezek olyan arcok, werkjeikben minden is benne van, pld. volt amikor kezükbe nyomtak egy sört és nem ijedtek meg :DD

(#117485) Jahno válasza blueboi69 (#117482) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, ha nekem is vállalod, akkor kellene egy másik opció.

(#117486) Phülöp válasza Jahno (#117485) üzenetére


Phülöp
addikt

Részemről közben borult, az erősítő nem tud 4K videót, csak fHD-t.

blubi: köszi, értékelem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117487) Jahno válasza Phülöp (#117486) üzenetére


Jahno
őstag

Én maradi vagyok, nem egészen értem ezt a 4k mániát. De szólj ha valami van, megfejtem, másnak lehet 6k, 10k, bármi, nem kell nekem érteni csak ne lötyögjön hátán a HDMI csati.

Blubi ha helyi erő, inkább azt intézze el nekem, hogy Lórévnél este is járjon a komp :-D

Most úgyis agyalás van, tegnap körbejártuk a repteret és mások fotói alapján tájoljuk be, hogy ki lebeg 1.5 méterrel a föld felett, ilyen képek alapján milyen irányból és persze mellé jön még a teleobik csalása és a fizika, de ez a két pont már kitalálódott:

El van a gyerek ha szakérteni kell...

(#117488) blueboi69 válasza Phülöp (#117486) üzenetére


blueboi69
csendes tag

hát így akkor végképp nincs mit, és szívesen máskor is :))

(#117489) blueboi69 válasza Jahno (#117485) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Persze, mi kéne, amit tudok tárolni hónapokig? :D

(#117490) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy majd nézzél már privát üzenetet pls, mert sztem még a márciusit sem olvastad, de most van egy aktuálisabb kérdés, hozzád mint localpatriot.

(#117491) Samott


Samott
addikt

Konyha, harc muveszet... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117492) hokuszpk válasza Jahno (#117487) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"intézze el nekem, hogy Lórévnél este is járjon a komp :-D"

mitkeresett maga Adonyban ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#117493) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kúthelyzet, OMW. Prémium 95 nincs, 100-as rendben teszi a dolgát.

(#117494) Jahno válasza blueboi69 (#117488) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, hamar megoldottuk. 5ezer.

(#117495) Jahno válasza hokuszpk (#117492) üzenetére


Jahno
őstag

Csak a szokásosat. Északi irány, holtág, tejút....

(#117496) Bujdy81 válasza WiZARD (#117452) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha jól tudom, akkor 4+4 órát vezethet a sofőr, közte 45 perc szünettel. 85 km/h-val számolva az autópályán az 340+340 km. Erre akár jó is lehet egy 4-500 km hatósugarú vontató, mert 45 perc alatt csak lehet annyit tölteni, hogy a maradékkal együtt elmenjen még 340 km-t.

Egy tesztben azt írják, hogy 192 kWh az akksi és 200-220 km a hatótáv. Azóta fejlődtek, legyen akkor 85 kWh/100 km a fogyasztás. Nedm az a baj, hogy kell a kamionra egy 400-450 kWh-s akksi, mert - azt gondolom - a tömeg elfér. A para inkább az, hogy a fenti példához kb. 300-350 kW-os gyorstöltő kellene a pihenőben, hogy 45 perc alatt fel tudja nyomni a szükséges kraftot. Azért az három fázison is 3x500A áramfelvétel... Optimális esetben egy 4x400 mm2-es kábel elég is hozzá! :D (Gondolom, nagyobb fesszel töltenek...)

(Rétegebb igény, de négy kezes vezetés esetén máris több km-t kell tudni menni...)

(#117497) hokuszpk válasza Bujdy81 (#117496) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd úgy lesz, mint a középkorban, amikor a lovakat cserélték.
sofőr pihenőhelyre beparkol, lemerült akkupakk ki, töltöre fel, az ott várakozó feltöltött akkupakk meg be.
45 percbe pont belefér, mehet tovább.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#117498) Samott válasza Bujdy81 (#117496) üzenetére


Samott
addikt

Ez igy rendben is van, de az amcsiknal ott tart a kapitalizmus es annak a melost onmaganak kizsigerelesebe hajszolo valtozata hogy mar nem egy kamionos van, hanem parok es amig az egyik alszik a masik vezet. Mert az ido penz, a jo fuvarokat ok viszik el mert hamarabb erenk oda mint azok akik pihennek rendesen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117499) Jahno válasza Bujdy81 (#117496) üzenetére


Jahno
őstag

És nemzetköziben vagy általában idehaza a román viszonylatban mi más van, mint 4kezes?

(#117500) WiZARD válasza Bujdy81 (#117496) üzenetére


WiZARD
addikt

DAF elektromos nyerges vontatóra 350 kWh akku mellé 150-250 km hatótávot mondanak, és 1,3-1,9 kWh/km fogyasztást.

Persze a váltott vezetős állandóan menős kamionnak nem megoldás, ahogy az elektromos autó se jó annak az 5%-nak aki napi szinten megy 1 seggel 1000km-t a dízellel.
Mindenki másnak meg probléma nélkül használható ;)

350 kW gyorstöltő azért nem egy akkora nagy dolog, mint elsőre hangzik, ionity évek óta ilyeneket telepít a sima személygépkocsiknak, Tesla ugyan csak 250 kW töltőket, de abból 10-60 darabot egymás mellé...
Kamionhoz inkább ilyen 3 MW körüli töltő kell, és akkor a 45 perces pihenő idő se gáz :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.