Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) Doky586 válasza GEPESZ66 (#73749) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És ez mennyivel jobb mint kihúzni a kábelt a PC-ből...? :F

(#73752) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Feltelepítettem, és lefutattam egy rendszer optimalizáló programot. ( Advanced System Care) az lenne a gondom , hogy mikor a mappák fölé rakom az egeret,és a fájlok között böngészek, nagyon gyorsan vált jeleníti meg a tartalmát almappákat. Hogyan lehet pl. registryben ezt beállítani? Mert néztem a Menu Show Delay-nál és érdekes módon ott nem változtatta meg az értéket a program, 0-án hagyta.

(#73753) pc360 válasza tomaszka88 (#73752) üzenetére


pc360
addikt

A 0 azonnali értéket jelent, gondolom ezt kellene növelni. A Win 10-ben az alapérték 100, tehát már előzőleg elkalibrálhattad.

Ilyen hülyeségeket pedig nem szabad telepíteni, erről magyaráztunk az utóbbi napokban is. Mintha minden figyelmeztetés nélkül valami sötét erő venné rá az embereket ilyen baromságokra. A Win 10-nek semmi szüksége ilyen beavatkozásokra. Nem ápolnak, nem gyorsítanak, és főleg nem hasznosak az ilyen "care" programok. Azok a hasznos beállítások, amik megkönnyíthetik a használatot szépen össze vannak szedve megbízható programokban, mint pl. a Winaero Tweaker.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73754) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem hátha tudtok segíteni. Win 10 Pro van a gépen ami egy Acer Aspire 5 A515-51G (i5-8250U és MX150)

Jópár ablakban futó program "homályos" mintha alacsonyabb lenne a felbontás. Főleg az installerek ilyenek de pl a melléket Steam is ilyen. Chrome pl nem.

A másik pedig az, hogy fel van csatolva hálózati meghajtónak a NAS SMB-vel, de bekapcsoláskor kiírja, hogy nem sikerült a hálózati meghajtót csatlakoztatni. Ha UTP kábellel kapcsolom be nincs hibaüzenet csak wifivel. Persze utána sajátgépben rákattintva bejön, de amíg ezt nem teszem meg a programok nem érik el. Gondolom nem épül fel a kapcsolat addig, ezt lehet valahogy késleltetni?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#73755) Trojka33


Trojka33
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan problémám merült fel kb. két hete, hogy nem reagál semmire sem a Start gomb ill. a értesítések+műveletek gomb sem. Ezenfelül egy gyári alkalmazás sem indul el (pl.: Áruház, Posta, Naptár Defender stb.) Akkor megpróbálkoztam egy rendszer visszaállítást csinálni, szerencsére bevált, de a mai napon, ismét az előbb említett jelenség ütött fel a fejét, nagy örömömre.

Így viszont semmi ötletem nincs, próbáltam keresgélni, hát ha találok valami használható megoldást, de nem járt szerencsével.

Nagyon-nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni!!

Op. rendszerem: Windows 10 Pro 1709 (OS rendszer buildszáma 16299.248)
Gépem: Acer Aspire A5 515-51G-51JP

(#73756) quailstorm válasza flegga92 (#73754) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Be van kapcsolva a skálázás a gépház/képernyő alatt. Tippre 125%.

Minden problémás exen jobbklikk, tulajdonságok, kompatibilitás, és skálázás kikapcsolása.
Vagy globálisan leveszed 100%-ra, ha a szemed bírja.

Skálázást egyesével kell betenni az appokba, elég szívás és nem fejlesztették régóta, mert inkább váltottak UWP-re...
Ami nem skálázható azt simán nagyítja, ami meg ocsmány.

[ Szerkesztve ]

(#73757) flegga92 válasza quailstorm (#73756) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi, ez volt!

Marad a sűrűn használt programok átírása, mert 1 percet se bírtam.

(#73758) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy nektek a windows 10 legutolsó frissítéssel együtt mekkora méretű? (windows 10 pro 64 bit).

(#73759) Ricco_hun válasza Ricco_hun (#73631) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Csakhogy legyen itt a megoldás is: rákerestem az alaplapomra (msi p45 neo3, tudom, ősrégi :U ) win7 chipset driver leszed, feltelepít és lám, máris ismeri a logitech g27-et. :C

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#73760) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Nemrég leváltottam egy kb. 10 éves gépet és megváltam a win 7-től is és az új gépem kapott egy eredeti 10-est. Eddig pozitívak a tapasztalataim egy dolog kivételével és ez pedig a rich preview handler a media player. Nem jelenik meg jobb oldalt a videó a mappában mint eddig hanem felugrik egy ablak ami nem egyszer zavaró nekem. Van arra lehetőség, hogy ezt kikapcsoljam vagy legalább visszategyem a rendes helyére?

(#73761) csixy válasza weiss (#73733) üzenetére


csixy
addikt

Nos a kép arról szólt, hogy a 16299.248-as verziót nem tudom telepíteni. Végül a Windows Update Troubleshooter oldotta meg a problémát.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73762) #86564352 válasza q13579 (#73758) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Windows mappa mérete nálam 14,3 GB.

(#73763) tomaszka88 válasza pc360 (#73753) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Teljesen igazad is lehet ez ügyben, és én egy pc magazinban láttam meg a programot, kipróbáltam.
Egyébként hiába írtam át a regisztriben az értékét nem változtatott rajta, szóval elszúrtam a programmal.
Tulajdonképpen ez a menu show delay ez mit is jelent pontosan ?:)

(#73764) Laca0 válasza Syl (#73743) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, hogy kipróbáltad!
Ez tényleg hoppá! Akkor 2 megoldás van: vagy egyik usb3-as adapter sem jó, vagy a windows usb3-as illesztője tiltja valamiért ezt a protokollt.
A Sharkoon support azt írta most, hogy ez nem rajtuk múlik, ők beletették a Realtek chip-et, az ahhoz kapcsolódó drivert integrálták és kész. Nem tudják, hogy miért nem működik. Azért ez klassz..

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#73765) weiss válasza csixy (#73761) üzenetére


weiss
addikt

Ne haragudj, de nem vagyok gondolatolvasó.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73766) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

A Segítségetekre lenne szükségem. Valamilyen oknál fogva semmit sem tudok adminként futtatni. Pl. programok telepítésénél csak a nem opció jelenik meg és az irja hogy "a folytatáshoz adjon meg rendszergazdai felhasználói nevet és jelszót", ha adminként próbálok bármit futtatni akkor az nem fut vagy hozzáférés megtagadva hibát kapok. Próbáltam csökkentet módban is a programok telepítését ott megjelenik az igen gomb de kéri az admin felhasználónevét és jelszavát ami nem tudom micsoda.

Bármilyen ötlet, tanácsot szívesen fogadok esetleg iránymutatást merre induljak el.

(#73767) pc360 válasza tomaszka88 (#73763) üzenetére


pc360
addikt

A menük felbukkanási idejét, ha rajtuk tartod a kurzort.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73768) csixy válasza weiss (#73765) üzenetére


csixy
addikt

De képolvasó sem :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73769) Syl válasza Laca0 (#73764) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az USB/LAN adapter (szintén valami realtek chip), ugyanezen desktop gépen csak Linux alatt tökéletesen látja a NAS-t (SMB1). És természetesen ha a MacBookba dugom az is gond nélkül működik vele. Egyedül a Win10 háklis rá.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73770) tomaszka88 válasza pc360 (#73767) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Igen ez lesz az, köszi a kisegítést,szóval nem tudom visszaállatani. :Y

(#73771) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hali. Tudtok már működő Catalyst-ot HD4800 szériához?

(#73772) weiss válasza csixy (#73768) üzenetére


weiss
addikt

Mi van? Nem tudsz megfogalmazni egy normális kérdést egy topikban, és elvárod, hogy valami semmitmondó screenshot alapján vágják az emberek mi a baja a gépednek? Kész, feladom.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73773) Laca0 válasza Syl (#73769) üzenetére


Laca0
addikt

Én meg most egy win7-es gépen teszteltem, win7-es driverrel. Gond nélkül ment, látott mindent.
Ráerőltettem a win10-re a 7-es driver-t. Most már a nas-t látom (smbv3) listázva, a router-t nem (smbv1), viszont névvel hivatkozva egyből bejön. Pedig továbbra is tiltottnak látom a netbios-t.
Ami egyébként alapból engedélyezett volt win7-en és a wins szerver címét is látta.
Úgyhogy én is arra jutottam, hogy a win10 butítja le a kommunikációt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#73774) csixy válasza weiss (#73772) üzenetére


csixy
addikt

Köszi. Már meggyógyítottam. :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73775) pc360 válasza tzsolesz (#73771) üzenetére


pc360
addikt

Hogy-hogy már? Évek óta nem támogatják.

A legutolsó driver, ami jó volt hozzá, az ez:
13-1_legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc.exe

10 alatt már kisebb esélyed lesz működésre bírni, nem tudom, hogy bírja a kompatibilitás módot a driver telepítés. Vagy marad a Win Update, és a foghíjas támogatottság, vagy tudsz venni normális videokártyát 10-12k-ért (5xxx és fölötte). A 4800-ast meg el tudod adni jó esetben 4k-ért. Egyéb variáció nincs, idővel nem lesz támogatottsága annak, aminek soha nem is volt a 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73776) a8l


a8l
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 pc nem látja egyik nas-t sem.

A legutóbbi főverzió frissítés óta lehet ez a probléma.

Már a guta megüt, hogy sehogy se tudok rámásolni TC-ből vagy file kezelőből.

Hálózaton sincs a gépek között. Más nem w10-es gépek elérik, pl kodis box, vagy a telefonról is tökéletesen működik. Ezek a más gépek sem tudnak csatlakozni a w10-es gépekhez smb-n.

Webes felületről belépve a nas oldalára látom természetesen, a beépített béna file kezelőjével tudok is rá másolni nagyon körülményesen.

Volt bárkinek hasonló probléma?

Mi lehet a megoldás?

Egymáshoz se tudtak csatlakozni két w10-es gép, eddig tökéletesen működött látták egymást, most meg nem létező otthoni csoportot talált amihez nem lehet csatlakozni. Ezt sikerült törölni, újat létrehozni, a két w10 látja egymást, de a nasokat nem látja a hálózaton egyik se.

A főverzió update jött a start menü probléma, amit a topiknak hála sikerült megoldani a registry mókolással, de most meg ez a hálózati gond. Ezt leszámítva elég stabil ez a verzió.
Már csak egy gondom van hogy nem tud lemezképet menteni mert a rendszer ssd-n kívül egy másik hdd-t is rendszerlemeznek néz és emiatt 1TB-s lemezképet akar csinálni a barom, pedig azon semmi w10 nincs, már le is formáztam, de akkor is rendszerlemeznek nézi.

[ Szerkesztve ]

(#73777) Borisz76 válasza a8l (#73776) üzenetére


Borisz76
veterán

A nason létrehoztál 1 vagy több kötetet.
A köteten \ köteteken található Megosztott mappákat fel lehet csatolni a pc-re mint hálózati meghajtót.

A hálózati meghajtó hozzáadásánál felkínálja a Tallózás lehetőségét.
Most ugye ez a funkció sz@rakodik.....nálam is.
Ezért ennél a résznél kézzel kell beírnod a nas elérési útvonalát.
Valahogy így mint a képen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73778) Doky586 válasza a8l (#73776) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nas-on smb2-t bekapcsolni vagy win10-en smb1-t újra bekapcsolni..

(#73779) Borisz76 válasza Doky586 (#73778) üzenetére


Borisz76
veterán

Windows és SMB1

Rizikós visszakapcsolni !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73780) a8l válasza Borisz76 (#73777) üzenetére


a8l
aktív tag

Köszi
Sikerült hálózati meghajtóként felcsatolni a nas megosztott mappáit, de ba...a meg, simán csak smb-n nem lehet elérni többet? Jól gondolom hogy a win10 legutóbbi főverzió update-el baszódott el ez is mint a start menü?

(#73781) a8l válasza Doky586 (#73778) üzenetére


a8l
aktív tag

Mi a franc az a SMB2 hol lehet ilyet bekapcsolni?

(#73782) a8l válasza Doky586 (#73778) üzenetére


a8l
aktív tag

Az egyiknél semmi gond csak az hogy lesz egy rakás hálózati meghajtó amit én nem akartam( a ku..va anyjukat) , tehát a zyxel nas520-nál csináltam két drive-t ami működik is.(nem lehet a root-ot megadni valahogy, hogy ne kelljen minden megosztott mappának külön meghajtó?)
De a régi aldis medion nas-om smb1-et használ mert nem lehet létrehozni a hálózati meghajtót.
Ezzel lehet valamit kezdeni vagy w10-es géppel nem lesz olvasható sehogy?

(#73783) tordaitibi válasza Doky586 (#73751) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Biztos megvan ra az oka, es pl. egy mini pci slotbol egy laptopon vagy mini pc-n eleg maceras fizikailag eltavolitan.

(#73784) fess


fess
őstag

sziasztok
A kb4074588 frissítés nem akar felmenni.Letöltötte,rakná fel,hibát észlel,visszavonja és nem rakja fel. Már futattam az updater javítót,letöltöttem a frissítést,úgy megpróbáltam telepíteni,de akkor meg azt írja ki,hogy ez már telepítve van.Mi lehet a gond?

(#73785) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra elkezdett kékhalálozni a gép. Memory managment-et ír ki. Amikor valami nagyobb programot google chrome, vagy word akkor lefagy és kékhalál. Kisebbet, mondjuk egy intézőt még megnyit. A konfigot kb. egy hónapja vettem újonnan. (ddr4, intel pentium stb..)

Ram lesz a gondja? :F

(#73786) Borisz76 válasza bajzal (#73785) üzenetére


Borisz76
veterán

Futtas egy memóriaellenörzést.
Innen a bootable usb a legegyszerűbb....

Pendrive-ra teszi magát.
Restartnál arról kell betöltődnie majd indul.
Ha nem így van akkor az alaplap bios-ában kell engedélyezni, hogy arról boot-oljon.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73787) Doky586 válasza tordaitibi (#73783) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenhol RJ45 csatlakozó van..
Könnyen oldható. Nem említette hogy testi fogyatékossága lenne, vagy más átverése a cél..

(#73788) Doky586 válasza Borisz76 (#73779) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Aki az interneten SMB-t használ az meg is érdemli hogy feltörjék..

Én viszont csak otthon a helyi hálón használom, nem félek hogy a feleségem vagy a gyerekem feltöri. Sőt vannak olyan felelőtlenek akik még jelszót sem használnak az otthoni PCjükön, micsoda felelőtlenség, hatalmas rizikó, nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#73789) tzsolesz válasza pc360 (#73775) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. Igen, ez a megoldás. Telepítésnél kell eleve win7 kompatibilssel, és rendszergazdai jogosultsággal felrakni. Utána gyönyörűszépen elindul a Catalyst is. :R

kulcsszavak: HD 4800, HD 4830, HD 4850, HD 4870, Radeon, Catalyst, driver, régebbi, vga.

(#73790) bajzal válasza Borisz76 (#73786) üzenetére


bajzal
őstag

Ment fél órát, ezerrel dobta fel a hibákat. Akkor ennek annyi..

(#73791) tordaitibi válasza Doky586 (#73787) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szoftveresen kerdezte, a lan kihuzasa hardveres.
De engedjuk el a temat, a kerdezo eldonti neki melyik megoldas a jobb.

(#73792) vlevi válasza bajzal (#73790) üzenetére


vlevi
nagyúr

:Y
65535+
Vagyis a fene se tudja mennyi, mert a 16 bites egész szám (0xFFFF) ennyit bír...

[ Szerkesztve ]

(#73793) Geth válasza a8l (#73782) üzenetére


Geth
addikt

(#73780) a8l:

Sikerült hálózati meghajtóként felcsatolni a nas megosztott mappáit, de ba...a meg, simán csak smb-n nem lehet elérni többet?

Továbbra is SMB-n keresztül éred el...

Jól gondolom hogy a win10 legutóbbi főverzió update-el baszódott el ez is mint a start menü?

Bár Start menüt én még nem láttam elbaszódva, az SMB-t biztosan nem rontották el, mert tökéletesen működik. Az SMBv1-et próbálják meg kitörölni a világból, mert nagyon régi, tele van biztonsági hibákkal és sokkal rosszabb hatásfokkal működik, mint a későbbi verziói.

(#73781) a8l:

Mi a franc az a SMB2 hol lehet ilyet bekapcsolni?
Az SMB2 az SMB későbbi verzióját jelöli.
Hogy bekapcsolni hogy lehet egy adott eszközön (nem Win10), azt esetleg ne itt akard megtudni :DD

(#73782) a8l:

nem lehet a root-ot megadni valahogy, hogy ne kelljen minden megosztott mappának külön meghajtó?

Nem lehet. Az SMB "link" egy megosztásnál ér véget, mappelni nem lehet magát a gépet. Shortcutot lehet rá csinálni, de ennyi.
Normálisabb NAS-okon lehet megadni "összefogó" megosztást. Egy virtuális könyvtárat képzelj el, amibe be vannak húzkodva az egyes megosztások mint alkönyvtárak. Én is ilyen megoldást használok (QNAP NAS), egyetlen Portal Folder (QNAP-nál így hívják) alá behúztam a szükségeseket, majd ezt a megosztást mappeltem a kliens gépeken.

Az SMBv1 elhagyásának következménye, hogy megszűnik működni a számítógépek listázása funkció, mert az a szolgáltatás is SMBv1-re épül.
Ez egyrészt nem gond, mert a javasolt és gyors módja az elérésnek a direkt hozzáférés (ideális esetben névvel), és persze a mappelés :)
Másrészt van alternatívája, például WS-Discovery protokollon is össze tudja szedni a hálózaton lévő gépeket, például ezért látszik továbbra is SMBv1 elhagyása után a többi Win10-es gép.
Egyes gyártók implementálhatták ezt a protokollt (ahogy például a QNAP pont a napokban tette ezt elérhetővé), így ezen gyártók eszközei is újra feltűnnek a listában :)

De a régi aldis medion nas-om smb1-et használ mert nem lehet létrehozni a hálózati meghajtót.

Itt meg lett fordítva az ok-okozat. Nem tudtál mappelni hálózati meghajtót a NAS-ra, mert az SMBv1-et használ, a Win10-ben pedig ez a verzió ki van kapcsolva.

Ezzel lehet valamit kezdeni vagy w10-es géppel nem lesz olvasható sehogy?

Az egyértelműen javasolt út, hogy az adott eszközön magasabb verzióra állsz SMB tekintetében (fogalmam sincs hogyan kell átállítani).
Az alternatíva, amit többen is leírtak már, hogy a Win10-ben visszakapcsolod, lásd itt, esetedben javasolt csak a Client-et.

(#73788) Doky586: Nem konkrétan a Te esetedben, de egy könnyen előforduló szituáció, hogy jön Pistike a laptopjával, ami kissé fertőzött, de nem tud róla, és csatlakozik Béla LAN hálózatához, aki nem volt elég óvatos a külső jövevénnyel, így az hozzáférhetett legalább egy megosztáshoz. Béla kénytelen volt bekapcsolva hagyni az SMBv1-et valamilyen okból. Ilyenkor Pistike laptopja fertőz mindent, amit csak elér.
A történet végén egyikük sem boldog :( Jobb a békesség, pápá SMBv1 :)

(#73794) Borisz76 válasza Doky586 (#73788) üzenetére


Borisz76
veterán

Képzeld nálam egy Synology NAS is van amit kívülről is el tudok érni.
Azon pedig emiatt tiltva van az SMB1 protokoll.
Emiatt nem használható a Win10-s pc-n sem.

SMB2 és SMB3 van engedélyezve a NAS-on.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73795) Borisz76 válasza bajzal (#73790) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos ez kuka.
Jártam már így én is.
4 modulból 1 meghalt.
Kivettem a rosszat és egy másikat.
Így ment tovább 2 modul dualban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73796) a8l válasza Geth (#73793) üzenetére


a8l
aktív tag

Visszakapcsolnám az smbv1 clientet, de nem találom sehol ezt az ablakot.
Amióta ez a verzió van észrevettem hogy mindenhol a gépházas menüs beállításokat erőlteti, egy hagyományos szimpla vezérlőpult megnyitása se egyszerű.
Tehát hol találom ezt ahol vissza lehet kapcsolni?
Gugliztam rá de mindenhol csak ezt az ablakot hozza fel.

(#73797) Doky586 válasza Borisz76 (#73794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Képzeld nálam is.. :DD

Csakhogy nem SMB-vel. :)

(#73798) Doky586 válasza tordaitibi (#73791) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak érdekelt volna az OKA, de ha titkos akkor titkos..

(#73799) Geth válasza a8l (#73796) üzenetére


Geth
addikt

Programs and Features / Turn Windows features on or off

A Programs and Features a Control Panel alatt van, de a Settings / Apps alatt (alapból az Apps & fetures jön be), jobboldalt is van rá link.

(#73800) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Egy kis segítséged kérnék, hogyan tudom végelegesen kikapcsolni a Windows automatikus frissítést.
Próbáltam kikapcsolni a megfelelő service -t de az nem segített mert ma faszán miután bekapcsoltam a gépet már tette is fel a frissítéseket, persze mindezt az engedélyem nélkül.

Az nem is nagyon érdekel, hogy ez mennyre fontos vagy nem, az érdekel, hogyan tudom ezt kikapcsolni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.