Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) Syl válasza bajzal (#73790) üzenetére


Syl
nagyúr

A kukázás előtt én azért megpróbálkoznék egy csatlakozó tisztítással. Lehet csak bekoszolódott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73802) a8l válasza Geth (#73793) üzenetére


a8l
aktív tag

Sikerült visszakapcsolni az smbv1 clientet. Működik minden.
Ez csak belső hálón megy amúgy mitől lenne nem biztonságos.

A vezrélőpult-ot hogy lehet behozni a leg egyszerűbben?
Mert eltűnt a menüből, csak gépház van. Azért sikerült nagy nehezen, de miért kellett eltüntetni a windows menüből.

Már csak egy nagy bajom van. Hogy miért nem tudok biztonsági mentést és lemezképet csinálni már évek óta. Az ok hogy a rendszer SSD mellé rendszerlemeznek néz egy 2TB-s HDD-t és mind a kettőről akar lemezképet csinálni, régen ezen is volt win7, de már azóta töröltem meg formáztam is, nincs nyoma se semmi rendszernek. Csak úgy tudok lemezképet csinálni a win10 -el hogy leveszem a gép oldallapját és lehúzom a kábelt arról a HDD-ről amit rendszernek néz.
Nem lehet valahol beállítani hogy mi számítson rendszerlemeznek?
A sima beállító menüjébe nem lehet, ott erőlteti azt a hdd-t is.

(#73799) Geth:
Az a baj ezzel hogy eltűntek ezek az opciók. A win menünél bal alul jobb gombra eddig volt vezérlőpult meg programok és szolgáltatások is de most nincs egyik se, csak a gépházas szarság. Keresgélni kell egy olyan menüpontot ami bevisz a régi vezérlőpultba onnan meg már vissza tudok lépni az elejére.
Nincs bármi mód arra hogy közvetlenül behozzam a rendes vezérlőpulot?

[ Szerkesztve ]

(#73803) mpo válasza a8l (#73796) üzenetére


mpo
veterán

Ki tudod tűzni a start menübe.

Legalul a Windows rendszerben van.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73804) a8l válasza mpo (#73803) üzenetére


a8l
aktív tag

Ezt nem találom sehol.
Futtatás-ból control panel-ra bejön a rendes vezérlőpult, kitűztem a tálcára egyelőre hogy ott legyen egyből ha kell. Nem gondoltam volna hogy egyszer még fontos lesz hogy elérjem.

(#73805) mpo


mpo
veterán

Ez még hiányzott nekünk!
Újabb Meltdown-Spectre variánsok:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73806) mpo válasza a8l (#73804) üzenetére


mpo
veterán

Nézd végig a start gombon megjelenő programokat.
Legalul a Windows rendszerben van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73807) a8l válasza mpo (#73806) üzenetére


a8l
aktív tag

Köszi.
Kirakta alulra a csempékhez. Nem lehet valahogy a menübe visszatenni ami a win jelre jobb gombot nyomva jön elő?

(#73808) Geth válasza a8l (#73802) üzenetére


Geth
addikt

Ez csak belső hálón megy amúgy mitől lenne nem biztonságos.

Ezt ítéld meg Te, én egy szituációt már vázoltam :) a tényen, hogy v1 változat egy hulladék nem változtat semmi.

Nincs bármi mód arra hogy közvetlenül behozzam a rendes vezérlőpulot?
A vezérlőpultot én kereséssel szoktam behozni, régen amikor állítgattam ezt-azt, olyan sokszor rákerestem, hogy már a c betűre bedobja :) De mostanában már nem nyitogatom.

(#73809) quailstorm válasza Ra's al Ghul (#73800) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak akkor tudod, ha van csoportházirend a W10edben. itt végig van mutogatva angolul
Home-on megszívtad.

(#73810) a8l válasza a8l (#73802) üzenetére


a8l
aktív tag


Ez a bajom vele, hogy az E: -ről is akar lemezképet készíteni aminek semmi köze a win10-hez.
Van rajta kb 300GB adat és így nem tud sehova készíteni lemezképet.
Be lehet valahol állítani hogy ne nézze rendszerlemeznek ezt a HDD-t?
Utoljára aug 31.-én sikerült lemezképet csinálni, lehúztam a kábelt a hdd-ről, ez volt az egyetlen megoldás.

(#73811) abdulka1 válasza Trojka33 (#73755) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nvidia kártyánál a driver eltávolítása, majd a win update-ről történő visszatelepítése megoldotta ezt a hibát.
Eltávolítás ezzel. [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73812) Doky586 válasza a8l (#73810) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elfelejtetted lehúzni a többi meghajtót miközben a rendszert telepítetted..
Így most ha lehúznád az E: -t már el se indulna többé a gép.. :((

(#73813) a8l válasza Doky586 (#73812) üzenetére


a8l
aktív tag

Rendszer telepítésnél minden meghajtót le kell csatlakoztatni? Ne már.
Nincs erre megoldás van benne több HDD , ezen kívül még 3 és azokat nem nézi rendszerlemeznek.
Nem lehet ezt valahol átállítani hogy ne legyen az E: rendszerlemez?

(#73814) Borisz76 válasza a8l (#73813) üzenetére


Borisz76
veterán

Alap dolog, ha rendszert telepítünk , akkor CSAK az adott HDD/SSD legyen csatlakoztatva.

Pont az ilyen hibák elkerülése végett.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73815) Syl válasza a8l (#73813) üzenetére


Syl
nagyúr

Rákérdezek: SSD előtt az E volt a rendszerlemezed, ugye? Mert ilyenkor szeret kutyulni a Win telepítő.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73816) Doky586 válasza a8l (#73813) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..minden meghajtót le kell csatlakoztatni?"
Nem. A DVD maradhat.. ;)

(#73817) a8l válasza Borisz76 (#73814) üzenetére


a8l
aktív tag

Ez még régen volt win7 telepítéskor, azóta nézi rendszernek, ezen is volt egy win7 tartalékban hogy ha nem indul a másik akkor ez használható legyen egyből. De pár évvel később leszedtem, meg le is formáztam és azóta csak nyugdíjas felhasználás van ezen a hdd-n, (2011 -es WD black 2TB), eléggé melegszik a toshiba-khoz képest.
Nem lehet valahogy elfelejtetni a w10-el ezt a hdd-t?

(#73815) Syl :
Nem, mindig az ssd volt a rendszer amióta megvettem ezt a gépet meg hozzá a win7-et, csak mellé fel volt rakva pár évig erre a hdd-re is és ha behalt az ssd-ről a boot akkor innen boot-olt hogy lehessen használni egyből. Pár évvel később leszedtem, letöröltem mindent, le is formáztam, de így is rendszernek nézi.
Azóta pedig w10-re lett update, többször új verziófrissítés is, de csak nem felejt.

[ Szerkesztve ]

(#73818) HZoli87 válasza a8l (#73813) üzenetére


HZoli87
veterán

Vagy a BIOS-ban kikapcsolod az adott SATA portokat a telepítés idejére.

(#73819) Syl válasza a8l (#73817) üzenetére


Syl
nagyúr

>Nem, mindig az ssd volt a rendszer amióta megvettem ezt a gépet meg hozzá a win7-et, csak mellé fel volt rakva pár évig erre a hdd-re is és ha behalt az ssd-ről a boot akkor innen boot-olt hogy lehessen használni egyből

Vagyis DE. A HDD is rendszerlemez volt.
Az ilyen meghajtókat Win telepítés előtt le kell húzni a gépről.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73820) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az áruházból letöltött Speedtest Okla pontos eredmény ad?
A közelemben lévő szervert érdemes kiválasztani?

(#73821) mpo válasza GEPESZ66 (#73820) üzenetére


mpo
veterán

Ehhez nem kell semmi:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73822) ignisz válasza mpo (#73821) üzenetére


ignisz
senior tag

Ahhoz képest elég sok adatot kér

(#73823) GEPESZ66 válasza ignisz (#73822) üzenetére


GEPESZ66
veterán

jobb felül ott van, hogy kihagyom és mérek.

(#73824) mpo válasza ignisz (#73822) üzenetére


mpo
veterán

Ott van jobb oldalt a "Kihagyom és mérek".

Ha regisztrálsz, akkor elteszi a méréseket, LAN-on, WIFI-n és ismerősöknél is mérhetsz csak a mérési pontot nevezd el.
Segít másoknak is a térképes megjelenítéssel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73825) Laraxior


Laraxior
titán

A frissítést hol lehet még letiltani a services.msc-n kívül?
Mert valahogy állandóan bekapcsolódik. :W
Nem nagyon értem, hogy miért. :(((

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#73826) quailstorm válasza GEPESZ66 (#73820) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem feltétlen, gépe válogatja. Az egy Unity alapú szoftver.
Firefoxban ajánlott talán mérni. Szervernél meg nem a legközelebbit kell, próbálgass. Digi gigabittel beleütköztem abba, hogy sok szerver csak 100-as, vagy legalábbis messze nem gigabites. Ha meg emiatt reklamálsz az gáz.
Chrome-ban 1-2 hónapja biztos sokkal kevesebbet adott a rókánál. Most is sokkal rosszabb. Chrome 220/210, róka meg 550/210 a linkelt szelessav.net-en.

(#73825) Laraxior: most volt róla szó: gpedit

[ Szerkesztve ]

(#73827) tordaitibi válasza a8l (#73817) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Eszközkezelő-->eltávolítás :backup megcsinál: eszközkezelő-->új hardver keresés

[ Szerkesztve ]

(#73828) Laraxior válasza quailstorm (#73826) üzenetére


Laraxior
titán

:R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#73829) m1lan


m1lan
őstag

Sziasztok!

Adott egy laptop, amire dual boot megoldással lett telepítve Windows 10 és Linux Mint. A két operációs rendszer egy 256 gigabájtos SSD-ről fut, ami mellett van egy közös, 500 gigabájtos HDD is dokumentumok, képek, videók, zenék, telepítők, játékok stb. tárolására. Eddig nem volt semmilyen problémája a rendszereknek egymással, az elmúlt 1-2 hétben viszont gyakran ütközök falakba Linux alatt a Windows miatt. Az nem okoz különösebb problémát, hogy a Windows partíciójához már nem férek hozzá, az viszont sokkal inkább, hogy a közös HDD-t sem tudom használni, mert a Linux nem tudja felcsatolni, mondván a Windows lefoglalta azt magának a hibernálás miatt.

Korábban nem volt probléma, a Linux alól mindent elértem, kivéve akkor, ha alvó módból kapcsolt ki a laptop, de akkor érthető is volt, hogy a Windows nem engedi, hogy belepiszkáljon. Ha Linuxot használtam, utána lassabban indult a Windows az első indításkor, de a következőnél ismételten gyors volt (amíg nem használtam ismét a Linuxot), nyilván a hibernálásnak köszönhetően. Mi történhetett, hogy ez már nem így működik? Ha leütöm a hibernálást Windows alatt, akkor olyan lassú lesz minden rendszerindítás, mint korábban a Linux használata után a legelső, cserébe viszont minden meghajtó szabad lesz. Hogyan tudnám megoldani, hogy a korábbi állapot visszaálljon, vagy azt, hogy legalább a HDD-t hagyja ki a hibernálásból a Windows?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#73830) a8l válasza tordaitibi (#73827) üzenetére


a8l
aktív tag

Elég volt letiltani, nem kellett eltávolítani. Utána restart és már nem is látta, sikerült felvenni egy új lemezképet, meg egy bizt mentést. Utána engedélyeztem a hdd-t és megint ott van, legalább nem ment minden héten, csak ha én akarom.

(#73831) Doky586 válasza m1lan (#73829) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki a winben a gyorsindítást. SSD-nél felesleges.

(#73832) tordaitibi válasza a8l (#73830) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van, elég letiltani, bocsánat de amikor írtam nem volt előttem windows, fejből meg már látod csak így megy... :) Lényeg hogy sikerült.

(#73833) vlevi válasza Doky586 (#73831) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a hibernalast is érdemes kikapcsolni.
Pontosabban elég csak azt, mert,ha nincs hibernalas, akkor hibrid alvás és gyorsinditas sincs...

(#73834) Doky586 válasza vlevi (#73833) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 256 GB SSD-n hogy spóroljon ~7GB tárhelyet...? néha asztali gépnél is jól jön a hybrid alvás. :K Nincs mindenkinek UPS-e.

[ Szerkesztve ]

(#73835) a8l válasza Doky586 (#73834) üzenetére


a8l
aktív tag

Nagyobb Ram-nál többet foglal, pl nekem 16gb-t, de 32-64gb ram esetén az ssd jó részét elfoglalhatja.
Ez a hibernálás is az új update-el jött, előtte sosem volt, nemrég meg csak lestem, mi az a nagy file amit nem akarok, simán kitörölni meg engedi.

(#73836) bon válasza a8l (#73813) üzenetére


bon
őstag

Természetesen nem kell lecsatlakoztatni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#73837) Doky586 válasza bon (#73836) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet hogy legközelebb is úgy jár mint most...

(#73838) bon válasza Borisz76 (#73814) üzenetére


bon
őstag

Ez baromság, soha se csatlakoztatom le a meghajtókat, pedig az itthoni gépekben is van 3-4 db gépenként. De a munkahelyen se és még soha se volt belölle problémám. Sok gép megfordult nálam de még soha se okozott problémát. Ja meg raid-ezet kötetnél nehéz lenne csak egy meghajtót bedugva hagyni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#73839) bon válasza Doky586 (#73837) üzenetére


bon
őstag

Akinek nincs tapasztalata a telepítésről, inkább kérjen segítséget hozzáértőtől.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#73840) SP4C3 válasza bon (#73839) üzenetére


SP4C3
veterán

Ja, csak ne tőled. Íratlan alapszabály, hogy minden nem rendszermeghajtót a telepítés idejére lehúzzuk.

Raid kötetet pont egy meghajtónak látja a telepítő...

"De a munkahelyen se és még soha se volt belölle problémám. Sok gép megfordult nálam de még soha se okozott problémát" - Aztán meg hozzák hozzám és fogom a fejem, hogy milyen amatőr telepítette ezt a rendszert. Jókat szoktam nevetni mérgemben. :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73841) Geth válasza SP4C3 (#73840) üzenetére


Geth
addikt

Pedig tényleg nem kell lehúzni :)

[ Szerkesztve ]

(#73842) pc360 válasza tzsolesz (#73789) üzenetére


pc360
addikt

Csak aztán ne csodálkozz, ha fagynak a hw-gyorsított programok!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73843) cigam


cigam
félisten

Újratelepítés után nem tudom eltávolítani.a régi rendszert:

Mit tudok tenni a teljes törléshez?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#73844) abdulka1 válasza SP4C3 (#73840) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

2015 július óta használok 10-est, de csak az első telepítésnél húztam le a másodlagos HDD-t. A következő alkalommal, véletlenül csatlakoztatva maradt, de semmi hiba nem történt. Azóta eszembe se jut lehúzni.
Plusz a másodlagosra is telepítettem egy rendszert, így ha hiba van, elég az UEFI-ben átállítani a elsődleges boot-ot.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73845) pc360 válasza cigam (#73843) üzenetére


pc360
addikt

Egy újratelepítés formázással, vagy újraparticionálással kezdődik. Mi a fenét keres ott a régi rendszer?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73846) cigam válasza pc360 (#73845) üzenetére


cigam
félisten

Egy tableten nem olyan egyszerű... Pl. nincs OTG pendrive/hub-om, és a driverekkel is gond lehet, ha csak úgy leradírozom.
Bár van egy 4GB-os "Helyreállítási partíció" nem tudom hogy mi van rajta, felcsatolni nem tudom, és azt sem, hogy a gépet(Toshiba Encore W8-as tablet, amikor megvettem már W10-re volt frissítve) hogyan indítsam róla.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#73847) pruzsi


pruzsi
őstag

Welcome!
A bekarikázott fehér szutykot el lehet tüntetni?vagy valami :D . Most tértem át w10-re 7-en ez elég jól meg volt oldva de ez így nagyon zavaró

(#73848) #86564352 válasza cigam (#73843) üzenetére


#86564352
törölt tag

196 MB maradék nem sok vizet zavar szerintem. Ha mégis lehet próbálni még újra a karbantartót futtatni. Lehet a tavaszi buildre frissítéskor majd rendesen törli. Azt hiszem olvastam erről bugjavítást. Ha nagyon zavar egy linux live pendrive-ról kézzel is lehet törölni a windows.old mappát.

(#73849) zanati


zanati
újonc

Sziasztok!

Segítséget szertnék kérni.
Egy olyan problémám van, hogy egyszer csak eltünt a dvd meghajtom a sajátgépből
Az eszközkezelőben a rejtett eszközök között jelenik meg, de nem tudom újra aktíválni
Mit lehet ilyenkor tenni?
Elöre is köszönöm

(#73850) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Újratelepítettük unokaöcsém gépét, az Edge hiba miatt, hogy az nem töltött semmit, s így a microsoft store se ment, s semmilyen vírusírtó nem tudta rendbe hozni (adwcleaner stb), nos 5 órába telt mire mindent a legapróbb részletekig visszaállítottunk a gépen, frissítések fent, s ugye a macrium reflect free-vel klónozni akarjuk a C: megjajtót, hogy ha bármikor elcsesződik a gép a jövőben akkor legalább ne kelljen újra 5 órát szenvedni az újratelepítéssel. Erre mire mondom ,hogy végre minden jó, kék halállal kifagyott a már a gép többször, (kernel security check failure) hibakóddal.
Agyam el dobom, eddig sose csinált ilyet a gép, így kár is klózoni mert hibás. Gyanakodom a driver boosterre, mert lefuttattuk, és mindent drivert frissített.

S itt kérdezném, hogy mennyire jó ez a driver booster? Mert frissített sok ilyet is , hogy USB gyökérhub, meg ICH7 stb, amiknek egész eddig a windows adott egy 2006- ban kiadott illesztőprogramot, ugye a szokásost.. na most a booster ezeknek adott egy 2013 -as Intel drivert. Lehet ez okozza a gondot? Ezeket inkább hagyni kell a 2006-os microsoft driverekkel futni a gépen? (Aztán próbáltuk visszaállítani a gépet rendszer-visszaállítással ,de rendre azt írja a végén, hogy nem sikerült a gépet visszaállítani, így lehet megint újratelepítés lesz a vége ha nem sikerül megoldani).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.