Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) mpo válasza SP4C3 (#73199) üzenetére


mpo
veterán

Microsoft Windows 10 Home 64bit HUN
~26000 Ft.

[link]

Ezeket mind vettem: Windows98, XP, Vista, Win7, Windows10.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73202) SP4C3 válasza mpo (#73201) üzenetére


SP4C3
veterán

A link rossz, feketepiacról lehet olcsóbban szerezni, ez igaz. Home a nagymamáknak jó, poweruser-nek már nem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73203) profit válasza #73959936 (#73194) üzenetére


profit
junior tag

Három külön képernyőbillentyűzet van a Windows 10-ben. Nem 100% akaratlagos, mikor melyik indul el, de kettő komoly közülük. Az [írtak] szerint bármelyikről elindítható a legjobb.

Fölment a Windows 10 legújabb verziója. Sokkal szebbek a betűk. Minden beállításomat elfelejtette.

Kérdések:

♦ A Windows.old mappa 21GB lett. Simán törölhetem?

♦ A Cortana elpusztításával véletlenül hatástalanítottam a Start Menü oldalsó Beálítások fogaskerekét. Visszahozható valahogy?

(#73204) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

1709-es win10-en hogyan lehet felhasználónevet változtatni?

Ezek nem működnek.

(#73205) profit válasza pataslogeza (#73204) üzenetére


profit
junior tag

és hogyan lehet visszahozni a Notepad-et?

Más SW is eltűnik?

(#73206) TomMusic


TomMusic
őstag

Megőrülök, ez másodpercenként kiír valamit, hogy most ezt, azt amazt frissít.. :(
Hosszútávon biztos működőképes lesz ez a Win10.. ?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#73207) profit válasza TomMusic (#73206) üzenetére


profit
junior tag

olyan öt nap őrület után várhatóan működni fog rendesen :F

(#73208) mpo válasza SP4C3 (#73202) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nem tudom, hogy sikerült elrontani.
Itt a jó link:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73209) Blue Thunder válasza profit (#73203) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

"♦ A Windows.old mappa 21GB lett. Simán törölhetem?"

Igen --> Tálcán fájlkezelő --> Ez a gép "C" jobbegérklikk, tulajdonságok --> lemezkarbantartó --> rendszerfájlok törlése....itt végigfut aztán a megjelent ablakban amik ki vannak pipálva alapból törölheted de neked is kell pár kockába pipa....elektronikusan letöltött licensz, win update korábbi fájljai, illetve lesz egy kb 30gb körüli is ezeket kipipálod , törlés, rákérdwez biztosan? IGEN, végigfut és jó pár giga helyed felszabadul. Total commandert megnyitod és lám eltűnt az old mappa, illetve lesz egy ESD azt törölheted is.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73210) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Windows 10 alatt szeretném több felhasználó számára is elérhetővé tenni a microsoft outlook 2010-et. Azt szeretném ha minden felhasználó teljes mértékben tudja használni ugyanazzal az email címmel a levelezőt. Felhasználó váltás esetén az outlookba bejelentkezéskor mindig ugyanazt lássák a felhasználók. Ha az egyik felhasználó elolvasott egy levelet vagy válaszolt rá, amikor kijelenkezik vagy átjelenkezik a másik felhasználó akkor ugyanazt lássa az outlookban. Megoldható ez egyáltalán vagy teljesen halott ötlet?

szerk.: az alap elképzelés az, hogy egyes programokat az egyik másokat a másik felhasználó éri el, de az outlookban beállított levelezést azt ugyanúgy lássák.

[ Szerkesztve ]

(#73211) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Néha, kb 5 percenként, van amikor gyakrabban egyszerűen lefagy a Windows tálca. Ilyenkor nem lehet a tálcán lévő ikonokra kattintani, illetve ilyenkor pl. a felugró ablakoknál sem tudok kiválasztani semmilyen opciót. Iszonyat idegesítő és csak akkor javul meg, ha nyomok neki egy CTRL+ALT+DEL-t.

Ötlet, hogy miért lehet? Eddig gond nélkül muzsikált a rendszer évekig. Semmi új programot nem telepítettem, amit eddig ne tetem volna.

Amit próbáltam:
-Windows újratelepítés
-összes frissítés fent van
-VGA driver frissítése (Alaplap driver-t nem találtam Win10-hez)

(#73212) Harlond


Harlond
tag

Sziasztok!
A problémám a következő: WIN 10 alatt, van egy teljes képernyős program ami gyakran kifagy és sajnos sehogy sem tudom bezárni. ALT+F4 nem működik, ALT+TAB-bal nem tudok semmi másra sem átváltani, CTRL+SHIFT+ESC bár megnyitja a feladatkezelőt de nem tudok átváltani arra az ablakra, mert mindig az említett kifagyott program marad felül, így semmi mást nem tudok irányítani. Egyedüli megoldás van egy reset gomb, vagy CTRL+ALT+DEL kijelentkezés, így bezárja az összes többi programmal együtt. Valakinek bármi ötlete erre? Esetleg valami script amit előre beállított HOTKEYjel elindítva kitudom lőni az exéjét?

Válaszokat előre köszönöm!

Üdv, Harlond! :R

(#73213) pc360 válasza Slownz (#73211) üzenetére


pc360
addikt

Ha azt mondod, hogy win újratelepítés után is ugyanazt tapasztalod(!), akkor ott egy azonos szoftver okozhatja a bakit. Esetemben a jobb klikk őrült meg sokszor, aztán kiderült, hogy az X-Mouse Button Control volt a ludas. Én néznék másik Win buildet, és friss szoftvereket, esetleg új megoldást mindenből, hogy kiszűrhesd a problémát. Ismerni kellene minden beállításod, és az általad használt programok mindegyikét, hogy egyáltalán tippelni tudjunk, így marad ez a bekezdés, mint ötletadó.

Mindenesetre újratelepítéskor semmit ne használj azokból, amiket eddig szoftverként elraktál! Menjen föl a friss VGA driver, fusson le a win update, és nézzük meg akkor!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73214) movax válasza Slownz (#73211) üzenetére


movax
őstag

Ehhez hasonlót nálam egy bizonyos verziójú Realtek hangdriver okozott.

(#73215) pc360 válasza movax (#73214) üzenetére


pc360
addikt

Megoldódott, a Daemon Tools volt a ludas. Ez az önként telepített malware tipikus esete...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73216) Doky586 válasza SP4C3 (#73202) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Home a nagymamáknak jó, poweruser-nek már nem."

Felsorolnál pár példát hogy mi hiányzik belőle otthon..?
Csak mert szerintem ami plusz van a Pro-ban az puszta pénzkidobás otthonra.

(#73217) SP4C3 válasza Doky586 (#73216) üzenetére


SP4C3
veterán

gpedit.msc

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73218) Drachoo válasza Doky586 (#73216) üzenetére


Drachoo
senior tag

Erre kiváncsian várom én is a választ! :)

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#73219) Doky586 válasza SP4C3 (#73217) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

VAN. Win7 és 10 nél is. Csak külön kell telepíteni.

(#73220) pc360 válasza SP4C3 (#73217) üzenetére


pc360
addikt

Egyrészt van, igen + rendkívül fontos a home usereknek. :C

Én már magát a poweruser kifejezést sem tekintem túl pozitívnak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73221) voyi


voyi
aktív tag

Üdv!

Valaki tudna nekem segíteni,hogy lehet a services.msc-t elindítani?
Ezt a hibaüzit kapom.

Aláírás

(#73222) bozsozso válasza bozsozso (#73210) üzenetére


bozsozso
őstag

Esetleg ha valaki tudna segíteni a kérdésemben. Illetve valaki ismeri ezt az oldalt? Megbízható hely?

(#73223) M@no válasza voyi (#73221) üzenetére


M@no
tag

Ezt nekem akkor dobta, amikor az RDP nem volt engedélyezve.

(#73224) mpo válasza mpo (#73208) üzenetére


mpo
veterán

(#73202) SP4C3
Nem magamnak akartam válaszolni.

Én is nagymama lennék, ha nem hímneműnek születek, ezért nem reagáltam, (mások megtették).
Ebből nekem mire lenne szükségem?
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73225) voyi válasza M@no (#73223) üzenetére


voyi
aktív tag

RDP az minek a rövidítése illetve hol tudom engedélyezni?

Aláírás

(#73226) pc360 válasza voyi (#73225) üzenetére


pc360
addikt

3 kurva betűt kell csak beírni a Google-be.

De itt van a hyper advanced szint: link :Y

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73227) voyi válasza M@no (#73223) üzenetére


voyi
aktív tag

Akkor más lehet a gond, remote desktop engedélyezve van eleve.

(#73226) pc360 - Köszönöm szépen azt a három kurva betűt a google-ban,és bocsásd meg nekem kérlek alássan,hogy ennyire noob vagyok.

Aláírás

(#73228) voyi válasza voyi (#73227) üzenetére


voyi
aktív tag

Idő közben megtaláltam a megoldást,windows tűzfalamban kellett bejövő kapcsolati szabályt beállítani, s már működik is.

https://technet.microsoft.com/ru-ru/library/cc947809(v=WS.10).aspx

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#73229) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Van egy Huawei USB stickem NCM módban. Routerrel, és linux (AT^NDISDUP) alatt tudok kapcsolódni a netre az eszközzel.
Win alatt hogy kell működésre bírni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73230) pc360 válasza voyi (#73227) üzenetére


pc360
addikt

Ennek semmi köze a noobsághoz.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73231) lck válasza pc360 (#73230) üzenetére


lck
senior tag

És különben is csukjuk be az összes fórumot, úgy is ott van mindenre a kugli.

(#73232) weiss válasza Drachoo (#73218) üzenetére


weiss
addikt

RDP-vel nem tudsz home-ra csatlakozni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73233) Doky586 válasza weiss (#73232) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Otthoni gépről munkahelyi pro-ra lehet RDP kapcsolatot létesíteni, csak fordítva nem. Erre én a Real VNC -t használom aminek van ingyenes és fizetős verziója is, ez utóbbi teljesen kiváltja a microsoftos rdp-t, de az ingyenes is használható.

(#73234) weiss válasza Doky586 (#73233) üzenetére


weiss
addikt

Tudom, én meg nem szeretek felesleges programokat telepíteni, ha tudja az oprendszer.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73235) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Sziasztok

Valaki mas is tapasztalt olyat hogy a legutobbi frissitesek ota furan bootol a w10e?

SSDn van eddig tok jol mukodott es kb 1 hete azt tapasztalom hogy lassabban bootol be es bekapcsol a monitor a bootnal de aztan fekete lesz es meg kell mozgatnom az egeret akkor jon a bejelentkezo kepernyo .. belepek es eddig hiaba volt ugy beallitva 1-2 program hogy automatikusan induljon de kis meretben most feldobja oket nyitott ablakba..kb 40gb van szabadon az ssd-n.. a mozilla is nagyon laggol mar utitettem a cache-t benne de nem segitett inditas utan par perc es mar szovegbevitel is kesik..

a serult op W10 pro 64bit (jogtiszta)

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#73236) Doky586 válasza weiss (#73234) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"én meg nem szeretek felesleges programokat telepíteni, ha tudja az oprendszer"

Én meg nem szeretem ha már az oprendszerbe vannak intergrálva felesleges programok. uninstallálhatatlanul

(#73237) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Az miért van,hogy néha gondol egyet a 10 es és nem jönn fel a start menü meg semmi a tálcáról?

(#73238) tordaitibi válasza weiss (#73234) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Soha nem tudja teljesertekuen.
Pl. a win sajat videolejatszo/egy vacak smplayer. Osszehasonlithatalan a funkciokba amik nekem lenyegesek, pl. bill. gyorsgombok, taviranyitas lehetosege stb. Vagy a win imagewiewer kontra oskovulet Irfanwiew. A kulonbseg hogy ugymondjam szignifikans.
Termeszetesen akinek eleg a gyari es nincs szuksege atmeretazes forgatas meretcsokkentes masik formatumba atalakitas stbstb az hasznalja a gyari appokat.

(#73239) weiss válasza tordaitibi (#73238) üzenetére


weiss
addikt

RDP mivel tud kevesebbet, mint a VNC?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73240) quailstorm válasza weiss (#73239) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A VNC képernyőt oszt meg, mint a teamviewer, és tömörített bitképként küldi a megosztást.

RDP viszont ugyan csak windowsra jó, de sessiont ad át, multi-user bejelentkezés, zavartalan közös géphasználat lehetséges. Ezen kívül az RDP ahol tud, a Windowsos információt küldi el, és a helyi gép rajzol, ezáltal tisztább képet ad és gyorsabbnak tűnik.

(#73241) weiss válasza quailstorm (#73240) üzenetére


weiss
addikt

Köszönöm, hogy válaszoltál. Tehát semmivel sem tud kevesebbet, ennyi.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73242) ron233


ron233
tag

Sziasztok!

Tavaly vettem új gépet + hozzá Win 10 Home verziót. A problémám hogy a januári frissítés óta a filmek lejátszási sebessége lassú. /jóval kevesebb fps-el mennek mint azelőtt/ Próbáltam legfrisebb drivereket fölrakni, más lejátszóprogramot de semmi, csak a gép újrarakása oldja meg, de egy nap után már jön a frissítés és ugyanaz a helyzet. Még ősszel volt ilyen problémám akkor a játékokat rontotta így le, de egy másik frissítés megoldotta.

A kérdéseim: Mit lehet ilyenkor tenni? Hogy tudnám 'átvészelni' azt az időt amíg jön egy olyan frissítés amely nincs ilyen hatással a gépemre? Hiába írom be a 'futtatásba' hogy 'services.msc' és ott letiltom a frissítéseket pár óra után felülírja magát és ugyanúgy frissít. Van e lehetőség kézzel kitörőlni a frissítéseket? Vagyis azt amelyik a problémát okozhatja.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#73243) dgyuri0123 válasza ron233 (#73242) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem semmi köze a Win10-nek a filmlejátszás sebességéhez. Telepíts egy Kodi17.6-ot és nem lesz többé gondod a kadenciával. Én is azt használom.

"csak a zene van"

(#73244) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha új HDD-re klónozom a régi Windowst, az újról azonnal tudom futtatni a rendszert? A régi HDD is a gépben maradna, egyelőre rajta a rendszerrel. Esetleg más módszer? Azt szeretném, hogy az új HDD-n legyen a C partíció.
Most ez az állapot, MBR a Lemez 0

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73245) King Unique válasza philoxenia (#73244) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen, amihez pl. a Macrium Reflect tökéletes választás.

Viszont utána a boot sorrented stb. célszerű majd átállítani és az új HDD-t megtenni elsődleges boot eszköznek. Illetve, ha a régin nincsen szükség a rendszerre, akkor akár törölni is lehetne, nehogy esetleg összeakadjon a 2.

[ Szerkesztve ]

(#73246) Sub-ZeRo válasza jenei1994 (#73237) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bug.

Majd talán jön egy frissítés rá. Addig meg kijelentkezés és visszalépés megoldja a hibát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#73247) philoxenia válasza King Unique (#73245) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A régit törölni szeretném, csak először menjen az újon. A boot-sorrendnél nem a Sata 0 -ról indul? Ez még régi lap, Giga EP45.
A WinPE kell letöltéskor?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73248) King Unique válasza philoxenia (#73247) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad a lemez 0 a célmeghajtó, akkor majd nyilván azt kell az első helyre rakni a boot menüben. Legalábbis ilyen régi BIOS-os gépeknél és telepítésnél, ha jól emlékszem. Ellenben UEFI-s telepítésnél ilyenkor a Windows Boot Manager kerül az első helyre.

Lehet a klónozást akár a program telepített változatával is csinálni Windows alól. De egy esetleges visszaállításhoz már mindenképpen kell a WinPE, illetve én eleve azzal szoktam mindent elvégezni.

[ Szerkesztve ]

(#73249) Doky586 válasza weiss (#73241) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a VNC android telefonról v tabletről, linuxról v MACről v simán böngészőből stb is távvezérelhető, van benne végpontól végpontig aes titkosítás és egyéb nyalánkságok. Sokkal többet tud a RDP-nél.

(#73250) weiss válasza Doky586 (#73249) üzenetére


weiss
addikt

Ezeket mind tudja az RDP.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.