Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) #23998720 válasza Pokesz007 (#73943) üzenetére


#23998720
törölt tag

Új gépet rakok össze valakinek és még nincs license.

Egy esetleges alaplapcsere, gépcsere után, nem szeretném majd hallani a sírást, ennyi. :)

(#73952) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nem sikerül PPTP VPN-t beállítani a win10 alatt.
Win7 használatakor nem volt ilyen gondom.
Sikerült már valakinek ilyen kapcsolatot használnia?

20 éve a Prohardveren

(#73953) Doky586 válasza pc360 (#73944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Aki a friss húsra gerjed be, az keresse meg maga a friss verziót a keresővel.. :B

(#73954) Syl válasza odrif (#73952) üzenetére


Syl
nagyúr

Irodai (qnap) NAS-ra szoktam csatlakozni. Pikk-pakk.
Ami nálam nagyon nem pikk-pakk, az a webdav.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73955) odrif válasza Syl (#73954) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kell trükközni a Port nyitással?

20 éve a Prohardveren

(#73956) Syl válasza odrif (#73955) üzenetére


Syl
nagyúr

Trükközni nem kell. A NAS UPnP-vel nyitja magának a portot (PPTP -> 1723)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73957) Doky586 válasza Syl (#73954) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Webdav-ot a windows alapból támogatja (rendes tanusítvánnyal) mindenféle kiegészítő nélkül és még vpn sem kell.

"A NAS UPnP-vel nyitja magának a portot"
..és minden más trójai is nyithat magának portot upnp-vel amit utána hiába irt le a vírusirtó..

(#73958) odrif válasza Syl (#73956) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

UPNP nálam nincs engedélyezve sehol.
Ha portot kell nyitni akkor megcsinálom én.
De egyenlőre nem akar sikerülni a PPTP kapcsolat.
Na majd este felé ránézek még.
Köszi.

20 éve a Prohardveren

(#73959) Bogyó bá' válasza profit (#73946) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Régi, kis hardverigényű dolgok elindulnak, ha valahogy kompatibilissé lehet tenni a legfrissebb Win10-zel. Tavaly ilyenkor még játszottam az UT-t a 2GB-os RAM-mal rendelkező Miix 8"-oson, de a CU óta nem megy nekem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73960) Syl válasza Doky586 (#73957) üzenetére


Syl
nagyúr

Webdav ügyben már futottam pár kört (itt is), de feladtam.

Tudom, hogy az UPnP az ördögtől való, de mégis hogy oldanád meg, hogy az ország másik végében található irodában a NAS-t tudd kezelni? Mindig felhívok valakit, hogy indítson egy teamviewert, hogy tudjam bactatni a router admin felületét? A router admin netre kipakolása nem opció. Ahogy az állandó TV futás sem.
Ha van ötleted, szívesen fogadom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73961) imi123


imi123
őstag

Sziasztok!

Hardver csere előtt állok.
Cserélném az alaplapot+procit+ ramot.
Mi a menete az új kulcs kérésének?

Előre is köszönöm.

:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#73962) #23998720 válasza #23998720 (#73951) üzenetére


#23998720
törölt tag

Ha jól olvastam valahol, microsoft accounthoz lehet fűzni az OEM license-t és akkor más gépre is átlehet vinni később.

Ez így korrekt?

(#73963) Zoz válasza imi123 (#73961) üzenetére


Zoz
őstag

Legutóbb itt írtam le: #73313

(#73964) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok találkoztatok már ilyennel net egyszer csak elszáll gép újra indítom és újra van Hálókártyának nem lehet gondja mert a gép automatikusan nem indul újra szerintem valami win 10 hiba lehet!! Legfőképpen játéknál jön elő vagy ha töltök lefelé Kábelt is cseréltem már UPC-nél nincs gond!!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#73965) King Unique válasza Doky586 (#73941) üzenetére


King Unique
titán

Ja, csak éppenséggel a WinPE WTG...

Az előbbi rendszerint egy lebutított, korlátozott funkcionalitású rendszer, illetve működés szempontjából hasonló a Live Linuxokhoz. Ellenben az utóbbi egy teljes értékű Windowst ad és kb. ugyanúgy használható, mint a normál módon (SATA) telepített. Az meg egy dolog, hogy a linkelt WinPE tartalmaz számos beépített szoftvert, de normál módon telepíteni újabbakat már nem lehet rá. Viszont a WTG-nél nyilván igen és attól, hogy egy alap Windows-telepítés nincsen megszórva külső programokkal, még lehet rá ilyeneket telepíteni szabadon seperc alatt. Az meg a másik, hogy utóbbi nincsen megpiszkálva sem, egy tiszta lemezképből létrehozható. Ellenben a neten fellelhető, a linkelthez hasonló WinPE rendszerek mind házilag összebarkácsolt nem hivatalos tákolmányok... Ugyan attól még lehetnek többé-kevésbé jók és használhatók pl. diagnosztikai és adatmentési célra, de mindennapi és komolyabb szintű használatra már nem igazán alkalmasak. Pláne, hogy pl. az asztali felületük is rendszerint meg van piszkálva, erővel vissza van "hetesítve", egy gépházat sem lehet megnyitni, a netet belőni is macerásabb stb. Ellenben a WTG-nél nyilván nincsen megpiszkálva a rendszer és akár mindennapi használatra is megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#73966) Doky586 válasza Syl (#73960) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A webdav az SMB (windows filemegosztás) biztonságos alternatívája.

A 'kezelés' szó alatt mit értesz ? Html felületes admin beállítást?

Portforwardot manuálisan is be lehet állítani, sőt jobban mint upnp-vel.
Pl a külső és belső portszám eltérő lehet kézzel beállítva vagy csak egyetlen dedikált ip címről érkező csomagokat forwardolja csak..

(#73967) Doky586 válasza King Unique (#73965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a WinPE ≠ WTG"

..hát ezt nem tudtam, sry.

(#73968) Syl válasza Doky586 (#73966) üzenetére


Syl
nagyúr

>A 'kezelés' szó alatt mit értesz ?

Például ha a NAS-ra telepítek új appot és annak szüksége van portnyitásra. Mondjuk engedélyezni akarom rajta a VPN-t (PPTP), amihez "ki kell nyitni" a 1723-as portot.

>Portforwardot manuálisan is be lehet állítani

Mint írtam, a router (ami mögött van a NAS), az ország másik végén van, nem férek hozzá. És nincs ott senki, aki routert tudna konfigolni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73969) Syl válasza Syl (#73968) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk az lenne a legjobb, ha VPN kapcsolat felépülésével része lennék a "távoli" LAN-nak, mert akkor "helyi" ip-címről már menne minden. Sajnos erre még nem jöttem rá hogy kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73970) imi123 válasza Zoz (#73963) üzenetére


imi123
őstag

Köszönöm Szépen!

:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#73971) Doky586 válasza King Unique (#73965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"utóbbi egy teljes értékű Windowst ad és kb. ugyanúgy használható"

Azért akadhatnak sebességbeli különbségek ezen ocsmányul alacsony 4K írás miatt.. :D
0.02 (pen) vs 1.1 (hdd) vs 151 (ssd)

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#73972) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Adott egy Windows10-es tablagep. X64 CPU van benne, de az OS 32 bit-es. Szeretnek 64 bites os-t feltenni, azonban 32 bites telepitovel rendelkezo pendrive-ot latja a bios, de a 32+64 bit, illetve 64 bit telepitovel ellatott pendrive-okat viszont nem.

Mi lehet a gond? Eselyes hogy 64 bites CPU ellenere a bios-ban tiltva lenne 64 bites is?

(#73973) Bogyó bá' válasza Darth_Revan (#73972) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon sok régebbi (pl. az én Miix 2 8"-osom) BIOS-a sem képes 64 bites módban üzemelni, így a 64 bites Win sem telepíthető rá. Passz....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73974) Cs1csó válasza Darth_Revan (#73972) üzenetére


Cs1csó
félisten

Leírnád a táblagép pontos típusát? A honlapján, vagy a guglin lehet van erről valami infó. A táblagépekhez nem értek de a 64 bites telepítőt ezen a táblagépen hoztad létre? A bios-ban ha be tudsz lépni nézd végig a beállításokat, lehet találsz valamit.

(#73975) Doky586 válasza Darth_Revan (#73972) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Minek a 64bit?
- 2TB-nál nagyobb HDD-ről akarsz bootolni?
- 3GB-nál több RAMot akarsz használni?
- kb 10% tárhelyet akarsz elveszteni?

(#73976) Zola007


Zola007
veterán

Thunderbird helyett keresek levelezőprogramot asztali gépre, ami tartalmaz gmail-naptárt kezelni tudó modult is :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#73977) Met válasza Zola007 (#73976) üzenetére


Met
nagyúr

EM Client-et használom, a naptárat este megnézem.
Az ingyenes verzió 2 fiókot tud kezelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73978) Darth_Revan válasza Cs1csó (#73974) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kiano Intelect X3 HD

(#73979) mpo válasza Doky586 (#73966) üzenetére


mpo
veterán

Ha tévére szeretnék küldeni filmeket PC-ről, akkor elegendő-e a Média-adatfolyam bekapcsolása otthoni hálózaton vagy nekem is kell a Webdav naprakész W10 Home esetén?

A routerben van-e olyan beállítás, ami a biztonságot csökkenti és felesleges a fent leírtak + (képeket Android mobilról tévére) eléréséhez?

Ha érted, akkor már elavult.

(#73980) Zola007 válasza Met (#73977) üzenetére


Zola007
veterán

nekem is ingyenes kellene, de 6 fiókhoz :(

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#73981) Borisz76 válasza mpo (#73979) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha fizikailag nem tudod rákötni mondjuk egy HDMI kábellel , akkor megoldás lehet....okostv esetén.....a DLNA.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73982) #74018560


#74018560
törölt tag

Az ablak kereteket hogy állítom át vékonyabbra? :F

(#73983) Met válasza Zola007 (#73980) üzenetére


Met
nagyúr

Tudja a naptárat.
24.95€ a pro

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73984) Troy. válasza Troy. (#73127) üzenetére


Troy.
addikt

Úgy tűnik ez mégsem működik. Ugyanezt megcsináltam, viszont amikor olyan műveletet végzek, amihez rendszergazdai a jogosultság kell, felugrik az ablak de nincs hova beírni a jelszót illetve csak nemre lehet kattintani. :F Mit szúrtam el?

üdv.

.

(#73985) Met válasza Zola007 (#73980) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdezd meg itt hátha.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73986) Pokesz007 válasza #23998720 (#73962) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen, én is olvastam régebben.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#73987) tordaitibi válasza Syl (#73969) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom jól értelmeztem a problémádat, ezt dyndns nélkül szerintem nem is lehet kivitelezni. Vannak ingyenes és jó szolgáltatók, én még nem mélyedtem el benne nagyon de pl. a nagyobbik fiam web, ftp szervert és egy pc alapú biztonsági kamerarendszert üzemeltet otthon és bárhonnan bármikor mindent elér, okoseszközről és pc-ről is, teljeskörűen. Még feltétele egy állandóan működő pc, nála ez is megvan.

(#73988) mpo válasza Borisz76 (#73981) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, elnézést.
Működik minden UTP-s PC-ről és WIFI-s laptopról, mobilokról is mindkét tévére egyik WIFI másik UTP.

Ennek ismeretében légy szíves megnézni a kérdésem, mert továbbra is érdekel a válasz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73989) King Unique válasza Doky586 (#73971) üzenetére


King Unique
titán

Netán előírás, hogy ilyen tetű lassú pendrive-ot kellene használni WTG-hez...?

Nem, mert lehet nyilván gyorsabbat is. Ahogyan vannak pl. ilyen és ilyen pendrive-ok is hivatalos WTG minősítéssel. Vagy, ha már (belső) SSD, akkor opció nyilván ilyen célra a külső SSD. Sőt, a linkelt sorozat még a TRIM-et is támogatja USB-n. Na meg itt a fórumon is használnak többen külső SSD-t ilyen célra (példák). Ahogyan én szintén, de még 2,5"-os 5400-as külső HDD-t is. Utóbbival ugyan lassabb a Windows, ami nem meglepő, mert nyilván egy laptopban lévő HDD-vel is SATA-n. Viszont, ha kellően gyors a háttértár, akkor mindkét csatlakozási módnál gyors lesz a rendszer működése, ahogyan a fordítottja is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#73990) vlevi válasza King Unique (#73989) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem van egy Sandisk Extreme Pro 64gigás pendrive-om, ami újkorában hasított, 200-al lehetett rá írni. De, amikor tele lett, sajnos elkezdett lassulni, már csak 40-50 körül megy rá az írás. Azért, mert a pendrive-on nincs TRIM :(

(#73991) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Frissen telepített gépen, valamiért nem akar teleülni az egy héttel ezelőtti februári összesítő frissítés a KB4074588
Mindig próbálkozik vele, de nem megy fel, s így nem megy a win 10 build száma sem 248 -ra. Láttam többen is írtak már ilyet itt, hogy ez a telepítés nem sikerült, de nem láttam megoldási javaslatokat, mi lehet a megoldás?

Valahol azt írják ,hogy helyreállítási lemezzel fájlok megtartásával javítás a win10 -et. Ezt a műveletet úgy kell elképzelni, hogy a rufussal megcsinálom megint a win10 telepítőt és ott javítás, fájlok megtartással (tehát nem a tiszta telepítés választása), s ez ennyi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#73992) Troy. válasza Troy. (#73984) üzenetére


Troy.
addikt

Egy rendszergazda erre? :)

.

(#73993) Pokesz007 válasza Ferenc. (#73991) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Parancssorba rendszergazdaként :
net stop wuauserv
Ez leállítja a netet és a wu folyamatot , hogy a következő mappában ne legyen futó folyamat !
Utána töröld a teljes tartalmát a :
C:\Windows\SoftwareDistribution mappának !
Reboot és hajrá . Mehet a WU keresés és letöltés frissítés

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#73994) Doky586 válasza mpo (#73979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Webdav NET-re való nem LAN-ra.
TV-hez vegyél médiaplayert + hdmi kábelt és NAS-ról játszd le a filmeket SMB vagy NFS (linuxos) protokollal.
TV egy buta eszköz amit jellemzően csak a szintén buta DLNA-val hajthatsz meg.

"A routerben van-e olyan beállítás, ami a biztonságot csökkenti és felesleges.."
Igen, minden ami a NET felől elérhetővé teszi LAN-t..
Hiszen rajtad kívül még 7 500 000 000 ember próbálhat belépni akár másodpercenként más jelszóval napokon heteken hónapokon éveken át.. ha megtalálják a jelszavad akkor azt tesznek a nevedben amit akarnak..

(#73995) Syl válasza tordaitibi (#73987) üzenetére


Syl
nagyúr

Rosszul értelmezed. Egy beállított hálózatot, megfelelő router port átirányításokkal, nem kunszt bármivel elérni.

Az én problémám az, hogy van egy kis irodai hálózat, tőlem 170 km-re, és az ottani routert kellene adminisztrálni (kézzel portot nyitni az irodai nas felé, a jelenlegi upnp helyett). A routert csak az irodai lan-ról lehet elérni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73996) Geth válasza Syl (#73995) üzenetére


Geth
addikt

Bár a legkényelmesebb nyilván az lenne ha elérnéd a routert egy biztonságos csatornán (HTTPS, SSH), de ha a NAS már megvan elérés szempontjából, onnan is át lehetne SSH-zni.
Persze ha az adott routeren nincs ssh, vagy nem lehet rendesen konfigurálni azon keresztül, akkor marad pl. a QNAP Browser Station megoldása; nem ismerem, de egy próbát megér.

(#73997) Doky586 válasza Syl (#73995) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha neked fix IP-d van akkor a felügyelni kívánt routeren nyithatnál (a saját IP címedre) egy wan admin belépési lehetőséget valami 2000+ portszámon csak https protokollal biztosítaná hogy beléphess 170km távolból és meg lenne biztonságosan oldva. Ezt 1x kellene csak beállítani (pl TV-el).

[ Szerkesztve ]

(#73998) Syl


Syl
nagyúr

Mindkettőtöknek köszönöm a segítő szándékot :R
A router sajnos buta (telekom; cisco), a qnap browser station meg nagyobb nas-okra van, a miénket nem támogatja.
IP-címem sajnos nem fix, bár nagyon ritkán változik, így korlátozott wan belépés rizikós.
Így marad a teamviewer.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73999) King Unique válasza Doky586 (#73941) üzenetére


King Unique
titán

Letöltöttem és hát bizony vannak benne olyan extrák is, mint pl. egynéhány vírus, vagyis pont találó a piros téma és háttérkép... :DDD Szóval ennyit egyes ilyen házi tákolmányokról... :W

[ Szerkesztve ]

(#74000) Doky586 válasza King Unique (#73999) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Redstone3 -ast próbáltad..? [Gandalf link]
Mint ahogy írja van benne vírusirtó is és a vírusirtó a vírusirtót vírusnak hiszi..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.