Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) togvau válasza quailstorm (#73499) üzenetére


togvau
senior tag

1. a gagyi "médialejátszók" igen (mert hát igazából nem azok) kb 15 éve nem telepítettem olyat hogy codecpack, akkortájt jöttek a normális igazi médialejátszók

3. dehogynem, mindegyik normálisabb médialejátszó (VLC, mpc-hc, stb) mindent alapon lejátszik. DVD-ről nem tudok nyilatkozni, mert 2 évezreddel ezelőtt még nem éltem, én DVD-re már csak mpeg4-et raktam, de úgy tudom azt is simán viszik.

Azért terjed a "kiherélt" win, mert egyrészt a wmp-t senki sem használja (csak sajnos a hulladék böngészők wines változata), és az se árt, ha nem a win foglalná el egy 256 gigás SSD felét :)

Amúgy hogy lehet ShellExtX64.dll-t törölni amiután már megette(de mégsem) ez a jóképességű rendszer?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#73502) Drachoo válasza bazsimano (#73496) üzenetére


Drachoo
senior tag

Általános iskolában nem volt... Felsőoktatásban volt.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#73503) quailstorm válasza togvau (#73501) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Utána meg jönnek sírni, hogy mért nem megy a droidos telefonjuk a géppel.

Itt a lista mi hiányzik. Ezen felül bizonyos játékok, appok átvezető videói se fognak menni.

Ez a verzió nettó jogászkodás miatt született és szerintem a warez pistikéken kívül senki nem is használja.

Úgy látom nem érted, hogy az Internet Explorer is függőség, a WMP is függőség. Jár hozzá persze egy nagyon alap alkalmazás mely az átlagusernek elég, de nem az a lényege. Hanem hogy legyen egy rendszerszintű webview a programozóknak, megy egy codeckészlet. (IE csak példa a szemléltetés kedvéért)
Droid is érdekes lenne, ha ezeket kivágnád belőle, mert semmi nem működne. Pedig lehet te ott is a Chromeot használod...

(#73502) Drachoo: középiskolában volt valami kormányprogram már, Office365 biztosan járt, tán oprendszer is, engem sose izgatott.

[ Szerkesztve ]

(#73504) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy egyik nap játék közben bekapcsoltam valahogy a Windows Ink-et ( valami billenyűkombinációval :F ). Sikerült kikapcsolnom, de azóta ha elindítom a gépet, úgy működik a billentyűzet, mintha be lenne nyomva a windows gomb ( nem lehet gépelni, L gombot megnyomva kijelentkezik, stb.). De ha kijelentkezek és újra belépek, akkor megszűnik ez a probléma.

Z Fold 4

(#73505) Geth válasza togvau (#73501) üzenetére


Geth
addikt

Normál változat mínusz WMP és az N plusz FP mínusz WMP között minimális a különbség, méretben is.
Az MPC-HC esetén az EVR-hez kell a FP N változatnál.

[ Szerkesztve ]

(#73506) bazsimano válasza Drachoo (#73502) üzenetére


bazsimano
őstag

Koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat... Akkor lehet h marad a vasarlas.

(#73507) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok

adott egy asus transformer book gép, gyári win. 8.1 mellékelve hozzá.
amikor még lehetett ingyenesen frissíteni win 10-re, egyszer ki is próbáltam, de mivel akkor nem tetszett, visszatettem rá az eredeti rendszert.
szerintetek fel lehet valahogy ismét tenni a win10-et, vagy ezt benéztem...?

köszi a segítséget

(#73508) quailstorm válasza zsola32 (#73507) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg ha most a gyári 8.1-nek megfelelő szintű (Home, Pro) 10-et felteszed, automata be kell aktiválja.

(#73509) odrif


odrif
MODERÁTOR

Van egy Razer Deathadder egerem amelynek a szoftverét telepítettem a gépre, de a windows nem érzékeli az eszközt.
(Win7 esetében ilyen probléma nincs)
Találkozott már valaki ilyennel?

20 éve a Prohardveren

(#73510) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#73481) üzenetére


kalozhun100
őstag

Valaki?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#73511) Cs1csó válasza odrif (#73509) üzenetére


Cs1csó
félisten

razer synapse? Melyik verzió 2.21.18.115 vagy újabb? Töltsd le a hivatalos oldalról a telepítőt - beírod a gugliba razer synapse és az első találatok valamelyike lesz. Töröld a régit - programok és szolg. közül - majd gép restart, esetleg még annyit megtehetnél hogy az egér USB kábelét kihúzod a gépből majd visszadugod. Ezután telepítsd fel a synapse-ot. Nekem Razer Abyssus van.

(#73512) sec0nd


sec0nd
tag

Sziasztok!

Nem furcsa, hogy nem kaptam még meg a Windows patchet a Spectre ellen?
i7 6700HQ processzorom van és Windows 10 Education-t használok.

(#73513) odrif válasza Cs1csó (#73511) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A legújabb synapse van fent a razer oldaláról.

20 éve a Prohardveren

(#73514) Cs1csó válasza odrif (#73513) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, de újratelepítetted, egér kábele kihúzva majd visszadugva? Esetleg még minden előtt futtasd le ezt :[link] Visual C++ Runtime Installer All-in-On felteszi az összes VC++

(#73515) Márk


Márk
senior tag

:DDD

Miután a Microsoft elvileg visszavonta a KB4056892 patchet ami tönkrevágta az AM2-es Athlon procijú gépeket, és kiadott helyette egy olyat, ami már nem bántja őket, [link] gondoltam egy merészet és engedélyeztem a Windows Updatet az Ezeréves Sólymon.

Természetesen ismét leszedte a KB4056892-es bibis patchet, és természetesen megint belefagyott a gép a bootolásba.

Szerencsére 2 ki-be kapcsolás után elindult az automatikus javítás és visszavonta az ominózus frissítés telepítését, majd egy újraindulás után sikeresen elindult a rendszer.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#73516) Mr_no_Name válasza lck (#73448) üzenetére


Mr_no_Name
tag

(#73448) lck: Veled mi van? Nem adott enni az asszony? Vele kötözködjél, ne velem :D

(#73449) quailstorm: köszi ezeket mind megfogadom. Sajna nincs SSD-m, régóta tervezem, de most már egyre erősebb a késztetés. A frissítésektől félek igazából, főleg azok után amik félévente kiderülnek: lassul a windows a legutóbbi frissítéstől, de kijavítjuk a következő havi updateben stb...ezektől rosszul vagyok.

(#73451) Blue Thunder :R

(#73469) maxika2004 összefoglaltad, nekem is ez a problémám. Gondolkodtam a windows 7-n, de szerintem nem lenne idegrendszerem "időutazni" :D

Szerintem leszedek egy oprendes verziót, és megszabadulok a defendertől a fenébe. Eddig ez még eszembe se jutott :D

(#73517) Kawaiii


Kawaiii
csendes újonc

Valaki tud ajánlani egy megbízható (értsd késöbb nem lesz lekapcsolva a windows) oldalt ahol 64 bites windowst tudok venni?

(#73518) Blue Thunder válasza Kawaiii (#73517) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

PRO és HOME azért gondolom te is ismersz megbízható és ismerős boltot! ;)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73519) SLYM válasza SLYM (#73486) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#73520) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok! A 1709es build-nek más a rendszerkövetelménye mint a régebbieknek ?
HP 620-on a régebbiek simán mennek, frissítésnél és tiszta telepítésnél kifagy. Bios update nem segített.

This is the way

(#73521) Cs1csó válasza RaZroX (#73520) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos a notebook az egy külön állatfaj, igazán senki sem szereti főleg a szoftvergyártók. Próbálkozz de ha tényleg nem jó akkor ajánlom neked - nCore-on megtalálod - az LTSB verziót azzal még jó ideig biztonságban el lehet lenni azaz biztonsági frissítések folyamatosan jönnek rá anélkül, hogy verziót frissítene kérdezés nélkül.

x64 hun verzió is van belőle.

MÉGY EGYVALAMI AZ ESZEMBE JUTOTT!! Ha nem hátra akkor előre, töltsd le valamelyik stabil előzetest - Redstone 4-et például. Ha működik akkor tavasszal a stabil megjelenésekor átállsz arra addig vagy használod ezt vagy a korábbi buildet.

[ Szerkesztve ]

(#73522) mpo válasza SLYM (#73519) üzenetére


mpo
veterán

Hátha ez segít:
Megjegyzem nincs Adobe Flash Player a gépemen, ez a böngészőkbe épített miatt lehet.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73523) Werkly


Werkly
őstag

2 TB és alatti HDD-nél illetve SSD-nél van értelme/előnyösebb a GPT-UEFI mód az MBR-nél? Új konfignál?
Kösz!

(#73524) quailstorm válasza Werkly (#73523) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nehezebben tönkretehető partíciós tábla, 80-as évek korlátozásaitól mentesség.
UEFI boot támogatás, secure boot támogatás. Tán egy kis sebességnövekedés is van SSD-vel.
MBR-nek nincs értelme inkább.

(#73525) Kobe


Kobe
veterán

helló

egy ideje olyan gondom van hogy a windows indítás után automatikusna elindítja a google chromeot, és a utorrentet. Egyik alkalmazásban sincs engedélyezve az automatikus indulás, ráadásult az Indítás menüben is csak a chrome volt benn, a torrent nem így lövésem sincs hogy lehetne kilőni....

tippek ?

+ chrome ugy indul hogy mindent ott folytat ahol elgutóbb, pedig ez sincs beálíltva....

(#73526) VoidXs válasza Kobe (#73525) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha leállítás előtt bezárod őket, nem indulnak újra. Windows feature-nek tűnik, még a leállításkor megnyitott mappákat is visszahozza.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#73527) quailstorm válasza VoidXs (#73526) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1709 feature
[link] [link]
De a technika Vista óta megvan, de eddig csak restartot igénylő telepítők használták.

(#73528) Kobe válasza VoidXs (#73526) üzenetére


Kobe
veterán

A utorrentet az istennek sem lehet kiszedni, pedig ki van lepve belole leallitas elott...

(#73529) Blue Thunder válasza Kobe (#73528) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem lehetséges hogy automatikus frissítés van bepipálva a kliensbe? Mert ha újabb megy fel azt hiszem alapból visszaállítja a beállításoknál az "indulás a rendszerrel"

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73530) Doky586 válasza Kobe (#73528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az óra mellett is kiléptél belőle ?
Menüjében is kikapcsoltad a winnel együtt való indulást ?

[ Szerkesztve ]

(#73531) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, az egyik az hogy az SSD élettartamába az olvasási mennyisége is beleszámít, vagy csak az írási mennyiség? Mert a hd sentinel csak az írást mutatja ki ami 1,1TB nálam most za SSD-n, de egy másik program az olvasást is mutatja ami meg 1,9Tb, tehát összesen 3TB-nél tart az ssd-m (írás és olvasás), de kérdés, hogy az élettartama az írás miatt megy csak le, vagy az olvasás is belesztámít, mert akkor 1,1 helyett 3Tb-nél tartok.

A másik kérdésem az lenne ,hogy ha a C meghajtón akarok vagy a start menüben másolni, vagy törölni egy fájlt, vagy mappát, akkor feljön egy olyan ablak ,hogy "a mappához való hozzáférés megtagadva, rendszergazdai jogosultság szükséges". A Tovább gombra kattintva persze sikerül a művelet, de ez egy számomra felesleges ablak és plusz gombnyomás. A kérdésem az, hogy hogy lehet a win10 -et beállítani úgy, hogy ne jöjjön fel ez az ablak mindig?
Köszönöm.

(#73532) Kobe válasza Blue Thunder (#73529) üzenetére


Kobe
veterán

Mindenhol es minden formaban ki van kapcsolva es leallitas elott kilepve belole....

(#73533) quailstorm válasza Ferenc. (#73531) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az olvasás nem számít bele.

Az üzenet meg nem állítható ott le. Max UAC tiltással (felhasználói felügyelete beállítások), de az Win8 óta nem csak nem ajánlott, hanem meggátolja a modern alkalmazások futását is.
Egy rendszergazdaként indított totalcommanderrel elérhető, hogy csak egyszer kérdezzen, az app indításakor.

Amúgy ennek az a célja, hogy alapszintű HIPS védelem. Ha valami olyan alkalamzás jogot kér, ami disznóságot csinálhat, akkor egyrészt kérdez, másrészt mutatja mi akar mókolni. Harmadrészt mutatja milyen besorolású cucc kér rgazda jogot. A kék háttér jelenti az MS által jóváhagyottat, a narancssárga meg az ismeretlent. Egy crackelt app már ismeretlenként jelenik meg, még ha az eredeti meg is kapta a kék hátteret.

[ Szerkesztve ]

(#73534) mpo válasza Ferenc. (#73531) üzenetére


mpo
veterán

Egy kis információ az SSD-ről a nyugalom érdekében:

[link]

[link]

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73535) pc360 válasza Kobe (#73532) üzenetére


pc360
addikt

Az Autoruns-ban keress rá a programokra!

uTorrent helyett pedig normális kliens: qBittorrent

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73536) ccs2929 válasza maxika2004 (#73415) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Nézd meg, fut-e a windows update, mert az ilyen fasz, hogy 100%-ra terheli a winyót. Ha kellenek a frissítések, akkor várd ki, ha nem, akkor tiltsd le, vagy állítsd kézi indításra a szolgáltatásokban, indítsd újra a rendszert. Ekkor is lehet még, de 1-2 perc után abbamarad a 100%-os terhelés....
Egyébként valamelyik újabb build után már lehet szabályozni a Windows frissítés mennyire legyen erőforrásigényes. Meg ezt is állítsd át.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#73537) philoxenia válasza ccs2929 (#73536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az első módszert sikerült beállítani, de a második nálam nem elérhető. ADSL-nél eleve nem csinálja így?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73538) hamikike


hamikike
tag

Sziasztok
Segitségre lenne szükségem.
Van egy belső hálózatom, amin nas és médialejátszó van. A nas és a médiakütyü régi, de nekem oké, újat venni nem akarnék. A w10 legutóbbi nagy frissítése után (1709 verzió) nem tudom a win filekezelőben elérni ezeknek a hdd-jét. Üzenet SMB1 protokol nincs (eddig nyilván volt). SMB2 van, de ezeknek a cuccoknak a firmwere már régebbi, nincs frissebb, így pat helyzet van.
Hogy lehet visszatenni az SMB1-et, úgy hogy maradjon az 1709-es verzió, és az SMB2 is?
Van-e egyáltalán megoldás? Próbáltam utána nézni de nem találok érdemi választ.
Egyébként tabletról, telóról elérem ezeket a hdd-ket, de ez nagy filék mozgatásánál macerás, lassú.
Egyébként január végéig, február elejéig minden oké volt?!

Köszi előre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#73539) Geth válasza hamikike (#73538) üzenetére


Geth
addikt

Control Panel / Programs and Features / Turn Windows feature on or off alatt SMB 1.0/CIFS File Sharing Support alatt legalább a Client opciót válaszd ki (és az Automatic Removal-t ne).

Az Automatic Removal egy idő után letörölheti, leírás itt, de a fenti kombinációval ez elkerülhető.

(#73540) hamikike


hamikike
tag

Kiegészítés
Annyit sikerült kiderítenem, hogy smb1 nincs csak smb2, utóbbi engedélyezve. A filekezelőben látom a korábban felmountolt meghajtókat és a médialejátszó hdd-jét, de rábökve kiírja, ezek az smb1-el működnek együtt, ami ugye nekem már nincs.
Mint írtam, 2-3 hete még volt, és minden oké volt.
Fel lehet tenni újra az smb1-et valahogy?

Köszi

(#73541) hamikike válasza Geth (#73539) üzenetére


hamikike
tag

Köszi, ez megoldotta a problémát. Valószinűleg a keresgélések során a sok angol nyelvű leírásokban, ha volt is ilyen utalás, elsiklottam felette.
Mégegyszer köszi.

(#73542) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Sziasztok,

Segítséget kérek, mert már mindent megpróbáltam, amit találtam neten, meg, ami eszembe jutott. Ezzel találkozott már valaki:

Úgy rémlik, a 1709-es istencsapása óta nem megy. Működik az otthoni hálózatomon levő másik, Win7-es géppel is. A "fő", Win10-es gép viszont random nem látja a Win7-eset (ugyanezt írja ki - másik névvel - de néha működik), de az OpenVPN-es még egyszer sem jött be.

Mi a rák van? :O

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#73543) Cs1csó válasza Ferenc. (#73531) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 dolog a megnyugtatásodra az SSD-vel kapcsolatban: van egy 120GB-os Samsung 850EVO SSD-m ami március végén lesz 3 éves az AIDA64 szerint 19TB-ot írtam már vele, és az egészségi állapota 92%-os (anno kb. az első méréseknél is csak 96%-on állt passz)
Garancia: 5 év vagy 75TB írás úgyhogy fölösleges aggódni, nekem a torrentek is erről futnak (ezáltal nem pörög a HDD ami miatt jóval csendesebb a gép nem szoktam sokat torrentezni erről a gépről gyenge a netem is SD filmekből seedelek vagy 8-at egyszerre)

A lényeg: HASZNÁLD (lehetőleg windows 10-el mert az már alapban használ minden SSD-re optimalizált funkciót a windows 7 még nem ott külön kell beállítani stb.)

Ha 5 éven belül elromlik akkor gariztatás, ha pedig már garin kívül fekszik meg akkor (mostani áron nézve egy ugyanilyen tudású SSD kb. már 13 ezer forintért is kapható azért valljuk be ez nem egy hatalmas összeg a PC főbb alkatrészeihez mérten: CPU, VGA, RAM, Alaplap)

Ismerek olyat aki azon agyalt hogy a böngésző TEMP mappáját áthelyezi a HDD-re és még hasonló agymenésről is hallottam már.

[ Szerkesztve ]

(#73544) pc360 válasza Cs1csó (#73543) üzenetére


pc360
addikt

Nem csak agyalás, sokan csinálnak ilyen baromságokat. Itt, és az Opera topikban is találkoztam hasonlóval.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73545) ccs2929 válasza philoxenia (#73537) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Nem tudom tesz-e különbséget ADSL vagy egyéb más szolgáltatással kapcsolatban. Igaz ennek a menüpontnak otthoni környezetben nem biztos, hogy sok értelme van, de több gépnél már lehet. Olyasmi p2p alapon működik, mint a torrentezés, szóval a hálózatot leterheli.

Dark Archon nézz körül a hálózati és megosztási közpotban, a speciális megosztási beállításoknál, hátha a frissítés állította át a biztonsági dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#73546) yanesz


yanesz
tag

Hogyan tudom beállítani a jogosultságot?

(#73547) Ferenc. válasza Cs1csó (#73543) üzenetére


Ferenc.
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm az SSD-vel kapcsolatos hozzászólásokat, használom is, nem félek én tőle, amennyit én használom, hamarabb fog a gépben bármi más tönkremenni.. teljesen jók, alapból csak arra voltam kíváncsi, hogy az olvasási mennyiségét is beleszámoljam-e az élettartamba vagy csak az írást. Mostmár mindent tudok :) Azt is, hogy nem lehet kikapcsolni a feljövő ablakot a rendszergazdai jogosultság kérésére, ha a c: partíción másolok valamit, s a Tovább gombra rá kell menni és kész, ezt nem lehet elkerülni.

(#73548) vlevi


vlevi
nagyúr

Gyerekek, ezmiazúristen?
Hogy a pékf...ba tüntessem el ezt a rengeteg sz***t a sajátgépből?

[kép]

(#73549) movax válasza vlevi (#73548) üzenetére


movax
őstag

Használj Total Commandert.

[ Szerkesztve ]

(#73550) vlevi válasza movax (#73549) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows helyett???

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.