Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Doky586 válasza Anulu79 (#73600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha bootolni is akarsz róla akkor érdemes kétfelé particionálni (100GB bőven elég a rendszernek), de ha csak adattárnak használod akkor maradhat egyben GPT partícióként.

(#73602) Sub-ZeRo válasza Anulu79 (#73600) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért "muszáj" feldarabolni? Ahogy neked jó. Ha nem darabolod, akkor nem darabolod.
Ennyi

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#73603) King Unique válasza Anulu79 (#73600) üzenetére


King Unique
titán

Először is ott kezdődik a dolog, hogy normálisan és világosan kellene megfogalmazni a kérdést, hogy ne úgy kelljen mindent kitalálni... Többek között pl. az sem ismert, hogy rendszerlemezről, vagy adatlemezről van-e szó. Valamint az már az egyéni igényektől és a felhasználási szokásoktól is függ (szintén nem ismert), hogy valaki többfelé particionálja-e a lemezt, vagy sem.

De akkor találgassunk... Ha netán rendszerlemez és Windows kerül rá, akkor eleve UEFI-s telepítés kell és GPT, máskülönben nem lesz használható a teljes tárterület. Ez esetleg a bruttó 3 TB-ot pedig nyilván hülyeség 1:1-ben a rendszernek adni, ilyenkor szokás külön adatpartíció(ka)t is létrehozni. Ha sima adatlemezről van szó, akkor szintén GPT-re kell inicializálni, aztán az már egy egyéni igények függvénye, hogy 1 db kötet lesz rajta, vagy több.

[ Szerkesztve ]

(#73604) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#73602) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha pl XP-t vagy win98-at használna akkor muszáj lenne külső progival feldarabolnia, de win7 óta nincs erre szükség.. ;)

(#73605) Borisz76 válasza Anulu79 (#73600) üzenetére


Borisz76
veterán

Attól függ , hogy mire használnád.

Ha pc-be teszed és csak ez lesz benne , akkor érdemes egy 120--240 Gb-s partíciót létrehozni a windowsnak.
Ha van egy SSD is a rendszernek ,akkor mehet mellé egyben a 3Tb-s lemez.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73606) ripla


ripla
őstag

Kérlek világosítsatok fel. Hol tart perpill a Win10 frissítés? Nálam hetek óta ki van kapcsolva, az Inteles botrány óta (fagyások, random újraindulás), vissza lehet már kapcsolni? Lépett már valamit a M$? Mi a helyzet az Intellel?

[ Szerkesztve ]

(#73607) Bogyó bá' válasza ripla (#73606) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Intel köszöni szépen, jól van! :R
Tegnap este jött a szokásos havi frissítés.

szerk: másnál sem megy az Áruház? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73608) ripla válasza Bogyó bá' (#73607) üzenetére


ripla
őstag

Nem ez érdekel. :)
Az elmúlt hetekben rendre olyan frissítések érkeztek, amik lefagyasztották a gépeket vagy random újraindulást produkáltak, erre vagyok kíváncsi, hogy mi a helyzet, fenn áll még a probléma, vagy sikerült végre megoldaniuk?

(#73609) Fandango válasza ripla (#73608) üzenetére


Fandango
veterán

Ez saját gépeden is tapasztaltad, vagy csak olvastad és mindent elhiszel?

Egyébként nálam semmilyen probléma jött elő, i7 6700k proci és Win 10 Home (ver. 16299.248)

[ Szerkesztve ]

(#73610) Doky586 válasza Fandango (#73609) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy barátom ismerősének szomszédja már látott ilyet távolról.. ;]

(#73611) dgyuri0123 válasza Fandango (#73609) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam pár nappal ezelőtt DLNA-s filmnézés közben egyszer csak újraindult a gép. Soha nem csinált még ilyet. Mindig a legfrissebb win10 verzió van fent. Azóta nem csinálta.

"csak a zene van"

(#73612) Ferenc. válasza dgyuri0123 (#73611) üzenetére


Ferenc.
tag

Nekem tegnap éjjel indult újra magától, s fogalmam nincs mitől. Legfrissebb win 10 és build van a gépen. Eseménynapló 63 -as kernel-power hibakódot ír és ennyi, a szokásos.

(#73613) Bogyó bá' válasza ripla (#73608) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

4 db különféle, Intel CPU-s gépre került fel az este a frissítés (2 tablet, 2 asztali) de ahogy eddig sem voltak velük fagyási és semmilyen problémáim, így frissítés után sem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73614) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Nálam is felment 4 gépre, semmilyen gond sincs :B

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73615) ripla válasza Fandango (#73609) üzenetére


ripla
őstag

Nem tudom, hogy vagy vele, de a január elején kirobbant Spectre és Meltdown hírek megvoltak? Csak mert az összes magára valamit is adó szakportálon, heteken át ezek voltak a vezető hírek.

[ Szerkesztve ]

(#73616) Cs1csó válasza Anulu79 (#73600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugodtan lehet egyben is, de használat előtt érdemes újra formázni.

(#73617) TRob1 válasza ripla (#73615) üzenetére


TRob1
veterán

Húha! Te valamit félrebeszélsz. Ő azt kérdezte tapasztaltad-e saját gépeden az általad említett fagyásokat/újraindulásokat konkrétan a frissítések miatt... Vagy csak hallottál róla? (És nem a sebezhetőséget vagy az azzal kapcsolatos felröppent híreket, amit most felhozol.)
Mert amúgy vagyunk jópáran akiknek semmiféle problémát nem okoztak az eddigi frissítések és a tegnapi sem. (Természetesen csak Intel procik vannak nálam :D )

(#73607) Bogyó bá':
Nálam megy. Vagy azóta megjavult?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#73618) Bogyó bá' válasza TRob1 (#73617) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyszerűen eltűnt a "Letöltés" gomb az Áruház alkalmazásból. Sem bejelentkezve, sem kijelentkezve nem tudok semmit sem csinálni (Win10, asztali PC). Böngészőből működik a "beszerzés" link, de miután átvisz az Áruház alkalmazásba, sehova tovább..., nem értem az okot.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73619) TRob1 válasza Bogyó bá' (#73618) üzenetére


TRob1
veterán

Hm... érdekes.
Nekem ott van a "Telepítés" vagy a "Vásárlás", de a többi is.

¤ R'n'R ¤

(#73620) #86564352 válasza Bogyó bá' (#73618) üzenetére


#86564352
törölt tag

Furcsa. Ez alapján próbáld meg resetelni az áruház appot.

(#73621) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Kezdem bánni hogy win10-re váltottam. :((( :(((

A Logitech G27-es problémára tud valaki épkézláb megoldást? A külföldi fórumok tele vannak ezzel, de igazi megoldást eleddig nem találtam. Még a windows se látja mint usb kontroller. Ha telepítem a hivatalos oldalról a hozzá való logitech gaming software-t (ami elvileg win10 kompátibilis) egyszerűen nem látja a kormányt (unable detect).

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#73622) vlevi válasza Ricco_hun (#73621) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem G25 van, az jól működik w10 alatt.
A g25-hoz az 5.10-es verziójú gaming sw-re van szükség, csak azzal megy. A g29-nel lévő sokkal újabb bal nem.
A g27-hez is meg kell nézni hogy melyik verzió jó hozzá.
És érdemes letölteni újra, mert hiába ugyanaz a verzió, mégis más. Toketlenek, mert a verzió számot nem változtattak meg, legalább egy 5.10.a-ra, vagy mit tudom én, mégsem ugyanaz, mint a tavaly letöltött lgs510.exe

(#73623) Cs1csó válasza Ricco_hun (#73621) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbálj ki driver kereső programot: driver easy, iobit driver booster.
A másik ami eszembe jutott, hogy lehetőség van KOMPATIBILITÁSI módban történő telepítésre is, nemcsak futtatásra (azt is kipróbálhatod). A windwos 7-es driverét telepítsd újra (előtte alapos pucolás) win 7 kompatibilitási módban.

(#73624) Bogyó bá' válasza #86564352 (#73620) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Próbáltam kétszer is, sajnos nem segített. Passz... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73625) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

A legutolsó Win10 update után visszatért nálam ismét a random black screen probléma (pislogásnál rövidebb) időtartamra, de pont annyira, hogy idegesítő legyen. Játékban és desktop egyaránt csinálja. Múltkor a monitor gyártómat , meg a szervízt zargattam szegényeket, miközben a rá következő frissítés után elmúlt. :W

Most megint előjött. Ha bárkinek van valami használható ötlete azon túl, hogy mindjárt baltával szétvágom ezt az eredeti jogtiszta hulladék szart akkor szívesen fogadnám.

Köszönettel, és mély tisztelettel.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#73626) abdulka1 válasza HartgeH3-2.8 (#73625) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Vesd össze az eseménynaplót a megbízhatósági előzményekkel, hogy mit mutatnak a hiba időpontjában.
Hátha kiderül a turpisság.

Esetemben a VGA drivere okozott hardverhibát, de nem volt észrevehető a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73627) Cs1csó válasza HartgeH3-2.8 (#73625) üzenetére


Cs1csó
félisten

A windows eseménynapló mit ír arról az időpontról amikor ez a probléma előjött? Nekem amikor voltak anomáliáim kékhalál és még egzotikusabb dolgok egy windows újratelepítés megoldotta. Fentebb is írtam másnak esetleg driverek frissítése (kezdésnek lehet hosszadalmas de egy win reinstall lehetőleg a legfrissebb stabil lemezképből - az az őszi update-es)

Az is egy megoldás lehet ha felteszel egy LTSB verziót. Keress rá guglin de röviden: sallangmentes verzió amire CSAK a biztonsági frissítések érkeznek évekig semmilyen féléves nagyfrissítés új fícsör stb. Persze ha jogtiszta a windows-os (home vagy pro) akkor erre a verzióra nem érvényes szerintem ,ezeket úgy tudom nagyvállalati környezetbe szánják.

Még egy ötlet - ezt is tanácsoltam már másnak - Tedd fel valamelyik insider buildet a tavasszal megjelenő Redstone 4-esből - nem a legfrissebbet valami slow ring-es cuccot amiből rendes lemezkép is van.

(#73628) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

abdulka1 :R Random nálam is előforduló "hiba" esetek 99% SEMMIT nem veszek észre sem desktop sem játékban. Most pislogásnyi időre jön elő a black screen és így már érezhető. Mintha a monitor kezdene meghalni pedig hibátlan, ahogy a VGA is. Ami a fura, hogy a mostani black screenről nincs rendszernapló bejegyzés , restart után sem. Fogalmam sincs mi generálja ezt, de múltkor update után eltűnt, megszűnt.

Legutolsó vhardv error A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Szokásos.

csicso82 :R
Eredeti jogtiszta Win10 Pro. Jelenleg tanácstalan vagyok a napló miért nem tömi tele. Korábban agyig volt tömve videohardver error üzenettel. Az a csak biztonsági frissítéses dolog nagyon király lenne pedig!
Insider: Falnak megyek tőle. Végigmegyek rendesen a lépéseken. Mindent megcsinálok amit kér. Utána visszatérek ugyan oda és megint "kezdés" gomb. Mi a francot csinálok rosszul?
Annyi változást vettem észre, hogy PIROS színnel egy üzenetet tesz ki a Windows Update alá, hogy "bizonyos beállításokat a szevezet kezel" ebből gondoltam be van kapcsolva, hiába rakja vissza a kezdés gombot. :F

Köszönöm srácok a válaszokat :R :R

Szerk: Visszajelzés központnak bejelentkezve, minden részletesen jelentve. Tudom csepp a tengerben, de hátha foglalkoznak vele ha másnak is előjön. Google szerint létező jelenség, nem én találtam fel.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#73629) abdulka1 válasza HartgeH3-2.8 (#73628) üzenetére


abdulka1
őstag

Érdekes a dolog, mert egy driver uninstall (DDU), majd win update-ről driver újratelepítés után, 10 napig nem jelentkezett a hiba, majd minden előzmény vagy módosítás nélkül, tegnap ismét ott volt.

A szóban forgó rendszer SSD-n van, de van mellette egy HDD amin szintén telepítve, és frissítve van ugyanez, egy esetleges összeomlás esetére. Viszont a HDD-n futó rendszerrel nincs semmiféle hiba.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73630) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok! Ez windows hiba, flash hiba vagy videókártya?

A facebookon nem játsza le a videókat!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#73631) Ricco_hun válasza vlevi (#73622) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Nem segít ezen semmi. :((( Alapból ott kezdődnek a gondok, hogy még a windows se "kapcsol" hogy valamiféle usb eszközt dugtam rá. Eszközkezelőben nem látszik semmi. Amikor az usb-t csatlakoztatom, nincs semmi hangjelzés, semmi "eszköz beállítása folyamatban", de még csak azt se mondja hogy nem talált hozzá eszközillesztőt. Mintha 2kg fingot dugnék az usb portra, annyi történik. Win7-nél ment minden flottul.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#73632) norti válasza zolokas (#73630) üzenetére


norti
addikt

Szerintem flash, mert nagyon vakít :DDD

Reklámszűrő nincs? Ha nincs, nézd meg, hogy engedélyezve van-e a flash a böngészőben/oldalon, esetleg töröld a cachet/cookiekat.

[ Szerkesztve ]

(#73633) urbnptr válasza Tibro5 (#59163) üzenetére


urbnptr
újonc

szia,

tudtál erre valami megoldást? random leáll néha a gépem, nem kapcsol ki, csak elszáll minden, és ezt írja az eseménynapló.

köszi,
Peti

(#73634) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Csak szólok, hogy már rég nincs flash a nagyobb oldalakon, YT és FB mind HTML5-ben megy.

(#73635) zolokas válasza norti (#73632) üzenetére


zolokas
aktív tag

a másik probléma hogy nappal nem megy, este meg le játsza! érdekes! flash engedélyezve van reklám blokkoló nincs!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#73636) zolokas válasza quailstorm (#73634) üzenetére


zolokas
aktív tag

akkor mi a gond?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#73637) quailstorm válasza zolokas (#73636) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lövésem sincs.
Kipróbáltad az összes mainstream böngészőt? VGA driver legfrissebb?

(#73638) zolokas válasza quailstorm (#73637) üzenetére


zolokas
aktív tag

vga legfrissebb, de régi kártya radeon!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#73639) Cs1csó válasza zolokas (#73638) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hardveres gyorsítás letiltást is próbáld ki a böngészőben.

(#73640) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#73604) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha elmondaná milyen rendszer alá szeretné, minek a céljából, akkor a válasz is úgy alakult volna...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#73641) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

A tegnapi frissítésből egyet nem akar feltenni magának a win, és az update folyamatosan tekeri a cpu-t és újra próbálkozik:

• 2018-02 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1709 x64-alapú rendszerekhez (KB4074588) - Hiba: 0x80073715

Próbáltam update resetet, és a kézi letöltést és telepítést is. Volt sfc /scannow és a DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth DISM.exe /Online /Cleanup-image /Checkhealth DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth triót is lefuttattam, de nincs hiba. Mi egyébbel próbálkozhatok még?

Release the cable hounds!

(#73642) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Hogy érhetem el a Lemezkarbantartót?
Hiába írom be a Keresésnél, azt írja ki hogy nincs találat. Elnézést az ilyen nagyon kezdő kérdésért.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#73643) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Üdv urak!

Olyan problémába ütköztem, hogy eddig tökéletesen működött nálam ha pl. egy pfd fájlra jobb egérgomb majd a "küldés" ezen belül "levél címzettje" fülekre rányomva szépen megnyilt az outlook és csatolta a fájlt, tudtam küldeni.. Ez most valamiért nem működik, hiába kattintok rá nem történik semmi, se hibaüzenet semmi. Valaki futott bele ilyenbe esetleg? Köszönöm!

(#73644) Bogyó bá' válasza Jenne (#73642) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Indítsd el az Intézőt, a kérdéses lemezmeghajtón jobbklikk, majd alul Tulajdonságok.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73645) mpo válasza Jenne (#73642) üzenetére


mpo
veterán

Itt van két kép, az egyik a keresés, a másik a starton bal gomb után.
Nézd végig a programokat és kitűzheted amelyik sűrűn kell.

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73646) mpo válasza Bogyó bá' (#73644) üzenetére


mpo
veterán

Áruld el hol találom a W10 Home-ban az Intézőt. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#73647) Syl válasza mpo (#73646) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne trollkodj itt korán reggel :P pontosan tudod, hogy a Fájlkezelőre gondol.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73648) mpo válasza Syl (#73647) üzenetére


mpo
veterán

Nem is trollkodásnak szántam, csak a kérdező helyébe képzeltem magam.
Ő se találná meg a keresőben sem.
Lehet rosszul emlékszem vissza a Windows 3.11-ig, de mintha lett volna valamelyik Windowsban Intéző vagy csak öregszem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73649) M@no válasza .zSoLTi. (#73643) üzenetére


M@no
tag

Nem lehet, hogy az email alapbeállításnál eldobta a hozzárendelést és ezért nem történik semmi!? :F

(#73650) Syl válasza mpo (#73648) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell túl komolyan venni a beszólásom :D
Ha jól emlékszem a Win95-től kezdve a hetesig Intéző volt a magyar neve. Aki régóta használ (magyar) Windowst, nehezen vált fájlkezelőre. Olyan ez mint a "könyvtár" / "mappa" - én még ma is gyakran könyvtárt mondok :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.