Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) tordaitibi válasza Sokimm (#73033) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Eszközkezelobe tudtommal le lehet választani.
Esetleg megprobalhatod cserélhető meghajtokent csatlakoztatni, láttam mar ilyet de a menetét sajnos nem tud tudom.

(#73052) joker1220 válasza mpo (#73048) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

Reméljük hogy az AMD FX procik random fagyása is megoldódik ettől, ez azóta tapasztalható mióta a Microsoft január elején kiadta az első javítást (KB4056892) a spectre és meltdown miatt. Úgy tűnik hogy nem csak a régi AMD procikat vágta úgy haza hogy a frissités települése után soha többet nem bootolt be a gép. Többen jelezték hogy az FX procikkal szerelt gépek random fagyogatnak azóta.

Nekem is azóta fagyogat a gépem, úgy hogy a teszt programok alapján betonstabil minden hardver. Egész December végéig semmi gond nem volt, szóval nagyon gyanús hogy ez tett be neki. Most raktam fel a frissítést, remélem hogy megoldja.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4058258/windows-10-update-kb4058258

* Resolves the issue reported by some customers on a small subset of older AMD processors where the processor entered an unbootable state after installing January 3, 2018—KB4056892 (OS Build 16299.192).

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73053) csixy válasza #93794560 (#73049) üzenetére


csixy
addikt

Én már gyógyítottam egy nem bootoló AMD-s win10-est. A lényeg: bootolás közben a rendszer visszaállításig kell eljutni ha van ilyen lehetőség és vissza kell a gépet állítani egy tavaly decemberi visszaállítási pontra.
Ezután a wushowhide.diagcab progi segítségével el kell rejteni azt a még mindig folyton települni akaró ( mert ő még mindig települni akar, de szerencsére Redmond már nem adja) ledöglesztő frissítést és ezután újraindítani a gépet és helyre billen minden.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73054) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már előkerültek témaként, az aktuális Win verziók, lenne kérdésem, mivel az elmúlt hetek történéseit ( a hibajavítás hibajavításának a hibajavítása) már nem igazán tudom követni. Jelenleg nálam ez a verzió van, és ezt naprakésznek mutatja a gépház.

Kérdésem, hogy akkor kell most valamilyen frissítést leszednem manuálisan, vagy így jó, ahogy van?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#73055) joker1220 válasza pendre54 (#73054) üzenetére


joker1220
őstag

Igen, elég röhely már az egész gyakorlatilag.

Kiadták a KB4056892 frissítést a sérülékenységek javítására. Kiderült hogy bugos a cucc és hazavágja a gépeket. Aztán most kiadták a KB4058258 ami letiltja az előző javítás hibás részét.

De muszály felraknod a KB4056892 mert ha ez nincs fent akkor többet nem kapsz semmilyen frissítést :DDD

Elviekben nem kell felraknod manuálisan semmit ha a KB4056892 fent van :))

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73056) csixy válasza joker1220 (#73055) üzenetére


csixy
addikt

"De muszály felraknod a KB4056892 mert ha ez nincs fent akkor többet nem kapsz semmilyen frissítést :DDD"

Isten ments felrakni újra , ha már egyszer hazavágta a gépet !!! Éppen ellenkezőleg az előző hozzászólásomban van erre a megoldás.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73057) TRob1 válasza pendre54 (#73054) üzenetére


TRob1
veterán

214 végű az épp aktuális.
De ha vmi külsős víruskergetőt használsz, addig nem ajánlja fel míg a víruskergetőd nem frissítik megfelelően.

¤ R'n'R ¤

(#73058) pendre54 válasza csixy (#73056) üzenetére


pendre54
addikt

Hááát, a kérdésemre kapott válaszok alapján, egyelőre továbbra is bent vagyok a susnyásba, sajnos ideológiailag nem vagyok elég képzett. ;] Ami a lényeg, nálam inteles cucc van, és telepítve ez az ominózus KB4056892 frissítés, és szerencsére nincsenek fagyások. Akkor hogyan tovább?

TRob1, köszi a kiegészítést, nálam az ESET Internet Security van fent, és elvileg az is naprakész.(11.0.159.0)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#73059) Blue Thunder válasza pendre54 (#73058) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nálam sincs és engedem is az összes frisstést addig míg nem tapasztalok hibát.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73060) Syl válasza Angel2014 (#72999) üzenetére


Syl
nagyúr

Huh, akkor nem sok jót hozott a segítségem :(
De volt már itt ilyenről többször is szó, valahogy csak ki lehet kupálni.

(#73030) Mr-Pamacs

És hogy sikerült otthonra Enterprise verziót venni? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73061) joker1220 válasza csixy (#73056) üzenetére


joker1220
őstag

Abszolút meg tudom érteni :) Én is épp ezen gondolkodtam hogyha nem jön valami értelmes javitás ami megszünteti a fagyásokat akkor én is szanálom az összes patchet december végéig visszamenőleg, mert akkor még nem volt semmi probléma.. Most remélem hogy ez az update helyrerakja, ha megint lefagy akkor törlés és tiltás lesz :P

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73062) M@no válasza Syl (#73060) üzenetére


M@no
tag

Szerintem cégnél Pistike ezt tette fel neki. Különben nehéz hozzájutni az LTSB verzióhoz. :D

(#73063) csixy válasza pendre54 (#73058) üzenetére


csixy
addikt

Akkor nálad minden oké, te sínen vagy.

(#73053) csixy:Az AMD-s gép helyre billentése után én a KB4073290-es frissítés windows10-es verzióját raktam fel és meggyógyult a rendszer.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73064) TRob1 válasza pendre54 (#73058) üzenetére


TRob1
veterán

16299.214: "Azonban ahogy még a 16299.192 esetében, úgy bizonyos helyzetekben most sem jelenhet meg ez az összesítő frissítés sem, amennyiben valamilyen harmadik féltől származó vírusirtót használunk. Ugyanis sok esetben a készítőknek kell frissíteniük védelmi szoftvereiket, hogy az megfeleljen és így együttműködhessen a Meltdown és Spectre okozta módosításokkal. Amíg ez utóbbi nem történik meg, ezen összesítők biztosan nem fognak automatikusan települni, illetve manuálisan sem érdemes azokat telepíteni, ugyanis az nemvárt instabilitást okozhat rendszerünkben." - oprend.hu

Tehát az egy dolog hogy "naprakész"-nek jelöli. Ha benne lesz ez a módosítás, akkor valszeg a WinUpdate is felajánlja majd a frissítést.

¤ R'n'R ¤

(#73065) Syl válasza M@no (#73062) üzenetére


Syl
nagyúr

A kérdés költői volt :D pontosan tudom hogy/honnan lehet ent. verziót "venni"... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73066) M@no válasza Syl (#73065) üzenetére


M@no
tag

Mondjuk sejthettem volna. :DDD

(#73067) Troy. válasza #86564352 (#73022) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

Egy olyan kérdésem volna, hogy miképp tudom beállítani, hogy csak admin engedéllyel lehessen programokat telepíteni (ezen kívül mindent csinálhatna az user).
Még én sem használtam Windows 10-et, egy videó is segítene.

üdv.

.

(#73068) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Egy érdekes mozzanatba ütköztem.
Már az is érdekes miként. :D Nagymamám kapott egy HP 250 lapost az önkormányzattól, sok más idős személlyel egyetemben. :) Windows 10 Home van a gépen.

Ezen a gépen ugyebár 2 db USB 2, és 1 db USB 3 port van.
Adott egy Verbatim Store'N Go Pendrive, a maga ~8 GB kapacitásával. Két másik gépen üzemel pöpecül. De hátha ez a gond, hát újrakreáltam rajt' a kötetet. Persze semmi változás...
Csatlakoztatom a HP 250 lapos bármelyik portjába, érzékeli, hogy valami csatlakozott, pittyen is egyett a szokott módon.
Gépház eszközök menüjében megjelenik. Vezérlőpult eszközök, valamint eszközkezelő menüjében is megjelenik. Lemezkezelő is látja. De!
Sem intéző, sem commander nem látja. Nem tudok neki betűjelet sem adni, nem aktív ez az opció a lemezkezelőben...
Akár engedélyezem az eszközkezelőben az USB portok energiagazdálkodási célú lekapcsolását, akár nem, ugyanez a nóta...
Mi a túró ez? Tud valaki segíteni? :F

(#73069) joker1220 válasza zsoltip (#73068) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

Parancssorból diskpart segítségével próbáltad már újraparticionálni a meghajtót?

Ha a másik két gépen gond nélkül működik, akkor én a laptopon lévő USB driverek frissítésével kezdeném első körben. Üdv

U.I: Másik pendriveot gond nélkül megeszi? Csak ezzel van gond?

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73070) pc360 válasza zsoltip (#73068) üzenetére


pc360
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73071) joker1220 válasza joker1220 (#73069) üzenetére


joker1220
őstag

Ebben a topicban is érdemes lenne megkérdezni egyébként:

https://prohardver.hu/tema/pendrive_problema/hsz_1-50.html

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73072) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Win10-nél le lehet tiltani az automatikus frissítést?
Azt szeretném elkerülni hogy magától feldobjon egy ablakot hogy most akkor frissít, vagy kikapcsoláskor nekiáll telepíteni valamit, vagy éppen bekapcsoláskor konfigurál valami letöltött frissítést.
Amikor bekapcsolom használni szeretném nem a %-ot nézegetni hol tart, ugyan ez vonatkozik a kikapcsolásra is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73073) zsoltip válasza joker1220 (#73069) üzenetére


zsoltip
őstag

Más pendrive okés. ;)

(#73074) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Az utóbbi napokban ez a jelenség áll fent nála,bizonyos start menűből induló programok ikonjára hiába kattintok semmi reakció,de egyes programok simán elindulna.
Ez mitől lehet?

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#73075) prmcsk válasza Met (#73072) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, lehet.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#73076) Csupingo válasza Met (#73072) üzenetére


Csupingo
veterán

Nálam mindig visszakapcsolja az update-et, ezért ezt próbáltam ki:

Első lépésként elő kell hozni a futtatás ablakot. Ezt a Windows+R gombok egyidejű lenyomásával tudjuk megtenni. A felugró ablakba a gpedit.msc fájl nevet kell beírni, majd az OK gombra kattintunk.
Ennek hatására megnyílik a Helyicsoportházirend-szerkesztő. Itt a Számítógép konfigurációja / Felügyeleti sablonok / Windows összetevők / Windows Update menübe kell elnavigálnunk. Itt számos beállítás található, de amit mi keresünk az “Az Automatikus frissítések konfigurálása” nevet viseli.
Dupla kattintunk a bejegyzésen, aztán a megnyíló ablakban az “Automatikus frissítés konfigurálása” menüt tegyük át a következő opcióra: “2 – Értesítés letöltés és telepítés előtt egyaránt” beállításra. Így automatikusan nem fog semmi települni a háttérben, csak a mi beleegyezésünkkel.

Én itt a letiltást állítottam be.

Ezt is megcsináltam:

Megtaláltam az AUOptions-t.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update]

Itt:

“AUOptions”=dword:00000002, tehát a 4-es értéket 2-re kell átírni.

Nem tudom pontosan mit csinál, de nekem működik. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73077) #73959936


#73959936
törölt tag

A beviteli jelző kikapcsolása után az ikonja eltűnik az óra mellől, ha újraindítom a gépet visszatér...Valami ötlet ?

köszönöm . :R

[ Szerkesztve ]

(#73078) raidx válasza Csupingo (#73076) üzenetére


raidx
őstag

Biztonsági frissítések akkor is települnek. Néha drivert is csomagolt bele MS. Az én régi LG monitorom nem szereti a Redon drivereket. Ezért egy régit használok. Volt , hogy a biztonsági frissítéssel települt az aktuális Redon. Annak ellenére, hogy a driverfrissítés is ki van kapcsolva.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#73079) joker1220 válasza zsoltip (#73073) üzenetére


joker1220
őstag

Próbáltad diskpart -al, ahogy fentebb írtam?

https://youtu.be/qH9PxrKMwCQ

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73080) Csupingo válasza raidx (#73078) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem most szerintem semmi nem települ.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73081) Mr-Pamacs válasza M@no (#73041) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

És az megoldható valahogy hogy az összes programom (és beállításaikat) átvigyem egy új windowsra? Vagy csak teljes újratelepítéssel? Esetleg másik verzió rátelepítésével sem lehet áttérni?

(#73082) GeorgeV válasza Mr-Pamacs (#73081) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Jobban jársz, ha újra telepíted a programokat.
Sok macera, de később sokkal kevesebb gondod lesz, mint az adatok átvitelével.

(#73083) mpo válasza pendre54 (#73054) üzenetére


mpo
veterán

Ha a gépház naprakésznek mutatja, akkor kattints a frissítésre.
Ha még mindig, akkor újra.
Volt, hogy a harmadikra kezdte el letölteni.

Én a frissítéseket felrakom, lassan kétéves lesz a gépem. Ugyanezt teszem a barátok régebbi laptopjaival is és működnek. Egy-két gépen a webkamera szórakozik, de ahhoz már nincs újabb driver a gyártótól.
Az AVG (free) naprakész, a drivereket kézzel kellett frissíteni, a gyártói oldalról szedtem le.

Ha mindenki más-más frissítésnél tart, - mert a frissítés korlátozásában bízik - , akkor ki fog itt tanácsot adni, lesz-e olyan, aki épp ott állt meg a frissítéssel?

Ha érted, akkor már elavult.

(#73084) Angel2014 válasza Blue Thunder (#73050) üzenetére


Angel2014
addikt

Nézd ilyen amikor belépek a microsoft fiókba és újraindítottam a gépet.

netplwiz-ben kivettem a pipát...és így áll fel.

Utána meg két fiókom lett ...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#73085) Blue Thunder válasza Angel2014 (#73084) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor....a fényképessel jelentkezz be, jelszóval...aztán netplwiz, aktiváld a jelszókérést (kapcsold be), majd restart újra a képessel jelentkezel be és most vissza kikapcsolod a netplwiz-es dologgal majd ismét restart....elvileg helyre kell állnia.

Nem lett két fiókod csak az offline módnál adtad meg újra a nevedet. De mivel bejelentkeztél már a rendes MS fiókoddal azt is mutatja.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73086) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok van pár honlap amit linux alatt elérek, viszont win 10 alatt nem.

ez tűzfal beállítás lehet?
illetve ha alvómódból indítom el a gépet, nagyon sok idő míg a honlapokat betölti.

upc 120as netről van szó

Szépnapot!

(#73087) norba69 válasza Angel2014 (#73084) üzenetére


norba69
senior tag

Online fióknál a netplwizben nem elég elfogadni a felajánlott rövid felhasználónevet, hanem át kell írni a teljes emilcímesre. Különben ez lesz az eredmény.

(#73088) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Szeretnék felvenni 5mp képernyő képet, hogy lassan gördül lefele egy oldal. Tudna valaki ajánlani ehhez egy ingyenes szoftvert ami 30fpst is tud?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#73089) SP4C3 válasza trialboj (#73088) üzenetére


SP4C3
veterán

OBS

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73090) pc360 válasza trialboj (#73088) üzenetére


pc360
addikt

Ez a jó topik erre.

Esetleges válasz itt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73091) Redneck


Redneck
veterán

Kolléganőm nemrég vett egy új laptopot, és van egy régi HP 5440-es nyomtatója. Működésre lehet valahogy bírni Win 10-en, ha a hivatalos oldalon csak Windows 7 driver van hozzá? :U Google találatoknál a gyártótól független oldalakon Win 8-as és 10-es driver is szerepel, de ezeket az oldalakat nem ismerem...

Ha nem lehet megoldani vesz egy másikat, de szívesen segítenék neki megoldani.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#73092) GEPESZ66 válasza Redneck (#73091) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Rakja fel WIN7 kompatibilitási módban, ha engedi.
Én pl. a Microsoft webkamerám driverét a legutóbbi nagy frissítés után nem tudtam már telepíteni,mikor újrahúztam a WIN-t.

(#73093) Sub-ZeRo válasza Redneck (#73091) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Futtasds kompatibilis módban a drivert. Ha úgy felismeri, akkor nincs baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#73094) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Van valakinek ötlete, hogy lehetne megtudni mi ébreszti fel szinte mindig a gépet sleepből-hibernálásból? Eszközkezelőt átnyálaztam, mindenhol ki van kapcsolva a felébresztés, az energiaellátásnál tiltva vannak a felébresztési időzítők. Hol lehet még elbújva egy kis rohadék gépébresztőmanó?

(#73095) Syl válasza arnyekxxx (#73094) üzenetére


Syl
nagyúr

powercfg -lastwake - de nem biztos, hogy okosabb leszel tőle.
szerk. parancssorba kell beírni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73096) Blue Thunder válasza arnyekxxx (#73094) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Csak egy tipp....win update?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73097) arnyekxxx válasza Syl (#73095) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez annyit mond, hogy

Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake source count - 0

@Blue Thunder

Az update felébresztheti kb 80% valószínűséggel bármikor miután leküldöm sleepbe, napszaktól függetlenül?

[ Szerkesztve ]

(#73098) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ma reggel ez a frissítés fogadott. Manuálisan telepíthető, tegyem fel vagy nem kell?MI akar ez lenni?

(#73099) Blue Thunder válasza arnyekxxx (#73097) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szerintem nem elképzelhetetlen.
Viszont az is lehet hogy az usb-nél az egér?

hegegabi80

nyugodtan telepítsd

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73100) Troy. válasza Troy. (#73067) üzenetére


Troy.
addikt

Erre esetleg valakinek ötlete?

.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.