Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) Blue Thunder válasza vlevi (#73548) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ennyi asztalod van akár csaphatsz egy kongresszusi bulit is :DDD
No még ilyet nem láttam! :Y

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#73552) Syl válasza movax (#73549) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk attól még az a qpleráj nem szűnik meg az intézőben :B Olyan, mintha a sajátgépre rá lenne linkelve a user mappa. Hogy sikerülhetett ezt összehozni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73553) vlevi válasza Syl (#73552) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ma este hazajöttem, bekapcsoltam a gépet, ez fogadott...

(#73554) Syl válasza vlevi (#73553) üzenetére


Syl
nagyúr

Tud a Microsoft ha akar :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73555) movax válasza Syl (#73552) üzenetére


movax
őstag

Ezért mondom, hogy használjon TC-t, s akkor kit érdekel, mi van az intézőben, Tulajdonképpen nincs is ott semmi, az csak néhány link, vizuálisan zavarhat esetleg, ilyen a TC-ben nincs.

(#73556) pc360 válasza movax (#73555) üzenetére


pc360
addikt

Mondjuk vizuálisan pont nem előrelépés, de hagyjuk. :) Akkor már inkább XYplorer, hogy mondjak is alternatívát.

vlevi: A Gépből így tüntethető el az a pár plusz fölösleges mappa:

Winaero Tweaker > File Explorer > Customize This PC Folders > Remove Selected

Onnan nyugodtan törölhető mind, így kell kinéznie a végén. Ez minden bizonnyal hatással van a navigációs sávra. A triplázásokra nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73557) movax válasza pc360 (#73556) üzenetére


movax
őstag

Ez egy ugyanolyan kényelmetlen szar, mint az intéző, a fájlműveletek logikájához sokkal közelebb áll a TC (az MC-t nem is említem, nehogy kiütést kapjanak egyesek, hogy nem tudják a linkjével reklámozni a saját oldalukat).

(#73558) pc360 válasza movax (#73557) üzenetére


pc360
addikt

:D Az első mondatot inkább nem is kommentelem.

Miért kéne reklámozni? A Winaero portable formában onnan letölthető. Az említett XYplorer Free csak onnan letölthető. De ugyanúgy elérhető a hivatalos oldal is róla. Probléma? Azért linkelem, mert így egyszerűbb, eleve ezért csináltam. Nem nekem származik belőle előnyöm, hanem a felhasználónak. Semmiféle reklámbevételem és egyéb nem származik belőle. A célom csak az, hogy legyen egy megbízható kollekció, ha valaki programot keresgélne, ne a fostengerben kelljen maszatolni. Pl. a CCleaner-ből is készítettem portable változatot, hogy ne a reklámos telepítővel kelljen szarakodni, és hogy az előző változatok könnyebben felfrissíthetők legyenek. Nyilván azt linkelem, ha tudom, hogy előnyösebb, mint a hivatalos oldali letöltés. És ez az előző kommentben is eszerint történt.

Ahol azonos a letöltendő fájl, és nincs elrejtve a lehetőség a hivatalos oldalon (mint pl. a Winaero-nál), ott általában a hivatalos URL-t dobom be. De tudtam, hogy eljön az idő, és valakinek szemet szúr az, amit nem is ismer.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73559) M@no válasza vlevi (#73553) üzenetére


M@no
tag

Nekem ezt céges gépen akkor csinálta, amikor a felhasználónál az Asztalnak, Dokumentumoknak, stb új helyet adtam meg és akkor valamiért ott felejtette magát. Amúgy azt a Gyors elérés sz*rt úgy kiszoktam kapcsolni, hogy csak úgy zörög. :D

- Használj Total Commandert!
- Windows helyett??
Ezen szakadok. :DDD :DDD

(#73560) mpo válasza vlevi (#73548) üzenetére


mpo
veterán

Ha ez a filekezelő, akkor megtaláltam az ellenszert.
A fájl menü alatt a navigációs ablaknál az alsó háromról vedd ki a pipát.

Valaki Intézőt említett, kerestem, nem találtam a W10 Home-ban.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73561) odrif


odrif
MODERÁTOR

Jól értem hogy a windows 10 alatt leállított állapotból nem lehet a gépet WOL-al felébreszteni?
(Win 7 alatt sikerült)

"The ability to wake from a hybrid shutdown state (S4) or a fully powered off state (S5) is unsupported in Windows 8 and above,[21][22] and Windows Server 2012 and above.[23] This is because of a change in the OS behavior which causes network adapters to be explicitly not armed for WOL when shutdown to these states occurs. WOL from a sleep state (S3) or non-hybrid hibernation state (S4) is supported."
Forrás:[link]

20 éve a Prohardveren

(#73562) Geth válasza odrif (#73561) üzenetére


Geth
addikt

Tökéletesen működik a WoL Win10 alatt, tökmindegy, hogy S3, S3+Hybrid, S4, S5.

Persze adapterhez való driver gyártó oldaláról fent van, bekonfigurálva (Shutdown WoL bekapcsolva, green ethernet és társai kikapcsolva).

[ Szerkesztve ]

(#73563) odrif válasza Geth (#73562) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
A távoli asztal kezdeményezése képes a gépet felébreszteni?
Vagy ahhoz mindenképp egy hasonló program szükséges: [link]

20 éve a Prohardveren

(#73564) vlevi válasza pc360 (#73556) üzenetére


vlevi
nagyúr

Restartwindows után szerencsére helyreállt.
A tweakelős dolgot párszor már próbáltam, csak az a baj, hogy korábbi tapasztalatom az volt, hogy windowsupdattel mindíg visszakerültek...
TC-t meg csak nagyon ritkán használok, valahogy az nem jött be. Olyan kevés dologra használom itthon a gépet, hogy feleslegesnek tartok mindenre külön progit feltelepíteni.

"az alsó háromról vedd ki a pipát."
Dehogy veszem :)
Nekem kellenek a könyvtárak. Jónéhány helyre szét vannak szórva a képeim, dokumentumaim, a könyvátrak egész jól összefogják a D:\-n, a onedriveon, googledriveon lévő dolgaimat.
TC-ben pl. ezt sem nagyon tudom ilyen jól megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#73565) pc360 válasza vlevi (#73564) üzenetére


pc360
addikt

Amiket ott ki lehet kapcsolni, nálam és az általam telepített gépeken még sosem kerültek vissza update után. Arra szolgál csupán, hogy ne legyenek a sajátgépbe tűzött ikonok, csak a meghajtók.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73566) Geth válasza odrif (#73563) üzenetére


Geth
addikt

Én ilyenről nem tudok. A WoL az WoL, az RDP meg RDP. Konkrétan figyelmeztet is, amikor az RDP-t bekapcsolod, hogy alvásból nem fog menni.
Szóval valami kell hozzá, vannak oldalak is, amik el tudják küldeni a magic packetet, ha megvan a megfelelő port forward.
Én nem csináltam forwardot, a MAC címet se reklámozom, a routerem (LEDE) webfelületén tudom felkelteni bármelyik hostot.

(#73567) vlevi válasza pc360 (#73565) üzenetére


vlevi
nagyúr

Reméljük :)
Kivettem onnan azokat a vackokat, tényleg semmi szükség rájuk, remélem nem kerül vissza.

(#73568) odrif válasza Geth (#73562) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nos feltettem az Intel oldaláról a legújabb drivert, de a router csak alvó állapotból képes felébreszteni wifin a gépet.
Kikapcsolt állapotban nem.
Leírnád nálad hogy van beállítva?

20 éve a Prohardveren

(#73569) Geth válasza odrif (#73568) üzenetére


Geth
addikt

Én csak kábelen használom.

[ Szerkesztve ]

(#73570) philoxenia válasza Blue Thunder (#73551) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem egy random "János" jelentkezik az egyik tízesen, kitörlöm, újra megjelenik mint felhasználó...
Most kíváncsiságból ránéztem, teljesen új felhasználót csinál. Első lépések stb.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73571) philoxenia válasza odrif (#73568) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kikapcsolt gépnél, hogy működik a wifi? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73572) M@no válasza Geth (#73562) üzenetére


M@no
tag

Ez érdekes amúgy, nálunk ha nem állítom át BIOS-ban az S4-ről és Windowsban nem szedem ki, hogy lemehessen alvó állapotba, akkor cseszik WOL-al felkelni. :F :F

(#73573) Geth válasza M@no (#73572) üzenetére


Geth
addikt

S4-ről mire? Nem mehet alvóba? Szorri, de reggel van, nem jött át :DDD
Még annyi, hogy ha az EFI/BIOS-ban be van kapcsolva ErP/EuP/Deep Sleep és hasonló neveken futó opciók, azok is mind kinyírják a WoL-t.

(#73574) M@no válasza Geth (#73573) üzenetére


M@no
tag

Igen, nem engedjük alvóba menni. :)
Át fogom fésülni akkor, köszi az ötleteket.

(#73575) Geth válasza M@no (#73574) üzenetére


Geth
addikt

Erről eszembe jutott még valami.
Az AC Back vagymit, ami szabályozza, hogy mit csináljon áramszünet után, nem jó Memory-ra állítani, mert olyan állapotba kerülhet a gép, hogy valamilyen szinten áram alatt van, de a WoL nem megy :(
On-ra kell állítani, azaz áramszünet után kapcsoljon be, majd elalszik, és menni fog a WoL is.
Illetve esetedben nem fog aludni, ha komoly amit írtál :DD Mondjuk ha folyton megy, akkor nem is kell felkelteni :)

[ Szerkesztve ]

(#73576) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Több képernyős módnál van rá lehetőség, hogy a második képernyőn is megjelenjen az értesítési terület a tálcán (Pl. bill. nyelv, wifi, stb.)?

G.

Böff!:))

(#73578) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Üdv! Nem értem a gépem, a Feladatkezelőt megnyitva azt látom 3 keresésem van,
holott nem is használom.
Ki mit keres a gépemmel?
Ez vírus vagy valami?

[kép]

(#73579) Syl válasza Occon adom (#73578) üzenetére


Syl
nagyúr

Az a Windows kereső / Cortana, teljesen rendben van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73580) Met


Met
nagyúr

Azt hol lehet beállítani hogy Win+E-re az Ez a számítógép legyen az ablakba? Ahol a meghajtókat látom.

Syl :R

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73581) Syl válasza Met (#73580) üzenetére


Syl
nagyúr

Fájlkezelő, Nézet fül, Beállítások: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73582) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Üdv! Adott 2 db routerrel összekötött desktop pc. Az egyiken win10 enterprise, a másikon win10 pro, 64 bit mind a kettő. Az istennek nem tudom beállítani, hogy lássam egyik gépről a másik vinyójának tartalmát. Win7-nél is szenvedtem vele egy darabig, de abban legalább vót logika.
Egy munkacsoportban van mindkét gép, hálózatfelderítés bekapcsolva, jelszavas hozzáférés kikapcsolva, a partíció megosztva, engedély mindenkinek mindenre, aztán mégse. Pár újraindítással ezelőtt legalább a gép nevét láttam a Hálózatoknál (rákattintva a másik gépre felhasználónevet és jelszót kért, holott minden ilyesmi ki van kapcsolva), most már azt se, full üres a hálózat, csak a routert látom, pedig elvileg közelebb kellett volna kerülnöm a megoldáshoz, nem távolabb. Help!

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#73583) makoss


makoss
addikt

Üdv!

watsapp-on szeretnék küldeni nagyobb videótartalmat, 1,5-2GB, de ezt írja ki:[link]
Hogyan lehetne elküldeni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73584) SP4C3 válasza makoss (#73583) üzenetére


SP4C3
veterán

Konvertálod kisebb-re (felbontás, bitráta), hogy beleférjen a 67MB-os limitbe, vagy feltöltöd youtube-ra unlisted-ként és a linket küldöd át.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73585) Doky586 válasza SP4C3 (#73584) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 2000 MB-ról lekonvertálja 66 MB -ra annak meg lesz a hatása.. :W

(#73586) Syl válasza Doky586 (#73585) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg. Belefér a whatsapp korlátba ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73587) mpo válasza makoss (#73583) üzenetére


mpo
veterán

Ezt akartam javasolni, de megnéztem 1 GB a korlát.

Ezt beírod a böngészőbe:
https://send.firefox.com/

Megoldás a Gdrive.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73588) Doky586 válasza Syl (#73586) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Címe: Árnyak a homályban egy ködös reggelen.. :D

(#73589) SP4C3 válasza Doky586 (#73585) üzenetére


SP4C3
veterán

Meg bizony, de ha valami 4k-s végtelenül magas bitrátával és telefonon akarja átküldeni, megtekinteni, akkor nyugodtan lehet 480p. :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73590) philoxenia válasza Doky586 (#73588) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á, inkább köd a homályban egy árnyas reggelen... amúgy lehetne a hosszából is vágni.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73591) Zolii44


Zolii44
tag

Hali.

Tudja valaki hogy hol található a gyárilag beépített képfájl kezelő és mi a neve?
Mert eddig tmc-ben isora jobb klikk és csatlakozás, de felraktam a nero-t és eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#73592) megaandrew


megaandrew
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a gép mikor automatikusan állítja le magát mert egy ideje nem nyúltam hozzá, lefagy. A monitor fekete, a gép nem reagál semmire, de megy, a videokártya és a billentyűzet is világít. Az egész úgy néz ki, mint a régi atx-es tápoknál, csak azzal a különbséggel, hogy nem írja ki hogy "Most már kikapcsolhatja a számítógépet!". Nem reagál sem a resetre, sem a powerre, egyedül a power gomb hosszú nyomásával kapcsol ki. Normál leállításnál semmi probléma.

Szerintetek mi okozhatja ezt és hogyan lehet elhárítani?

(#73593) krealon válasza megaandrew (#73592) üzenetére


krealon
veterán

"Olyan problémám lenne, hogy a gép mikor automatikusan állítja le magát mert egy ideje nem nyúltam hozzá, lefagy. A monitor fekete, a gép nem reagál semmire, de megy, a videokártya és a billentyűzet is világít."

A windows eloszor elalszik a beallitottt tetlensegi ido utan, illetve van egy masik, hosszabb idozito, ami utan hibernalja a gepet.
Ha nincs winchester aktivitasjelzo a gepen (ujabb notebookoknal szokas peldaul), akkor a nem latszik a hibernalas elotti memoriakiirasi muvelet, amit ilyenkor ugy erzekelhetunk, hogy "lefagyott a gep". Pedig nem is, csak marhara dolgozik a hibernacio elokeszitesen.

Szoval az a kerdes, hogy ilyenkor latszik-e HDD aktivitas, vagy valamalyik hardverelem hibas meghajtoszoftvere miatt, tenyleg lefagy a gep.

(#73594) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Olyan probléma van az unokaöcsmém win 10 -es (legfrisebb verzió, build is), hogy a google chrome-ban megy az internet, semmi probléma, de ha az Edge-t nyitja meg akkor nem tölt be semmi, akármilyen honlapot próbálunk ki, azt írja a lap nem érhető el, stb.

Ezzel így alapból nem is lenne baj, mert a chrome-ot használja böngészésre így az internetezéssel nincs gond, de észrevettük, hogy a Start menüben ha pl az időjárás alkalmazásra kattint, ott nem tölt be semmi rajta, vagy ha a Microsoft Store-t indítja el az azt írja, hogy Ellenőrizze a kapcsolatot, úgy tűnik Ön nem kapcsolódik az internethez.

Na most a gépen van internet kapcsolat, kipróbáltuk wifi kapcsolattal is, de vezetékes kapcsolattal is, internet van(chrome-ban lehet böngészni), de mindkét esetben ugyan ez történik, hogy az edge-ben nem megy a böngészés, a store pedig ezt írja amit leírtam.
Én még sosem láttam ilyet, s fogalmam nincs mi a probléma, s hogy lehet ezt megoldani, mert valami itt nem stimmel az biztos.. Mi a megoldás?

Köszönöm a segítségeket!

(#73595) krealon válasza Ferenc. (#73594) üzenetére


krealon
veterán

"a google chrome-ban megy az internet, semmi probléma, de ha az Edge-t nyitja meg akkor nem tölt be semmi"

Talalkoztam hasonlo esettel. Egy kartevo elteritette a proxybeallitasokat.
Malwarebytes Antimalware Free segitett kipucolni a szemetet.

AdwCleaner lehet a kovetkezo lepcsofok.

(#73596) mpo válasza megaandrew (#73592) üzenetére


mpo
veterán

Régebbi laptopoknál gondot okozott, ezért se alvó mód, se hibernálás, csak monitor lekapcsolás.
A desktopomon is letiltottam őket, a monitor (LG) magától kikapcsol 2 perc után, ha kell leállítom a gépet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73597) Dark Archon válasza ccs2929 (#73545) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, de nem találtam semmi különöset :(

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#73598) smc


smc
addikt

Találkozott valaki olyan hibával, hogy a touchpad 3-4 ujjas gesztusok nem megfelelően működnek?
Hangerő van beállítva három ujjra, de csak akkor megy, ha utána gyorsan rányomok egy ujjal is a touchpadra. Így nagyon darabos az egész, mintha nem frissítené addig az értéket. Próbáltam újratenni az Intel Precise Touch drivert, illetve eggyel régebbi verzióval is megnéztem, de nem segített rajta, pedig korábban tökéletesen működött. Melyik drivernek, vagy szolgáltatásnak lehet még köze ehhez?

Win egyébként a legfrissebb insider. :B

Neten keresve semmit nem találtam. :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#73599) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Érdekes dolgot tapasztalok tegnap reggel óta. Win 10-en. A bekapcsolás után és miután beírom a jelszót betölt az Op. rendszer mint eddig mindig, (eddig rendben is lenne) majd megjelenik a Tálca és rajta a gyorsindító ikonok, és azonnal ez az oldal jelenik meg. El sem indítottam a böngészőt még! A Chrome az alapértelmezett böngészőm. A Chrome-ban a Beállításoknál a Startlap van beállítva kezdő oldalnak. Mindig is ez vplt.[kép] Tegnap reggelig a Startlap jött be, de azóta nem.
Miért ez a Windows Súgó jön be tegnap óta azonnal és magától? Ötlete van valakinek?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#73600) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Úton van egy 3 Tb-os vinyó. az lenne a kérdésem, hogy muszáj felszabdalni vagy gond nélkül lehet ez is 1 db partíció?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.