Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) emvy válasza vm93hun (#699) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor szavazzatok a feedbackre (Windows Feedback -> search -> sidebar enhanced).

while (!sleep) sheep++;

(#702) CJ4567


CJ4567
veterán

Nagyon jó a rendszer, a start menü megoldás tetszik, az új animációk, featurek is, Vmware tools ami 8-ra van tervezve simán feltelepült, nagyon jó lesz, csak így tovább MS!
Kár hogy VMwareban nincs 1360x768, csak 1366x768, így 1280x768-ban kell használnom.

No Sana No Life

(#703) CJ4567


CJ4567
veterán

Trololo :DDD

No Sana No Life

(#704) CJ4567


CJ4567
veterán

Végre!

No Sana No Life

(#705) CharlieDrop válasza King Unique (#651) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Playerből viszont OSX-es nincs :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#706) #56573440 válasza #56573440 (#613) üzenetére


#56573440
törölt tag

ohh közben megtaláltam, hátha valakinek szintén hiányzik a billről destop váltás...

ctrl+win+bal/jobb kombóval működik is a történet. már csak azt kell megoldaniuk hogy ablakokat lehessen áthúzni köztük, és a nem az "aktív" desktopon futó programok tűnjenek el a taskbarról.

ezt megoldják engem megvettek ;]

(#707) CJ4567


CJ4567
veterán

Ilyet se láttam még, Mirillis Action 1.9.0-t ha elindítottam 8.1 alatt villogott a kép, ment a tüdümm, majd explorert leresetelte úgy hogy minden program bezárult, ez(fejlesztői béta) meg simán elindította.

No Sana No Life

(#708) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

8.1-gyen mit kell feltelepíteni, hogy vitruálisan kilehessen próbálni a 10-et és milyen szolgáltatásoknak kell működniük, futniuk hozzá? (azért érdekel milyen lett/lesz) Ha nem muszáj nem szeretném telepíteni.

(#709) CJ4567 válasza Ice&Lime (#708) üzenetére


CJ4567
veterán

Vmware Player, Hyper-v.

No Sana No Life

(#710) Ice&Lime válasza CJ4567 (#709) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor a hyperv miatt hagyom.

(#711) CJ4567 válasza Ice&Lime (#710) üzenetére


CJ4567
veterán

HyperV nem kötelező, csak alternatívának írtam a VMware mellé.

No Sana No Life

(#712) szabonagyur válasza Ice&Lime (#710) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy az egyik vagy a másik.
1. Vmware vagy
2. Hyper-V vagy
3. Virtual Box

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#713) Ice&Lime válasza CJ4567 (#711) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A VMware iso-t is betud olvasni vagy azért külön ki kell írni a wint?

(#714) CJ4567 válasza Ice&Lime (#713) üzenetére


CJ4567
veterán

Azzal kezdi hogy kéri az isot.

No Sana No Life

(#715) #19617792 válasza #56573440 (#706) üzenetére


#19617792
törölt tag

esetleg Alt / Shift / Ctrl + Shift / Alt + Win + nyilak vajon csinálják ezt? :D

[ Szerkesztve ]

(#716) Ice&Lime válasza CJ4567 (#714) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(Rendben, azt hittem, hogy ki kell majd neki írni).

(#717) CJ4567 válasza Ice&Lime (#716) üzenetére


CJ4567
veterán

40GB tárhelyet és 1,5GB ramot legalább az optimális futás érdekében adj neki.

No Sana No Life

(#718) #56573440 válasza #19617792 (#715) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem :DDD nekem akkor is a ctrl alt nyilak állnak jobban kézre, de egye fene szokható :B legalább tényleg bejött az amiért imádkozok már régóta, legyen natív win cucc ez a funkció, akkor normálisan, gyorsan fogja csinálni a dolgát. és láss csodát tényleg:) 3 telepakolt asztal között pikkpakk.

[ Szerkesztve ]

(#719) worxland válasza CJ4567 (#717) üzenetére


worxland
addikt

Ugyan már, jelenleg 10 gigát foglal, plusz 4 giga a RAM mentéséhez kell. Kipróbálni, ezt-azt felrakni elég lesz 20-25 giga is. A RAM más kérdés, ott persze a több jobb.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#720) #58000384


#58000384
törölt tag

Most tűnt fel, hogy buborékok helyett toast üzenetet küldenek a programok, nem csak az appok.

(#721) RaZroX válasza #58000384 (#720) üzenetére


RaZroX
addikt

És milyen jól néz ki... :DDD

This is the way

(#722) xxSanchez válasza RaZroX (#721) üzenetére


xxSanchez
őstag

Valóban szörnyű, de ha jól emlékszek akkor azért a Windows 8-as előzetesben sem voltak valami szépek a dolgok.

Heyho.

(#723) #19617792 válasza xxSanchez (#722) üzenetére


#19617792
törölt tag

de nemcsak ez, nézd az ablakkeret és a title színét. fekete alapon fekete szöveg. GRATULÁLOK, ez a 8-ban is el volt baszva :DDD

(#724) RaZroX válasza xxSanchez (#722) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen amúgy egyet kell értenem EarL 007-el, az egész rendszer f.sul néz ki még mindig :D

Szerk.: Ami nekem szintén problémát okoz, hogyha olyan hátteret töltök le aminek jobb lent van vízjele, akkor azt most nem homályosítja el a tálca... így olvashatatlan lesz, hogy mennyi épp az idő.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#725) #19617792 válasza RaZroX (#724) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez a toastos nem annyira gáz, elvégre Technical Preview, van jobb dolguk is, mint hogy egy teszt feature-höz új ikonokat rajzoljanak. az ablakkeret cím ami a cinkes. ha már olyan szépen meg tudták oldani, hogy háttérképhez képes témaszínt igazítani, ez se lett volna nagy dolog. :(

(#726) #58000384


#58000384
törölt tag

Nem kell pánikba esni, jön az új Notification Center, aztán majd oda fogja rakni őket :D Vagy nem. A színek meg tényleg sz*rok, ha sötét az ablakkeret, de ezen majd változtatnak idővel. Mint ahogy a fordítva bekötött appoknál :) Ha előtérben van, akkor fehér, ha háttérben, akkor meg témaszínű. Az X gomb sem jó, legalább egy pixellel jobbra van a kelleténél. Ezt most kicsit átdolgozták, és kiadták nekünk így. Legalább azok nem hisztiznek, akik a vastag keret miatt nem akartak 8-at használni :D

xxSanchez: A 8-as előzetesben még egy átdolgozott Aero is volt, ami bár nem volt tökéletes, de szerintem jó irány volt. Aztán elkaszálták.

(#727) CJ4567 válasza #19617792 (#725) üzenetére


CJ4567
veterán

Szerintem a 8.x téma fehérben a legszebb.

No Sana No Life

(#728) dargelot


dargelot
senior tag

ATA avagy szalagkábeles HDD-t nem ismeri fel a rendszer. Nem jöttem rá miért. Valami ötlet?

(#729) #58000384 válasza dargelot (#728) üzenetére


#58000384
törölt tag

Arra telepítenél, vagy csak rádugtad a gépre telepítés után külön?

(#730) dargelot


dargelot
senior tag

2db HDD-m van, a SATA-son van a Win10 és a másik HDD ATA-s, amit nem lát a rendszer.

(#731) #58000384 válasza dargelot (#730) üzenetére


#58000384
törölt tag

Lehet, hogy látja, csak nem ad neki betűjelet. A Disk Management-en belül nézd meg, hogy ott van-e, ha igen, akkor jobb klikk, Change drive letter... és adj neki egyet.

(#732) Dr.FantastiK válasza CJ4567 (#717) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nekem csak 9 Gb-ot foglal a telepitet rendszer.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#733) Ice&Lime válasza CJ4567 (#717) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nagyon sok lenne az a 40GB.
· RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
· Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)

[ Szerkesztve ]

(#734) King Unique


King Unique
titán

Na, én is felraktam VHD-ban, felpróbáltam ma a kicsikét.... ;]
Nem rossz a rendszer, mondhatni jó, de azért akkorát nem ámultam tőle.

Pro: szubjektív
• driverekkel nem volt semmi gond, a noti Win8.1-es drivereit simán megkajálta, ahogy szinte minden (általan) gyakran használt program (vlc, mpchc, sumatra pdf, winrar, libreoffice, unlocker, mbam, utorrent, firefox, comodo dragon, paint.net, hdsentinel stb.) is felment rá. De néhány speckó is, mint a Baidu AV és a Win8/8.1-hez készített 8GadgetPack is.
• nem rossz az új Start menü, bár nekem eddig se kellett, de még az újdonság varázsával hat, egyelőre örömteli felfedezni.
• jó, hogy meghagyták benne a Modern UI-t is, bár bekapcsolása igaz csak külön ki-be jelentkezéssel oldható meg.
• ezek az új virtuális desktop, és a Win+Tab, illetve Alt+Tab billentyűk lenyomásakor megjelenített ablaknézetek jól néznek ki és hasznosak.
• viszonylag gyors, vagy, mivel én VHD-ban használom, nem vettem észre egy 8.1 VHD telepítéshez képesti nagy sebességnövekedést, de vsz élesben jön ki igazán.
• ablakban futó modern appok...van aki persze örült ennek, de nekem nem létfontosság és nagy újdonság, de mképpen a többség szerint pozitívum.
• Kinézet....nekem személy szerint nincs akkora bajom ezzel, a már 8/8.1-ben is alkalmazott dizájnnal, mondhatni tetszik. Bár tudom ez erősen szubjektív és sokan vannak az ellenkező véleményen is, de full a 7-est leutánozni se lett volna értelme, max vhol a 2 között talán.

Kontra: szubjektív
• látszik, h nem dolgozták át különösebben a felületet, csomó minden tisztára ugyanúgy néz ki benne, mint a 8.1-ben, még a gyári hátterek, zárolási képernyő háttere is jóformán ugyanaz...kicsit olcsó, de tudjuk be a Perview verziónak. Ebben a formában érezhető, h a 10-es verziószámhoz méltatlan, de még a 9-hez is, ez jóindulattal, max 8.2...8.5.
• nekem ez az oldalsó és alsó igen vékony, v szinte semmilyen ablakszegély kicsit fura, de ami jobban zavar, az pl. a tálcán lévő egyes elemek (műveletközpont, óra, akkumulátorállapot stb.) szintén vékony szegélyes megjelenése....Nekem ilyet még anno a HDDScan nevű program okozott, amivel az APM-et állítottam, már akkor is zavart.
• Start menü kikapcsolás gombján nincs kijelentkezés opció....viszont meghagyták a jobb klikkes menüt, ami volt a 8.1-ben is, abban már van... :D
• Vezérlőpult energiatakarékossági beállításoknál be van állítva notebook esetében a kijelző lehajtásakor, h alvóba (Sleep) menjen a gép --->nálam nem megy, ugyanúgy működik tovább...
• Charms Bar...ahogy láttam kivették, de a tálca ---> Sart menü beállítások közt van rá vmi opció, h mutassa a jobb felső sarokban, v mi a febe, de hiába viszem oda, v az alsóba nem jelenik meg semmi, se asztali, se modern felületet beállítva....viszont persze a Win+C billentyűkombinációval előhívható, érdekes... :D
• Modern appok ok, hogy asztali módban asztalon nyílik meg, átméretezhető ablakban, de Modern UI-t beállítva is asztalon nyitja meg, amit nem is lehet átállítani. Persze ki lehet tenni full screenbe, de azt is egyenként kell minden egyes appnál és újra megnyitáskor már nem jegyzi meg, beállítási lehetőség sincs rá. Látszik, h ezt a részt nagyon desktoposították, talán már túlságosan is...
• Sajátgép/ ez a gép...ha tálcáról nyitom meg, v Win+E, akkor a multimédia mappákat (zene, kép, videó doksi) stb. mutatja, ami 8.1-hez képest ismét eltérés, sima 7 és 8-ban van így, de csak félig. Mert azoknál Win+E hatására már a partíciókat mutatja, nem értem ezt mért kellett ilyenre csinálni, de mindegy..

Így hirtelen kb. ennyi. :) Nem tudom az elkövetkezendő egy-néhány hónapban majd mennyit fognak változtatni a felületén, kinézetén, milyen új funkciók kerülnek még bele, de talán nem vagyok egyedül azzal a véleménnyel, h itt Windows 10 néven kiadni ezt az OS-t, azért (jóval) több kéne.

[ Szerkesztve ]

(#735) King Unique válasza King Unique (#734) üzenetére


King Unique
titán

+Kontra: szubjektív
• nálam a Wi-Fi drivert elsőre nem tudta felrakni, eszközkezelő hibát jelzett az Atheros WLAN drivernél, amit külön az eszközkezelőben a driver frissítés ---> manuális megkeresés/ tallózás módszerrel kellett vele megetetni, de utána már jó volt. Viszont ezt szerintem betudhatjuk a korai verziónak. Azt persze tudni kell, h ahogy 8.1, úgy ez is natívan támogatja az Atheros LAN /WLAN drivert.
• Hibaüzenetek....láttam feljebb másoknál is, h dobált különféle hibákat, nálam restart és leállítás alkalmával mindig dob vmi memóriával kapcsolatos hibaüzenet. Igaz problémát nem nagyon okoz és ez is betudható a Preview verziónak

[ Szerkesztve ]

(#736) tDr1v3r válasza King Unique (#734) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szeretném kiemelni hogy NAGYON béta a rendszer. Nem tudom hogy emlékszik-e valaki hogy milyen volt anno a Windows 7 Pre-Beta - na ez már most több fejlődést kínál mint az.

Amúgy én is felhúztam VM-be, nem rossz, van fejlődés rendesen. Remélem ez már tényleg olyan rendszer lesz hogy mindenki maradéktalanul elégedett lesz vele... eddig minden esélye megvan rá az MS-nek. Csak ne szúrják el...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#737) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Aki esetleg már kipróbálgatta a W10-et, az tudna nekem nyilatkozni, a scaling működőnek nevezhető? Vagy az (még) nem változott a 8/8.1-hez képest? :)

3840x2160p-nél lenne a leghasznosabb infó nálam, ha van itt ilyen, aki ezt kipróbálta...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#738) #58000384 válasza King Unique (#735) üzenetére


#58000384
törölt tag

Állítólag a Win10 képességeinek csak a 10%-át pakolták bele ebbe a Preview verzióba, és még ebből sem működik minden. Az átdolgozás alatt álló felület is majd alakul, egyelőre a visszajelzésekre kíváncsiak, és folyamatosan adagolják majd a frissítéseket ehhez is. Majd áprilisig kijön valószínűleg a Consumer Preview, abban már Cortana is lesz, meg az új műveletközpont.

(#739) bepken válasza #56573440 (#706) üzenetére


bepken
veterán

uh köszi! ezt keresetem nagyon tegnap :) :C

más: kikapcsolásnál már másodjára ugrott fel valami hibaüzenet...nagyjából 0,5 másodperc erejéig, ugyanis utána kapásból jött is a "leállítás" képernyő. a fura az benne egyébként, hogy win7 alatt is kaptam egy ilyet ma reggel, újraindításkor :D (a win10 továbbra is VHD-n van, persze a többi meghajtót is látja)

valamilyen naplóban vajon meg lehetne találni ezt a hibaüzenetet, hogy el is tudjam olvasni, mi volt a baja?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#740) #58000384 válasza bepken (#739) üzenetére


#58000384
törölt tag

"Application popup: explorer.exe - Application Error : The instruction at 0x85419714 referenced memory at 0x00000000. The memory could not be read.

Click on OK to terminate the program"

Ezt eddig minden kikapcsolásnál beadta.
Az eseménynaplóban keresd.

[ Szerkesztve ]

(#741) pzstm válasza #58000384 (#740) üzenetére


pzstm
titán

Nekem is...de mashogy nem tudtam produkalni...hidegen hagy mert tovabbra srm sikerült megakasztani, ezzel meg együtt élek;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#742) #58000384 válasza pzstm (#741) üzenetére


#58000384
törölt tag

Jelentettem, de ahogy néztem ez kb. mindenkinél így van :) A memóriacím változó. És csak kikapcsoláskor.

(#743) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a simple registry tweak that gives you access to more Windows preview update options. :Y

http://www.neowin.net/news/registry-tweak-lets-windows-10-see-new-preview-builds-but-dont-get-too-excited

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#744) Kékes525 válasza Dr.FantastiK (#743) üzenetére


Kékes525
félisten

Rosszul tetted be a linket.

a simple registry tweak that gives you access to more Windows preview update options

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#745) pzstm válasza Dr.FantastiK (#743) üzenetére


pzstm
titán

csak semmi nem töltődik....legalábbis remélem nem tudják megkerülni és elég erős ezeken a védelem...ugyanis fbl buildeket ha kapnának naponta vállalkozókedvűek akkor jönnének a cikkek hogy mennyire bugos minden meg mennyi nem működik.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#746) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Na, most én is kipróbáltam a 10-et vmwareben.
ami tetszik:
-a start menü tényleg jó lett, tetszik, nem mondom, hogy kellett, mert már megszoktam a 8.1-nél ami van, helyette, de azért jó is, hogy visszajön.
-csempék jó, hogy nem erőlködnek rögtön.
-ablakoknál oldalt nincs szegély hagyva, le van vágva, ez így elsőre elég fura, de valamiért viszont tetszik.
ami nem tetszik:
-a telepítés még mindig ugyan olyan, mint eddig is volt 7, 8, 8.1-nél, ezt azért megváltoztathatták volna egy kicsit legalább, olyan mintha a régi rendszer települne még mindig, pedig eltelt 5 év a win7 óta.
-aero nincs, pedig elfért volna igazán, miért kellett végleg száműzni, legalább választható lett volna.
-azért egy ie 12 próbaverzió lehetett volna már benne.
-az ablakok színét változtatva még mindig érdekes, sötét színre állítva nem látszik az ablak szövege.
-minden ugyan olyan, mint eddig volt 8 és 8.1-ben, kinézetre semmit nem változott.

(#747) Mate válasza Ice&Lime (#746) üzenetére


Mate
nagyúr

Ami nem tetszik résznél lévő dolgok szerintem mind-mind változni fognak.

Bár telepítés remélem marad. Legyen ugyan olyan mint régen, legalább már csukott szemmel is tudja az ember, hogy hol mit lehet állítani.

(#748) Ice&Lime válasza Mate (#747) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Plusz még az is jó lett volna, ha lehetett volna változtatni a tálcán lévő idő és dátum formátum méretét, mondjuk nagyobbra és variálva, mint ahogy jó pár linux disztrónál már régen lehet és hasznos is. És, a tálca méretét nagyítani és kicsinyíteni tetszőleges méretre, több méret lehetőséggel és az ikonok is úgy változnának méretileg, szintén mint linux disztróknál. És még csomó jó dolog, ötlet van, amit átvehetnének.
De sajnos az tény, hogy a design az ugyan olyan szegényes, mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#749) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Egy lenovo G580 I5 3360M, 8G Ramm, 256 ADATA SSD

Minden driver fel ment a win 8.1 driverekkel csak egy ment fel jól a conexant audió driver nincs dolbi digital és SRS így nagyon halk a gép...

Szerintetek fog a lenovo csinálni erre audió drivert?

Tulajdonképp ezek hiányoznak belőle [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#750) Воланд válasza Ice&Lime (#748) üzenetére


Воланд
titán

az ujdonsagok 10%-a van bejelentve/bemutatva, ennyi is van benne a preview-ben. a design meg jovore lesz vegleges. ott a feedback app, lehet irni a jobbnal jobb otleteket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.