Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Alastair' válasza Bodz (#1150) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem ezt nem csinálja, marad magyar.

Alister from Hell

(#1152) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Első windows update:

Alister from Hell

(#1153) worxland


worxland
addikt

A Windows.old könyvtár eltávolítása kicsit nehezen ment és közben teledobálta a desktopot This PC ikonokkal. Vicces volt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1154) pzstm


pzstm
titán

lett Data Sense és Battery Sense is az új buildben, ablakanimációk elég jók lettek

buildeket fast-ra raktam természetesen ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1155) Warter


Warter
őstag

Érdekes van Pc Settings meg zPC Settings. Másnál is?

(#1156) pzstm válasza Warter (#1155) üzenetére


pzstm
titán

modern settingsben? mert nálam nem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1157) vlevi válasza pzstm (#1154) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ablakanimációk elég jók lettek"
Pont írni akartam, hogy androidon is az az első dolgom, hogy 0.5-re állítom. Itt is szívesen megtenném, mert bár elsőre jópofa, de a fele is elég lenne :D

Végre megvan a "notification" rész, kíváncsi vagyok hogy mennyire fog működni. Mert pl. nekem a modern ui-s gmail szinte sosem jelzett eddig, hogy jött új levél.

Ja, és lett rendes csataliszt (ATI)
Pedig én semmilyen driver nem telepítettem a gépre. De ezt is az újdonságok jó oldalára teszem.

[ Szerkesztve ]

(#1158) pzstm válasza vlevi (#1157) üzenetére


pzstm
titán

jó picit talán ennyi idő után már sok.....de registry-ben kikeresem majd, mert ott állítható....amúgy működik a notif center, fb, age of empires, email, twitter....ezek mind ott lettek

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1159) Warter válasza pzstm (#1156) üzenetére


Warter
őstag

All Apps alatt látszik, mint a többi modern app. Az az érdekes, hogy vannak extra menüpontok, pl OEM vagy Pending or Deprecated.

(#1160) Warter


Warter
őstag

zPC Settings

[ Szerkesztve ]

(#1161) Warter válasza Warter (#1160) üzenetére


Warter
őstag

Meg is van a fájl:
C:\Windows\zImmersiveControlPanel\zSystemSettings.exe

(#1162) vlevi


vlevi
nagyúr

Levelező továbbra sem értesít :(
Pedig a telefon, a tablet már csipogott, a modern ui-s levelezőben is látom az új levelet, de semmi értesítést nem kapok róla.
Walami miatt a start menüben lévő élő csempék sem akarnak működni. Időjárás, levelező, ... nem mozog, csak a statikus ikonja látszik.
De pl. a naptár élő csempe az működget.
Némelyik modern app nem akar működni. Elindul, de megáll, aztán kilép :( Próbáltam uninstallálni, újratelepíteni, de ugyanolyan :(

(#1163) pzstm válasza vlevi (#1162) üzenetére


pzstm
titán

alapból az van beállítva hogy notifications, from favourites only...nem nálad is ez van?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1164) vlevi válasza pzstm (#1163) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, az volt.
Most kipróbálom így.
De az az érdekes, hogy, gmail fiókom van, ezek közül az összes levél mappa be van állítva kedvencnek, legalábbis be van csillagozva, és abban benne van az új levél, de mégsem értesített. Az inboxot viszont nem lehet kedvenncé tenni.
:F

szerk.: Nem. Semmi. Ott az új levél, de nem szól.

[ Szerkesztve ]

(#1165) szaki26a


szaki26a
aktív tag

VHD ra nem ment fel a frissítés, valakinek valami ötlete erre?

(#1166) vlevi


vlevi
nagyúr

De legalabb mukodik a powergomb!!!
Ez is valami.
(Ezt mar mobilrol irom, mert a gep, vegre eloszor, rendben kikapxsolt a powergombbal :) )

(#1167) pzstm válasza szaki26a (#1165) üzenetére


pzstm
titán

Hibakod?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1168) szaki26a válasza pzstm (#1167) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nincs hibakód, szép kék csikban konkrétan ki írta, hogy nem lehet virtuális diszken frissíteni.

(#1169) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Az új buildben behozták az érintőképernyős billentyűzet-felismeréses dolgot, ami a metro-s IE-ben volt (szövegdobozba beletappintva felhozza). Ez a legfőbb változás amit észrevettem.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1170) Warter


Warter
őstag

Vajon a twitter appban, hogy tudom eltüntetni az alsó szürke(frissítés gomb) és felső kék(név) sávot? Frissítés előtt nem csinált ilyet.

(#1171) pzstm válasza =WiNTeR= (#1169) üzenetére


pzstm
titán

bizonyos honlapoknál előző buildben is már feljött nekem :B

Előre szólok, hogy örülünk a gyakori buildeknek, sőt aki fast opciót választ még gyakoribbaknak megvan a veszélye, hogy (sőt szinte biztos), hogy egy-egy buildet visszalépésnek fogunk érezni. Előre szólok, hogy ez teljesen normális.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1172) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Hol vannak a hatalmas újdonságok ami miatt a 10-es számot kapta ez a rendszer ? ? ?

Vagy az majd a 10.1 -ben lesz elérhető ? ? ?

Hatalmas szemfényvesztés folyik itt kérem szépen ! ! ! ;] :B :B

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1173) Воланд válasza Dr.FantastiK (#1172) üzenetére


Воланд
titán

erre mar kaptal valaszt korabban. azota csupan annyi tortent, hogy az uj build-ben van egy rakas uj api, data sense, battery saver, notification center, uj animaciok. es meg mindig van egy par honap hatra a vegleges rendszerig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1174) Dr.FantastiK válasza Воланд (#1173) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

amennyi újitas eddig megjelent az a 8.2 // 8.5 {max} rendszer számozást teszi indokoltá !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1175) pzstm válasza Dr.FantastiK (#1174) üzenetére


pzstm
titán

ami a 10%-a...mint tudjuk a véglegesnek....nem hiszem hogy ez a Te topikod lesz :U :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1176) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mi lehet a probléma ha nálam nem talál frissítést? Se az update sem a gépházbeli prev builds részben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1177) Balathruin


Balathruin
veterán

Végre élnek a csempék. :))

(#1178) pzstm válasza szabonagyur (#1176) üzenetére


pzstm
titán

watermark remove volt? bármi registry hacket csináltál esetleg? azokban az esetekben ugyanis buktad updatet...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1179) szabonagyur válasza pzstm (#1178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmi sem volt, tegnap újraraktam az asztali gépet, ment fel a Win8.1U1, meg ma reggel VmWareba a gyári iso, még program sincs rajta semmi, felrakott vagy 6 frissítést és ennyi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1180) =WiNTeR= válasza Dr.FantastiK (#1174) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Már maga a több virtuális desktop is megér egy külön verziószámot szerintem. Éljen a szegény ember eyefinity-je :D

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1181) Sweet Lou 6 válasza szaki26a (#1168) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam se települ vhd miatt. azért ez elég gáz, nem kevesen telepítették vhd-re szvsz... :U

sweetlou6.wordpress.com

(#1182) worxland válasza =WiNTeR= (#1180) üzenetére


worxland
addikt

Akkor ezért lett a Win 3.1 után Win 95, mert volt benne 92 fontos újítás... :R

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1183) NGA válasza worxland (#1182) üzenetére


NGA
addikt

És ha meggondolják magukat, és WinX lesz a neve? :-)

(#1184) szabonagyur válasza pzstm (#1178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valamitől magához tért és meglátta a frissítést... előtte kiírta párszor, hogy update error majd újrakeresés és már fent is van:)

Szerk1: Mondjuk azt hittem, hogy az action centerben lesz a notification center beépítve.
Szerk2: Másnál is úgy van, hogy ha rámegy a hálózati ikonra már nem csak a jobb oldali sáv jön be hanem maga a gépház?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1185) Warter válasza szabonagyur (#1184) üzenetére


Warter
őstag

Igen, sajnos ilyen lett. Pedig jobb lett volna, ha úgy hagyják ahogy eredetileg volt a network/wifi rész. Vagy jobb klikkre jönne fel a több opció.

Jut eszembe a múltkori billentyűzetes problémára találtam megoldást a control panelben. Van egy opció, amit ha kiszedsz, akkor nem váltogatja a nyelvet.

(#1186) szabonagyur válasza Warter (#1185) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIndegy annyira nem zavaró csak meglepett.

Ablak animációk tetszenek,

Ez a dokkoló rész tudja valaki, hogy mire lesz jó? Illetve a zPCsettings látom jó pár beállítással több, mint a sima társa, várható, hogy csak ez lesz?

Illetve csak nálam nincs a feedback ablakban vissza gomb csak akkor amikor már a szöveget írom?

Tehát kiválasztom a főoldalon a kategóriát, majd ha vissza akarok menni a fő oldalra nincs vissza gomb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1187) Milestone2 válasza Воланд (#1143) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Megijedtem ma, hogy kisfiam valami system restore-t nyomott, mert mikor odamentem a gephez, nagy restart-ban volt a rendszer, de nem par pillanatosban, hanem komoly "munkaban". Mikor hosszu ido utan ujraindult, az "Udvozli a Windows Tech Prew" ikon ujra ott volt az asztalon, mintha most telepitettem volna. Ezzel szemben szerencsere minden telepitett alkalmazasom megvolt. Gondoltam megnezem az Update oldalon, hogy mit csinalt, de legnagyobb meglepetesemre, ott egy ujabb frissites (october update) vart. Csak azt nem ertem, akkor elotte mi telepult...? No, mindegy, ez utobbit is telepitettem. Most frissnek tunik.

A kerdesem lenyege roviden a szakertokhoz: most kapott aTechPrew valami nagyobb frissitest? Mert eddig ilyen nagyszabasu update packot nem tapasztaltam, nehanyszor jottek kissebbek...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1188) King Unique válasza Sweet Lou 6 (#1181) üzenetére


King Unique
titán

A franc essen belé, VHD-n nekem se akarta.... :W így kénytelen voltam újra, éles rendszerként feltenni...
Még csak most jön le, bár az zavaró, h semmi %-ot nem ír ki hol tart...

(#1174) Dr.FantastiK: ezt, ha még 2015 áprilisában mondod, akkor ok, de most, még nagyon az elején tart a dolog...bő fél év, mire kijön a végleges. Vagy inkább lehet csak az zavar, h még mindig a 8-ra hasonlít inkább (és lehet fog is), mint a 7-re... :D
A népnek meg hiszem, h annyi újítás kéne, sőt lehet megint az lesz majd a baj...

(#1187) Milestone2 : 9860, ez új build, ezt kapta meg, de hisz linkeltem is másik topikban.

[ Szerkesztve ]

(#1189) pzstm válasza Warter (#1185) üzenetére


pzstm
titán

azért ugye elolvastátok, hogy most csak ebbe a buuildben van így....

In some places the UI design has gone “backwards” temporarily while we’re working on the final experiences. For example in this build we know that it’s harder to join a Wi-Fi network. We’ll make changes to fix that later.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1190) gV


gV
őstag

én VB-ot használom, nekem frissült

(#1191) King Unique válasza gV (#1190) üzenetére


King Unique
titán

Az jó....féléles állapotban VHD-n sokaknál nem, ki is írta, h virtuális lemez/ gép miatt nem telepíthető, de full virtuális gépen meg igen... :((

(#1192) szabonagyur válasza gV (#1190) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dettó VmWare alatt hibátlan.

Amúgy ez aztán az igazi vírusok elleni védelem, virtuális gép alól torrentezni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1193) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Arról mi a véleményetek, hogy a Control Panel teljesen száműzve lesz Win10 esetében?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1194) #58000384 válasza szabonagyur (#1193) üzenetére


#58000384
törölt tag

Erről van valami forrás?
Én nem örülnék neki, mert bár tableten sokkal könnyebb bökdösni a Gépházat, de asztali gépen a régi vezérlőpultot használom minden esetben.

Amúgy nekem még települ a virtuális gépen, nem láttam, hogy mi változott, már érdekel nagyon.

(#1195) szabonagyur válasza #58000384 (#1194) üzenetére


szabonagyur
félisten

Forrás nincs csak ha megnyitom a This Computer részt, a felső sorban eddig a vezérlőpult icon volt, most már az Open settings van ami a metro-s vezérlőpult.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1196) Воланд válasza szabonagyur (#1193) üzenetére


Воланд
titán

szvsz kizart, hogy azt a rengeteg beallitast, almenut atpakoljak. szepen lassan kerulnek majd at a beallitasok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1197) szabonagyur válasza Воланд (#1196) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak kérdés volt, hogy jelent e valamit, hogy azt rakták be elsődlegesre. No offense!

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1198) Воланд


Воланд
titán

Windows 10: Security and Identity Protection for the Modern World

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1199) vlevi válasza Воланд (#1196) üzenetére


vlevi
nagyúr

"szepen lassan kerulnek majd at a beallitasok."
3 éve hiányzik a PC Settingsből pl. az egér sebességének állítási lehetősége. És ez csak egy a sok gyári, Microsoftos beállítási lehetőségből. Power options is sokkal szegényesebb, mint a Control Panelben. satöbbi.
És ez csak a gyári, Microsoft által kínált beállítások. A többi gyártó hardvereinek beállítása, amik szerintem sosem fognak odakerülni. Vagy pl, az MS Intellimouse-nak még teljesen külön beállítópanelje van, annak sincs nyoma a PC Settingsben.

Más. Azt megigyeltétek, hogy a modern appoknak egyéges fekete fejléce lett?

(#1200) vm93hun válasza vlevi (#1199) üzenetére


vm93hun
aktív tag

"Más. Azt megigyeltétek, hogy a modern appoknak egyéges fekete fejléce lett?"

"In some places the UI design has gone “backwards” temporarily while we’re working on the final experiences." :K

Egyébként ez az új "ablaknyíló-csukó" animáció eléggé fosra sikerült. Az előző jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.