Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) szabonagyur válasza King Unique (#198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy kivesznek belőle mindent, mint a WMC-vel tették és ha bővíteni akarod akkor fizess ;]
Ezt simán el tudom képzelni, pl. egy paint 300 Ft.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203) King Unique válasza szabonagyur (#201) üzenetére


King Unique
titán

Annak ugyanúgy nem lett volna értelme, mert a jónép, ahogy jellemzően Win7-bők is felteszi a tört Ultimate verziót, aztán a Home Premium képességeit se tudja kihasználni, ugyanúgy 9-ből is Pro/ Enterprise verziót akarna felrakni... :D
De, mint kiderült ingyééér lesz a Win8 tábornak, ami nyilván jó. :K Viszont remélem nem "kötelezően ingyen" lesz, és nem játsszák el azt, amit a 8 ---> 8.1 váltásnál, h kötelező lesz váltani... :U Gondolom áruházas upgrade lesz és majd be lehet a 8/8.1 kulcsával aktiválni.

(#200) woland_y2k: akár gondolhatta is volna, de én inkább úgy fogalmaznám meg egy másik fentire reagálva, hogy miert gondolta bárki is, hogy Win9 mindenkinek ingyenes lesz, főleg XP, Vista, 7 tulajok...csak sajna lehet épp vki elolvas egy ilyen balfék cikket, aztán ebben a tudatban várja...XP-seknek még talán az új gépet is fizesse az MS, nem... :D

[ Szerkesztve ]

(#204) Воланд válasza King Unique (#203) üzenetére


Воланд
titán

eleg megnezni az ms helyzetet a consumer piacon es meg is van a kerdesre a valasz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#205) King Unique válasza Воланд (#204) üzenetére


King Unique
titán

Ja, igen...ha arra érted, amire fenti másik kollega is, h nem állnak rosszul, akkor lehet.
Csak ezzel elindítanának egy lavinát is, mert akkor kikövetelné a többség, h más minden későbbi Windows is értelemszerűen legyen ingyenes, akár más termékeik is, mint pl. az Office , aztán fizetős Wines progik is a végén, az se lenne talán minden szempontból mkinek jó...

(#206) Воланд válasza King Unique (#205) üzenetére


Воланд
titán

nem, arra gondoltam, hogy a consumer piacon az ms szarul all.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#207) szabonagyur válasza King Unique (#203) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én arra gondoltam fentebb, hogy nem lenne extra über király verzió belőle, csak alap Win Core, aztán vegyen mindenki kiegészítőt ha kell. És megveszed a store-ból, azt kijátszani tudtommal nem lehet még. Kicsit WP jelleggel menne, hiszen azért abban sincs benne sok, másnak alap dolog.

De ha Win8-ról lehet frissíteni majd ingyen, akkor csak hajrá, el tudom viselni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#208) King Unique válasza szabonagyur (#207) üzenetére


King Unique
titán

Kérdés, az a core, mennyire lenne alap? Mert Win7 Ultimate-ból kiindulva, ott is sokaknak a többet tudó kéne, csak úgy presztízsből, azért meg kétlem, h fizetne, inkább felrakna egyből egy olyan okosított ISO-t.
Illetve elindulna az a bizonyos lavina, aztán sokan követelnék, h akkor legyen már rá minden fizetős AV is ingyenes, pl. egy Kaspersky, aminek utóbbi lehet nem örülne már annyira...

Ja, én is, amíg nem teszik kötelezővé a frissítést rá, mert ahogy 8-nál folyamatosan csesztet az áruház, h rakd már fel a 8.1-et, lehet majd itt is... :D

(#209) szabonagyur válasza King Unique (#208) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amíg meg elérhető lesz kiokosított verzió a megfelelő helyen, addig tökmindegy mennyiért adja az MS.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#210) netpeti98


netpeti98
addikt

Kérdés, hogy az upgrade offeres Win 8-ak is ingyen lesznek-e frissíthetőek.

(#211) Воланд válasza netpeti98 (#210) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#212) margithid


margithid
veterán

Elég jó hír!
Azért a sima árára kiváncsi leszek, de lehet váltani fogok asztali fronton is, attól függően tabletemen, hogy muzsikál majd win9.
Mindenesetre örvendetes microsoft lépése, igy 2-3 évig naprakész OS lesz a tabletemen.
XP-ről meg hiába adnak kedvezményt, akinek olyan régi gépe van annak úgyis váltania kell, nem csak szoftvert hanem hardvert is.
Reméljük win7 és win8 driverek is zökkenőmentesen használhatóak lesznek majd win9en.

(#213) #19617792 válasza margithid (#212) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem meg mindegy is, amíg van MSDNAA ;]

(#214) pzstm válasza #19617792 (#213) üzenetére


pzstm
titán

DreamSpark-ra gondolsz? ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#215) margithid válasza #19617792 (#213) üzenetére


margithid
veterán

De azt is aktiválni kell:)
Én is legolcsóbban szeretném majd megvenni.
Reméljük visszafogottabb lesz az árazás mint win7/win8 esetében. Az igazi az lenne ha totál ingyenes lenne:)

(#216) bepken válasza margithid (#215) üzenetére


bepken
veterán

egyik haverom - ahogy ő fogalmazott - "aprópénzért" frissített WIN7-ről még tavaly. (párezres tétel)

nem tudom, pontosan hány ropiba fájt neki, hülyeséget meg nem akarok mondani

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#217) Воланд válasza margithid (#215) üzenetére


Воланд
titán

ingyen biztos, hogy nem lesz meglevo rendszer nelkul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#218) #19617792 válasza pzstm (#214) üzenetére


#19617792
törölt tag

yep, de megszoktam, hogy az msdnaa. meg a sulis link is msdnaa.valami ;]

(#215) margithid: az igaz, de telepítéskor megadtam neki a kulcsot, net volt, elrendezte magának.

[ Szerkesztve ]

(#219) King Unique válasza margithid (#212) üzenetére


King Unique
titán

Azért mindig is tudtam röhögni az ilyen bulvárhírek címein, mert jellemzően direkt túlzó és jobbára csak beetetés... :D
Címben nem, de cikkben már persze részletezi, h azért mégse mkinek lesz ám ingyér, csak épp sok átlag user max a címet olvassa el, cikk már nem is érdekli, aztán meglepődik, felháborodik, ha mégse lesz neki ingyenes...
Na, driverek azt pont jó kérdés, mert nálam is 7, 8, 8.1 alá is van gyártó oldalán, de 9-hez még semmi...és tudjuk 1-1 nem megfelelő driver miatt, meg dobálhatja a szomorú smiley-t... :(
Totál free minden usernek max álmaidban lesz szerintem.

Egyébként van a külön tisztaszoftver program aszem, ami KMS aktiválásos és meglévő rendszer kell alá talán a frissítéshez, de amik Dreamspark áruházban fent vannak, azok különálló ISO-k és megadják hozzá a termékkulcsot is, ergo mintha megvette volna különálló OS-ként.

[ Szerkesztve ]

(#220) margithid válasza King Unique (#219) üzenetére


margithid
veterán

No mindegy, végleges változat úgyis tavasszal jön majd ki, addig úgyse kapunk frissítést, mármint win8-as felhasználók.
Utána adok neki 1 hónapot és ha bejön és nem lesz drága akkor lehet felteszem asztali gépre is.
De ez még ugye odébb van. Mindenesetre örülök neki, hogy win8hoz megkapjuk!

(#221) pzstm


pzstm
titán

azt azért tudjuk, hogy még hivatalosan ilyen nincs kimondva hogy ingyenes lesz......csak azért, hogy nehogy felháborodás legyen véletlen holnap :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#222) margithid válasza pzstm (#221) üzenetére


margithid
veterán

Ha egyáltalán holnap bejelentik ezt..

(#223) bepken válasza pzstm (#221) üzenetére


bepken
veterán

vagy legalábbis az, hogy mi lesz ingyen :P

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#224) pzstm válasza margithid (#222) üzenetére


pzstm
titán

no igen...árazást simán lehet nem fogják közölni...de persze lehet igen :B ;)

bepken: mifelénk semmi sincs ingyen.... :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#225) King Unique válasza margithid (#220) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom 8 usereknek egyfajta "kárpótlás" gyanánt, ha már "végigszenvedték a Metrós ízét"... bár aki szerintem maradt rajta és használja, az már bőven megszokhatta és nem problémázik miatta, v rég felrakott egy Classic Shellt és Start menü végett nem a Win9-től várja a megváltást.

Amúgy meg ingyenesség minden korábbi rendszerhez, azért is lenne fura, mert akkor ISO beszerzése is változna, nyilván vmi MS oldalról kéne leszednie mkinek, de termékkulcs nélkül, v megadnának vmi egységeset, mint a Preview verzióknál?? Dobozos telepítő médiák meg nyilván megszűnnének. De gyanítom, akkor is lenne olyan, aki összekeverné az MS oldalát, az NCore-ral... :D
Esetleg, ami elérhető pl.W8-ra, a termékkulcsos letöltés, elérhető lenne 7-re, XP-re is, kétlem, v ki tudja?
De eleve 8-nál előző megoldás és áruházas upgrade adott, annál van igazából értelme közvetlen frissítésnek.

(#226) bepken válasza pzstm (#224) üzenetére


bepken
veterán

őszintén szólva az árazás része engem sem érint - szintén DreamSpark - de ettől függetlenül érdekesnek tartom az elképzelést. arra pedig még kíváncsibb vagyok, hogyan hatna ez a piacra. persze biztosan nem rohanna mindenki fejvesztve, hogy fejlesszen kicsit az asztali gépen - XP ugye épphogy, de eldöcög.....de azért valamicskét csak mozdítana a dolgokon egy, bár alap, de mégiscsak !legális! rendszer beszerzésének lehetősége olcsópénzért.

na meg hát az új rendszer is nagyon izgatja már a fantáziámat! ...persze ez totál másodlagos szempont ilyen hírek tükrében ugye.. :P

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#227) margithid válasza King Unique (#225) üzenetére


margithid
veterán

Ha jól tudom ketté lesz osztva, metros alkalmazások csak tableten lesznek, mig asztalin az asztali win7 szerű lesz elérhető.
de javítson ki valaki ha nem igy lesz.
Metro szerintem jó, alkalmazáskínálat lehetne nagyobb, mondjuk azt nem bánnám ha win RT és wp alkalmazások egybe olvadnának és elérhetővé válnának tableten is.

(#228) szabonagyur válasza margithid (#227) üzenetére


szabonagyur
félisten

Senki sem tudja mi lesz

De a Metro app minek tűnne el..:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#229) pzstm válasza margithid (#227) üzenetére


pzstm
titán

Ha jól tudom ketté lesz osztva, metros alkalmazások csak tableten lesznek, mig asztalin az asztali win7 szerű lesz elérhető.

Hol olvasol híreket?? Csak mert ott többet nem nagyon kellene ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#230) margithid válasza pzstm (#229) üzenetére


margithid
veterán

Még itt asszem, de enm biztos:)
Lehet rosszul fogalmaztam, asztali nézetben nem lesz metro felület, hanem rendes start menü, amiben viszont lehetnek metros dolgok.
Tableten viszont nem lesz asztali nézet, hanem csak a metro.

(#231) Воланд válasza margithid (#230) üzenetére


Воланд
titán

de, lesz dekstop pc-n metro.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#232) margithid válasza Воланд (#231) üzenetére


margithid
veterán

De nem olyan formában mint most nem?
Tableten megmarad az asztali nézet?

(#233) netpeti98 válasza margithid (#232) üzenetére


netpeti98
addikt

A Win RT-n lesz csak metro only szerintem. A rendes Windowson pedig lehet váltani a Start Menü és a Kzedőképernyő között, legalább is a kiszivárgott képek tanulsága szerint.

(#234) King Unique válasza margithid (#232) üzenetére


King Unique
titán

De bizony, mármint Metro UI destop kiadásban...ebben a videóban is látható: Windows 9: Upgrade nicht immer gratis, 30$ für Windows-7-User.
Ahogy az is, h előreláthatólag 30$ ---> kb. 7200 Ft, de az is kérdés meddig?

[ Szerkesztve ]

(#235) margithid válasza netpeti98 (#233) üzenetére


margithid
veterán

Win9nél nem szűnik meg az RT?
No, pár nap és úgyis kiderül:)

King Unique

Az se vészes ár, azért nem várhatjuk el, hogy ingyen megkapják a win7esek is.
Más kérdés, hogy szerintem kevesen fognak onnan váltani.
Egyébként ez a metro ami a start menü mellett van sokkal barátibb desktop módban.

[ Szerkesztve ]

(#236) King Unique válasza margithid (#235) üzenetére


King Unique
titán

Persze, h nem, ennyit mondhatni "illik" is talán kifizetni érte, elég kedvezményes... :K
Ja, vsz kevesen, mert 7-es lett az új XP és amíg nem kapnak egy 7-es klónt, addig vsz a többség váltani se fog.
Start menüből azok is kiszedhetőek, bár szerintem ilyen formán telerakni velük a Startot eleve nem a legpraktikusabb... :N Arra a kezdőképernyő való egyértelműen.

(#237) Kékes525 válasza #41133696 (#202) üzenetére


Kékes525
félisten

Magyarul is: Sajtóértesülések szerint a Windows 8-at használók ingyen juthatnak majd Windows 9-hez. Ez még nem hivatalos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#238) margithid válasza King Unique (#236) üzenetére


margithid
veterán

Meg igazából win7 desktopon tökéletes mondhatni.
Egyedül engem is csak annyi visz win9 irányába, hogy újabb és talán jobban kezeli majd az erőforrásokat.
Szeritnem nem lesz rossz ez a start menüben megjelenő metro alkalmazások. Asztalin kényelmesebb.
Tabletes megjelenésére leszek majd kiváncsi, hogy a hagyományos desktop asztal elő lesz-e majd hívható mint win8 esetében.

(#239) #19617792 válasza King Unique (#236) üzenetére


#19617792
törölt tag

majd Power's Hellel legyakjuk az RT appokat. ;]

(#240) CJ4567 válasza #19617792 (#239) üzenetére


CJ4567
veterán

És az Asztalt is mert az is egy app ;]

No Sana No Life

(#241) King Unique válasza Kékes525 (#237) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk azért látszik megint, h vmi nem túl járatos írta a cikket....még a címet se találták el először, ahogy Hustler2 kolléga is írta...
Bezzeg az OS X frissítéseit is ingyen adják, ja meg hozzá a vas is nagyon jó áron van... :D

Hsz-ek is nagyon jók, van ki büszke rá, h soha nem fizetett érte, mégis használja, van aki elég fura hibákat sorolgat, h még nyelvet se tud váltani, Linux megint természetesen terítéken van, mint minden ilyen topikban, nagyon jó ;] ...

(#238) margithid: szerintem, akinek eddig se kellettek a Metrós appok, azokat nem fogja meghatni annyira, h desktopon is futtatható lesz ablakban, eddig se használta. Aki meg igen, az már jobbára megszokta a Modern UI-t.

[ Szerkesztve ]

(#242) szabonagyur válasza King Unique (#241) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem mondom, hogy minden kommentet elolvastam végig... de remélem ezek az emberek nem jönnek fel PH-ra... Ilyen hozzáállást... nem tudják leírni a Program nevét sem amit használnak, de azért példálóznak (Solidwords :DD )

A hibák is megint szokásosak, alap szinten nem tudják az emberek a gépet használni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#243) #19617792 válasza CJ4567 (#240) üzenetére


#19617792
törölt tag

8 / 8.1-ben appnak látszik, valamennyire az is, de elég szerves részét képezi az OS-nek, így semmilyen módon nem törölhető, akárcsak a Settings és OneDrive appok. mondjuk hogy a gyári Photos és Camera app miért van ennyire bedrótozva, nekem rejtély.
beírtál egy sor-t admin PS-be és repült az összes (nem rendszer kritikus) RT app a gépről.

[ Szerkesztve ]

(#244) #41133696 válasza Kékes525 (#237) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amúgy érdekes lesz a kulcs elfogadásának mikéntje telepítéskor. Ugyanis a 8.0-s kulccsal rendelkezők, kénytelenek vagy a hivatalos módot választani, 8.0 telepítése, majd a 8.1 installálása, vagy a 8.1-et - amihez ugye hivatalosan telepítőt sem tudnak letölteni - egy univerzális kulccsal telepíteni, majd a telepítést követően az aktivációt már a 8.0-s kulccsal elvégezni. A telepítés is érdekes lehet ,majd pláne ha úgy kell, hogy előbb 8.0, majd rá 8.1 és arra a 9.0 :D

(#245) King Unique válasza #41133696 (#244) üzenetére


King Unique
titán

Én is pont ezen gondolkodtam... :))
Vsz W8 esetén, kell frissítési alapnak a 8.1, onnan meg áruházas upgrade a 9-re.
8.1-re elvileg már mkinek kellett volna, csak ugye aki alapból kikapcsolja a WU-t, de az ilyennek akkor 9 is kimarad, v inkább torrent lesz belőle... :D
Amúgy szerintem, ha 30-án nem lesz letölthető, akkor a keddi 7-ei napra fog minden bizonnyal esni, v akár későbbre.

A pontos fejlemények megint este 7 óra után várhatóak, mint a frissítéseknél lenni szokott?

[ Szerkesztve ]

(#246) pzstm válasza King Unique (#245) üzenetére


pzstm
titán

10-kor kezdődik San Franciscoban a konferencia ottani idő szerint, vagyis este 19-kor nálunk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#247) King Unique válasza pzstm (#246) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól sejtettem, köszönöm a megerősítést! :R
Este, tehát konkrétumok, majd kb. holnapra lesznek igazán...

(#248) Воланд


Воланд
titán

Live from Microsoft’s Windows 9 event - the verge, majd este hettol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#249) CJ4567 válasza Воланд (#248) üzenetére


CJ4567
veterán

Bejelentik hogy a startmenü az Microsoftos április elsejei poén csak később jutott eszükbe, és kellett valami az új Winhez, és az egész ingyenes lesz mert Linux alapú lesz ;]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#250) Sanyi19 válasza Воланд (#248) üzenetére


Sanyi19
őstag

Én már nagyon várom. Lehet, hogy már ma este fent lesz egy preview?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.