Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Kékes525 válasza pzstm (#150) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem változatlanul kétséges hogy elfogadható lesz e a start menü az emberek többségének, persze ha ez marad.
Szerintem ez jó ötlet: [link]
"minden második Windows jó" Eddig. Azonban ha a Windows 9 befuccsol, akkor már nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#152) pzstm válasza Kékes525 (#151) üzenetére


pzstm
titán

totál iróniának szántam a minden második dolgot, de mindegy....amúgy szerintem Vista is jó volt és Windows 8 is, 8.1is, 8.1 Update is...XP meg rossz volt, SP2 után lett jobb, csak azt meg mindenki már elfelejtette ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#153) #41133696 válasza Kékes525 (#151) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valószínű, hogy a Windows 8.x-et elutasító tábor kettészakad, az egyik része továbbra is elutasító lesz - remélhetőleg ez a kisebbik tábor marad -, a másik pedig végre belátó. Előbbiekről lemond a Microsoft, mint járulékos veszteségről. Van pár hetük még, hogy legális Windows 7 licencet szerezzenek, ha eddig nem tették volna meg, ha pedig van nekik Windows 7, boldogok lehetnek vele 2020-ig. Aztán meg, hogy majd utána mihez kezdenek, majd elválik.

(#154) Kékes525 válasza #41133696 (#153) üzenetére


Kékes525
félisten

2020 még nagyon messze van. Addig hatalmas változások lehetnek az OP-ék terén, sőt az egész számítástechnikában is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#155) Воланд válasza Kékes525 (#154) üzenetére


Воланд
titán

jah, ezt meghallgatjuk minden evben. aztan az igazsag meg az, hogy az ms fuggestol nem igazan lehet megszabadulni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#156) King Unique válasza Bjørgersson (#135) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem nem kéne itt ilyen stílusban, mert nem vagy talán akkora májer a témában, h csuklóból osszál... :U
Amit GoodSpeed kollega is jól kifejtett, h lezárták a Win7 vonalat és nem lehet állandóan ahhoz visszakanyarodni.
Aki egyszerűen mást nem tud/ nem akar megszokni, az használja boldogan 2020-ig, ennyi. :)

(#151) Kékes525: ebből mért kéne akkora ügyet csinálni, mert vsz ahogy W8-ra, úgy W9-re is ott lesz egy rakás ingyenes Start menü alternatíva....van vagy 10 féle, sok ingyenessel az éles, mint a Classic Shell.
Vkinek nem jön a 9 új csempés Start menüje? Felrak egy Classic Shellt, aztán 2 perc alatt le van tudva a dolog, ahogy W8 esetében is megoldható volt hasonlóan a pótlása.
Nem akar, nincs rá perce? Na hát ezzel sajnos meg nem lehet mit kezdeni... :N
Egyébként desktop Linuxok hiába egyre jobbak, de szerintem soha nem jutnak el arra a szintre, h leváltsák a Windows-okat. Ezekhez a usernek kicsit érteni kell, fabrikálni a rendszerben, kell egy jó adag probléma megoldó képesség, viszont az átlag Windows-user nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#157) Kékes525 válasza Воланд (#155) üzenetére


Kékes525
félisten

Rövid távon mindenképpen igazad van. Hosszú távon (kb. 10 év) távlatában már korántsem biztos. Ott van például a Google. Anyagilag nagyon erős, habár az OP-je még meg sem közelíti a Windows, szerintem a jövőben már lehet az ellenfele: Jönnek a Windows-alkalmazások Chrome OS-re

(#156) King Unique: A start menünél ez megoldás (pl. Classic Shell), de a modern apk-ák már más kérdés. Sokat nem ismerek belőlük, de ott van például a Skype, nagyon nem tetszik a modern felülete.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#159) szabonagyur válasza King Unique (#158) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy újabb jó magyar fordítás: technológiai előzetes... :C

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#160) King Unique válasza szabonagyur (#159) üzenetére


King Unique
titán

Mindegy... :D
Az a lényeg, legyen már végre a kezünkben, aztán lehessen nyomkodni.
Nekem az eddigi képek, videók alapján tetszik, akinek bejött a 8/ 8.1, vsz annak a Win9 is be fog.
Akiknek eleve utóbbi 2 féle 8-cas akkora undor volt, azoknak egy (nagy) része vsz a nagy "Windows"-tól sem lesz elalélva és marad a jól bevált kis hetesénél... :D

[ Szerkesztve ]

(#161) szabonagyur válasza King Unique (#160) üzenetére


szabonagyur
félisten

És lehessen majd szidni :D

Így van, nem lesz a Win7hez hasonló sem a start menü, sőt egyelőre kevésbé látom át így a képekról, szóval akinek a win8as nem volt átlátható, ide egyenes GPS kellesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#162) King Unique válasza szabonagyur (#161) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az örök :D ...és Win9-nél már most megkezdődött, mert a 8.1 vonalat vitték tovább, a hőn utált csempékkel és nem tértek vissza full a 7-esre....Vsz ez utóbbi lesz a baja egyeseknek...
Bár szvsz jobb is, h nem tértek vissza oda, de az csak szubjektív vélemény.

Amúgy csak szidják nyugodtan, úgy látszik a sok szitoknak, átoknak végül még haszna is van... ;]

Jobban megy a Microsoftnak, mint bármikor az ezredforduló óta

[ Szerkesztve ]

(#163) King Unique


King Unique
titán

Mégsem "Windows 9" lesz a következő Windows neve?

Én még amúgy ezt se értem, mert a sima "Windows" elnevezés kicsit tré... :U Ha már nem akarják számozni, akkor legalább vmi fantázianevet adhatnának hozzá, pl. legyen "Windows Threshold", még az is jobb.
Mert így, h fogják hívni a következő verziót, "Windows II", vagy "Windows Update", bár utóbbi már foglalt... :D

Mit használsz?
Én? Windows-t!
Igen! Én is, én a 7-est.Te melyiket?
Én a Windows-t... :DD

[ Szerkesztve ]

(#164) pzstm válasza King Unique (#158) üzenetére


pzstm
titán

Másodikra térjünk majd vissza....szeptember 30 után okosabbak leszünk

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#165) Kékes525 válasza King Unique (#160) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez így van, de azért nagyban függ attól is, hogy a felületen kívül milyen egyéb újításai lesznek. Mégiscsak azok a fontosabbak. Szeptember 30 után meglátjuk.

Sőt a Microsofttól olyant is el tudok képzelni, hogy vegyék az OP-jét bizonyos fejlesztéseket csak a legújabba teszi bele. A két bukás egymás után, már lehet hogy neki is sok. De ezt még nem tudjuk, csak fikció.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#167) pzstm válasza #41133696 (#166) üzenetére


pzstm
titán

az egy hét is lehet akár néhány nap ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#168) Kékes525 válasza #41133696 (#166) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindenkivel meg esik, hogy meggondolatlanul mond valamit. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#169) #41133696 válasza pzstm (#167) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bizony :)

(#170) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mit gondoltok erről? Forrás BETATEAM FACEBOOK oldala
[link]
[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#171) pzstm válasza szabonagyur (#170) üzenetére


pzstm
titán

majd kedden már okosabbak leszünk, én azt gondolom ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#172) szabonagyur válasza pzstm (#171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak oly nehéz a várakozás.. :) Kíváncsi vagyok nagyon, hogy mennyire lett igazam a követett nézet miatt. Illetve az is kíváncsivá tesz, hogy lesz e új CPU követelmény vagy esetleg VGA fronton jelenik meg valami.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#173) pzstm válasza szabonagyur (#172) üzenetére


pzstm
titán

követett nézet? mire gondolsz? ez most nem ugrik be

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#174) szabonagyur válasza pzstm (#173) üzenetére


szabonagyur
félisten

Félreérthetően írtam így késő este :) Arra utaltam, hogy mennyire marad a Metro dolog és az ehhez kapcsolódó újítások amik megjelentek Win8-ben, illetve mi lesz a teljesen új dolog a rendszerben, hiszen eddig mindegyikben volt valami, kizártnak tartom, hogy csak a Start menüvel lerendezik az egészet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175) pzstm válasza szabonagyur (#174) üzenetére


pzstm
titán

azt ugye tudjuk, hogy Technical Preview néven fog futni a PLETYKÁK SZERINT ez a verzió, ami egyúttal jelenti azt is, hogy sem GUI, sem funkcionális tekintetben nem teljes, rengeteg változás és új dolog várható, ami szerintem egészen biztosan nem ebben a verzióban debütálna.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#176) szabonagyur válasza pzstm (#175) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minden esetre várom, a VmWare már be van izzítva, beállítva csak a képfájl kell neki.
Illetve a jövőbe tekintve kíváncsian várom mikor szüntetik meg a 32 bitet. Lassan tényleg értelme sincsen, hiszen Win8 alatt is max az használja akinek régi processzora van szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177) pzstm válasza szabonagyur (#176) üzenetére


pzstm
titán

én VHD boot-ot használok ilyen esetekben :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#178) szabonagyur válasza pzstm (#177) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt még nem próbáltam ki egyelőre, de jó lenne valamikor. Mi kell hozzá? Jó leírást nem tudsz esetleg? Sima Win8.1 Core tudja?

Nekem VmWare annyival szimpibb, hogy közben a háttérben ott a jól megszokott rendszer, nem kell újraindítani sem a gépet, hogy használjam csak lerakom kicsibe a virtuális gépet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#179) pzstm válasza szabonagyur (#178) üzenetére


pzstm
titán

volt nálunk is, de most azt nem tudom mutatni sajnos

Ez egészen jónak tűnik.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#180) szabonagyur válasza pzstm (#179) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen nálatok tudom, hogy volt csak ugye az oldal még nem megy...
Megnézem még lehet ma este.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#181) King Unique válasza szabonagyur (#170) üzenetére


King Unique
titán

Én inkább azt mondanám, h majd októberben kiderül, mert vsz 30.-án még úgyse lesz letölthető. :)
Leginkább arra leszek én kíváncsi, h milyen lesz az UI, mert amik előzetes képeken vannak, az tiszta olyan, mintha csak a mostani 8.1-re húzták volna rá az adott új funkciókat és ennyi erővel tényleg lehetett volna inkább 8.2... :F

Windows 8 boot VHD-ból egyszerűen - én ez alapján szoktam csinálni.
Viszont sajna ez alapján [link] csak a Pro és az Enterprise tud VHD bootot...

VMware-ben te mennyi kraftot szoktál adni neki (tárhely, RAM stb.) :F Mert azzal csak annyi a baj, h erőforrás zabáló egyszerre 2 Windowst futtatni, kell alá a megfelelő gép is. Illetve Virtuális gép egy spec környezet, a VHD meg szinte majdnem olyan, mintha rendesen fel lenne telepítve. Ugyanúgy rápakolod a drivereket, programokat stb., szerintem élesebb képet ad.

(#182) szabonagyur válasza King Unique (#181) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnézem a linket, de azt látom, hogy lemezkezelésnél van olyan opció, hogy virtuális lemez létrehozása.

VmWare szerintem jobb jóval mint bármelyik virtuális társa, kraftot nem sokat adok neki mivel a gépem sem izmos annyira, de 2 OS is jól elmegy, sőt ami tetszik, ha kirakom full screenbe akkor egyből állítja a felbontást is hozzá stb, illetve tud 3D gyorsítást, én pl. egy virtuális Win7 alatt használom a TV kártyámat.

Amúgy meg általán a virtuális gép:
1535MB Ram
1 Mag 2,4Ghz
60Gb HDD
256Mb VGA Ram és engedem a 3D támogatást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#183) gergobaby válasza King Unique (#181) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Üdv.

Egy ilyen VHD bootolásnál mennyivel lassabb a rendszer a normálishoz képest?
Lehet olyat is, hogy a file-t egy másik HDD-n hozom létre? (természetesen vállalva, hogy biztonsan lassabb lesz, mint ha az SSD-n lenne)

(#184) King Unique válasza szabonagyur (#182) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, h van olyan opció ott is, de más kérdés, h maga a rendszer tud-e bootolni VHD-ból. Bár itt, mivel Technical Preview-nek kell ezt támogatnia, vsz nem okot gondot. Mert, ha jól vettem ki, a sima 8.1 VHD-ba telepítve nem tud bootolni, nem az e fajta rendszerfuttatás nem támogatott a Core verzióban. vagy mégis :F

VMware-nél gondolom azért 1,5 GB a RAM, mert gépedben is 4 GB körül lehet. Én 60 GB tárhelyet sokkalom tesztelésre (bár tudom VMware annyit ajánl fel), én VHD-nál 35 GB körül szoktam megadni, elég neki bőven. Már, ha nem akarsz extra méretű progikat rátenni.

(#183) gergobaby : bootolás és mindennapi használati módok (netezés, xy gyakori program) én nem vettem észre aggasztó mértékű lassulást :N , nyilván nem teljesen, de szinte majdnem, mintha rendesen telepített rendszer lenne. Fájlmozgatás az ami lassabb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#185) szabonagyur válasza King Unique (#184) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van hely az 1Tb HHD-n bőven, most is 90%-ban szabad szóval adok neki helyet, meg nekem sokszor fel van kompletten telepítve a virtuális gép is. Na majd meglátom mi lesz, VmWare alatt szimpi, hogy a gazda OS bármikor ott van és be van lőve.

Igazából 1,5GB sem kéne van hogy elfelejtem és 1GB-al megy, elég az is Win7,8,8.1-nek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#186) #19617792 válasza King Unique (#181) üzenetére


#19617792
törölt tag

a nagyon korai Windows 7 béták (még a public 7000-es build előtt) is szinte centire úgy néztek ki, mint a Vista. ez még semmit se jelent.

mi legyen az új Windows neve? Windows Nyan.

[ Szerkesztve ]

(#187) King Unique válasza szabonagyur (#185) üzenetére


King Unique
titán

1 GB, valóban... :F
Gondolom max egy 32 bites verziónak, mert 64 bitesnek azért több kell, főleg virtuális gépen, ahol az 1 GB nem teljesen felel meg a valódi környezetben lévőhöz képest.
De mindegy, ha szimpibb VMware, akkor rakd abba, én meg VHD-ba, aztán ennyi. :)

Bár VHD-val csak egy bajom van... h külső HDD-knél nem jó valamiért az NTFS kezelése. Rádugot és javítani akarja, de utána éles rendszerben használod, az meg szintúgy, ha előtte VHD-s rendszeren volt... :(( FAT32-nél nincs ilyen gond.

(#186) EarL 007 : max annyit, h a végleges esélyes, h más kinézetű lesz, ami valljuk be, nem ártana, főleg, ha már új rendszerként lesz eladva. :)

[ Szerkesztve ]

(#188) szabonagyur válasza King Unique (#187) üzenetére


szabonagyur
félisten

32 bites rendszert nem használok mióta van Vista X64, se élesben, se virtuálisan. Bőven elég a virtuálisnak is az 1GB. Egyszer néztem meg a régi laptopomon amiben csak 3GB RAM van, a 32 bites ugyanannyit evett mint a 64 bites, semmi különbség.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189) pzstm


pzstm
titán

Microsoft to launch Windows Insider program for next version of Windows

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#190) #19617792 válasza szabonagyur (#188) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha meg (lassú) HDD-n van a virtuális Windows, akkor szinte mindegy is mennyi RAM-ot kap. nem fog lobogni a hajad a menetszéltől.

[ Szerkesztve ]

(#191) szabonagyur válasza #19617792 (#190) üzenetére


szabonagyur
félisten

A HDD nem lassú és az OS sem, amire kell a virtuális rendszer arra jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#192) szabonagyur válasza King Unique (#187) üzenetére


szabonagyur
félisten

VHD készítés esetén, ha nekem GPT-s telepítésű Win8.1-em van akkor is MBR legyena VHD lemez?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#193) #19617792


#19617792
törölt tag

(#194) pzstm válasza #19617792 (#193) üzenetére


pzstm
titán

kérdés, hogy Win Vista és Win7-ról is élne-e vajon ez az opció...illetve valóban igaz-e a hír...érdekes kedd esténk lesz azt hiszem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#195) King Unique


King Unique
titán

Mármint, ahogy olvasom, arról van szó, h 8/8.1-ről ingyenes lenne az upgrade...majd kiderül....de, h többiről, az eleve hülyeség lenne nekik, abból mi bevétel származna?? Cégek is akkor ennyi erővel ingyen frissítenének.

(#196) King Unique válasza szabonagyur (#192) üzenetére


King Unique
titán

Én leírás alapján imagex-el csinálva eddig mindig MBR-t használtam, korábban GPT-s gépen is. Bár annak lehet GPT-t is adni, illetve ajánlottabb is, főleg, ha esetleg e módszer szerint csinálod [link].

(#197) #19617792 válasza King Unique (#195) üzenetére


#19617792
törölt tag

MS bevételének csak (eléggé) kisebb részét képezi a desktop Windows eladások. Windows Server CAL, Azure, Office, Exchange, Technet/MSDN előfizuk és hosszú a lista amiből az igazi bevételük van. meg OEM-eknek továbbra se ingyen lesz a Windows, mert amellé custom support is jár. emellett bevételük van az Androidban használt szabványokból, ami minden eladott készülék esetén valami 5-10$ asszem.
nem fogja az ingyen desktop Windows csődbe vinni a MS-t, nehogy azt hidd. :DDD ülnek azért olyan pénzügyi szakemberek MS-nél, hogy tudják mit lehet hosszú távon bevállalni és mit nem. plusz ha úgy oldják meg, hogy free for personal use (nem top-prioritású supporttal), akkor is megéri nekik.

[ Szerkesztve ]

(#198) King Unique


King Unique
titán

Másból is van bevétel, az igaz, de én eleve hülyeségnek tartom Win9-cet ingyenessé tenni, ez nem Linux... :D :N
Max abban látok realitást, h a Win8 felhasználóknak megadják a lehetőséget, a "nagy-nagy szenvedés, bosszankodások" után.

(#199) #19617792 válasza King Unique (#198) üzenetére


#19617792
törölt tag

attól, hogy tfh ingyenes lesz még köze nem lesz e téren a Linuxhoz. ahhoz open source + GNU GPL kellene. okos döntés magán felhasználásra ingyenessé tenni az OS-t. kompromisszumként szúrjanak be egy Bing kereső appot kiszedhetetlenül. bár Binget úgyse használja senki ;]

[ Szerkesztve ]

(#200) Воланд válasza #19617792 (#193) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk nem tudom, hogy miert gondolta barki is, hogy ezert majd penzt fognak elkerni 8.1 tulajoktol. azert az eddigi infok alapjan latszik, hogy ez inkabb 8.5 es nem egy uj rendszer. az uj elnevezes meg azert kell, hogy a 8-as szeriat minel elobb elfelejtsek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.