Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) premete válasza Milestone2 (#1550) üzenetére


premete
veterán

Így teljesen korrekt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1552) _Csaba_ válasza mekker (#1545) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Lassú vagy mi a baja?

(#1553) pzstm


pzstm
titán

"According to win8china, in Win10 build 9879, users could hide the "search" and "virtual desktop" buttons:"

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1554) mekker válasza _Csaba_ (#1552) üzenetére


mekker
őstag

Hát leginkább az, hogy indokolatlanul lassú (letöltés is, telepítés is, restartkor is). De hát ez legyen a legnagyobb baj.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1555) _Csaba_ válasza mekker (#1554) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Igen.. Azért manapság lehetne gyorsabb is. Vagy ha nem is gyorsul de ne legyen naponta 20update..

(#1556) mekker válasza _Csaba_ (#1555) üzenetére


mekker
őstag

Azt kifelejtettem, hogy szépen laggoltatja is a gépet. De ami érdekes még, a Windowsos termékek (Office, Windows Live Essentiuals, talán a Skype is) sokszor olyan ergya telepítővel rendelkezik, hogy én azt úgy szégyellném kiadni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1557) szabonagyur válasza mekker (#1554) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom mi a lassú nálad, de naponta telepítek gépeket, és amikor már korrekt hardverrel vannak azokon pörög is a dolog, még win7nél is ahol több 100 frissítéssel indul a dolog. Letöltés is korrekten gyors, átlagban 40-50Mbit meg van, néha többel is.

@(#1556) mekker : skype kb 3 pillanat, office 2010-2013 (ezeket telepítem rendszereseb) kb 2-3 perc maximum, szóval a hiba nálad lehet, olyan gyorsan települnek a programok mint bármelyik másik gyártóé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1558) mekker válasza szabonagyur (#1557) üzenetére


mekker
őstag

ha te mondod...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1559) szabonagyur válasza mekker (#1558) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó de most mit vársz el? Vagy mi a lassú? Semmi konkrétumot nem írsz, kb. ahhoz hasonlít amikor azt mondja valaki, hogy a Win8 szar... Linux sem frissül gyorsabban ahogy tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1560) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

A legfrissebb betat hol lehet megtalalni?

(#1561) osztszoroz válasza _Csaba_ (#1560) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Windows 10 Technical Preview (x86) – DVD (English)

Build: 9860.0.141008-2044

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1562) _Csaba_ válasza osztszoroz (#1561) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszi!

(#1563) #40553216 válasza szabonagyur (#1557) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mondjuk az a baj, hogy a jelenleg kapható gépek 90%-ában még nincs SSD?

"Linux sem frissül gyorsabban ahogy tapasztaltam."
Rosszul tapasztaltad. Vagy az SSD miatt nincs érzékelhető különbség. Ez a frissítés:

lefutott hét, reboot-tal együtt nyolc perc alatt. Mindkét rendszer VBoxban, a Win10-nek még egy kicsit (~100 MB) több is a RAM. Arch Linux meg talán fele ennyi idő alatt csinálná.

[ Szerkesztve ]

(#1564) gyurkikrisz válasza #40553216 (#1563) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Azt bele se számítsd hogy az egyik egy preview rendszer.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1565) szabonagyur válasza #40553216 (#1563) üzenetére


szabonagyur
félisten

És arról én tehetek ha valaki lassú lemezt rak a rendszer alá? Nem. Másodrészt sokat fejlődött a WU is az évek terén, normális esetben egyszer telepíted fel a gépet évente vagy két évente, nem naponta. Teljesen korrekt szerintem a WU. Ennyi erővel lehetne mondani minek gyorsabb SSD-vel a rendszer... erre lett kitalálva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1566) #40553216 válasza gyurkikrisz (#1564) üzenetére


#40553216
törölt tag

De, beleszámítottam. De két dolog:
1. ahogy szabonagyurtól látod, SSD-n nem számít, hogy preview;
2. nem írtam, hogy lassabb lenne mint a korábbiak.
Csak évtizedes szokás szerint szöszmötöl. Ha Windows 7-tel hasonló eredményt hozok, azt elfogadod?

(#1565) szabonagyur
Te el is olvasod előtte, amire válaszolni vélsz? Ki beszélt a WU minőségéről? Pusztán arról volt szó, hogy ugyanolyan lassú, amilyen volt. Kit érdekel, hányszor kell feltelepíteni a rendszert?
"normális esetben egyszer telepíted fel a gépet évente vagy két évente"
Normális esetben egyszer telepíted fel a rendszert. Az évente vagy kétévente csak bizonyos körökben szokás.
"Ennyi erővel lehetne mondani minek gyorsabb SSD-vel a rendszer... erre lett kitalálva."
Valami nagyon félrecsúszott nálad. Nem az SSD létét vagy használatát kritizáltam. De ez az "erre lett kitalálva" örök téma, ördögi kör. Erősebb hw-t veszel, hogy jobban fusson a rendszer, a rendszert kicsit megnövelik, beleraknak ezt-azt, így az eddig elég hw-n is lassabb lesz, emiatt új hw-t veszel... Hát tedd! Te pénzed.
De azért felhívnám a figyelmedet a korábbi 90%-ra. Ha minden árkategóriában egyformán fogynának a notebookok, akkor is a Windows-júzerek 90%-nak az lesz a tapasztalata, hogy lassú, szöszmöszöl, még mindig.
A fentiek költői kérdések, felvetések.

[ Szerkesztve ]

(#1567) #40553216 válasza szabonagyur (#1565) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sőt, még az sem tökéletes megoldás, ez pedig az SSHD, ami a mostani (nem tudható, hogy milyen hosszú, de esetleg átmeneti) időkben a legelterjedtebb (de mindenképp ilyet vesznek majd a legtöbben) formájában 8 GB-nyi SSD-t tartalmaz. Ha OS-sel veszik, akkor sanszos, hogy nincs gond a telepítéssel (mondjuk a szokásos éves újratelepítés esetén lesz). De ha valaki maga telepíti, akkor nem lesz triviális, hogy egy 20 GB-nyi helyet követelő rendszert hogy osszanak fel. Mert a 16/32 GB-osakat már nem gombokért árulják.

(#1568) King Unique válasza #40553216 (#1566) üzenetére


King Unique
titán

A mai kapitalista gazdaságban, tervezett elavulás korában, szerintem nem kell meglepődni azon, ha vásárlásra ösztönzik/ kényszerítik a népet. De, azért új Windows-oknál Vista óta, pont, h nem emelkedtek a hardverkövetelmények. Max CPU terén volt 8.1-nél szigorítás, de ugyanakkor érthető, h a régi vackokat ki akarják söpörni a piacról. Lehet, h a Linux-nak elég egy régi vas is, de attól még nem muszáj mkinek 10-15 évig ugyanazt a hardvert használni. 3-4 évente talán belefér egy bővítés, v váltás, az nem akkora luxus egyáltalán. És sokan nem csak OS miatt teszik, hanem mert mondjuk az új hw támogat, tud új dolgokat, amit a régi nem. Ahogyan időről-időre frissíti a user a programokat, OS-t, úgy talán x év elteltével nem árt a vasat is az újakhoz igazítani. Én nem gondolnám, h ez akkora luxus, v hülyeség lenne, csak azért, mert a másik OS talán tovább eldagonyázik a régi hardveren.
SSHD se különösebben terjedt el, ha meg vki már teljesítményt akar, inkább vesz SSD-t. Adattárnak meg + belső/ külső HDD-t. Általános szinten szerintem nem is ismeri a nép az SSHD fogalmát, aki meg szaki, az inkább SSD-zik.

Debian screenshot egy Win10 topikban, huh... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1569) King Unique válasza #40553216 (#1566) üzenetére


King Unique
titán

Az igaz, h WU még mindig mondhatni lassú és másik OS-nél vmivel pörgősebb, de W10 topikjában ezt a kérdést, majd akkor lesz érdemes jobban vizslatni, ha elkészül az RTM. Ahogy belekerült a build verziók közti közvetlen váltás lehetősége, úgy vsz WU terén is fognak továbbfejleszteni ezt-azt. Ezeknél a korai verzióknál, amikbe még csomó minden bele sincsen téve, eleve felesleges ezt elemezgetni.

(#1570) szabonagyur válasza #40553216 (#1566) üzenetére


szabonagyur
félisten

A userek nagy része letudja a WU-t egy kikapcsolással szóval felesleges berakni ide a 90% dolgot, és a Userek nagy része évekig el van egy rendszer telepítéssel, hülyeség azt mondani, hogy egyes helyeken van csak úgy.
Amúgy nem is értem minek jelensz meg minden Windows témában, ha ennyire nem szereted...

@(#1567) tomtyi: SSHD szerintem pont kevésbé elterjedt mint az SSD. Ezt a rendszer felosztást meg nem igazán értem. SSHD esetében az SSD részét nem is látod, ha meg rendes SSD-t veszel akkor nem is nagyon lehet kapni 64-től kisebbet már, azon meg bőven elfér.

@(#1569) King Unique: amúgy a WU mindig magyar MS szerverről tölti a frissítést le vagy külföldi? Csak mert ugyebár ha utóbbi ott sokat számít mennyi sávszélessége van a szolgáltatónak kintre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1571) King Unique válasza szabonagyur (#1570) üzenetére


King Unique
titán

Nem néztem, honnan tölti le, passz...de azt tapasztaltam, h tényleges elérhető sávszélnél általában vmivel lassabban szokta és ez is kihat az össz frissítési időre.

(#1572) #40553216 válasza King Unique (#1568) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nézd, nyilvánvalóan nem gondolkodunk egyformán. Nem vagyok szabadságharcos típus, de reklám/marketing/mű igénykeltés vezérelt sem. Ez van.
Persze, van olyan, hogy kell az SSD. Csak nem arra magyarázatként, hogy egy rossz megoldás végre nem bosszantó akadály.

(#1570) szabonagyur
"az SSD részét nem is látod"
Akkor az mire van?
Én a bolti kínálatot néztem, ott 10:1 az arány.
Persze, 64 GB-n bőven elfér. De e mellé még majd kell venned valamit, mert a 64 GB maradéka elég karcsú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1573) szabonagyur válasza King Unique (#1571) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak mert ugye a honnan nem mindegy, a Digi gigabites csomag is elég karcsú már sok helyről is, illetve azért amennyi gépet frissíthetnek minden percben nem csoda, hogy néha lassúbb is lehet a dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1574) szabonagyur válasza #40553216 (#1572) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért vicces, hogy felhozod az SSHD-t de igazából nem tudod mire van vagy valami... :U

Az csak gyorsításra van, az OS oda pakolja a gyakran használt dolgokat, de a telepítés esetében mintha sima HDD-re telepítenél, annyit nem gyorsít úgy tapasztaltam.

Én a bolti kínálatot néztem, ott 10:1 az arány.
És ez mit jelent? Csak annyit, hogy boltban továbbra sem árulnak nagyon gyárilag SSD-vel szerelt gépet...

Én személy szerint utálom is az SSHD-t szerintem csak nagyon rossz marketing fogás, aminek be is dőlnek.

Az, hogy kevés marad a 64-ből nem kérdés, de azért a HDD-t is bele lehet rakni a laptopba, asztali meg egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1575) #19617792 válasza szabonagyur (#1574) üzenetére


#19617792
törölt tag

az SSHD elég jó dolog, csak nem SSHD néven, mert úgy nagyon félrevezető. HHD, mint Hybrid Hard Disk, úgy politikailag is korrekt lenne. de hát a marketingesek megint túlpörögtek...

az a gond a notiknál, hogy leragadtak annál, hogy még mindig kell ODD. dobják ki a tücsökpörsenésbe az ODD-t, helyére üres caddy, aztán csinálsz, amit akarsz. üres caddyvel akksiidőt, súlyt is spórol...

[ Szerkesztve ]

(#1576) szabonagyur válasza #19617792 (#1575) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazad van,c sak mivel mindenhol SSHD néven fut nem akartam bonyolítani a dolgot, így sem tudják hova rakni szerintem.

Az még a szebbik része ha van ODD mert akkor mehet a caddy oda, de sok gépnél se msata, de odd csak van egy hely aztán viszlát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1577) #40553216 válasza szabonagyur (#1574) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hagyjuk! Nem vitatkozom.

(#1578) King Unique válasza #40553216 (#1577) üzenetére


King Unique
titán

Inkább, ha már itt vagy és ahogy olvastam, fel is raktad a Win10-et, írhatnál azzal kapcsolatosan is átfogóan vmit.
Mert én speciel, kíváncsi lennék egy ilyen véleményre, egy olyanéra, aki kissé más szemszögből nézi a dolgot, mint mondjuk mi.

(#1579) Ziog


Ziog
aktív tag

Google Drive Sync-kel kapcsolatban nem tapasztal valaki hibát?

Nekem kb ilyen 15-25%-ot emészt a processzorból úgy, hogy nincs is mit syncelnie. Reboot után egy darabig jó aztán újra előjön a hiba.

(#1580) osztszoroz válasza Ziog (#1579) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

én letiltottam

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1581) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Win 10 jelenleg az összes frissítésével mennyit foglal körülbelül? Egy 60GB-os SSD-m van, szeretnék váltani, mert számomra a 8.1 már kibírhatatlan (programok halnak be random, belassul, érdekes jelenségeket produkál, stb.).

Továbbá érdekelne, hogy MSDNAA keretében amikor a tech preview lejár, akkor újrarakás nélkül tudom majd tovább használni?

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1582) kispx válasza Xantor (#1581) üzenetére


kispx
addikt

A 8-ast sem lehetett már tech preview után használni.

(#1583) szabonagyur válasza Xantor (#1581) üzenetére


szabonagyur
félisten

hali

Ha azért váltasz mert Win8,1-en vannak érdekességek akkor szerintem itt sem leszel előrébb, ha csak azt nézzük alapból egy Prev verzió, van hibája, és ha hozzátesszük, hogy a 8.1-nél is vannak bajok azok itt is elő fognak jönni akkor, mivel valószínűleg drivered hibázik.

Valószínűleg a véglegeshez újra kell majd raknod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1584) Xantor válasza szabonagyur (#1583) üzenetére


Xantor
tag

Értem, köszönöm a segítségeket.

Még annyi kérdésem volna, hogy hivatalosan mikor ér véget a tech. preview és mikor jelen meg a végleges verzió?

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1585) kispx válasza Xantor (#1584) üzenetére


kispx
addikt

Április 15-ig használhatod, azt a verziót ami most kint van. A végleges megjelenési idejét pedig még nem jelentette be az MS.

(#1586) Xantor válasza kispx (#1585) üzenetére


Xantor
tag

Köszönöm! :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1587) vlevi válasza Xantor (#1581) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csöbörbõl vödödörbe eset lenne. Egy vegleges verzioju oprendszert cserelnel le azer, mert instabil, nemtetszik, satobbi, egy tech preview valtozatra. Ami meg nem is beta, vagy alfa allapot, hanem csak egy demó arra, hogy a microsoft hogyan kepzeli el a jövõt. Najó, demónál kicsit tobb, de kozel sem vegleges meg a rendszer.

(#1588) Xantor válasza vlevi (#1587) üzenetére


Xantor
tag

Engem a kinézet, stb., nem érdekel, ezekhez hozzá lehet szokni, de ahhoz nem lehet, hogy instabil egy rendszer. Próbáltam rengeteg megoldást, drivereket, sokszor raktam újra az egészet, de semmi pozitív eredmény. Ezért számomra mindenképp meg ér egy próbát, mert ha nem jó a tech. prev., akkor vissza térek a 7-eshez.

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1589) King Unique válasza Xantor (#1581) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem nálad nem stimmel vmi, mert sokan használnak 8.1-et különösebb problémák nélkül, az h nálad random behalnak dolgok, az abszurd. Ott vmi hibás driver, program, AV biztos bekavar vmit, esetleg egy virágbolti rendszer.... Nekem is van egyik gépemen MSDNAA-s 8.1 és jóformán semmi gondom nincsen vele. Dreamspark áruházban gondolom uaz a TP verzió van fent, mint, ami MS oldaláról leszedhető, viszont, ha kijön jövőre az RTM, az is nyilván fent lesz és majd azt érdemes onnan leszedni, feltenni véglegesre. De olyan hírek is vannak, h 8.1-ről ingyen legyen majd, gondolom a Store-ból upgrade-elni.
W10 TP verziót meg a többség max másodlagos rendszerként használja, mert még ez is néhol instabil, produkál érdekes jelenségeket....egy stabil 7/8.1-et erre lecserélni eleve hülyeség lenne, max majd bő fél év múlva. :)

(#1590) SharpSA válasza Xantor (#1581) üzenetére


SharpSA
veterán

Érdekes, nálam hibátlanul teszi a dolgát több gépen is a 8.1. Nálad valami nem stimmel...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1591) Воланд


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1592) Milestone2 válasza Воланд (#1591) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R When? :R

Szép nap ez a mai. Lollipop működik telómon, jön a W10 frissítés....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1593) Воланд válasza Milestone2 (#1592) üzenetére


Воланд
titán

ma este.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1594) Bjørgersson válasza Воланд (#1591) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezmiez?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1595) King Unique válasza Воланд (#1593) üzenetére


King Unique
titán

Az cool :C , bár nekem a lassú netem miatt lesz abból holnap este is... :D
Amúgy ezt ki kapja meg, akinél Fast-ra van állítva, v Slow-val is?

(#1596) #19617792 válasza Bjørgersson (#1594) üzenetére


#19617792
törölt tag

köv. build.

(#1597) pzstm válasza King Unique (#1595) üzenetére


pzstm
titán

fast-slow dologra lennék kíváncsi én is

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1598) Воланд válasza King Unique (#1595) üzenetére


Воланд
titán

fast

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1599) Воланд


Воланд
titán

New build available to the Windows Insider Program

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1600) vlevi válasza Воланд (#1599) üzenetére


vlevi
nagyúr

NNna, hát felment már a 9879-es build, és az első negatív tapasztalat a onedrive.
Az oké, hogy mostmá rbeállítható, ha valaki nem szeretné azonnal használni, de most meg elkezdte leszinkronizálni a teljes onedrive foldert. Pedig pont a Win8-as ondrive egyik legjobb tulajdonsága volt, hogy nem kellett minden telepítés után tizenhuszonsok gigát lehúzni a netről, hanem apránként csak azt, amire szükségem van.
De hogy jót is mondjak, a 9641-ben működő, de 9860-ban nűködésképtelen modern appok (egyetkettőt néztem csak) úgy látszik, megint működnek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.