Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) King Unique válasza xxSanchez (#646) üzenetére


King Unique
titán

OK, megfogadom. :R
Bár először VHD boot lesz és, ha driverekkel nem lesz probléma, akkor marad is.

(#647) emvy : Workstation és a többi fizetős, sima Player ingyenes és van linuxos verziója is. Szerintem stabilabb.

Ezt a Technical vs Consumer Preview váltás dolgot vágja vki :F

(#652) jakos73: még "Windows 9" kapcsán rebezsgették a 30$ Win7-ről váltás kapcsán, nem tudom az igaz lesz-e 10-re is?

[ Szerkesztve ]

(#652) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ha lenne olyan lehetőség, mint ami volt 7-ről 8-ra váltáskor 5ezerért és most is lenne, hogy 7-ről vagy 8-ról a 10-re váltás 5e lenne, akkor érdekelne a dolog.

(#653) bepken válasza Mate (#631) üzenetére


bepken
veterán

uh ez elég perverz... :D ennyire azért nem mászok bele a lelkébe rögtön az első 24 órában :P

de az tuti, hogy én valamilyen más formában tenném oda ezt a keresést.
az a mód, ahogy a win8-ban van, szerintem tökéletes. hogyha odahúzom a jobb alsó/felső sarokba az egeret, akkor megjelenik az oldalsó menü, tetején a kereséssel. valami hasonló megoldással iktatnám be ezt is.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#654) King Unique válasza bepken (#653) üzenetére


King Unique
titán

Csak ugye az megint nem tetszett a népnek mármint a Charms Bar, Hot Corners... ezek szerint 10-ből már kivették, ha Modern UI módban fut, akkor sem jön már elő??

(#655) mate3553 : hogy nehogy gondot okozzon a nagy átlagnak megtalálni, mármint a keresőt...mert a Start menüben lévőt eddig se használták sokan...

[ Szerkesztve ]

(#655) Mate válasza bepken (#653) üzenetére


Mate
nagyúr

Én nem is értem azt a keresőt igazából.

Ott a start menüben a kereső, akkor minek mellé még egy kereső? :D

(#656) #58000384 válasza Mate (#655) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mert a start menüs kereső a gépen keres, mellette az meg a kereső app, ami a neten is keres.

(#657) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Nem tudom volt-e már róla szó, de a beépített Windows Phone app elég jó lett, legalábbis nekem nagyon tetszik.

Heyho.

(#658) bepken válasza Mate (#655) üzenetére


bepken
veterán

a tálcán lévő kereső elvileg listázza a korábbi kereséseket. gondolom a poén része ennek is ott jön ki, hogyha WP-t használsz, mert akkor valószínűleg azt is listázza majd.
meg szerintem ez inkább netes keresésre lesz kihegyezve (pláne hogyha a Cortana is bekerül a képbe) - mert full ablakba nyitja meg a találatokat. (bár a start menüből nyitva is így megy... :P )

ja azért írom jövőidőben, mert gyakorlatban nekem ez inkább csak kifagyott eddig :D

(#656) karak_22! a start menüből is tudsz netes keresést indítani :) (ha meg nem talál semmit a gépen, akkor automatice nyitja is meg a keresőt és húzza le a bing-es infókat)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#659) #58000384 válasza bepken (#658) üzenetére


#58000384
törölt tag

A start menüs a gépen keres, de ha nincs találat, akkor rá lehet kattintani, hogy behozza az appot, ami már a neten is keres :) Ettől még a start menüs offline. Amúgy elég sok szemetet behoz, beírok 2 betűt, és rendszerfájlokat is bead néha :D

(#660) Mate


Mate
nagyúr

Hát én most kipróbáltam direkt mind a két keresőt.

Ugyan azokat találták, neten is kerestek.

A különbség, hogy startmenűs gyors és megbízható, a másik iszonyat lassú és 10-ből 7x kifagy :D

(#661) #58000384 válasza Mate (#660) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem tudom, nekem a start menü nem keres neten, csak ha rákattintok a keresőikonos gombra, ami akkor jelenik meg, ha nincs találat. De lehet, hogy ezt kikapcsoltam telepítésnél, mert alapvetően minden netes dolgot kikapcsolok, majd ha kell, akkor vissza (ilyen például a MAPS-dolog).

[ Szerkesztve ]

(#662) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Bár nem tudom, hogy valaki használja-e, de hibátlanul működik a TrueCrypt Windows 10 alatt is.

Heyho.

(#663) bepken válasza #58000384 (#661) üzenetére


bepken
veterán

én beírom, hogy keresés, majd nyomok egy entert és már nyílik is meg a "Search" ablak és dobja ki a találatot :)

értem mit mondasz amúgy. de az más tészta, hogy már a beírás alatt is dobálja ki az esetleges találatokat (na és ez az, amit én sosem szoktam megvárni :D )

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#664) Mate válasza #58000384 (#661) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam így néz ki:

(#665) bepken


bepken
veterán

hoppá!

hát mondom "Te mi vagy?"
aztán...

sehol semmilyen hibát nem jelzett eddig, nem állt le az explorer vagy ilyesmi... (meg az egyáltalán ott van az "All apps"-on belül? )

(#664) mate3553! higgyétek el, hogy ez a tálcán lévő kereső később majd listázni fogja az előzményeket meg ilyesmi. szerintem abban lesz a különbség a két kereső között

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#666) pzstm válasza bepken (#665) üzenetére


pzstm
titán

Tegnap jelenteni akartam de mar volt ra találat így +1-et kapott ;)

Mára eltűnt...gondolom restart oldotta meg...vagy fenetudja

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#667) CJ4567


CJ4567
veterán

Virtualboxban dinamikust vagy fix méretet adjak meg teljesítmény miatt?

No Sana No Life

(#668) CJ4567


CJ4567
veterán

Miért csak 2gb-t tölt le? 2GB-nél egyszerűen azt írja hogy kész.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#669) #58000384 válasza Mate (#664) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nálam ilyen:

Benne a random szeméttel (237037969 nevű weblap-maradék).

(#670) emvy válasza pzstm (#666) üzenetére


emvy
nagyúr

Kicsit fura nekem, olyan, mintha naponta javitananak rajta valamit. Pl. tegnaprol mara mar emlekeznek a Metro appok arra, hogy mekkorak voltak/hol voltak a kepernyon, es ugyanott nyilnak meg.

while (!sleep) sheep++;

(#671) Mate válasza #58000384 (#669) üzenetére


Mate
nagyúr

Furcsa. Mondjuk lényegen nem változtat, számomra teljesen felesleges, hogy neten keresgéljen :D

(#672) bepken válasza pzstm (#666) üzenetére


bepken
veterán

érdekesen működik ez a feedback app :D kicsit macera volt olyan képet csatolni, ahol látszik is amit mutatni akarok (start menü + 2 db hibaüzenet), és persze személyes infó se nagyon látszódjon.... na de összehoztam :D

ja és én akárhogy kerestem, nem találtam ezt a jelentést, szóval újat hoztam létre

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#673) #58000384 válasza Mate (#671) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nekem is, ezért jó nekem, hogy nem keres ott :D A kereső app is teljesen felesleges, már várom, hogy le lehessen onnan szedni.

(#674) CJ4567 válasza CJ4567 (#668) üzenetére


CJ4567
veterán

wat
az x86 meg mindjárt lejön teljesen :F

No Sana No Life

(#675) vm93hun válasza bepken (#672) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Én nem bírkóztam vele. Én ennél egy egyszerűbb megoldást használtam: feltöltöttem Imgur-ba és rendesen belinkeltem, meg előtte befirkantottam nekik, hogy mit akarok nekik mondani (pl, egy a sok közül). Kiváncsi leszek, hogy majd mit lépnek rá, mert egy fél oldal Word dokumentumnyi mondanivalót írtam nekik :D

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#676) bepken válasza vm93hun (#675) üzenetére


bepken
veterán

nem rossz :D

elvileg olyan is lehet, hogy megnyitsz egy appot és rákérdeznek, hogy tetszik e, amit látsz. ilyen volt már valakinek?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#677) #58000384 válasza bepken (#676) üzenetére


#58000384
törölt tag

Volt, a Task view megnyitásakor kérdezte, és értékeltem is (pedig be sem voltam lépve sehol :D kérdés, hogy eljutott-e valahova így).
Más app eddig nem kérdezte.

(#678) #58000384 válasza bepken (#665) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ez nekem is megjelent, a parancsikon megjegyzéseibe ez van írva: "Solve PC issues: 1 important message 2 total messages". Egyszer megnyitod, onnantól a többi fülre át se lehet menni, mert érvénytelen elérési utat jelez. Fogalmam sincs, hogy mi rakta oda.

Töröltem kézzel, de ott maradt a menüben, ott az uninstall-ra kattintva a programokat hozza elő, szóval nem app, hanem hagyományos program. Valami.

[ Szerkesztve ]

(#679) CJ4567


CJ4567
veterán

Jól kezdődik, Virtualboxban telepítésnél egy idő után lila képernyő és Evaulation copy build 9841 :DDD
Reset után meg fekete képernyő :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#680) vm93hun válasza bepken (#676) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nekem. Rögtön telepítés után rögtön az volt az első kérdés, hogy hogyan tetszenek a csempék a start menüből (há' de még meg se nyitottam, honnan tudjam én? :D )

Egyébként el ne hidd, ezek előre megírt kérdések amik random módon jönnek elő. A fent említett kérdést is úgy kaptam meg, hogy lokál fiókkal telepítettem, mert valamilyen hiba miatt nem adta be a MS fiókos bejelentkezőt.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#681) bepken válasza #58000384 (#678) üzenetére


bepken
veterán

igazad van, nekem is ezt az üzenetet írja a parancsikon megjegyzésben:

(#680) vm93hun! én is csak ma délelőtt kapcsoltam rá netre, lehet, hogy akkor már nem voltak aktuálisak a kérdések... :D ;]

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#682) #58000384 válasza bepken (#681) üzenetére


#58000384
törölt tag

Valamit alkottak akkor a műveletközponttal, hogy bugos lett. Várjunk csak, hiszen lesz majd külön notification center, akkor megy a kukába a jelenlegi?
Nem baj, azért én is jeleztem a hibát.

(#683) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Egy jó kérdés: Notification Center-rel találkozott már valaki?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#684) =WiNTeR= válasza vm93hun (#683) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tudtommal nincs benne ebben a build-ben.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#685) CJ4567


CJ4567
veterán

Virtualboxban telepítő végén újraindításnál miért csak lila képernyőt kapok? Kiírja hogy Evaulation Copy Build 9841 és ennyi.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#686) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szakmai topicnak megfelelően szakmai hozzászólásokat várunk ebbe a topicba!

Aki továbbra is offol, annak hozzászólása törlésre kerül egyéb lehetséges következményekkel járhat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#687) xxSanchez válasza CJ4567 (#685) üzenetére


xxSanchez
őstag

Próbáld meg a Hyper-V-t vagy a Vmware Player-t.

Heyho.

(#688) CJ4567 válasza xxSanchez (#687) üzenetére


CJ4567
veterán

Hyper-V hogy működik? Ezen a hardveren is menne?

No Sana No Life

(#689) #41133696 válasza Ice&Lime (#632) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igazából az a lényeg, hogy a Windows 7 előtti OS-t használók lehetőleg erre váltsanak, illetve aki majd új gépet vesz már majd eleve ezzel vegye (az átlag felhasználók szemszögéből nézve).

(#690) pzstm válasza bepken (#672) üzenetére


pzstm
titán

Startban rákerestem arra hogy temp...es kidobta

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#691) emvy


emvy
nagyúr

Azon gondolkoztam, hogy egy (opcionalisan elerheto) ilyen milyen zsir lenne:

Azaz live tile-os 'taskbar' vagy launcher, a regi sidebar helyett.

while (!sleep) sheep++;

(#692) CJ4567 válasza emvy (#691) üzenetére


CJ4567
veterán

Hogy cisnáltad?

No Sana No Life

(#693) emvy válasza CJ4567 (#692) üzenetére


emvy
nagyúr

15 masodperc alatt Paint.NET-ben :)

while (!sleep) sheep++;

(#694) netpeti98 válasza emvy (#691) üzenetére


netpeti98
addikt

Én az asztal hátterének is el tudám fogadni a régi ikonok helyett, rögtön kinn lenne minden hasznos információ. :)

(#695) Mate


Mate
nagyúr

Mennyire fogják szerintetek asztalon erőltetni ezeket a négyzetes formákat? Elég sok program kezdett áttérni kör alapú ikonokra, amik baromi jól néztek ki. Jó lenne ha gyári ikonokat is át lehetne állítani.

Illetve nem lehet valahogy beállítani, hogy bizonyos appokat egyből töröljön? Hiába törlöm le és szinkronizálja elvileg a fiókot, a gép újrarakása után megint telepítve van mind.

(#696) CJ4567 válasza netpeti98 (#694) üzenetére


CJ4567
veterán

Rainmeter Omnimo.

Más: újraindítás után miért kapok fekete képernyőt? Mihelyt leírtam egyböl ment tovább :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#697) bepken válasza emvy (#691) üzenetére


bepken
veterán

valami ilyesmi hibrid megoldás nekem is eszembe jutott (reménykedtem is, hogy ki lehet húzni a csempét az asztalra) de igazából a többség szemével nézve ez még mindig furán fest. nekem ettől függetlenül tetszik! :)
gondolom ebben a verzióban a start menüből eltűnnének a csempék

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#698) netpeti98 válasza Mate (#695) üzenetére


netpeti98
addikt

Az eddigiek alapján szerintem az intéző ikonjához hasonlóak lesznek.

CJ4567: Nem az igazi. :N

[ Szerkesztve ]

(#699) vm93hun válasza emvy (#691) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Igen, igen. Ilyet akarok én is :K
Annyi különbséggel, hogy a csempék mögöt nem a téma színe lenne, hanem átlátszó maradna. Tehát egy rendes Sidebar, csak csempékkel.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#700) #58000384 válasza Mate (#695) üzenetére


#58000384
törölt tag

Bizonyos appok a rendszerrel együtt települnek, a fiókból pedig csak azt a listát tudja szinkronizálni, ami pluszban telepítve lett (tehát elvileg egy Fotók app ott sincs, hiszen az mindenkinek megvan alapból).
A szögletes ikonok meg tuti maradnak, elég ránézni az Office vagy a Bing új (jelenlegi) ikonjára.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.