Hirdetés

2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1101) szallasi007 válasza Warter (#1098) üzenetére

szallasi007
(őstag)

Puttynál én az utf-8 be szoktam állítani és akkor nem valtogatja a nyelvet - win8

(#1102) FreedomHUN válasza FreedomHUN (#1090) üzenetére

FreedomHUN
(senior tag)

Erre valaki? Továbbra sem találtam megoldást.

(#1103) Balathruin válasza vlevi (#1093) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Nekem is kikapcsol néha és eldobja az egeret, de USB-s ki-be megoldja.
Felbontásos gondra nem emlékszem.

(#1104) vlevi válasza Balathruin (#1103) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

"de USB-s ki-be megoldja."
Igen, csak nálam az asztal alatt van a gép, külön kalandtúra bemászni hátra.
Még szerencse, hogy a billentyűzet PS/2-es, mert ha az is USB lenne, akkor (mivel nálam a powergombra se reagál), lehetne resetet nyomni rajta.
Oké, hogy alfabéta, de az ilyenek azért furcsa dolgok.
pl. a powergomb az nálam win8 óta ilyen. Semelyik win8 verzió nem érzi a powergombot. De a win7-nek nincs ebből problémája.

(#1105) #58000384 válasza vlevi (#1104) üzenetére

(törölt tag)

Chipset driver fel van telepítve? Kompatibilis?

Nekem Win7-hez van csak alaplapi driver, azt felrakva a 8-ra rendszeresek a kékhalálok indításkor, csak kb. minden második boot sikeres. Anélkül meg vár 15 másodpercet altatásból ébresztésnél. Evvan. :)

(#1106) vlevi válasza #58000384 (#1105) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Asus B75M lap, i5-3470.
Nem kell ehhez semmi driver, win7-nek sem kellett. Pontosabban az van, amit a win10 megtalált magától.
Intel smart connect és rapidstart ki van kapcsolva, a többihez pedig nem kell.

(#1107) #58000384 válasza vlevi (#1106) üzenetére

(törölt tag)

Nekem is felismer mindent a Windows, mégis van különbség az ébresztésnél, ha fel van telepítve. Neked az Management Engine Interface-t is telepíti a chipset driver, amit nem feltétlenül jelez, hogy nincs telepítve, és a leírása szerint energiagazdálkodással kapcsolatos dolgokhoz is van köze. Én megpróbálnám a driverrel, de ahogy gondolod.

(#1108) FreedomHUN

FreedomHUN
(senior tag)

Basszus 3 nap alatt senki nem ír hogy mi lehet a megoldás.
Sok helyen kérdeztem/válaszoltam, pár óra alatt jött legalább egy tipp a megoldásra, de ilyen topikkal rég nem találkoztam, ahol még azt sem írják hogy sorry vagy passz.

Szerencsére sikerült rájönnöm hogy mi a megoldás, akit érdekel PRIVÁTban szívesen válaszolok.
- Moderálva. -

[ Módosította: Zsolt_72 ]

(#1109) kleinguru válasza FreedomHUN (#1108) üzenetére

kleinguru
(PH! addikt)

Grat, jóbérzés ha az ember saját maga jön rá a megoldásra:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1110) szabonagyur válasza FreedomHUN (#1108) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Ha egyszer senki nem tudja a megoldást minek offoljuk tele a topikot "nemtudom" vagy "sorry" hozzászólással... Ezt egyetlen témában sem szokás.

De végül is a tied aztán a jó hozzáállás, meg ne mond másoknak mi lehet a megoldás. A Win10 elég új rendszer ahhoz, hogy ne ismerjünk minden hibát és megoldást.

(#1111) vlevi válasza #58000384 (#1107) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Felraktam a chipset drivert is, és az intel amangement interface drivert is. Semmi változás.
Annyi érdekességet vettem észre, ahogy nyomkodtam a gombokat, hogyha a power gomb arra van állítva, hogy altassa a gépet, akkor az működik. De shutdown-ra állítva nem csinál semmit.

(#1112) 22balu

22balu
(fanatikus tag)

hello

Van normális kereső a 10-ben ??..8.1 se talált meg már semmit ha beírtam :) ..amit találtam kereső(startmenü mellet) az a neten keres és néha de csak néha megtalálja a gépen is az adott fájlt.. :(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1113) szabonagyur válasza 22balu (#1112) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Hogyne lenne és Win8.1 alatt is megy tökéletesen, de csak akkor ha nem kapcsolod ki az indexelés.
Start menübe lépve is van kereső pl.

(#1114) #58000384 válasza vlevi (#1111) üzenetére

(törölt tag)

Hát, nagyon fura, ilyennel még nem találkoztam :(

(#1115) Sanyi19

Sanyi19
(őstag)

Catalyst Control Center-t hogy lehet működésre bírni win 10 alatt?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1116) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1115) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Felrakod és megy, kivéve ha olyan a VGA ami már 8.1 alatt sem volt a támogatott kategóriában.

(#1117) Sanyi19 válasza szabonagyur (#1116) üzenetére

Sanyi19
(őstag)

Felrakom, felrakja, rákattintok és nem történik semmi. Nem indul el. R7 260X-em van.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1118) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1117) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Fura, nekemd a HD7750 és a 8670M is megy rendesen

(#1119) Balathruin válasza Sanyi19 (#1115) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Legutolsó van fent?

(#1120) Sanyi19 válasza Balathruin (#1119) üzenetére

Sanyi19
(őstag)

Igen, 14.9 + update 1. Lehet valami összetevőm nincs telepítve, most nézem, hogy mi kell hozzá. NetFX4-et írják, mindjárt kipróbálom.

(#1121) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1120) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

A .Net 4 megléte csak a Win7 esetében kérdés, Win8 és 10 alapból tartalmazza.

(#1122) Sanyi19 válasza szabonagyur (#1121) üzenetére

Sanyi19
(őstag)

Nem is rakta fel. Próbáltam, hogy CCC.EXE, futtatás rendszergazdaként, vagy win 8 kompatiblitási módba de akkor sem jön elő.

(#1123) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1122) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

De miért külön rakod fel a CC-t? Van rendes driver+CCC egyben.

(#1124) Sanyi19 válasza szabonagyur (#1123) üzenetére

Sanyi19
(őstag)

Egybe raktam fel driverrel.

(#1125) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1124) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Érdekes, hogy nem megy, eddig senki nem panaszkodott rá. Korábbi driver? 14.4?

(#1126) Sanyi19 válasza szabonagyur (#1125) üzenetére

Sanyi19
(őstag)

Korábbi driver-t nem próbáltam, viszont külföldi fórumon olvastam, hogy ugyanezt csinálta egy embernek a win 10 ezt ajánlották neki: DDU. Letakarítottam vele a drivert és újraraktam mostmár működik a CCC. Sima törlés és újratelepítés nem oldotta meg.

Vagyis nem is 10 volt neki, hanem még 8.1 [link]

[ Szerkesztve ]

(#1127) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1126) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nem volt/van bekapcsolva az automata driver letöltése az update segítségével? WU-n is van driver az AMD kártyákhoz, az zavart be szerintem.

(#1128) Sanyi19 válasza szabonagyur (#1127) üzenetére

Sanyi19
(őstag)

Erre gondolsz?

Ez így van nem állítottam.

(#1129) szabonagyur válasza Sanyi19 (#1128) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Igen erre gondoltam. A lényeg jól megy mostmár, ez egyik gyártónak sem a hibája hiszen AMD hivatalosan nem támogatja a 10-et.

(#1130) Thrawn

Thrawn
(PH! félisten)

:D

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#1131) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

"Windows 10 users, if you keep refreshing this around 9AM PT then something might magically appear #9860 " [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1132) King Unique válasza Воланд (#1131) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Ezek szerint este 18:00-ko elérhető lesz az új build :F
Ha igen, gépházból frissítve pár-néhány 100 MB pakkot tesz csak rá, egy egy komplett 3.x GB új rendszert tölt le, mint pl. a 8 ---> 8.1 store-os upgrade-nél??

[ Szerkesztve ]

(#1133) pzstm válasza King Unique (#1132) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

9860-as build várható, bár a 61-esen sem lepődnék meg. Cortana csapat a 9867-est nyúzza. Update méret kiderül reméljük hamarosan ;)

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1134) King Unique válasza pzstm (#1133) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Igen azt tudom, tehát bő 1 óra múlva. :)
Remélem nem szed megint egy komplett új rendszert, mint 8 - 8.1 esetén, mert akkor nem fogok csak a letöltéssel órákat pöcsölni a nem túl acélos netem miatt...

(#1135) vlevi válasza King Unique (#1132) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

18:06 van, és még semmi.
Mivanmááááá
:DDD

(#1136) King Unique válasza vlevi (#1135) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Nálam is....lehet, h inkább 10AM ---> 19:00 lesz végül, havi frissítéseknél is úgy szokott lenni általában.

[ Szerkesztve ]

(#1137) pzstm válasza King Unique (#1136) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

vagy mégsem adják ki :U

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1138) King Unique válasza pzstm (#1137) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

19:07 és sehol semmi....bírom az ilyen barmokat, meg a twittxx és társain kiszivárogtatott nagy híreiket, aztán végül mind kacsa lesz... :W

(#1139) worxland

worxland
(őstag)

"Vén hülye buzeráns! Hiába izgattál fel." :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1140) Bodz válasza King Unique (#1138) üzenetére

Bodz
(Ármester)

[link]

[ Szerkesztve ]

Schiit Modi 2 Uber DAC + Magni 2 Uber fejes erősítő + Introprose eladó https://hardverapro.hu/tag/bodz.html

(#1141) _Alister_ válasza worxland (#1139) üzenetére

_Alister_
(PH! félisten)

Én nem látom hol van. A nyúlon túl?

Alister from Hell

(#1142) Warter

Warter
(PH! addikt)

Download Now!

(#1143) Воланд válasza Воланд (#1131) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

mar jon is le.

We’re rolling out our first new build to the Windows Insider Program

•The download will range between 2GB and 2.74GB depending on CPU architecture and language.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1144) EarL 007 válasza Воланд (#1143) üzenetére

EarL 007
(PH! kedvence)

még idén töltsük le, mert jövőre már nem lesz rá pénz. :DDD

(#1145) pzstm

pzstm
(Topikgazda)

hoppácska:

You’ll notice once you install 9860 that there is a new option to set how quickly new builds reach you. In part, this change was also based on your feedback, as we heard from many of you that you’d like to know more about what issues you might run into before you install the build.

If you’re adventurous and want to see the build right as it comes out, you’ll want to be in the ‘fast’ ring, which means that you’ll get it from Windows Update on the day it comes out. If you want to wait a bit and let others find any gotchas so that the community gets caught up with known issues and workarounds, then you’ll want to stay in the ‘slow’ ring.

:C

(#1146) _Alister_

_Alister_
(PH! félisten)

Készen van a frissítés :C

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1147) pzstm válasza _Alister_ (#1146) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

mesélj, nekem még nem volt időm csak később elkezdeni (alig pár perce) :C

(#1148) vlevi válasza _Alister_ (#1146) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Mi????
Nekem elindult, töltődött 50Mbit/sec körül (60-as netem van, tehát szinte maximumon) de mostanra leesett párszáz k-ra.

Kár, hogy nem húz legalább valami csík féleséget, hogy hol jár, mert abból, hogy körözget, nem tudom, mennyi van hátra.

(#1149) _Alister_ válasza pzstm (#1147) üzenetére

_Alister_
(PH! félisten)

Egyenlőre még ismerkedem és keresem a látható változásokat. Effektek jöttek, ablak nyitás és csukásra. :D

vlevi: 100-as Diginet, leszedte pár perc alatt. A telepítés tovább tartott.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1150) Bodz válasza _Alister_ (#1146) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Nekem is. Első bug, minden újraindításkor visszaállítja a billenyűzetet angolra.

Schiit Modi 2 Uber DAC + Magni 2 Uber fejes erősítő + Introprose eladó https://hardverapro.hu/tag/bodz.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.