Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Valaki megnézné hogy megy -e neki a CPU-Z Windows 10 alatt? Nekem nem akar :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#802) #58000384 válasza King Unique (#800) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát, szebb és kényelmesebb, remélhetőleg :)

FrozenThrone: Senkinek sem fut, be is van jelentve, hogy nem kompatibilis.

(#803) Ghard


Ghard
őstag

AMD A10-5700al egész jól megy a rendszer, még egy régi játékot (Beyond Good & Evil) is kipróbáltam, hibátlan (talán nem fut annyi fpsel,mint win8on). Logitech, Creative driverek (win8.1x64) mennek. Windows Xp-re is kapcsolódik a remote desktop.
Azért ez így ingyenes rendszertől nem rossz. Valaki írta, hogy sok adatot oszt meg a háttérben a Microsofttal, ez már Win8nál is volt, le lehetett kapcsolgatni az adatok megosztását telepítés után, más megosztásról nem tudok.

(#804) szabonagyur válasza Ghard (#803) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel Technical Prev melynek célja, hogy az MS fejlesztői minél többet megtudjanak a rendszerről és a hibáról miért csodálkozik bárki rajta, hogy adatokat oszt meg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#805) Ghard válasza szabonagyur (#804) üzenetére


Ghard
őstag

Amíg csak a rendszerről oszt adatokat, addig nincs gond :)

(#806) szabonagyur válasza Ghard (#805) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendszer, telepített programok is tudtommal. Igazából lényegtelen erről beszélni, minden böngésző, minden program megoszt dolgokat, sok része rá sem kérdez előtte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#807) #58000384


#58000384
törölt tag

Nos, én kiszálltam az éles tesztelésből, mostantól virtuális gépen nézegetem a dolgokat (így a teljesítménybeli gondokat nem nézem).

A rendszer összeomlott olyan módon, hogy semmivel sem tudtam helyrehozni, csak egy újratelepítéssel, viszont azt nem akartam. A 8.1 kellően stabil, persze a 10-től nem is vártam hasonlót most.

Olvastam egy módszerről, amivel el lehet tüntetni a vízjelet a tálca fölül, és kipróbáltam. Itt van. A két fájlról biztonsági mentést csináltam, a fájlokban kitöröltem a vízjel szövegét, csak szóközt hagytam, hogy szövegnek vegye és ne reklamáljon. Az egyik fájlt felül is tudtam írni, a vízjel 2/3-a eltűnt, a másik viszont használatban volt, így a rendszeren kívül kellett megoldanom a dolgot. Megjegyzem, itt többször újraindult a gép, és gond nélkül működött a hiányos vízjellel.
Valami rejtélyes okból kifolyólag 3-ból 3 Linux nem tudott elindulni live módban, kernel pánikoltak. Most nem tudom, mi köze ehhez a 10-nek, de lehet, hogy úgy állt le, hogy azzal a Linuxok nem tudnak mit kezdeni (mint mikor az NTFS-t sem tudják olvasni, ha a 8 alszik/hibrid módon állt le rajta).
Csökkentett módot választottam ki, mert abban lehet rendszerfájlt módosítani. A csökkentett módban a Windows nem tudott elindulni, fekete képet adott, és onnantól a normál mód sem működött. Időnként dolgozott, de semmire sem reagált. A rendszerfájlokat a helyreállító menüből visszaállítottam, de nem segített rajta.

Időközben volt egy frissítés, ami megoldotta az explorer.exe hibát leállításkor, utána viszont meghalt a rendszer. Ezt a frissítést leszedtem, de nem segített.

A rendszerfájl-mókolásnak nincs ehhez köze, mert a gép többször gond nélkül elindult. Itt a csökkentett mód nyírta ki valahogy. Virtuális gépen tovább fogom ezt vizsgálni.

(#808) Kékes525 válasza szabonagyur (#806) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van interaktív módban van az ESS és látom, hogy melyik program mikor akar kimenni a netre, milyen bejövő hívások akarnak a gépemen lévő programokkal kommunikálni. A Windows rendszerprogramjai állandóan kommunikálnak. Nemcsak kifelé, de befelé is (Windos 7 64bit). Ezt persze meg sem kérdezik tőlem, csak az ESS figyelmeztet. A kifelé sokkal gyakoribb. Ez így lehet a Windows 10 esetében is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#809) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Parancsoljatok!

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#810) FrozenThrone válasza #58000384 (#802) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Köszi :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#811) Angel2014 válasza FrozenThrone (#810) üzenetére


Angel2014
addikt

És amikor telepítenéd , jobb egérgombbal kiválasztanád a windows 8 vagy a windows 7 kompatibilitás fület?

Vajon úgy felrakja?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#812) Angel2014


Angel2014
addikt

Nektek mi a véleményetek, az aktiválás könnyű lesz? :U

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#813) FrozenThrone válasza Angel2014 (#811) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Úgy se jó sajnos. :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#814) westcoastog válasza Angel2014 (#812) üzenetére


westcoastog
veterán

Persze, beírod a kulcsot a doboz hátulján lévő matricáról, nem nehéz.

(#815) Angel2014 válasza westcoastog (#814) üzenetére


Angel2014
addikt

Na jó de nem arra gondoltam :D

De ha már arra gondolunk akkor az új kulcs beírása sem fog problémát jelenteni?

Valahol mintha olvastam olyan Apple szerű microsoft fiók lesz így nehezebb lesz az illegális aktíválás.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#816) Ghard válasza Angel2014 (#815) üzenetére


Ghard
őstag

Csak a poén kedvéért megválaszolom.
Windows 8at tudod aktiválni skype-on és ez frissíthető ingyen (állítólag) Windows 10re.
:U

(#817) westcoastog válasza Angel2014 (#815) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudom hogy nem arra gondoltál. :D
Új kulcs beírása? Friss telepítésnél miért lenne gond a kulcs megadásával?

(#816) Ghard
skypon keresztül? Hogy mi? :DDD

(#818) #58000384


#58000384
törölt tag

Kis érdekesség: [link]

A Windows Store a jövőben támogatja majd az asztali alkalmazásokat, lehet értük fizetni, azon keresztül frissíteni, stb. Igen hasznos funkció ez.

westcoastog: Tudod, beírod a kódot, majd telefonos aktiválásra mész, és Skype-on keresztül bediktálja az automata az aktiválókódot :) Nekem is kellett anno, mert OEM Windowsom volt, és 10x aktiváltam neten. Utána csak telefonon lehetett. Ekkora marhaságot.

(#819) Angel2014 válasza westcoastog (#817) üzenetére


Angel2014
addikt

Mindig hallunk valami újat itt :D erre én is kiváncsi vagyok a skypés megoldásra.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#820) CJ4567 válasza #58000384 (#818) üzenetére


CJ4567
veterán

Skypen nem tudtam megoldani mert fizetős a telefonhívás ott.

No Sana No Life

(#821) #58000384 válasza CJ4567 (#820) üzenetére


#58000384
törölt tag

Én úgy tudom, hogy angliai számot hívva nem az, de ezt csak olvastam. Én mobilról aktiváltam.

(#823) westcoastog válasza #58000384 (#818) üzenetére


westcoastog
veterán

Oem windowsom van nekem is, de még 10-szer nem lett újra rakva.
Ja hogy mik vannak.
Én mobilról hívnám az ügyfélszolgálatot ilyen esetben. :D

[ Módosította: radi8tor ]

(#824) Bjørgersson válasza Angel2014 (#778) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A power gombra gondolsz? :D

Pécé-én? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#825) #19617792 válasza Bjørgersson (#824) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Pécé-én?"

ő a terminátor, vigyázzunk. :DDD

(#835) vlevi


vlevi
nagyúr

Most vettem elő egy régebbi HDD-t, és a gépemről lehúztam a "rendes" Win7 rendszert, hogy rádugjam ezt, és néhány napig nézegessem.
Gépházban (azaz a metrós vezérlőpultban) tényleg nem lehet állítani az egér sebességét? Van egy tippem, hogy ez a legelső win8 óta így van, gondolom, ez már nem fog változni.
Nagyjából ez az összes probléma a Win8-al. Hogy amire van hagyományos alkalmazás, abból is próbáltak csinálni valami metrósat, de annak a funkcionalitása még így majd 2 év elteltével is igen hiányos. Persze vannak metros appok, amik hiánypótlóak, mert hagyományos formában sosem létezett ilyen, de asszem ez a ritka. Legalábbis dekstop környezetben. Mert egy 8-9-10"-es méretű táblán máshogy "adja elő" magát az új felület. Megmondom őszintén, tapicskoltam pár órát egy Asus Transformert, de engem ott sem győzött meg az új felület. Valahogy már rászoktam a droidra, és ami ott egyértelműnek tűnt, azok a beidegződések nem működnek metron.

(#836) Ghard válasza vlevi (#835) üzenetére


Ghard
őstag

Van "rendes" vezérlőpult is, pl start menü alól:
Windows system/Control Panel/Hardware and Sound/Devices and Printers/mouse

(#837) #58000384 válasza vlevi (#835) üzenetére


#58000384
törölt tag

Tényleg nem lehet a Gépházban a sebességet állítani, de az alapvetően a tapizós gépeken hasznos (meg ha a képedet akarod változtatni, vagy aktiválnád a rendszert). Egyéb esetekben nem is kell bántani.
Így van, mindenre van desktop alkalmazás, de nincs mindenre ModernUI-s. Ez változik, ahogy egyre több app kerül az áruházba, de azoknál alapvetően a kezelés megkönnyítése a cél, hogy a vastagabb ujjúak is könnyen tudjanak dolgozni velük az érintőképernyőn.
A ModernUI (régen Metro) használatát meg kell szokni, ez tény, de ha minden kis apróságot ismersz, akkor könnyen megy, nekem pl. egy Android okozna fejfájást már. De várjuk ki a végét, hiszen a 10 alatt megint változik itt-ott.

(#838) #58000384


#58000384
törölt tag

Tapasztalt valaki komolyabb hibát a rendszerrel kapcsolatban akár élesben akár virtualizálva? Vagy a gazdarendszeren esetleg? Összeomlásra, fagyásra gondolok.

(#839) vlevi válasza Ghard (#836) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom hogy van, csak régen jártam win8 kozeleben, es msot jövögetnek elő megint azok az apro marhasagok, ami miatt 3-4 alkalommal mar feladtam :-)

(#840) leviske


leviske
veterán

Bocs, ha már volt, de akkor ez végül a 8.1 tulajoknak akkor elvileg megjön frissítésként, ahogy a 8.1 a 8-ra, vagy ez csak kacsa volt?

(#841) Taifa Díaz válasza leviske (#840) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem update. 8.1-et használtam ma délutánig, de még a telepítő ISO-t letölteni is csak Microsoft account-tal tudtam.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#842) #58000384 válasza #58000384 (#807) üzenetére


#58000384
törölt tag

Megvan a hiba: a szelektív indítás (vagy hibakeresési), mikor a legszükségesebb driverek töltődnek csak be, kinyírja a rendszert, alaphelyzetbe kell állítani a helyreállító menüből.
Ez az msconfig-ban van benne az általános fül alatt, mint indítási mód.

(#843) dokee78


dokee78
félisten

Szerintetek előfordulhat,hogy olcsóbb lesz a Windows 10,mint a Windows 8.1?

(#844) Taifa Díaz válasza dokee78 (#843) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A Microsoft üzletpolitikájának ismeretében kizártnak tartom :N

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#845) moonguru


moonguru
őstag

Segítsetek kérlek rajtam!

Feltelepítettem egy 37 GB-os HDD-re tiszta telepítéssel.

Sikerült beállítanom az integrált videokártyát is (HD 4250)

Jönne az a bizonyos kb. 30 db. játék (nevük nem lényeges)

Viszont nem emlékszem a jelszavaimra (a 30 játéknál) nem is kell, mivel elvannak mentve.

Viszont a 10 alatt kellenének... :(

Nagyon macerás lenne a szupporttal (egyenként, Google fordítóval előszóval) reseteltetni őket.

Ezért a beállításjegyzékben szerettem volna importálni a megfelelő láncot.

Igen ám DE a "szuper-hiper" stb. rendszergazda (Microsoft) az importálást a regeditnek megtiltotta!

Milyen alternativ programot ajánlottok helyette?

Valamikor olvastam egy távoli regedittálló program ról az is jóhetne, mivel akkor a 8.1 alól editálnám a 10 beállításjegyzékét.

Persze esetleg mehetek a "Milyen (melyik) az a program" topicba is...

Már csak ezt kéne megoldanom és a 8.1 "hibernálhatná" magát jó ideig.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#846) moonguru válasza moonguru (#845) üzenetére


moonguru
őstag

Sziasztok!

Én bénáztam, a regedittel akartam importálni ahelyett hogy duplát kattintottam volna az exportált fájlra.

Működik is, félig mert a felhasználó nevet jól beírja, és a jelszót is beír valamit (a csillagok miatt nem tudom hogy jót) de persze a szerver nem fogadja el.

Számítottam erre, további munkát fog igényelni de ez már nem a topic témája.

A lényeg hogy működik a regedit.

Így már nem keresek alternatívát.

Köszönöm.

Monitor Guru!

(#847) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, mi van nálam ezzel a win8 vonallal, de a kikapcsoló gomb környékén valami marhára nem teccik neki. Kábé Win8 legelső változata óta hülyéskednek a gombok.
Egész pontosan arról van szó, hogy a win10-ben a billentyűzeten lévő alvás gomb kikapcsolja a gépet, azonban a gép elején lévő kikapcsoló gomb nem csinál semmit. Pedig néztem az energiabeállításokban, ott jól van beállítva, vagyis az alvás gombra alvás, power gombra kikapcsolás van állítva.
Win7 alatt ugyanezek a dolgok tökéletesen teszik a dolgukat.
A gép egy ASUS b75M alaplap, i5-3470 proci, 8G RAM, Cooler Master N200 ház, Enermax táp, és egy tök átlagos PS2-es billentyűzet.

(#848) bepken válasza leviske (#840) üzenetére


bepken
veterán

[link]

persze ez még mindig csak játék a szavakkal (ha úgy tetszik, azok kiforgatása), mármint én még hivatalos formában semmilyen célzást nem olvastam eddig, csupán ilyen cikkekkel van tele minden portál.

valamilyen formában biztosan lesznek követelmények, feltételek...például ilyen lehet a windows8/8.1 kulcs megléte. de én elképzelhetőnek tartom, hogy egy alap rendszerre akár mondjuk egy win7 home edition-nel is lehet majd upgrade-elni.

apropó: volt itt szó arról, hogy ez a TP eddig nagyjából 10%-a a rendszernek...lehetséges, hogy ez lesz az a bizonyos "core" változat? van az ennél jobban le lesz butítva?

(#841) Taifa Díaz! persze, hogy nem update :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#849) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Feltettem a 10-et a gépemre. Tetszik:K

Lenn egy két kérdésem:

1. ki lehet kapcsolni valahogy a tálcáról a "Search" és a "Task view" gombokat?

2. SDT drivert szeretnék telepíteni (alcohol 120%), de a verzió számra hivatkozva nem lehet. Manuálisan fel lehet tenni valahogy, hogy ne foglalkozzon az OS verzió számával?

Tetszik az "új" startmenü, csak a "view network connections" kulcsszóra nem ad találatot.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#850) #58000384 válasza bepken (#848) üzenetére


#58000384
törölt tag

Remélem legalább úgy lesz, mint a 8.0 idején, hogy elég a tesztverzió is alapnak, és mehet rá 4500 forintért a rendszer :)

Azt nem tudni, hogy milyen kiadásokkal jön a 10, de valószínűnek tartom, hogy ugyanazok lesznek a különbségek, mint a Core és a Pro között a 8 esetében.

kleinguru: Próbáld kompatibilitási móddal csinálni. Az Alcohol a 8 idején sem működött egy darabig (meg a Daemon Tools sem), rövidesen tuti jön egy új verzió belőle.
A tálcán lévő gombokat nem lehet jelenleg kikapcsolni, nyomj rá a Feedback appban, hogy Te is szeretnéd, ha kilehetne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.