Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) szabonagyur válasza King Unique (#50) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ez majd kiderül azért...mert kérdés mit tartunk támogatásnak, lehet fent lesz minden csak nem frissül majd.. Lásd a win8 megjelenésével a hivatalos Win7 minialkalmazás oldalt is megszüntette az MS pedig messze van még a támogatás vége.
Amúgy én sem akarom, hogy külön funkció legyen mint a MC mert akkor az meg már Pro verzióhoz lesz az meg minek nekem..

Titkon remélem marad minden ahogy volt, aztán szokják meg az emberek, javuljon inkább a kompatibilitás ami igazán lényeges lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52) kispx válasza vlevi (#48) üzenetére


kispx
addikt

A modern ui-s appok nem fognak eltűnni. Nem is lenne értelme. A szoftverfejlesztés mindig is az újrafelhasználás irányába haladt. Egy olyan irányzatot nem fognak csak úgy lelőni, ami lehetővé teszi, hogy ugyanazt a kódot futtassuk pc-n, tableten, okos telefonon. A többiek is erre haladnak, csak az MS-nek drasztikusabb lépései voltak ezen a területen.

(#53) szabonagyur válasza kispx (#52) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem fog eltűnni csak az ablakban futtatással átmegy böngészős flash szintre.. :/

Sok appot most sem lehet méretezni pl fél képernyőre sem mivel nem fér el a tartalma, ha meg ablakban lesz és nem lehet mellé rakni mondjuk fél képernyőre egy Word mellé akkor semmi értelme nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#54) bodiiren


bodiiren
csendes tag

Mi az igaz abból, hogy linux alapú lesz?

(#55) kispx válasza bodiiren (#54) üzenetére


kispx
addikt

Nettó hülyeség :)
Valamilyen áprilisi tréfánál láttam leírva, hogy az RT Linuxon fut.

[ Szerkesztve ]

(#56) #41133696 válasza bodiiren (#54) üzenetére


#41133696
törölt tag

Semmi.

(#57) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egy másik téma beszélgetése alapján merült fel bennem a dolog.... ha már WP esetében megjelent Cortana (remélem jól emlékszem a nevére) akkor vajon Windows esetében várható valamikor? Természetesen nem a natív magyar nyelv felismerésre gondolok, angol simán jó lenne nekem, esetleg tanítható. Egy ilyen funkció a Win9-ben mindenkit ledöbbentene.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58) King Unique válasza szabonagyur (#57) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz elgondolás, sok átlag usernek nem ártott volna egy ilyen Win8 kapcsán sem...viszont ha állandóan belebeszélne mit, hogyan csináljon - már ha használnák egyáltalán - akkor meg az lenne a baj... :D

[ Szerkesztve ]

(#59) szabonagyur válasza King Unique (#58) üzenetére


szabonagyur
félisten

Cortanahoz beszélhetek én is, szóval jó az. Csempéktől népszerűbb lenne, ehhez egy 1000 Ft-os mikrofon is elég, nem kell drága érintős képernyő, ami sokak szerint elengedhetetlen a csempéhez D:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61) King Unique válasza #41133696 (#60) üzenetére


King Unique
titán

Bírom az ilyen cikkeket, híreket, ez is kb. a nesze semmi, fogd meg jól kategória... :D

Azt hinné még az ember, h egy új főverziónál, ha már a Metro így háttérbe lesz szorítva, lesznek új ablakkeretek, ikonok, netán vmi spec. 3D effektek, mint pl. Linux KDE esetén, v ami volt 3D Flip Win7-ben.
Csak, mert sokan szidták a 8 asztali kinézetét is, h ronda, puritán, nem olyan, mint a jó öreg Win7 csilli-villi Aero Glass felülete. Ugye egyrészt a Metro miatt lesz ilyen, h dizájn terén jobban passzoljon hozzá, de ha már annyira a nép akarata felé akarnak hajlani, akkor e téren is fejleszthetnének. Nem tudom 8.2 majd mi újat hoz, de pl. a WP 8.1 mintájára épülő átlátszó csempék és ahhoz igazodó asztali Aero Glass se lenne hülyeség.
A 9 kinézetileg így nem nagy szám, ennyi erővel lehetne 8.3 is, mert eléggé 8-casra hajaz és modern appok puritán ablakokban való futása is fura...

Kövezettek meg érte, de nekem eddig a Win9 így nem egy nagy durranás :N , ez a 2 infó (start menü, ablakos appok) is hónapok óta köztudott, előbbit eddig is lehetett tenni bele, utóbbi meg nem lesz az igazi.
A sok gyopár netes cikk is mindig csak erre a kettőre épít, olyan fontos dolgokról, h mikor jelenik meg a tesztelhető verzió, még mindig nincsenek pontos hírek, holott a többinél ebben a stádiumban már javarészt elérhető volt a Preview verzió...

(#62) kispx válasza King Unique (#61) üzenetére


kispx
addikt

(Bár stingtől származó információt kétkedve kell fogadni), de a pcforum szerint semmi látványos újdonságok nem lesznek a 8.2-ben, csak felszín alatti dolgok.

(#63) szabonagyur válasza King Unique (#61) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én amúgy azt is kinézem, hogy eltolódik kicsit a Win9 és a 8.2 lesz a legújabb még egy évig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64) King Unique válasza kispx (#62) üzenetére


King Unique
titán

Lehet a 9-ben a fenti 2 dolgot leszámítva... :D

(#63) szabonagyur: nem tudom, de valóban kérdéses ez a bő 9 hónap múlva történő megjelentetés, se teszt verziók, semmi... :F

(#65) szabonagyur válasza King Unique (#64) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy csak nagyon végleges közeli verzió jön ki, mint WP8.1 esetében is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66) King Unique válasza szabonagyur (#65) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, ki tudja....nekem már elegem van, ebből a sok "nesze semmi. fogd meg jól" infóból, találgatásokból, úgyhogy lehet egy időre jegelem kicsit ezt a Win9 témát :(((

Láttam múltkor kérdéztél VB-vel kapcsolatban a Win8 topikban, erre nincs ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#67) szabonagyur válasza King Unique (#66) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet lenne itt nagyobb léptékű újítás is csak gondolom ez a magas fokú ellenállás a Win8 ellen lehet arra készteti MS-t, hogy lassítson... meg irányvonalat is változtasson.

Másikra írtam ott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68) #41133696 válasza szabonagyur (#67) üzenetére


#41133696
törölt tag

Régi berögződés az, hogy vizuális szempontból sok újdonságot vár a felhasználói tábor egy-egy főverziótól. Érthető ez, a 90-es évek elejére-közepére vezethető vissza. Windows 3.1 után Kánaáán volt, a Windows 9x vonal, ami viszont nagyjából ugyanúgy nézett ki vagy 4 verzióban... aztán ugyanilyen hatást hozott el az XP is.A Vista is szép volt, a Windows 7, meg pláne... de el kellene már jutni odáig, hogy egyszerűen örüljünk a motorháztető alatti fejlesztéseknek, hogy az első dolog ne az legyen egy készülő OS esetében, hogy na.. na.. hogy néz ki...?! Hanem, hogy milyen egyéb fontos újdonságokat fog magával hozni. Olyasmire gondolok, mint továbbfejlesztett Media Player, levelező, vagy amilyen volt a Windows 7 esetében az SSD-k támogatása. Vizuálisan már nem tudom, hova lehetne fokozni. Maximum megint fel lehetne találni az Aero Glass-t...

(#69) vlevi válasza #41133696 (#68) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Maximum megint fel lehetne találni az Aero Glass-t.."
Hát, végülis a WP8.1-ben lévő áttetsző csempe az majdnem az :D

De igazad van. A vizuális dolog az csak egy a sok közül, még akkor is, ha ez egy operációs rendszernek nagyon meghatározó része, és a felhasználók jelentős része nem is találkozik a rendszer belsejével. Hiába tudjuk mi, informatikával foglalkozó emberek, hogy a win9x vonal mekkora szutyok volt belül, mégis használta az átlagfelhasználó, mert neki megfelelt.
Amúgy valahol engem is érint ez a vizuális dolog, mert nem tudok napirendre térni pl. afölött, hogy win8.1-ben a metro appok a cleartypeot máshogy oldják meg, mint ami az XP, Vista, 7 óta megszokott volt, és emiatt szálkásak a betűk. Asztali monitoron ez csúnya. De ugyanígy néz ki az Internetexplorer, már saccperkábé a 9-es IE óta, ami nekem bántja a szemem, de sokakat nem zavar, és a Microsoft sem akar ellene tenni semit.

(#70) #41133696 válasza vlevi (#69) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk az IE9 kezelőfelületének esete, az nem egyedülálló dolog. A Google Chrome nagyjából hat éve ugyanúgy néz ki, a Mozilla is most ugrott egy nagyot az Australis UI bevezetésével, amit majd évekig fog használni. Böngésző fronton megtörtént az aminek OS-en sem lenne tragédia ha bekövetkezne.Egy jól bejáratott felületet nem cserélnek le minden főverziónál.

[ Szerkesztve ]

(#71) vlevi válasza #41133696 (#70) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az IE felületével csak 1 bajom van. A betűk minősége. Valami miatt egy hangyányit más benne a Cleartype, mint például Firefox alatt, és emiatt nem tetszik. Más kérdés, hogy már a Cleartype-ot sem szerettem meg túlságosan, XP-n az sem volt szép, hetesen már sokkal jobb. De utána megint változtatnak rajta, és megint ronda :O

(#72) #41133696 válasza vlevi (#71) üzenetére


#41133696
törölt tag

Firefox alatt egyébként tényleg szebb, meg még pihentetőbb is a szemnek legalábbis én is így érzem :K.

(#73) King Unique válasza #41133696 (#68) üzenetére


King Unique
titán

Igen, van ebben igazság, csak az előzetes screenshotok alapján meg se lehet különböztetni a Win8-tól---
Holott több cikkben is írogatták, h start menü stb. azért csak a Win9-ben lesz, mert meg akarják különböztetni a rendszert stb.
Azért néhány asztali kép alapján eleve más egy Vista, Win7, Win8/ 8.1, ránézel és tudod melyik-melyik, pl. az általad havonta berakott WU képek alapján is. Egy kis faragás ilyen téren Win9-nél se ártana, mert ennyi erővel tényleg lehetne 8.3.

Másik része ok, h fontosak az új (motorház alatti) fejlesztések, működjenek a dolgok, csak ezek legtöbbször átlag usert baromira nem érdeklik. Valamint eleve Win8 kapcsán is az lett felvetve, h ronda mert nincs Aero Glass stb., most pont itt lenne a lehetőség. Mert majd születhetnek megint a "Win9.x hetesítése" című cikkek, mert kinézetileg majd ez se fog megfelelni a népnek...

Nyilván magam részéról nem ezen van a fő hangsúly, de pl. Win8 kapcsán is kifejezetten örültem ennek az új Metro felületnek, h lehetőséget adott rendszerbeállítások másik helyen való fabrikálásához, tetszett az új kezdőképernyő, mint start menü, szóval ad(ott) egyfajta pluszt. Ha Win9 kapcsán ezeket háttérbe szorítják, v ne adj' Isten kigyomlálják, akkor másik oldalról valamit adni is kéne, ha már elvesznek bizonyos dolgokat.

(#74) #41133696 válasza King Unique (#73) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pont ez a meg akarják különböztetni vezetett el a kiterjesztett Start menühöz, azaz a kezdőképernyőhöz, plusz ugye a mobil platform irányzat erősödése együtt.

A zárt kódos (fizetős) vásárlói tábort ez különbözteti meg az ingyenes, nyílt forrású Linuxért rajongótól. Ha megnézel egy OpenSuSe-t, ránézésre sok változás nemhogy egy főverziószám ugrás között nincs vizuális szempontból, de nem ritkán kettő, sőt három között sem.

Lenne egy jó pár ötletem, hogy mivel lehetne feldobni a következő Windows-t, de ezzel két gond is van:
- ezek már mind létező dolgok, csak nincsenek beépítve, vagy egyenesen harmadik féltől származnak
- gazdasági szempontból a Microsoftnak mérlegelnie kellene, hogy életben tartsa e mindet

Mit is lehetne meglépni?
- A Windows 9-be visszahelyezni az Aero Glass-t, a hagyományos Start menüt, és vagy fejleszteni egy saját ObjectDock-ot, vagy felvásárolni a Stardock féle csapatot (Iconpackager, WindowBlinds stb), és úgy implementálni az egészen szőrüstől bőrüstől. E mellett lehetne még a metrós kezdőképernyő ami a Windows 8.x-ben van, illetve a Windows 9-es képeken feltűnt hibrid, ami látványra is fáj.

Na ez az ami nem igen fog megtörténni. De ha mégis megtörténne, akkor meg azon menne a siránkozás, hogy nagy lett a telepítő mérete, több helyet foglal a telepített rendszer, és megnőtt a RAM fogyasztás is.

A Microsoft korábban már kifejtette, hogy a hagyományos start menüt nem tudják már hova fejleszteni, és ezen kijelentésükkel én maximálisan egyet is értettem.

De egy pillanat erejéig: mi lett volna a Windows 8.x sorsa, ha a kezdőképernyő helyett maradt volna egy az egyben a Windows 7 Start menüje, és az Aero Glass?

Hát például az, hogy nem lehetett volna megkülönböztetni a 8.x-et ránézésre a Window 7-től, és a sok egység sugarú júzert hidegen hagyta volna az, hogy mi is van a motorháztető alatt. A Microsoft fiókhoz kötés, a OneDrive integrálása, az okosított Windows fájlkezelő stb, nem hiszem, hogy érdemben hozott volna változást, a ma már történelemnek számító 2012-es debütáláskori majd az azt követő piaci években.

(#75) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Egy Windows lesz mind felett

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#76) Воланд válasza leslieke (#75) üzenetére


Воланд
titán

[link]

gratulalok az origonak....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#78) szabonagyur válasza #41133696 (#77) üzenetére


szabonagyur
félisten

So funny...
De komolyra fordítva nem tudom mennyire működő képes lenne Win esetében az alap verzió ingyenes és a további dolgok fizetősek felállás. Mit is jelent az alap verzió, mit tartalmazzon....
Az XP frissítést meg kizártnak tartom, Win8/8.1 esetében még elképzelhető talán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79) Kékes525 válasza King Unique (#64) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt nem értem, hogy miért nem lehet többféle felülettel használni egy OP rendszert alapból? Kinek melyik jön be. Speciel én nem szeretem a Metrot és az Aero Glasst. Jobban szeretem a klasszikus felületet, abból is lehet rendkívül jót (nem olyan mint az eredeti).

pl.: Start Menu 7 Ez amúgy minden Windows-on fut.

Nagyon praktikus mert például alulra akárhány fület tehetek, amiben tematikusan rendezve vannak a programok, nem ömlesztve. A felület színét átlátszóságát is változtathatom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80) Kékes525


Kékes525
félisten

Windows 9 előzetes szeptemberben

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért majd érdekes lesz asztali környezetben mennyire fog a Modern UI visszaszorulni, például a Skype szemszögéből... Vajon a Modern UI-s lesz továbbra is az ajánlott, vagy az asztali verzió? Ugyanis ezen a kis hibrid start menün elég érdekesen nézne ki a Modern UI-s - persze nyilván nem abban nyílna meg.

(#82) szabonagyur válasza #41133696 (#81) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az egész koncepció érdekes lehet. Pl. mi lesz így az élő csempékkel? PL. van időjárás csempém amit szeretek legnagyobb méretben használni, az betöltené az egész "Start menüt" vajon? Vagy ahogy elkezdem telepakolni a Start menüt úgy növi ki magát teljes méretűre mint a Win8 esetében van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83) netpeti98 válasza szabonagyur (#82) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem lehetne az asztal háttere is a metro ü, ha már úgyis hagyományos ablakban futnak az appok.
A charm barból pedig csinálhattak volna egy értesítési központot mint WP-n.

[ Szerkesztve ]

(#84) szabonagyur válasza netpeti98 (#83) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az értesítési központ nem lenne rossz, én is szeretem wp-n.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85) #41133696 válasza szabonagyur (#82) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igen, ezek jó kérdések. Az biztos, hogy én nem fogok bétázgatni (a Vista volt az első és az utolsó, aminek a béta verzióit telepítgettem), de 1 hónap múlva, azért kíváncsi leszek Youtube-on, hogy mégis milyen. Persze majd sokat fognak rajta csiszolni menet közben, azonban az irány az már látható lesz.

(#86) szabonagyur válasza #41133696 (#85) üzenetére


szabonagyur
félisten

Virtualba feltolom az tuti szerintem, de az is biztos az első kiadások semmit nem mutatnak majd szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87) #41133696 válasza szabonagyur (#86) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, a Windows 8.0 első fejlesztői kiadásaiban is még benne volt a start menü :D

(#88) szabonagyur válasza #41133696 (#87) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ebben lesz kettő is minimum :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89) kispx válasza szabonagyur (#82) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem az élő csempék lesznek az új widgetek. (Amit kivettek a 7-ből.)

Modern verziójú Skype és az asztali is összeolvadhat. Minek tartsanak fent két programot. Most már mindkettő ablakban fog futni. Funkcionálisan bővítsék ki a moder ui-s skypeot.

[ Szerkesztve ]

(#90) #41133696 válasza kispx (#89) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak aztán ne ugyanaz legyen a sorsuk (emlékszünk, a widgetek Vistában debütáltak, Windows 7-ben pedig levonultak).

(#91) kispx válasza #41133696 (#90) üzenetére


kispx
addikt

Erre nem nagyon látok esélyt. Évek óta a 3 platform "egyesítésén" dolgoznak. Évek alatt lefektették a kerneltől a GUI-ig mindent ahhoz, hogy a fejlesztőket kiszolgálják.

Mármost tableten és okostelefonon meghagyják az élő csempéket akkor miért vennék ki a desktop rendszerből? Így akkor megint visszaléptek egyet, mert amit 2 platformon megenged a rendszer a harmadikon nem fogja.

(#92) Kékes525 válasza szabonagyur (#82) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem olyasmi kellene, mint amit fentebb linkeltem (Start Menu 7). Ott füleket is lehet létrehozni a startmenüben, ahová csoportosíthatom a programokat. Így a start menü nem lenne annyira áttekinthetetlen, ha sok program van telepítve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93) szabonagyur válasza Kékes525 (#92) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na nekem pont ez ami már nem jön be. Win8nál kirakom főképernyőre ami kell rendszeresen és kész. Ezeket rakhatom csoportba itt is.
Win7nél is kitűztem mindent a start menü fő oldalára.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#94) Kékes525 válasza szabonagyur (#93) üzenetére


Kékes525
félisten

Ízlések és pofonok... Nálam az asztal üres, szép képek váltakoznak 5 percenként (mintegy 10 000). Másrészt ha sok programod van akkor az asztal túlzsúfolt lesz (szerintem). Nálam minden bizonnyal az lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95) szabonagyur válasza Kékes525 (#94) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asztal nekem is üres, van rajta egy Lomtár. Ahogy írtam is nekem a Win8-as kezdőképre vannak kitűzve a fontosak, ott csoportba rakva, elnevezve, stb...
Win7 alatt start menübe meg kitűzve volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96) vimes


vimes
senior tag

Bocs, ha hülye a kérdés: A Win 9-ben lesz előreláthatólag új IE?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#97) szabonagyur válasza vimes (#96) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy igen vagy nem, de eddig mindben volt új, de az a tuti amikor kijön hivatalosan. Volt is cikk róla, hogy más néven szerepelhet a jövőben az IE.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98) #41133696 válasza szabonagyur (#97) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de szerintem esélyesebb, hogy IE 12 debütál.

(#99) szabonagyur válasza #41133696 (#98) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért is írtam ha kijön kiderül, titkon bízok benne, hogy hatalmas változás lesz a rendszerben minden téren.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#100) kispx válasza #41133696 (#98) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem is. Főleg ha már a béta csatornáját is létrehozták.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.