Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Nem tudom miért, de annyi mindent futtatok rajta, mégis baromi gyors az os.
win7-nél már voltak problémák..
pedig nem is nagy cucc a gép..

terhelve

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#602) junior11


junior11
veterán

Várható a techn. preview magyar nyelven?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#603) pzstm válasza junior11 (#602) üzenetére


pzstm
titán

gondolom LP feltelepíthető ugyanúgy mint Win8 esetében....

ISO fájlból egészen biztosan nem lesz magyar

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#604) junior11 válasza pzstm (#603) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, és hogy biztosan van hozzá magyar LP meg tudná vki erősíteni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#605) pzstm válasza junior11 (#604) üzenetére


pzstm
titán

amint odakerülök megnézem, de lehet csak késő délután, addig meg biztos valaki megválaszolja Neked

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#606) junior11 válasza pzstm (#605) üzenetére


junior11
veterán

Előre is köszi. Van egy ritkán használt asztali PC-m, Win7 rendszerrel, lehet, hogy feltenném rá. Ez az insider program amúgy teljesen ingyenes? A W7 esetében 32bites rendszert használok, de a W10 esetében feltehetem a 64biteset is? Telepítéskor a W7 nem marad meg csak W10 lesz rajta vagy máshogy is meg lehet oldani? Bocsi, de ezekkel a dolgokkal nem nagyon vagyok tisztában.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#607) #25583896 válasza junior11 (#604) üzenetére


#25583896
törölt tag

Legjobb tudomásom szerint nincs magyar LP, de pár héten belül biztos elkészítik.

(#606)
Az Insider program ingyenes és természetesen mehet 64 bites W10 is, ha nem a W7-et frissíted.
A W7 mellé is feltelepíthető, hogy az megmaradjon, ez esetben kell neki egy külön partíció és majd indításkor választhatod ki, hogy melyiket indítod.

[ Szerkesztve ]

(#608) #58000384 válasza #25583896 (#607) üzenetére


#58000384
törölt tag

Kis macerával választhatja ki, mert előbb elindul a 10, majd onnan lehet kiválasztani, hogy újraindulás után a 7 töltsön be.

(#609) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Na végre feltettem külön lemezre a 10-et. Telepít, bekapcsol, telepítEK, újraindul, kékhalál. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#610) @rglaaf válasza #41133696 (#597) üzenetére


@rglaaf
veterán

csak ezt nem értem hogy még is miért ekkora probléma hogy nem 9-nek hivják, hát ki a francot érdekel hogy nevezik el

PSN:BiZzare_0 ️

(#611) Mate válasza @rglaaf (#610) üzenetére


Mate
nagyúr

Rengeteg embert.

(#612) #58000384 válasza Mate (#611) üzenetére


#58000384
törölt tag

Igen, mert így megint kijön az örök poén, a "minden páros számú Windows szar".

(#613) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok

valahogylehet állítani hogy milyen kombinációra váltson desktopot? mert ez a win+tab ez valahogy nem nyerte el a tetszésem, jobban szeretném a ctrl alt bal jobb gombokat erre a feladatra...

(#614) bepken


bepken
veterán

ezt a kis kereső ikont nem lehet valahogy eltüntetni a tálcáról? nem látom sok értelmét, pláne hogy nálam lassabban tölt be a felugró ablak, mint a start menü (nyilván utóbbi nem gyűjti az előzményeket) - így én kevésbé szeretném használni, a helyet viszont foglalja...

illetve a Task View használatára se tudtam még ráérezni. kicsit fura, hogy a másodlagos asztal alatt is ugyanaz a tálca van (ugyanazon ikonokkal), így gyakorlatilag (reflex szerűen) rányomva valamelyik tálcán lévő ikonra, folyamatosan visszalépek az elsődleges asztalra.

nem tudom, érthető e amit írok... :D

meg valami billentyű kombót adhatnának arra is, hogy az asztalok között is lehessen lépkedni, bár...lehet elég lesz az is, ha az összes asztalon lévő összes alkalmazás között lépkedek WIN+TAB segítségével :)

(mellesleg...ha az én elég gyér angol tudásommal leírom nekik ezeket, mennyire számít az használható visszajelzésnek az ő szemükben? :D )

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#615) vm93hun válasza bepken (#614) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Azt a nagyítót nem lehet eltüntetni a tálcáról és nem is fogják eltüntetni, mert oda kerül majd a Cortana.
Nem mintha pont az hiányozna a legjobban, mert még a brit akcentust sem igazán érti meg.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#616) bepken


bepken
veterán

(#615) vm93hun! ezek szerint meg kell barátkozzak vele.

na most meg elkezdett csesztetni az aktiválással... lehet, hogy mégse szereti a VHD-s módszert?

(#617) pzstm! na igen, olvastam valahol olyat, hogy letöltéskor kellett kapjak egy kulcsot. öhm...ilyen nekem nem rémlik :D szóval hol találom?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#617) pzstm válasza bepken (#616) üzenetére


pzstm
titán

de...csak most jutott el odáig, hogy újra ránézett aktivált státuszra szerintem. Add meg a kulcsot neki.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#618) worxland válasza vm93hun (#615) üzenetére


worxland
addikt

Hát azért a csávó kiejtése is öléggé messze van az Oxford English-től (pub kontra páb). Igaz, jobb, mintha Cockney-ban nyomatná.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#619) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Kb. ennyi az újdonság?: start menü, metro appok ablakban futtatása...

(#620) vm93hun válasza worxland (#618) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A leírásban ott van, hogy "Manc accent". Meg amikor a legközelebbi Tesco-t kérdezte akkor Manchesterre mutatott a térkép. Anglián belül is van egy jópár tájszólás mint itthon a "pálóc" a "szögedi" meg ami van...

Akkor még jobb is, hogy magyar verzió nincsen. :C

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#621) bepken válasza bepken (#616) üzenetére


bepken
veterán

basszus épp csak a szemem nem szúrta ki.... :)) :B

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#622) Angel2014


Angel2014
addikt

Szerintetek a leírtak alapján lehetne magyarosítani? [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#623) htc07


htc07
addikt

sziasztok!

van egy külső usb-s vinyóm, valahogy fel lehet rá rakni? kipróbálnám hogy mit tud, de a gépbe nem tudom belerakni a vinyót, a win7 meg nem akart annó felmenni usb-n.

vagy kussoljak és próbáljam ki? ;]

(#624) westcoastog válasza Angel2014 (#622) üzenetére


westcoastog
veterán

Maradi vagyok biztos, de egy kezdetleges tesztrendszert minek magyarítani?
Magyarosítani meg ezzel a háttérképpel tudod ;]
[link]

(#625) #58000384 válasza Angel2014 (#622) üzenetére


#58000384
törölt tag

Próbáld ki, bár az igen valószínű, hogy pár dolog angol marad, mert más a rendszerben. Meg ez okozhat gondokat a frissítésnél, hiszen hivatalosan nincs hu_HU nyelvű TP. Asszem ez 8.0 alatt is volt akinek gondot okozott, de ki kell próbálni.

vm93hun: WP-n nekem a Cortana kifejezetten jól megértette minden szavam, a magyar neveket is egyből megkereste a telefonkönyvben, pedig nem angol anyanyelvű vagyok :D Az már más kérdés, hogy kb. minden kérdésre rákeresett a Bingen ahelyett, hogy olyan vicces válaszokat adott volna, mint ahogy reklámozták sok helyen.

htc07: Próbáld meg, de szerintem akkor is bele fog matatni a bootba az elsődleges vinyón, szóval húzz le mindent a gépben, telepítsd USB-re, és dugd vissza, majd a boot menüből tudod indítani az USB-t kiválasztva. Vagy nem lehet, nem próbáltam :D

Az ébredésnél meg ez is vár egy jó 10 másodpercet, mielőtt bejönne az asztal... ezt 8 alatt is utáltam és nem tudok rájönni, hogy miért. 7 alatt azonnal ébred a gép.

[ Szerkesztve ]

(#626) tothjozsi96 válasza Ice&Lime (#619) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nagyjából ennyi változott.
Az asztali ablak kezelő kinézete is megváltozott.

Jaa, nincs csempe. ;]

(#627) pzstm válasza Ice&Lime (#619) üzenetére


pzstm
titán

Ja

tothjozsi96: akkor Te nem Win10 TP-t használsz...csempe van...sőt most már Start menüben, asztalon is ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#628) edari válasza vm93hun (#620) üzenetére


edari
őstag

Nagyon jó :DD :DDD

(#629) King Unique válasza htc07 (#623) üzenetére


King Unique
titán

Van rá többféle módszer, de kicsit macerásak [link], talán újabb Windows-oknál Windows To Go a legegyszerűbb, már ha az adott verzió támogatja ezt [link].

(#630) tothjozsi96 válasza pzstm (#627) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Érdekes, mert felraktam és a chamber bár sem volt benne, letöltöttem egy update-et és most már benne van, és tényleg nem volt benne.

Ja, és a csempéket se láttam.
Csak a start menüben ... :DDD

(#631) Mate válasza bepken (#614) üzenetére


Mate
nagyúr

(#632) Ice&Lime válasza pzstm (#627) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Van itt sok minden tényleg, egy átlagfelhasználónak nem nagyon van rá igénye szerintem. Úgyhogy ez ráérős lesz. Főleg, hogy a jól működő (100%-os) driverekre minimum 1 évet kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#633) Mate válasza Ice&Lime (#632) üzenetére


Mate
nagyúr

Tegyük fel, hogy te egy átlag felhasználó vagy. Milyen újítás kellene a boldogságodhoz win7-hez vagy win8-hoz képest?

(#634) tothjozsi96 válasza Mate (#631) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És ott marad a lyuk???

Mi sz*r már? :DDD

#jakos73

XP :))

[ Szerkesztve ]

(#635) hun005a


hun005a
tag

Windows 8 féle CPU feature patch nincs még?
Valaki telepítette már PAE NX támogatás nélküli processzoros gépre?

(#636) Ice&Lime válasza Mate (#633) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyenlőre 8.1-et használok, így nem sok minden.

(#637) edari válasza hun005a (#635) üzenetére


edari
őstag

Nem lehet rájuk. Mondjuk én csak virtuálba raktam fel, de nélküle nem engedte.

(#638) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#636) üzenetére


Ice&Lime
veterán

1 év mire kijön és tényleg elkezdenek rá drivereket írni, +1 év ami normálisan is működő driverek hozzá = kb. 2 év múlva ráér nekem.

(#639) =WiNTeR= válasza Ice&Lime (#638) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A driver szintje (vagy mittudomén, hogy mondják ezt) eléggé azonos a Vista, 7, 8 és a 10 esetében is. Mondjuk ez statisztikailag nem releváns, de nekem egyik újonnan megjelent Windows esetében sem volt semmiféle driver problémám mellesleg.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#640) #58000384 válasza =WiNTeR= (#639) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nekem is csak a chipset driver nem kompatibilis (minden második indításkor kékhalált adott be Win8-on is), azon kívül minden flottul megy, Win8-as driverekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#641) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

VirtualBox Guest Addition-t tudta valaki gond nélkül telepíteni?

https://www.coreinfinity.tech

(#642) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, végre sikerült szereznem egy teljesen üres lemezt, méghozzá egy WD Raptort.
Este ki is próbálom a TP-t, kíváncsi vagyok nagyon. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#643) King Unique válasza sh4d0w (#641) üzenetére


King Unique
titán

Mért nem inkább VMware-t próbálod meg, VB-re mostanában eleve sok a panasz, legalábbis Windows alatt??

(#644) vlevi válasza King Unique (#643) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem próbáltam virtualboxban, de VWare alá nekem is felment gond nélkül, a vmware tools is működik, van fullscreen, satöbbi.

(#645) King Unique válasza vlevi (#644) üzenetére


King Unique
titán

Nekem Virtualbox már egy ideje nem alternatíva....elég sok hibát produkál, főleg a legújabb verzió, de a régiekkel is volt gond. VMware szerintem stabilabb, USB-eszköz kezelése is rugalmasabb, ami nekem tesztelés céljából különösen fontos volt... :)
Win10-et ma rakom fel VHD-ba, most éppen húzom le, de, ha driver problémák lesznek, akkor marad VMware.
Mennyi RAM kell neki, elég 1 GB (mondta vki), v többet adjak?

(#646) xxSanchez válasza King Unique (#645) üzenetére


xxSanchez
őstag

1-nél azért többet adj neki, annyival elég élvezhetetlen.

Heyho.

(#647) emvy válasza King Unique (#643) üzenetére


emvy
nagyúr

Esetleg azert, mert az nem ingyenes?

while (!sleep) sheep++;

(#648) xxSanchez válasza emvy (#647) üzenetére


xxSanchez
őstag

Vmware Player ingyenes, nem?

Heyho.

(#649) #93794560 válasza emvy (#647) üzenetére


#93794560
törölt tag

Van vmware Player, az ingyenes.

(#650) emvy válasza #93794560 (#649) üzenetére


emvy
nagyúr

Ah, le voltam meg ott maradva, hogy a Playerben nem lehet VM-eket letrehozni. De mostmar lehet.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.