Hirdetés

2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1201) Warter válasza pzstm (#1189) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Persze, olvastam, azért is mondtam, hogy remélhetőleg ezen még változtatnak.

(#1202) #58000384 válasza vm93hun (#1200) üzenetére

(törölt tag)

Olyan, mint az Aero volt, csak ez lassabb, és nincs rendes eltűnés effekt. De ezen változtatnak majd, de legalább látszik, hogy ezzel is melóznak most.

Amúgy az asztalok váltásánál nem kéne animációnak lennie? Vagy csak akkor van most, ha a tálcán kattintok másik asztalon lévő alkalmazásra?

(#1203) vm93hun válasza #58000384 (#1202) üzenetére

vm93hun
(tag)

Van animáció ha asztalok között váltasz. Akkor látod, ha billentyűkombinációval váltasz közöttük (Ctrl+Win+Balra/Jobbra)

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#1204) #58000384 válasza vm93hun (#1203) üzenetére

(törölt tag)

Valóban, köszi!

(#1205) bzoley

bzoley
(PH! kedvence)

Azért hosszú távon elég idegesítő ez az új effekt. Az elmúlt öt percben elég sok kis ablakkal, panellel találkoztam, és már zavaró volt, ahogy előugráltak.

(#1206) #58000384

(törölt tag)

Úgy olvastam, hogy ha a Microsoft valamilyen rendszeralkalmazás nevébe "z" betűt tesz, akkor az azt jelenti, hogy változásra jelölt (nem meglepő módon). Ebben az új Gépházban benne van a Data Sense, de jelenleg semmit sem mér, és nem is lehet bekapcsolni. A Corners and Edges a rendes Gépházból kikerült. A charms bar meg annak ellenére, hogy a hálózati ikonnál nem jön elő, még mindig teljesen működőképes a Win+C kombinációval előhívva.
A "Microsoft.Explorer.Notification..." nevű valami a start menüből átköltözött a noti centerbe, a start menüben pedig az Action center nem működik.
A Docking Controller az mi célt szolgál? Jelenleg nem működik, egy lila semmit ad be rá.

Amúgy érdekesek ezek a dolgok, anno azon is elmélkedtem, hogy a rejtélyes "DeskBar" mi célt szolgált volna a 98-ban.

(#1207) bzoley

bzoley
(PH! kedvence)

Egy negatív változás a frissítés óta, nem tudom melyik összetevő a felelős. MPC-HC-t bezárva nem áll vissza a képfrissítés alapra(teljes képernyőről ablakra váltva igen, de ez eddig ki volt kapcsolva).

(#1208) worxland

worxland
(őstag)

Start menü: valaki át tudja rendezni? Mert nekem nem enged ikonokat ide-oda húzogatni benne, se új mappát létrehozni, hogy abba áthúzzak pár ikont.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1209) szabonagyur válasza worxland (#1208) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Csak a metro ikonokat lehet átrendezni a fő oldalon meg az all app részen is nálam is, illetve a pinnelt appokat is.

(#1210) worxland válasza szabonagyur (#1209) üzenetére

worxland
(őstag)

Ja, csak én arra gondoltam, hogy az appokat belehúzom egy külön mappába (pláne, hogy azok is megjelennek a start menüben, amelyek az adott gépen fel sincsenek telepítve - tök feleslegesen van bent a menüben egy csomó ikon).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1211) szabonagyur válasza worxland (#1210) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Egyelőre nem láttam lehetőséget erre, de nem kizárt. Amúgy szerintem várható, hogy lesz hiszen WP fronton is a következő frissítésben már lesz a csempéknek mappa.

(#1212) anorche1

anorche1
(őstag)

Megakartam dicsérni az MS -t, hogy sikerült még egy hasznos funkciót átemelni linuxból a win10 -be. Mégpedig azt, hogy ha pl. 2 böngésző ablak van egymás mellett nyitva, akkor régebbi win -ek esetében csak az aktív ablakban lehet görgetni, win10 -ben már a nem aktív ablakban is. Viszont a tegnapi frissítés ezt elb... :(( Tudom, tudom, ez egy előzetes verzió, meg még messze a végeleges, de akkor se értem miért vették ki ezt a hasznos és működő fícsőrt. Remélem hamarosan visszakerül :K

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1213) szabonagyur válasza anorche1 (#1212) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Ezt Win8.1-ben is tudja és nem csak böngésző ablaknál, pl Word dokumentum esetén is... Majd megnézem valamikor Win7nél is.

(#1214) Balathruin válasza anorche1 (#1212) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Nekem nem került ki.

(#1215) szabonagyur válasza Balathruin (#1214) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Ez szerintem kb böngésző meg betöltött oldal függő lehet, nekem is van amikor megy van amikor nem és Win8.1-ben tuti, de szerintem a Win7nél is volt már ilyen.

(#1216) Ghard

Ghard
(őstag)

Az új ablak animáció szerintem idegesítő.
AVG 2015 internet security volt fent, ami win update után beragadt, uninstall sem ment, csak a külön avg uninstaller programmal. Bitdefender még mindig nem megy fel, helyette 360 Total Security-t tettem fel, ebből van már win 10hez való változat is.[link]

(#1217) anorche1 válasza szabonagyur (#1215) üzenetére

anorche1
(őstag)

:F
Nálam eskü hogy nem volt ilyen 8.1 -en. De akkor ezek szerint valahol nálam van a hiba.

(#1218) szabonagyur válasza anorche1 (#1217) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Én alapból onnan vagyok, az a host rendszerem és megnéztem most Chrome, IE, FF, Word alatt tutira működik a dolog, Win10-et is indítottam VmWareba és megy, holnap előszedem a Win7es laptopot és megnézem rajta.

(#1219) King Unique

King Unique
(PH! félisten)

Felraktam ma én is, de annyira nem voltam elájulva tőle, ami elsőre szembetűnt, az új értesítési központ.
Ablakanimáció nem rossz, bár szerintem annyira nem is hiányzott eddig se egy ilyen és kicsit "belassult" hatást kelt...Ami nem tetszik, h a hálózati kapcsolatok ikont megnyitva, nem a 8.1-en is megszokott és a 7-eshez is némileg hasonló menü/ chamrs sáv jön elő, hanem egyből a gépházba dob állítgatni a netet....nekem ez kicsit túlzás, bőven jó volt a régi megoldás.

(#1216) Ghard: kényes dolog nagyon ezeknél a béta OS-eknél az AV kérdése....ugye Defender egy kalap sz@r és szívesen feltenne az ember vmi jobbat. DE, én pont ma szívtam egy nagyot Avast 2015-el....miután felment, elkezdett szinte minden létező rendszerfolyamatot fenyegetésként azonosítani és blokkolt mindent, olyan téren, h leállítani sem tudtam Start menüből a rendszert... :W Tehát újra kellett raknom, majd holnap megy fe még1x a 9860...
Ezek a kínai AV-k talán jobbak ilyen téren, Baidu 2015 is ment rajta aránylag jól, bár 2-3 fura riasztása volt annak is... Qihoo 360 ez tuti kompatibilis vele :F

(#1220) anorche1 válasza King Unique (#1219) üzenetére

anorche1
(őstag)

Én az új 8-as eset smart securityt használom, tökéletesen megy.

(#1221) Ghard válasza King Unique (#1219) üzenetére

Ghard
(őstag)

Update előttig az AVG is jó volt.
Qihoo 360 eddig jól működik, ugye ez a verzió kell: (nagy download gomb alatt)
Download Technical Preview Version(For Windows 10 only)
És ahogy nézem AV-Testen, nem is rossz. Bár kínai ingyenes cucc, ezért fenntartásokkal kell kezelni, ahogy a win 10et is még :) De más virusirtót eddig nem láttam direkt win 10hez.

[ Szerkesztve ]

(#1222) premete

premete
(PH! nagyúr)

Van akinek a mobile broadband működik windows 10 preview-k alatt?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1223) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

akit zavarnak az animaciok, innen kell kivenni a ket pipat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1224) MoP_FX 57 válasza Воланд (#1223) üzenetére

MoP_FX 57
(őstag)

Ez a fekete, kontraszttalan fejléc az aktív ablakon valami új találmány a 9860-ban, vagy te állítottál el valamit?

(#1225) Воланд válasza MoP_FX 57 (#1224) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

nem, ez win8 ota ilyen sajnos, ezekkel a beallitasokkal. :(

szerk.: jah, meg a color intensity is fel van huzva teljesen.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1226) pzstm válasza Воланд (#1223) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Live Tile megmarad? Mintha olyat olvastam volna hogy ezzel azt is kikapcsolod...

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1227) Воланд válasza pzstm (#1226) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

passzolom, en nem kapcsoltam ki. de talan ha az elso opcional bent marad a pipa, akkor megmarad.

(#1228) szabonagyur

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Minden nap ezt hozza be, mitől lehet?

(#1229) cattus

cattus
(PH! addikt)

Üdv.!

Gonoltam én is kipróbálom ezt a próbaverziót (VirtualBox-ban), de sajnos az indítást követően mindig ezt az üzenetet kapom. Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi gépemmel nem is tudom használni a preview-t?

Do the thing!

(#1230) CharlieDrop válasza cattus (#1229) üzenetére

CharlieDrop
(PH! kedvence)

ha nem 64 bites a procid, akkor nem

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1231) cattus válasza CharlieDrop (#1230) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

Ez felettébb furcsa, mivel 64 bit-es. Meg az MS honlapján is írva van, hogy ha 8.1 megy a gépen, akkor az 10-essel se kéne, hogy gond legyen.

Do the thing!

(#1232) Balathruin válasza cattus (#1231) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

PAE/NX engedélyezve? 2D és 3D gyorsítás?

(#1233) cattus válasza Balathruin (#1232) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

Bocsi, hogy láma vagyok, de ezeket hol tudnám ellenőrizni?

Do the thing!

(#1234) King Unique válasza anorche1 (#1220) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Mármint, a legújabb 9860-on :F

(#1221) Ghard: szerintem az új build kavart be, mert nálam is ekkor kezdett meghülyülni, a szintén kínai Baidu AV...9841-en semmi gond nem volt. Qihoo tippet köszönöm! :R 9860-on is stabil?

(#1233) cattus: azért ennyire ne legyél, mert akkor egyáltalán hogyan telepítetted VB-ben?? Konfigurálás ---> Rendszer / Képernyő részekben megtalálod az említett opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#1235) Ghard válasza King Unique (#1234) üzenetére

Ghard
(őstag)

Eddig semmi gond vele 9860on.

(#1236) szabonagyur válasza cattus (#1233) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

VB-nél milyen beállítással hoztad létre a felületet? Valamilyen rendszert be kell ott is állítani. És ugye ott is Win8.1 X64et kell beállítani, erre figyelni kell, nekem valamelyik nap a VB csak a 32bites rendszereket ajánlotta fel így maradt a vmware.

(#1237) szallasi007 válasza szabonagyur (#1236) üzenetére

szallasi007
(őstag)

64 bitest csak akkor engedi ha BIOSban engedelyezed a virtualizaciot amíg az nincs addig csak 32bites módban enged a vbox os-t telepíteni.

(#1238) cattus válasza szabonagyur (#1236) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

Ez alapján csináltam mindent.

PAE/NX engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#1239) szabonagyur válasza szallasi007 (#1237) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nekem az alapból engedve volt, illetve a VmWare-t használom régóta, ott több 64 bites rendsezrem is van. Mellé lett felrakva a Vbox és kiírta, hogy csak 32bitest rakhatok fel.

@(#1238) cattus: értem, hogy az alapján, de amikor létrehozod a lemezt és először indul meg kell adni az ISO-t asszem majd a rendszert, hogy milyen OS-t telepítesz, ott mit ír ki? Kiválasztod, hogy Windows8.1 és mit ír utána? 32bit vagy 64?

(#1240) cattus válasza szabonagyur (#1239) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

32bit-et ír ki.

Do the thing!

(#1241) szabonagyur válasza cattus (#1240) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Akkor itt a hiba, ezért nem fog települni, próbálj meg régebbi virtuális boxot vagy vmware playert, ez is ingyenes és nem ennyire kényes szerintem.

(#1242) cattus válasza szabonagyur (#1241) üzenetére

cattus
(PH! addikt)

VmWare-rel sikerült, csak ki kellett hozzá kapcsolni a HyperV-t. :R

Do the thing!

(#1243) Ger_man

Ger_man
(senior tag)

Sziasztok!

Ma felraktam a Win10-et, de nem nagy az öröm, mert nem látom az egyik partícióm a HDD-n.

A win egy SSD-n van. A gépben van még egy 1T-s HDD, amin van 3 partíció, abból most 2-t lát. Miért? Ez korlátozás vagy valami baj van? :U

Köszönöm a válaszokat!

(#1244) szabonagyur válasza Ger_man (#1243) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Lemezkezelő megnyit és meghajtóbetűjel hozzáad.

(#1245) pzstm válasza Ger_man (#1243) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Disk managementben látod a partíciót?

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1246) Ger_man válasza szabonagyur (#1244) üzenetére

Ger_man
(senior tag)

Képet tudsz küldeni, vagy angolul letudod írni mit keressek, és hol :D Win7-ről váltottam :D :R

(#1247) kispx válasza Ger_man (#1246) üzenetére

kispx
(PH! kedvence)

Vezérlőpult/Administrative Tools/Computer Management

Win7-en is itt volt :)

[ Szerkesztve ]

(#1248) Ger_man válasza kispx (#1247) üzenetére

Ger_man
(senior tag)

:DDD

Sikerült! Köszönöm!
Ilyenem még nem volt win7 :))

(#1249) vlevi

vlevi
(PH! nagyúr)

Gyári, modern UI levelező úgylátom továbbra sem tudja mindíg hivatkozásként mutatni (és kezelni) a hivatkozásokat. Van sok link, amit hivatkozásként mutat, de van néhány, amit csak normál szövegként, és nem látok közöttük különbséget.

Ja, igen, és megintnemmegy a powergomb :W Úgylátszik, az csak egy egyszer, megismételhetetlen eset volt, hogy a 9860 telepítése után egyszer leállt powergombbal. :F

(#1250) pzstm

pzstm
(Topikgazda)

Csőd szélén a Microsoft

Úgy fest lehet ki sem adják gondolom a Windows 10-et ezek után... :O ;] :P

Jövőre Linux éve

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.