Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igen. Ezzel szívtam jó nagyot én is. Mivel nekem előfizetésem is van a Google-nél, nem engedte eltávolítani a régi kártyát, de újra hozzáadni sem lehetett, mert ugye, már van... Ezért előbb hozzá kellett adnom a PayPal-t mint alternatív fizetési mód egy bármelyik másik szolgáltatásukban, majd eltávolítani a régi kártyát, majd aktiválni az új fizikai kártyát, majd aztán hozzáadni. Emlékszem, pokoli migrénem is volt aznap. Nem voltam boldog.

PayPalnál meg átírtam a dátumot és megy. :DDD

(#2) Csorbi


Csorbi
addikt

Nem törölni kellett volna a kártyát, hanem updatelni az adatokat, ez alapján: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) pusszycat válasza eldiablo (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van 3 bankkártyám különböző bankoknál. Egy másik bank kártyáját be tudtam rakni már fizettem is vele. Csak én úgy szeretném ahogy eddig volt. Meg idegesít ha valami nem működik miközben kellene, h működjön. Voltam a google accontomban és kitöröltem a kártyát. Ha újraírásom akkor megint jön .h próbáljam meg később, vagy más kártyával.
Egy másik telefonommal meg felmegy csak ezzel nem akar. Nincs itt a M.A. egy hacker? :DDD

(#2) Csorbi - Erről nem tudtam. Lehet most nem fájna a fejem.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) UnA válasza Csorbi (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Ettől függetlenül még mindig egy gagyi, ha nem képes kezelni :P Ha ez ismert probléma, akkor legalább az app segíthetne téged, hogy milyen módon legyen egy új kártya beillesztve.

De nem is bíznám sohasem a fizetést a mobilra.

(#5) pusszycat válasza UnA (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig biztonságosabb mint a fizikai kártya. Azt ellophatják, elszórhatod, vagy csak lekamerázzák. A telefont ellopják akkor sem fognak vele fizetni. Kézpénzzel meg már csak nagymama fizet. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) Csorbi válasza UnA (#4) üzenetére


Csorbi
addikt

Amennyiben nem új kártyáról van szó (jellemzően a lejáró dátumú kártyák helyett küldött, bár fizikailag új, de változatlan(!) kártyaszámú kártya nem minősül "új - másik" kártyának!) akkor csak és kizárólag ez a helyes megoldás és lépés, amit fentebb linkeltem.

Tehát, ha lejáró kártya helyett kapsz egy másikat, azt módosítani kell, mivel ugyanaz a kártya, csak új lejárati dátummal és esetleg CVC kóddal, de a kártyaszám marad ugyanaz.

Ha egy új (második, harmadik, tizedik, stb.) kártyát szeretnél felvenni akkor azt egyszerűen hozzá kell adni.

Ha pedig megszűnt egy kártyád végleg, azt törölni kell.

Ez ennyire egyszerű, ez a három lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#7) mbalint987


mbalint987
aktív tag

(#6) Csorbi:

Ilyen amúgy van, hogy ugyanazzal a kártyaszámmal küldenek új kártyát csak másik lejárati dáummal? Én eddig mindig új kártyaszámot kaptam... :F

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#8) pusszycat válasza mbalint987 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van hát. Nekem mindig csak a dátum és a cvc kód változik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Csorbi válasza mbalint987 (#7) üzenetére


Csorbi
addikt

Hogyne lenne. Ne a Revolut/Wise/Curve-öt vedd alapul, hanem pl. a hazai kereskedelmi bankokat.

(#10) Hieronymus válasza pusszycat (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem csak a dátum.
Egy hete kaptam újat, megnéztem a kedvedért. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) pusszycat válasza Hieronymus (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Telefonban cserélted?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) hapakj


hapakj
aktív tag

Úristem. Az Apple Pay csak működik :D Megkaptam az új kártyám, semmit se kellett csinálni és már benn is volt :D

(#13) pusszycat válasza hapakj (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az hülye biztos. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) razorbenke92 válasza Csorbi (#9) üzenetére

Nem biztos, hogy a fintech cégeket vette alapul. 18 év alatt az OTP-nél egyszer sem kaptam azonos számú kártyát, sem HUF, sem deviza számlához tartozóból. Én is meglepődtem, mikor erről hallottam először.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15) Kbali válasza mbalint987 (#7) üzenetére


Kbali
nagyúr

Teljesség igénye nélkül: CIB, K&H, ERSTE itthon.

(#16) Hieronymus válasza pusszycat (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem. Debit kártya és nem támogatja a bank a Google szolgáltatást.
A kredit kártyával használom. De csak törölni vagy felvenni lehet a kártyát. Elméletileg a lejárati időt lehetne módosítani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Csorbi válasza razorbenke92 (#14) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor fordulhat elő még ilyen, amikor időközben módosul a banki szolgáltatáshoz tartozó bankkártya típusa vagy kibocsátója (pl. Maestro->MasterCard->VISA, és dombornyomott/nem dombornyomott) és az új kártya már a módosított.

(#18) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

droid xdddd

V6

(#19) Oldman2 válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy hete kaptam újat, a kártya szám első 8 jegye ua. a többi változott.

Megnéztem a kedvedért. :D

(#20) Hieronymus válasza Oldman2 (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gondolom magyar bank. :DDD
Az IBAN-ra sem tért át Magyarország. Nehogy már egyszerű legyen a külföldre utalás vagy pénz onnan pénzfogadás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Csorbi válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Csorbi
addikt

Az IBAN-ra sem tért át Magyarország.

What? :D Biztos ezt akartad írni?

(#22) pusszycat válasza Hieronymus (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért, te hol verted fel a sátrad? :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) UnA válasza Hieronymus (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Izé... mikor 10+ éve dolgoztam egy banknak, már akkor volt IBAN szám ;)

(#24) Hieronymus válasza UnA (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Használják ma Magyarországon a mindennapi éltben?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Csorbi válasza Hieronymus (#24) üzenetére


Csorbi
addikt

Külföldre/ról utaláskor mégis mi a búbánatot használjanak? :F

(#26) Hieronymus válasza Csorbi (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Használják a mindennapi életben?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Zsolt,72 válasza Hieronymus (#24) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A valóság (szemben az állításoddal) viszont az, hogy hazánk is bevezette, párhuzamosan az EU-ban történő bevezetéssel.

Igen, használják a mindennapok során.

Részletek itt: [link] .

 iPhone 15

(#28) Csorbi válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Csorbi
addikt

Akiknek van dolguk napi szinten külföldre utalni, vagy onnan utalást fogadni, az használja. Cégek, vállalkozók, államigazgatási szervek, adott esetben a világ több pontján élő családtagok egymás közt, stb.

Tényleg nehéz ezt elképzelni? :F Ez valami tiltott/drága/mittudomén milyen úri huncutság, hogy ha már nem mindennap használják, akkor olyan mintha nem is lenne? ;]

Az eredeti felvetésed ráadásul az volt, hogy MÉG erre sem tértünk át. Pedig már régesrég van egy IBAN számlaszám kb. minden számlaszám mögött is.

[ Szerkesztve ]

(#29) UnA válasza Hieronymus (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

A netbank felület automatikusan mutatja az IBAN számot az utalás esetén, de természetesen helyi utalás esetén nem szoktam ezzel bohóckodni. ;)

(#30) Hieronymus válasza UnA (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor az volt idióta, akinek pénzt kellett utalnom.
Nem tudta megadni az ibant. Találtam egy IBAN kalkulátort, amivel a számlaszámból és a bank nevéből képezni lehetett az azonosítót.

Sorry.
Felénk csak a teljes azonosítóval lehet utalni. A bevezetésekor a "Rettegett IBÁN" volt a fedőneve.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) hapakj válasza pusszycat (#13) üzenetére


hapakj
aktív tag

igen :D imádom is. 1000 millió jobb dolgom van, hogy mint hogy ilyenekkel szarakodjak :D

(#32) pusszycat válasza hapakj (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

én szeretem a kihívásokat, megküzdeni a problémákkal és ha sikerül megoldani akkor jól érzed majd magad... :P

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) csibe1 válasza pusszycat (#5) üzenetére


csibe1
addikt

"Kézpénzzel meg már csak nagymama fizet. :)"

Tényleg?! :W
Meg ott ahol csak készpénzt fogadnak el, még akkor is ha fejen állsz.
Mondj még pár ilyen okos dolgot :W

Esetleg pesti vagy? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34) csibe1 válasza mbalint987 (#7) üzenetére


csibe1
addikt

Biztos nagyon biztonságos dolog az azonos kártyaszám. Gratulálok. :C

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#35) Zsolt,72 válasza mbalint987 (#7) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ilyen amúgy van, hogy ugyanazzal a kártyaszámmal küldenek új kártyát csak másik lejárati dáummal?

Nem, ilyen nincsen.

A kártya száma lehet azonos, de a lejárat időpontja és a CVC kód változik a csere során.

 iPhone 15

(#36) pusszycat válasza Zsolt,72 (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt meg tudom erősíteni. Két kártyát is cseréltem az utóbbi 2 hónapban. Futárral küldte ki a bank. Úgy nézet ki a boríték mint amit gőz fölött tartottak. Legközelebb inkább személyesen veszem át. Egy kicsit gyanakvó vagyok na. :D

#34 csibe1

Nem vagyok pesti, vagy akcentusom van? :DDD

Olyan lepukkant helyre be sem megyek ahol nem lehet kártyával fizetni.

Eddig csak egy fizetős wc-vel szívtam meg. :DDD

Olyan szánalmas amikor készpénzzel fizetnek, csörgetik az aprót, számolgatják a visszajárót... :DDD (kb. mint a középkorban :O )

Piacra meg nem járok.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) Csorbi válasza Zsolt,72 (#35) üzenetére


Csorbi
addikt

Tehát leírtad, hogy de, van :D
Nem azt kérdezte, hogy CSAK A lejárati dátum a más-e.
(A CVC-re nem tért ki, mert az tök evidens, hogy az minden új kártyánál másik, és az nem a kártyaszám "része")

(#38) Zsolt,72 válasza Csorbi (#37) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Csűrheted-csavarhatod a szavakat, tetszésed szerint, ám ez nem változtat azon, hogy mi olvasható az általam megválaszolt hozzászólásban.

Evidens (?), hogy annak ellenére sikerült terelned a témát, hogy az ilyen félremagyarázások elkerülését megelőzendő, dőlt betűkkel idéztem a posztból…

 iPhone 15

(#39) Zsolt,72 válasza pusszycat (#36) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen, ezt a megoldást első ízben a két évvel ezelőtti csere során figyeltem meg. :)

hapakj topiktárshoz hasonlóan, szintén Apple Pay alatt alkalmazva, automatikus volt az adatváltozás. Ahogy írtad is neki válaszul, ez tényleg “hülyebiztos”. :D

 iPhone 15

(#40) Csorbi válasza Zsolt,72 (#38) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát téged meg ki bántott? :F Kicsit túllendültél ezen a dolgon úgy látom, nagyon túltoltad az önvédekezős támadást. :K

(#41) csibe1 válasza pusszycat (#36) üzenetére


csibe1
addikt

Jaaj, a középkor; meg csak kártyás helyre megyek be... pfff :O
Vidékre akkor ne menjél, hátha ott fognak zálogba; bár ezzel a stílussal lehet mást csinálnak veled :D
Jó az a befőttesüveg, csak ne húzd ki belőle a fejed, mert hátha sokkot kapsz. ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#42) pusszycat válasza csibe1 (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak arra tudok gondolni, h öregebb vagy mint én, és vagy régi módi. Vidéken nem járok, nincs dolgom arra. A pénzt már meg sem szeretem fogni pfff fertőző, wc. szagú. A másik meg valahogy ha kártyával izé telefonnal vásárolok, nem sajnálom úgy a pénzt mintha fizikailag megválnék tőle.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) csibe1 válasza pusszycat (#42) üzenetére


csibe1
addikt

Lehet, hogy öregebb vagyok, fene tudja. :)
Ahogy mondani szokták, vén vagyok, mint a posta út... :DDD
Nem vagyok totál régi módi, de szeretek felkészülni a váratlan dolgokra, hiába tűnik maradinak a készpénz használata.
Használom a kártyás fizetést, párszor telefonnal is fizettem, de van mobilalkalmazás a telefonon ha módosítani kell a limitet. ;)
Viszont mindig van nálam 10-20 ezer ha nem működne a kártyás fizetés.
Nem szeretek arra várni fél órát, hogy megint legyen kapcsolat; tökmindegy milyen okból.
Akkor inkább fizetek készpénzben, és már megyek is. ;)

Te amúgy mit teszel ha éppen valamiért nem tudsz kártyával fizetni?
(beállsz mosogatni az étteremben? ;] :DD )

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#44) pusszycat válasza csibe1 (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt, h a Lidl-be nem ment a leolvasó, egyik sem, ki volt írva, h nem lehet fizetni kártyával, azt hittem viccelnek, beálltam a sorba, mondja a nő, h nem lehet, mondtam neki, h most akkor mit csináljak mert 10 éve nem hordok magamnál készpénzt. Fogtam magam és ott hagytam az ő problémájuk, vigyék vissza amit vettem. Ennyi volt. Meg most mikor lejárt a kártyám de nem cseréltem a telefonban. Ma is kitöröltem a google account-ban a kártyát bementem a george app-ba és onnan próbáltam aktiválni a g pay-t de nem akarja. Nem igaz, h nem tudom megoldani, még ilyen sosem volt. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) Csorbi válasza pusszycat (#44) üzenetére


Csorbi
addikt

A google accountban hol? Mert ott van egy külön fizetési módok opció is (https://payments.google.com/gp/w/home/paymentmethods), de maga a Google Wallet (Pay) teljesen más - zárjuk ki tutira a paymentset. A Wallet-ben mit látsz, illetve ha nincs ott a kártya, és megpróbálod felvenni, akkor mi a pontos hibaüzenet? (Ez a "Próbáljam máskor valami wrong." - ez nem túl pontos :D )
Ezenkívül még egy telefon restartot is megpróbálnék, arról sincs infó, hogy volt-e :K

(#46) pusszycat válasza Csorbi (#45) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt irja ki mikor a bankhoz kapcsolódik (kellene sms-t kapjak egy kóddal na ez nem jön helyette ez) Can`t add card right now. Please try again later. You can also try adding a different card.

Ha meg többször próbálom egy nap, kiír valami hülye szám kódot és csak másnap megy megint.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#47) Csorbi válasza pusszycat (#46) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát az általad leírt, és képként bemásolt hibaüzenet azért nagyon nem ugyanaz :D

Ezeket végigpróbáltad? [link]
Gyanús lesz nekem valami security lock vagy nfc beállítás.

(#48) pusszycat válasza pusszycat (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt restart persze. Meg wallet törlés. És más telefonomra elsőre rámegy. Csak én ezt akarom használni a Xiaomi 11 Lite 5G-met. :U

Ja a második hibaüzenet akkor jön mikor az első hibaüzenetre adok egy cancel-t alól lent.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#49) UnA válasza pusszycat (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Esetleg teljes reset a mobilon?

(#50) pusszycat válasza UnA (#49) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondoltam rá, csak nem szeretek újra belakni mindent. Mert ha más mobilon megy akkor csak a teloval van a gebasz. Viszont más bankkártyát, más banktól simán elfogadott.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.