Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) mekker válasza bzoley (#1500) üzenetére


mekker
őstag

Hát ha nyomsz egy restartot BIOSban, ott át lehet rakni integráltra húzogatás nélkül.
Vagy esetleg még driverben, meg a Win felbontásbeállításnál lehet ügyeskedni, hogy honnan adja a képet (talán).
[link]
Nekem kiad egy második virtuális monitort, ha a detectre megyek, szerintem itt lehet valamit variálni (Samsung TV+Nv kártya) Sajna egy HDMI kábelem van csak úgyhogy nem tudok próbálkozni, hogy mi működhet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1502) szabonagyur válasza bzoley (#1500) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na szóval a BIOS-ban először ezt állítsd be ha még nincsen:
1. [link]
2.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1503) bzoley válasza szabonagyur (#1502) üzenetére


bzoley
veterán

Alapból így volt beállítva. Annyit változtattam, hogy az IGP-t állítottam be elsődlegesnek, bár sok jelentősége nincs.
Sajnos a tévét átkapcsolva csak kiterjesztett asztal fogad, nem tükrözve van. Így bármit indítok el, előbb át kell húzni a másikra, utána válthatok forrást. Ez még az elsődleges beállítás előtt is így volt, ez nem szól bele.
Szóval ott önállóan nem tudok programot indítani, mert az 1. képernyőn jelenik meg. Ez később teljes képernyős programnál(játéknál) gond lehet, azt nem lehet csak úgy huzigálni. De még kipróbálom a PDVD-t, látom-e a különbséget.

(#1504) szabonagyur válasza bzoley (#1503) üzenetére


szabonagyur
félisten

De miért nem klónozott asztalt állítasz be akkor?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1505) bzoley válasza szabonagyur (#1504) üzenetére


bzoley
veterán

Nem láttam ilyen lehetőséget, csak extend, only 1, only 2. Amúgy mindegy, mert a PDVD egyből panaszkodott, hogy két monitort észlelt, ami nem javasolt, és az nvidia panelről is eltűnt a stereo beállítás rész. Nem lesz ez így jó.

(#1506) szabonagyur válasza bzoley (#1505) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig ott van a másolás

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1507) bzoley válasza szabonagyur (#1506) üzenetére


bzoley
veterán

És hol? A kiterjesztés az kiterjesztés. Only 1-nél pedig nincs kép a másik hdmi-n. Driverekben pedig nem lehet multiple diplay-t állítgatni, mert mindegyik egy kijelzőt érzékel.
Egy vga-nál, és két kijelzőnél működne a klónozás.

[ Szerkesztve ]

(#1508) szabonagyur válasza bzoley (#1507) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bocs, hülye voltam rosszat raktam be.. Megnyomod a Windows +P gombot és oldalt ami feljön lesz kettőzés lehetőség is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1509) bzoley válasza szabonagyur (#1508) üzenetére


bzoley
veterán

Valóban így már az alábbi menüben is megjelenik beállítva, plusz egy harmadik? kijelző. Viszont hdmi-t váltva nincs jel. Ez is zsákutca. Nincs mese, szerezni kell egy normális vga-t, csak milyet. NV-t preferálom, de ha mindegyikkel ez a gond van, legalább is ebben a konfigban, az probléma. Ki kéne próbálni egyet-egyet.

[ Szerkesztve ]

(#1510) szabonagyur válasza bzoley (#1509) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát igen más nem marad sajna akkor :/ De tuti nem lehet az nvidia-t beállítani? Elég gáz akkor ez a része

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1511) bzoley válasza szabonagyur (#1510) üzenetére


bzoley
veterán

Eddig nem sikerült beállítani. A netet már szarrá túrtam, a legtöbb, amit láttam, az, hogy segédprogrammal minden bekapcskor beállítást kell módosíttatni. Csak filmindításkor a képfrissítés is változik, azzal is nullázódik minden, úgyhogy ez nem sokat ér. Ez több típusnál, és talán Vista-tól jelen van, több helyen összefutottam vele. Érdekes, hogy a színbeállításokhoz hozzá sem nyúltam, gyárin kéne lennie, mégis sokkal világosabb, fakóbb. Ha egy csúszkát megfogok, és megmozdítom, egyből beáll, tehát változtatni sem kell rajta, csak megmozgatni.
A 3d-s mozizással kapcsolatban nem találtam semmit. A kép szép, éles, nem szellemképes, mégsem tudok ráfókuszálni egy szereplőre sem, csak állóképnél, pár perc után már szédülök. Valahol a perspektíva beállításokkal lehet gond, nem tudom. IGP-vel tegnap végignéztük zsinórba az így neveld a sárkányodat 1-2-t, és még csak kicsit sem volt fárasztó. Úgyhogy nem tudom, hogy csak ebben a konfigban nem működik valami, vagy a vga rossz, szerintem sosem fog kiderülni. Talán kérek kölcsön egy egész konfigot csereberélni a vga-kat.

(#1512) szabonagyur válasza bzoley (#1511) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt akkor sajna csak így lehet megoldani akkor, hogy a hardvert kitapasztalni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1513) bzoley válasza szabonagyur (#1512) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy sok hét kísérletezés után részeredményeim vannak. A Cyberlink fórumon említette valaki, hogy az xy verziós nv driver óta megjelentek még mindig rosszak(akadozik a lejátszás?) Próbaképp felraktam az említett verziót, elég régi, márciusi(nyáron cseréltem tévét). Voltak kezdeti furcsaságok, érthetetlen dolgok, mint ahogy azt sem tudom, mitől múltak el, de az utolsó próba egész jól sikerült, nem folyt ki a szemem. Ha így marad, nem kell kábelt dugdosni. Már csak a színbeállítások elmászkálásának okára kéne rájönni, mert így mindenféle filmnézésnél(2d, 3d) vissza kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1514) szabonagyur válasza bzoley (#1513) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor lehet a driverek variálása segíthet, nem egyszerű sajna... AMD drivekkel én is szoktam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1515) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hello!

Valaki elmondaná az értesítési központ működését? Csak az áruházból leszedett Appoknak a dolgait jelzi ki (mail, skype stb.) vagy a rendes programokét is, mint outlook, vagy asztali skype?

(#1516) pzstm válasza Vadászmenyét (#1515) üzenetére


pzstm
titán

azokét, amelyek képesek toast notifot küldeni és engedélyezve is van ez.

Search & apps notificationsben tudod ezt ellenőrizni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1517) Vadászmenyét válasza pzstm (#1516) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Értem, köszönöm.

(#1518) mekker


mekker
őstag

Torrent letöltés, programok frissítése, autorunos üzenet stb.
Nagy dobra verték a szakportálok, de egyelőre nagyon béta és nagyon haszontalan. (ja és indokolatlan elfoglalja a kijelző harmadát, ha megnyitom)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1519) pzstm válasza mekker (#1518) üzenetére


pzstm
titán

Ezekkel mi van?? Vagy mi nem megy? Nem teljesen ertem kommentedet. Autoronos uzenet alatt mit értesz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1520) kleinguru válasza pzstm (#1519) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem kimondott neked válasz, csak a témához kapcsolódik.

Szerintem lehetne a jobb felső sarokba téve a dolog (tudom nehéz volna szépen integrálni oda), de már így is annyi infó van a tálcán, hogy a jelenlegi helye csak még 1-et hozzáad (Dunára vizet tipikus este).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1521) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hello!

Ugye felraktam a 360 TS-t. Majd leszedtem, hogy miért az most lényegtelen. Miért nem tudom ismét bekapcsolni a win defendert? A bekapcsolás lehetőségre kattintva semmi sem történik. Restart sem segít. Valamint szeretném megkérdezni, hogy az értesítések megjelenési ideje valahogy módosítható? Most nem az értesítési központra gondolok, hanem az a téglalap, ami megjelenik új e-mailnél,üzenetnél stb.

(#1522) pzstm válasza kleinguru (#1520) üzenetére


pzstm
titán

mi van? mi lehetne jobb felül? :U :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1523) kleinguru válasza pzstm (#1522) üzenetére


kleinguru
addikt

A notificationök gyűjtő helye :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1524) pzstm válasza kleinguru (#1523) üzenetére


pzstm
titán

jaaaaaa..

háááát...nem tűnik annyira jónak nekem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1525) vlevi válasza kleinguru (#1520) üzenetére


vlevi
nagyúr

Desktopon mindíg is ott voltak az értesítések, szerintem jó, ha marad a régi helyén, a jobbalsó sarokban. Telefonon más a helyzet, mert ott van éretsítő sáv.
Már csak az a zavaró, hogy néha feldobja a jobbfelsőbe a "pupup" ablakot, ami aztán bekerül a jobbalsó sarokban az összes értesítést gyűjtő részbe, néha viszont nem dobja fel, csak "gyűjti". Ilyen pl. akár a rendszerszintű, USB meghajtó eltávolítása üzenet is.
Apropó, ezzel kapcsolatban vettem észre azt, hogy, ha több USB-s eszköz van a gépre dugva, pl. egy pendrive és egy külső HDD, akkor ezeket nem lehet egymásután eltávolítani, csak az egyiket. Az eltávolító ikonra kattintva felkínálja, hogy melyiket akarom eltávolíteni, akkor ppl. a pendriveot eltávolítom, de a másdoik eszközre már hiába bökdösök, nem jön fel az eltávolítható eszközöket mutató ablak. Pedig az ikonja ott van.

(#1526) kleinguru válasza vlevi (#1525) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos, mondjuk ami ott fenn megjelenik értesítés, az nagyon tetszik ("pop-up") :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1527) King Unique válasza vlevi (#1525) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt az USB leválasztás dolgot kicsit vitatnám... :)
Azt én is tapasztaltam, h nem mindig jelenik meg jobb felső sarokban a piros értesítés, de azt is, h "eszközfüggő" is némileg.
Van egy Maxell pendrove-on, annál pl. nem jeleníti meg, de ha beteszem a másik Transcend-et, annál már igen. Továbbá leválasztás az működik mind2-nél megfelelően és notification centerben is mindig megjeleníti az eltávolítási üzenetet.
Valamint, ha egyszerre több USB-s eszköz van rádugva - pl. Transcend pendrive és My Passport külső vinyó - nálam, pendrive után, a külső vinyót is megfelelően, mind2 helyen, mind2-nél megjelenítve az értesítéseket választotta le.
Tehát érdekes a dolog... :F De ezt csak 9860-as buildnál tapasztalni, 9841-esnél nem.

[ Szerkesztve ]

(#1528) mekker válasza pzstm (#1519) üzenetére


mekker
őstag

Ezekre jó még a notification center, csak néhány példát mondtam..

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1529) pzstm válasza mekker (#1528) üzenetére


pzstm
titán

torrent letöltést tuti jelez, modern app automatikusan frissül, azt is jelzi, desktop appot is tud kijelezni amint frissíti a készítője ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1530) kleinguru


kleinguru
addikt

Használ valaki itunes-t ezen az OS-en :F

Képtelen a telefonom csatlakozni hozzá... JB sem megy, mert valami dll hiányzik neki az itunes mappából:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1531) Ziog válasza kleinguru (#1530) üzenetére


Ziog
aktív tag

Én használok, nekem nem volt semmi gondom vele. Mondjuk a JB-et nem próbáltam, nem érint. iPad Air és iPhone 4s is remekül megy vele.

Másnak is előjött olyan problémája, hogy úgy random megnyílik mondjuk a Store vagy más natív app? Nekem még az időjárás szokott néha.

(#1532) kleinguru válasza Ziog (#1531) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor megérett a rendszer egy újratelepítésre. Direktben tudom telepíteni az új buildet :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1533) Ziog válasza kleinguru (#1532) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nekem 12.0.1.26-os verziója van az iTunesból.

Lehet egy újratelepítése megoldja és nem kell az egész rendszert zargatni miatta.

(#1534) Milestone2 válasza kleinguru (#1532) üzenetére


Milestone2
nagyúr

9860.iso nemrég linkelve lett. Az gond nélkül telepíthető.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1535) kleinguru válasza Milestone2 (#1534) üzenetére


kleinguru
addikt

Már nem él a link, de csinálok saját iso-t, köszi:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1536) #40553216 válasza mekker (#1485) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezzel a $Windows.~BT törléssel sikerült nálam is. Köszi.

Az továbbra is bosszantó, hogy egy igen kicsi frissítés (most nyomtam rá, 8,1 MB-nyi letöltés volt) telepítése a leállításkori szüttyögéssel együtt legalább 6 perc. (És nem, csak emiatt nem veszek SSD-t, akármennyire is olcsó.)

(#1537) _Csaba_ válasza kleinguru (#1530) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Fel kell telepíteni a QuickTime-ot szerintem.

(#1538) kleinguru válasza _Csaba_ (#1537) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, megoldottam. Csináltam a 60-as buildből iso-t és clean installt csináltam. Minden (kop-kop) működik rendesen. Köszönöm:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1539) _Csaba_ válasza kleinguru (#1538) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Akkor jó.
Lehet én is elkezdek átállni a Win10-re. Stabil a rendszer?

(#1540) kleinguru válasza _Csaba_ (#1539) üzenetére


kleinguru
addikt

Részemről teljesen.

Mindig megfogadom, hogy élesben nem próbálok ki félkész dolgokat, most is a munkától vette el az időt az újratelepítés. Ha nem élesben használom, akkor nem is használom valójában, tehát nehéz kipróbálni.

Az volt a baja, hogy a szofveres raidem állandóan szétesett és eltűntek a partíciók (frissítés után). Újraindít, darabig ment, aztán megint. Ezért tettem újra a rendszert.

Alcohol120% nem működik rajta (sajnos), de amit használok minden nap, azok ettől eltekintve teljesen jól működnek.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1541) _Csaba_ válasza kleinguru (#1540) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na majd akkor én is otthon kipróbálom milyen gyors és mik az újítások.

(#1542) Milestone2 válasza _Csaba_ (#1539) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ugye minden relatív...
Egy PC gurunak bizonyos, hogy tele van hibával, hiányossággal.
Nálam az a mérce, hogy a drága feleségem és nagylányom mennyit panaszkodik.
8.1-nél sokat nyávogtak, most 10-nél csönd van... ;]
Átlagfelhasználónak szerintem jó.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1543) _Csaba_ válasza Milestone2 (#1542) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na ez jó volt :DD Szerintem nekem is jó lesz.

(#1544) SharpSA válasza Milestone2 (#1542) üzenetére


SharpSA
veterán

:D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1545) mekker válasza #40553216 (#1536) üzenetére


mekker
őstag

Hát igen, ez a Windows Update most sem lett jobb...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1546) premete válasza Milestone2 (#1542) üzenetére


premete
veterán

Gondolom a nejednek és a lányodnak is más lenne a véleménye, ha mondjuk az internet nem menne rajta. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1547) Milestone2 válasza premete (#1546) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt nem igazán értem.
Megy rajta.
Miért ne menne?
Szívtam egy másik géppel, ahol a wifi vétel nem akart menni, de azt is megoldottam.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1548) premete válasza Milestone2 (#1547) üzenetére


premete
veterán

Németül, vagy angolul leírhatom, de például románul nem tudok. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1549) Polllen válasza _Csaba_ (#1537) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az pont nem kell. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1550) Milestone2 válasza premete (#1548) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor másképp fogalmazok: ha nem ment volna rajta az internet, akkor feltelepítés után azonnal kidobtam volna...és visszaraktam volna egy olyan rendszert, ahol működik... Szóval akinek nem megy, az biztos átkozza, nálunk minden működik, így nem nyafogunk...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.