Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) edari válasza szabonagyur (#350) üzenetére


edari
őstag

Többször is próbáltam megszokni. Nem tudtam. Szerintem nem jó pc-n. De mint írtam tapipadon jó.

(#352) #19617792 válasza #41133696 (#349) üzenetére


#19617792
törölt tag

eddig se volt következetes a Windows elnevezés, mert 3.11 után a 95 jött, egyik nevezéktanból másikba váltottak. aztán 98 - ME - NT - 2000 - XP - Vista - 7, nincs ebben következetesség (adott OS-nek a saját neve mondjuk logikusan jött). ha Windows 6.4 lenne, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#353) #41133696 válasza #19617792 (#352) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig innen puskáztam:

ismerős ? :D

Amúgy itt az igazság:

vagy:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Microsoft_Windows_versions

[ Szerkesztve ]

(#354) szabonagyur válasza edari (#351) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre nem tudok mit mondani, eddig aki használta a gépemet nem problémázott rajta, hogy Win8, pedig van aki XP-ről használta és nem volt se Win7 semmi előtte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#355) gergobaby válasza edari (#348) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Szerintem igen is sokan használjuk megelégedéssel a felületet :) Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor megjelent a Vista.. Mindenki divatból szidta, horda, holott egy 3 évnél nem öregebb középkategóriás gépen messze jobb felhasználói élményt nyújtott... Aki meg nem hajlandó rászánni egy-két alkalmat, hogy kiismerje a rendszer lehetőségeit, az nyugodtan maradhat a Windows 7-nél, jelen tudomásom szerint nincsenek hátrányosan megkülönböztetve a W7 userek :R

(#356) edari válasza gergobaby (#355) üzenetére


edari
őstag

Most pont az történik amit az első hsz-ben írtam: hogy sokan írják hogy jó meg minden, de közbe mégse, mert nem terjed az os, akárhogy akarja az ms. Tudom, hogy ebbe sok minden közre játszik, mint pl. az h a vállalatokat nem érdekli. Arról nem is beszélve, hogy amikor az 8 megjelent, micsoda fikahadjárat vette kezdetét. Ebből kellett volna tanulniuk, és nem úgy folytatni a mesét, hogy beraknak egy fattyú start menüt, és puff itt van nektek a win10. Kicsit komolyabban kellett volna ezt venni.

Én pl. szerettem a vistát, én se értettem hogy mi bajuk volt vele az embereknek (jó, voltak vele stabilitási problémák), én szerettem. Így megértem az elégedett tábort is, nem is igazán szoktam az ilyen témájú vitákba belemenni.

(#357) #19617792 válasza #41133696 (#353) üzenetére


#19617792
törölt tag

ezt melyik múzeum pincéjéből ástad ki? :DDD amúgy helytálló valóban. :DDD bááár, a 8 kicsit megkavarta. a 8 önálló (idáig stimm), a 8.1 alverziónak jó (bár külön ki lett adva, ezért mondhatni az is lehet a 9.). a 8.1 Update 1-nél már kilóg a lóláb (8.2-nek egyszerűbb lett volna). mondjuk kimondani, hogy nyolcpontegyedik Windows... :DDD

itt most azt tudom elfogadni, hogy azért 10, hogy úgy tűnjön nincs közvetlen kapcsolt a 8 és 10 között, feledésbe merüljön a 8 viszontagságos fogadtatása.

(#358) #19617792 válasza #41133696 (#353) üzenetére


#19617792
törölt tag

aztaromántevenyereggyártótérdjekalácsát, én írtam valaha a HVG-re? :DDD erre nem emlékszem, vagy be voltam baszva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#359) tDr1v3r válasza Воланд (#330) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Cool.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#360) #41133696 válasza #19617792 (#358) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy fél évtizede. Amúgy keresgéltem egy cikket, és véletlen találtam rá. Nem pont ezt kerestem, egy HWSW-s vagy Indexes, vagy Origos cikk volt, persze azt pont nem leltem meg, de a HVG-nél a nick az ismerős volt :DDD

Szerk: szerintem a techline volt ahová írtál, csak egybeolvadt a kettő :)

[ Szerkesztve ]

(#361) CJ4567


CJ4567
veterán

Miről maradtam le hogy így megy a topik? :)

No Sana No Life

(#362) Mate válasza CJ4567 (#361) üzenetére


Mate
nagyúr

Windows 10-ről :D

(#363) gergobaby válasza edari (#356) üzenetére


gergobaby
aktív tag

De szerintem a Windows 8 megjelenéssel nem volt cél, hogy lecseréljék az előző oprendszert minden környezetben. Hiszen a vállalati szféra szemszögéből (egy-két esetet kivéve) a Windows 7-ből sem hiányzott semmi. Na de azért erre alapozva kár lett volna megállni a fejlődésben, nemde? Kíváncsian várom azért mi lesz a vége a Windows 10-nek, mert figyelembe véve amit te is írtál, lassan hozhatnának egy olyan rendszert amire az egyszerűbb kkv-k is fejvesztve váltanának :)

Alátámasztva mindkettőnk állítását például a volt munkahelyemen 1 éve körülbelül beruháztunk egy gépre, és arra Windows 7-et vettem, pedig a hardver megbirkózott volna a 8-as szériával... De oda egyszerűen nem kellett... Otthon viszont megőrülnék, ha vissza kellene váltanom a régi rendszerre :)

Üdv.
:R

(#364) szabonagyur válasza gergobaby (#363) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van vállalati szempontból vizsgálva tudok vállalatot ahol az XP-t sem váltották volna le minden gép esetében ha marad támogatása a rendszernek. Nálunk pl. a műszakvezetői, stb alap gépek, amin egy SAP fut a régi XP-vel vásárolt gépek is bőven elegek voltak. Ha megszűnik a Win7 támogatása mint az XP-nek akkor majd azt fogják venni a cégek ami akkor lesz, mindegy hogy fog kinézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#365) King Unique


King Unique
titán

Azta, miről maradtam le... :Y Szerintem ezt senki nem gondolta volna, h W10, ez akkora meglepetés, mint mikor vízión a conchi nyert... :DD
Ha jól vettem ki az infókból, ami előzetesben korábban be lett harangozva, az felületre, funkciókra érvényes, csak át lett nevezve 9-ről 10-re a rendszer és nem jövő tavasz, hanem még későbbi megjelenés lesz. Illetve mondat első felére visszatérve, az eredetileg W9 néven emlegetett fejlesztéseket nem dobják el és csinálnak egy teljesen új OS-t, hanem csak nevet változtattak. Aminek mondjuk sok értelme volt, de legalább a sima Windows-nál mindenképpen jobb. :D
Majd holnap kiderülnek a dolgok, ha felrakjuk.

(#342) Tesla93: mint más írta, nem a Metro bukott meg, csak valamennyire a "kettősség", ami mostaniban van, bár az is főként tudjuk minek is köszönhető user oldalról...
Szerintem nem lesz itt semmi gond ezzel a Win10-zel, ahogy 8.1-el sincs különösebb.
Mit vártak itt egyesek, Win7.1 lesz belőle ???
Francnak ide virtuális asztal, okosabb parancssor stb., minek, ilyeneknek? Sokan vannak annyira igénytelenek, h jó lenne, ha kiadnának még 2-3 főverzión át egy ugyanolyan felületű, funkcionalitású átcímkézett Win7-et, átnevezték mindig +1-gyel, ráfognák, h gyorsabb stb., aztán kész :W
Minek próbálod ki akkor az előzetest is, felesleges, kimarad az is, aztán kész. Ott lesz még 5 évig a 7-es, aztán jóóóvan.

[ Szerkesztve ]

(#366) Exelsior


Exelsior
senior tag

Remélem reggel már tölthető. :)

Azt lehet tudni hogy esetleg az AMD és az NVIDIA mikor ad ki hozzá drivert? Mert ilyenkor már azért szokott lenni nem? :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#367) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Baffuf, nem találtam a topikot:D eddig csak olvastam, de meglepődtem mi jött szembe ma velem... 9 helytt 10, na lássuk mit tud :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#368) pzstm válasza CharlieDrop (#367) üzenetére


pzstm
titán

majd szólunk ha tölthető a tech preview, bár félek sokan nem lesznek tisztában azzal, hogy mit is jelent a tech preview szókapcsolat.... :(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#369) CJ4567 válasza pzstm (#368) üzenetére


CJ4567
veterán

Technikai Előnézet, tehát Aero Peek 2.0 ;]

No Sana No Life

(#370) Kékes525


Kékes525
félisten

Lemaradtam valamiről?

Vagy ez régebben is így volt, csak nem vettem észre? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#371) #93794560 válasza Kékes525 (#370) üzenetére


#93794560
törölt tag

Most jelentették be, hogy az új rendszer neve Windows 10 lesz. Ezért kellett a topic címėt is átnevezni.

(#372) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Verge-n van egy videó hogy milyen a felületváltás tabletes illetve desktop mód közt. Ha nem sima gagyi render hanem real-time mutatott cucc akkor igencsak impressziv...

Ezt így kellett volna kiadni két éve és bevezetni azt hogy minden gyártónak kínálnia kell a Surface-hez hasonló kialakítású gépet az összes árkategóriában. Hatalmas sikere lett volna szerintem, nem rombolódott volna ennyit a hírnevük MS-éknek... viszont így már a Surface 2 / 3 is elgondolkodtató számomra, kérdés hogy a hdpi sclaing mennyire működik normálisan. De gondolom megint szar lesz, nem írják újra a Vista óta korosodó alapokat...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#373) RaZroX válasza tDr1v3r (#372) üzenetére


RaZroX
addikt

Jesszus neked meg mi történt az arcoddal ? :Y

;]

This is the way

(#374) Kékes525 válasza #93794560 (#371) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez érdekes. Mit akarnak ezzel elérni? Mi az értelme? Miért nem volt jó a 9, a sorban ez jön. Ilyen alapon Windows 112-re is változtathatták volna...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#375) pzstm válasza tDr1v3r (#372) üzenetére


pzstm
titán

ma este megnézzük, hogy valóban olyan-e a váltás, legalábbis egy Surface Pro3-n ;) (amúgy sanszos hogy igen, ha meg még nem akkor bőven csiszolhatnak rajta (fognak is)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#376) gézu válasza Kékes525 (#374) üzenetére


gézu
őstag

... Windows 10 represents the first step of a whole new generation of Windows. Windows 10 unlocks new experiences for customers to work, play and connect. Windows 10 embodies what our customers (both consumers and enterprises) demand and what we will deliver.

That's why Microsoft picked Windows 10 as the new name and not Windows 9. If it would have picked Windows 9, it would fall in line with the previous versions of Windows.

Windows 10 however symbolizes a new beginning both for the operating system and Microsoft as well.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#377) Kékes525 válasza gézu (#376) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg felejtetni akarják a Windows 8, 8.1 relatív kudarcát.
Azonban ha teljesen átakarják írni, akkor legalább 2 év kell még. Az eddigi mire volt jó? Mint őriznek meg belőle, mit változtatnak? Mi lesz az alapjaiban új?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#378) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Leszedte már valaki a Technical preview-t? A HVG szerint mától kipróbálható, de nem találom sehol. A saját oldalon viszont csak "coming soon" látszik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#379) CharlieDrop válasza pzstm (#368) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, amióta ennyire hozzáférhetők az ilyen előverziók mindenki megőrül, aztán fikázik, de engem érdekel, kipróbálnám :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#380) Воланд válasza pocokxx (#378) üzenetére


Воланд
titán

ma delutantol lesz elerheto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#381) pzstm válasza pocokxx (#378) üzenetére


pzstm
titán

Amint elindul az insider program akkor szedheted...jelenleg meg nem, de ez ma fog megtörténni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#382) Воланд válasza pzstm (#375) üzenetére


Воланд
titán

asszem az nem lesz benne a preview-ben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#383) pethYeti


pethYeti
addikt

Az meg lett erősítve hogy 8-as kulccsal használható lesz a 10 vagy ez még mindig csak egy elszólás miatt gondolja mindenki így?

(#384) pzstm válasza Воланд (#382) üzenetére


pzstm
titán

Hmmm...igaz nem tertek ki ra...de majd kiderül:)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#385) pzstm válasza pethYeti (#383) üzenetére


pzstm
titán

Se upgrade opciok sem árazás nem derult meg ki...szerintem majd consumer preview-val egyidoben leghamarabb...

Amúgy Windkws9-re mondtak hogy ingyenes lesz es az megerősítést is nyert ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#386) pethYeti válasza pzstm (#385) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Szerintem azért jön 10 és nem 9 hogy ne lehessen azt mondani minden második windows jó... ;]

[ Szerkesztve ]

(#387) RaZroX


RaZroX
addikt

Gondolom nem ez lesz az első és utolsó előzetes, ha jön egy újabb verziója a nem végleges változatnak, tudok közvetlen frissíteni majd, vagy újra kell húzni az egészet ?

(#386) pethYeti: Ja :DDD :W

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#388) Воланд válasza RaZroX (#387) üzenetére


Воланд
titán

folyamatosan erkeznek majd a frissitesek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#389) pzstm válasza pethYeti (#386) üzenetére


pzstm
titán

Eddigis csak azok mondtak akik nem tudtak szamolni...vagy direkt kihagyták Me-t/2000-t es elfelejtettek hogy SP2-ig XP-t utaltak...

Trollkodnak a trollokkal :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#390) Kékes525 válasza pzstm (#389) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt a számolgatást csak átvitt értelemben és nem pontosan kell érteni, vannak jó és sajnos elég sok rossz és/vagy sikertelen verziók. Ez lényeg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#391) pzstm válasza Kékes525 (#390) üzenetére


pzstm
titán

Gondolom Vistat és Win8-at is ide akarod sorolni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#392) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Áprilisi tréfának indult a windows 10... :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#393) junior11


junior11
veterán

No, akkor délután várjuk a Technical preview-t ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#394) #93794560 válasza pocokxx (#392) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az Infoworld munkatársai sem gondolták volna, hogy ez a kis áprilisi tréfájuk be is jön.

Az eredeti cikk itt érhető el.

(#395) #22743424


#22743424
törölt tag

(#396) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez úgy mindenkinek szól:
- Mi lenne ha ha befejeznénk a több száz hozzászólásos keresztüli meglepődöttséget a Windows számozása miatt, illetve
- Mi lenne ha valaki betéved ebbe a témába nem ész nélkül kezdené el linkelni, hogy van új Win, mi lett a neve, minek így számozták illetve a különböző más oldalak írását?

Ez a téma nem a beszéljük ki minek ez a neve, stb jellegű téma, ha már erről van szó van egy Windows felhasználók OFF topikja illetve van egy Windows 10 PH cikk is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#397) Kékes525 válasza pocokxx (#392) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez az áprilisi tréfa (ha az) egyben biztosan nagyon jól jön a Microsoftnak. Az érdeklődést az egekig fokozza... :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#398) #22743424


#22743424
törölt tag

Délután 5-kor tölthető és rendszerkövetelménye sem lesz több mint a win8.1.. Valószínűleg majd behal az oldal annyian akarják egyszerre letölteni.

(#399) Воланд válasza #22743424 (#398) üzenetére


Воланд
titán

forras?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#400) pzstm válasza #22743424 (#398) üzenetére


pzstm
titán

ha 9AM PT-re tippelsz, akkor az este 6 nem öt ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.