Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Dr.FantastiK válasza Воланд (#750) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

erre a 10 % -ra valami forrás ? :F

erosen gyanus hogy ezentul mindossze bug vadászat lessz, és semmi tobb. :((

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#752) pzstm válasza Dr.FantastiK (#751) üzenetére


pzstm
titán

hogy érted hogy semmi több?

Settings/update-recovery menübe menj bele...nem véletlen rakták oda azt a check newest build opciót...vagy hogyishívják...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#753) bepken válasza #58000384 (#740) üzenetére


bepken
veterán

na igen (karakterre kb ennyi szöveg lehetett a hibaüzenetben :P ) ...de hogyan jelent meg ugyanez nálam win7 alatt is? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#754) pocokxx válasza Angel2014 (#749) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha kinn lesz a végleges verzió, akkor valószínű. Addig próbáld meg a windows 8-hoz tartozóval, nekem minden működött vele.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#755) #58000384 válasza Dr.FantastiK (#751) üzenetére


#58000384
törölt tag

Dehogy csak ennyi. Kiadták a rendszert így, amire rengeteg visszajelzést várnak, hogy ne legyen olyan hiszti, mint a 8 idején volt. Áprilisig kijön valószínűleg a következő Preview (legkésőbb, mert akkor jár le ez), amiben többek között az új értesítési központ és a Cortana is benne lesz. Meg millió más dolog is. Az ablakkeret sem jó, az árnyék is hibás, stb.
A Win7 béta az elején úgy nézett ki, mint a Vista, a 8 béta meg mint a 7 (a tálca jobb sarkában be volt építve egy ideig az MSN is, de ennyi), aztán kapott átalakított Aero-t, majd kivették, de ez csak a felszín.

bepken: Nem tudom :D Nézd meg a Win7 naplójában is, hogy ott mit ír.

(#756) Dr.FantastiK válasza pzstm (#752) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

például : a régota várt uj filerendszer ..

meg a Win8-ban, a véglegesben sem volt már szinte semmi láthato ujdonsag az elso kiadott beta-hoz képest ! azonkivul hogy gyorsult egy kicsit.

csak apro hibajavitások, oszt csokolom.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#757) Воланд válasza Dr.FantastiK (#756) üzenetére


Воланд
titán

a regota vart uj filerendzser benne van a serverben. a win8 ota meg eltelt egy kis ido, a win10-nel teljesen mas lesz a frissitesi utemterv, kb havonta fognak jonni ujdonsagok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#758) pzstm válasza Dr.FantastiK (#756) üzenetére


pzstm
titán

azért Developer Preview az jóval szegényesebb volt.

Itt viszont garantálhatom, hogy rengeteg olyan feature van ami még nem került leleplezésre (ha már MS-nek nem hiszel hátha nekem :B :DDD )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#759) bepken válasza #58000384 (#755) üzenetére


bepken
veterán

bakker...

"Alkalmazás által generált üzenet: explorer.exe - Alkalmazáshiba : A 0x04800fd8 címen található utasítás a 0x04800fd8 memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written.

A program befejezéséhez kattintson az OK gombra."

szerk.: ja, ez Win7 alatt...

szerk.#2: a Win10 az ugyebár látja a Win7es partíciót (ott D:\)...lehetséges, hogy valamit belepiszkált? áh de hülyeség...mit piszkált volna...

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#760) Dr.FantastiK válasza pzstm (#758) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

elhiszem,, ezaz, pont azokat a ficcsoroket kellene belerakni az elején, hogy elegendo ido legyen kitesztelni rendesen,! 'nempedig az utolso ConsumerPreview -ig eltitkolni, és akkor az utolso percbe berakni oket joo bugosan !!

ezen eggyaltalan van mit tesztelni ??? ;] az új'StartMenu-n kivul ?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#761) #58000384 válasza bepken (#759) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát a virtuális gép nem tudom, hogy a gazda rendszert milyen módon használja fel, de el tudom képzelni, hogy valamit be tud kavarni. Kárt nem okozhat, amiatt ne aggódj :)

Dr.FantastiK: Toast értesítések, Start menü működése, Task view, virtuális asztalok 1 vagy több monitorral, driverek, programok kompatibilitása, ablakos appok működése, UI módosítások tesztelése, módosított kereső hatékonysága, a Home fül az exploreren belül mutat-e oda nem való dolgokat, javaslatok tétele a különböző rendszerösszetevők esetén, mert bizony van ami hiányzik vagy nem jó még, a rendszer viselkedése 4K mellett (többek között ezért van a négy sarokba rakható ablakok lehetősége), tableteken hogyan viselkedik az új kezdőképernyő, stb.

[ Szerkesztve ]

(#762) Воланд válasza Dr.FantastiK (#751) üzenetére


Воланд
titán

"It has gone back to business, and it’s bringing the desktop version back to look and feel like Windows 7 today, but sources familiar with Microsoft’s plans tell The Verge that the company showed less than 10 percent of all the features it’s readying for the final release. Windows 10 will change rapidly, and just like early releases of the many versions of Windows before it, the final product will look a lot different. Microsoft is building a different operating system a different way, and it's going to radically change what Windows 10 looks like when it comes out in 2015" [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#763) bepken válasza #58000384 (#761) üzenetére


bepken
veterán

igazából nagy virtualizálásról esetemben nincs szó :D VHD-re pakoltam rá a rendszert.
olyanra gondoltam, hogy a Win7es partíciót letiltom a Win10-ben. akkor már gondolom békén hagyná. vagy ezzel csak bekavarnék? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#764) #58000384 válasza bepken (#763) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szerintem semmit nem jelent, de tudja a fene, ki kell próbálni :D

(#765) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az utobbi 20 év alatt nem sikerult nekik megcsinálni hogy a Copy to // Move to ablak megjegyezze a méretét és a pozicioját (az ablaknak). :B

ezt már Vista ota jeleztem, mindig, de semmi.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#766) Ghard


Ghard
őstag

Működő antivírust tud valaki? Bitdefender 2015 nem települ sajnos

(#767) bepken válasza Dr.FantastiK (#765) üzenetére


bepken
veterán

nem esik le, mire gondolsz pontosan

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#768) Jeollam válasza Ghard (#766) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Nod32 simán működik :R

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#769) Exelsior válasza Ghard (#766) üzenetére


Exelsior
senior tag

Van benne gyárilag az bőven elég szerintem. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#770) King Unique válasza tDr1v3r (#736) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, de attól még ezek a hibák nálam előjötte, amiket majd remélem javítanak, illetve néhány dolgon talán alakítanak majd a végeleges verzióban. Bár most alvó mód notit lehajtva, úgy látszik működik.
Elégedett maradéktalanul szerintem nem mki lesz, mert van akiket a csempe puszta megléte is zavar....

(#738) karak_22: 10% az valóban nem sok, izgatottan várom a további újdonságokat. :)

(#771) Dr.FantastiK válasza bepken (#767) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

erre, mindig igazitani kell az Ablakot. , felhuzni, széjjelhuzni, stb.
[L:/dl/upc/2014-10/03/203041_zkfgr4hrevuuv3ao_kepernyofelvetel_68.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/03/203041_zkfgr4hrevuuv3ao_kepernyofelvetel_68.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#772) RaZroX


RaZroX
addikt

csak nekem tűnnek el a virtuális asztalok újraindítástól ?

This is the way

(#773) bepken válasza RaZroX (#772) üzenetére


bepken
veterán

szerintem ez alapból így is van. az aktuálisan futó ablakok kiterjesztését/rendszerezését szolgálja.
ha mindig ugyanazok az asztalok töltődnek be (ami egyrészt idő-, másrészt erőforrás igényes), akkor ugyanúgy folyton cserélgethetnéd/rendezgethetnéd őket, az aktuális feladataid függvényében

(szigorúan szerintem!)

(#774) Angel2014! erőforrást nem nagyon használnak nálam.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#774) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Nálatok is futnak a háttérben a bezárt alkalmazások, a feladatkezelőben?

Pl: Ha megnyitjátok a kamerát ,utána bezárjátok akkor is látszik a feladatkezelőben , és a memoriát foglalja tovább.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#775) Воланд válasza Angel2014 (#774) üzenetére


Воланд
titán

igen. ez win8 ota igy mukodik. ha kell a ram, majd az os felszabaditja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#776) Ghard válasza Exelsior (#769) üzenetére


Ghard
őstag

Azt nem ajánlom, a valós idejű védelme kb 0. Víruskeresés futtatásakor sem 100%os.
Az AVG eddig jól működik, Action Center is megbarátkozott vele.

(#777) bzoley


bzoley
veterán

Most sikerült felhajítani a TP-t. A telepítés, és az első bejelentkezés elég nyögvenyelősen ment, de sikerült.
Pár perce nézegetem csak, telepítgetem a cuccaimat, de egyelőre nem irritálnak az ablakok(aero glass nélkül eddig egy métert sem). Végre eltűntek a Win8 vastag ablakkeretei. És még a szinekhez sem nyúltam. Még a végén tweak nélkül is használható lesz?
Egyelőre ismerkedünk.

[ Szerkesztve ]

(#778) Angel2014 válasza Воланд (#775) üzenetére


Angel2014
addikt

Csinálhatnának egy olyat a winre is, mint a samsung telefonokon home gomb megnyomására, az összes futó alkalmazást bezárja. Csak ez Pc-én lenne. :Y

Tényleg ez jó ötlet :K

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#779) #56573440 válasza Angel2014 (#778) üzenetére


#56573440
törölt tag

mégis minek? fogyasztásba nem igazán szól bele, sokkal több értelme van ha a memória nem használt része üres, mint az hogy talán még kell cuccokkal pakolja meg? azon túl hogy az eszközkezelőben a szemnek kellemesebb számok jelennek meg a kihasználtságra semmi értelmét nem látom hogy totálisan szanálja őket onnan. ha még kell gyorsabban nyílik meg, ha meg nem akkor úgyis kidobja ha fogyóban van. én azért tettem memóriát a gépbe hogy használja is, nem bánt ha 25% helyett 90-et látok ott de nem röcög semmi ;]

(#780) emvy válasza Angel2014 (#778) üzenetére


emvy
nagyúr

Tokeletesen felesleges. A cache (merthogy ez vegulis az) azert jo, mert betolteni valamit X ido, kidobni a memoriabol <<X.

while (!sleep) sheep++;

(#781) #19617792 válasza Angel2014 (#778) üzenetére


#19617792
törölt tag

Androidnál kell, mert ott a Dalvik GC-t csak hírből ismeri. Windowson ez azért működik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#782) bepken válasza Angel2014 (#778) üzenetére


bepken
veterán

IObit - Advanced System Care >> Smart RAM

meg hát amúgy ez android alatt épp nem túl hatásos/hasznos...ugyanis ezeknek a folyamatoknak a zöme pár másodperccel később újra elindul, ezzel is plusz erőforrást pazarolva

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#783) CJ4567


CJ4567
veterán

Néha PH hsz küldésnél azt írja hogy nem elérhető a weboldal, miért? IE11-ről van szó.

No Sana No Life

(#784) CJ4567


CJ4567
veterán

Bugot hol lehet reportolni? BDIS2015 nem települ fel, letöltené a telepítőt majd eltünik.

No Sana No Life

(#785) bepken válasza CJ4567 (#784) üzenetére


bepken
veterán

nem hinném, hogy ez bug... :)

de egyébként ilyen kategória is biztosan van a feedback app-ban. mármint telepítéssel kapcsolatos dolgok közé talán elfér valahova.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#786) CJ4567 válasza bepken (#785) üzenetére


CJ4567
veterán

Már megtaláltam, ment is a report, másnak Total Securityvel volt ez a gondja, megnézem Offline telepítővel is.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#787) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A Windows 10 Developer Preview ISO-jával csak meglévő rendszert lehet frissíteni?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#788) pzstm válasza sz.balazs.95 (#787) üzenetére


pzstm
titán

nem. Bootolható ISO, clean install is mehet

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#789) sz.balazs.95 válasza pzstm (#788) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor nem tudom, hogy a régi notebookom miért nem hajlandó bebootolni. :(
(most egyébként openSUSE van rajta...)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#790) King Unique


King Unique
titán

Ez minek van ott a beállítások között, ha egyszer nem működik, csak benne felejtették :F Max akkor jön elő a Charms, ha Win+C-vel előhívom...

Még Start menü módban ok, de ha bejelölöm, h Start screen-t használja, ott se...sőt annál, ha megvolt nyitva sok app, a bal oldali Charms sáv kifejezetten hasznos volt a váltáshoz, az sincs...
Ahogy pl., ha meg van nyitva egy modern app, bezárva bezáródik a folyatok közt is a feledatkezelőben---->ok.
De, ha full screenbe van kitéve és onnan zárom be, akkor már nem, ugyanúgy fut tovább a háttérben....8.1-ben hasznos volt, h ilyenkor a tetejét megfogva le lehetett dobni és 3 másodpercig lent tartva már bezárodott automatikusan....ez sincs, ahogy erővel mind2 felületen az asztalon nyitja meg őket és bezárás után is oda dob. Valamint a képernyő osztás, felezés funkció is kikerült, bár kezdőképernyő módban azért meghagyhatták volna, illetve ott az előzőeket is, mert azok nélkül kicsit fura...

Szóval látszik nagyon ez az erőltetett desktoposítás, nehogy átlag user megijedjen tőle, csak akkor ennyi erővel minek hagyják meg a másik felületet, ha így ront a használhatóságán... :F Mert default beállítás a Start menüs megjelenítés, de aki átállítja kezdőképernyősre, az vsz nem azért, h erővel mindent az asztalon végezzen korlátok között, full letiltva a korábbi Modern UI-s funkciókat... :U

Látom itt egy megoldás lesz, ha szépen 1-2 gépen majd meghagyom a 8.1-et és veszek külön 10-est, a franc fogja mindegyiket upgrade-elgetni, v majd a végén kiadnak hozzá vmi 3rd party programot... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#791) bepken válasza King Unique (#790) üzenetére


bepken
veterán

nem hinném, hogy itt erőltetésről van szó. sőt, kétlem, hogy bármit is erőltetni szeretnének ezúttal!

mindig elfelejtitek, hogy ha nem tetszik valami, akkor most itt a lehetőség: lehet szólni, véleményezni :)

appok közti váltásra Alt+TAB, vagy Win+TAB is ugyanannyi szerintem (bár hozzáteszem, a baloldali sávos megoldás nekem is tetszett)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#792) netpeti98 válasza King Unique (#790) üzenetére


netpeti98
addikt

A ki-be jelentkezést próbáltad?
Láttam videót ahol működött.

[ Szerkesztve ]

(#793) Kékes525 válasza King Unique (#790) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ez minek van ott a beállítások között, ha egyszer nem működik, csak benne felejtették :F Max akkor jön elő a Charms, ha Win+C-vel előhívom.."
Esetleg a programozók nem tették még alá a megfelelő kódokat. Vagy csak maradvány. Ilyen korai állapotban minden lehetséges még.

Nem lenne hasznosabb a Windows 10-es témát egy topikba terelni? Most 4 különböző helyen van. Egyáltalán lehet ez és kitől függ?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#794) King Unique válasza bepken (#791) üzenetére


King Unique
titán

Nézőpont kérdése....de érződik a desktop dominancia, talán túlzottan is.
Start környezetnél még OK, de Modern környezetben minek, hiszen pont azért váltana oda a user, h máshogy használja, illetve a fentebb említett többi funkció kivétele, letiltása :F
Alt+Tab, bár használom, de nem alternatíva erre a hiányra, ráadásul itt mind2 visszadob egyből az asztalra és onnan válthatsz....

Igaz nem csinálok én ebből akkora ügyet, lexarom, ott a 8.1 és 2023-ig supportolva lesz, persze felrakom, megveszem majd a 10-est is, de ez a megoldás így akkor sem az igazi, nagyon nem... :N

(#793) Kékes525 : szerintem java ide megy, ez a fó topik, szakmai rész inkább, a többiben meg lehet rizsázni, trollkodni...szerintem jó így, ide tényleg csak írjon, aki szakmailag akar hozzászólni, aki csak alapból új vonalat fikázni, az menjen a többibe.
Egyébként Moderátort keresek a FÓRUMHOZ! lehetne érdeklődni.

(#792) netpeti98: nálam, meg gondolom másnál is, nincs a Start menüben kijelentkezés, csak a jobb klikkesben és Modern UI-n a megszokott módon.
Bár amit még nem próbáltam, közvetlenül a felhasználói névre bökni, majd megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#795) King Unique válasza netpeti98 (#792) üzenetére


King Unique
titán

Na, helyesbítek, bizony-bizony, van a Start menüben is kijelentkezés (felhasználói fiók képre/névre bökve)....még engem is megkavart.... :))
Ez 1-1-ben olyan megoldás, mint a Modern UI-n....mi is valójában ez a Win10 féle Start menü? Egy Modern UI, Start menünek álcázva... :DD

(#796) bepken válasza King Unique (#794) üzenetére


bepken
veterán

ja értem, mire gondolsz. hát annyit tudok mondani, hogy adj egy kis időt! ... de most tényleg :) alig telt el 48 óra, mióta kijött az első próba verzió...

ne írjuk le ilyen hamar az egészet szerintem :P

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#797) King Unique válasza bepken (#796) üzenetére


King Unique
titán

Nem írom le, mert tudom még nagyon az elején jár és messze van a vége, de ez a rész ilyen formában erősen fejlesztésre szorul...mert így nem érdemes kezdőképernyőt benne hagyni. :N
Amúgy maga az egész rendszer természetesen tetszik, még a dizájn is. :K

(#798) #58000384 válasza King Unique (#790) üzenetére


#58000384
törölt tag

Elvileg a Charms ki fog kerülni a rendszerből, így ez lehet az oka, hogy nem lehet egérrel előhívni (tapival sem). Amit írtál, az meg mind várható volt, hiszen a 8.1 update 1 ezt mind elkerülhetővé tette (megjelent a címsor a képernyő tetején, a bezáráshoz X kell, a váltáshoz meg a tálcát kell használni). Ezt meg kell szokni, és nem lesz kényelmetlen. A felezés is megmaradt, csak most úgy működik az appoknál is, mint a programoknál, így lehet akár 4 app is a képernyőn egyszerre.
Nekem bezáródnak az appok teljesen, ha kiikszelem őket, ha meg a tálcára rakom, akkor értelemszerűen nem.

Más: Nekem úgy tűnik, hogy az Nvidia driver annyira nem szereti a 10-et, mert egyrészt játékoknál, programoknál előfordulnak fekete képernyős villanások vagy gondolkozások, másrészt a shadowplay sem működik (bár más rendszeren sem, ezt most elrontották).

Firefoxot ablakosra állítva (vagy összehúzva) azért előjön egy ronda, vastagabb keret, ráadásul hibás is, emellett a regedit-ben az értékek megfelelnek a Win8-as számoknak. Itt mókoltak valamit, amit nem lehet kézzel javítani jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#799) bepken


bepken
veterán

kicsit sok az X.... :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#800) King Unique válasza #58000384 (#798) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak Update 1 után is megmaradtak, azok a bizonyos funkciók (hot corners, charms bar, ledobás, képernyőfelezés stb.), nem hiába.
Azért ablakos modern app méretváltoztatás korántsem egyenlő képernyő felosztással. Bezárásnál, meg nem sima méretet írtam, hanem full screenbe kirakva és onnan bezárva...mert ott már nem.
Szóval továbbra is azt mondom, h így hagyva a Modern UI-t kicsit értelmetlen, mondhatni kényelmetlen, de majd elválik milyen lesz a végeleges... :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.