Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) gyurkikrisz válasza mlinus (#296) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem mindegy mi a neve ha egyszer kva jo?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#302) tDr1v3r válasza szabonagyur (#298) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mert nem illenek az arculatba talán? Meg egy flat felület mellett enyhén szólva sem szép...

Mindegy, remélhetőleg majd változtatnak rajta megjelenésig.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#303) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Maradjunk a hivatalos rendszernévnél. Tehát ez a "Windows NT 6.4 Build 9841". Oszt' nincs több kavarás a számokkal :)

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#304) Воланд válasza Mate (#300) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz rola szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#305) pzstm


pzstm
titán

"Starting tomorrow we're going to launch our Windows Insider Program."

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#306) szabonagyur


szabonagyur
félisten

"Starting tomorrow we're going to launch our Windows Insider Program."
"Technical Preview build for laptops and desktops."
Technical Preview build for servers will follow after that.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#307) T.Peter


T.Peter
őstag

Az interactive tile-okról is szót ejthetnének.

woland: Jogos.

[ Szerkesztve ]

(#308) vm93hun válasza Mate (#300) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Emelték a fájlméret határát 10 GB-re.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#309) Воланд válasza T.Peter (#307) üzenetére


Воланд
titán

az nem enterprise feature.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#310) tDr1v3r válasza pzstm (#305) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Cool, lehet felzúzom majd dualbootba megnézni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#311) Mate válasza vm93hun (#308) üzenetére


Mate
nagyúr

Azt már hónap közepén, meg növelték a sebességét is.

Engem a windowsba integrálás érdekelt volna. Win8-ban nagyon szeretem, de még hiányolok pár dolgot.

Ahhoz képest, hogy mindenki jövő év elejére várta, még sokára lesz Windows 10 :D

[ Szerkesztve ]

(#312) CJ4567 válasza pzstm (#305) üzenetére


CJ4567
veterán

Virtualboxban majd megnézem, és ezzel még az új processzorom teljesítményét is tudom nézni virtualizálás alatt.

No Sana No Life

(#313) worxland


worxland
addikt

Hát ez nem volt sok. Kaptunk egy alfa buildet és ennyi.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#314) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Q: You mentioned screens ranging from 4 inches to 80 inches. Is Windows 10 the next version of the phone operating system too?

A: Yes

Hmmm...

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#315) szabonagyur válasza vm93hun (#314) üzenetére


szabonagyur
félisten

MInt WP user azért kíváncsivá tesz, hogy mi lesz a Wp8.1-es készülékekkel ha kijön a Wp10? Gondolom itt nem lesz upgrade és társai, kihal a Wp8.1

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#316) margithid válasza Mate (#311) üzenetére


margithid
veterán

Hogyhogy sokára? Nem jövő év tavaszára adják ki?

[ Szerkesztve ]

(#317) #41133696


#41133696
törölt tag

Kérek egy átnevezést a topicra.

(#318) vm93hun válasza szabonagyur (#315) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Szerintem csak a Wp8-as telók (Lumia 920 és társai) lesznek gondban, mert azoknak elég öregecske hardverük van.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#319) pzstm válasza worxland (#313) üzenetére


pzstm
titán

mesélj...mert én nem kaptam..... ;(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#320) netpeti98 válasza szabonagyur (#315) üzenetére


netpeti98
addikt

Majd kapunk egy 8.10-et :D
Mindenesetre remélem addig még bőven kiszolgál a kis L520, amíg lesz egy értékelhető középkategóriás Win10-es mobil.

(#321) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#322) mlinus válasza gyurkikrisz (#301) üzenetére


mlinus
őstag

ezekszerint nálad már fut? király! :Y :R

(#323) szabonagyur válasza vm93hun (#318) üzenetére


szabonagyur
félisten

A legújabb Wp-knek sem erősebb annyival a hardvere... akkor ilyen szempontból a L930-on kívül egy sem fog frissülni...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#324) Mate válasza margithid (#316) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól értettem a dolgokat, akkor nem tavasszal jön, de pontos dátum még nincs.

(#325) szabonagyur: Akkor jól emlékeztem és értettem :D

[ Szerkesztve ]

(#325) szabonagyur válasza Mate (#324) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows 10 shipping "later in the year" in 2015. --> Semmiképpen nem év eleje.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#326) gyurkikrisz válasza szabonagyur (#315) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mivel mobile first irány van, ezért inkább a desktop fog igazodni a monilhoz, es igy nagyobb esely van a frissulesre is.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#327) edari válasza szabonagyur (#321) üzenetére


edari
őstag

Várjuk! :) De csak virtualba először.

(#328) szabonagyur válasza gyurkikrisz (#326) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt én értem, csak ugye azért mobiloknál más a helyzet, mint asztali fronton. Ezért kérdéses számomra, pl a Wp7.8-nál is voltak azért olyan hardveresek amiken menne még a Wp8, de nem frissültek rá, illetve nagyon hamar hanyatlásnak indultak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#329) szabonagyur válasza edari (#327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja VmWare vagy ha minden igaz mostmár jól megy a VHD telepítés is nekem és akkor abba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#330) Воланд


Воланд
titán

Introducing Windows 10 - the best Windows yet

az uj snap jo lett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#331) vm93hun válasza szabonagyur (#323) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Wp7-ről 8-ra azért nem lehetett frissíteni mert "a 8 egy teljesen más architektúra" (valami ilyesmit mondottak, most nem nézem meg betűre pontosan mit írtak, mert telefonról írok)

A készülékekben számottevő különbséget csak a processzor mutatott (Wp7= 1mag, Wp8= 2 mag).
Itt is lehet hogy letudják annyiban, hogy kétmagos készülékekre nem jön ki az update. Natív Wp8.1es telefonok közül egyik sem kétmagos.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#332) edari válasza szabonagyur (#329) üzenetére


edari
őstag

Nekem is odafog menni, de ha nem hozza az elvárásokat akkor az is csak oda fog menni, főrendszernek soha.

(#333) Воланд válasza vm93hun (#331) üzenetére


Воланд
titán

a wp7-es keszulekekben nem volt megfelelo directx tamogatas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#334) szabonagyur válasza vm93hun (#331) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na mondjuk ez a mag dolog lenne a legnagyobb hülyeség szerintem, a Lumia 635 is csak 512MB RAM... szóval érdekes lesz a dolog. Na mindegy majd kiderül, lehet mire kijön a végleges már én is túllépek a L920on.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#335) Воланд válasza szabonagyur (#334) üzenetére


Воланд
titán

hat en pont az uj rendszerrel fogok tullepni rajta. uj os uj hw. :DDD

szerk.: az ms serverei meg akkora terhelest kapnak, hogy mar a windows blog sem jon be.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#336) szabonagyur válasza Воланд (#335) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyelőre bőven elvagyok vele, meg alsó kategóriát nem kéne venni abból sem, szóval majd meglátom mit dob a gép :D De igen jó lenne új eszközzel kezdeni.

A WP blog még nincs kész én úgy láttam... gondolom ha vége akkor lesz majd elérhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#337) pzstm


pzstm
titán

mára nincs itt semmi látnivaló, holnap feliratkozunk preview programra és telepítünk :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#338) vm93hun válasza szabonagyur (#334) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Szerintem se filozofáljunk rajta, mert 2015-ig lesz elég meglepi bőven. Mint ahogy most is (a franc se gondolta volna, hogy Win10 lesz a neve :) )

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#339) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Közben megnéztem a linkelt videot... Engem aggasztott a snap-view sorsa, de most már nyugodtan alszok.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#340) #19617792 válasza szabonagyur (#321) üzenetére


#19617792
törölt tag

oké, ki fogom nyírni az SSD-met a raklapnyi telepítgetéssel... :O :DDD

megnéztem a videót, na ez így tetszetős. a dinamikus multi-desktop, a snap featureök (hűűű, már majdnem tiling wm :DDD), az "új" CMD ígéretes.

[ Szerkesztve ]

(#341) szabonagyur válasza #19617792 (#340) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy nyírod ki :D Én is hajtom az SSD-m, azért van..:) ;]

Ja és bejön már a blog is :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#342) edari


edari
őstag

Komolyan nem értem az MS-t egyébként. Ha látja, és elismeri hogy a metro, megbukott a felhasználók szemében (persze lehet itt bizonygatni hogy az jó meg stb., de az eladások ugye nem azt mutatják), akkor miért erőlteti tovább ezt a designt? Világos hogy mi kell a népnek, a Windows 7 rá a jó példa. Könnyen kezelhető, átlátható OS. Szerintem ez nem egy nagy feladat. ha nagyon egyesíteni akarja a platformokat, akkor pc-re kérünk egy w7-hez hasonló kinézetű os-t, abba pakolják be azokat a szolgáltatásokat amik ahhoz kellenek, hogy a platformok között könnyű legyen a kommunikáció (khm, apple lehetne a minta). Ezaz út, amin a most a Microsoft megy, ez a mélybe visz, nem a csillagok közé. Ezzel most nem szeretném elindítani a flamethrowert, szimpla elmélkedés volt.

(#343) #41133696 válasza szabonagyur (#341) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az igen, nálam kicsit több az írás, de az idő is :)

(#344) Воланд válasza edari (#342) üzenetére


Воланд
titán

nem a metro bukott meg, hanem a rendszer kettossege.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#345) Mate válasza Воланд (#344) üzenetére


Mate
nagyúr

Meg az átlagfelhasználók szellemi szintje.

(#346) szabonagyur válasza #41133696 (#343) üzenetére


szabonagyur
félisten

Úgy vagyok vele, hogy erre való, nem nézegetni, 20k egy 120as, ha évet kibír ekkora hajtással már megérte nekem mivel azt raktam rá amit akartam és gyors a gépem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#347) #19617792 válasza szabonagyur (#341) üzenetére


#19617792
törölt tag

sose kíméltem, ezért a 70% ;] 2010 tavaszán vettem a már öreg Kingstont. a gyári 250/150 MiB/s sebességről 230/50-re lomhult. és többet ment, mint amit a HD Sentinel ír, mert időközben volt rajta fw frissítés. 8.1 sűrűn problémázott fájlkorrupcióra.
most meg azért van rajta 7-es, mert a 8.1 U1 valamely update-től kezdve csúnyán memleakelt. :(

[ Szerkesztve ]

(#348) edari válasza Воланд (#344) üzenetére


edari
őstag

Szerintem pc-n igenes a metro bukott meg. Akik nagy melegedéssel használják, azok szeretik hangoztatni hogy nem is látja a metrot, mert hogy ugye asztalra bootol. használtam thinkpad helix-en 8-at, tapicskolással valóban jó volt, de pc-re nem való.

(#349) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért ez a 10-es akkor is meglepő, mert az NT vonalon akkor is a kilencedik lenne. Szóval nagy ugrás ide vagy oda, de megtörik a következetességet.

(#350) szabonagyur válasza edari (#348) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért te mennyit láttad a Metrot, hogy nem voltál vele elégedett? A probléma nálad lehet akkor... Megnyitom a start képernyőt, rákattintok és ott sem vagyok... Fél pillanat.
Ha nincs kint a program elkezdem gépelni a nevét és enter, 2 pillanat.

Charmbarral sosem találkozok, pedig eléggé kihasználom a monitorom minden részét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.