Hirdetés

2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1301) anorche1 válasza pzstm (#1299) üzenetére

anorche1
(őstag)

Beszrás :Y Tényleg lejátssza! Soha nem gondoltam hogy valaha is képes lesz erre. Méh az lenne nagyon durva, ha a .flac -et is lejátszaná.

(#1300) szabonagyur
Megnéztem, viszi a 4k -t. Nekem párszor ugyan megakadt, de vlc -vel is, elég gyengus már ehhez a gépem.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1302) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

Windows 10 is the Most Audacious Release in the History of the Platform

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1303) szabonagyur válasza anorche1 (#1301) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Köszöntem, VLC-vel nem kell meglepődni szerintem ezen, olyan mint a Chrome használata szerintem. ha egymás mellé raksz egy Chrome meg FF/IE ablakot sokszor látványos minőségbeli különbségek vannak.
Nálam pl. a youtube 4k videók is szaggatnak Chrome alatt, IE alatt meg 4% CPU-val elvan.

(#1304) anorche1 válasza szabonagyur (#1303) üzenetére

anorche1
(őstag)

A gyári videó nevű app is viszi, de ez lehet hogy eddig is vitte, nem tudom. De ezt a lejátszót használni biztosan nem fogom, mert majd 30mp kell hogy elinduljon.

(#1305) =WiNTeR=

=WiNTeR=
(senior tag)

Hát ez az MKV + WMP érdekes, nem kezeli a felirat és hangsávokat; kissé jobban terheli a processzort, mint az MPC-HC, de amúgy működik. Érdekes, hogy 2009 óta most előszedték elé a WMP-t. Talán egy 13-as verzió érkezik belőle?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1306) King Unique válasza King Unique (#1283) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Na, miután ma elindítottam először a 10-et, gépházban már az Install Now opció fogadott, tehát mégiscsak vhogy leszedte tegnap... :) Bár azért kis szopatás volt, először egy 0x80240016 hibaüzenettel nem akart elindulni, de egy restart megoldotta.
Azért a hálózati beállítások átpakolása a gépházba szerintem kicsit túlzás volt, ok, h van Data sense és társai, ahol hálózati adatforgalmat meg lehet nézni, mint 8.1-ben az adott kapcsolaton jobb klikkelve, de akkor is fura...

(#1307) szabonagyur válasza King Unique (#1306) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Írták fentebb, hogy ez csak ideigleens dolog, hogy az nyílik meg ;)

(#1308) King Unique válasza szabonagyur (#1307) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Akkor jó, mert őszintén szólva egy kicsit hülye megoldás...
De, azért az látszik, h modern felületet tolják nagyon a Win10-ben is, a sok metro fanyalgó majd örülhet neki.... :DDD Néhány spec opciót, mint ez a Preview build és társai is csak ott tesznek elérhetővé, a sima desktop vezérlőpult meg marad változatlan. Engem nem zavar különösebben, jó ez így, azon röhögnék a legjobban, ha mindent átpakolnának a gépházba. Mert ugye sokan eddig a 8-ast is részben a kettőssége miatt szidták, gépház vs. vezérlőpult, 2 (v több) fajta számológép stb. Ez is ok szerintem, 10-esben is, de ha csak a modern verziókat hagynák meg a végelegesben, na az lenne az igazi fricska a sok új felületet ellenzőnek... :DDD
Ilyet azért vsz (még) nem csinálnak, de mintha olvastam volna korábban, h a jövőben márpedig az új felületre akarnak átpakolni mindent, nem tudom mennyi valóságalapja van....

[ Szerkesztve ]

(#1309) Balathruin válasza szabonagyur (#1300) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Lejátssza, csak a gépem összef*ssa magát alatta, bár nem is vártam mást a 6400K-tól.

(#1310) CJ4567 válasza anorche1 (#1301) üzenetére

CJ4567
(PH! kedvence)

VLC-vel nézek 4K-t akadásmentesen ;]
Bár MP4 nem MKV.
Hol találhatok 4K MKV-t?

[ Szerkesztve ]

(#1311) Balathruin válasza CJ4567 (#1310) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

[link]

#1312: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#1312) CJ4567 válasza Balathruin (#1311) üzenetére

CJ4567
(PH! kedvence)

4,2GB???
20 perc múlva lent van, Windows 7-en megnézem mit kezd vele a VLC.

[ Szerkesztve ]

(#1313) Aarpok

Aarpok
(őstag)

Sziasztok!

Háromszor is megpróbáltam,de nem frissült 9860 - ra.Mindig a setting up - nál 66% -on abbahagyta és újraindította a rendszert azonban rögtön írta,hogy visszaállítja az előző verziót.Elindulva írta,hogy nem sikerült a frissítés hibakód: 0xC1900101 - 0x20007.Ami az érdekes vmware - ban feltette,de mivel lassúnak éreztem gondoltam felteszem külön partícióra.A 9841 - es települt is le is frissítettem a WU - n,majd próbáltam a build alatt a frissítést,de ez már nem ment.

Аарпок

(#1314) xxSanchez válasza Aarpok (#1313) üzenetére

xxSanchez
(őstag)

Nincs fent valamilyen antivírus? Szinte biztos, hogy amiatt nem megy.

Heyho.

(#1315) Aarpok válasza xxSanchez (#1314) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Külön nem tettem fel a beépített defendert használtam. :U

Аарпок

(#1316) anorche1

anorche1
(őstag)

(#1317) kleinguru válasza pzstm (#1299) üzenetére

kleinguru
(PH! addikt)

Az mkv ha jól tudom "csak" egy konténer formátum, amibe különböző kódolású videókat lehet csomagolni. Szerintem ez még nem támogatás ha egyet le is játszik:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1318) ifotep

ifotep
(újonc)

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.Egy külső hdd-re telepítettem a Windows 10-et, eddig minden ok csak frissíteni nem tudom,a frissítést hiba nélkül letöltötte,de USB flash meghajtóra hivatkozva a telepítés leáll.

(#1319) szabonagyur válasza ifotep (#1318) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Ezzel szerintem nem tudsz csinálni, ha a rendszer azt mondja nem lehet USB-re (külső eszközre) telepíteni akkor nem lehet.

(#1320) ifotep válasza szabonagyur (#1319) üzenetére

ifotep
(újonc)

Köszönöm, sejtettem, mert tegnap 07-órától próbálkoztam, de nem sikerült.

(#1321) Aarpok

Aarpok
(őstag)

Sziasztok!

Megpróbáltam mégegyszer és most sikerült a frissítést feltenni.Kérdés nálatok mennyi helyet foglal a rendszer?Nálam 17GB a disk cleanup lefuttatása után.

Аарпок

(#1322) Taifa Díaz válasza Aarpok (#1321) üzenetére

Taifa Díaz
(őstag)

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1323) #58000384 válasza Taifa Díaz (#1322) üzenetére

(törölt tag)

Én nyertem :)
Amúgy ha valakit nagyon zavarna az ablakanimáció, akkor a kisegítő lehetőségeknél ki lehet kapcsolni, amíg az MS nem javít rajta.

(#1324) Aarpok válasza Taifa Díaz (#1322) üzenetére

Aarpok
(őstag)

és karak_22 :R Igaz nekem több,mint nektek,de nem vészesen.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#1325) Ghard

Ghard
(őstag)

Frissítés óta néha magától megnyílik a store, másnál nincs ilyen?

(#1326) xxSanchez válasza Ghard (#1325) üzenetére

xxSanchez
(őstag)

De, nekem is folyton fut. Feladatkezelőből bezárom és pár óra múlva megint ott van.

Heyho.

(#1327) #58000384 válasza xxSanchez (#1326) üzenetére

(törölt tag)

Nálam rendesen bezáródik és nem is indul újra. Viszont nem is használok appokat, lehet, hogy nálatok valamelyik valamiért használja (mikrotranzakció miatt esetleg).

(#1328) xxSanchez válasza xxSanchez (#1326) üzenetére

xxSanchez
(őstag)

Pont kiestem a szerkesztési időből, de megint elindult. :DDD

(#1327) karak_22: Fogalmam sincs, hogy mi lehet a baj, de már jelentettem a Feedback-ben.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#1329) Ghard válasza #58000384 (#1327) üzenetére

Ghard
(őstag)

Egy appot sem használok storeból. De nem háttérben fut, hanem megnyílik tálcára, mintha elindítottam volna :)

(#1330) #58000384 válasza Ghard (#1329) üzenetére

(törölt tag)

Az úgy tényleg furcsa. Jelentsd Te is, hátha :)
Esetleg tiltsd le a csoportházirendek között a Store-t, mert akkor elvileg a már meglévő appok sem használhatják semmire, akkor talán nem jön elő.

(#1331) anorche1 válasza Ghard (#1329) üzenetére

anorche1
(őstag)

Nálam is megszokott néha nyílni.

(#1332) Taifa Díaz válasza Aarpok (#1324) üzenetére

Taifa Díaz
(őstag)

Nem maradt véletlenül egy windows.old mappád a cleanup után?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1333) Aarpok válasza Taifa Díaz (#1332) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Most néztem Win8.1 alól nincs windows.old mappa egy RecoveryImage nevű viszont van és abban egy install.esd fájl 2,58GB mérettel.

Аарпок

(#1334) pzstm válasza Aarpok (#1324) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

13,6GB Surface Pro3-n

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1335) Bodz válasza Aarpok (#1333) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Amúgy a recovery image mappa kell(het) még valamire, vagy törölhető?

Schiit Modi 2 Uber DAC + Magni 2 Uber fejes erősítő + Introprose eladó https://hardverapro.hu/tag/bodz.html

(#1336) pzstm válasza Bodz (#1335) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

kimentheted magadnak USB-re vagy DVD-re akár.....amikor refreshet vagy resetet tolsz ezt használja, ebből állítja vissza magát a rendszer. Ezt bukod ha nem lesz ilyened, vagy nem megfelelő lesz

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1337) anorche1 válasza pzstm (#1336) üzenetére

anorche1
(őstag)

És ha csinálok egy tiszta telepítést, akkor hogy lesz ilyen mappám? Mert ezt a vissza állítást már win 8/8.1 -en is ki akartam próbálni, de mindig hibát írt ki, ezek szerint a mappa hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1338) pzstm válasza anorche1 (#1337) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

ha törölted, akor igen. Ha csinálsz tiszta telepítést akkor csinál magának egy ilyet. Tökéletesen működik egyébként. :K

(#1339) Milestone2

Milestone2
(PH! nagyúr)

Még egy utolsó remény, ha tud valaki segíteni öröm, ha nem akkor maradok W8-on az asztali gépen és csak a laptopon lesz Tech Prew.
Az asztali gépem Netgear USB Wireless Adapter WN111V2-el kapja a net-et. Emlékszem már W8 alatt is elég nehezen bírtam működésre bírni, de kompatibilitási módban Win7-re + rendszergazda működik. Hiába van ugyanilyen kompatibilitás mód a W10-ben is, nem tudok életet lehelni bele. Ha ugye simán telepítem a driver-t semmi nem történik, ha kompatibilitás W7 módban, akkor települ, de ellentétben a W7-tel egyetlen hálózatot sem érzékel.
A Google a barátom és keresgélek is nap mint nap, de nem leltem eddig megoldást. Hátha valaki tudja a választ. Köszi, sziasztok.

[ Szerkesztve ]

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#1340) premete válasza Milestone2 (#1339) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

Várj fél évet, hátha lesz rá driver windows 10 alatt, hacsak nem qurták el azt is, ahogy nálam a hspa+ -t: 8.x alatt van mobilnet, w10 alatt 10-ből egyszer kb.
Lehet azért windows 10 a neve, mert minden 10. újraindításkor megy rendesen? :)
Azon még gondolom változtatnak, hogy jelenleg lassúbb, mint a 8.1.1, és többet fogyaszt kb. 20%-kal.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1341) szabonagyur válasza Milestone2 (#1339) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Szerintem vegyél egy támogatott kártyát, ami már Win8 esetében is határeset volt arra itt még kevesebb az esély szerintem.

(#1342) pzstm válasza premete (#1340) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Lassubbnak en semminesetre sem mondanám (legalabbis nálam), a többet fogyaszt meg max minimalisan, persze lehet Surface Drivereket jobban szereti... :B

Egyébként meg mindenen javitanak es fejlesztenek rengeteget, szoval nyugi;)

(#1343) Milestone2 válasza premete (#1340) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Köszi mindenkinek a választ. Nem adom fel.

Ha nem jött volna be jobban mint a 8 (8.1) akkor nem szeretném telepíteni...szóval ahogy szerinted "trébbek" a mutatói, szerintem meg jobbak...nekem jobban bejön, már így "gyerekcipőben" is.

Ízlések és pofonok.

Szabónagyúr: ha lenne rá keretem, vennék...

[ Szerkesztve ]

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#1344) premete válasza pzstm (#1342) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

Az, hogy most még lassúbb és az akkuról kevesebb ideig megy, az nem is idegesít, de az, hogy a fucking mobilnet hol van, hol nincs, esetleg a 10. újraindításkor lesz, az már az MS faxsága 2014-ben.
Nem driver gond, felismeri a modemet, a szolgáltatót, jó apn-t ír be automatikusan, csak csatlakozni nem tud legtöbbször. A MS support is megérne egy misét, kb. 1 hónapja ígérték, hogy visszahívnak a megoldással, de szerintem elfelejtették simán. :)

@Milestone2: Lehet szebb, ha a net egyikünknél sem megy; én használni szoktam, nem nézegetni. :)
Mondjuk a te wlanod 1500.- Ft, az én wwanom 30000.-

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1345) pzstm válasza premete (#1344) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

preview....még ha az ő hibájuk is, teljesen normális. Attól hogy felismeri eszközt még driver nem biztos hogy tökéletes hozzá...

Igyekszem nézni egy mobilsticket majd valahonnan és kipróbálni ha lehet.

MS Supportról nekem pont más tapasztalatom van, de persze simán lehet Nálad az ellenkezője :R

(#1346) Milestone2 válasza pzstm (#1345) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

"...Igyekszem nézni egy mobilsticket majd valahonnan és kipróbálni ha lehet..."

Most, hogy Szabonagyur mondta, utána néztem, nem is olyan nagy befektetés, mint régebben volt, most találtam egy sticket, ami a leírása szerint tudja a W8-at, és annyiba kerül amit még be tudok áldozni, ha esetleg mégse működne...Majd írok, mi lett....

(#1347) szabonagyur válasza Milestone2 (#1346) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nem viccből írtam, hogy hajítsd el jó messzire és keress olyat amit támogat legalább a Win8 ;)

(#1348) prolad

prolad
(őstag)

Udv

Felraktam a tech preview-t,van par kerdesem.
-Miert nem tudok frissiteni 9860-as buildre?Nem ajanlja fel a frissitest.
-Miert nem fogadja el a termekkulcsot,ami a Microsoft oldalan van?
-Hogz tudom magyarra allitani a billentyuzetet?Telepitesnel veletlenul angolon hagytam.

(#1349) osztszoroz

osztszoroz
(fanatikus tag)

Betűszéteséssel.illetve betűhiánnyal találkozott már valaki?másodszor rakom fel és már megint ugyanez a probléma.

:(

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1350) Balathruin válasza prolad (#1348) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Termékkulcs nem hiszem hogy kell, ingyenes a rendszer.

osztszoroz: Milyen gépre raktad fel?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.