Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kleinguru válasza vlevi (#1600) üzenetére


kleinguru
addikt

A tálcán kikapcsolható keresés a mellette lévő - funkció tetszik a legjobban :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1602) Воланд válasza vlevi (#1600) üzenetére


Воланд
titán

hat allitsd be, hogy ne toltson le mindent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1603) Milestone2 válasza Воланд (#1598) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én slow...
Nem is jön.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1604) vlevi válasza Воланд (#1602) üzenetére


vlevi
nagyúr

De akkor nem is tölti le sehogy. Az se jó. Win8-ban ott volt, csak online elérhető módon, és letöltötte, ha megnyitottam a file-t. Olyan, mintha visszatették volna a win7-es onedrive klienst. Mostmár nincs az az opció a onedrive mappákon, ami korábban volt, hogy "make available offline" vagy online only.

[ Szerkesztve ]

(#1605) pzstm


pzstm
titán

idén nem lesz már új build, viszont cserébe felfogták, hogy a OneDrive új megközelítése senkinek nem jó...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1606) bzoley


bzoley
veterán

Ez nekem most nem akar települni. Az előző nem panaszkodott.

(#1607) Воланд válasza bzoley (#1606) üzenetére


Воланд
titán

ne is rakd fel, hogy ha sok cuccod van onedrive-on.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1608) bzoley válasza Воланд (#1607) üzenetére


bzoley
veterán

Nem használok OD-t.
De valami összekuszálódhatott rendesen. sfc /scannow talált nem javítható hibákat, a telepítő c5-tel áll le. Úgy néz ki ez már így marad, max. majd iso-ból telepítem egyszer újra.

(#1609) pzstm válasza Воланд (#1607) üzenetére


pzstm
titán

Én a rendsueresen hasznalt 4 giganyi dokumentum mappat meghagytam neki....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1610) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

szerintetek meddig fog elmenni a Build számozás ? ? 10.000 -ig ??

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1611) bzoley


bzoley
veterán

Nem lehet, hogy emiatt áll le a telepítés? Vagy ez másra vonatkozik?
"Some systems may see disk growth of 20GB+ due to driver install duplication. On systems with low disk space this can block setup and cause a rollback to the previous build."

(#1612) Воланд válasza bzoley (#1611) üzenetére


Воланд
titán

elkepzelheto. ezt nalam meg az elozo build jatszotta el. aztan adtam meg a virtualis gepnek plusz tarhelyet es akkor mar felment.

szerk.: persze akkor ertelmes talalat nem volt a hibakodokra.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1613) bzoley válasza Воланд (#1612) üzenetére


bzoley
veterán

Csak nálam adott a 40GiB-os partíció, amiből ~19GiB szabad. Mondjuk ennek oda-vissza elégnek kéne lennie.

(#1614) Воланд válasza bzoley (#1613) üzenetére


Воланд
titán

nalam is hasonloak voltak az aranyok, megis elhasalt a telepiteskor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1616) pzstm


pzstm
titán

Latest build: 6.4.9885Compiled on 10 November 2014

Egy bő hetes buildet kaptunk meg nagyjából :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1617) vlevi válasza pzstm (#1605) üzenetére


vlevi
nagyúr

"OneDrive új megközelítése senkinek nem jó"
Nem is értem, miért csinálták?
Mi volt a baj a win8 óta megszokott, nagyonjól működő onedrive integrációval?
Mert nekem ez tényleg úgy néz ki, mintha teljesen kivették volna a win8-as onedrive megoldást a 10-esből, és jobbhíján belerakták a win7-ig használt változatot, ami semmivel sem különb a google drive, dropbox, ... -nál.

(#1618) premete válasza Warter (#1615) üzenetére


premete
veterán

Csak onnan nem akar lejönni, Windows 10 9879 enterprise 64 bit direkt link

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1619) Воланд válasza vlevi (#1617) üzenetére


Воланд
titán

az volt a baj, hogy az egybites usereknek nem volt tiszta, hogy amit az onedrive mappaban latnak fajlokat, azok nincsenek a gepukon, csak placeholderek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1620) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Billentyűzettel, USB csatis eszközökkel nincs valakinek gondja a 9879-es build telepítése óta? Nekem van. Alap Genius billentyűzettel az a gond akadt, hogy - nem kapcsolja a ledeket a Caps Lock, Scroll Lock és a Num Lock billentyű. A numerikus billentyűzet nem is működik. Látszólag. Mert BIOS-ban minden oké vele, egészen addig, míg be nem tölt az oprendszer, működik rendesen, és reagál a NumLock nyomogatására is. Utána semmi :( Zavaró, mert előszeretettel használom jelszavakhoz, vagy a honfoglalón például...
Nem tudom máshoz kötni a probléma jelentkezését, mert reggel még jó volt az új build érkezése előtt, a billentyűzet pedig egyébként minden más tekintetben működik.
Valami ötlet valakinek? Vaskos bug talán... :F Írjam a feedback-et? :)

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1621) vlevi válasza Воланд (#1619) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekik nem is lenne szükséges, hogy ilyennel foglalkozzanak. A lényeg, hogy rákattint, betöltődik.

(#1622) Воланд válasza vlevi (#1621) üzenetére


Воланд
titán

de ugy voltak vele, hogy a honuk ala csaptak a laptopot, aztan legkozelebb csak a vilag vegen vettek elo, ahol nincs net, es amikor meg akartak mutatni a nagymamanak a csaladi kepeket, akkor nem tudtak.

es ertem en, hogy ez egy letezo problema, de nem az a megoldas, hogy akkor kettot visszalepunk. raadaskent meg bejelentik, hogy sorry sracok, de iden mar nem lesz uj build. ez aztan a rapid release. :DDD mondjuk ehhez meg nem is kellene uj build.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1623) pzstm válasza Воланд (#1622) üzenetére


pzstm
titán

ezt mondjuk decemberben meg is értem...amúgy utolsó óta 3 hét telt el :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1624) vm93hun válasza Воланд (#1619) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nem egybites userek. Ki kell mondani: Gyökerek!

No offense azoknak, akik magukra veszik, de miért kell egy olyan hibát kijavítani, ami nem is létezik? Tudniillik már a telepítés idején felajánlja a rendszer, hogy kéred-e a OneDrive-ot vagy sem.
A másik hasonló "problémájuk" hogy csak MS fiókkal tudnak felhasználói fiókot létrehozni, lokált állítólag nem lehet... Dehogynem!
(annyi bibivel, hogy el van dugva az a pont, de ott van. Pedig sima win8-nál ott volt szem előtt)

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#1625) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Megtudja nekem valaki nézni aki kábelen keresztül netezik, hogy ott sem számolja az adatforgalmat a rendszer mint Win8 esetében? Win8 esetében ha Wifi-n vagyok majd megnyitom lent a Wifi választó részt, jobb gomb az aktívon majd van olyan, hogy adatforgalom megjelenítés, de ez csak Wifi-n van, jó lenne helyi kapcsolaton is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1626) bzoley válasza vm93hun (#1624) üzenetére


bzoley
veterán

Attól gyökér, mert nem tud valamit? Akkor magad minek tartod ezzel a dumával? A hozzád hasonló bölcs emberekre jobban illik ez a jelző.

(#1627) vm93hun válasza bzoley (#1626) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Ez nem a nemtudásról szól.
Átfogalmazom az egyik mondatomat: Rögtön odatolja az arcodba, hogy szeretnéd használni vagy nem. Milyen tudás kell egy nemleges válaszhoz?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#1628) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, az a "home" dolog kinek, mennyire jön be, de nekem nagyonnem.
A "This PC" részben sem tudom, mire jó az a néhány fix könyvtár, mert sosem használom őket. Sokkal inkább használnám a "Libraries" részt, de az valami miatt már a 8.1 óta alapértelmezetten ki van kapcsolva.
Azt sem értem, nem tudom, hogy milyen koncepció része, hogy a pendriveok, külső hdd-k a "This PC" részen kívül is megjelenik a bal oldali részben.

[ Szerkesztve ]

(#1629) pzstm


pzstm
titán

Senkinek nem ajánlom, csak sajat felelősségre, ráadásul a későbbi upgradek is veszélyben lehetnek könnyen.

Win10china posted a way to unlock "Continuum" in build 9879, they said it's very buggy and almost unusable, and I don't have the correct device to try, so try at your own risk: :)

http://www.ithome.co...in10/112578.htm

- In regedit, goto: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\ImmersiveShell\Launcher\
(If there is no "Launcher", add a new key)

- Add new DWORD32,Name : “UseExperience” , set value as "1"

- Shutdown explorer(in task manager), then launch it again, that's it.

- To revert, change value of “UseExperience” to "0", restart explorer.exe.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1630) szabonagyur válasza pzstm (#1629) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ez mit is jelent pontosan? Mit takar ez a feature?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1631) szundybence


szundybence
aktív tag

Bocs ha nem olvasom végig az egész topikot, de egy egyszerű kérdés: A mostani legutolsó verzió, amihez hozzá lehet jutni hivatalosan, mennyire jó egy közönséges mezei usernek internetezés céljára?

(#1632) szabonagyur válasza szundybence (#1631) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sok mindentől függ.... lehet, hogy minden driver menni fog ami Win8-ra való és akkor egész jó lehet, lehet hogy sok hibázni fog. Éles rendszernek nem ajánlott semmiképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1633) szundybence válasza szabonagyur (#1632) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R Köszi, akkor hagyom a fenébe.

(#1634) slice14


slice14
veterán

Sziasztok

Frissítettem a 9860-ról 9879-re. Frissítés után nincs billentyűzet visszajelző ledem ( caps lock stb) Egy usb-s billentyűzetről van szó.

Másnál is van ilyen probléma?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1635) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Nah, a tegnapi kínlódások után végre nekem is felkerült.

A OneDrive-hoz kár volt hozzányúlni, első bejelentkezésnél felajánlja, hogy mit szeretnék leszinkronizálni. Azok a mappák amelyeket nem választottam ki láthatóak, de lesz mellettük egy piros X ami hibára utalna, a tartalmuk meg nem látható. Szépen lebutították, mit ne mondjak... :(((

(#1625) szabonagyur

Ezt nem lehet megnézni, mert a Hálózati ikonra kattintva megnyitja a PC Settings-et, azon belül a csatlakozást. Jó, kiírja, hogy Ethernet, de arra rákattintva meg bead egy semmit. Elvileg a DataSense-ben lenne a helye, de ott csak Cellular és WiFi kapcsolatot mér(ne), Ethernetet nem.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#1636) emvy válasza Воланд (#1619) üzenetére


emvy
nagyúr

Remelem nem hagyjak igy, total felboritana a workflow-mat. Konkretan ez ilyen dealbreaker lenne nalam.

while (!sleep) sheep++;

(#1637) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Találtam egy rejtett üzenetet a zPC Settings-ben. Ki tud latinul?

http://i.imgur.com/GbhSnUZ.png

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#1638) pzstm válasza emvy (#1636) üzenetére


pzstm
titán

Szintén!

Eleg sok a panasz, programmenedzser isbfelfogta, remelem januari buildben nyoma sem lesz a jelenleginek;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1639) emvy válasza pzstm (#1638) üzenetére


emvy
nagyúr

Minimum az lenne, hogy a kontextualis menuk megmaradnak (online only/available offline). De ez mindenkepp gaz, pl. van egy marha nagy kepgyujtemenyem, es csomoszor a thumbnaileket nezem csak vegig, ha megvan a kep, ami kell, akkor meg letoltom.

while (!sleep) sheep++;

(#1640) pzstm válasza emvy (#1639) üzenetére


pzstm
titán

pontosan...most meg egyetlen dokumentumok mappa van a OneDrive-omban benne.....30 gigát nem akartam leszinkronizáltatni vele Surfacere...felesleges is :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1641) Mate


Mate
nagyúr

Bár nem win10, de onedrive.

Rengeteg mappában, jó pár fájl duplikált. Van egy sima és egy felhasználónevemmel megtoldott nevű.

Miként tudom kiiktatni a felhasználóneveset és egyáltalán miért duplázott meg mindent?

(#1642) vlevi válasza pzstm (#1640) üzenetére


vlevi
nagyúr

".30 gigát nem akartam leszinkronizáltatni vele Surfacere"
Főleg, hogy egyre több eszköz jelenik meg, amiben 32G flash memória (vagy akár csak 16) van. Nem csak a kínaiakra gondolok, hanem a 8"-os Win8-as táblákra.
Arra nem szívesen szinkronizálnék le 1 gigát sem, nemhogy harmincat...

(#1643) Воланд válasza vlevi (#1642) üzenetére


Воланд
titán

ezert nem is lesz ez vegleges. bar ennek atmenetileg sem lett volna szabad ilyennek lennie. egyesek azt tippelgettek, hogy a "korlatlan" onedrive tarhely miatt valami technikai problema merult fel. amit meg el is hinnek, ha win8-on nem mukodne rendesen, ahogy eddig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1644) Воланд


Воланд
titán

jo dontes volt. :DDD

"Here's a pic from one of our #WindowsInsiders feedback analysis tools, showing trending topics between 9860 and 9879." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1645) vlevi válasza Воланд (#1644) üzenetére


vlevi
nagyúr

9860-ban nem látom a Onedriveot (vagy csak vak vagyok), 9879-ben az egyik legjobban pörgő topic. Tényleg megérte visszarakni a win7-es Onedrive klienst :-)
Nekem inkabb forditva kellett volna, hogy a Onedrive mellett a Google drive is tamogassa az off/online fileokat.

[ Szerkesztve ]

(#1646) Воланд válasza vlevi (#1645) üzenetére


Воланд
titán

nincs is benne (itt egy kicsit meg is dolt, hogy a "userek kertek"). ellenben az uj build-el kapcsolatban hatszor szerepel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1647) Milestone2 válasza Воланд (#1646) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most már egy kicsit összezavarodtam srácok.
Ha felajánlja a frissítést, ne engedjem, mert rosszabb?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1648) vlevi válasza Воланд (#1646) üzenetére


vlevi
nagyúr

Userek biztos nem kertek ilyet, mert egyszeru user nem rak fel maganak tech preview-t, egy informatikahoz valamit is erto embert pedig nem zavar ossze az on/offline kozotti kulonbseg.

(#1649) Воланд válasza vlevi (#1648) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1650) Воланд


Воланд
titán

"Response from OneDrive team group program manager, Jason Moore:

Wanted to jump in here and address some of the questions and feedback we are getting about the changes we rolled out yesterday. As we look at the next version of OneDrive, we are working very hard to make sure it provides the best experience possible for our customers, and a big part of that is getting the sync model right.

We hear the feedback on placeholders, and we agree that there many great things about the model – for example, being able to see all your files in the cloud even if they are not all sync’ed to your PC. However, we were not happy with how we built placeholders, and we got clear feedback that some customers were confused (for example, with files not being available when offline), and that some applications didn’t work well with placeholders and that sync reliability was not where we needed it to be.

So, we stepped back to take a fresh look at OneDrive in Windows. The changes we made are significant. We didn’t just “turn off” placeholders – we’re making fundamental improvements to how Sync works, focusing on reliability in all scenarios, bringing together OneDrive and OneDrive for Business in one sync engine, and making sure we have a model that can scale to unlimited storage. In Windows 10, that means we’ll use selective sync instead of placeholders. But we’re adding additional capabilities, so the experience you get in Windows 10 build 9879 is just the beginning. For instance, you’ll be able to search all of your files on OneDrive – even those that aren’t sync’ed to your PC – and access those files directly from the search results. And we’ll solve for the scenario of having a large photo collection in the cloud but limited disk space on your PC.

Longer term, we’ll continue to improve the experience of OneDrive in Windows File Explorer, including bringing back key features of placeholders.

So keep the feedback coming. We’re working every day to improve OneDrive, and customer feedback is a hugely important part of that.”
"
[link]

akkor jo lenne eldonteni, hogy tenyleg a userek panaszkodtak, vagy melle meg az ms-nek is sikerult elbarmolnia.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.