Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Freddycom válasza szabonagyur (#1750) üzenetére


Freddycom
őstag

Ertem, koszonom, akkor bizom a legjobbakban. 😀

(#1752) TomiLi


TomiLi
addikt

Olyan kérdésem van, hogy esetleg azt nem lehet tudni, hogy mikor kerül olyan stádiumba a win10 fejlesztése, amikor lesz hozzá már magyar nyelv csomag is? Vagy ez csak a végleges verzióhoz lesz elérhető?

Köszi!

Bogyóka

(#1753) kispx válasza TomiLi (#1752) üzenetére


kispx
addikt

Eddig is csak a véglegeshez adtak volna magyar nyelvi fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#1754) #73029888 válasza szabonagyur (#1748) üzenetére


#73029888
törölt tag

köszönöm a választ.

DDU progit használhatom driver törlésre?

(#1755) szabonagyur válasza #73029888 (#1754) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az szerintem VGA driverre, én előről kezdeném mivel neked az AMD csomag ami lejön a netről tartalmaz VGA, alaplap, mindenféle drivert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1756) Freddycom válasza szabonagyur (#1750) üzenetére


Freddycom
őstag

Nem tudok belepni a BIOS-ba, minden lehetoseget vegigprobaltam. Meg nem ugy volt mar win 8-ban, h a gephazbol ujrainditva lehett belepni a biosba?

(#1757) Milestone2 válasza Freddycom (#1756) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A minap csináltam egy HP-t egyre hülyébb helyen van elrejtve a BIOS-ba lépés, a HP-n a töltőbemenet mellett volt egy külön gomb…
De mondjuk ha eddig be tudtál lépni és most nem, az gáz.
Én most már úgy vállalom a laptopokat, ha megleltem guglibarátomnál, hogy hogyan kell BIOS-ba lépni… különben magamat szivatom.
Hol a régi F1, F2, F12, vagy Del…

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1758) Freddycom válasza Milestone2 (#1757) üzenetére


Freddycom
őstag

Eddig betudtam vmelyik F-fel, de most nem. Az lehet h meg azelott megakad a boot, mielott eletre kelne a billentyuzet? Irja h nyomjam meg az f2-t a folytatashoz, de hiaba nyomom, nincs semmi.

(#1759) King Unique válasza Freddycom (#1756) üzenetére


King Unique
titán

BIOS-ba nem nagyon, de el lehetett érni csökkentett módot, speciális rendszerindítási lehetőségeket.
Viszont eleve min csodálkoztok egy ilyen félkésznek sem nevezhető rendszernél, h nem működik rajta csomó minden, de ennyi erővel MS is minek adja ki ennyi buggal...? :U Igaz nem kötelező használni és mki ugye csak saját felelősségére. Ahány hardver, jóformán annyiféle hiba jön vele elő...nálam 9842, 9860 viszonylag működött normálisan, de ez a 9879 produkált érdekes jelenségeket...

[ Szerkesztve ]

(#1760) szabonagyur válasza Freddycom (#1756) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amire te gondolsz az egyes alaplapoknál van ha be van állítva a Ultra Fast boot, és akkor egy bizonyos programmal tudsz csak úgy újraindulni, hogy a BIOS jön be.

Ha elmondod milyen alaplap lehet tudunk segíteni, hogy lépsz be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1761) Freddycom válasza szabonagyur (#1760) üzenetére


Freddycom
őstag

Ez egy 4 éves Asus P50IJ laptop, ha segit barmit is.

(#1762) szabonagyur válasza Freddycom (#1761) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott F2 a BIOS tudtommal, és azzal be is kell engedni, ESC meg a boot választó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1763) Freddycom válasza szabonagyur (#1762) üzenetére


Freddycom
őstag

Sajnos nem eged be (de egyik F billentyűre sem és a Del-re sem). :/ Itt sem történik semmi az F2 lenyomására:

[ Szerkesztve ]

(#1764) szabonagyur válasza Freddycom (#1763) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk a HDD-t látja a BIOS, szóval fizikailag megvan még.

Próbáld meg kivenni a gépből a HDD-t hátha beenged.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1765) Freddycom válasza szabonagyur (#1764) üzenetére


Freddycom
őstag

Igazad volt, kiszedtem a HDD-t, igy beenged a biosba.

Hogyan tovabb? Az jarhato ut, h a kulso rack-be beteszem, egy masik gepen formazom, visszarakom a laptopba es telepitek ra egy windows 8.1-et?

(#1766) szabonagyur válasza Freddycom (#1765) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg lehet próbálni, de nagyon úgy fest a HDD cserés lesz, mivel ugyan fizikailag érzi de valami mégsem jó benne ezért nem engem tovább. Másik gépben azért nézz rá egy HD sentinelllel az állapotára, de ez sem 100%

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1767) Freddycom válasza szabonagyur (#1766) üzenetére


Freddycom
őstag

Nagyon szepen koszonom a tippeket es a tanacsokat! :) Akkor lefuttatok eloszor egy tesztet.

(#1768) Freddycom válasza Freddycom (#1767) üzenetére


Freddycom
őstag

De nem tudok, mert nem látja a gép a HDD-t külső rack-be téve. Pittyen, mintha pendrive-ot dugnék rá, de nem jelenik meg.

Visszatettem a laptopba a rossz merevlemezt, most már továbbenged a BIOS-ba, de nemigen írja h HITACHI, csak ennyit:

Lehet vmi tesztet futtatni BIOS-on belül a HDD-re? Vagy nem érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#1769) szabonagyur válasza Freddycom (#1768) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az akkor teljesen kuka.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1770) Freddycom válasza szabonagyur (#1769) üzenetére


Freddycom
őstag

Hinnye, sajnálatos.
Mindenesetre köszönöm a segítséged!

(#1772) csixy


csixy
addikt

Sziasztok!
Jelenleg a 9841-es build van fenn.
Az outlook.com-os levelező fiókomat a neten simán elérem, a pc-s fiókom is online kapcsolaton van ,nincs szétkapcsolva.
Ezen a gépen a Microsoft Mail progiba nem tudom beszerkezteni, mert mentéskor mindig azt írja, hogy ezt a fiókot már csatlakoztattam. Ezt , hogyan lehet meggyógyítani? :F
Egy másik gép Win 8.1 simán kezeli és egy harmadikon a Win7 office is simán kezeli az outlook-os levelezőmet.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1773) csixy


csixy
addikt

Hah,megoldódott!

Beregiztem az insider-be és meggyógyult a windows mail . :C Az insider értesítő emilje már oda jött le.
Lehet , hogy az is segített, hogy egy feleslegessé vált e-mail fiók alias-t előtte kitakarítottam a MS account-omból?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1774) csixy


csixy
addikt

Segítsetek légyszi!
Most 32 bites rendszer van fent élesben egyedül a 64 bites vason egy SSD-n. Ezt legacy bios módban sikerült telepítenem csak , mert UEFI módban nem látta a telepítő DVD-t.

Most szedtem le a legújabb ilyet: WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US.iso
Ezt is szűznek tenném fel az előző helyett.
Mit kell beállítgatni a BIOS-ban, hogy ezt már UEFI módban tudjam felrakni ?
AHCI be van állítva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1775) vlevi válasza csixy (#1774) üzenetére


vlevi
nagyúr

Semmit.
A 32 bites azért nem ment fel UEFI módban, mert UEFI-t csak a 64 bites rendszerrel megy.
Kiírod pendrivera a telepítő ISO-t, és a bootoláskor az UEFI-s telepítőt indítod el.

(#1776) csixy válasza vlevi (#1775) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!
Már fent dübörög a gépen. :)
Igaz én DVD-t írtam belőle.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1777) csixy


csixy
addikt

Nekem hét frissítés után a 9841-es build után egyből a 9879-es buildet tette fel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1778) Milestone2 válasza csixy (#1777) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, mert az a legfrissebb build…

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1779) csixy


csixy
addikt

A windows mail nem szinkronizál

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1780) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Szeretném eltüntetni (letörölni) a windows.old mappát és minden féle felesleges dolgot, ami az új rev miatt pluszban keletkezett.

Van valami különleges módja, vagy "csak" törlöm?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1781) Sweet Lou 6 válasza kleinguru (#1780) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

lemezkarbantartóval tudod törölni ezeket.

sweetlou6.wordpress.com

(#1782) osztszoroz válasza Sweet Lou 6 (#1781) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Vagy egy Linux telepítő segítségével.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1783) kleinguru válasza Sweet Lou 6 (#1781) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon köszi! Kipróbálnám, de sajnos nem megy a teamviewer :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1784) osztszoroz válasza kleinguru (#1783) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Boot and run Linux from a USB flash memory stick

ha van pendrive-od,5 perc alatt tudsz készíteni egy bootolható rendszert..bármelyik ubuntu verzióval tudod törölni a windows.old-ot. :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1785) kleinguru válasza osztszoroz (#1784) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, de nem vagyok gép előtt:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1786) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Arra infó valakinek, hogy tovább fog e fejlődni a beállítás szinkronizálása? Nem bánnám ha nem csak a kezdőképernyőre és háttérre terjedne ki, hanem mondjuk asztali ikonok, sticky notes jegyzetek, stb.

Illetve a kezdőképernyő szinkronizáláson is lenne mit javítani még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1787) bon válasza szabonagyur (#1786) üzenetére


bon
őstag

Már a Windows 8.1-ben is a felsoroltakon kívül sokkal több dolog szinkronizálódik. Sticky note-ra nulla esélyt látok, pláne, hogy ott van a OneNote ami jelenleg is szinkronizál.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1788) szabonagyur válasza bon (#1787) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó persze IE jelszavak is, meg téma, de a sticky notes nekem jobb lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1789) vlevi válasza szabonagyur (#1788) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sticky notest szinkronizálására én sem látok reális esélyt, tekintve, hogy az egy Win7-es desktop alkalmazás. Azokat tuti nem fejlesztik már, amíg kompatibilis, addíg marad, utána megszűnik (gondolom, legalábbis).

(#1790) szabonagyur válasza vlevi (#1789) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó csak a többi sem éppen az igazi, ahogy említettem kezdőképernyőt sem mindig úgy csinálja ahogy kell, illetve sok beállítást lehetne még szinkronizálni. pl. alapértelmezett program lista, akkor Office esetében nem csak a hülye témát hanem a felső sorba rögzített egyéni ikonokat stb stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1791) kleinguru válasza Ziog (#1692) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem is pont ez van és nagyon bosszantó :(

Sikerült azóta megoldanod valahogy?

Ui.: Frissítettem a TV-t és most már működik a dolog:K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1792) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni abban hogy van itthon egy folyamatos áramzabáló :) windows 10-el és lassan jön egy windows 8.1-es tablet a családba.
Azt szeretném hogy csinálok 2 mappát az asztalin vagy akár meghajtót és ezt szeretném a tábla fele hálózati tárhelynek megadni akár korlátlan akár X-GB hellyel, viszont 2 login lenne és azt szeretném hogy mind a 2 login a saját részét lássa a tableten.

Ha kell csinálnom az asztalin még egy accot az sem gond, viszont ha nyomok egy restartot hogy tudom megoldani hogy automatikusan x-re logoljon be az asztali ne y-ra.

Remélem nem írtam érthetetlenül
Ezt hogy tudom kivitelezni?

BIG THX előre is.

(#1793) King Unique válasza FreedomHUN (#1792) üzenetére


King Unique
titán

OneDrive, 2 külön MS account??

(#1794) Sweet Lou 6 válasza FreedomHUN (#1792) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

2 account + OneDrive, ahogy írták előttem

vagy

csinálsz a win10-es géppel és a tablettel egy HomeGroupot, megosztod a két különböző mappát a win10-es gépen, majd a tableten This PC-nél Map Network Drive > Browse és x accountnál az x-hez tartozó mappát tallózod be, y-nal bejelentkezve pedig az y-hoz tartozót.

sweetlou6.wordpress.com

(#1795) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

Új bug. Konzol bezárásakor újrajndul a rendszer. :((

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1796) FreedomHUN válasza Sweet Lou 6 (#1794) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Köszönöm erre volt szükségem. Ondrive úgy is acchoz van kötve mindenki a sajátját látja. local mappára volt szükségem hogy mindenki oda pakolja a vackait akár "korlátlanul".
Gonolom a mappát meg pin-el le is tudom zárni ahogy néztem a beállításokban, ha szükséges.

(#1797) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Még 1 valami.
Asztalban a one drive mappám üres, elötte láttam pl. amit a telómmal csináltam, vagy felmásoltam doksikat.
Ezt hogy tudom elöcsalogatni?
Account stimmel, másik gépen látok mindent, sőt böngészőből is, a one drive iconnal nem.
Frissítés kapott le valamilyen bugot?

(#1798) csixy


csixy
addikt

a Mail app működik nálatok?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1799) FreedomHUN válasza csixy (#1798) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

nálam megy. szinkronizál simán. csak a one drive nem...

(#1800) csixy válasza FreedomHUN (#1799) üzenetére


csixy
addikt

Már csináltam egy teljesen uj MS accountot, hogy ne lássa valamelyik másik vasam beállításait és nehogy valami hibát húzzon le a felhőből és szűzre újra telepítettem a rendszert és továbbra sem röffen be a Mail app.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.