Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1651) samgar

samgar
(őstag)

Emberek valami borzalmasan szarul sikerult a frissites. Szinte megdoglott a gepem. Az elso ket verzio tok jo volt. Ez hihetetlen!

(#1652) emvy válasza samgar (#1651) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nalam is jon a reinstall, az osszes modern UI app eltunt (?), Feedback, Store, minden.

while (!sleep) sheep++;

(#1653) samgar válasza emvy (#1652) üzenetére

samgar
(őstag)

Szinten. A frissites utan kb 1000x ujraindult az explorer, meguntam, kinyomtam a gepet, ujraindulas utan fekete kepernyon, feher felirat, a gep nem indult. Katasztrofa :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) emvy válasza samgar (#1653) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nem gond, ezert preview...

while (!sleep) sheep++;

(#1655) samgar válasza emvy (#1654) üzenetére

samgar
(őstag)

Igen tudom, ezt be is vállaltam. Azért gondoltam, tán csak jobb lesz ;)

(#1656) King Unique

King Unique
(PH! félisten)

Kontra:

Használja vki az 9879-es build-ban a képernyőnagyítást, pl. 125%-ost :F
Mert nálam kicsit hülyén jelenít dolgokat, már a bejelentkezési képernyőn is jelszó begépelése után "megnagyobbodik" minden, mint vmi csökkentett módban, úgy néz ki...Start menü elemei is túl nagyok...Ez vhogy nem az igazi így... :W

Vízszintes akku töltöttségjelző ikon is elég fura... :F

Pro:

Tálcán a biztonságos leválasztást követő értesítés a korábbi piros helyett már zölden jelenik meg és más apró változtatások is vannak rajta. Előző is elment, de ez határozottan jobban fest így. :K

Összességében, bár nem mélyedtem bele minden részletébe, de nem egy nagy szám az új build...kicsit többre számítottam. De azt vsz a Slow zónába eső verzióktól kell várni gondolom.
Amúgy a Technical Preview után (2015.04.15-én lejár) lesz még vmi xy Preview verzió, v egyből jön az RTM :F

[ Szerkesztve ]

(#1657) samgar válasza King Unique (#1656) üzenetére

samgar
(őstag)

Hát ha meg csak ez nem menne. De semmi sem mukodik...

(#1658) King Unique válasza samgar (#1657) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Nálad, azért azt is hozzá kell tenni...én csak az előbb említett képernyő nagyítási problémát tapasztaltam, de az is épp elég bosszantó... :W
Azt azért fogadjuk el, h mivel Preview, ilyen hibák simán benne lehetnek, illetve a Fast csoportba tartozó frissítések is inkább a "bátrabbaknak" ajánlottak.

Amúgy meg biztos jó lesz ez a Windows 10, de egyelőre a 3 build alapján nekem különösebb pluszt nem nyújt a 8-hoz képest, Start menü eddig se izgatott, ahogy ablakban futó appok se....bőven elvagyok 8.1-en is. :)

(#1659) msgt.fubar

msgt.fubar
(senior tag)

Nagy nehezen én is felszenvedtem a 9879-es buildet. :) Elsőre nem akart felmenni, és visszapörgette magát 9860-ra. Ez lenne a kisebbik baj, de ezután nem tudtam rendszergazdaként futtatni semmit, és ha újra próbáltam telepíteni a 9879-et, akkor gyakorlatilag a rendszer fele elnémult (még egy Eszközkezelőt sem engedett megnyitni olyankor).

Végülis egy "Refresh your PC" megoldotta a dolgot. Igaz minden programomat újra kellett telepíteni, és visszapörgetett egészen a 9841-ig, de utána rögtön és gyorsan felment a 9879.

Ami viszont kicsit b*ssza a csőrömet, hogy a billentyűzetem nekem is furcsán viselkedik. A Caps Lock, Num Lock, Scroll Lock ledek megszűntek működni (habár maguk a gombok funkcionálnak), és bármire állítom a folyamatos billentyűlenyomás ismétlési idejét extrém lassú az ismétlés. Ez akkor zavaró mondjuk, ha egy egész sort törölnék backspace-el, vagy kurzorral visszamennék egy szót a szövegben.

Erre tud valaki valami megoldást? Btw, egy PS/2-es Logitech billentyűzetről beszélünk. :)

Szerk.: Úgy tűnik tudnak a problémáról a Microsoft-nál, van már topik róla.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#1660) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

sziasztok!

tegnap kaptam egy windows insider meghívást, ez melyik buildot adja?

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold

(#1661) EarL 007 válasza Mr.Csizmás (#1660) üzenetére

EarL 007
(PH! kedvence)

legfrissebbet, 9879.

(#1662) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

A 9887-et honnan lehet letölteni? Amúgy nekem 60-as van most, és a BD íróm nincs se az intézőbe, se az eszközkezelőbe. Lehetséges, hogy az újba lesz, vagy felejtsem el végleg ezt a preview dolgot?

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

(#1663) premete válasza gyulank (#1662) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

Ez a legfrissebb leszedhető. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1664) Milestone2 válasza premete (#1663) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Nekem 32-es kéne (mindhárom gépem belebukott a 64-esbe), bár annyi trét hallok az új buildról, hogy már kétlem, hogy engedem a frissítést. Megvárom a jövő évi következőt...

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#1665) Milestone2 válasza Warter (#1615) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Hát hallod innen nem tudom leszedni, harmadik gépen próbálom, le kell tölteni ez a hülye downloadert, ami soha többé nem tölt le semmit...kéne a 32-es, de hiába...nekem nem sikerül.

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#1666) premete válasza Milestone2 (#1664) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

32bit Ent EnUS
@Milestone2 csacsi ne légy, ott a jó link nálam.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1667) Milestone2 válasza premete (#1666) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Nöm láttam...
Köszönöm.
Igaz csak délután leszek letöltésközelben.
Most szar vagy nem szar?

(#1668) Milestone2 válasza premete (#1666) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

;) Nálad mindig jó link... ;]

Egyébként végül -ha baromi lassan is- a másik forrásból is lejött a ROM (az a tré azzal a letöltőprogrammal, hogy sehol nem jelzi a letöltést, így az embör azt hiszi nem történik semmi, közben pedig de...)

Ami "furcsa" a 9841-ből még a 64 bites is felment a laptopomra, most a 9879-ből már csak a 32 bites. Egyenlőre nálam semmi probléma nincs vele.

(#1669) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

Na, én megszenvedtem vele, mert formáztam, feltelepítettem, aztán az avastot is, aztán megint elkezdett mindent vírusnak felismerni, aztán el akartam távolítani, Start-Programs&features, erre azt is vírusnak ismerte fel, és kidobott egy ablakot, aminek a lényege, hogy az elérési úton nincs semmi, aztán kikapcsoltam, eltávolítottam, mert máshonnan be lehetett lépni, csak a Startból nem, újraindítottam, de a Startból továbbra se lehetett, így mivel gondoltam, hogy ki tudja milyen fájlokkal csinált még ugyanígy, inkább újratelepítettem. A 64-bitest telepítettem, azóta ki se kapcsoltam, nem látok rajta semmit. A 60-ason mindig megnyílt tálcán a store, és valami amin vonalak voltak, de rámenni nem lehetett, meg mindig nextelni kellett a cloudra, de ezek lehet, hogy az avast miatt történtek. Mindenesetre, ha majd megint figyelmeztet, hogy nincs se vírus, se tűzfalvédelmem, akkor nem tudom, mikor merjek telepíteni egyet, mert már ez harmadszor történt meg.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

(#1670) osztszoroz válasza Milestone2 (#1668) üzenetére

osztszoroz
(fanatikus tag)

valóban,...egy normális progress bar elférne újabb build érkezésénél,letöltésénél.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1671) Crytek

Crytek
(PH! nagyúr)

Valaki legyen szíves megnézni, hogy a win10 alatt a storeba elérhetőek-e az Asphalt játékok és ha igen melyek azok!?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#1672) vlevi válasza Crytek (#1671) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Persze, elérhetőek. Az Asphalt8-al jáccottam is.

(#1673) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

Jajj de elsiettem. Meghalt az Intéző, eltűntek a dolgok a tálcáról, ha a Start helyére kattintok ily gyönyörűség fogad. Remélem, újraindítás után megjavul.Káprázatos

(#1674) Milestone2 válasza gyulank (#1673) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Izgi...

(#1675) gyulank válasza Milestone2 (#1674) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Ugye? :D Elég volt Feladatkezelőben újraindítani az Explorert.

(#1676) samgar válasza premete (#1663) üzenetére

samgar
(őstag)

Ez most miben más mint az eddigi (mert ez enterprise) ? :F

(#1677) gyulank válasza samgar (#1676) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Talán abban, hogy Build 9879, nem 9860?

(#1678) Milestone2 válasza gyulank (#1677) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

:C

(#1679) King Unique válasza gyulank (#1673) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Engem meg 9879 telepítése után többször is ez fogadott... :DDD

(#1680) samgar válasza gyulank (#1677) üzenetére

samgar
(őstag)

Es a 9860 is enterprise volt? Ez volt a kerdesem lenyege, lehet nem tul jo a szovegertesed.

(#1681) Milestone2 válasza samgar (#1680) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Ha jól emlékszem a 9860-ból is volt két fajta.
ciententerprise (32 & 64), clientpro (32&64)
és nem a szövegértéssel volt baj.
a 9879 legfőképp abban más hogy nem 9860.
és csak azután fontos hogy pro vagy enterprise.

[ Szerkesztve ]

(#1682) samgar válasza Milestone2 (#1681) üzenetére

samgar
(őstag)

Ez a korrekt válasz. Csak nem értettem, hogy korábban valaki miért éppen az enterprise verziót linkelte be ide.

(#1683) samgar válasza samgar (#1682) üzenetére

samgar
(őstag)

Csak mert kozvetlen letoltesi link volt, igy nem tudtam valasztani es felrakas utan talaltam magam szembe ez enterprise verzioval.

(#1684) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

Amúgy egyszer régen meg volt osztva pár mappám, és azóta minden egyes újratelepítésnél kínlódok, hogy meg tudjam nyitni, meg hogy a programok is meg tudják. Mit csináljak, hogy végleges maradjon az engedély?
Ja, meg aranyos, töltenék fel dolgokat, mire bejövök elalszik.

[ Szerkesztve ]

(#1685) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

Na mindegy, az intéző mindig meghal, BD írót se hiszem, hogy felismerné. Visszatérek inkább a 8-ra.

(#1686) szabonagyur válasza gyulank (#1684) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Kikapcsolod az alvást esetleg?

Az újratelepítésnél ez van sajna... új felhasználói kulcs, stb..

(#1687) gyulank válasza szabonagyur (#1686) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Pihenjen csak, de ne akkor, ha csinálnia kéne valamit. Egész éjszaka nem kapcsolt ki, pedig nem töltöttem se le se fel, aludtam, aztán meg elkezdtem feltölteni, kimegyek, és elalszik. :D
De mit csináljak, hogy olyan mappa legyen mint a többi amit enged? És olyan is maradjon, a következő telepítésnél se akadékoskodjon!

(#1688) #58000384 válasza gyulank (#1684) üzenetére

(törölt tag)

Ez vicces, nekem pont ilyen gondjaim vannak 8.1 alatt :D Újratelepítés után gondolt egyet, és valamitől nem én lettem pár mappának a tulaja, ráadásul hiába veszem át, a benne lévő mappáknak megint nem én vagyok, pedig úgy kéne lennie, így egy komolyabb könyvtárszerkezetnél eltökölhetek a biztonság fülön százszor.
A BD írómat néha eltünteti a 8, sem a 10 sem a 7 nem csinált eddig ilyent. *koppkopp*

Ja, meg elalszik ez frissítések telepítése közben is :D

(#1689) gyulank válasza #58000384 (#1688) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Nekem eddig csak a 10 nem látta. El se tudom képzelni, hogy csinálták meg, hogy nem látja ismeretlen eszközként se... A mappák átvételénél van olyan, hogy alkalmazás az almappákra és fájlokra is, de nem ez a lényeg, hanem, hogy ha használni tudom, egy új telepítés után újra át kell állítanom, és nemááá! Amúgy most simán rámentem, hogy megosztás megszüntetése, aztán nem nyavalygott, és ez se változtat semmit, mert még a 10-ben csináltam, aztán most a 8.1-en is kellett.

(#1690) #58000384 válasza gyulank (#1689) üzenetére

(törölt tag)

Tudom, elvileg úgy vettem át a jogokat, hogy minden almappára igaz legyen. Ez a többségnél működik is, de van egy nagyobb, aminél úgy gondolta, hogy nem. És akkor persze amit kimásolok belőle, az viszi tovább a jó szokását, szóval ezt az egész helyzetet a fájlok és mappák törlésével tudom megszüntetni. Ráadásul olyan mappáknál is előjön, amikhez 2 telepítés között nem is nyúlt semmi és senki. Nem értem.

Az optikai meghajtók eltűntek már a 8 első publikus bétájában is, akkor egy registry módosítással lehetett újra előhozni. Ez valahogy megmaradt a véglegesben is, meg a 8.1-ben is (meg ezek szerint a 10-ben is), de random jön elő random gépeken.

(#1691) mekker

mekker
(őstag)

Gond nélkül felment a 9879. A start menü kicsit változott arányaiban (pozitív irányba), néhány bugfix és ennyi nagyjából, ami látható.
Most a keresővel van gondom, nem tudom, hogy újraindexel-e, vagy valami, de egyelőre alig talál valamit a programokon, néhány alapmappán, meg 1-2 dolgon kívül.
Egyébként tudja valaki, hogy lehet teljesen kikapcsolni a netes találatokat? Meg Win7-es időkben még volt olyan funkció, hogy további találatok - ennek is örülnék, mert zavaró hogy így el lett baszarintva a kereső.

Don't hate the player, hate the gémeskút

(#1692) Ziog

Ziog
(fanatikus tag)

Teamviewert vagy valamilyen VNC programot használ valaki?

A távirányítandó gép win10 (9879) mindegy miről kapcsolódva csak sötét kép van. A "server" gépen meg villog a képernyő, mint egy stroboszkóp.Más is tapasztalt hasonlókat?

(#1693) szabonagyur válasza Ziog (#1692) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Tv 10 béta tuti jó

(#1695) Taifa Díaz válasza kispx (#1694) üzenetére

Taifa Díaz
(őstag)

Pont ezzel kapcsolatban feltűnt, hogy milyen lassan jön elő maga az ablak.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1696) vlevi

vlevi
(PH! nagyúr)

Éljen. Nekem is kikapcsolt a numlock visszajelző.
Meg a caps, scroll, sem működik.
Eddig ment, most láttam egy villanást jobbszélen, és visszajelző volt-nincs :O
Nekem is PS/2 billentyűzetem van.

(#1697) osztszoroz válasza vlevi (#1696) üzenetére

osztszoroz
(fanatikus tag)

Szintén zenész . Plusz random elindul a Store és a Weather is. Él a gép ☺

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1698) Taifa Díaz válasza osztszoroz (#1697) üzenetére

Taifa Díaz
(őstag)

A Store nekem is indul magától, de úgy látom, hogy az nem véletlen, mindig játékból kilépve történik a dolog, biztos van összefüggés.
Nálam a 9879 hozott még egy olyan anomáliát is, hogy leállításkor első nekifutásra nem kapcsolja ki a gépet, hanem újraindítja a rendszert. Másodjára már leáll rendesen.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1699) vlevi válasza osztszoroz (#1697) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Ja, mégegy marhaság, szintén mostanság vettem észre, néha eltűnik a modern appok fejléce. pl. levelező. Nem teljes képernős módban van, de mégsincs fejléce. Ha bezárom, és újraindítom, akkoris.

Látszik, hogy a nemteljesképernős levelező mögött ott a firefox.

[ Szerkesztve ]

(#1700) gyulank válasza #58000384 (#1690) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

:D Most raktam vissza a BD-írót 8.1-re, és az se látja. De nem találok semmit a megoldásról.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.