Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) csixy válasza csixy (#1800) üzenetére


csixy
addikt

a webes outlook meg simán megy

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1802) csixy válasza FreedomHUN (#1799) üzenetére


csixy
addikt

Az OneDrive meg mükszik simán.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1803) JasL


JasL
senior tag

Build 9888-at tesztelte már valaki?

(#1804) Telda


Telda
addikt

Hali!

Van már olyan stabil, hogy főrendszernek lehessen használni?

(#1805) Milestone2 válasza JasL (#1803) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kicsit lemaradtam. Már az is kijött?

Telda kedves, mindenkinek más a stabil! Ezt úgy is a személyes próba dönti el. Szerintem (ha minden driver hajlandó működni) akkor nekem elég stabil, csak el kell fogadni, hogy ezeket a buildokat erősen telemetriázzák! (A telemetrikus rendszer folyamatosan méri és küldi a mért eszközről [rólad, szokásaidról, telepítéseidről] az információkat a távoli megfigyelő [Microsoft] számára.) Aki ezt nem tudja elfogadni, és ennek megfelelően használni, annak nem jó.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1806) Воланд válasza Telda (#1804) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1807) Воланд válasza Milestone2 (#1805) üzenetére


Воланд
titán

igen, a torrentoldalakra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1808) Telda válasza Воланд (#1806) üzenetére


Telda
addikt

Köszi mindkettőtöknek.
Egyelőre csak virtuális gépre raktam fel.

(#1809) osztszoroz válasza JasL (#1803) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Windows 10 Build 9888 - Additional Animations, Context Menus + MORE

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1810) JasL válasza osztszoroz (#1809) üzenetére


JasL
senior tag

Nyilván a jelenlevőkre gondoltam, nem a WinBeta-ra :) Ezt már láttam.

(#1811) Vadászmenyét válasza osztszoroz (#1809) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Ez az új kiszivárgott build jól vélem, hogy a jövőben nem fog biztonsági és build frissítést kapni?

(#1812) pzstm válasza Vadászmenyét (#1811) üzenetére


pzstm
titán

biztonsági frissítést akár kaphat is, a buildfrissítés kétséges, mivel nem a megfelelő csatornán keresztül történt a telepítés

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1813) pzstm válasza pzstm (#1812) üzenetére


pzstm
titán

a kiszivárgott build a megfelelő csatornáról való, fog menni a build frissítés majd róla :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1814) King Unique válasza pzstm (#1813) üzenetére


King Unique
titán

Van a 9888-ra vmi "félhivatalos" letöltési link, ezt kapjuk meg majd januárban, v az teljesen más lesz :F
Mert az hallottam, utóbbiban már lesz Cortana és társai, viszont ebben még nem látom és egy pár újabb kis szöszért, nem is akarok feleslegesen szöszölni vele... :D

(#1815) pzstm válasza King Unique (#1814) üzenetére


pzstm
titán

nem ezt kapjuk majd meg, az a build még nem készült el amit megkapunk majd ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1816) King Unique válasza pzstm (#1815) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor nem szórakozik vele, inkább megvárom a hivatalos, most már bővebb újításokat tartalmazó változatot. :K

(#1817) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Feltettem egy céges gépre próbálgatni a windows 10-et (de régebben 8-at is próbáltam így és ugyanez volt a hiba.. és azt akkor abba is hagytam, most tértem vissza újabb windows-ra először :) )
proxy szerver van, be is van állítva net megy is... DE a windows beállításokban már azt mondja hogy nincs internet csatlakozás, és sok mindenhez nem férek hozzá, pl nem tudok a hotmail-embe se belépni, mert azt mondja hogy nincs internet csatlakozás...
Böngészővel minden jó ami lehet (youtube, és közösségi oldalak le vannak tiltva)

Tud valaki abban segíteni, hogy mit kellene beállítanm, hogy rendesen érzékelje a hálózatot?

Köszi

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1818) Воланд


Воланд
titán

Video shows off early version of Cortana running on Windows 10

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1819) cattus válasza Воланд (#1818) üzenetére


cattus
őstag

Ha Cortana képes lenne a teljeskörű szinkronizálásra telefonnal, az igencsak jó lenne.

Do the thing!

(#1820) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Szerintetek az működni fog, hogy magyarországról netezve, angol nyelvre és régióra állított asztali pc-n cortana?

(#1821) Воланд válasza Vadászmenyét (#1820) üzenetére


Воланд
titán

telefonon is megy igy, nem igazan latom ertelmet, hogy ip ellenorzest rakjanak bele.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1822) Vadászmenyét válasza Воланд (#1821) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Igazából megy, jogos, engem az zavar, hogy nem érti a magyar neveket. Ha az menne, tökéletes volna .

(#1823) szabonagyur válasza Vadászmenyét (#1822) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ez a része meglep, hogy nem érti az angol cortana a magyar neveket? Elég nagy dolognak kellene történnie, hogy csak úgy a magyar cortana megjelenjen...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1824) csixy


csixy
addikt

Lehet valahogy törölni a felhőbe mentett általam ismeretlen gép beállításokat?
Azért szeretném, mert nem értem, hogy még szűzre újratelepítve a Windowst sem működik helyesen a Mail.
Csak a korábban elküldött és érkezett mailokat tölti le először és utána már nem szinkronizál semmit sem az outlook-os postafiókom.
A sima webes bejelentkzésből pedig tökéletesen működik az outlook.com.

Segítsetek kérlek!

Ja és az hogy van , hogy rendszergazda fiókból nem tudok hozzáférni a Mail összes beállítási lehetőségéhez, például nem tudom törölni az outlook.com-os postafiókot?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1825) Воланд válasza csixy (#1824) üzenetére


Воланд
titán

itt tudod torolni.

az elsodleges fiokot meg nem lehet kivenni a mail app-bol, csak ha megvaltoztatod a bejelentkezeshez hasznalt ms fiokot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1826) csixy válasza Воланд (#1825) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!
Tehát akkor először leinstallálom a mail appot (és vele a két "függőségét"), majd az ONE Drive fiókból törlöm a gépbeállításaimat (ezután újraindítom a gépet ,vagy újratelepítem a windowst, vagy egyiket sem ?), majd vagy újratelepítem a Mail appot vagy újratelepítem a windowst?

A fenti folyamatábra melyik útját próbáljam meg?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1827) Воланд válasza csixy (#1826) üzenetére


Воланд
titán

a windows-t felesleges ujratelepiteni en win8-on szenvedtem a mail alkalmazassal, aztan egyik naprol a masikra elkezdett normalisan mukodni. egy store resetet kell megnezni, ha az nem jo, akkor powershell-el eltavolitani az alkalmazast. mast nem tudsz tenni, nagyon beta ez meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1828) csixy válasza Воланд (#1827) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Próbálkozom.
A windowst én sem akartam újra vésni az SSD-re.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1829) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Legújabb Tp-hez nincs valakinek nem MS letöltő linkje? MS-től egyszerűen 4--5 órát ír ki ez a szerencsétlen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1830) osztszoroz válasza szabonagyur (#1829) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Windows 10 Technical Preview Build 9879 (ISO)

6 perc alatt jött le az előbb.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1831) szabonagyur válasza osztszoroz (#1830) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez ugyanúgy MS link, nálam nem szedi csak 200-300Kb-al kb, pedig amúgy a net100Mbit feletti.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1832) szundybence


szundybence
aktív tag

Mennyire használható már? Internetezésre, levélírásra használnám egy notebookon. Érdemes vele vacakolni, vagy még várni célszerű?

(#1833) cattus válasza szundybence (#1832) üzenetére


cattus
őstag

Én preview terméket sose használnék elsődleges rendszernek.

Do the thing!

(#1834) szundybence válasza cattus (#1833) üzenetére


szundybence
aktív tag

Viszont (ha jól tudom) ingyenes még. Mivel Nincs rajta operációs rendszer, gondoltam teszek rá w10-et. Csak internetezni kell. Arra sem jó még?

(#1835) Warter válasza szundybence (#1834) üzenetére


Warter
őstag

Ha nincs driver problémád, akkor arra tökéletes.

(#1836) szundybence válasza Warter (#1835) üzenetére


szundybence
aktív tag

Egy ilyenre kellene. Szerinted?

(#1837) osztszoroz válasza szundybence (#1834) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

én élesben használom a megjelenés óta.böngészés,játék,fotószerkesztés,multimedia lejátszás..kisebb bugokkal találkoztam,de ezektől eltekintve szépen muzsikál. :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1838) szabonagyur válasza szundybence (#1836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Wifi-vel lehet max, a többinek mennie kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1839) szundybence válasza osztszoroz (#1837) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi! A drivereknek honnan lehetne utánaolvasni?

(#1838) szabonagyur: Gondolom ez csak próbával derülhetne ki, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1840) cattus válasza szundybence (#1834) üzenetére


cattus
őstag

Erre mondjuk egy Linux is elég lenne, de felőlem mindenki azt használ, ami jólesik. :)

Do the thing!

(#1841) szundybence válasza cattus (#1840) üzenetére


szundybence
aktív tag

Én linuxozom, de nem nekem lesz.

(#1842) szabonagyur válasza szundybence (#1839) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyes módon igen csak úgy, de esélyes, hogy megy a WIn8as driver rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1843) osztszoroz válasza szundybence (#1839) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

ősi Lenovo T400-ason fut nálam...egyetlen drivert sem kellett keresgélnem,még a nyomtató is egyből működött.Kubuntu is figyel mellette,de mostanában ezt preferálom.. :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1844) szundybence válasza osztszoroz (#1843) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom!

(#1845) csixy válasza szundybence (#1844) üzenetére


csixy
addikt

Nekem az áruházas Mail app nem megy rajta helyesen, de az én egyedi problémám.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1846) szundybence válasza csixy (#1845) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi a választ.

(#1847) samgar


samgar
őstag

Egészen egy éven keresztül teljesen problémamentesen használtam a gépemet.
Samsung NP535U3C-K01HU. Gyárilag windows 8-al adták, de tele volt egy rakás olyan samsungos alkalmazással, aminek semmi hasznát nem vettem. Utána olvasgattam az UEFI telepítésnek, készítettem egy pendrivot, csináltam egy új particionálást (ugyanúgy GPT) és felraktam a saját windows 8.1 pro verziómat. Igy használtam a gépemet egészen majd egy évig.
Villámgyorsan elindult, sleep módból használtam általában, mert onnan egy másodperc volt az indulás. Mióta elindult a windows 10 azóta felraktam azokat a verziókat is és esküszöm, tökéletesen működött vele a gép és minden alkalmazás amit használok. (Semmi extra, otthoni dolgok).
Egyszer csak az történt, hogy szokás szerint lehajtottam a fedelet, a gép elaludt, a kis kék led lassan villogott. Legközelebbi használatkor megnyomtam a power gombot és a háttérkép jött be, mindenféle bejelentkezés nélkül és ennyi kb. A HDD ledje nagyon halványan világít folyamatosan és ennyi. Power gomb hosszan nyom és kikapcsol gép. Van olyan is, hogy sleep módból még a bejelentkező képernyő is bejön, beírok kb 3 karaktert a passwordhöz és kifagy. A lényeg sehogy nem indul el sleep módból.
Ami még fontos: csak ezek után csináltam egy bios frissítést, mivel közben kijött.
A biosban mindig úgy volt beállítva az indítás, hogy fast boot enabled és secure mód enabled.
Most indítás után mindig kapom egy „all boot options tried” és F4-et kell nyomnom, hogy elinduljon a gép. Tök minden már mit állítok be a biosban, mindent kipróbáltam, sehogy sem jó.
Amit megtettem: Particionálás, GPT, MBR, formázás, újratelepítés, Windows 8, Windows 8.1 Pro, Windows 10, totális szűz, újratelepített gépen produkálja mindezt, úgy hogy minden frissítést felrakok telepítés után. Tényleg mindent megpróbáltam, de nem működik megfelelően a gép.
Kaptam már x választ a megoldásra, de az a gond, hogy azt már mind kipróbáltam.

Oppo Find X5 PRO

(#1848) Воланд


Воланд
titán

How to install Windows 10 Technical Preview Update KB3020114

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1849) King Unique válasza Воланд (#1848) üzenetére


King Unique
titán

Ez ez miért kell, alap WU nem pakolja fel, tehát érdemes megcsinálni :F

(#1850) Воланд válasza King Unique (#1849) üzenetére


Воланд
titán

de, felrakja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.