Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Milestone2 válasza osztszoroz (#1349) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Volt.
9860 előtt telepített egy frissítést, akkor.
Majd 5 perc múlva rá jött a 9860 és megjavult.
:F

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1352) pzstm válasza osztszoroz (#1349) üzenetére


pzstm
titán

többen is.

Irány a Windows update, majd restart és tádám :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1353) osztszoroz válasza Balathruin (#1350) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Lenovo t400

Intel
Processor Type Core 2 Duo
Processor Model T9400
Processor Speed 2.53 GHz
Processor Core Dual-core (2 Core)
Cache 6 MB
Bus Speed 1066 MHz

előző build simán ment.9860 óta van ez a bug.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1354) osztszoroz válasza pzstm (#1352) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

köszönöm.próbálkozom. :R

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1355) osztszoroz válasza osztszoroz (#1354) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

feltámadt-köszönöm a segítséget! :C

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1356) pzstm válasza osztszoroz (#1355) üzenetére


pzstm
titán

várhatóan holnap rakja ki MS a 9860-as rövid cikkemet, ott erre is kitértem, meg a nem működő Skype workaroundra is :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1357) vlevi


vlevi
nagyúr

USB eltávolítós ikon nem akar működni. Rá van dugva a gépre 2db külső HDD, de hiába kattintok az eltávolítós ikonra, nem történik semmi.

(#1359) #58000384 válasza kispx (#1358) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hajaj, milyen felháborodás lesz Linux-fronton emiatt :) Az egyik nagy érv a Linux mellett az, hogy mindent könnyen lehet telepíteni parancsokkal.

Ahogy nézem, a 8.1 is megkapja majd. Akkor lesz egy központi tároló, és oda kerülhetnek fel az alkalmazások, vagy itt is majd fel kell venni egyet, amiben a VLC van, vagy hogy lesz?

(#1360) kispx válasza #58000384 (#1359) üzenetére


kispx
addikt

Fel lehet venni külső táróókat. A második képen van: Register-PackageSource.
Defaultnak meg lenni kellene. Tudtommal a Chocolatey-nél is van.

(#1361) #58000384 válasza kispx (#1360) üzenetére


#58000384
törölt tag

Értem. Mindenesetre nagyon tetszik a dolog, mert így könnyen lehet olyan programokat is frissíteni, amik maguktól nem teszik meg.

(#1362) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

automatikus bejelentkezést be lehet valahogy állítani,vagy mindenképpen be kell jelentkezni microsoft accounttal,vagy pin-nel?

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1363) szabonagyur válasza osztszoroz (#1362) üzenetére


szabonagyur
félisten

A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1364) osztszoroz válasza szabonagyur (#1363) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

köszönöm. :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#1365) pzstm


pzstm
titán

UNLIMITED#OneDrive storage is coming to all Office365 subscribers

:Y :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1366) Mate válasza pzstm (#1365) üzenetére


Mate
nagyúr

Most 1 terra jár hozzá, ráadásul 5 fiókhoz. Azért az is bőven elegendő már :D

(#1367) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! Valaki tudja esetleg, hogy hogy lehetne régebbi gépre felrakni? Csak sötétség van miután bebootol.
Találtam egy ilyet, de nem sokra jutottam vele. Ugyanazon a lemezen van linux is és több partíció, Lubuntuban töröltem a Windows partíciót, létrehoztam 40GB NTFS-t, aztán elkezdtem csinálni, ment is, aztán eljutottam a bcdedit-ig. Azt írta ki, hogy nem képes megnyitni a regisztrációs könyvtárat, vagy hasonló. Aztán újraindítottam, bebootoltam, és ugyanúgy csak feketeség van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1368) szabonagyur válasza gyulank (#1367) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen az a régi gép elárulod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1369) Balathruin válasza gyulank (#1367) üzenetére


Balathruin
veterán

775-ös proci foglalat előttire szinte esélytelen felrakni.

(#1370) szabonagyur válasza Balathruin (#1369) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg, hogy a 775nél is vannak meglepő fordulatok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1371) gyulank válasza szabonagyur (#1368) üzenetére


gyulank
addikt

Nem is tudom, bár hardveraprón vettem, de nem tudom visszanézni, és most már windows sincs rajta, így everestet se tudok nézni, de gondolom a processzor nem támogatja azokat, azért töröltem a 2 fájlt, egyébként 2,66GHz 478-as. Alaplap P4P800-X 1,5GB memória, videókártya ABIT R9250 128ADT.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1372) Balathruin válasza gyulank (#1371) üzenetére


Balathruin
veterán

Talán Win7 eldöcög rajta...

(#1373) gyulank válasza Balathruin (#1372) üzenetére


gyulank
addikt

Az alapból megy rajta. A win8-tól vannak ezek a processzoros elvárások. Engem az érdekel, hogy kerüljem ki, illetve, mi baja a bdceditnek, mert gondolom, számít, hogy lefut vagy nem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1374) szabonagyur válasza gyulank (#1373) üzenetére


szabonagyur
félisten

de minek Win8? Se kép se hang nem lesz a gépet, driver támogatás sincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1375) bon válasza gyulank (#1373) üzenetére


bon
őstag

Processzor követelményeket nem lehet megkerülni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1376) szabonagyur válasza bon (#1375) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8 esetében meglehetett, olvastam több helyen, de utána az már nem lehetett WIn8.1re sem updatelni meg ilyenek. szerintem hülyeség a dolog, legtöbb esetben driver sincs a régi géphez, utána meg abból lesz problémázás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1377) pzstm


pzstm
titán

Windows Technical Preview – az első nagy upgrade, avagy mit rejt a 9860-as build

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1378) CJ4567 válasza pzstm (#1377) üzenetére


CJ4567
veterán

Mi lett a Betateammal?

No Sana No Life

(#1379) pzstm válasza CJ4567 (#1378) üzenetére


pzstm
titán

bajaink vannak, de MS felkérésének eleget teszek :B :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1380) CJ4567 válasza pzstm (#1379) üzenetére


CJ4567
veterán

De akkor az aláírásban miért a régi oldal van? :DDD

No Sana No Life

(#1381) bzoley válasza pzstm (#1377) üzenetére


bzoley
veterán

Ez az action centr tényleg ekkora nagy baromság, vagy csak nem úgy működik valami, ahogy kéne. Pendrive eltávolítás eddig vagy feldobott valamilyen üzenetet, vagy nem történt semmi, de akkor gáz volt. Miután megnyomtam a gombot csak vártam, és sehol semmi. Már kezdtem kétségbe esni, (mert win10-nél elég változatos problémák voltak eddig pendrive-val, és eltávolítással), de aztán látom, látoom, hogy az AC ikon sarkán van egy kis "izé". Egér fölé, van egy új üzenet. És utána még mindig rá kellett kattintani, hogy lássam, a pendrive eltávolítható. Biztos, hogy ez így működik normálisan? Mert akkor ez megint marha nagy előrelépés az egyszerűség felé.

(#1382) kleinguru válasza bzoley (#1381) üzenetére


kleinguru
addikt

Ahogy a fenti cikkben is írva vagyon, még jelentősen átalakulóban van a dolog. Szerintem sem optimális a jelenlegi formájában :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1383) bzoley válasza kleinguru (#1382) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, az kimaradt, hogy esetleg még változik. Bár ezt tartom kevésbé valószínűnek. Majd a végén kiderül.
Valami hasonlót láttam Mint-ben(összvissz ha tíz percet töltöttem vele), ott egymás alá/fölé ugráltak az üzenetek, csak ott kinn voltak az asztalon.
Mondjuk korábban azon problémáztam, hogy miért egy piros figyelmeztető jelzésre szabad kihúzni a pendrive-ot zöld helyett. Már-már visszasírom :)

[ Szerkesztve ]

(#1384) CJ4567 válasza bzoley (#1383) üzenetére


CJ4567
veterán

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy az értesítések Modern UI kinézetűek lennének, majd az Action Centerben megnézhetnéd őket.

No Sana No Life

(#1385) pzstm válasza CJ4567 (#1384) üzenetére


pzstm
titán

jobb alsó sarokba modern értesítések jönnek és meg tudom nézni az értesítéseket utólag.....

Jah és még nagyon kezdetleges a dolog mint írtam is, de van amiben már többet tud WP-s tesónál ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1386) icons


icons
addikt

Okulásképp:

Windows 10, Lenovo Y580, Wifi Limited, not working, 802.11g, 802.11n stb :D

Tehát felraktam a W10et. Wifire telepítéskor sem tudott felmenni, később se. Kiírta hogy Limited és No internet access. Ethernet ment. Ha a routert átraktam 802.11g-re, akkor jó volt (ez elvileg 54mbps, valóságban 13Mbit volt nekem), de ez nyilvánvalóan nem megoldás.

Két óra guglizás és driverezés után ezt kellett leszedni a Lenovo honlapjáról. Ez nem az én laptopomhoz van, de nekem is BCM 4313 kártyám van (Linuxos szarakodós időkből még emlékeztem:D).

A probléma az, hogy a Winnek elvileg van saját driveres adatbázisa, ebből szedi le ugye a drivert. A gond az, hogy nekem ez (mint a mellékelt ábra is mutatja) nem volt megfelelő. A hivatalos driver sem. Amit felraktam az egy W8.1-hez tartozó driver Lenovo C340, C440 laptopokhoz :)

yolo van!

(remélem ha valakinek akad hasonló problémája, ez segít egy kis löketet adni! A szükséges driver általában létezik valahol az éterben, csak meg kell találni! Az univerzum véges!:D)

(#1387) Milestone2 válasza szabonagyur (#1376) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szabonagyur!
Köszi az ötletet.
Egy 1300.- forintos új WiFi adapter megoldotta a gondomat.
Most már W10-en is van netem. :C
Jönnek lefele (még ingyen :DDD ) a frissítések.
Mindjárt kész a 9860.
Még egyet áruljatok el nekem.
Ugye mikor telepitettem nem volt net, így csak helyi felhasználó vagyok most.
Hol keressem a beállításokban, ahol beírhatom a live.com adataimat, hogy "teljes jogú" legyek?
Előre is köszönöm ha lesz válasz.
:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1388) szabonagyur válasza Milestone2 (#1387) üzenetére


szabonagyur
félisten

Belépsz a beállításokba, majd ott megkeresed az accodat és ott lesz olyan, hogy live fiók hozzáadása. De ha megnyitod a store-t és letöltenél valamit ott is kiírja egyből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1389) Milestone2 válasza szabonagyur (#1388) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Thnx!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1390) King Unique válasza pzstm (#1377) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük a cikket, kiderült belőle számomra pár hasznos infó! :R
Érdekes ez a Perview build dolog, bár azt nem írtad, h "át lehet-e ugorni néhány kiadást", tehát akár Slow/ Fast van beállítva, ha én csak egy későbbire szeretnék majd frissíteni, akkor azt megtehetem, v lesznek "előfeltételei" korábbi buildek felrakása tekintetében??

(#1381) bzoley: pendrive függő is...nálam van amelyiknél jobb felül megjelent a piros kis értesítés, van amelyiknél nem... De, új értesítési központban minden esetben és leválasztás is normálisan zajlott, pendrive LED-je kialudt, külső HDD leállt. Ezekből már bőven lehet tudni, h leválasztható. :) A végleges megjelenítést vsz ez a piros kis izé megjelenése + értesítési központ üzenet lesz.

(#1391) pzstm válasza King Unique (#1390) üzenetére


pzstm
titán

slow esetén eleve kimarad pár build. Az hogy szándékosan ki lehet-e hagyni azt nem hinném, de utánajárok

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1392) #58000384 válasza pzstm (#1391) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ki lehet hagyni a registryben kikapcsolt Update-tel, de akkor más sem jön, meg gondolom nem lehet felrakni a 9880-as buildet amíg a korábbi 9870 nincs telepítve mondjuk. Szerintem ezek a frissítések nem tartalmaznak mindent, ezért kell meglennie a korábbi verziónak.

(#1393) pzstm válasza #58000384 (#1392) üzenetére


pzstm
titán

nem feltétlen.

9865-ös megkapja fast ring, 9870-est is utána. Slow ring viszont lehet csak 9870-et kapja 9860 után....annak fel kell tudnia menni

Csak nyilván azt a telepítő csomagot megfelelően kell kiadni, megírni. Erre van OSG, és ezt teszteli MSFT ring is többek között (meg mások is) (megsúgom, MSFT Enterprise Preview uildben nincs lehetőség kapcsolni fast/slow ringet, mivel eleve másikban van benne ;))

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1394) bepken


bepken
veterán

fura dolog történt....most, amikor el a WIN10-es (VHD) partícióról szerettem volna bootolni, kaptam egy ilyen világoskék, szomorú szmájlis képernyőt, ahol türelmemet kérte, míg begyűjti az "error info"-t és újraindul.
- annyi kiegészítéssel, hogy volt valami hasonló üzenet az alján: "VHD_BOOT_HOST_VOULME_NOT_ENOUGH_SPACE" (nem biztos, hogy pont így szerepelt)

aztán gondoltam, nem szenvedek vele, egyszerűen kicserélem a backup VHD-re és örülök. de van egy kis bibi...

azóta minden újraindításkor konzisztencia ellenőrzést akar csinálni. egyszer hagytam, hogy végig fusson, elvileg renden le is futott, de aztán a következő bootnál megint ellenőrzést akart.
kiszedtem a VHD-t a boot managerből, töröltem a fájlt, az ellenőrzés viszont továbbra is nyaggat...

bár nagy para nincs rajtam, de nem vagyok biztos benne, hogy elég csak legyintenem egyet :D

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1395) #58000384 válasza pzstm (#1393) üzenetére


#58000384
törölt tag

Na igen, de ha az ember a lassú frissítéseket is esetleg kihagyná, majd 2 hónap múlva frissítene? :)

(#1396) pzstm válasza bepken (#1394) üzenetére


pzstm
titán

most az éles rendszer esetében is ez van vagy csak VHD? (vagy még nem ittam KV-t :D)

anno volt olyanom, hogy ha engedte valaki a consistency check-et futtatni (chkdsk), akkor utána nem törölte ki magát és mindig lefutott.

elképzelhető amúgy, hogy egy adminként futtatott CMD-be kiadott SFC /scannow majd restart megoldja.

ha nem, akkor registry-ben ezt hekkeld:

Run the Registry Editor(Regedt32.exe) (open click start, run and type regedit then press OK).
Under the HKEY_LOCAL_MACHINE subtree, go to the following subkey:
\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
Change the BootExecute entry from:

autocheck autochk * /r\DosDevice\C:

To:

autocheck autochk *

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1397) pzstm válasza #58000384 (#1395) üzenetére


pzstm
titán

az majd felrakja a Consumer Preview-t, abból szerintem lesz ISO, majd jövő év elején valamikor :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1398) CJ4567 válasza bepken (#1394) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha jól fordítom a rendszer partíción nincs elég hely.

No Sana No Life

(#1399) #58000384 válasza pzstm (#1397) üzenetére


#58000384
törölt tag

Remélem :) Meg hogy telemetria nélkül jön majd a Developer, Consumer meg Release Preview. Bár a fejlesztőire szükség van külön, így, hogy ennyire nyílt a fejlesztés? Talán nem.

(#1400) pzstm válasza #58000384 (#1399) üzenetére


pzstm
titán

ki mondta hogy developer Preview is jön? :B

telemetriát nem hiszem hogy RTM-ig kiveszik már....de tényleg nem kellene félni tőle :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.