Hirdetés

2018. október 22., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13701) netpeti98 válasza CsonkaImo (#13700) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Vissza kell raknod a 8.1-et, és onnan frissíteni. A 10 nem fogja elfogadni a régebbi kódokat.

[ Szerkesztve ]

(#13702) FZoleee válasza alfa20 (#13698) üzenetére

FZoleee
(kvázi-tag)

Sajnos nem segít...

(#13703) ReSeTer

ReSeTer
(senior tag)

Ez mi? Mármint a kis tiltó ikon a sarkában

(#13704) 3franky válasza ReSeTer (#13703) üzenetére

3franky
(lelkes újonc)

Ez jelzi, ha nincsen értesítés.

Szerk.: legalábbis eddig ezt nálam akkor mutatta, de most töröltem az értesítéseket és nincs ott. :(((
Ezt találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#13705) CsonkaImo válasza netpeti98 (#13701) üzenetére

CsonkaImo
(PH! addikt)

Köszönöm! :R

(#13706) ReSeTer válasza 3franky (#13704) üzenetére

ReSeTer
(senior tag)

Hát nem tudom mi ez, azon az oldalon is csak találgatnak.

Nincs bekapcsolva semmi ilyen pihenőidő se.

(#13707) Foglalt név válasza FZoleee (#13702) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Ilyen volt nekem is. Tegnap. Azóta már el sem indul :\
Próbálj meg csinálni egy új profilt, ott elvileg elindulnak a dolgok.

(#13708) 3franky válasza ReSeTer (#13706) üzenetére

3franky
(lelkes újonc)

Ha a Ne zavarjanak! gombot megnyomom akkor átvált nálam is az ikon erre. Ha nincs bekapcsolva és úgy jelenik meg, akkor fogalmam sincs egyelőre.

(#13709) boken válasza FollowTheORI (#13688) üzenetére

boken
(senior tag)

Köszönöm szépen! :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#13710) szacsee válasza Lauda (#13685) üzenetére

szacsee
(PH! nagyúr)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#13711) alfa20 válasza FZoleee (#13702) üzenetére

alfa20
(senior tag)

esetleg az ITT lévő batch fájl?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#13712) Assdak

Assdak
(őstag)

Edge indítás után azonnal bezárja magát. Ilyennel talákozott már valaki?

(#13713) mikron

mikron
(tag)

Nvidia driver nem akar frissülni a felbontás csak 1024x768 megy 1920x1080 helyett. Tud valaki megoldást :(((

(#13714) RazoR

RazoR
(PH! kedvence)

Illegál win 8.1-ről sehogy nem lehet legál 10-re okosítani ugye?

Nem a probléma a probléma, a probléma a hozzáállásod a problémához!

(#13715) Воланд válasza RazoR (#13714) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13716) pete_21

pete_21
(PH! addikt)

Sziasztok!
Ha a Win8.1-emet frissítem Win10-re, de valamiért nem válik be a Win10, akkor vissza tudom majd tenni a Win8.1-et? El fogja fogadni a kódját? Szóval ugye nem az van, hogyha upgradelek, akkor onnantól az a kód már csak Win10-hez lesz jó?
Bocsánat, ha már volt szó erről.
Köszönöm előre is!

(#13717) Воланд válasza pete_21 (#13716) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

igen, vissza. igen, el fogja fogadni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13718) Mr Dini

Mr Dini
(PH! addikt)

Sziasztok!

Olvastam, h sokmimdenkinek gondja van itt azzal, h még nem jelent meg a frissítési lehetőség a gépeteken.

Automatikusan nekem sem jelent meg, de miután kiadtam ezt a parancsot rendszergazda cmdben (8.1 esetében jobbklikk a win logóra, majd parancssor rendszergazdaként):
wuauclt.exe /updatenow megjavult a dolog és windows updateban már frissíthető lett.

Sok sikert hozzá, remélem értékes az infó!

Ui.: Bocsi, ha már volt... :B

Követelek tőled, mert tisztellek. | Docendo discimus

(#13719) Foglalt név válasza Assdak (#13712) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Sajnos igen :(

(#13720) Assdak válasza Foglalt név (#13719) üzenetére

Assdak
(őstag)

Az a vicc, hogy van amikor megy, van amikor nem.

[ Szerkesztve ]

(#13721) #41133696 válasza Mr Dini (#13718) üzenetére

(törölt tag)

(#13722) pete_21 válasza Воланд (#13717) üzenetére

pete_21
(PH! addikt)

Köszönöm szépen! :)

(#13723) rizso válasza rizso (#13693) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Megoldva, bitdefender reinstall megoldotta.

MÁS: a hangszóró olyan szinten szarul szólnak (mind a laptop sajátja, mind pedig a rádugott Modecom 120U). Leszedtem a gyártó honlapjáról a legfrissebb 10-hez való drivert, de nem engedi telepíteni.

Egyszerűen erőtlen fos az egész, nincs semmi dinamika, basszus, semmi...

[ Szerkesztve ]

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Mancera Cedrat Boise EDP niche parfüm: https://goo.gl/hK1pMg

(#13724) htc07

htc07
(PH! addikt)

Bocsi ha vótmá', most toltam fel a 10-et tabletre, van benne valami olyan lehetőség, mint 8.1-ben, hogy egy csempealkalmazást és az asztalt (vagy két csempés appot) futtassam egymás mellett (split screenben)?

(#13725) FZoleee válasza alfa20 (#13711) üzenetére

FZoleee
(kvázi-tag)

Semmi :(
#13707: köszi, eddig semmilyen megoldás nem ment... Lehet ebből az lesz.

(#13726) Lauda válasza RazoR (#13714) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Egyebkent sem lenne ertelme. Mivel nincs a megvasarlas tenyerol sem szamlad, sem adasvetelid, szoval semmilyen modon nem tudnad igazolni, hogy megvasaroltad, fuggetlenul mi van a gepeden, nem lesz legalis a rencer.''

[ Szerkesztve ]

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom (René Descartes).............az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat (Puzsér Róbert)..... Rengeteg a hülye ember manapság (Lauda)

(#13727) caris1 válasza mikron (#13713) üzenetére

caris1
(tag)

Nekem sem akarta telepíteni az NVIDIA drivert, én így oldottam meg:

- Feladatkezelőből NVIDIA telepítő leállítása.
- Szolgáltatások közül (services.msc) Windows Update letilása.
- NVIDIA oldaláról letöltött Win 10 driver telepítése
- Újraindítás.
- Windows Update szolgáltatása újra engedélyezése.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#13728) Sutee89

Sutee89
(fanatikus tag)

Csak, hogy valami pozitív is legyen: Windows 7 64bit Pro-ról frissítettem a Media Creation Tool-lal (nem tiszta telepítés, hanem frissítés, mindent megtartottam). Kb 30 perc volt mindenestől, egyből aktiválta magát, a VGA driveren (nvidia legfrissebb, utólag telepítettem, teljesen simán működik) kívül mindent feltett és fut is szépen minden. A programok, játékok úgyszintén gond nélkül futnak, megmaradtak az alapértelmezett mappáim, sőt még a routerre kötött HDD-t is egyből csatlakoztatta. MPC-HC-n is megmaradtak a madVR beállítások, egyszóval nekem ennél simábban nem is mehetett volna az átállás. Gyors, stabil, de a szépet még nem sikerült eldöntenem :)
Viszont az Edge-el nem sikerült megbarátkoznom, néhány weblap egyszerűen szétesik, ha ez javítva lesz és kap bővítményeket akkor nekiugrok ismét.

[ Szerkesztve ]

(#13729) Balázzs

Balázzs
(senior tag)

Hali!
Hivatalos win 8.1-ről frissítenék, le is szedett mindent (céges noti), a frissítés során a telepített programok megmaradnak, vagy újra kell telepíteni mindent?
Ha vissza akarom rakni a 8.1-et valamiért, akkor ez megoldható tiszta újratelepítés nélkül?

köszi

(#13730) Mr Dini válasza #41133696 (#13721) üzenetére

Mr Dini
(PH! addikt)

Bocsi... Sejtettem, h egy ilyen pörgős topikban előfordult már. :B

Csak most kapcsolódtam be és lusta voltam visszaolvasni. :DDD

Remélem nincs harag. :)

Balázzs:

Igen és igen.

[ Szerkesztve ]

Követelek tőled, mert tisztellek. | Docendo discimus

(#13731) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)

ma megjelent kis ablak ikon a win7 es laptopomnál és ez az ablak fogadott:(

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#13732) csixy válasza szacsee (#13684) üzenetére

csixy
(őstag)

Igen települt. Letöltés után az upgrade hibával elszáll. ... újraindítani a vasat .... már ott a joobb oldalon alul a kisablak .... beregisztálni egy email címet ... és utána már elindítható az upgrade.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#13733) Bodz válasza Воланд (#13715) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Dehogynem. Felfrissíti az illegális 8.1-et és megad egy legális Win 10 kulcsot. ;]

[ Szerkesztve ]

Arcam rHead fejhallgató erősítő eladó https://hardverapro.hu/tag/bodz.html

(#13734) junior11

junior11
(PH! addikt)

KB 3074683 - ezt a frissítést a W10 már tegnap óta nem képes normálisan telepíteni, folyton újraindul vagy 5x is miatta, és aztán kiírja, hogy nem volt sikeres, és visszaáll az előző állapotba. Nálatok mi a helyzet ezzel a frissítéssel? Amúgy itt a WU-ben nem lehet megszabni, kiválasztani, hogyha vmit nem szeretnék telepíteni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13735) embe válasza Jarod1 (#13731) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Milyen lapos az? Nekem egy ASUS EEEPC -re lazán felment. Annyi különbség a gyári konfighoz képest, hogy nem 1, hanem 2GB ram van benne. De ez nem is számít, mivel a 32 bites hardverkövetelménye 1 GB.
Nem lehet hogy a ramod kevés? Esetleg 64-est akartál telepíteni 1GB ramhoz?

Eladó: 12V-5A-es tápegység,,, NitecoreD2 elem/akku töltő

(#13736) 3franky válasza junior11 (#13734) üzenetére

3franky
(lelkes újonc)

Szerencsére nálam nem indul újra, de a frissítéseknél hibát ír rá:
• Biztonsági frissítés Windows 10 for x64-based Systems rendszerhez (KB3074683) - Hiba: 0x80073712

Ha jól emlékszem már volt szó erről, és nem lehet kiválasztani, hogy mit nem szeretnél telepíteni.

(#13737) agresszor válasza szabonagyur (#13657) üzenetére

agresszor
(újonc)

"Mivel minden 5 percben kb 20 hozzászólás érkezik így ezen nincs mit csodálkozni."

De ha az emberek elolvasnák a kérdéseket és az arra adott válaszokat, akkor nem 5 percenként születne 20 hozzászólás, hanem 5 naponta, mivel a hozzászólások kb 99%-a rendszeresen ismétlődő kérdés és válasz. Persze akkor nem pörögne ennyire a topic ;-)

(#13738) bopeti98 válasza kezo0 (#13384) üzenetére

bopeti98
(őstag)

Visszaállítottam a laptopot recovery partícióról a gyári állapotára, újra felraktam a lehető összes frissítést, amit felkínált, és nagy nehezen, a gép többszöri újraindításával megjelent az ikon. De nem rögtön indulása után, hanem használat közben egyszer csak megjelent. Jelentkeztem is, de még nem tudom frissíteni.

(#13739) cybermanus válasza Jarod1 (#13731) üzenetére

cybermanus
(senior tag)

Nagy valószínűséggel a processzor utasításkészlete miatt van.cpu- z vagy aida progival meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen veled ! Honor 8+ Meizu Pro 6 Plus

(#13740) Kurt Hectic

Kurt Hectic
(kvázi-tag)

Több helyen is lehet találkozni a Rögzítés a kezdőképernyőre / Levétel a Start menüről párossal.
Lol, Windows 10-ben nincs is kezdőképernyő :DDD

Kitűztem a Lomtárat a Start menübe, átállítottam teljes képernyősre, és most nem lehet levenni, semmire nem reagál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#13741) Threant

Threant
(kvázi-tag)

Azért bátor a Microsoft, ráeresztette a sok userre a win10-et, aztán meg mindenki panaszkodik, problémamegoldást keres a fórumokon. Pedig alaphelyzetben minden gond nélkül települ a win10, és mintha tényleg szerethető is lenne. Pár órája használom, nekem tetszik. Telepítés után minden működik ami eddig is működött, könnyen kezelhető, nem bonyesz. Még a jelszó nélküli belépést is megoldottam néhány órányi vacakolás után:) Szóval jó.

(#13742) vétó

vétó
(fanatikus tag)

szóval én törlöm a download mappa teljes tartalmát, utána parancssorba megy a wuauclt.exe/updatenow, meg a frissítések keresése, és a végén közli, hogy nem találhatók frissítések. :F

mindezt úgy, hogy délelőtt egyszer már elindította, és ott is van a frissítési előzményekben, mint sikertelen.

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#13743) Chalez válasza Assdak (#13720) üzenetére

Chalez
(senior tag)

Nekem pl. tegnap az Edge tiszta telepítés után 1-2 órával már nem akart elindulni. Azaz bezárta magát 2 mp alatt... Aztán újrahúztam a rendszert, csak Pro helyett Home változatot. Meg user fiókot is cseréltem... eddig működik rendesen. Kopp-kopp.

(#13744) junior11 válasza vétó (#13742) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Nálam is ez van, ha pedig elkezdi letölteni, pár másodperc múlva kiírja, hogy sikertelen, mivel nincsenek telepítve frissítések (melyek szintén a sikertelen próbálkozások sora)...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13745) Aarpok válasza Threant (#13741) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Igen vannak akiknek nincs problémájuk vele,de sajnos sokan vannak akiknek nem adatott ez meg.Más rendszerek frissítésénél is előfordul,hogy valakiknek gondjuk akad a friss rendszerrel.

Аарпок

(#13746) JanR

JanR
(PH! addikt)

Na, upgrade - aktiválás - tiszta telepítés - aktiválás. Tökéletesen működött nálam.

Elkezdtem belakni, felszórni a programokat, eddig minden ment elsőre. Viszont a néhány ablakban homályosan jelennek meg a betűk, példaként a chrome, amit épp most is használok. Nagyon zavaró, mi okozhatja ezt? Minden mást gyönyörűen tiszta, de ez nem..

(#13747) dobobazsy

dobobazsy
(őstag)

sziasztok! adott egy laptop és egy asztali gép, mindkettőn win7 pro sp1. a laptopomat felfrissítettem az adatok megtartásával win10-re, az asztalira még nem tettem fel.
a kérdés:
ha már felfrissítem egyszer a gépeket utána a win10 telepítő el fogja fogadni a win7 kulcsot, vagy hogyan működik majd az újratelepítés? mindig 7-ről kell 10-re frissíteni? eléggé homályos ez nekem

köszi előre is!

(#13748) ux1 válasza vétó (#13742) üzenetére

ux1
(PH! addikt)

Hogy legyen egy kis hack és szakmaiság is a topicban:

Autoupdate OFF:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000000
"AUOptions"=dword:00000002
"ScheduledInstallDay"=dword:00000000
"ScheduledInstallTime"=dword:00000003

Driver update hack:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000003

dword:00000000 = Soha nem installálja WU-n keresztül
dword:00000001 = Automatikusan installál
dword:00000002 = Csak akkor installál ha nincs helyben újabb driver.

-=[ Xiaomi ]=-= [Redmi Note 4 4/64]=-

(#13749) yodee_

yodee_
(senior tag)

A laptopon minden sikerült ugyanúgy mint az előttem szólónak. Viszont van egy tabletem is. Külön fel fogja ismerni a tabletet a microsoft? vagy hogy lesz?

Huawei P10 | Lenovo Thinkpad X230 | Lenovo Thinkcentre M82

(#13750) yodamester10

yodamester10
(őstag)

Érdemes vírusirtót pluszban felrakni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.