Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) pengécske


pengécske
csendes tag

Sziasztok!
lenne egy olyan probmlémák, hogy egyes programok 125% méretnél mosootak a betűk. WIn 8.ről frissítettem, ott nem volt semmi baj. Amint win 10em lett, ilyen rondák lettek. Ez csak némelyik programnál (pl. spotify, steam, skype, lol client) van, de ha méretet 100%ra állítom, szépek a betűk, de nem látom a kijelzőt rendesen:).
Tudja valaki a baj okát, és hogyan lehetne ezen javítani?

(#13852) Drenadar válasza Ditoo0225 (#13849) üzenetére


Drenadar
veterán

csinálj egy tiszta telepítést....

nálam sima upgraddel nincsenek ilyen gondok, minden maradt a 8.1-es rendszerből, és elfogadható a boot idő (elfogadható mint általában egy sima HDD-s boot)

(#13853) gyomorHD válasza Ditoo0225 (#13849) üzenetére


gyomorHD
tag

Valami a monitorod fele nem kóser :D elég sok arra a hiba. Megpróbálhatod újratenni a vidikari drivert, esettleg monitor beállításainál valamit alkotni. Gondolom frissítésnél valami elrontott.

(#13854) hroberto válasza Brekecs (#13833) üzenetére


hroberto
veterán

Ha aktiválódott, akkor az adott gépen (az alaplap ID-hez kötött) végleges az aktiváció.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13855) VANESSZA1 válasza hroberto (#13854) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Egy nagy kalap ez a Win 10 az hogy az alábbi konfiggal nem megy az minősíti az egész Microsoft-féle fejlesztést.
Erre büszke lehet a cég :W :W
Telepítés-Újraindítás után lefagy semmire se reagál egyszerűen NULLA !
Clean Install után is ha újraindul lefagy, reakció semmi ! :W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13856) _ak_


_ak_
addikt

Pár napja figyelem a topikot, de ilyet még nem láttam. Az MS tool-al frissítettem egy 8.1-et, utóbbit 1-2 hete telepítettem, minden rendben volt vele, szinte csak a böngészők és az ATI driver volt telepítve.
Fent volt még a Media Center, aminek az eltávolítását jóvá kellet hagynom, de azon kívül minden megfelelt.

Nyomtam is a tovább gombra, majd pár percre ott hagytam a gépet és mire visszajöttem, azóta 'A Windows előző verziójának visszaállítása...' boot loopban vagyok.

Ilyenkor mit tudok tenni?

szerk.: legalább nem én vagyok az egyetlen, de megoldást egyelőre nem találtam

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#13857) hroberto válasza VANESSZA1 (#13855) üzenetére


hroberto
veterán

Hát nem tudom... Nekem egy Atom procis tabon gond nélkül, gyorsan működik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13858) justaview válasza Joci10 (#13826) üzenetére


justaview
őstag

Géphalálra tudom a választ: MSHU telefonos segítséget ad, és nem veszíted el.

(#13859) kaszaf válasza VANESSZA1 (#13855) üzenetére


kaszaf
aktív tag

[link]

A Dell nem javasolja a frissítést.

Te mégis frissítettél így jártál.

(#13860) ux1 válasza SirRasor (#13790) üzenetére


ux1
addikt

Torrentezik. Az m$ p2p technológiát használ az update-hez. (De letiltható) :DDD

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#13861) poli27 válasza RazoR (#13839) üzenetére


poli27
veterán

cmd-ben : slmgr /xpr

[ Szerkesztve ]

(#13862) dergander válasza Joker88 (#13846) üzenetére


dergander
addikt

Írd be a futtatásba : netplwiz ,majd a felhasználónevednek az outlookos fiólneved..

(#13863) Jarod1


Jarod1
addikt

ha kiiírja hogy nem támogatott a proci akkor el se kezdjem a frissítést?

(#13864) amarna


amarna
tag

üdv.

hogyan tudnék visszaállni 8.1 -re? illetve, miért nem ajánlja fel a visszalépés lehetőségét?
old mappa van, de nincs benne semmi.
más
jelszókérés kikapcsolva, mégis folyamatosan kéri
ezzel mit tudok kezdeni?

(#13865) sagem válasza _ak_ (#13856) üzenetére


sagem
addikt

Nálam akkor csinálta ezt, amikor nem jól/teljesen töltötte le a frissítést. Próbáld meg törölni amit leszedett és újra letölteni. És rendszergazdaként indítani a toolt, ártani biztosan nem árt az sem :) Nálam miután újra leszedtem, s újra indítottam rendszergazdaként (ezt vhol tanácsolták, de már meg nem mondom hol), rendben végigment másodjára.

szerk: ja nálad lehet, hogy más a helyzet, mert nálam a fájlok másolása közben csinálta ezt kb. 9%os teljes telepítési állásnál.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13866) net91


net91
senior tag

Szeretném, ha hitman automatikusan indulna a rendszerrel.
A programnál be van állítva, hogy a rendszer betöltésével induljon, de nem indul.
Az automatikusan induló programokhoz nem tudom felvenni.
Hogyan kell felvenni? :F

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#13867) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Feltettuk kiprobalasra a win 10-et. Tetszik igy elsore, tehat meg fogjuk venni :DDD Egy kerdesem lenne igy hirtelen. Atalitottuk az alapertelmezett lejatszot a vlc-re. Ha a start menubol a filmek+tv csempen keresztul csinalom, akkor massal jatsza le. Lehet ez ugyben tenni valamit, hogy onnan is a vlc-t hasznalja lejatszonak? Koszonom.

(#13868) justaview válasza kaszaf (#13859) üzenetére


justaview
őstag

Hát igen. Egy laptopnál erősen ajánlott az adott gyártó support oldalát alaposan végigolvasni, mielőtt az ember bármit lépne. Nagy káosz lehet a vége.

(#13869) RazoR válasza fojtviki (#13867) üzenetére


RazoR
veterán

Berakod a vlc-t a csempékhez

(#13870) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek az Xbox stream működhetne a jövőben apple vagy droidos tabletekkel ha a microsoft készítene rá appot, vagy ez csak is kizárólag windows 10-el működik?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13871) gyomorHD válasza kaszaf (#13859) üzenetére


gyomorHD
tag

nem? még tisztán se?

(#13872) Kátai válasza amarna (#13864) üzenetére


Kátai
senior tag

Gépház>Frissítés és Biztonság>Helyreállítás.

[ Szerkesztve ]

(#13873) fojtviki válasza RazoR (#13869) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi. Ugyanugy nem jo. Nos a filmek+tv csempenek megadtam a filmek mappat ahol nekem van. Ha arra ranyomok, ott nem vlc-vel jatsza. Viszont ha megkeresem a mappamat es onnan inditom, akkor vlc-vel jatsza.

(#13874) netpeti98 válasza fojtviki (#13873) üzenetére


netpeti98
addikt

A filmek+tv alkalmazással magát a beépített videólejátszó alkalmazást indítod el, az saját magában fogja lejátszani a dolgokat.

(#13875) babcehh

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy a mai nap váltottam Windows 8ról 10-re a drivereket feltelepítettem, amik kimondottan Windows 10-hez jelentek meg. DE a bootolási idő olyan 5-6 perc lett, és míg feláll a rendszer újabb 10 perc, Windows 8on ez maximum 30 másodperc volt. (AMD FX 6300+AMD Sapphire 7950 OC +16GB ram+ HDD). Próbáltam már vírus írtót használni, de nem hozott javulást, néztem töredezettség mentesítést is, de szintén sikertelen volt, ha esetleg valakinek lenne valamilyen ötlete, hogy mit csináljak, hogy a bootolási idő, illetve a rendszer felállása ismét normális legyen, kérem írjon!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#13876) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A tálca ikonok méretét lehet növelni valahogy?

Véleményem szubjektív...

(#13877) amarna válasza Kátai (#13872) üzenetére


amarna
tag

eddig rendben, de nincs mire visszaállítani, nincs win 8.1 lehetőség

(#13878) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Az megvan sracok, hogy a win jelzett, hogy keves a memoria? Na mondom megnezem, mennyi van hasznalatban a bongeszo, torrent, es winamp mellett. Hat a 8 giga memobol 7,8-at hasznal :Y Mi a jo isten ez? Valaki tudja,hogy miert zabalja fel az osszeset?

[ Szerkesztve ]

(#13879) headhunter86


headhunter86
senior tag

Megjelenés óta bele bele olvasok a kommentekbe, és elszörnyedve látom, hogy itt mindenki hogy szenved az átállástól.
Én fogtam 8.1-ről frissítettem. Aktiváltam. Toolal kinyomattam USB-re, majd nyomtam egy Clean install-t.
Azóta boldog Windows 10 tulaj vagyok. Mert az elmúlt napokban szerencsére minden oké volt vele.

Már játszottam: Life is Strange, Witcher 3, StarCraft 2, Batman Arkham Knight, és mindegyik faszán fut.
Filmeztem, zenéztem, neteztem. Felpakoltam a kedvenc kis progijaimat és 100%-ban minden működik.

Nem hiszem el, hogy én lennék az egyetlen akinek nincs vele gondja.
Annyira smooth az egész, jó ránézni. Nekem nagyon bejön.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#13880) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Windows Store-ból történő app telepítés során találkozott már valaki 0x80070002 hibával? Semmit sem lehet feltelepíteni, letölti az appot, de a telepítésnél ezt a hibát hozza és leáll a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13881) thomasa válasza headhunter86 (#13879) üzenetére


thomasa
senior tag

Akinek nincs gondja, általában nem írja be, hogy neki sikerült, mert minek. Szóval szerintem a nagy többség probléma mentes.

(#13882) mefistofeles válasza headhunter86 (#13879) üzenetére

Ezzel ne nagyon dicsekedj, fizetett windows bérencnek fognak titulálni.... :K
Jártunk már így páran. Egyébként dettó. A 10240 build megjelenése óta kifogástalan és nagyon bejövős. Szerettem a win 8.1-et is de már vissza nem állnék semmiképp.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#13883) legiaap válasza legiaap (#13870) üzenetére


legiaap
nagyúr

Erre valaki?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13884) tonyrulez válasza thomasa (#13834) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nekem azért nem akarta upgradelni, mert nem lesz kompatibilis az iDisplay-el. Azt letöröltem, de ugye ő akkor vizsgálja újra a gépet mikor kedve szottyan, és addig várhattam volna hogy megint felajánlja a telepítést. Ezzel a módszerrel pikk pakk elindítottam a frissítést:
Win+R -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionWindowsUpdateOSUpgrade kikeres, ott létre kell hozni egy új Duplaszó (32bites) bejegyzést, neve AllowOSUpgrade, értéke 0x00000001 (tehát csak egy egyest kell beírni). Ezután a vezérlőpult->Windows Update-nél pedig frissítések keresése, és ki is írta hogy frissíthetek a Windows 10-re, és kezdi letölteni a fájlokat. Gond nélkül feltelepült.

4 8 15 16 23 42

(#13885) warcat válasza thomasa (#13881) üzenetére


warcat
veterán

Ez így van, pont ezt akartam leírni,talán annyit hozzátennék,hogy nekem semmilyen trükkel nem sikerült rávennem,hogy elkezdje az Update rendszerén keresztül a frissítést(na jó a regeditesbe nem bonyolódtam bele),végül a mediatool-os leszedést választottam, az felrakta vagy 20 perc alatt(viszont engem is sz*patott azzal,hogy nem engedte csak a saját fájlok átvitelét (pedig angolt használok,szándékosan azt vettem anno,na mindegy)
Viszont XP-s időkből még rászoktam,hogy kb minden ki van mentegetve külön,telepítők stb, Firefoxnál ott a Sync szóval gyorsan visszadúrtam mindent, hibátlanul működik, Nvidia legújabb drivert is egyből kezesen megette.

Öröm bódottá,tetszik.

Viszont az összes ilyen beakad,lassan tölt,összeomlik valami - hibánál tényleg azzal kellene kezdeni, hogy alaphelyzetbe állítás.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#13886) agresszor válasza legiaap (#13870) üzenetére


agresszor
csendes tag

Ha készítene rá appot, akkor működhetne, de semmi ilyesmi nincs se bejelentve, de még pletykaszinten sincs. És személy szerint nem is tartom valószínűnek a közeli jövőben, hogy ilyesmit fejlesszenek.

(#13887) vlevi válasza headhunter86 (#13879) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, én is túlnyomórészt readonly módban vagyok itt, és hüledezve nézem, mekkora pörgés van itt szerda óta :)
Alapvetően nekem is megy (a legelső insider preview óta fenn van, kisebbnagyobb megszakításokkal), de a rendes gépemen lévő win7-et még nem fogom lecserélni 10-esre. Nekem egy átlagos asztali gépem van, semmi különleges hardver nincs benne, talán emiatt sincsenek nagy driver problémáim. Viszont azért nem állok át 7-ről 10-re, mert egyelőre nagyjából semmi nincs, amit jobban tudnék használni az új rendszeren. IE, és Edge betűi ocsmányak, ezért maradok a Firefoxnál. Levelező most éppen (3 hete) nem működik, naptár nem ismeri a google megosztott naptárait, ebből is egy olyan alkalmazást használok, ami win7-en is elérhető. Wicc, hogy a Win8 megjelenése óta, 3-4 éve nem sikerült egy rendes levelező és naptár progit írniuk. Részemről ennyit a Modern UI-ról. Tapatalk nem megy, pedig fórumot olvasni jó lenne. RSS olvasó (feedly féle) nincs normális, ezt is böngészőből nézem inkább. Játékok (steam, origin) nem sokat próbáltam, de megy, de egyelőre emiatt nem érdemes cserélni.
Levelezőre külön mérges vagyok, mert sajnos használhatatlan. Nem csak azért, mert nem megy, hanem állandóan az outlook.com-os accounttal bosszant, minden levélküldésnél megkérdezné, hogy melyik accounttal akarok levelet küldeni. AKkor inkább semelyikkel, küldöm gmail alól, böngészőből. Váááá.

(#13888) legiaap válasza agresszor (#13886) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi, csak erre voltam kíváncsi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13889) sagem válasza hackeeeee (#13876) üzenetére


sagem
addikt

Sajnos hivatalos opció nincs rá, én is szívok vele, mert 2560-as felbontáson számomra túl kicsik..és ez már a nagyobbik beállítás, mert ennél már kisebbre tudom venni az opciókkal.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13890) zoltan6


zoltan6
őstag

Nem tudom sokan miért sírnak hogy ilyen rossz meg olyan rossz a win 10.szerintem nagyon jól sikerült,táblagépen a műveletközpont meg egyszerűen fantasztikus.semmi hibát,fagyást nem tapasztaltam
A telepítésekkel meg nem tudom mit kínlódnak annyian,3 itthoni különböző asztali gépre raktam fel mindenféle probléma nélkül,plusz egy mini pc-re,meg egy táblagépre.mendegyiket frissítéssel.

(#13891) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Megoldható valahogy, hogy a Windows Update-t ütemezzem? Úgy mint a régebbi rendszereken mondjuk éjjel 1 órakor keressen frissítést és csak ekkor töltsön is le.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#13892) _ak_ válasza _ak_ (#13856) üzenetére


_ak_
addikt

Hát ez elég ciki, de végigzongoráztam mindenféle visszaállítási lehetőséget és nem tudom sehogy sem kiszedni ebből az állapotból a rendszert. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#13893) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Jelenleg a Win7 home premium x64 hun oem matricával van a gépemen.

Kérdés: Ha leformázom a hdd-t és feltelepítek egy Win10 home hun verziót (msdn dvd) azt tudom aktiválni a Win7 hp oem matrica serialjával?

ha igen, akkor kesőbb (pl. 1hónap vagy 2év múlva) fel tudom ugyanezen gépre installálni hdd formázás után a Win7-et és tudom majd aktiválni? vagy ezzel ezen jogom elvész?

[ Szerkesztve ]

(#13894) Gyick


Gyick
őstag

Nekem eddig ki volt kapcsolva a lapozofálj 8.1 alatt ez a beállitás megmaradt a 10-ben de most mindig sikit hogy kevés a memória szal kapcsolhatom vissza.Meg az egész úgy lassabb lett a frissités után,nem tudom hogy ez még vmi amit dolgozik a hattérben a frissités miatt attól van vagy talán idővel jobb lesz...De ha ilyen marad rakom vissza a 8-at.

(#13895) mefistofeles válasza Doky586 (#13893) üzenetére

Nem!
A win 7-8 serialok erre nem jók.
A feltelepített és aktivált win 7 ről kell frissítened 10-re és a serialnak csak annyi a szerepe, hogy ezzel ellenőrzi a progi eredetiségét. Utána a win 10 már a hardvered alapján fogja a gépedet azonosítani. Ha egyszer frissítettél egy eredeti Windowsról, akkor a 10-es bármikor telepíthető mindenféle kulcs nélkül az adott gépen.
A win 7-es kulcsoddal bármikor újra rakhatod a régi oprendszeredet!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#13896) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nem konkréten 10-es kérdés de ha már ennél használom akkor megkérdezem(láma kérdés).
Sosem használtam a fiók felügyeleti rendszert eddig. Most bekapcsolva hagynám de nem lehet valami szűrőt beállítani, hogy amit naponta elindítok programot arra ne kérdezzen már rá? :B

(#13897) schawo válasza Doky586 (#13893) üzenetére


schawo
titán

Ez így nem megy. Először felteszed a Win7-et, aktiválod, utána frissíted 10-re, majd annyiszor rakod újra tisztán, amíg meg nem unod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13898) zzola válasza Doky586 (#13893) üzenetére


zzola
félisten

1. Nem, először frissítened kell W10-re, ha aktiválódik a rendszer, utána lehet csak tiszta telepítést végezni. A W7 kulcs nem jó 10-hez.
2.Igen.

[ Szerkesztve ]

(#13899) krealon válasza AMD_ok (#13878) üzenetére


krealon
veterán

"Az megvan sracok, hogy a win jelzett, hogy keves a memoria? Na mondom megnezem, mennyi van hasznalatban a bongeszo, torrent, es winamp mellett. Hat a 8 giga memobol 7,8-at hasznal :Y Mi a jo isten ez? Valaki tudja,hogy miert zabalja fel az osszeset?"

Az eroforrasfigyelo szerint mi foglalja a sok memoriat?

(#13900) Partyface007 válasza headhunter86 (#13879) üzenetére


Partyface007
őstag

különösebb gondom nekem sincsen, eddig még minden program fut amit használok VGA driver jó

2 "pici" szépséghiba van csak:

- a windows update az eléggé nyögvenyelős, sokadjára se tud letölteni office-hoz pl. frissítéseket
- tegnap kiszúrtam egy elég fura netstat hibát: netstat még azt mutatta hogy xyz PID-vel még fut az outlook (cél IP portszámokból következtettem hogy az lehetett) de se a tasklist-el se a task managerben nem találtam olyan PID-s process-t :-)

csak egy logoff / logon oldotta meg a problémát

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.