Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Tyrel válasza peterk (#13788) üzenetére


Tyrel
őstag

Őőő igen, ebben az a szép hogy ha a "Gép kikapcsolhatja ezt az eszközt..."-ből kiveszem a pipát, akkor az alatta lévő 2 checkbox (a nekem kellő "Az eszköz felébresztheti a számítógépet" is) gyönyörűen kiszürkül... mint ha függőségei lennének egymásnak, aminek szerintem max. úgy lehetne értelme ha fordítva függenének... (értsd. ha a windows nem kapcsolhatja ki a hálókártyát akkor engedélyeződik az ébresztős checkbox).

Egy uninstallt majd megpróbálok, de remote használom a gépet és ha leszedem a hálókártyát azzal elég erősen tökön lövöm magam... E miatt a remote miatt kéne a WOL is... Na meg ugyan azt a vacak drivert fogja visszarakni úgy is, rúgdostam már a pici popóját hogy lesz szíves frissebbet / másikat keresni hozzá, de nem akar találni. :W

De most komolyan egy ilyen full alap dologba hogy WOL beletörik a Win10 bicskája, hogy tesztelték már ezt a rendszert? :F :F

Turenkarn

(#13802) Angel2014 válasza aero. (#13491) üzenetére


Angel2014
addikt

Hogy tetted fel ? Gondolom pedrivról igaz? Az előtte lévő rendszer hogy lett feltéve ? Pendrivról? Az Ntfs-re vagy fat32 -re lett formázva? Mert szerintem az uefi legacy lessz a probléma....

Vagy csak simán engedted rá a régi osra?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13803) Kátai


Kátai
senior tag

A rendszerhangokat(ki-be kapcsolás,értesítések,stb.) hogy lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#13804) bon válasza SirRasor (#13790) üzenetére


bon
őstag

Ha dísznek vetted az SSD-t akkor miért nem rakod ki az asztalra? Ha használni szeretnéd akkor meg mit izgat az írás mennyisége. Az elöző ssd-met 4 év után cseréltem ki, de csak azért mert már nagyobb és gyorsabb kellett. Simán bírta volna tovább, pedig jó pár TB írás történt addig amíg használtam.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#13805) Partyface007 válasza Tyrel (#13781) üzenetére


Partyface007
őstag

nekem is Realtek kártyám van és én is szenvedtem vele egy picit mire működött

az advanced fülön kell lennie egy shutdown wake-on-lan opciónak is azt is engedélyezd a másik három mellé amit említettél illetve, a power managment fülön is mindhárom opció be van pipálva nálam és így működik

BIOS-ban is ellenőrizd hogy engedélyezve van-e a wake on lan

(#13806) Angel2014 válasza Kátai (#13803) üzenetére


Angel2014
addikt

Hang ikon , jobb egérgomb és hangerő keverő megnyitása...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13807) kippedli


kippedli
tag

Kiírtam dvd-re az isot, bootolom de telepítéskor valami illesztő programot kell tallózni.. Nem értem mi lehet, tipp?

(#13808) Angel2014 válasza kippedli (#13807) üzenetére


Angel2014
addikt

3 al feljebb írtam ...esetleg AHCI re van állítva a bios? Mert az kellene. Mert ha raidba van az is szokott ilyet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13809) Zolly444 válasza guftabi96 (#13799) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Kirakhatod az "ez a gép"et is. Jobbklikk rá fájlkezelőből és rögzítés a starton. Vagy berakhatod a gyorselérésbe is :)

(#13810) spy81


spy81
csendes tag

sziasztok !
biztos le van írva de jelenleg nincs időm visszolvasni - mit lehet azzal kezdeni h nagyon sokminden angol nyelven van - menüben,beállítások,.... meg lehet oldani valahogy h minden magyarul legyen?
köszönöm előre is ;)

(#13811) kippedli válasza Angel2014 (#13808) üzenetére


kippedli
tag

Azon volt de most harmadjára nem kérte. Más: kéri a licens kulcsot amikor eredeti 8.1et updateltem majd írtam ki az isot. Ha simán kihagyom attól bekativálja?

[ Szerkesztve ]

(#13812) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy rossz topikba írok, de ha nem, akkor lenne egy kérdésem: egy gyári Fujitsu p5731 konfigon (Intel Core 2 duo E8400 Cpu, 4 GB ddr3 ram, 250 gb hdd, intel gma 4500 integrált vga) elfut e a Windows 10 64 bit op. rendszer? Előre is köszi a segítséget

(#13813) Angel2014 válasza kippedli (#13811) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13814) szacsee válasza Воланд (#13797) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm! :R

(#13815) kippedli válasza Angel2014 (#13813) üzenetére


kippedli
tag

Köszi :)

(#13816) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Tegnap minden gond nélkül telepítettem a Win10 Pro-t, folyamatosan ismerkedem vele, már felmerült néhány kérdés, amivel "szenvedek"
- használom a Norton Identify Safe-t, ami korábban az IE-ben bővítményként szerepelt. Az Edge-ben lesz erre rá lehetőségem? (jelenleg nincs)
- a témák választásánál korábban akár egy képet is kiválaszthattam háttérképként, színeket változtathattam. Ez most nincs, vagy csak nem találom?
- a képernyő kikapcsolása után mindig kéri a jelszót. Ezt sem tudom kikapcsolni.

Köszönettel:

SándorZ

(#13817) yanna


yanna
őstag

Ha már volt, akkor bocsi!

Precision M4800 és Windows 10

(#13818) CsonkaImo válasza yanna (#13817) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Utolsó mondat a leírásban. :C

(#13819) Thrawn válasza yanna (#13817) üzenetére


Thrawn
félisten

Naplófájl a D:\Windows\blablabla mappában? Déééén? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13820) Drenadar


Drenadar
veterán

laptopon használom a Win10-et.

Ha lecsukom a fedelet, majd később felnyitom, nem kéri a logint.
Ezt hol lehet vissza állítani hogy kérje? Ez így nem vicces...

Köszi előre is a segítséget :(

(#13821) TheProb


TheProb
veterán

Mouse fix esetleg megvan vkinek letötltve? A linkelt drive-os tárhelyről nem engedi leszedni, mert "túl sokan szedték le az elmúlt napban"

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13822) Jarod1 válasza embe (#13735) üzenetére


Jarod1
addikt

nem índítottam a telepítőt csak alul megjelent egy win10 ikon
ez a proci:

CPU típusa Mobile DualCore Intel Core i3-3110M, 2400 MHz

meg se próbáljam a telepítést?

(#13823) SirRasor válasza bajnokpityu (#13798) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, kipróbálom azonnal!

Make Love not war!

(#13824) RazoR válasza TheProb (#13821) üzenetére


RazoR
veterán

Megvan, de ahogy én észrevettem a 10 nem állítja vissza az egérgyorsítást restart után...

(#13825) Damage401


Damage401
senior tag

Emberek, ahol a Win8/8.1 feltelepült ott a Win10 is menni fog. :))

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#13826) Joci10


Joci10
őstag

Elnézést, ha már többször átrágott csontot veszek újra elő; de nem tudom végigolvasni az egész topic-ot, a véletlenszerű beleolvasás meg nem hozott eredményt. :) Szóval lenne egy kérdésem, amihez jöjjön a felvezetés...

Az addig tiszta, hogy egy legális retail Win7/8.1 rendszerről lehet frissíteni Win10-re. Az is tiszta, hogy innentől a Win10 géphez kötött lesz; és azzal sincs értelmezési gondom, hogy ha nem tetszik, akkor 1 hónapon belül visszatérhetek (dowgrade-del) az eredeti rendszerre. Sőt, még az is egyértelmű, hogy amíg a Win10 él, addig a korábbi oprendszer nem használható.
Viszont innen jönnek a kérdések:

- Ha egy adott gépen fent van az upgrade Win10, akkor csak downgrade-del tudok visszatérni a korábbi oprendszerre, vagy simán 'legyalulva' is visszarakhatom az eredeti install lemezről (hiszen elvileg már a Win10-hez csatolódott a program felhasználói kulcsának használati joga - vagy ezt rosszul tudom)?
--- Ha igen, akkor megtehetem-e ezt az 1 hónapos határidő után is (amikortól már elvileg nincs dowgrade jogom)?
------ Ha ez utóbbira nem a válasz, akkor egy géphalál (sok alkatrész cseréje után) már se korábbi oprendszer, se Win10 (se régi gép)? Vagy itt a MS ügyfélszolgálatával való egyeztetés után (egy kis emberség használatával) újra használhatom valamelyiket?

Előre is köszi, ha valaki venné a fáradtságot, és válaszolna. :)

(#13827) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Ez a csudálatos látvány fogad minden egyes restartkor és kikapcsoláskor.. Valakinek van valami ötlete?
Hidden d3d vel van gond.. Az ő általa feltett Catalyst van fent

[ Szerkesztve ]

(#13828) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok. Több problémám is lenne a rendszerrel, kíváncsi vagyok másoknál is jelentkezik-e hátha valaki tud megoldást :

- Elborzasztóan lassú boot idő. Nagyon lassan tölt be még fast bootal is.
- A monitor bekapcsolás után csak akkor kapcsol be amikor már kiírja h belépve. A biost ezáltal nem tudom elérni
- Nem lehet kikapcsolni a gépet. Hiába megyek rá, hogy kikapcsolás csak készenlétbe rakja magát pedig írja is hogy leállítás.
- Néha random eltűnik a háttér és alap feketére vált.
- Miután bekapcsolom a gépet nem indul el elsőre. Vagyis a gép elindul csak a monitor nem kapcsol be hozzá. No signal üzenet. Reset után már elindul a monitor is de addig nem.

Másoknál is jelentkeztek ezek a hibák? Illetve ha nem akkor mit csinálhattam rosszul ? Manuálisan leszedtem Microsoft oldaláról a rendszert és winen belül frissítettem mint ha egy programot telepítettem volna. Azt is írja h aktiválva magától. Ez végleges aktiváció vagy ideiglenes ?

Előre is köszönöm mindenkinek segítséget és bocsi ha olyan kérdést tettem fel ami már szerepelt, de nem volt időm a meló miatt komolyabban utána olvasnom.. Köszi még1szer a segítséget előre is :)

(#13829) Bali27 válasza Ditoo0225 (#13828) üzenetére


Bali27
addikt

Most hogy aktiválódott szerintem csinálj tiszta telepítést.

(#13830) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Az mitől lehet szerintetek, hogyha megnyitom a start menüt, és elkezdem gépelni a program nevét, amit keresek (pl steam), akkor nem történik semmi, és nem találja? Win 8.1-ben ez működött gond nélkül. Most valamiért nem akarja :(

(#13831) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

Sziasztok! Fel akarom rakni a Windows 10-et a laptopomra, most Windows 7 van rajta, de minden adatot törölni fogok telepítéskor. A kérdésem az lenne, hogy az acer oldalán nincsenek Win10-es driverek... Jó ha a 8.1-eseket telepítem?

(#13832) miresz válasza Bali27 (#13827) üzenetére


miresz
veterán

Töröld le a win által feltett catalyst-ot,aztán ne indítsd újra mikor a törlés után felajánlja,hogy újraindítás,hanem DDU-t indítsd el Safe módban újraindul a gép,töröld az AMD drivert,ezután újraindul,tiltsd le a netet,majd telepítsd az AMD honlapjáról letöltött 15.7.1-et. (persze a drivert még akkor töltsd le a gépre mielőtt nekiállsz az egésznek)

[ Szerkesztve ]

(#13833) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Hol lehet megnézni hogy a Windows 10 pro tartósan van e aktiválva vagy csak párhónapra ?

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#13834) thomasa


thomasa
senior tag

Kedves Windows mondd meg nékem,
mikor jön le az én updatem.

(#13835) zolnagy


zolnagy
őstag

Jogtiszta Win7 Pro volt a laptopomon. Csináltam egy hülyeséget, pendrive-ról clean installal telepítettem a win10-t. Így már persze nem fogadja el a win7 termékkulcsot. Lehet vmit tenni, azon kívül, hogy visszarakom a win7-t, frissítem win10-re, majd újra clean install?

(#13836) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Olvastam az Nvida telepitésének, frissítésének menetét, működik is, átállítom a felbondást 1920*1080 ra, azonban ujrainditáskor out of range. Tiszta telepitéskor pedig nincs aktiválja a Windows. Hogyan tudom beállitani, hogy maradjon a felbontás?

(#13837) schawo válasza zolnagy (#13835) üzenetére


schawo
titán

Nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13838) old-dog válasza thomasa (#13834) üzenetére


old-dog
aktív tag

Türelem, én is arra várok.

(#13839) RazoR válasza Brekecs (#13833) üzenetére


RazoR
veterán

Ez engem is érdekelne!

(#13840) 0xmilan válasza guftabi96 (#13799) üzenetére


0xmilan
addikt

A fájlkezelőben View fül >> Options >> Open file explorer to: This PC.
Magyarul gondolom nézet, beállítások, stb.

(#13841) Jakotom


Jakotom
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Járt valaki úgy, hogy a Windows 8.1 Pro verzió Windows 10 Home verzióra frissült??? Az ultrabookomat operációs rendszerrel együtt vettem, direkt pro változatos gépet választottam akkoriban.

(#13842) Bali27 válasza miresz (#13832) üzenetére


Bali27
addikt

Köszi a segítséget!
Ez a driverezés a Win 10-el mindig ilyen szivás lesz?
De nem értem hogy hogy lehet ilyen xar hogy amit ő csinál azt is elcseszi?

(#13843) zolnagy válasza schawo (#13837) üzenetére


zolnagy
őstag

Értem, akkor ezt besz@ptam :(

(#13844) eckmester


eckmester
tag

Sziasztok.
Az normális, hogy dél óta a windows 10 letöltése 70%-nál tart? 240-es a netem.

(#13845) spy81 válasza spy81 (#13810) üzenetére


spy81
csendes tag

vki help ;)

(#13846) Joker88


Joker88
őstag

frissítettem a Windows 8.1-et. Hogyan lehet megoldani a Win10-ben, hogy bejelentkezéskor ne kérje az outlookos email címhez tartozó jelszót ? A 8.1-hez hozzá volt rendelve az email cím..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#13847) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Win 10 használok de állandóan lefagy a Firefox, erre van valami megoldás?

(#13848) gyomorHD válasza eckmester (#13844) üzenetére


gyomorHD
tag

mindenkinél lassú, és szerintem egyre rosszabb lesz csak, hétvégén még többen cuppanak majd rá.

(#13849) Ditoo0225 válasza Ditoo0225 (#13828) üzenetére


Ditoo0225
aktív tag

Esetleg valaki még ezekre a kérdésekre ?

(#13850) thomasa válasza gyomorHD (#13848) üzenetére


thomasa
senior tag

Ezt nem "osztja vissza" senki :DD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.