Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) bigdady válasza 0xmilan (#14696) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem synaptics beállitások jönnek be és ott nincs ilyen...

(#14702) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok eredeti win7 en van. Lefrissítem a win 10 re ami jelenleg ingyenes viszont ha később újra szeretném rakni a gépemet akkor már eredeti win 10 et meg kell vennem hozzá ?.

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#14703) Steelmanus válasza Kolondrum (#14692) üzenetére


Steelmanus
addikt

En ugy tudom hogy micro SD kartyarol nem bootol a rendszer. Vagy nem is ugy akarod telepteni?

(#14704) JanR válasza dudo (#14635) üzenetére


JanR
addikt

Nekem tökéletesen működik (3.3.1).

(#14705) Lauda válasza adamkaa777 (#14702) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ha mar egyszer frissitetted es aktivalt lett a windows 10, utana ugyan arra a gepre korlatlanul telepitheted.

(#14706) kisbago


kisbago
aktív tag

Vélemények a win10-ről? :D

(#14707) fojtviki válasza bzoley (#14700) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ujra telepitettem, mostmar minden ok!

(#14708) JanR válasza kisbago (#14706) üzenetére


JanR
addikt

Nekem nagyon tetszik. Eddig 3 gépre frissítettem rá (egy erőműre, egy laptopra és a szüleim régebbi masinájára). Semmi gondom nincs vele, minden tökéletesen és gyorsan működik. A szüleim régebbi gépén egy win7-t váltott, de úgy mond megtáltosodott a gép, gyorsabb lett. Számomra nagyon pozitív a win10.

Szerk: Mind a 3 esetben először upgrade volt, majd utána tiszta telepítés!

[ Szerkesztve ]

(#14709) Szaszabond válasza adamkaa777 (#14702) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Nem? Utána is felrakhatod. Microsoft szerver megjegyzi a géped.

(#14710) #22743424 válasza adamkaa777 (#14702) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mikor megjelenik majd a win 11 akkor de csak akkor kell megvenni a win 10-et ! Kb 2035-ben de ez a dátum még változhat ! :D

[ Szerkesztve ]

(#14711) gyulika62 válasza Mans20 (#14665) üzenetére


gyulika62
csendes tag

én is küzködtem vele mire sikerült.......
w7-----10re .megmaradt a vezérlőpult. abban a hitelesítőadat kezelő majd a Webes tanusítványokból minden jelszót törölni kell.Igaz utána nem tudom müködik-e a microsoft fiók,de nekem utána nem kért semmi jelszót

rossz helyre ment....neki válasz (#14664) gyomorHD

[ Szerkesztve ]

(#14712) Kolondrum válasza Steelmanus (#14703) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hogyne bootolna, mint pendrive van. Noti is erről települt.

(#14713) zoltan6


zoltan6
őstag

Ahogy elnézem a hozzászólásokat inkább a laptoposok szívnak a win 10-re váltással,de szerintem ez sem a microsoft sara,hanem a rengeteg optimalizálatlan hardverelem,meg driver hiányok miatt.
én felraktam három különböző asztali gépre,egy mini pc-re meg egy tabletre mindenféle probléma nélkül,megy mindegyik rendesen fagyások akadások nélkül,ja és mindegyik frissítés volt,és karban voltak tartva,nem volt tele mindenféle spyver-rel,vírussal.

(#14714) L_YKing


L_YKing
addikt

Sziasztok!

Felraktam a laptopomra a win10et az miert van hogy magatol telepiti az alkamazasokst folyton? Hol tudom ezt leallitani?
Meg az a problema merult fel, hogy a chromebol mindig kilep nem tudok vegignezni egy videot sem.
A wi display alkalmazast meg megnyitom es 2mp alatt kilep belole.
Valaki tudna segiteni?

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#14715) #22743424 válasza zoltan6 (#14713) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én is ugyan ezt tapasztaltam ! +1 :)

Én mondtam is aki megkeresett lapossal, hogy még várjunk vele amíg kiforrja magát ez az egész.
Persze ezt mindenki maga döntse el.

[ Szerkesztve ]

(#14716) Phvhun válasza Mezga Aladár (#14697) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem olvastam teljesen vissza a thread-et, de valami furaság nekem is volt foobar-al rock zene kicsit olyan furán szólt ami win7-el teljesen jó volt, de sztem szoftver hiba lesz mert youtubeon meg jól szól a trance.

(#14717) #22237440


#22237440
törölt tag

Csá. Edge használatakor ha olyan oldalt nyitsz meg ahol előugró ablakból hallgathatod a jóságos zajt, akkor meg mi van? Az van, hogy ha az előugrott ablakon kívül bezársz mindent és kérsz egy új ablakot nem kapsz semmit. Ha annak az ablaknak a cím mezőjébe akarnál új címet adni, nem teheted meg. Így.

(#14718) Askformore


Askformore
senior tag

Hogyan lehet hozzáadni egy fájlt a kivételek közé, hogy a Win Defender ne rakja karanténba? Hiába kapcsolom ki, egy idő után bekapcsolja magát, törli a fájlt, és nem indul el a program, amihez kell, mivel "hiányzik a számítógépről".

(#14719) JanR válasza zoltan6 (#14713) üzenetére


JanR
addikt

Hidd el azért sok múlik a felhasználón is :) A 8, illetve 8.1-re se váltottak sokan a hozzáértés hiánya miatt, meg ugye hozott valami újat és ódzkodtak tőle, hol ott mind nagyon pozitív és a felhasználói élményt segítette. Most is rengeteg barátom elmondja, hogy egy "fos" a windows 10, pedig még csak ki sem próbálták.. persze nekem meg jó a szar is, mert ugye én feltelepítettem és teljes megelégedettséggel használom.

Igazából én a laptoppal sem szívtam, szépen megtalált mindent és működik jól (HP Probook 430).

És épp közben belefutottam egy dologba: a fényképezőmön lévő képeket nem látja az intéző :)
De ez szerintem egyelőre a nikon sara lesz..

(#14720) Lauda: Erre azért nem mernék sok pénzt feltenni :D
"Nem lesz tobb windows. Ezt fogja frissitgetni a microsoft."

[ Szerkesztve ]

(#14720) Lauda válasza #22743424 (#14710) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lesz tobb windows. Ezt fogja frissitgetni a microsoft.

JanR Mire nem mernel penzt feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#14721) Ghard


Ghard
őstag

Media creation toolnak mibaja? :D Pénteken még jó volt.

(#14722) #22237440


#22237440
törölt tag

Újabb észrevétel. Feltelepíthető a Drive és szinkronizál is ahogy az elő van írva. Megnyitod a fájlkezelődet és rákattansz egy dokumentumra, azt megnyitja a böngésződben. Ezért nem volt érdemes telepíteni asztali használatra az alkalmazást.

(#14723) Phvhun válasza JanR (#14719) üzenetére


Phvhun
őstag

Win8-at kipróbáltam és teljesen hulladék volt a sok erőltetett újítással, nagyon hamar ment vissza a win7.

Viszont most a win10 tökéletes élményt nyújt, szóval szerintem simán csak el volt baltázva a 8-as.

Mondom ezt úgy hogy igazán nyitott vagyok az újításokra, és pl a Vista kifejezetten tetszett minden nyűgjével együtt.

(#14724) jbl válasza kisbago (#14706) üzenetére


jbl
aktív tag

Én ezzel frissítettem és minden oké!
Hibát még nem találtam benne!

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

(#14725) Lauda válasza JanR (#14719) üzenetére


Lauda
félisten

(#14720) Lauda: Erre azért nem mernék sok pénzt feltenni :D
"Nem lesz tobb windows. Ezt fogja frissitgetni a microsoft."

Nemhogy Windows 12, de még Windows 11 sem lesz, nem ad ki több kész verziót operációs rendszeréből a Microsoft.

(#14726) szabacsik


szabacsik
őstag

Valahogy windows-on belül lehet a laptop touchpad-ját deaktiválni vagy valami? Gondolom rossz a driver hozzá, de annyira viszont nem izgat, hogy keresgéljek és próbálkozzak viszont ha elfelejtem FN+F3 al indítás után lekapcsolni akkor amint hozzáérek kékhalált kap dpc_watchdog_violation hibaüzenettel ami bosszantó :)

/\____/\

(#14727) hunluki


hunluki
senior tag

Sziasztok,

Egy kis tapasztalat:

Tldr: Akinek kis netbookja van, az még várjon a frissítéssel.

Történet:
Adott egy kis szutyok netbook, atom N450, 2 giga ram, 160 giga HDD. Kis médiacenter, linux-al 720p videókat külső winyóról TV-re full korrekt megoldás. Most felkerült rá egy partícióra 32 bites win7, ezzel tud játszani pici unokatesóm ha itt van, knights and merchants, age of 2, nfs3 és hasonló kaliberű játékokat. Mivel ez a gép csak ilyen "játszós", ezért próbaképp ráeresztettem a w10-et kíváncsiságból, ezért nem kár alapon. Szépen fel is mászott, aktiválódott, minden rendben volt vele, a rendszer egész kényelmes tempóval döcögött (HW-hez képest), tablet mód pedig iszonyatosan király dolog egy ilyen kütyünél. Maga az OS is jó, bár tempóban picit visszafogottabb mint a 7-es. Viszont a játékok egy része nem indult el, mert openGL hibára hivatkozott, és kérte hogy frissítsek vga drivert. Legfrissebb felment update-ről, mert az intel oldalán már nincs támogatás (nahát), de nem oldotta meg a dolgot, szóval image-ből ment vissza az előző verzió.

Viszont most hogy már tudom hogy egyelőre ez kivárós, szívesen eltüntetném a w10 ikont a statusbarból. Van erre valami működő módszer ami véglegesen leírtja ezt a kis izékét? :D

[ Szerkesztve ]

(#14728) #22237440


#22237440
törölt tag

Közben van kérdésem is. Hogyan lehet leszedni alkalmazásokat, mert nem találom a módját? Főként a Facebook Messenger esetében érdekelne. Előre is kösz.

(#14729) Dmiki


Dmiki
csendes tag

Szevasztok!

Kis problémám akadt a win10-el.
Nem jön ki hang a hangszóróból,hangvezérlésnél mindenhol megy,hangerőszabályzónál is mozog a jelző, ha valami zenét lejátszok.
Néha kiírja ha rákattintok a hang ikonra az óra mellett,h hangkiemelési problémát észlelt a windows.

linkeltem a kártyám.
(újraraktam ) a hozzá kapott software pedig egyáltalán nem megy. Egyszer sikerült bekapcsolni de ahogy elindult valami hang (hang nélkül persze) egyből bezárt.

[ Szerkesztve ]

(#14730) bigdady válasza jbl (#14724) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az a lomtár ikon... Tiszta win 95 :DDD

(#14731) Dmiki válasza bigdady (#14730) üzenetére


Dmiki
csendes tag

ugyanez jött le nekem is az egészről. 8 bit szín

(#14732) Migee


Migee
tag

Üdv.Valaki találkozott-e avval a problemával, hogy az asztalon az ikonokat ártendezem, akkor úgy marad. Ha a frissítés gombra kattintok, vagy ujraindítom a gépet, bal oldalra visszahelyezi az összes ikont.

Enterprise N 64 bites rendszer, tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#14733) [CS]Blade2 válasza Ringman (#14650) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Biztos nem veszi vissza az órajelet, feszültséget, stb. Rég volt már mobility radeon-om, de és megpróbálnám a következőt::
1. a mostani a driver-t leszedni, és windows 7 kompatibilitási móddal rendszergazdaként futtatva indítani a telepítő .exe-t. (Ez nekem annó bevált, bár még a 7-esnél, és régebbi gépen, de ugyanez volt a hibajelenség. A Kakalist ott sem indult el.
2. talán egy omega driver felmenne.

Én mobility HD2600-ra és egy 9600XT-re fogom majd feltolni, szerintem mennie kellene mind a háromnak, attól, mert nem mai darab hw-ek.

Más.:
A rendszer alaphelyzetben állító a gépházban oda rak vissza, hogy nincsenek fent a programok sem? Gondolom igen, és akkor csak 20 percet nyernék egy 3. újratelepítéshez képest. Nincs olyan lehetőség, hogy mindent a gyári beállításra tesz, de ne kellene újra feltenni azt a 15-20 programot, amit használok?

Túl sok már a bug, és már így is egyszer újrahúztam a kereső hibája miatt. Belépéskor ott a jelszónak a mező, mikor nincs is jelszóm. Nem mindig jön be minden beállítási ablak, van, hogy csak felvillan, és hibaüzenet nélkül eltűnik.

(#14734) batt válasza fojtviki (#14698) üzenetére


batt
aktív tag

Nekem is ez volt az automatikus win update a hibás!

Szeddddd le az nv drivert .62
Töröld a c-röl az nv mappákat amit enged!
Clear Instal az nv driverben és jó lesz!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#14735) #22237440 válasza #22237440 (#14728) üzenetére


#22237440
törölt tag

Kösz, megvan, ne fáradj. :D

(#14736) Mezga Aladár válasza Phvhun (#14716) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Itt próbáld meg állítani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14737) JanR válasza Lauda (#14725) üzenetére


JanR
addikt

Tudom, és olvastam mit nyilatkoztak, de ettől én még akkor se tennék fel rá sok pénzt.

(#14738) #22237440


#22237440
törölt tag

Értem de mégsem. Ebben az esetben mit jelent, hogy nem elérhető? Ha nem elérhető, azt jelenti, hogy nem működik? Szedhetem le? Ezek között vannak eszközkezelők is, amelyek a Windows 7 verzióban működtek. Ha leszedem mi lesz? Megomlik?

(#14739) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"StarCraft II 2.1.12 Patch Notes:

- Fixed an issue that caused clicking sounds when launching StarCraft II for Windows 10 users.
..."

Jó jel, még egy olyan konzervatív fejlesztő is, mint a Blizzard, számol az új rendszerrel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14740) Colos1


Colos1
őstag

Hogyan tudom eltüntetni az asztalról a nyelvi eszköztárat?

És van egy kis apróság, ha zenét hallgatok, akkor a WASAPI nem kap kizárólagos prioritást, így meg-meg szakad a zene, ha bármi más is használni akarja. Ezért most a Microsoft -ot, vagy az Asus -t kell szidnom? (Xonar DS hangkártya)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#14741) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

A beépített bing keresőt hogyan lehet megváltoztatni?
Nem az edge keresőjét, hanem az asztali keresőt.
Ötletel?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#14742) kefe13 válasza Colos1 (#14740) üzenetére


kefe13
tag

Hogyan tudom eltüntetni az asztalról a nyelvi eszköztárat? (de legyen inkább tálca :) )
katt rá, nyelvi beállítások és eltávolítod ami nem kell, csak az maradjon ami kell, s voálá ..

[ Szerkesztve ]

(#14743) Phvhun válasza Mezga Aladár (#14736) üzenetére


Phvhun
őstag

Felhúztam 2000-re, és végülis jónak tűnik.

Szerk: Viszont ami jelentős probléma most feljött, hogy nem tudom sleep-be rakni a gépet, mert amint leáll azonnal vissza is kapcsol, ez vajon mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#14744) Colos1 válasza kefe13 (#14742) üzenetére


Colos1
őstag

Bazzzz, erre nem gondoltam :R :C Már minden beállítást áttúrtam :D

Mivel a tálca az asztalon van, így az is az asztalon van, ami a tálcán van :DDD

(#14743) Phvhun:

Egyszerű megoldás: Bemész a speciális energiaellátási beállításokba, és kikapcsolod a felébresztési időzítők engedélyezését az alvó állapot menüpontban.

Bonyolult: megkeresed, hogy melyik hardver éleszti, bill, egér, hálózat lehet a ludas. Eszközkezelőben az érintett eszköznél vala az energiagazdálkodás fülön, hogy "ez az eszköz felébresztheti a windózt"

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#14745) #22237440


#22237440
törölt tag

A gépház bezár rögtön azután, ahogy egy alkalmazást leszedek. Honnan tudja, hogy befejeztem?! Nem baj, ha mást is le akartam szedni?! Bakker! :D

(#14746) [CS]Blade2 válasza #22237440 (#14738) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem azt jelenti, hogy nem tudja kiolvasni, hogy hány MB-ot foglal az adott program, ha a dátum felett van, ha pedig a program neve alatt, akkor azt, hogy nem tudja megmondani, hogy melyik cég készítette az adott programot.

De ezen nem kell meglepődni, sokszor azt sem tudja megmondani, hogy mi a baja. "Sajnáljuk, hiba történt." "OK".

(#14747) Colos1 válasza Colos1 (#14744) üzenetére


Colos1
őstag

Jah, meg BIOS -ban is lehet ilyen beállítás, hogy a hálózati kártya valami varázscsomag (átokzsák? :D ) esetén ébressze a gépet.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#14748) #22237440 válasza [CS]Blade2 (#14746) üzenetére


#22237440
törölt tag

Köszi. Azt véletlenül nem tudod, hogy a Messengert, hogy lehet lepattintani? Win 7 korában telepítettem de nem tudom hogy lehet megszabadulni tőle.

(#14749) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok! Tegnap frissítettem win 8.1-ről a 10re és ma elterveztem hogy tolok rá egy clean installt. Eddig semmi baj csak annyi hogy kéri a kulcsot. Kesobb ugye beaktivalja magát? :)

[ Szerkesztve ]

(#14750) nyunyu válasza Steelmanus (#14703) üzenetére


nyunyu
félisten

En ugy tudom hogy micro SD kartyarol nem bootol a rendszer.

2$-os kinai microSDXC olvasoba dugott 8GBs kartyarol siman feltelepult.

Pont ugyanugy viselkedik, mint egy pendrive.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.