Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) cattus válasza alratar (#14049) üzenetére


cattus
őstag

Műkődne, de egyszerűbb egyből 10-et venni.

Do the thing!

(#14052) nyega válasza alratar (#14049) üzenetére


nyega
tag

Teljesen! :DD

#1401 igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#14053) #93794560


#93794560
törölt tag

Én sem indulás, sem pedig leállás tekintetében nem érzek változást a 8.1-hez képest. Nem mértem ugyan, de így becslés alapján ugyanott lehetnek az idők.

(#14054) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, lock screen-re ki lehet valahogy tenni az időjárási adatokat, ill. lehet valahogy növelni a betűk/számok nagyságát?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14055) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
jelentkeztem én is a frissítés kérésre.
Egy kérdésem lenne. Sztem picit beteges a 8.1 em. Néha vannak érdekességek, furcsaságok vele. Win 7tel tökéletes volt, win 8 nál volt már kékhalálom is, 1x. :) Tudom, már nincs is ilyen ... nálam volt. Na mindegy.
Kérdés: Inkább rakjam fel nulláról vagy elég lesz ha frissítem ?

(#14056) mazza


mazza
tag

Hello,

az milyen licensz amikor pl egy iskolában win7 professional-ket rakhatnak bármennyiszer újra, ugyanazzal a kóddal, több gépen? Az ilyet, hogyan frissíthetik windows 10-re, gépenként a regisztráció által, vagy egyáltalán mi történik a windows 7 kóddal frissítés után?

(#14057) #93794560 válasza Sterilzona (#14055) üzenetére


#93794560
törölt tag

Csak frissítéssel kaphatsz ingyenes licence-et. Először frissítsd, akkor kapsz jogot a használatára a géped hardveres ID-je alapján. Ha a frissítés rendben aktiválódik, akkor már csinálhatsz tiszta telepítést, a kódot kihagyod, anélkül is aktivál, mert érzékeli, hogy a géped egyszer már jogszerűen megkapta a linence-et.

Frissítés nélküli, első tiszta telepítésnél rendelkezned kell a kóddal, amit a boltban vásárolható lemezekhez adnak.

[ Szerkesztve ]

(#14058) mefistofeles válasza Sterilzona (#14055) üzenetére

Ha a win 10 re gondolsz, azt nem tudod nulláról feltenni (ha csak meg nem vetted) mindenképpen 8-ról kell frissíteni először. Ha a win 8 legális akkor nyugodtan frissíts róla. Nem hiszem, hogy bezavarna ha van néhány gondja. Ha meg egyszer fent van a 10 akkor csinálhatsz egy tiszta 10-es telepítést.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14059) alratar válasza cattus (#14051) üzenetére


alratar
addikt

Az igaz, de kicsit bborsos az ára és nem hinném, hogy pár hónapon belül (januárig) csökken az ár. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14060) weiss válasza weiss (#14054) üzenetére


weiss
addikt

Időjárás közen magától megjelent... :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14061) nyunyu válasza Ghard (#13914) üzenetére


nyunyu
félisten

Creative Win 8.1 X-Fi driver megy Win 10-en? Sajnos csak októberben lesz hivatalosan támogatott.

2020 oktoberben?

Creative utobbi 10 evnyi munkassaga alapjan addigra talan elkeszulnek a driverrel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14062) andrisbandi válasza alratar (#14049) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én win7-et vettem itt az aprón 8.500-ért, úgy lett win10-em. :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#14063) mefistofeles

Jáááá.

Milyen pozitív hangvételű lett a topic...... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14064) #93794560 válasza mefistofeles (#14063) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mire gondolsz? :)

(#14065) mefistofeles válasza #93794560 (#14064) üzenetére

Kevesebb a sírás, több az öröm bódottág...... :DD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14066) #56474624


#56474624
törölt tag

Az offline fájlokat nem lehet láthatóvá tenni sehogy? Mi a frászkarika értelme van akkor odaírni, hogy "Offline is elérhető", ha úgyis csak azokat mutatja?

(#14067) weiss válasza mefistofeles (#14065) üzenetére


weiss
addikt

Akkor jövök elrontani az örömöt :DDD nálam egyelőre egy kalap f...s az egész. NOD32-t nem hozta át, onedrive app még mindig buta, lock screent sikeresen elcseszték...

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14068) nyunyu válasza kory24 (#13996) üzenetére


nyunyu
félisten

A windows 10-et a Microsoft Windows USB/DVD Tool-al is lehet pendrive-ról telepíthetővé tenni?

Ugyanugy lehet pendrivera tenni, mint a 7/8/8.1 ISOt.

Akar manualisan is:
- pendrive megformaz NTFSre
- bootsect N: /NT60 /MBR
- ISO tartalom felmasol

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14069) netpeti98 válasza dave0825 (#14041) üzenetére


netpeti98
addikt

Azóta van már ESS 8 is, a régi vírusirtók általában nem teljesen kompatibilisek egy új oprendszerrel. A 6-os elég régi verzió.

[ Szerkesztve ]

(#14070) schawo válasza mazza (#14056) üzenetére


schawo
titán

Az iskolák az állami mennyiségi keretszerződések alapján jogosultak a felhasználásra, mindig a legújabb verzióra is. Teljesen más, mind az egyedi licencek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14071) #93794560 válasza mefistofeles (#14065) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ezt több dolog okozhatja.

1. A síró ember rájött, hogy túl korán sírt, de amikor várt egy kis időt, látta, hogy megoldódott minden probléma, csak idő kellett hozzá. :K

2. A síró ember nem várt, villámgyorsan visszaváltott a régi rendszerére, és megnyugodva konstatálta, hogy neki volt igaza. :D

3. A felhasználó mindent rendben talált, így nem sír. Sőt! Most már beszámol arról, hogy nála minden OK. :K

(#14072) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Hogy kell frissíteni a wint???

Frissítést még soha életemben nem csináltam, mindig leformáztam a hdd-t és telepítő dvd-ről bootoltam be (de ezzel nem lenne a win10 legális). Jelenleg Win7 van fenn és van egy win10 DVD-m.. A cél hogy legális win10 jogosultság legyen a gépemen. (utána egy pár évre visszamegy a win7)

[ Szerkesztve ]

(#14073) szunyi777


szunyi777
őstag

Érdemes ám a MS GYIK-ot is olvasgatni... sok fölösleges kérdés megspórólható!!

Doky586
Win 8 óta nincs szükség tiszta telepitésre, csak max új gép esetében... A gépházból minden megoldható!
A lap tetején olvasd el az Összefoglalót! Le van irva a frissités is

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14074) TheProb


TheProb
veterán

Van bármi olyan Store-os app amit PC-s használatra ajánlotok?

Mert ahogy nézem fb, skype és társai tabletes platformra vannak inkább tervezve.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14075) gg72 válasza nyunyu (#14068) üzenetére


gg72
veterán

UEFI-s wint viszont csak fat32-re formázott pendrive-ról lehet telepíteni: [link]

(#14076) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Erre valaki?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#14077) mefistofeles válasza weiss (#14067) üzenetére

Na látod erről beszélek....
Egy sokmillió soros programról kijelented, hogy egy kalap f.s, mert a "NOD32-t nem hozta át" (gondolom újra felrakni rettenetes lenne) meg valami gondod van az onedrive és a lockscreeen (ez tényleg sarkalatos pontja a rendszernek) cuccokkal.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14078) pzstm


pzstm
titán

Én picit ledöbbentem a 14 millión is, erre most olvasom, hogy tegnap reggelig (magyar idő szerint tegnap estig) 67 millió telepítés történt :Y

[Report: Windows 10 is now installed on 67 million PCs as of this morning[L]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14079) szunyi777 válasza gg72 (#14075) üzenetére


szunyi777
őstag

Ezt honnan veszed?! :Y

vlevi
Harver hiba esetén ha van lemezkép mentve, az vissza állitható.. ha nincs, akkor valóban nincs is mit javitani döglött HDD esetében...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14080) vlevi válasza szunyi777 (#14073) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Win 8 óta nincs szükség tiszta telepitésre"
Azért ez sem igaz teljesen. Az HDD meghibásodsás miatti csere esete egyértelmű, ilyenkor nincs control panel, ahova bemehetnél. Ha marhára nem akar indulni a windows, még annyira se, hogy bejönnön a kék :( smiley, akkor snincs recovery.
Vagy, amikor az a recovery már a gyártói lommal (nagyon hasznos programokkal) telerakott recovery.
De, ha alap microsoft recoveryd van, akkor is néha jobb az üres telepítés. Nekem a Win10 previewnél volt olyan "élményem", hogy felraktam a 10130 buildet (azhiszem az volt, vagy a 122?), ami nagyon nem akart menni. Gondoltam, semmi gond, visszaállás a régi windows verzióra (vagyis az előző buildre). És, akárki akármit mond, a visszaállás után már az sem akart úgy működni, mint amilyen a 10122 telepítése előtt volt. Kaptam olyan tanácsot, hogy refresh csináljka. Csináltam kétszer is, először a fileok megtartásával, majd a teljes újratelepítést választva, de tért magához teljesen a gép. Onnantól már valami nyűgje volt. A megoldást csak az jelentete, hogy előkerestem a 10074-es ISO-t és újra felraktam, particionálással, mindennel újra.

"Ezt honnan veszed?! :Y"
Pedig ez tényleg így van. Nem arról van szó,hogy a windows nem tudna NTFS-ről működni. A gép (pontosabban az UEFI specifikációja) miatt FAT-osnak kell lennie, ahonnan az UEFI boot indul. Aztán az a boot folyamat már tötlhet be magának olyan drivert, ami ext4, ntfs, vagy akármi partícióról futtatja a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#14081) mefistofeles válasza pzstm (#14078) üzenetére

Jön a hétvége. Simán lesz az 100 misi is!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14082) justaview válasza weiss (#14067) üzenetére


justaview
őstag

nálam egyelőre egy kalap f...s az egész. NOD32-t nem hozta át

És nem lehet, hogy a NOD32 egy kalap f...s ? :)

(#14083) agresszor válasza pzstm (#14078) üzenetére


agresszor
csendes tag

Vótmá :) amúgy win8/8.1- nek mekkora a penetrációja? Mert így lehet, hogy pár nap alatt beéri, főleg, hogy legalább a felhasználók fele szerintem arról frissít :)

[ Szerkesztve ]

(#14084) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van valakinek 5lete, hogy lehet az Edge-et teljesen eltávolítani a rendszerből? DISM parancs lenne a legjobb, mert akkor már a telepítőből kiszedném, IE11 mellett nem sok értelme van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14085) dudo


dudo
tag

A filmek+tv-ben be lehet állítani a audio passtrough-ot mert semmi opciót nem találok rá, és a filmek csak sztereóban szólnak.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#14086) #93794560 válasza t72killer (#14084) üzenetére


#93794560
törölt tag

Miért zavar, hogy ott van? Legfeljebb nem indítod el.

(#14087) weiss válasza mefistofeles (#14077) üzenetére


weiss
addikt

Persze, mert a hülye defendert bezzeg be tudta kapcsolni. De nem ez volt a lényeg, szívesen csináltam volna tiszta telepítést, de azt nem lehet, mert akkor meg nem aktiválódna. A lock screen meg tényleg nevetséges, mert persze nem lehetne megtartani, ami jó, el kell kúrni. Onedrive integrációt meg hány éve is nem tudják megcsinálni rendesen? Arról ne is beszéljünk, hogy találtam olyan bugot a rendszerben, amit a 7 óta nem tudtak javítani.

(#14082) justaview

Jó, ez tényleg erős volt, de nem értem, miért ne tudta volna áthozni? Akkor adjon valami reportot.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14088) Doky586 válasza szunyi777 (#14073) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már többször elolvastam az összefoglalót. NINCS benne válasz a kérdésemre. Vagy azt akarod mondani hogy a win10 telepítő DVD-je alkalmatlan a frissítésre ???? és töltsek le / regisztráljak valami letöltésre ???

(#14089) TFSi válasza Edween (#14009) üzenetére


TFSi
őstag

Ez sajnos nem alternatíva, mert tiszta telepítéssel nem tud magának licenszkódot generálni. Azért kösz.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#14090) szunyi777 válasza vlevi (#14080) üzenetére


szunyi777
őstag

Harver hiba esetén ha van lemezkép mentve másik HDD-re, az vissza állitható.. ha nincs, akkor valóban nincs is mit javitani döglött HDD esetében...

UEFI-s Biosom már frissitettem Pen-ről, és nem Fat-al volt formázva...
De lehet, hogy valóban a Win nem működik... sosem próbáltam... De ami késik, nem ..... :)

Doky586
Az összefoglalóban a WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL! link alatt a creation tool-al is meg tudod csinálni, vagy közvetlenül letölteni a lemezképet, és frissiteni..
A frissités után a creation tool-al létre is tudod hozni a saját win10 telepitődet is..

Thrawn
Az azok törölhetőek... A win hozta létre frissités előtt.. és-vagy a creation tool..

alratar
Fő darab csere után az MS ügyfélszolgálatán keresztül pillanatok alatt újra aktiválható lesz..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14091) #93794560 válasza weiss (#14087) üzenetére


#93794560
törölt tag

"De nem ez volt a lényeg, szívesen csináltam volna tiszta telepítést, de azt nem lehet, mert akkor meg nem aktiválódna."

Ha csak ez a baj, akkor frissítesz, aktiválódik, és utána máris telepíthetsz tisztán. Meg van oldva a dolog.

(#14092) mefistofeles válasza weiss (#14087) üzenetére

Tényleg milyen szemét ez a Microsoft mert először frissítened kell egy hivatalos verzióról. Ha nem lennének ilyen köcsögök akkor mindenki kaphatott volna egy hivatalos retail kulcsot ingyen! :W
Arról tudsz, hogy most már csinálhatsz tiszta telepítést is?
A defender a rendszer része. Miért is ne kapcsolná be?
Azt, hogy mi a bajod a lockscreenel az még mindig nem derült ki.
Egyébként én a helyedben visszaraknám a régi rendszeremet. Mi értelme kínlódni egy ilyen sz.rral?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14093) Thrawn


Thrawn
félisten

Értem én, hogy nagyon de nagyon fel szeretne kerülni a gépemre a tízes, de minek csinál magának két mappát is jól megpakolva?

Én meg csak pislogok, hogy hova tűnik el a helyem :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14094) pzstm válasza agresszor (#14083) üzenetére


pzstm
titán

számokat nem tudok konkrétat, de 3 nap alatt az össes OSX verziót így lehagyhatja :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14095) #93794560 válasza Thrawn (#14093) üzenetére


#93794560
törölt tag

Frissítés után egy részük eltűnik, a többi meg törölhető lesz.

(#14096) alratar válasza andrisbandi (#14062) üzenetére


alratar
addikt

De hja win7-ről frissítek, akkor hardware függő lesz a z OS, nem?
Tehát, ha komponenst cserélek a gépben , nem fog működni a win10.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14097) #93794560 válasza alratar (#14096) üzenetére


#93794560
törölt tag

Csak alaplapfüggő.

(#14098) net91 válasza Воланд (#13998) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm, működik. :)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#14099) Thrawn válasza #93794560 (#14095) üzenetére


Thrawn
félisten

Már van mentésem a rendszermeghajtómról, szóval lesz mihez nyúlnom, ha a tiszta telepítés után nem tudunk megbarátkozni. De attól még szúrja a szemem, hogy csak úgy huss eltűnt 10-12 GB.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14100) weiss válasza mefistofeles (#14092) üzenetére


weiss
addikt

Téves, ugyanis mikor jelentkeztél a frissítésre már tudták a HW ID-at /vagy minek nevezik/, így aktiválni tudták volna a tiszta telepítést is.

"Üdv, ez a Windows, sajnos nem tudtuk áthozni a kedvenc vírusirtó appját, szertné bekapcsolni a Defendert helyette?" - na, ha lett volna valami ilyen, akkor OK, mert legalább figyelmeztetett volna.

Kicsi betűk, aránytalan, áthelyezett részletes notifikáció, aminek levágja a végét /már ami az időjárást illeti/

I did nothing, the pavement was his enemy!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.