Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-23 06:44:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14201) netpeti98 válasza Воланд (#14198) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Bocs, kiadástól függőent akartam írni. Telefonról írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#14202) Askformore válasza Nimda (#14164) üzenetére

Askformore
(senior tag)

Ha eljut a kék Windows logóig, akkor várj egy pár percet, én is azt hittem, hogy valami nem jó, majd kb 3 perc után elkezdte telepíteni..

(#14203) v.attis

v.attis
(őstag)

Van egy laptopom amelyennhivatalos win 7 van erre nem ajánlotta fel a frissítést és manuálisan sem megy fel rá, nem tudom miért. Van egy másik laptopom amelyiken nem hivatalos win 7 van, erre meg kijött a kis ikon a tálcán.
Ezt hogy sikerült nekik összehozni?

(#14204) zoltan6 válasza wjbhbdux (#14200) üzenetére

zoltan6
(őstag)

de a D36RK-ás oktatási verziós XP-set az sem überli. :D :DD

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#14205) Mr.C válasza v.attis (#14203) üzenetére

Mr.C
(őstag)

Nem lehet, hogy az egyik enterprise verzió? mert arra nem fog kijönni frissítés, őket nem így értesítették, mint a plebszet :D :D

sudo rm -rf /*

(#14206) tothjozsi96

tothjozsi96
(őstag)

Adott egy Lumia 520 és egy Lumia 735.
A Windows 10 egyiket sem ismeri fel, mi a teendő?

(#14207) v.attis válasza Mr.C (#14205) üzenetére

v.attis
(őstag)

Nem, home premium 64bit. A laptoppal együtt vettem, telepítőlemezt is adtak hozzá. Igaz nem microsoftos a lemez, hanem samsungos, mint a gép. Ha erre a gépre telepítem nem is kell aktiválni. Ez lehet az oka?

(#14208) netpeti98 válasza tothjozsi96 (#14206) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Milyen Windows változat van fent? Véletlenül nem N-es?

(#14209) tothjozsi96 válasza netpeti98 (#14208) üzenetére

tothjozsi96
(őstag)

De.
Windows 10 Home N.
Ez ekkora baj lenne?

(#14210) netpeti98 válasza tothjozsi96 (#14209) üzenetére

netpeti98
(addikt)

A Media Feature Pack-ra lesz szükséged:[link]

(#14211) cattus válasza tothjozsi96 (#14209) üzenetére

cattus
(őstag)

Igen, ugyanis az N verziókból hiányoznak az ehhez szükséges szolgáltatások.

Do the thing!

(#14212) mefistofeles válasza cog777 (#14192) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Én csináltam és arra figyelj, hogy rákérdez, az egész merevlemezt akarod törölni, vagy csak a rendszer partícióját. Ha a másodikat választod akkor az adataid a másik partíción érintetlenek lesznek!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14213) BullZeye válasza Nimda (#14177) üzenetére

BullZeye
(addikt)

Hát de bakker, amikor az átlagos mobiltelefonban olyan erő rejlik, amit 10 éves csúcsgépek megirigyelnének, akkor nehogy már ilyen "erőforrás zabáló" effekteket hagyjunk ki. Szeretem a letisztult felületeket, de bazki, egy 0.0.0 és egy 255.255.255 nem leegyszerűsített hanem gagyi.

(#14214) Angel2014 válasza netpeti98 (#14210) üzenetére

Angel2014
(őstag)

Szia ez a Media Feature Pack csak a win 10 hez jó?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#14215) peterk válasza Doky586 (#14119) üzenetére

peterk
(senior tag)

"Már egy párszor elmondtam: itt van a lemez(kép) az asztalon, bootolni tudnék róla, de ettől még nem tudom hogy kell frissíteni. Lehet ez másnak triviális, de én még sose csináltam. Gépházam sincs a W7-ben."

Filekezelővel betallózod a DVD-t, és rákattintasz a setup.exe-re. :)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14216) agresszor válasza Angel2014 (#14214) üzenetére

agresszor
(csendes tag)

Ez igen, de van 7-re, 8-ra, 8.1-re is

(#14217) tothjozsi96 válasza netpeti98 (#14210) üzenetére

tothjozsi96
(őstag)

Köszönöm, baromi jó..
"Ha a letöltés nem kezdődik meg 30 másodpercen belül,
Kattintson ide"

Igazából már vagy 5x rányomtam a Kattintson ide-re, de semmi.
:F

(#14218) jaffa 2843 válasza BullZeye (#14213) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Ezzel egyet tudok érteni. Miért jó az, hogy átdizájnoltnak hazudnak, ha valamit elcsúfítanak? Sokan meg be is nyelik. Az UI is megér egy misét... Ennyire kezelhetetlen oprendszert rég láttam.(nyóccal egyetemben) Miért jó az, hogy 20 helyen van az, ami máskor egy vezérlőpulban megtalálható volt. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14219) v.attis válasza v.attis (#14207) üzenetére

v.attis
(őstag)

Nekem mindig a restartnál áll meg a frissítés. Ott egy fekete képernyő és vége. Már egy órája ez van. Biosban mi kell ennek a rendszernek? Ott lehet valami elcseszerintve?

(#14220) netpeti98 válasza tothjozsi96 (#14217) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Van reklámblokkolód? Megnéztem, nekem se indult el elsőre, de amint kikapcsoltam a reklámblokkolót rögtön töltötte is volna le. (Firefox 39)

[ Szerkesztve ]

(#14221) szunyi777 válasza jaffa 2843 (#14218) üzenetére

szunyi777
(őstag)

Magyarán win 7 párti vagy... :DDD
Én örülök, hogy szakitottak az XP és 7 után az UI-val..
8-8.1-10 nincs gondom....
Ha valaki időben váltott, amikor megjelent a win8, és megszokta-használta, nekik nem sokat kell keresgetni, stb...
Win 8.1-hez képest nem sok változás van... De azért van!

-Hiányolom a sarkokból elérhető cuccokat..
-Minek kellett vissza a start menü?! Baromság... Kezdő képernyőt aki megtanulta használni, már rég elfelejtette a Startmenüt...

Win10-ben a több asztalos megoldás viszont tettszik!

[ Szerkesztve ]

Redmi note 7 4/64 >Rom: Havoc-OS 2.8 (F2FS) >Kernel: Evira 4.4 OC>Recovery: Orange Fox R10.0.1>Viper4android>EdExposed-Framework - https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14222) tothjozsi96 válasza netpeti98 (#14220) üzenetére

tothjozsi96
(őstag)

:R

(#14223) jaffa 2843 válasza szunyi777 (#14221) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Az innen-onnan beúszó sidebar a halálom. Ekkora baromságot ki talált ki anno, azt sem értem.
Nem win7 párti vagyok, hanem használható UI párti. Egyszerűen semmi indok rá, hogy szétdobálják a beállításokat egy helyről 3-ra.
Start menü alap desktopon, sokkal egyszerűbb. Telefonon meg tapis cuccokon azt csinálnak amit akarnak.
Legalább most nem cseszték el élből az egérkezelést. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14224) Spancho

Spancho
(senior tag)

Sziasztok.

Van egy asrock h87 pro4 MOBO és 270x VGA-m.
8.1-en kb 10mp alatt felállt a rendszer.
Itt a BIOS-ba ,hogy ha beállítom az ULTRA FAST BOOT-ot ,akkor a bekapcsolásnál visszaugrik a BIOS-ba és nincs bootolható winchester vagy rendszer amit látna.
Ha visszarakom sima FAST-ra ,akkor egyből megy csak kb 33mp míg feláll.
Minden driverből a legújabb van fent ,chipset ,vga ,intel rapid stb...

A win-t USB-ről telepítettem ,pro 64-bites.
Lehet ,hogy valamit elnéztem a telepítés során ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#14225) agresszor válasza jaffa 2843 (#14218) üzenetére

agresszor
(csendes tag)

Én meg azt nem értem, hogy páran (ezek szerint te is) miért ragaszkodnak ilyen görcsösen a 2000-es évek hányingerkeltően giccses és használhatatlan szkeuomorf GUI- aihoz. :F Szerencsére egyre kevesebben vannak.
Abban az egyben viszont igazad van, hogy a Settings - Control Panel kettősség kissé idegesítő, jó lenne végre örökre megszabadulni a CP-től... Majd egy későbbi buildben (bízom benne, hogy már az őszi update-ben. )

(#14226) Colos1

Colos1
(őstag)

Hogyan tudom beállítani azt, hogy ne fárasszon azzal, hogy külön rendszergazdai engedéllyel kelljen indítanom bizonyos programokat, vagy külön kelljen beállítanom, hanem alapból úgy induljon? Mint ahogy win7 alatt?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#14227) agresszor válasza jaffa 2843 (#14223) üzenetére

agresszor
(csendes tag)

start menü-t nem kellett volna visszahozni, de sokaknak annyira a szívükhöz nőtt az évtizedek során, hogy nem tudtak sajnos megszabadulni tőle.

(#14228) v.attis

v.attis
(őstag)

Segítsetek már, miért nem települ semmilyen módon egy 4 éves laptopra? A restartnál megáll és annyi.

(#14229) tothjozsi96

tothjozsi96
(őstag)

Az ESET NOD32 Smart Security csak nálam szokta kiírni hogy nem tud kommunikálni az eszközillesztővel?
Vagy valami hasonló hibát ír ki és az önvédelem viszont nem fut, ez miatt.

(#14230) _Atesz válasza Spancho (#14224) üzenetére

_Atesz
(őstag)

Esetleg nézz rá az alaplapod oldalán, nincs-e újabb bios.

(#14231) Dragon27

Dragon27
(senior tag)

Ég veled Windows 10 még nagyon Béta vagy :DDD Remélem 1 év elegendő a béta tesztelésnek ... mert még ez szinte használhatatlan :(((

[ Szerkesztve ]

(#14232) _Atesz válasza Colos1 (#14226) üzenetére

_Atesz
(őstag)

Vezérlőpult -> felhasználói fiókok -> felhasználói fiókok felügyeletének módosítása -> csúszkát lehúzod.

(#14233) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(addikt)

tothjozsi96
Telepítsd újra .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#14234) mefistofeles válasza Dragon27 (#14231) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

A fene se érti azt a sokmillió csodabogarat aki mégis használja és elég jól el van vele.........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14235) agresszor válasza Dragon27 (#14231) üzenetére

agresszor
(csendes tag)

? Mi a bajod tulképpen? Mert ez nem derült ki a hsz-ből. Bal lábbal keltél fel vagy csak másnapos vagy? :)

(#14236) Colos1 válasza _Atesz (#14232) üzenetére

Colos1
(őstag)

Az már le van húzva... De még mindig tele vannak az ikonjaim pajzsocskákkal, és pl. CDM sem indul alapból rendszergazdai jogokkal, csak ha jobklikkelek és azt választom :W

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#14237) szunyi777 válasza jaffa 2843 (#14223) üzenetére

szunyi777
(őstag)

És agresszor.
A lényeg, hogy van, dolgoznak rajta, "ingyenes", újabb, stb...
Kinek a pap, kinek...

Win 7 is lassan megy nyugdijba, mert hanyagolni fogják a supportot...
Ott a 8.1 és a 10...
Statisztikák alapján, igen sokan váltottak a 10-re pár nap alatt, igy minek is supportálnák a régi rendszert!!!

agresszor
"start menü-t nem kellett volna visszahozni" Igy igaz!! Fölösleges!! Csak sokan Sirtak!!!

[ Szerkesztve ]

Redmi note 7 4/64 >Rom: Havoc-OS 2.8 (F2FS) >Kernel: Evira 4.4 OC>Recovery: Orange Fox R10.0.1>Viper4android>EdExposed-Framework - https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14238) nanus válasza LiLxWaYnEx (#14233) üzenetére

nanus
(senior tag)

Csak a win defendert nyirja ki :DD

(#14239) 42 válasza szunyi777 (#14237) üzenetére

42
(senior tag)

Nyugi a win7 2020-ig támogatott marad.

Viszlát, és kösz a halakat!

(#14240) Kurt Hectic

Kurt Hectic
(tag)

Újabb bugok.
Az Áruházban egyszercsak elkezdett nem működni a vissza gomb, bezártam, most meg nem hajlandó elindulni. Semmit sem tudok kezdeni vele.
Az előbb, miután eltávolítottam két alkalmazást, a Start menü nem akart működni. Kiléptem a zárolási képernyőre, ott az újraindításra nyomtam, egy ideig pörgött hogy most újraindul, majd eltűnt az újraindítás, és ugyanúgy kérte a jelszót, mint ha be akartam volna lépni.
Én kész rendszerben ennyi bugot még nem láttam...

(#14241) Joker88

Joker88
(őstag)

Kérdések a Windows 10-el kapcsolatban :

Az Outlook.hu-s email címmel történt összekötés után, hogyan lehet azt kivenni rendszerindításkor hogy ne kérjen állandóan jelszót ?
Microsoft Edge : hol lehet beállítani hogy fájlok letöltésekor ne automatán a " Letöltések " mappába mentsen, hanem oda, ahova én akarom..

Frissítettem a 8.1-es rendszeremről. Ha újra akarom később rakni a 10-et, hogyan kell telepítenem ? először 8.1,majd dvd-ről a 10-es ?

(#14242) Mezga Aladár válasza agresszor (#14227) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Teljesen mindegy h., te mit szeretsz.
A puhap@cs megcsinálhatta volna h., vagy normál classic shell vagy a modern 8-assal bevezetett felület.
Ez a mostani katyvasz, szörnyű.

(#14237) szunyi777 Az hogy mennyien telepítették most, csepp a tengerben. Sokan csak kíváncsiak voltak rá és kipróbálták, én is, de mind két gépemre visszament a hetes. Nem azért mert nem működött, hanem mert borzalmas a felület, és lukas a rendszer mint a szita.

(#14243) Jarod1

Jarod1
(addikt)

hogy tudnám eltüntetni alul a win10 ikonját( win7 em van)

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#14244) peterk válasza jaffa 2843 (#14223) üzenetére

peterk
(senior tag)

Az UI userfüggő, hogy kinek jön be. Nekem maga az UI nagyon bejön, viszont a kontraszt állítási lehetőségek korlátozottsága engem is bosszant. Főleg az office, abból a 13-ast fel se raktam, mert kiveri a szemem olyan fehér. :( Theme-t patchelgetni meg nem akarok egy munka gépen.

A settings szerintem fokozatosan az új helyére fog költözni, a control panel meg szép lassan elhal majd.

(#14245) Doky586

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

win7-et sikerült updatelnem win10-re, ki is írta egy oldalon (ami ugyanúgy nézett ki mint w7 alatt a számítógép/tulajdonságok oldal) hogy a windows aktiválva van és mutatott egy 4x5 jegyű termékazonosító kódot is (mást mint w7 alatt).

Na akkor gondoltam kipróbálom clean instal működik-e.
Letöröltem linuxal az ssd-ről a partíciókat, majd win 10 installemezre bootolok (ugyanarra amiről előzőleg frissítettem), nyelv és területkiválasztás ok, majd egy ablak jön a közepén Telepítés gomb. Rányomok, de hibaüzenet ablakot dob: "A megadott termékkulcs a telepítésre elérhető Windows lemezképek egyikéhez sem illik. Adjon meg másik termékkulcsot." Jobb alul egy OK gomb jobb felül X-el zárható be, beviteli ablak nincs ahol bármilyen számot begépelhetnék. Akár OK-t akár az X-et nyomom visszadob az előző ablakra aminek közepén a Telepítés gomb van..

Hogy lehet ezen lépést kihagyni, hiszen már frissítéskor azt írta aktiválva van ezen számítógépre..?

(#14246) Spancho válasza _Atesz (#14230) üzenetére

Spancho
(senior tag)

A legújabb van fent ami lehet.
Esetleg nem az lehet a gond ,hogy rosszul formázta meg a winyót ,és ezért nem látja az ULTRA FAST BOOT-nál ?
Ha esetleg RUFUS-szal csináltnék egy MBR particiós UEFI-s Win 10-et és azt telepíteném akkor lehet ,hogy jó lenne ?!
Esetleg ha valakinek van ilyennel tapasztalata akkor leírhatná.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#14247) peterk válasza Doky586 (#14245) üzenetére

peterk
(senior tag)

Pontosan ugyanolyan verziójú win10-t próbáltál feltenni, mint a frissített?

(#14248) F_Zolee

F_Zolee
(veterán)

Kipróbáltam a postát és kb az email címem megadásán kívül nem kellett semmit beírni és működik.
Semmi smtp szerver meg ilyenek... Meglepett, viszont utána már lelohadt az öröm.

Semmit nem lehet benne állítani, hogy kicsit testreszabjam. Semmi "könyvtárat" nem lehet létrehozni a rendezhetőség végett? :F 2 fiókot is használok és külön kell váltogatni rá...azt hiszem ezt így "használhatatlan".

(#14249) cattus válasza Joker88 (#14241) üzenetére

cattus
(őstag)

Windows gomb + R --> netplwiz

Jelenleg sehogy, majd későbbi update-ben benne lesz.

Egyből tudod telepíteni a 10-et (legegyszerűbb a Gépházból nyomni egy visszaállítást) és termékkulcsot se fog kérni.

Do the thing!

(#14250) szunyi777 válasza Mezga Aladár (#14242) üzenetére

szunyi777
(őstag)

Pedig hozzá kell szokni, egy darabig ilyen marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.