Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) jam1991 válasza vg (#13587) üzenetére


jam1991
tag

tehát ha a notin a hdd-t menti, akkor veszek egy új notit és a hdd-t megtartom akkor marad a w10?

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#13602) #10234880 válasza kengyel (#13599) üzenetére


#10234880
törölt tag

igen,én csináltam, a kulcsot kérő részt át skippeled, és mikor feltelepited, ha nincs leterhelve a szeró,.akkor fél percen belül aktiválódik, nekemis aktiválódott, és azt irja, a gép tartósan aktivált. :C

vagyis pardon, én manuálisan aktiváltam,mer még picit levolt terhelve, de rögtön akkor elsőre aktiválta véglegesre a win 10 promat

(#13604) szivesen

[ Szerkesztve ]

(#13603) edari válasza RazoR (#13600) üzenetére


edari
őstag

nem tudod, és ha a 8-ad nem eredeti, akkor az arra frissített 10 se lesz az.

(#13604) kengyel válasza #10234880 (#13602) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszönöm a gyors választ .

kengyel

(#13605) FollowTheORI válasza wolfman (#13511) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Default appsnál is be kell állítani, amugymeg lehet csak bezárod a TC-t és újra elindítod már az új ikonokat fogja látni.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13606) RazoR válasza edari (#13603) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor jó ez így. Jönnek rá az update-ek is úgyhogy minden frankó. AZ edge könyvjelző importálásra valaki?

(#13607) Colos1 válasza vg (#13587) üzenetére


Colos1
őstag

HDD csere esetén nem bukik, bár előfordul, hogy nem engedi újraaktiválni, ha felhívod az MS ügyfélszolgálatot akkor újraaktiválják.

Ez egészen pontosan úgy működik, hogy bizonyos hardverek bizonyos pontszámot érnek, és ezek összeadódnak. Ha elérnek egy határt, akkor elvileg bukod az OEM -licencet. Az alaplap önmagában eléri ezt a pontszámot, de ha több dolgot cserélsz, akkor összesen is elérhetik, de ez nem jelenti az OEM licenc elvesztését, csak beszélni kell az MS üf -el, akik újraaktiválják. Éppen ezért ez az egész homályos, mert ha hangsúlyozzák, hogy alaplapcseréhez van kötve, akkor miért vizsgálja a többi hardver cseréjét is?! És ha alaplap csere estén telefonon azt mondod, hogy HDD-t és VGA -t cseréltél, akkor miért aktiválják újra?! És nálam hogyan lehet az, hogy alaplap+CPU+SSD csere - meg pár hónappal előtte VGA csere - esetén simán újraaktiválta magát?! Olybá tűnik, hogy az MS lazábban kezeli ezt az OEM dolgot, mint ahogy nyilatkozza. Nálam amúgy 3 év telt el az első aktiválás és az alaplapcsere között, és a többiek, akik ugyanígy jártak, nekik is 2-3 év volt. Lehet időnként nullázzák a pontszámot. Vagy összeomlott párszor a rendszerük és elvesztek az adatok :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#13608) FollowTheORI válasza #10234880 (#13523) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Milyen gép ez? Nem notebook véletlen?

Meg kell várnod amíg a notebook gyártója kiadja a drivert.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13609) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Még most sem települ a Win10. Sehogy. Sem lemezről, sem media creation toolal, sem uefi sem legacy módban, sehogy... Miért?
64 bites a gép, semmi extra egy sima inteles laptop.
Kaptam hozzá hivatalos Win7-et és azt akarom frissíteni, de az újraindulás után a windows logó jön be és semmi több. Semmi aktivitást nem mutat, a vinyó sem dolgozik. Itt áll.
Mi lehet a baja?

(#13610) #10234880 válasza FollowTheORI (#13608) üzenetére


#10234880
törölt tag

de,noti,. nade mégis mikor adja ki erre a 4x szériára? soha? :((

(#13611) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Van egy laptopom(i HD4400/nv gt750m), a problémám az, hogy hibátlanul felment mindkét driver(gyárilag is a legújabbak települtek fel, de azért újratelepítettem őket), hibátlanul csatlakoztatom rá a külső monitoromat hdmi-n keresztül, azonban ha megnyomom a Win+P-t és állítanám, hogy duplikáljon vagy bármi, semmi sem történik. Bár nem annyira idetartozó kérdés, de lehet baja a gépnek/monitornak, ha így bekapcsolt állapotban állítás nélkül random lehúzom/csatlakoztatom a monitort?

(#13612) Akelaus


Akelaus
senior tag

Haliho!

Szeretnèk egy kis segítsèget kèrni. Feltettem a win10et, minden jó lenne, csak a videókártya kínlódik folyton. Bármelyik böngèszőt teszem fel egy idő után kiírja, hogy az Amd eszközkezelő nem válaszol...Gondoltam felrakom a win7 alatt müködő drivert,de ha eltávolítom az eszközkezelőben azt amit a win10 tett fel, akkor maga a videókártya is eltűnik, így a telepítő nem talalja meg. Gondolom èn bènázok valamit, de mit? :/

(#13613) Imi1981 válasza v.attis (#13609) üzenetére


Imi1981
veterán

Néhány rágebbi gépen(az enyémen is) Nagyon sokat vár és áll tétlenül a telepítés de egyszer csak elindul,majd minden ciklusnál így beáll egy ideig (ahogy nálad) majd megy tovább.Szerintem nálad is ez van.

(#13614) alfa20 válasza Akelaus (#13612) üzenetére


alfa20
senior tag

tedd fel a drivert akkor mikor fent van a W10-es és látja az eszközt,
eszközkezelőben tudsz váltani a driverek közt.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#13615) thomasa válasza webdeejay (#13611) üzenetére


thomasa
senior tag

Én folyton menet közben húzom ki-be a monitor csatit nincs gondom vele.

(#13616) FollowTheORI válasza #10234880 (#13610) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gyártó függő, dönthetnek ígyis meg úgyis... ha nem adnak ki akkor nincs más csak a beépített driver és annak csökkentett képességei.

Ha van hozzá 8.1 driver tedd fel addig, elvileg azzal is mennie kell.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13617) csixy válasza Damage401 (#13525) üzenetére


csixy
addikt

Jobbra lent a kis windows ablakot nyisd meg. Regisztrálj be egy email címet ,meg amit még akar. Indítsdújra a rendszert. Utána menni fog az upgrade.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13618) FollowTheORI válasza v.attis (#13609) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Be van aktiválva a 7-es windows?
Minden frissítés fent van több restart után is?

A Media Tool-al csináltál egy USB telepítőt és azt elindítva sem enged semmit?
Hibaüzenet sincs hogy miért nem fut?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13619) Dr. Akula válasza Damage401 (#13525) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azzal nem érdemes bohóckodni, szedd le ezt a progit az MS-től, és azzal frissíts. Az működik.

// Nem kell regisztrálgatni se semmit, tök felesleges

(#13620) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Melyik változat felel meg a Win8 Pro-nak?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13621) edari válasza Ciccuka (#13620) üzenetére


edari
őstag

Kapaszkodj meg: a Pro. :))

[ Szerkesztve ]

(#13622) thomasa válasza Ciccuka (#13620) üzenetére


thomasa
senior tag

Win10 pro? :U

(#13623) vampire17 válasza kengyel (#13599) üzenetére


vampire17
addikt

En csinaltam. Arra kell csak figyelni, h egyezen a verzio, that ha home van, home legyen a 10 is, a pro akkor ugyan ugy.

Meg arra is figyelni kell, hogy van N es verzio is (az a media player nelkuli verzio) annak mas a licenszelese, ha sima pro verziod volt, nem fogja beaktivalni az N-es pro-t...

(#13624) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Aki media creationnal próbálkozik:

Nálam sikerült a 6. próbálkozásra. :D

(#13625) kengyel válasza vampire17 (#13623) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez magától érthető, és köszi neked is.

kengyel

(#13626) v.attis válasza FollowTheORI (#13618) üzenetére


v.attis
őstag

Igen, olyan a telepítő amit kaptam a géppel, hogy magától aktiválódik, de csak ezen a gépen.
Frissítésekre még rákeresek, de használatban levő rendszer.
Az, hogy uefi vagy legacy nem számít?

(#13627) webdeejay válasza thomasa (#13615) üzenetére


webdeejay
aktív tag

ahan, mert én is így csináltam, de kb fél hónap után, már nem érzékelte rendesen a monitor a kimenetet, 1 hónapja meg gariba kellett adnom, mert elhalálozott valszeg a gt750m. cseréltek lapot, kijelzőt, csak remélem, nem amiatt halt meg, hogy nem tetszett neki

(#13628) vampire17 válasza kengyel (#13625) üzenetére


vampire17
addikt

jaja , nyilvan a pro, home resze elegge egyertelmu, de en pl foltettem az N-es prot, ami pedig csak annyiban kulonbozik, h nincs media player, megsem fogadta el :)

(#13629) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok kaptam egy ilyen infot win 10 ről. Erről mit tudtok mennyi igaz belőle ?

"for example, its "Wi-Fi Sense" will automatically share wireless passwords with Facebook friends, Skype contacts and Outlook.com contacts, and it is enabled by default."

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13630) Воланд válasza Pocok256 (#13629) üzenetére


Воланд
titán

semennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13631) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogyha feldobom teljesen újként a win10-et, akkor pl alaplap driver-ből mehet rá a 8.1-es? ASRock Z77 Extreme4. Az oldalukon nincs még külön 10-es driver.

(#13632) csernak75 válasza #58000384 (#13550) üzenetére


csernak75
senior tag

Úgy néz ki most stabilan működik! Csökkentett módban volt az eszközkezelőben 2 ismeretlen eszköz, ezeket letiltottam. Újra indítás után működik rendesen.

Vga drivert nem telepítettem csak amit magának felrakott és így néz ki:

Telepítsem az amd oldalán lévőt? v. örüljek hogy most jó a gép? :D

(#13633) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki, csak nekem volt ennyire rossz napom 29-én. Egy kis küzdés árán(5 sikertelen próbálkozás, kék halál az első restart után), sikerült feljátszani a frissítést. Egész bátran kezdtem neki, mert kb. a 2-3 build óta próbálgatom egy laptopon a rendszert és a 10240 elsőre is jónak tűnt.
A videokártya driverén kívül, amiről sokan panaszkodtak, minden tökéletesnek tűnt. Aztán a gépen lévő második felhasználói fiókkal belépve, nem indultak el a natív app-ok(hovatovább az "Áruház"-nak az ikonja sem jelent meg). A kattintást érzékeli, megdől a csempe és semmi más reakció. A Photos app, ha hozzárendelés alapján indult volna, panaszkodott valami rossz registry bejegyezésre. Közben az első profilon minden flottul ment. Utánaolvastam, a 10xxx buildnél volt ilyen hiba, elvileg egy shell-es paranccsal újra lehet tölteni az összes app-ot. Ezt próbáltam lefuttatni, nem sok sikerrel. Újraindítás után, a jelenség maradt a második profilnál, az elsőn viszont csak az adott ablak kerete villant fel és tűnt el fél másodperc után.
Csináltam egy új teszt profilt, ott persze minden ment. Kellett is, mert az első fióknál még az edge sem indul.
Ma reggelre elillant ez a gond, mert indítás után(Safe módban is) a CRITICAL PROCESS DIED üzenet fogad a kedves kék képernyőn.

Ötleteket várok, hogy miért ne sírjam el magam.
Köszönöm előre is!

u.i.: fél éves 4690k alapon, sf22xx SSD, jogtiszta Win8.1 Pro, hogy ne fussunk felesleges köröket.

(#13634) Looserke válasza RockHaRD (#13631) üzenetére


Looserke
őstag

szerintem nem kell külön drivert feltenned

(#13635) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Flottul megy a rendszer, csak amikor kikapcsolást / újraindítást választom akkor d3d.dll-es hibaablakot dob ki hogy zárjam be a programot vagy ilyesmi..
Az ő által feltett Catalyst van fent.

(#13636) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

Gépházban találtam olyat, hogy : Helyreállítás --> Visszaállás Winodws 8.1-re ami csak 1 hónapig lehetséges upgrade után. Ez eddig oké, de után letörli a 8.1-et, illetve eltűnik ez a menüpont?

(#13637) Воланд válasza Goblin12 (#13636) üzenetére


Воланд
titán

igen, letorli a windows.old mappat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13638) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van rá mód, hogy a touchpad "side swipe" funkcióit életre keltsem? :) Tök jó, hogy 3 ujjas húzással váltok az alkalmazások között, de pl. eddig 3 -4 ujjal chrome-on belül előre/vissza és fülek közötti váltás volt beállítva, most viszont csak alkalmazások között tudok váltani, és ha át tudnám rakni a váltást az oldalról behúzásra, akkor talán visszakapnám a régi funkciókat (bár lehet ehhez megint egy új touchpad driver kellene). Tudom, ctrl+tab és társai, de eddig tök frankón ment a touchpaddel is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#13639) havri1


havri1
félisten

Megy vissza a 8.1, ez egy bughalmaz..

- Hangerőtől függetlenül, torzítanak a hangszórók.
- Belassult a rendszer
- Intézőben, Outlookban nem lehet egyszerre több filet/levelet kijelölni. (ctrl + klikk), kijelöli, és frissít egyet, eltűnik.
- kereső nem találja meg az outlookot
~2 óra használat alatt csak ennyi hiba :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#13640) szunyi777 válasza Воланд (#13637) üzenetére


szunyi777
őstag

Én már gyalultam is az .old mappát frissités után, és az ~ms-t is... minek?! Nem megyek vissza 8.1 re már ugysem! :DDD
Hibátlan, és gyorsabb mint a 8.1.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#13641) #93794560 válasza havri1 (#13639) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálad bughalmaz. Nálam nem.

(#13642) havri1 válasza #93794560 (#13641) üzenetére


havri1
félisten

Használd egészséggel.

havri

(#13643) gg72


gg72
veterán

A Win10 home változatban is van ugye "Távoli asztal kapcsolat" elérési lehetőség? Mármint home-es gépről elérhető másik win-es gép?

(#13644) pusihusi válasza kengyel (#13599) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia nekem nem, s újraraktam a 8.1-et s rá frissítettem úgy símán aktíválta. Végül is tiszta telepítés 2 részletben!

Üdv. Feri!!

(#13645) aero. válasza havri1 (#13639) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A hiba az ön készülé.... tudod mi. :D

(#13646) junior11 válasza havri1 (#13639) üzenetére


junior11
veterán

A hangszórók nálam is torzítanak, vmivel szintén lassabb mint a 8.1, egyelőre.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13647) M107


M107
addikt

:R
Windows 10 "Service Release 1" frissítés érkezhet a következő hónapban

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13648) #58000384 válasza csernak75 (#13632) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát ha most nincs baja, akkor nem kell bántani :)

havri1: Csinálj egy HR-t, és nagy valószínűséggel megszűnnek ezek.

(#13649) nyega válasza aero. (#13491) üzenetére


nyega
tag

Szia!

Nekem ugyanez volt, kevés volt neki a hely az ssd-dén. Ahogy csináltam több helyet, azonnal felment.

(#13650) Ice_Man22 válasza M107 (#13647) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Mèg hamar.Legalább javítanak pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.