Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-23 06:44:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14751) tigasz válasza #98452736 (#14749) üzenetére

tigasz
(csendes tag)

Kéri, dett van, hogy kihagyás.

(#14752) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Tegnap én is felraktam a Win10-et.. egyenlőre kisebb kellemetlenségek, hogy a Creative hangkártyámhoz nincs még driver, és az integrált realtek sem teljesen jó vele, na de nem is ez a lényeg...
nem vettem meg, tehát nincs aktiválva.. azt látom hogy a vezérlőpultba pár dolgot pl hátteret nem enged változtatni stb... de ezen kívül még milyen hátrányom származik belőle ha nincs aktiválva? ugye win7-nél egy idő után jött a fekete háttér, itt is van iylen? ha igen, mennyi idő után?
Jó volna ha tudnám pár hónapig használni, mert ha hónapok után sem forrja ki magát ahogy én szeretném akkor nem veszem meg, s marad a win8.1...

(#14753) v.attis

v.attis
(őstag)

Az elmúlt egy-két napban nem kevés időt töltöttem azzal, hogy a Samsung laptopomra feltegyem a tizes Windowst. Sikertelenül.
Hosszas kutakodás után megtaláltam egy angol fórumon, hogy a Samsung laptopok, melyekben Broadcom wifi kártya van, valamiért nem frissülnek. Ha manuálisan frissítenénk akkor a boot során megakad a telepítő és onnan sehova nem mozdul. Ott azt a megoldást találták, hogy a telepítés erejéig kiveszik a gépből a kártyát és ha már minden kész akkor szerelik vissza. Ezt tettem én is. Láss csodát, fel is ment. Frissített párat, majd gondoltam vissza szerelem mostmár. Minden fasza is volt az első újraindításig, mert akkor megint nem indult a rendszer.
Állítólag a Samsung bios frissítést, a Microsoft pedig javítást ad ki kb. egy héten belül.
Esetleg erről valamit be lehetne írni az első hsz.-be is, hadd tudják a népek.

Azt nem tudom, hogy minden broadcom wlan-bluetooth kártya ilyet csinál-e, vagy csak a Samsung laposokban levő...

(#14754) Calogero válasza bacsis (#14752) üzenetére

Calogero
(addikt)

Nálam ezzel jó lett a Creative hangkártyám:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14755) Amur válasza Amur (#14633) üzenetére

Amur
(addikt)

Erre nincs tippetek továbbra sem?

"Sajnos több órás küzdelem után sem tudtam továbbjutni azon a problémán hogy a win10-re való frissítéskor a követelmények ellenőrzésénél(win8.1ről), egy fontos frissítést hiányol(windows defenderhez).
Ennek telepítése közben pedig hibát jelez.
Próbáltam már minden futó nem MS alkalmazás letiltása közben csinálni a frissítést,
töröltem már a download mappát a windows könyvtárban
scanneltem hatféle problémamegoldóval semmi."
Érdekesség hogy amióta megpróbáltam win10-re frissíteni a steam úgy érzékeli hogy már win10 van fenn, és emiatt fel is kinált egy frissítést hogy ezen az op.rendszeren is megfelelően futhasson, miután nem fogadtam el, azóta a steam el sem indul a win8.1-en...
Jó lenne befejezni a frissítést, de nem hajlandó a windows defender update nélkül...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft Gameplay és sportfogadás vidik=**=

(#14756) Colos1 válasza bacsis (#14752) üzenetére

Colos1
(őstag)

Erről azt olvastam, hogy nem lesz fekete háttér, csak egy mindenen átlátszó vízjel, pár hiányzó funkció - amelyek nélkül még tökéletesen használható otthoni környezetben - és rendszeres értesítések, ajánlatok, hogy ha most megveszed, akkor két thai lányt is kapsz hozzá :D

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#14757) Amur válasza Amur (#14755) üzenetére

Amur
(addikt)

Most nézem hogy win8.1-nél S14 verziót enged win update-el frissíteni RTM-et viszont csak tiszta telepítéssel. Honnan tudom nekem melyik verzióm van? Lehet ezért nem sikerül neki az update?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft Gameplay és sportfogadás vidik=**=

(#14758) peterk válasza bacsis (#14752) üzenetére

peterk
(senior tag)

Nem értem a problémádat. Attól, hogy frissíted a meglevő legális 8.1-et 10-re, attól még megmarad a licenszed a 8.1-re, bármikor dönthetsz úgy -frissítés után is -, hogy inkább 8.1-et telepítesz. (Persze egyszerre csak egyiket, vagy ezt, vagy azt. Illetve, ugyanarra a gépre akár multibottal mindkettőt is felrakhatod.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14759) [CS]Blade2 válasza Colos1 (#14756) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Ezt értjük, de a két thai lányt 1 év után is lehet ingyen frissíteni újabb verzióra, vagy sem, mert akkor jobban megéri a dobozos special edition, ahol lehet. Valamint az első használat után itt is vissza kell térni az előző kettőre, hogy aktív maradjon? ;]

(#14760) amarna válasza v.attis (#14753) üzenetére

amarna
(tag)

Megerősítem.
Broadcom wifi kártyával van szerelve a tabom, és nem tudok bootolni penről.
Illetve egyszer elindult, de rögtön le is fagyott.
Windows :C

(#14761) peterk válasza Amur (#14755) üzenetére

peterk
(senior tag)

Próbáld meg pendriveról telepíteni, ne updateből. A setup indítása után válaszd azt, hogy ne keresen frissítéseket. (Ezzel előfordulhat, hog valami drivert nem tölt le frissítés közben és az ezköze nem, vag nem tökéletesen működik, de ezt utólag is korrigálhatod egy windows update futtatásal a már új rendszer alól.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14762) jbl

jbl
(aktív tag)

Ez az internet sebesség kijelzés nagyon tetszik benne.

(#14763) Amur válasza peterk (#14761) üzenetére

Amur
(addikt)

Nem akarok clean installt csak upgrade-et, azt is tudom pendrive-ról vagy ISO-ból?

(#14764) tlac

tlac
(nagyúr)

Tableten használnom a win10-et és gondban vagyok a fényerő szabályozásával. Korábban win8-on nagyon kényelmesen lehetett egy csúszkával állítani, viszont most csak 25, 75 és 100%-ot lehet beállítani. A többit csak a gépházban. Van valami módszer, amivel ismét kényelmesen állítható lesz?

(#14765) XenHai válasza jbl (#14762) üzenetére

XenHai
(senior tag)

Ez meg ,hogy raktad ki?

(#14766) csabi63 válasza jbl (#14762) üzenetére

csabi63
(senior tag)

Ezt hogy lehet kitenni a tálcára?

(#14767) Gorneck válasza jbl (#14762) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ezt be kell állítani vhol?

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#14768) Mans20

Mans20
(addikt)

Jónapot

Ezeken kívül mért nem jön le több frissítés? három napja semmi. AIDA 16393-at ír a verzióra.

(#14769) zsolti_20

zsolti_20
(aktív tag)

Sok-sok óra update után volt pofája megállni itt a frissítésnek laza 2,5órára amikor úgy döntöttem újra indítom a gépet, hátha jó lesz. Gondoltam magamban h van ennyi esze a microsoftnak, hogy legaláb lelehet pauseolni, de mint látható még ennyi eszük sem volt. Szóval elérkeztem, a 19.-ik óra frissítésemhez egyhuzamban!! Lepihenek később pedig próbálkozok még.

Köszönöm a segítséget, de ha így halad megyek át LINUX-ra :D

(#14770) kisbago válasza zsolti_20 (#14769) üzenetére

kisbago
(aktív tag)

ebbe még nincs magyar nyelv? :D

(#14771) zsolti_20 válasza kisbago (#14770) üzenetére

zsolti_20
(aktív tag)

Sajnos ebben nincs... Rámegyek, próbálja is keresni a magyar nyelvet majd kiírja h nem találja magyar nyelvi csomagot. Pedig már másfél hónapja a gépemen van, bíztam benne hogy elsőként kapok így frissítéseket. Erre tessék... Még a legutolsó ember után sem jön össze.

(#14772) Calogero válasza jbl (#14762) üzenetére

Calogero
(addikt)

Ezt hol kell beállítani?

(#14773) kisbago

kisbago
(aktív tag)

itt ahol kinyitom az összefoglalót onnan jó ha felrakom? :D

(#14774) zsolti_20 válasza kisbago (#14773) üzenetére

zsolti_20
(aktív tag)

mármint a magyar nyelvet? :D vagy a frissítést? :D

(#14775) kisbago válasza zsolti_20 (#14774) üzenetére

kisbago
(aktív tag)

a frissitést? :D

(#14776) Lauda válasza zsolti_20 (#14769) üzenetére

Lauda
(félisten)

Nagyon kitarto windows frissito vagy azt meg kell hagyni. :D

(#14777) jbl válasza jbl (#14762) üzenetére

jbl
(aktív tag)

Na, jól van csaltam! :DD Ezzel a programmal lehet kirakni. DU Meter

(#14778) zsolti_20 válasza Lauda (#14776) üzenetére

zsolti_20
(aktív tag)

Az utolsókig harcolok :D tegnap este 10 óra körül kezdtem neki. azóta ülök itt és próbálok frissíteni. Remélem ezt kifizeti a M$ :D

(#14779) kory24

kory24
(őstag)

Sziasztok!

Win 10-re már van normális start menü?:)

Olyan, mint pl a 8asra a Start8 jó lenne... :D

(#14780) Mans20 válasza kory24 (#14779) üzenetére

Mans20
(addikt)

Startisback plusplus csak fizetős,asszem a classic shell is működött valakinél.

(#14781) zoltan6 válasza kory24 (#14779) üzenetére

zoltan6
(őstag)

mi az amit nem találsz meg a beépített "nem normálisban"?

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#14782) Calogero válasza kory24 (#14779) üzenetére

Calogero
(addikt)

Classic Shell nálam működik

(#14783) htc07 válasza kory24 (#14779) üzenetére

htc07
(addikt)

start gomb és elkezded bepötyögni a program nevét.

ezért is nem értettem a win8 hőbörgést sem, ki az aki listákat bogarász ahelyett, hogy beírná az első 2-3 karaktert és kiválasztaná az alkalmazást.

(#14784) skyli válasza Calogero (#14782) üzenetére

skyli
(senior tag)

Nálam is :)

(#14785) JanR

JanR
(addikt)

Azért vannak kisebb röccenések, például a gépházban ha turkálok és beállításokat keresek, vagy épp beállítok, akkor néha "runtime" hibát dob.

Más tapasztalta már ezt a Runtime-s dolgot?
Erről lenne szó:

[ Szerkesztve ]

(#14786) wwenigma válasza Calogero (#14782) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Elég sok hasonlo progit hasznalunk. :D

Nalam mondhatni gond nélkuli a W10 egyelore, koppkoppkopp... megy minden aminek kell.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14787) MrCsiT válasza htc07 (#14783) üzenetére

MrCsiT
(őstag)

..és ha 3 hónapja használtam egy konverter progit, és franc se emlékszik a nevére, akkor mégis hogyan tallózom be a telepített alkamazásaimat? :W Érted már a problémát? :DDD

8.1 alá a Classic shell az kell, ha sok programod van, és át szeretnéd látni - szerintem.

Kérdés: jól értettem egy korábbi hsz-t, hogy ebben nincs magyar nyelv? A tool-al letöltöttben nincs, a "majd-egyszer-értesítünk" nódon letöltődöttben pedig van, vagy hogyisvanez? :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14788) #58000384 válasza MrCsiT (#14787) üzenetére

(törölt tag)

Ha az MCT-t használod azonnali frissítésre, akkor olyan nyelvű telepítőt tölt le, amilyen nyelvű a rendszered volt, mikor telepítetted (függetlenül a jelenlegi nyelvtől és régiótól). Ha telepítőeszközt csinálsz vele, akkor olyant töltesz le, amilyent akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#14789) zoltan6 válasza #58000384 (#14788) üzenetére

zoltan6
(őstag)

ezt cáfolnám,lenovo tabletem eredetileg angol volt,úgy kellett magyarítani,mikor most frissítettem magyar telepítőt szedett le a MCT,az eltérő nyelv miatt pedig azt írta nem is tudom megtartani a programjaimat,csak a személyes fájlokat.

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#14790) kory24 válasza zoltan6 (#14781) üzenetére

kory24
(őstag)

Nem tetszenek azok a kis csempék....

Hiányolom a legutóbbi file-ok listája (ezt lehet be lehet állitani csak még nem találtam meg)

(#14791) JanR

JanR
(addikt)

Kis kényelmes windows. Most nézem a memória használatot 3 gépen is.

16GB memóriánál úgy terpeszkedik 3GB-n mint a fene (minden be van zárva)
4GB memóriánál megelégszik 1,5-2GB memóriával
2GB memóriánál pedig 0,7-1GB között használ (igaz ez 32 bites rendszer, ~ 8GB a teljes rendszer HDD igénye).

(#14792) alratar

alratar
(őstag)

A dobozos win10 mikor lesz elérhető?
(OEM vérziót nem akarok venni, mert alaplap csere után, az csak kidobott pénz lesz)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14793) Because

Because
(őstag)

ha most felrakom a gépre a win10-et (nincs legális winem, nem frissíteni akarom a warezt) akkor világ végéig használhatom? nekem ez jön le, mert a reklámok nem zavarnak, illetve a kinézetem is alap windows, háttérkép nélkül feketén.

(#14794) Because válasza alratar (#14792) üzenetére

Because
(őstag)

azt olvastam, hogy főbb komponensek cseréje esetén a MS segít az OEM-en

(#14795) bacsis válasza Calogero (#14754) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

X-Fi Titanium Fatal1ty-m van, sajna az ehhez használt 8.1-es PAx driver nem nyert, de kérdezősködök a creative fórumban :R
Colos1! Hmm, jól hangzik, figyelni fogom az efféle akciókat :D :R
szerk: ejjha mostnézem, az átlátszó vízjel már meg is jelent :Y

[ Szerkesztve ]

(#14796) Doky586 válasza #98452736 (#14749) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

"kéri a kulcsot" ---> 'kihagyás'
"Kesobb ugye beaktivalja magát?" Ha előzőleg frissítettél és megjelent hogy aktiválva van, akkor a gyalulás utáni clean install után is aktivált marad.

[ Szerkesztve ]

(#14797) zoltan6 válasza alratar (#14792) üzenetére

zoltan6
(őstag)

akár most is a microsoft oldaláról:

(#14798) jbl válasza JanR (#14791) üzenetére

jbl
(aktív tag)

Nekem jó minden.

(#14799) tomboy0013

tomboy0013
(veterán)

Valaki segítsen már, hogyan lehetne aktívvá változtatni a kapcsolót Store-on belül. Vagy legalább nézzétek meg, hogy nektek is inaktív-e a frissítésekre vonatkozó kapcsoló.

Store

(#14800) Migee válasza david335 (#14685) üzenetére

Migee
(tag)

Üdv. Nekem is ez a problémám. Ha esetleg találtál megoldást, kérlek jelezd. Köszi :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.