Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Sztlaci válasza #41133696 (#14498) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

És hány millióan törlik egy hónapon belül. ;]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14502) cog777 válasza GEPESZ66 (#14494) üzenetére


cog777
senior tag

Minden drivert felismert es telepitett. Problema egyedul az AMD vga vezerlovel volt, neha villant egyet, de letoltottem az AD honlapjarol a Win 10-re valot es azzal atomstabil.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#14503) szunyi777 válasza Spancho (#14496) üzenetére


szunyi777
őstag

"Végre most már van gyors indítás (ultra fast boot)"
Win 8.1-nél nekem sem ment az ultra fast boot, csak a fast boot...
Most tökéletese!
A power gomb megnyomásától a képjelszó elérése 7-10mp.. szerintem baráti.. És nem SSD!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14504) schawo válasza 1egaly (#14487) üzenetére


schawo
titán

Nincs még egy fölösleges hálózati csatlakozás, ami valamiért mindig elsődleges helyre kerül? Nekem akkor csinálta ezt a win8.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14505) szundybence válasza Sztlaci (#14501) üzenetére


szundybence
aktív tag

És hány millióan törlik egy hónapon belül. ;]

...és hány van olyan mint én is, hogy nem éles használatra, hanem csak nézegetésre-szagolgatásra rakták föl?

(#14506) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok :) Bárkinek Budapesten belül van kölcsön egy winje DVD-n vagy pendrivon ? Mind1 h 7 vagy 8.1 vagy 10. Sajnos boot hibába ütköztem, ami úgy jelentkezik, hogy a rendzser betöltése előtt a gép újraindul emiatt nem tudok belépni a rendszerbe. Bárhova elmegyek érte Budapesten belül és vissza is viszem :) Ha bizalom kérdése, hogy visszaviszem e vagy sem akkor jelezd mit hagyjak addig ott nálad cserébe még vissza nem adom :) Előre is köszi a felajánlónak :)

[ Szerkesztve ]

(#14507) #41133696 válasza szundybence (#14505) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nézegetni lehet, de szaga szerintem nem nagyon van :D

(#14508) Polír


Polír
csendes tag

Na 4 nap után minden frankó,pörög a gép hiba nélkül,de ezt a win10 sötét témát az istennek sem akarja a leírtak alapján csináltam,és mégis fehér a téma,de mindegy ez legyen a legkevesebb :)

De lenne egy nem idevágó kérdésem ha valaki tudna segíteni tippeket adni.Letöltött játék torrent oldalról (Forma1 2013 csak példának) telepítés után hiányzó dll fájl miatt nem indul el.A letöltött dll fájlt hova kell tenni?Mert ha a win system32 mapábba teszem akkor sem jó,ha a játék mappájába akkor sem.64 bites oprendszer,akkor kell a 32 és 64 bites dll is? mert valahol ezt olvastam.Vagy ha a dll fájlt berakom akkor ujra kell telepíteni a játékot?? Nem lét kérdés csak jó lenne ha összejönne :)

Előre is köszi,ha valakinek van ötlete tippje :)

(#14509) Воланд válasza Sztlaci (#14500) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14510) t72killer válasza #41133696 (#14498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én 1x töltöttem le, ráadásul dreamsparkról és 5 gépre fogom feltenni.:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14511) Sztlaci válasza #41133696 (#14507) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Pedig néha érződik olyan híg széklet szagú. :DD
Jó nem használhatatlan de amilyen nagy dúrral behirdették, ahhoz képest többet vártam tőle, ez csak egy WIN8.7, nyolcból - hétből összetákolt verejtékszagú valami.

woland_y2k Köszönöm! (Közben nehezen már megtaláltam.)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14512) t72killer válasza Sztlaci (#14511) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, erősen bétaverziós, reméljük kikupálja magát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14513) cog777


cog777
senior tag

Egy dolog irrital nagyon: angol nyelvu a Windowsom, a billentyuzetet is arra allitottam, ellenben sok program automatikusan annak az orszagnak a nyelvet valasztja ahol eppen vagyok (nem Magyarorszag). De a googli is pl automatikusan nem angol nyelvu, illetve a chrome sem alapbol. Most peldaul az Intel vezerlopultjaval kuzdok hogy angolra legyen beallitava.

Tudtok Windowsban beallitast amivel tuti rakenyszeritem MINDENRE az angol nyelvet? Gondolom valamilyen lokalizacios beallitas lehet...

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#14514) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Arról van valakinek infója, hogy a korábbi rendszerre történő visszaállítás után az érvénytelenített kulcs újra használható lesz tiszta telepítéshez?
Ugyanis aki feltette a 10-es verziót, annak ugrott a jogtiszta telepítő kódja. :O :Y :W

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14515) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az most mitől van, hogy megkergült a hang? Előzőleg írtam hogy sokkal hangosabb lett a laptop, és ez jó is, de:
Ha a rendszerhangerőt felhangosítom, az alkalmzást pedig lehalkítom (MPC-HC, Youtube Chrome-ban stb.), akkor mélyebb, dobozos a hangzás. Pont fordítva, tehát alkalmazás hangerő felhangsítva, rendszerhangerő levéve, és ekkor a magasabb hangok kerülnek az előtérbe. Annyira nem szélsőséges a helyzet, de alkalmazás- és rendszerhangerővel kell mókolni, hogy a megfelelő hangzást be tudjam lőni :(

4 8 15 16 23 42

(#14516) Kolondrum válasza Bali27 (#14478) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nem újdonság sajnos.

(#14517) Воланд válasza Sztlaci (#14514) üzenetére


Воланд
titán

nem ugrik a telepitesi kod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14518) Lauda válasza SRII (#14465) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ha szeretned most frissiteni, akkor ezt innen elindulva megteheted.

(#14519) mefistofeles válasza Sztlaci (#14514) üzenetére

Honnan veszed azt az infót, hogy ugrik az aktiváló kód?
Saját tapasztalat, vagy a zöldséges néni mondta a piacon?
Elvileg semmit sem csinál a kóddal csak ellenőrzi. Meg ha így lenne akkor biztos nem lenne opció, hogy egy hónapon belül visszaállhatsz a régi rendszerre. Nem hiszem, hogy támogatná a regisztrálatlan win használatát.

Emlékeim szerint már itt a fórumon is többen írták, hogy legyalulták a 10-es rendszert és visszaálltak a 7-es, 8-as rendszerre. Akkor ők hogy?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14520) Sztlaci válasza Воланд (#14517) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Rosszul tudod, ugorig, talán a dobozos verzióé nem.
Úgyhogy aki nem a gépházól állít vissza, hanem formatál, menet torrentezni, vagy telefonon alkudozni, hátha megszánják.
Ja hogy erről sem tájékoztatott a tisztelt MS az átállás előtt.
Ilyen korrekt. :o

HWS oldalán közölt hivatalos MS állásfoglalás, továbbá az http://sg.hu/forum/tema/1404328557 fórumon már volt aki beleszalad és elutasította a telepítést a jogtiszta kóddal az MS.

"Frissítve: A Microsoft Magyarország megkeresésünkre pontosította a korábbi álláspontját, a Windows 10 frissítéssel szerzett licenc megőrzi a szülő (frissített) operációs rendszer licencét, vagyis a számítógéphez kötött licenc marad számítógéphez kötött, a hordozható (korábban "dobozosként" emlegetett) licenc pedig marad hordozható."
[link]

Ha jól emlékszem a 855-ös hozzászálló írta.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14521) hemaka válasza cog777 (#14513) üzenetére


hemaka
nagyúr

Beallitasok, adatvedelem. Ott probalj mindent kiloni, ami helymeghatarozashoz vagy hozzad kotheto. Utana szerintem jo lesz.

(#14522) cattus válasza Sztlaci (#14520) üzenetére


cattus
őstag

Egy forrással is alátámaszthatnád, amit írsz.

Do the thing!

(#14523) zzola válasza Sztlaci (#14520) üzenetére


zzola
félisten

Nah, ez engem is érdekel. MS linket tudnál dobni?

(#14524) tope


tope
addikt

Ha nem frissítéssel tenném fel a Win 10-et hanem a topicban található kóddal (kulccsal) formázás után, akkor működhet ? (kihagynám a frissítést, mert utána valószínűleg úgyis újraraknám).

(#14525) dtraveller


dtraveller
csendes tag

Nálatok a régóta futó appokat nem szokta magából bezárni?

(#14526) mefistofeles válasza tope (#14524) üzenetére

Istenem.... kb. 1000x lett leírva.
Felteheted frissítés nélkül a 10-et de akkor nem tudod aktiválni! (kivéve ha megveszed boltban)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14527) Sztlaci válasza zzola (#14523) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

1420-a hozzászólásom, csak gyorsan pörög a topik.
Én nem próbáltam, de nekem dobozos verzióm van, remélem nem érint.
Egyébkét félig logikus, mert másképp két jogtiszta licenced lenne.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14528) #78032384 válasza Assdak (#14474) üzenetére


#78032384
törölt tag

Egy kiherélt teljes képernyős start screen van, amin a tálca látszik hiába van beállítva elrejtésre és a 8.1 All apps átlátható rácsos kategória nézet helyett itt az all apps egy sima ABC listába cseszi ki a programokat amit scrollozhatsz fel és le. Ezt a gagyit nem lehet hasonlítani a 8.1 start screenhez. Azt se lehet beállítani a start screenre bootoljon a gép.
Ami képet pedig betettél, ilyenre csak registry-t túrva lehet átállítani, normál kapcsoló rá sehol. Nézd sima user szemszögből, egy ilyen egyszerű dolgot hogy a fejléc színeket nem lehet átállítani.

(#14529) szunyi777 válasza tope (#14524) üzenetére


szunyi777
őstag

Frissiteni kell!

Sztlaci
"Rosszul tudod, ugorig, talán a dobozos verzióé nem."
Az MS supportján bármikor újra aktiválható lesz telepitési azonositó alapján a RETAIL kulcs!

Más:
A tiszta telepitésről már rengeteget irtam én is! Fölösleges! Ha lefrissited, megmarad minden beállitás, program... és amit a win telepitő létrehoz, azt a Lemezkarbanteró pucolja!!!
Miért kellene tiszta telepités egy belakott rendszeren?! :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14530) tope válasza mefistofeles (#14526) üzenetére


tope
addikt

Hiába adom meg a kódot, ami mindenkinek ugyanaz ?, kár, akkor marad a frissítés.

(#14531) torma1981 válasza Sztlaci (#14500) üzenetére


torma1981
veterán

Háát ha nálad lényegesen lassabb akkor nálad van gond. Nekem 8.1 volt előtte az sem volt lassú de ez nagyon gyors. Persze SSD-n van.
Eddig meg vagyok vele elégedve.

(#14532) zzola válasza Sztlaci (#14527) üzenetére


zzola
félisten

Nekem msdn-es kulcsaim vannak, feltolok egy w8-at, meglátjuk.

(#14533) freelancer68


freelancer68
tag

Nekem is az a gondom, mint ahogy itt a fórumban is már írták egyesek, hogy frissítés után nem tette fel a cd/dvd eszközkezelőt. Előtte win7-ben tökéletesen működött. Pioneer BDR-206DBK bluray íróról van szó.
Próbáltam a microsoft oldalán található leírásból életre kelteni, de nem sikerült. [link]
Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

(#14534) Lauda válasza tope (#14524) üzenetére


Lauda
félisten

Ha eredeti a masik windowsod, akkor eloszor frissitened kell a 10-re, hogy be tudja magat aktivalni es utana tudsz tiszta telepitest vegezni. Igy a tiszta telepites utan is aktivalt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14535) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Srácok, kellene egy kis segítség. Feltettem a Steamet és az Origint, mert hát sok játékhoz kell. Működik is rendesen, azzal nincs gond, de a Steam valamiért olyan szar fontot állított be a kezelőfelületre, hogy alig tudom elolvasni (Az Origin ezt nem csinálja). Íme:

Azért írok a Win10 topikba, mert Win8.1 alatt nem volt ilyen gondja. Ez a hiba egyébként a Microsoft Edge alatt ugyanúgy fennáll, viszont Chrome alatt meg minden szuper.

Van valakinek ötlete, miként lehetne visszaállítani a megszokott fontot Steam alatt? Már kerestem mindenhol, de nem találok erre lehetőséget, amit sikerült fellelnem, csak az intézőt módosítja, az ablak tartalmát nem.

Köszi előre is.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#14536) repvez


repvez
addikt

Mi lehet a probléma ha a hivatalos MS oldalról akarom letölteni a ISo telepitőt és 100% ig letölti majd a folyamat is végig megy majd kiirja, hogy valami baj történt és csak a bezárás gomb van, se hiba leirás semmi és még a gépen sem lehet megtalálni a fájlt ezután

A
WS és BT végződésű mappák megvannak a gépen, azokkal mit kell kezdeni? LEhet törölni öket vagy kellenek a telepitéshez?

(#14537) Sztlaci válasza torma1981 (#14531) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Lehet tiszta telepítés kellene, de most nem érdekel annyira.
(Na meg a laptop sem egy asztali erőművel egyenértékű, a DELL által beépített HDD-k sebessége sem a felső kategória.)

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14538) front3r válasza szundybence (#14505) üzenetére


front3r
őstag

Kevesen.

Vistaboy: Nem lehet hogy te telepítettél anno fel valamilyen fontot, és az "aktiválódott"? Nálam pl. minden rendben van, nincs ilyen hiba.

Esetleg ez nem oldja meg?
Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\Betűkészletek\Betűtípus-beállítások
Alapértelmezett betűtípus-beállítások visszaállítása

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14539) vlevi válasza tope (#14524) üzenetére


vlevi
nagyúr

Előszőr frissits. A frissites kozben kéri a kodot, de atugorhatod. A frissiftett rendszerrel vard meg, mig beaktivalja magat. Ez nagyon fontos! Es ezutan telepithed isobol nullarol, akkor mar aktivalt lesz. Ha nem varod meg, hogy a frsiites beaktivalja magat, akkor cumi vann....

Steames hiba érdekes...
Ilyenem még nem volt. Olyan, mintha a segoe, vagy tahoma fontok nem lennenek a rendszerben, vagy az arial hianyzik, es helyette hasznal valami masikat.

[ Szerkesztve ]

(#14540) tope


tope
addikt

Tudom hogy először frissíteni kell az aktiváláshoz, csak gondoltam, ha mindenkinek ugyanaz a kód, akkor miért ne mehetne tiszta telepítéssel egyből. (De ezek szerint ez a kód, csak frissítéssel aktiválódik és párosítja a hardware-t)

(#14541) mefistofeles válasza front3r (#14538) üzenetére

Így van!
Rengetegen szidják, ócsárolják, hogy milyen szar de még sem rakják vissza az imádott régi rendszerüket. Érdekes nem?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14542) szunyi777 válasza tope (#14540) üzenetére


szunyi777
őstag

Fölösleges a tiszta telepités!!! Mindened megmarad, és nem lesz lassú... Jól meg van csinálva!!
Lemezkarbantartóval, és manuálisan pucolható utána amit hagy!!! Semmi fölös szemét nem marad, és ott folytatod a munkát, ahol abba hagytad...

Én sem vágnék bele 3 felhasználó teljes vissza állitásával, újra belakni, telepiteni mindent!!!

A rendszer stabil, és gyors!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14543) Lauda válasza tope (#14540) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell semmilyen kod hozza. Az a lenyeg, hogy a frissites ingyenes. Utana orankent is telepitheszt ujat, elfogadja, a lenyeg, hogy eloszor frissits.

(#14544) Nagytoll válasza Vistaboy (#14535) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Ez skálázódási probléma, jobbklikk a steam.exe-n és a kompatibilitás fölün pipáld be a "képernyő méretezésének letiltása nagy DPI esetén" opciót. Utána elvileg jó lesz

(#14545) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap felraktam a rendszert az Acer A522-re, minden rendben a videó lejátszást kivéve, ugyanis eddig Win7-en vitte a FullHD-t is Media Player Classic-al,most meg egy videoklipnél is kifagy a lejátszó, vagyis el sem indul. VLC is csak a hangot viszi,áll a kép. Legújabb Win10-es driverek vannak fennt, és frissítés után tiszta telepítés volt. A wmv formátumot vitte egyik klippnél de mkv pl felejtős. Codec gond lenne?

Köszönöm!

(#14546) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

sikeresen upgradeltem win7pro-ról. van három új mappám:
$windows.~BT - 5,7 GB
$windows.~WS - 5,9 GB
Windows.old - 5,8 GB

mindhárom kell az esetleges későbbi visszaállításhoz?
ha igen, akkor az a visszaállításig átmozgatható tetszőleges helyre, csak előtte kell visszamásolni?

---
szerencsére a régi számológép is visszaállítható: [link]

(#14547) torma1981 válasza mefistofeles (#14541) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nagyon szuper lett. Van pár apró dolog anit szokni kell mert furcsa még. Az új ikonok szerintem furcsák lettek. A i-as ikonjai jobbak, szebbek voltak. Majd még sokat fog javulni.

(#14548) Воланд válasza Ringman (#14546) üzenetére


Воланд
titán

a windows.old kell a visszaallitashoz. az atmozgatast passzolom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14549) torma1981 válasza Ringman (#14546) üzenetére


torma1981
veterán

Asszen csak az old mappa kell. Legalábbis azt írják.

(#14550) #41133696


#41133696
törölt tag

A fokozott biztonságú Windows tűzfal pont ugyanúgy néz ki, mint a Vista óta :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.