Hirdetés

2019. október 16., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13951) kengyel válasza hódmaci (#13950) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Hullámokban küldik a frissítést, nem minden gépre egy napon :)
Ha nem bírsz várni, csináld meg ezzel a programmal.

Olvasd el figyelmesen, én is ezzel frissítettem.

Lap teteje---Összefoglaló lenyitása---Eredményhez vezet :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13952) hódmaci válasza kengyel (#13951) üzenetére

hódmaci
(aktív tag)

Ok
Köszönöm.
Megnézem. :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó! :)

(#13953) Воланд válasza Milestone2 (#13903) üzenetére

Воланд
(félisten)

wifi seged, hogy hol van azt passzolom, kezd el begepelni a keresobe, hogy wifi. viszont ha nincs wifi a gepen, akkor nem fogja megtalalni a kereso.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13954) kengyel válasza hódmaci (#13952) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Szívesen ! :)

kengyel

(#13955) Воланд válasza XZoli (#13920) üzenetére

Воланд
(félisten)

intel real sense

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13956) net91 válasza net91 (#13866) üzenetére

net91
(senior tag)

Erre valaki?

Semmi sem állandó csak a változás. UPC Fiber Power 500 with Cisco EPC3208 & Asus RT-N18U

(#13957) Воланд válasza net91 (#13956) üzenetére

Воланд
(félisten)

feladatutemezo

(#13958) cog777 válasza AMD_ok (#13909) üzenetére

cog777
(aktív tag)

A Resource Monitor memoria lapjan latod mi fogyasztja a memoriat? Nalam teljesen ugyanaz a memoria terheles mint Win 8 eseten, sot jobb mert nem hasznalja a a lapozofajlt annyira: Win 8 eseten nem volt ritka a 10-20% itt 0.3%!!!

Szerk: Ha semmi kulonoset nem latsz akkor valoszinuleg egy hibas driver az oka.

[ Szerkesztve ]

Lenovo T440s Thinkpad - Kubuntu 18.04

(#13959) FoLey-v

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Azt szeretném megkérdezni,hogy Win 10-nél a memóriahasználat javult vagy rosszabb lett a 8.1-hez képest?

Még nem raktam fel és azért kérdezném meg.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB Black Global Version •

(#13960) pusihusi

pusihusi
(addikt)

Rendszer gazda root hozzáférés?

Üdv. Feri!!

(#13961) kengyel válasza FoLey-v (#13959) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Nálam speciel ugyan annyit fogyaszt, mint 8.1.-alatt tette. ( 8GB.-ram ) .
Teljesen alapon az asztalon, 64.-bites rendszeren 1.2GB.-on dolgozik.
De megérte felrakni, ezt hozzáteszem ;)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13962) Outlander válasza cog777 (#13958) üzenetére

Outlander
(őstag)

Itt azért elég sok. De mondjuk van mit hazsnálnai.

Chrome,
jofogás, péhá lap.

Egyébíránt, teljesen elégedett vagyok bár még csak 1-2 napja használom.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#13963) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Most már három gépre tettem fel.Mindegyiken megy rendben.Egy nagy bajom van vele,pont ugyanannyit kell turkálni,beállítani,mint a 8-at(8.1-et).
W7-en ez sokkal egyszerűbb volt.
Pl:a saját meghajtón,amit megnyitni enged,de egy mappa megnyitásához rendszergazdai engedélyt kér első körben...baromság.
Beállítom alapértelmezettként indításkor xy lejátszót,de ezt a beállítást nem tartja meg a következő indításnál,hanem még a gépházban is alapértelmezettnek kell tenni,ez is butaság.
Egy csomó hasonló dolog van még,remélem javítva lesz.

Wasabi...

(#13964) FoLey-v válasza kengyel (#13961) üzenetére

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor teljesen meg nyugodtam akkor fel rakom. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB Black Global Version •

(#13965) kengyel válasza FoLey-v (#13964) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Ezt neked kell eldöntened, én nem bántam meg. Minden tökéletesen működik nálam.
Adatlapom---Gépem---Nem nagy szám :D

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13966) FoLey-v válasza kengyel (#13965) üzenetére

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Kipróbálni kipróbálhatom nem akadály,ha nem tetszik így elsőnek akkor meg visszarakom. :P

(#13967) kengyel válasza FoLey-v (#13966) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Ez egyértelmű, van is benne 8.1.-re való visszatérés. Ez csak akkor él, ha nem törölsz semmit.
Ne a nyelved nyújtogasd, hanem próbáld ki :P ;]

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13968) Ditoo0225

Ditoo0225
(aktív tag)

Sziasztok :)

Ha eredeti Win 8.1ről frissítek rá akkor örökre ingyenes lesz, vagy csak korlátozott időre lesz ingyenes aztán meg kell vennem ? Előre is köszi :)

(#13969) FoLey-v válasza kengyel (#13967) üzenetére

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem 7 után furcsa volt a 8.1-et használni,de utána megszerettem,lehet,hogy 8.1 után a 10-et fogom megszeretni. Fontos adatokat már lementetettem másik particíóra,így nem gond ha tiszta telepítést is csinálnák.

Azon vagyok éppen frissít. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13970) zzola válasza Ditoo0225 (#13968) üzenetére

zzola
(félisten)

Igen.

(#13971) kengyel válasza FoLey-v (#13969) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Nekem nagyon bejött, már nem állnék vissza a 8.1.-re.
Még szépen jön is lefele :D

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13972) FoLey-v válasza kengyel (#13971) üzenetére

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Most már kíváncsivá tettél engem haladok előre,idáig nem volt időm melo miatt,de most már igen. ;]

(#13973) kengyel válasza FoLey-v (#13972) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Nagyon hamar felment. Volt egy kis finomhangolás, és máris használható a rendszer.
Minden programom megmaradt, már csak ezért is megérte upgradelni.

kengyel

(#13974) bandras0226 válasza Ditoo0225 (#13968) üzenetére

bandras0226
(aktív tag)

Ha dobozos akkor igen. Ha viszont OEM akkor csak addig amíg alaplapot nem cserélsz.

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával." Voltaire

(#13975) kliszi

kliszi
(senior tag)

Sziasztok T Tud valaki valami egyszerű tisztitó karbantartó programot ajánlani Windows 10 Home rendszerhez ?

(#13976) FoLey-v válasza kengyel (#13973) üzenetére

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor azok a programok is meg maradnak amiket felraktam 8.1-re és muszáj a legfrisebb drivert felrakni,mert most nvidia 347.09 driver van fenn,mivel a karim az nem mai darab,de szépen teljesít.

(#13977) ssgt1981

ssgt1981
(aktív tag)

Mi az a "Runtime broker"? I7-es procim van és 35-45%-ban használja a procit. Win 8.1-nél nem volt ilyen gondom.

(#13978) KáZsé Mestör

KáZsé Mestör
(tag)

sziasztok!

A következő gondom lenne:
Csütörtök este frissítettem legális win8.1-emet 10-re.
10 alatt a hálózat nagyon instabil. Intel I217V hálókártya van a gépben és 10ből 8 alkalommal "nem azonosított hálózat" van és nincs IP cím. Ez a win10 óta ilyen...
Próbáltam más hálókábellel,routeren mindent beállítottam,ami segíthet,MAC-hez fixIP,stb,de így sem jobb...
Más hálókártya,vagy mit lehet tenni?

(#13979) kengyel válasza FoLey-v (#13976) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Ami a C.-meghajtón van program, az nekem minden megmaradt. Az NV drivert az Update sikertelenül telepítette, így felraktam manuálisan.

kengyel

(#13980) net91 válasza Воланд (#13957) üzenetére

net91
(senior tag)

Eddig eljutottam' de a feladatütemezőben nem tudok új programot elhelyezni.
Feladatütemező-indítás-fálj-új feladat futtatása beállítás után nem indul automatikusan a program. :W

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó csak a változás. UPC Fiber Power 500 with Cisco EPC3208 & Asus RT-N18U

(#13981) lafaty80

lafaty80
(őstag)

Ha valakinek van 64GB-os Transformer Book T100, és sikerült feltennie ISO-ból a win10-et jelezze hogy sikerült. Nekem állandóan termékkulcsot kér, amit nem tudom beadni, mert bios-ban van.... kiolvastam már 2 különböző kódot is 2 különböző programmal, de mindegyikre azt mondta, hogy nem helyes...

(#13982) gb4400 válasza KáZsé Mestör (#13978) üzenetére

gb4400
(őstag)

Ha lesz hozzá rendes driver, akkor működni fog. Sok probléma nem a Windows sara, hanem a hardvergyártóké, mert még nem gondoskodtak megfelelő driverekről.

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#13983) gb4400 válasza lafaty80 (#13981) üzenetére

gb4400
(őstag)

Elvileg ki lehet hagyni a kódot.

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#13984) FoLey-v válasza kengyel (#13979) üzenetére

FoLey-v
(őstag)
LOGOUT blog

Na akkor az időmet is megspórólja köszönöm! Lassan rakom is fel. :R :D

(#13985) xtmod válasza KáZsé Mestör (#13978) üzenetére

xtmod
(senior tag)

jesszus! nekem már a 8.1 óta is gondom van ez ügyben a laposon. mi lesz ha frissülni is méltóztatik végre a rendszer...

(#13986) zzola válasza ssgt1981 (#13977) üzenetére

zzola
(félisten)

(#13987) schawo válasza SirRasor (#13939) üzenetére

schawo
(titán)

Nálam semmi gond a Talossal. Tiszta telepítés?

(#13942) SirRasor
Azért ne hogy már csak te legyél az egyetlen ember, akit ez érdekel. Általános információnak nehogy már ne lehessen leírni annak, aki az egyetlen beírás alapján azt képzelné, hogy a talos principle játszhatatlan Win10 alatt.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#13988) Vistaboy

Vistaboy
(veterán)

Sound Blaster hangkártyával rendelkezők, figyelem!

Az alábbi linken elolvashatjátok, hogy melyik hangkártyához mikor érkezik meg a hivatalos Windows 10-es meghajtóprogram:

Windows® 10 - Software Availability Chart

Amelyik chip nem szerepel a listán, ahhoz nagy valószínűséggel nem lesz hivatalos meghajtó.

MOD: Egyelőre ez csak tájékoztató, a dátumok módosulhatnak.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13989) KáZsé Mestör válasza xtmod (#13985) üzenetére

KáZsé Mestör
(tag)

Egyébként annó a 8.1 is meg a 10 is egyből felismerte a hálókártyát és jó drivert is rakott rá,de a 10 még nem az igazi.
Esetleg keressek egy direkt win10 certified hálókártyát?Létezik már egyáltalán?
Vagy vegyek wifi adaptert?

(#13990) vlevi válasza lafaty80 (#13981) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

A többiek majd megcáfolják (vagy jóváhagyják), de én ezt találtam a Win10 telepítésről.

Teljesen tiszta Windows 10 telepítést szeretnél? Így tehetsz szert rá

A leglényegesebb dolog, hogy először mindíg frissíteni kell! És megvárni, míg beaktiválja magát a win10!
Utána mehet a "refresh", vagy akár az isoból install.

(#13991) szunyi777 válasza Ditoo0225 (#13968) üzenetére

szunyi777
(őstag)

Ha Retail kulcsod van, akkor fő darab csere után in aktív lesz, de a gépházban újra aktiválhato lesz épp úgy mint a win8.1- esetében. A MS telefonos aktiválás után (5 perc az egész, és magyarul kapod az infót) . Ez a hátránya a retail kulcsnak.. De utána újra tartósan aktív lesz.

Más.
Tiszta telepítést felesleges csinálni.. A gépházban teljesen felujithato az egész rendszer! Nem marad semmi felesleges dolog, mielőtt bárki is ezt irná!

[ Szerkesztve ]

Redmi note 7 4/64 >Rom: Havoc-OS 2.8 (F2FS) >Kernel: Evira 4.4 OC>Recovery: Orange Fox R10.0.1>Viper4android>EdExposed-Framework - https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#13992) csabi63

csabi63
(senior tag)

[link]
10 nyitott Chrome ablak, 1080p videó, és nem zabál.

[ Szerkesztve ]

(#13993) Predator2

Predator2
(addikt)

Helló

Szeretném kipróbálni a rendszert, de tartok tőle, hogy driver gondok léphetnek fel.
Egy Asrock z77 extreme 4-es lapom van. Win7 illetve 8/8.1-es driverek vannak fent a gyártó honlapján.
Kompatibilis lesz az új rendszer a win8.1 drivereivel, vagy várjak még amíg a gyártó ad majd ki a 10-hez is?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13994) szunyi777 válasza Predator2 (#13993) üzenetére

szunyi777
(őstag)

Ki kell próbálni. Ha nem jó 10-15 perc alatt vissza állítható az előző rendszer a gépházban maradék nélkül.

[ Szerkesztve ]

Redmi note 7 4/64 >Rom: Havoc-OS 2.8 (F2FS) >Kernel: Evira 4.4 OC>Recovery: Orange Fox R10.0.1>Viper4android>EdExposed-Framework - https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#13995) schawo válasza Predator2 (#13993) üzenetére

schawo
(titán)

Kompatibilis, de fel ne rakjál drivereket hozzá, csak ártani fog. A Win10-ban úgyis benne van minden alaplapi driver Z77-hez.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#13996) kory24

kory24
(őstag)

Sziasztok!

A windows 10-et a Microsoft Windows USB/DVD Tool-al is lehet pendrive-ról telepíthetővé tenni?

Vagy csak a Rufus-al?

(#13997) AMD_ok válasza cog777 (#13958) üzenetére

AMD_ok
(őstag)

Feladatkezelo, es eroforras figyelo alapjan neztem, de nem latom ezeket a hatalmas hasznalatokat, semminel, tok atlag, 1-200 mega minden alkalmazas, es alatta. Ujabb fejlemeny: fekete kepernyo, es csak resetelni lehet :F (gondolom, mikor teljesen elfogy a memoria...) Total kikeszit, pedig a jatek minta picit jobban is futna (Assetto Corsa). Lehet visszamegy a 7 es Win.... :( (ja a lapozofajlt kikapcsoltam meg a 7-esben, lehet esetleg, hogy az a baja?)

(#13998) Воланд válasza net91 (#13980) üzenetére

Воланд
(félisten)

bepipaltad, hogy a rendszerrel egyutt induljon (vagy user bejelentkezessel)? ha igen, akkor van hibakod a feladat mellett?

(#13999) agresszor válasza zoltan6 (#13926) üzenetére

agresszor
(csendes tag)

Mert azok DevKit-ek. Sajnos különálló RealSense kamerát nem lehet kapni, csak laptopba/tabletbe/all-in-one-ba építve.
Mert az Intel csak ilyenekhez adja a licenszet, és természetesen csak olyanba, amiben legalább Intel 4th gen Core CPU ketyeg.
Ez az Intel sajátos üzletpolitikája ...

(#14000) bero20

bero20
(csendes tag)

Sziasztok!
A problémám az lenne, hogy laptophoz kapott, eredeti Win7 SP1-ről frissítenék, rufus-al kreált win10 telepítő usb-ről. Előtte nem eredeti win 8.1 volt rajta szerviz által telepítve, viszont telepítéskor formáztam a partíciót a win7 előtt. Szóval win 7 fönt, frissíteni akarom, de az elején kér kódot, amit nem enged kihagyni. A win 7 eredeti kódja nem jó. ( a speccy szerint viszont már már más is az eredeti win7 kódja mint ami a laptopom hátulján van WTF!?) Utána clean installal feltettem a win 10-et, speccy progival megnéztem a kódját. Clean installal Win 7 vissza,win10-re frissítéskor beírtam az előzőleg win 10-ből kiírt kódot, elfogadta. Települt, viszont nincs aktiválva, mert az a kód blokkolva van szerinte. Ezután clean installal újra win 10, de még mindig nincs aktiválva. Két nap után itt tartok most :(( Valami ötlet esetleg?
Elnézést, ha kicsit kusza voltam, de már a végemet járom. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.