Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Kurt Hectic válasza Kurt Hectic (#13740) üzenetére


Kurt Hectic
tag

Egyébként nálam eddig viszonylag jól szuperál a rendszer, leszámítva az apró bugocskákat, amiből találtam már 1-2-t. Az Edge egész jó, le sem töltöttem a Chrome-ot, eddig nem hiányzik. Érdekes, hogy ha a háttérben fut a youtube, és elindul egy új videó, előtérbe kerül az az ablak.
A Start menü jó lett, bár egy kicsit lassan indul, ha rákattintasz, van egy fél másodperces lagg. A hangerőszabályzó is cool :D
A műveletközpont ikonja az értesítési területen sokszor akkor is fehérre változik, ha nincs új értesítés.
A posta alkalmazás azonban egészében sokkal átláthatatlanabb, mint a Win8.1-es társa volt, és a fiókok közül is csak egyet jelenít meg egyszerre.

(#13752) nanus


nanus
senior tag

Sziasztok!

Az aztali gépemen meglévő win7-m mellé a HDD másik partíciójára szeretném feltenni a win 10-t, a letöltött iso-t pendire kiirtam bootolható formában
A pendiről bootolva feltelepitem ,akkor hogyan tudom kiválasztani melyik rendszert töltse be (win7-ill 10), Aktiválni tudom a laptopom eredeti win7 kulcsával a feltelepített 10-t?
:R

(#13753) Kurt Hectic válasza yodamester10 (#13750) üzenetére


Kurt Hectic
tag

Szerintem igen, én raktam fel egy malwarebytes-t, mert kaptam egypár malware-t az elején, a Defender épp aludt, vagy nem tudom, mit csinált...
Egy Avastot is raktam fel, jobb a békesség.

(#13754) JanR válasza JanR (#13746) üzenetére


JanR
addikt

Homályosság javítására az újraindítás segített.

(#13755) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!A megnyitás új lapon lehetőség az Explorerben csak nekem hiányzik? :B Van egy hangkártyám: Asus xonar dx,ami eddig 8.1 Windows alatt működött rendesen,de most nincs driver hozzá.Esetleg itt van valaki,akinek ilyesmi kártyája van és megoldotta,hogy működjön?

A logikában semmi sem véletlen!

(#13756) JanR válasza hoby36 (#13755) üzenetére


JanR
addikt

Ugyan ezzel küzdök most én is. Lejátszó beállításnál tudok váltani fejhallgató és hangszórók között, de egyelőre a keret szoftvert nem találtam még hozzá, de itt az asus lesz a saras..

(#13757) CsonkaImo: Nem. Azt írja nem támogatott platform.

[ Szerkesztve ]

(#13757) CsonkaImo válasza hoby36 (#13755) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem megy fel a 8.1 driver?

(#13758) zzola válasza dobobazsy (#13747) üzenetére


zzola
félisten

Üdv!
Itt megtalálod a választ, csak pár százan kérdezték már...

(#13759) semetka


semetka
őstag

Fel akartam tenni clean installal a win10-et és kipurcant a AHCI a gépemben. Kíváncsi lennék van-e köze ennek a win10-nek? :F :W

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#13760) Nimda válasza hoby36 (#13755) üzenetére


Nimda
addikt

Esetleg ez segít míg nem lesz hivatalos driver.

[ Szerkesztve ]

(#13761) ux1


ux1
addikt

Ha valakit zavarna a Defender:

setacl.exe -on "HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows Defender" -ot reg -actn setowner -ownr n:Administrators
setacl.exe -on "HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows Defender" -ot reg -actn ace -ace "n:Administrators;p:full"
reg add "HKCU\Software\Policies\Microsoft\Windows Defender" /v DisableAntiSpyware /t REG_DWORD /d 1 /f

Ez csak az adott felhasználónál tiltja a Defendert, rendszerszinten nem.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#13762) hoby36 válasza CsonkaImo (#13757) üzenetére


hoby36
senior tag

Nem engedi telepíteni.

A logikában semmi sem véletlen!

(#13763) JanR válasza Nimda (#13760) üzenetére


JanR
addikt

Segített, így felment! :R Ezer hála!

Ráadásul tökéletesen működik!

[ Szerkesztve ]

(#13764) Balázzs válasza Mr Dini (#13730) üzenetére


Balázzs
senior tag

Köszönöm, akkor indítom is :)

(#13765) dobobazsy válasza zzola (#13758) üzenetére


dobobazsy
őstag

bocsi, nem tudtam hogyan kereshetnék rá erre.. köszi

tehát ha egyszer frissítem a gépet utána már magától aktiválja, kulcs sem kell? jól értem?

bocs tényleg, nem frissítettem még soha így oprendszert. :(

(#13766) hoby36 válasza Nimda (#13760) üzenetére


hoby36
senior tag

Megpróbáltam.Sajnos nem engedi így sem. :O

JanR:Neked sikerült?

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#13767) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Van egy WN7-00411 win8 oem 64bit szoftverem.
ugye ez nem home és nem is pro.
nem frissiteni akarom a rendszert, hanem full újrarakni.
csináltam a win10 telepítővel alig 4 óra alatt egy telepítő pendrivet magyar home 64bitre, és nem fogadja el a kulcsomat. az oem helyett pro lett, vagy mi a bánat?

hibakód 0xc004f050

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13768) hoby36 válasza Nimda (#13760) üzenetére


hoby36
senior tag

Sikerült!!Csak először a sor végén maradt a pont amit át kellett írni és bekevert neki.De már szépen működik.Köszönöm a segítséget! :R

A logikában semmi sem véletlen!

(#13769) zileut


zileut
tag

Sziasztok
Nálatok a Win 10 alatt a System (NT Kernel & System - ntoskrnl.exe) nem használ több memóriát, mint a Win 8?
Win 8 alatt 20-30MB-t fogyasztot, most 200-300MB.

(#13770) Воланд válasza bajnokpityu (#13767) üzenetére


Воланд
titán

eloszor mindenkeppen frissitened kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13771) zzola válasza dobobazsy (#13765) üzenetére


zzola
félisten

Így van!

(#13772) bandras0226 válasza dobobazsy (#13747) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nem kell kulcsoznod sem pedig a W7-et feltenni! Elég a W10-et feltenned. Az MS tudja hogy azon a konfigon már aktiváltad a W10-et. Telepítés után aktiválja magát.
Ha alaplapot cserélsz akkor viszont elvileg új Windowst kell venned.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#13773) gg72 válasza #41133696 (#13666) üzenetére


gg72
veterán

WinServer-hez kell és nekem ott jobban tetszik a win-es "távoli asztali kapcsolat". Tehár akkor a home-ben ez nincsen, csak a pro-ban?

(#13774) bajnokpityu válasza Воланд (#13770) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de félek, hogy hazavágja a munkagépet a frissités.
ghostoljak egyet előtte?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13775) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Hmmm, érdekes, most igazás hangos lett a laptop :D Win8.1-es rendszerhangerő, MPC-HC hangerő maxra húzva és még mindig halkan szólt, Win10-en rendszerhangerő 50%, MPC-HC levéve 20%-ra és még így is hangosabb mint ezelőtt volt. Ez tetszik. Az már kevésbé, hogy a desktop-váltós háromujjas gesztus az alvás után már nem szuperál :(

4 8 15 16 23 42

(#13776) Воланд válasza bajnokpityu (#13774) üzenetére


Воланд
titán

akar csinalhatsz mentest, de elobb fordul elo az, hogy a windows 10 ne menjen fel, mint az, hogy a alap rendszer mukodeskeptelen legyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13777) Kolondrum

No frissen telepítve nagyon gyors, kop kop! Kérdés : ismi aki most tette fel, de semmiféle kódja nincs aktiválás nélkül meddig használhatja vagy milyen korlátokba ütközik majd?

(#13778) Воланд válasza Kolondrum (#13777) üzenetére


Воланд
titán

addig hasznalhatja, amig tonkre nem megy a gepe. korlatozas meg nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13779) dobobazsy válasza bandras0226 (#13772) üzenetére


dobobazsy
őstag

ez mondjuk elég gáz, főleg annak aki sűrűbben fejleszti a gépét. :((( nem lesz erre valami megoldás? azért mert alaplapot cserélek még ugyan úgy a birtokomban van az a licenc :F

köszönöm a segítséget mégegyszer mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#13780) Воланд válasza dobobazsy (#13779) üzenetére


Воланд
titán

ha dobozos win-ed van, akkor alaplapcsere utan a supportot kell hivni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13781) Tyrel


Tyrel
őstag

Üdv!

Másolat a hálózatok topicból, onnan lettem ide irányítva:

Van egy Asus H61-es alaplap (ennél pontosabb típust nem tudok, de szerintem nem is számít), amiben vagyon egy integrált Realtek 8168-as hálózati nyekergő. Ezen az egészen van egy Windows 10 (Home), ami a saját ill. Windows Update-ről szerzett driver-ét használja ehhez a LAN kártyához - másik amúgy nincs is, legalább is Realtek honlapján Win 8.1-nél megállt a tudás.

Alapvetően működik is a hálózat, minden megy szépen és gyorsan, csak egyetlen gondom van vele: kedves drága Win10 a rendszer leállításakor izomból kikapcsolja a LAN interfészt (nem világít a LED, teljesen off). Ez azért fáj nagyon, mert így nem lehet meg WOL-ozni a gépet...

A LAN kikapcsolása egyértelműen szoftveres okból történik, mert:
1. Amúgy a gép nem kerül teljesen áram-mentes állapotba, pl. PS2 billentyűzetről vidáman felébred, telefont is tölti tovább USB-n, stb.
2. Ha bekapcsolom a gépet majd közvetlenül POST után kinyomom (így a Windows nem tud beleszólni semmibe) akkor éber marad a LAN kártya: világít a LED és fogad WOL-t is.

Tehát a Windows ill. a drivere dönt úgy hogy "márpedig ezt én most szépen kikapcsolom...", de nem tudok rájönni hogy ezt hogyan akadályozhatnám meg. Amit eddig próbáltam:
1. Itt: LINK ez az alsó 3 opció mind engedélyezve van. Más WOL-al kapcsolatos dolgot ebben a listában nem találtam.
2. Ezeknek LINK kb. az összes létező permutációját végigpróbáltam de nem változtatnak a világon semmin sem.
3. Olvastam egy olyat más fórumon, hogy a gyors rendszerindítás letiltása LINK orvosolja a problémát, de nálam ez sem segített.

Na ilyenkor mi van? :F :F :F

Turenkarn

(#13782) Kolondrum válasza Воланд (#13778) üzenetére

De kérte a kódot és látom a névjegy fülben, hogy nincs aktiválva.

(#13783) Воланд válasza Kolondrum (#13782) üzenetére


Воланд
titán

ha egyszer mar frissitetted azt a gepet, akkor aktivalni fogja automatikusan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13784) Threant válasza Aarpok (#13745) üzenetére


Threant
tag

Pont erre utaltam a "bátorság" dologgal. Egy egészen új op. rendszert telepíteni a régi helyére, online, az nem semmi:)

(#13785) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Mi az a runtime broker? Elég rendesen pörgeti a processzort.

(#13786) worxland válasza Воланд (#13715) üzenetére


worxland
addikt

Legálisra nem. Aktiváltra igen. Amíg az MS így úgy akarja. Se XP-nél, se Win 7-nél, se Win 8-nál, se Win 8.1-nél nem törték magukat, hogy bezárjanak minden kiskaput.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13787) gg72 válasza 3franky (#13696) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13788) peterk válasza Tyrel (#13781) üzenetére


peterk
senior tag

Pedig ennek mennie kell, ha a kártya amúgy tudja. Lehet, hogy most már az a baj, hogy annyit konfiguráltad, hogy valami elállítódott és ezért nem megy. :)

Szedd le és telepítsd újra a drivert, hogy alapállapotba kerüljön. Utána a második belinkelt képen tiltsd le (vedd le a pipát) a "windows kikapcsolhatja ezt az eszközt" mellől, és pipáld be a "felébresztheti"-t. Elvileg ennyi és mennie kell. A "csak MAGIC packet"-et nem kell bepipálni, de kipróbálhatod úgy is, ha van magic packetet küldő WOL utility-d.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#13789) szacsee válasza Воланд (#13783) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win 10 frissítés regisztrációjakor vagy az első aktivációkor menti az MS a hw id-t? Nincs erről infód?

(#13790) SirRasor


SirRasor
őstag

MI A RETKES ********-t ÍR a Win10 a drága picike SSD-mre?!?
3 napja van fent. Mai és tegnapi nap fejenként 2-2 GB írás történt rá. Ma még a windows update se telepített semmit.

Már a win8.1 is idegelt a napi 1-1 GB írásával (letiltott frissítések mellett), de mi a jó isten kerge fülét ír rá? lapozófájl ki van kapcsolva. Dokumentumok HDD-re vannak átirányítva. Firefox disk cache ki van kapcsolva (RAM-ba dolgozik..áldja az ég a digi 100/50-es netét :D). Tehát SEMMIT se kell írnia miattam. Ez mind az, amit magától írogat. Ja a temp is a HDD-n van.

Vagy van valami szolgáltatás, amit ki lehet lőni annak érdekében, hogy ezt abbahagyja?

Ja azt látom a feladatkezelőben/process monitorban, hogy 1-2 másodpercenként ír 32-48 kbite-ot, pár percenként meg gyanús helyekre írkál mindenféle fost, vele együtt meg a registryt is újraírja (vagy csak biztonsági mentést csinál róla...pár percenként :W )

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#13791) Laci60 válasza kippedli (#13396) üzenetére


Laci60
csendes tag

Először nekem se működött a dvd meghajtó. Itt találtam megoldást:https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/314060. Nekem az ötödik megoldás volt jó! :)

(#13792) htc07 válasza SirRasor (#13790) üzenetére


htc07
addikt

semmi gond, a windows hozzájárul az SSD-d tervezett elavulásához. ;]

szarkazmus mielőtt valaki komolyan venné, és szomorú, hogy ezt le kell írnom

(#13793) peterk válasza SirRasor (#13790) üzenetére


peterk
senior tag

Egy full windows rendszeren nagyon sok minden futhat a háttérben. Például a windows search indexel, a prefetch optimalizál, de ez csak két példa, még lehet másik száz task is ami dolgozik.

Egyébként miért zavar? Nem mindegy, hogy ír pár gigát vagy sem? :) Az SSD miatt ne aggódj, annak ennyi meg se kottyan. Az én SSD-mre napi 30+ GB írás simán megvan átlagban és két évesen kutya baja. És a lehasználódási ütem miatt még 10+ évig nem is lesz. :) (Ha tönkremegy akkor nem ezért fog tönkremenni.)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#13794) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Lehetséges valahogy kitörölni a "Windows.old" nevű mappát? Nem tartottam meg semmit, legalábbis azt jelöltem, de mégis ott van a mappa. Shift+del még csökkentett módban sem megy.. Valami hibát mindig dob.

(#13795) Nimda válasza Zolly444 (#13794) üzenetére


Nimda
addikt

Lemezkarbantartó, rendszerfájlok törlése.

(#13796) Aakisan


Aakisan
aktív tag

Csináltam egy clean installt és az OEM particiót nem formáztam vagy töröltem,ez gond?

(#13797) Воланд válasza szacsee (#13789) üzenetére


Воланд
titán

elso aktivaciokor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13798) bajnokpityu válasza SirRasor (#13790) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Samsung magician kinyír csomó ilyen dolgot. Tedd fel, ha samu ssd.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13799) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Azt be lehet valahogy állítani, hogy a start menüben a fájlkezelőt megnyitva ne a "gyors elérés-t" nyissa meg, hanem az "ez a gép" menüpontot?

#KeepFightingMichael

(#13800) Kolondrum válasza Воланд (#13783) üzenetére

Hát ez nem olyan! Nem is tudott a win10-rol csak feltette.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.