Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) samgar válasza MrCsiT (#14850) üzenetére


samgar
őstag

Thx :) 10240 ez a jó :)

Oppo Find X5 PRO

(#14852) Imi1981 válasza Воланд (#14829) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz.

(#14853) Kátai


Kátai
senior tag

Ezt a háttér képet hol találom?

(#14854) Воланд válasza Snip3r_HUN (#14849) üzenetére


Воланд
titán

nem fog, ha frissitest csinalsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14855) nanus válasza freelancer68 (#14821) üzenetére


nanus
senior tag

Ezt még a legelején ki is irta gép felmérésénél hogy DT nem kompatibilis frissités előtt ajánlott eltávolítani........ :R

(#14857) bmw320d4


bmw320d4
csendes tag

Üdv

az lenne a kérdésem hogy a klasszikus fényképnézegető programot elő lehet hozni valahogy vagy kivették belőle ?

Továbbá elég mélyen kontrasztosnak találom a kezelő felületet, hol tudom ezt változtatni és az ablakok színét ?

Köszönöm a segitséget

(#14858) Livius


Livius
őstag

Ez az új Edge böngésző igen fapados, hiába copyzták a Chrome-ot. Egy egyszerű kezdőlapot nem lehet beállítani benne, sőt még azt se, hogy mi legyen az alapértelmezett letöltési mappa. :W

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#14859) F_Zolee válasza samgar (#14835) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha nincs gondod akkor kb semmivel se lesz jobb utána. :)

(#14860) anorche1 válasza Livius (#14858) üzenetére


anorche1
őstag

copyzták a Chrome-ot?
Mit értesz ez alatt :F :U

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#14861) Livius válasza anorche1 (#14860) üzenetére


Livius
őstag

Külsőségekben, szerintem, meg az alap használatban, de szerintem még vagy 4 évvel a Chrome mögött kullognak ezzel is.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#14862) vovoka válasza Livius (#14858) üzenetére


vovoka
csendes tag

Kezdőlapot tudsz beállítani. Társítás / egy vagy több adott lap / Egyéni /
Web cím be, a régit törlöd.
A 14833, 14842-re valaki ?

(#14863) albert8


albert8
addikt

Helló! Próbáltam mindkét gépen frissiteni a wint az egyik win 7 a másik win 8.1 de egyik sem akar elindulni. A toolal csináltam és azt irja ki ha rámegyek arra hogy az adott verziót frissiem hogy valami baj történt :D

Erre megoldás? még valami hibakódot sem ad...

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14864) [CS]Blade2 válasza junior11 (#14843) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én most ezt akarom kipróbálni, de nekem nem csak driverek nem kellenek, hanem semmi. [link]

Jobb volt, amikor ki lehetett kapcsolni, és ha valami hiba volt, vagy valami nem úgy működött, és érintett is engem a dolog, akkor leszedtem maximum azt az egy update-et, már ha létezett a hibához javítás. Most feltesz nekem 5635db javítást, de tesztem azt az én felhasználásommal nem volt hiba, vagy azt pont nem javítja egyik sem, akkor mind a 5635db csak púp a rendszeren, ami a használhatóság, gyorsaság rovására megy. Több frissítés, több fájl, több reszelés, kisebb tárhely, egy csomó elpazarolt idő stb... Amiről nem tudunk hiba, azt pedig kár javítani, a kutyát nem zavarja

És akkor jönnek ezek a hurkok, hogy konkrétan a javítás nyírja ki a gépet és a felhasználóját, mert felteszi a rosszat automatikusan.

(#14865) anorche1 válasza Livius (#14861) üzenetére


anorche1
őstag

Aha. Ezek szerint a létező összes böngésző chrome klón.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#14866) junior11 válasza [CS]Blade2 (#14864) üzenetére


junior11
veterán

Majd írd meg, hogyan sikerült. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14867) wolfman


wolfman
veterán

Na akkor 400 hozzászólással később megint megkérdem.
Találkoztatok már azzal, hogy rendszergazdák vagytok, de mégsem? Mindenhol azt írja az vagyok, de a C meghajtón szinte semmit nem enged manuálisan megcsinálni. Nem másolhatok, nem törölhetek, semmi.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14868) Воланд válasza wolfman (#14867) üzenetére


Воланд
titán

a jogosultsagok hogy neznek ki a c-n? uac el van allitva, ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14869) csabi63 válasza wolfman (#14867) üzenetére


csabi63
senior tag

Ennyire nem tragikus nálam a helyzet, de néha egy szimpla másolásra is rendszergazdai jogot kér. Nem piszkálok rendszerfájlokat, de meg tud őrjíteni a hülyeségeivel. A C dokumentumok mappából pl. minden további nélkül áthelyeztem egy mappát a C gyökérbe. Ahogy kell, fél másodperc. De amikor vissza akarom tenni, már nem engedi. Áthelyezés helyett elkezdi visszamásolni. Ami SSD ide vagy oda, egy 13GB-os képcsomagnál hosszú percekig tart. Gőzöm nincs, mi a problémája.

(#14870) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Az miért van, ha a Skype asztali alkalmazással hívok valakit, felveszi és kiírja, hogy leállt, de ugyanúgy él a kapcsolat csak akad a hang és csak akkor javul meg, ha újraindítom. Ugyanez van, ha hívnak. Nincsen még Windows 10es alkalmazás? Privátban várom a megoldásokat.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#14871) Gorneck válasza Livius (#14858) üzenetére


Gorneck
titán

Intézőből oda adod meg a letöltést ahova szeretnéd...uez a music is... :)

Gorneck#1239

(#14872) [CS]Blade2 válasza junior11 (#14866) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Sehogy, mert nincs gpedit.msc. :(

(#14873) daczkó


daczkó
aktív tag

Énekeltessétek Cortana-t. Ezzel szórakozok már vagy 20 perce, és nem volt még ismétlődés. De a viccek mesélésénél sem nagyon.

/ignore wwenigma

(#14874) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Windows 10A Windows 10-é minden idők leghülyébb hibaüzenete -> :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14875) Gorneck válasza [CS]Blade2 (#14872) üzenetére


Gorneck
titán

Futtatás és gpedit.msc. Nekem elindul...

Gorneck#1239

(#14876) MrCsiT válasza daczkó (#14873) üzenetére


MrCsiT
addikt

van HUN cortana? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14877) daczkó válasza MrCsiT (#14876) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nincs és nem is lesz még jó pár évig.

/ignore wwenigma

(#14878) sagem válasza MrCsiT (#14876) üzenetére


sagem
addikt

Nincs :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#14879) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#14870) üzenetére


kalozhun100
őstag

Feltelepítettem a Vibert, az meg el se indul.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#14880) Twinsen2


Twinsen2
tag

sziasztok!

A beépített képnézegető nem tud a jobbra-balra nyíllal lapozni a képek között. Ez kész vicc. hogyan lehet beállítani hogy újra tudjon ?

(#14881) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Nálatok nem látott a telepítő az SSD-n valami OEM partíciót? Lehet hogy a Garbage Collection miatt van ott, nem tudom.. 128 GB-os WD n1x-en 500 MB-ot foglal, nem mertem törölni :)

Egész jó a Win10, csak sajnos úgy nézem Asus nem frissíti a programokat már Win8-hoz sem a régi konfigomhoz :)
A task-bar-on jobbra az óra mellet nagyon gázosan néznek ki a kis ikonok, azok felbontását/minőségét lehet valahogy állítani? 1920*1080 40 colos TV-n nézem..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#14882) MrCsiT válasza daczkó (#14877) üzenetére


MrCsiT
addikt

háát. magánvélemény, de a fene egye meg őket kicsit.. olyan lassan, mint ahogy kifejlesztik a HUN Cortana-t.. és addig is csámcsogjon rajtuk, míg el nem készítik.. :(((

warcat: ha magyarul elérhető a termék, legyen elérhető a szolgáltatás is. Pártízezer? :U Ezt honnan szedted, hogy csak pártízezer Win futna legálisan egy 8-10 millió fős országban? Tudsz valami statisztikát? Mert ez nagyon nem hangzott jól..

..azért ez a W10 frissítő install nem egy versenyló.. i3 procis laposon, 4 GB rammal igencsak lesz neki vagy fél óra mire összeszedi magát, az alapján, hogy setup-ból indítva 10 perc alatt, a komoly fájl másolás 60%-ig jutott, SSD meghajtón.. (igaz, ugyanazon a partíción van a setup is..)

Remélem, beregisztrál szépen, aztán tolom is fejbe tiszta telepítéssel, én azt látom célszerűnek.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14883) warcat válasza MrCsiT (#14882) üzenetére


warcat
veterán

Ja,szemetek mert a pár tízezer magyar felhasználó nem prioritás ;]

EA: It's in the crate!

(#14884) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

(#14885) CJ4567 válasza mefistofeles (#14047) üzenetére


CJ4567
veterán

Edge hidegindulásban tényleg verhetetlen :)

Nincs, DT, NOD32, Logitech Profiler(kormány driver), és a hangdriverem controlpanelje indul(na) el, de a Windows letiltotta mert "problémát okoz". Majd megnézem mi van ha letiltom a hang controlpaneljét, most nem tudom.

No Sana No Life

(#14886) daczkó válasza MrCsiT (#14882) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ha én lennék a Microsoft ezzel foglalkozó részletének a vezetője, magyarország lenne az egyik utolsó európai ország, amire fejlesztést rendelnék el. Arra a pár ezer emberre aki legális licenc-el rendelkezik nincs értelme, a cégek pedig nem fognak Win7-ről sem váltani még vagy 5 évig, ha nem tovább.

(#14884) TYÜTYI2006 : Minden instant (EULA-t és telepítési beállításokat el nem olvasó) megvilágosult ide fogja linkelni?

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#14887) Воланд válasza TYÜTYI2006 (#14884) üzenetére


Воланд
titán

1.: az a 45 oldalnyi szoveg nem felhasznalasi felteteleket tartalmaz, hanem az ms adatvedelmi nyilatkozata, ami nem csak a windows-ra vonatkozik.
2.: semmi szukseg nem volt arra, hogy leirjak, hogy nem olvastak el az adatvedelmi nyilatkozatot, mert ez vilagosan kiderul a cikkbol is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14888) MrCsiT válasza Воланд (#14887) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nem az a kérdés, hogy hogyan védik meg a családi fotóimat a saját szervereiken, hanem hogy mi a jó édes.. adatmegőrzési/elemzési okból viszik el, és főképp, a W10 használatnak miért is feltétele, hogy még a spájzba betett vécépapír gurigáimról is adatokat gyűjtsenek? :(((

Persze, lehet írni, hogy ha nem tetszik, ne fogadd el.. hát, ezzel most el is gondolkodtam, hogy ez tetszik-e így.

Persze, ha be lehet állítani, hogy ezeket nem szeretném megosztani a T. Vállalattal, akkor rendben van.
Ha nem lehet, akkor nagyon nincs.

daczkó: amíg ugyanannyiba kerül a szoftver itthon, mint USA-ban a Cortana-s verzió, miért is kell örömmel elfogadnom, hogy sz*rnak a fejemre nem érhető el a szolgáltatás? Szerintem, nem én vagyok a furcsa, hogy teljesen működő programot várnék a dollárra váltható forint vételárról, ha érted..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14889) poli27


poli27
veterán

a skypet hogy lehet rávenni, hogy leköltözzön az óra mellé?

(#14890) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Segítsetek!

Feltettem egy 10 hónapos Asus laptopra (i5 proci 4 Gb ram Intel Graphic Hd) a 10-et. Ha alvásba megy és felébresztem nem jön vissza a kép villan párat és kék halállal újraindul. (valami vga hibát ír, sys fájl) Hibernálással rendben. Próbáltam már több driverrel, sőt a napokban kijött kifejezetten 10-re egy G Hd driver azzal is ez a jelenség, régen volt egy másik notebook nálam azzal is volt ilyen egy másik driver megoldotta ott, itt nem értem mi lehet a gond. Ha valakinek van valami ötlete szívesen venném hátha rájövök... :R

(#14889) poli27: az asztalit használd az lemegy az órához és kilehet kapcsolni h a tálcán megjelenjen, a csempés sz@r ezt az MS is elismerte.

(#14893) woland_y2k megnézem, de felteszi magától a drivert az update-n keresztül akár mit teszek és azzal nem ok.

[ Szerkesztve ]

(#14891) Воланд válasza MrCsiT (#14888) üzenetére


Воланд
titán

ez konkretan hol is van leirva, hogy a csaladi fotoidat fogja az ms es feltolti a sajat serverere?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14892) daczkó válasza MrCsiT (#14888) üzenetére


daczkó
aktív tag

A képet elemzése mondjuk a képkeresési funkció fejlesztésére szolgál.
Lásd google képkeresés: Elején egy trágya volt, de minél többen kerestek rá minél több képre (és a Google elemzi a Photos és a Gmail-ben küldött / tárolt képeket) annál jobb lett.
Az elemzés nem azt jelenti, hogy 2 geek ott ül és nézegeti őket, végig futtatnak rajt egy algoritmust aztán szevasz. Soha a büdös életbe nem fogja senki sem megnézni a Drive-ban tárolt képeid.

(#14888) MrCsiT : hány ember használ legális Windows-t az USA-ban és hány magyarországon? A vásárlás előtt tudod, hogy a Cortana nem érhető el az országban, nem zsákbamacskát veszel. Ha nem tetszik, nem veszed meg. Baromságokat beszélsz folyamatosan, szidod az MS-t, miközben nincs 3 napja, hogy letöltötted az ncore-ról azt a rendszert ami alól most fröcsögsz.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#14893) Воланд válasza Zsolaf (#14890) üzenetére


Воланд
titán

ugy probaltad, hogy eltavolitod az eszkozt az eszkozkezeloben a driverevel egyutt es ujrainditod a gepet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14894) MrCsiT válasza Воланд (#14891) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha a személyes mappám fájljait menti kérdés nélkül, akkor máris náluk van.
Ezért is írtam fentebb, hogy "remélem, ez választható és nem kötelező opció." - vagy ezt nem olvastad?

daczkó: jelentősen szűrt az a képhalmaz, amit drive-on tárolok, nem véletlen: nem akarom megosztani az MS-el, hogy milyen képeim vannak. Nem azért, mert "hű-de-titkosak", hanem, mert így döntöttem.
Google is csak azt elemzi, amit feltöltök.
Egyetlen kérdés van, hogy mennyire lehet beleszólnom abba, hogy mit mentsenek. Ha úgy lesz, mint a mobil W 8.1-nél, semmi bajom nem lesz vele, azon szépen beállítható. Remélem, ilyen lesz a W10 is - már, ha elindul a laptopon egyszer majd :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14895) kory24 válasza poli27 (#14889) üzenetére


kory24
őstag

beállítások - speciális - skype megjelenitéése tálcán elöl kiveszed pipa

(#14896) Воланд válasza MrCsiT (#14894) üzenetére


Воланд
titán

de ilyen hol van leirva, vagy honnan veszed ezt? a onedrive mappaba kell bemasolni, amit fel akarsz tolteni, de magatol nem fog semmit feltolteni mas mappabol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14897) junior11 válasza [CS]Blade2 (#14872) üzenetére


junior11
veterán

No most este megint telepítette volna az említett frissítést (ami állítólag 1GB patch lenne), de ahogy eddig, most sem tudta sikeresen felrakni, nem értem miért, vagy 10x restart, mégis jelezte, hogy bocsi, nem sikerült, visszáll a rendszer az előző állapotba, a másik gépen most kapcsoltam be, de mire bebootolt, eltelt vagy 4 perc is, borzalom az egész...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14898) MrCsiT válasza Воланд (#14896) üzenetére


MrCsiT
addikt

a linkelt riogató cikkben írók hámozgatták ki valahonnan.
Ott vannak alul a forrás linkek, angolul.
Ha van időd, olvasd el őket, ha megvan, pontosan melyikben volt, majd írd meg.
Addig is, én remélem, hogy valóban csak a Onedrive mappa menne felhőbe, mint eddig is.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14899) daczkó válasza Воланд (#14896) üzenetére


daczkó
aktív tag

A hangoktól a fejében.

(#14898) MrCsiT : Komolyan, jó hogy nem az ebredjmertmegfigyelnek.info -t tekinted hírforrásnak... Egy nagy baromság az a cikk, amit 2 db 15 éves hülye gyerek írt. Azért kettő, mert egyik tudott írni, a másik meg el tudta indítani a Word-öt.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#14900) Imi1981 válasza Twinsen2 (#14880) üzenetére


Imi1981
veterán

Most próbáltam nálam lehet lapozni jobbra és balra is .

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.