Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) wjbhbdux válasza MrCsiT (#14894) üzenetére


wjbhbdux
veterán

te miről beszélsz? aki windows 10et használ az a pokolra kerül, ez is ott van a 235. oldalas dokumentumban ám, hámozd ki belölle

[ Szerkesztve ]

/s

(#14902) bacsis válasza Twinsen2 (#14880) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

+1...
Igen ez is érdekelne engem is :DDD :U

(#14903) MrCsiT válasza wjbhbdux (#14901) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Itt linkeltek egy riogató cikket :)

Szerencsére, a telepítéskor testre szabható, mit is engedélyezek, és mit nem.
Már csak az a kérdés, hogy a fenti cikk íróinak ez a testreszabás miért nem ment. :)

..ám, ezt is írtam: "Ha úgy lesz, mint a mobil W 8.1-nél, semmi bajom nem lesz vele, azon szépen beállítható." - nem értem, hogy egyesek miért csak szelektíven képesek olvasni.. :W

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14904) poli27 válasza kory24 (#14895) üzenetére


poli27
veterán

Köszi miért kell ezt ennyire eldugni....

Az Edgében ha megnyitok egy második lapot behozok rajta egy oldalt, bezárom akkor az előzőleg nyitva maradt oldal miért frissít egyet?

(#14905) wolfman válasza Воланд (#14868) üzenetére


wolfman
veterán

Azzal kezdem mindig, hogy kikapcsolom. Friss tiszta telepítés, nem állítgattam semmit, de nem engedi ezeket mert NEM VAGYOK RENDSZERGAZDA!!! :O

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14906) #78032384 válasza TYÜTYI2006 (#14884) üzenetére


#78032384
törölt tag

Unalmasak már nagyon ezek az idióta paranoia cikkek, mindben közös a szerzőjüknek fogalma sincs hogyan működnek a dolgok. Okostelefonokkal pedig már lefutottuk ezeket a köröket. Hogyan osztanák meg a selfie-ket az emberek, ha a fotós, chat app nem fér hozzá a kontaktokhoz? Hogyan szűrjék a spamet, ha az algoritmus nem nézhetne bele a leveledbe? Hogyan szóljon Cortana elkésel, ha nem láthatja a naptáradban a találkozó idejét, helyét? (már hol működik rendesen Cortana) Hogyan mondja meg hány fok van, ha kikapcsolom a locationt? Hogyan egészítse ki a keresést, ha nem látja mit kezdesz gépelni? Hogyan figyelmeztessen a gmail vagy más rendszer csatolmányra, ha nem figyelhetne kulcsszavakat? És még ezer dolog, persze sokan azt hiszik ők egyedül olyan fontosak a világ összes cége utánuk "kémkedik". Az eggyel "okosabb" már eljut a custom settings részhez és letilt mindent a nagy paranoiában, de utána meg sír nem működik a feature-ök fele se. (van persze a cookie követés és egyebek, nem ártatlanok a cégek főleg amelyik reklámokból él ott fontos a névtelen adatbányászat, de az más téma)

[ Szerkesztve ]

(#14907) Воланд válasza MrCsiT (#14898) üzenetére


Воланд
titán

ilyen nem szerepel az adatvedelmi nyilatkozatban, ugyhogy nem tudom, hogy honnan szedtek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14908) Zsolaf válasza Воланд (#14893) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ugyan az :N

(#14909) woland_y2k

Visszaállítom, mondjuk írják h nem mindenkinek sikerült, 8.1 meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14909) Воланд válasza Zsolaf (#14908) üzenetére


Воланд
titán

hat, akkor en ket lehetoseget tudok mondani: bagy nem hasznalod az altatast es megvarod, amig lesz normalis driver hozza, vagy visszaallitod az elozo rendszert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14910) Mans20 válasza bacsis (#14902) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam ott a nyíl két oldalt,az egérgőrgővel is tudok lapozni

(#14911) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy a Win10 frissítés melyik könyvtárba töltődik le?

Ebbe: $Windows.~BT vagy esetleg $Windows.~WS ebbe?

Bár ha jól látom, akkor a WS-ben van egy Windows könyvtár, ami esetleg az Old mappa lenne a telepítés után?

Telepíthetem a 10-et úgy (jelenleg Win 7-em van), hogy közben még nem jött értesítés arról, hogy letöltődött? :)

(#14912) zolnagy


zolnagy
őstag

Na akkor egy bug, ha még nem volt.

A jelszónál ha különleges karaktert (#...stb) is megadok, akkor sz@pás, mert kijelentkezés után nem tudok bejelentkezni. Sajnos első körben a rendszergazdai fiókot zártam így ki (a másik fiók sima user), ezért újra kellett raknom a rendszert (nem csináltam jelszó visszaállító lemezt, ill ms fiókot se állítottam be, ill. vmiért HBCD-vel se tudtam resetelni a jelszót).

A reinstall után direkt kísérleteztem ezzel, de már a sima user fiókommal. Megváltoztattam a jelszavát úgy, hogy legyen benne #, majd kijelentkezés után már nem tudtam bejelentkezni a user fiókkal. De most persze rendszergazdaként új (# nélküli) jelszót tudtam adni a user fióknak, amivel ez után ismét be tudok jelentkezni.

Mielőtt vki kérdezné, nem billentyűzetkiosztás probléma, magyarra van állítva.

(#14913) Zsolaf válasza Воланд (#14909) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nem engedi visszaállítani a 8.1-et azt írja el lettek távolítva a szükséges fájlok, semmit nem távolítottam el, ez így f@sza lett akkor.... :o no ez van innen kell győzni.

[ Szerkesztve ]

(#14914) SirRasor


SirRasor
őstag

IMHO a van-e HUN Cortana és társai miatt érdemes volna frissíteni az 1. hsz-t.

Make Love not war!

(#14915) poli27 válasza SirRasor (#14914) üzenetére


poli27
veterán

:F

(#14916) kisbago


kisbago
aktív tag

Nekem eddig minden fasza! :D Minden magyar rajta! :D Majd elválik hogy muzsikál! :D

(#14917) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Van anyumnak egy Toshiba laptopja eredeti Windows 7-el. Ma felfrissítettem Win 10-re. Működött is, de szerettem volna egy "clean installt" csinálni és azt olvastam, hogy van egy olyan funkció a Win 10-ben, hogy alap helyzetre visszaállítja az oprendszert. Tehát letöröl minden beállítást és programot, csak az alap Windows 10 marad fent. Meg is csináltam, de amikor a felhasználói fiókot kellett volna létrehozni, hibaüzenettel újraindult. Az újraindulás után már csak a bejelentkező képernyőig jut, ahol annyi van, hogy: "defaultuser0" És nincs hálózat. Közben csináltam másik gépen ms fiókot, de azzal sem enged be, de az enyémmel sem. Itt meg is akad a dolog. A kérdésem, hogy valaki tud-e erre megoldást? A másik, mivel úgy nem tudom feltelepíteni a Win 10-et hogy formázom a gépet és úgy mond clean installt csinálok, mert ahhoz Win 10 termék kulcs kellene, így akkor az a megoldás működne, hogy leszedek egy Win 7-et, feltelepítem a laptop alján lévő kóddal és miután meg van újra frissítem Win 10-re? De akkor miért van ez a lehetőség, hogy alap helyzetre visszaállítás? A Win 10 alatt lehetőség lett volna a régebbi (Win 7) rendszert visszaállítani, de már azt sem tudom itt. Bármi ötletet meghallgatok. Köszönöm!

(#14918) Воланд válasza skater86 (#14917) üzenetére


Воланд
titán

fel tudod tenni tiszta telepitessel, amikor keri a win10 kulcsot, akkor siman skippeled.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14919) netpeti98 válasza skater86 (#14917) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha egyszer már sikeresen volt frissítve és aktiválva a 10, onnantól kezdve felmegy tiszta telepítéssel is, csak ki kell hagyni a kulcskérést. HW ID alapján tudni fogja, hogy már egyszer frissült.

(#14920) junior11


junior11
veterán

Nálatok sikeresen felment a KB3074683 frissítés? Már vagy 3. napja ezzel kínlódik a notebookom, csak ma este 3x eljátszotta, sikertelenül. Bezzeg érdekes módon a ma frissített asztali gépemre egyből sikerült, nem értem én már ezt... Vmi ötlet? :((( :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14921) 3franky válasza junior11 (#14920) üzenetére


3franky
csendes tag

Nálam is ez a helyzet, az egyik gépen felment minden frissítés tökéletesen, de a másikon ugyanez (KB3074683) nem. Most találtam egy lehetséges megoldást, ha sikerül, akkor megírom.

(#14922) dave0825


dave0825
őstag

A Térképek appal nektek is vannak gondok? Nekem nem kicsik (meg egyik haveromnak). Útvonaltervezőbe beírom a 2 helyet, az egyiket átírja egy másikra (ami az általam beírttól 2-3km-re van falu), majd egy 3. helyre visz el, ami az általam beírttól kb 10km-re van. :U :W Emellett rámegyek az Éttermek-re, és kiad 1 egész darabot, Brüsszelbe...

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#14923) Kátai válasza Zsolaf (#14908) üzenetére


Kátai
senior tag

Igaz,nekem más jellegű gond volt(AMD Driver), és küldtem e-mail-t a lapos gyártó szupportjának(esetemben Lenovo) a probléma leírásával és válaszoltak is érdemben.

[ Szerkesztve ]

(#14924) GEPESZ66 válasza Gesta28 (#14911) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A BT-ben lesz,kb. 6GB.Szól,amikor kész a letőltés.Egyik gépen nekem még csak 1.2GB jött le,s két napja azon áll.

(#14925) dh66e


dh66e
veterán

Ezt írja a gépházban a Defender ki/be kapcsolásnál:
Átmenetileg kikapcsolhatja a védelmet,de ha egy ideje már ki van kapcsolva,automatikusan visszakapcsoljuk.
Remélem ezt csak abban az esetben csinálja majd ha valakinél nincs fent vírus kergető.

(#14926) junior11 válasza 3franky (#14921) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, várom, ha sikerül.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14927) 3franky válasza dh66e (#14925) üzenetére


3franky
csendes tag

A vírusírtó a Defendert kikapcsolta nálam, szóval valószínűleg csak akkor, ha nincs fent más.

(#14928) Qwen válasza Twinsen2 (#14880) üzenetére


Qwen
tag

Ha total c-el nyitom meg akkor nekem sincs nyíl.
De ha a "Ez a gép"-be nézem meg akkor már tudok lapozni a képek között.
Nekem a total c-be nincs hozzárendelve semmi,meg nem is tudok.
Sima kockás ikonja van,meg videóknak is,mint ha nem ismerné fel a Total c.

(#14929) 3franky válasza Twinsen2 (#14880) üzenetére


3franky
csendes tag

Nyilván nem a legkényelmesebb megoldás, de ha kijelölöd megnyitás előtt a képeket Total Commanderben, akkor lehet lapozni.

(#14930) Zsolaf válasza Zsolaf (#14913) üzenetére


Zsolaf
addikt

No nyomtam a bios-ban egy alapbeállítást és jó lett, de néztem lejjebb vette a video ramot mind1 jó és kész!

(#14931) mcghee


mcghee
csendes tag

Windows 10 probléma! Telepítettem a Windows 10-et de sajnos a VGA monitoron semmi jel nem jelenik meg, csak az lcd tv-n van kép amit hdmi kábelen keresztül kap, de hang az nincs és a felbontás se a megszokott. Mi a baj?
Próbáltam telepíteni az új nvidia drivert de nem ismeri fel a videó karimat (geforce g210) mi lehet a probléma? Mit tegyek? Nagyon kényelmetlen a tv-n netezni (meg nem is tudok közben tévézni). Köszönöm előre is a segítséget!

(#14932) hroberto


hroberto
addikt

A könyvjelzőket hogy kell törölni, áthelyezni, stb az Edge-ben?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14933) keIdor válasza mcghee (#14931) üzenetére


keIdor
titán

Ez volt a másik gépnél, nVidia 353.62 után adott képet a DP monitoron is. Annyi, hogy TV-ről kellett drivert tölteni és telepíteni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14934) Gesta28 válasza GEPESZ66 (#14924) üzenetére


Gesta28
tag

Most néztem, hogy nekem is még csak 1,2 Gb jött le. :) Akkor el fog tartani egy darabig.:) Akkor a Windows old mappa hova kerül? :)

(#14935) keIdor válasza Gesta28 (#14934) üzenetére


keIdor
titán

C:\

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14936) mcghee válasza keIdor (#14933) üzenetére


mcghee
csendes tag

Ezt most nem értem.tv-ről drive-ot tölteni? hogy?

[ Szerkesztve ]

(#14937) Digitalis


Digitalis
senior tag

Win10 sikeres installációja után új életre kelt az 5 éves vasam. :) Minden drivert rendesen felpakolt, köztük Audigy2 Zs, ATI HD4890 is remekül muzsikál. A nagy gond ott van, ha külső megjelenítőre váltok ( 1080p TV-re) mert akkor körben jókora ocsmány fekete sávok vannak. Régebben ezt a Catalyst Control Centerben lehetett native korrigálni, a csúszka "0"-ra húzásával. Ez ugye itt felejtős, mivel az AMD HD4XXX szériák már nem támogatottak a CCC-ben. Van-e erre valami buhera, vagy pakolhatom vissza a Win7-t, amit nagyon nem szeretnék. :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#14938) Gesta28 válasza keIdor (#14935) üzenetére


Gesta28
tag

Köszi :)

Törölhető lesz úgy, hogy a programok megmaradjanak?

(#14939) schawo válasza mcghee (#14936) üzenetére


schawo
titán

Tévét használta, amíg letöltötte a drivert.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14940) Kurt Hectic


Kurt Hectic
tag

Újabb bug, épp olvasom a topikot, görgetnék lefelé, egy gördítésre a szokásos néhány sor helyett csak kb. fele annyit görget, azt is gyorsan, szinte ugorva. Másik lapon jó volt a görgetés. Bezártam a topikot, megnyitottam új lapon, megjavult a görgetés.
Értem én, hogy "Windows as service", de azt nem tudtam, hogy ezt azt jelenti, kapunk egy béta szintű bugokkal tele rendszert, és majd a frissítések során lesznek kijavítva :D

(#14941) keIdor válasza mcghee (#14936) üzenetére


keIdor
titán

HDMI-s TV-n ad csak jelet, szóval mivel csak ott látod, hogy mit csinálsz, arról kell feltedd az nvidia.com-ról a 353.62-es drivert.
Utána menni fog a DisplayPort-os monitor, legalábbis itthon a második gépnél utána adott képet.

Gesta28: Amennyiben úgy frissítesz, hogy megtartson mindent. Amúgy törölhető igen, első hszben ott a hogyan.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14942) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv Nálam egy teljesen formázott gépre került fel, eső benyomásra nem rossz, de így 3nap után kezdi zabálni a memóriát... nem egy komoly gépem van de azért sokallom , hogy ilyen sok ramot használ. Ami még nagyon zavaró hogy a defendert nem lehet véglegesen kikapcsolni :W ha nincs semmi sem megnyitva akkor is 35-40% memória használat van... WTF :Y
ez normális ?

HP-Compaq Presario CQ61
Processzor: Intel Core 2 Duo T4200 2,00 GHz 1 MB cache 800 MHz FSB
Memória: 3 GB DDR2-800
Chipset: Intel GM45
Videokártya: Intel GMA 4500MHD

Lumia 950XL

(#14943) mcghee válasza schawo (#14939) üzenetére


mcghee
csendes tag

de még mindig a tv-n tudok csak netezni mert a monitoromon semmi sincs.a tv-n meg hang sincs.a win 8.1 -n meg tudtam osztani a képet a monitorral és a tv-vel is

(#14944) Kátai válasza Snip3r_HUN (#14849) üzenetére


Kátai
senior tag

Hát én megvártam és minden gond nélkül települt egy katt volt az egész telepítés.Egy két dolgot kellett csak frissíteni(AMD Quick Stream,REALTEK Bluetooth Driver) és azóta semmi gond vele.

(#14945) schawo válasza mcghee (#14943) üzenetére


schawo
titán

Az új nvidia driver feltelepítése után sem?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14946) mcghee válasza keIdor (#14941) üzenetére


mcghee
csendes tag

hol találom a 353.62-es drivert?

(#14947) keIdor válasza mcghee (#14946) üzenetére


keIdor
titán

[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14948) 3franky válasza hroberto (#14932) üzenetére


3franky
csendes tag

Itt tudod kezelni a könyvjelzőket:

(#14949) mcghee válasza schawo (#14945) üzenetére


mcghee
csendes tag

az nvidia oldaláról nekem a 341.44-es drivert töltöttem le telepíteni akartam de nem találja a grafikus kártyát .ennyit írt ki

(#14950) Gesta28 válasza keIdor (#14941) üzenetére


Gesta28
tag

Szuper, köszönöm! :) Akkor majd belevágok, mikor végre letöltődik. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.