Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Goblin12 válasza szunyi777 (#14308) üzenetére


Goblin12
őstag

- köszi

[ Szerkesztve ]

(#14352) kmisi99 válasza Воланд (#14349) üzenetére


kmisi99
addikt

Megpróbálom, de szerintem nem az a baj, az hogy hiába települt fel úgy látszik induláskor a HP saját programja a win10 boot ot kinyírja. Mert ilyenkor pl win7 nél kicsit átszabta az indító képernyőt. Azt hittem itt se lesz belőle baj. És magát a security programot akarnám törölni.

(#14353) Воланд válasza kmisi99 (#14352) üzenetére


Воланд
titán

ha ugy nem jo, akkor az advanced startup-bol nezd meg a recovery-t, hatha van visszaallitasi pont a program telepitese elott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14354) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!

HP notebook-ra telepítettem a rendszert és van egy kis gond. Sokszor amikor lecsukom (altatom), vagy leállítom a számítógépet akkor minden kikapcsol kivéve a processzorhűtő és a gombok világítása. Sok mindennel próbálkoztam már, de eddig semmi eredményt nem hozott. Csináltam már alaphelyzetbe állítást is. Előtte nem volt ilyen probléma. (Win 8.1-en) Valakinek van valami ötlete? :)

(#14355) daczkó válasza Воланд (#14347) üzenetére


daczkó
aktív tag

Beállítottam, megnéztem telefonnal és Live rendszerrel is. Egy isten vagy, be vagy írva a barátságfüzetembe! :))

/ignore wwenigma

(#14356) Воланд válasza daczkó (#14355) üzenetére


Воланд
titán

kosz! :DDD :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14357) szunyi777 válasza Goblin12 (#14351) üzenetére


szunyi777
őstag

Ok... Már majdnem válaszoltam, de látom sikerült... :D

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14358) Goblin12 válasza szunyi777 (#14357) üzenetére


Goblin12
őstag

igen, csak azt nem gondoltam volna, hogy 1 az 1-be ugyan azt kell rajzolni ugyan ott, hát még szerencse, hogy átváltott PW-re. :W Azt hittem azzal csak irányt kell megadni azt mindenhol jó csak legyen hasonló. De akkor marad továbbra is a PW-s megoldás és nézem a gyári windows logó login képét.

(#14359) kecsetif válasza mefistofeles (#14323) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszi neked és hanischz és tigasz kollégáknak is a választ, sokat segítettetek. :C

(#14360) szunyi777 válasza Goblin12 (#14358) üzenetére


szunyi777
őstag

Lehet tévedni mm-et is akár.. nem gond...
Nálunk 3 fiók van, és a 4 éves Fiam is Kép jelszóval lép be a saját fiókjába!

Megj.: A Családbiztonság nem elhanyagolandó dolog a win 8.1-10-ben! SZUPER!
A kisfiam fiókját úgy kontrollálom ahogy csak akarom.. Ő is pillanatok alatt kép jelszóval lép be a kis fiókjába. Erről email-t kapok, hogy mit, hogy miért is csinált, és ha kell azonnal beavatkozhatom...

Szupi system ám ez! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14361) kmisi99 válasza Воланд (#14353) üzenetére


kmisi99
addikt

Sajnos soha életemben nem használtam még rendszer visszaállítási pontot szóval most sincs. Már sokmindent végigpróbáltam, de eljutottam oda, hogy több időt elvitt ez mint egy reinstall.

(#14362) Kolondrum válasza kmisi99 (#14361) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én igen én igen win7 alatt pár napja. Eredmény? Lelassult hibásan működő rendszer. Pl chrome nem indult el csak ha rátelepítettem. Ugyan így az összes kiegészítője. Soha többet!

(#14363) fahrii


fahrii
őstag

Tegnapelőtt frissítettem a 8.1emet 10-re, de mivel voltak vele gondok (folyamatos kékhalál amikor a netre akartam csatlakozni), így gondoltam csinálok egy tiszta telepítést(arról a pendriverol amivel frissítettem). Most meg baszogat, hogy adjak meg termékkulcsot, nem úgy volt hogy hardver alapján azonosít?

Most komolyan telepítsem vissza a 8at, aztán újra frissítsek a 10essel?

Ja persze... mivel nem volt net így nem tudta lementeni a dolgokat -.-' szuper

[ Szerkesztve ]

(#14364) yanna válasza kmisi99 (#14361) üzenetére


yanna
őstag

XP-n nagyon sokszor tett jó szolgálatot, más windowsnál nem volt még rá szükségem.

(#14365) caris1 válasza fahrii (#14363) üzenetére


caris1
tag

Igen, sajnos csak ezt tudod csinálni. Nem aktiváltad korábban, amikor rátelepítetted a 8.1-re.

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#14366) Kolondrum válasza fahrii (#14363) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ugyan azt a 10-et etted fel ami a 8.1 volt? Arra gondolok, hogy home akkor home, ha pro akkor pro miegymás.

------------------

Az első bug, érdekes módon akkor kezdett rá amikor csatlakoztattam a töltőt a notihoz. :DD
[link]

Amúgy nagyon hadilábon áll a noti akkujával, mert 3 perc alatt sztem nem tölt fel 0-ról 100-ra, meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#14367) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy feltettem az Insider Previewet kb másfél hónappal ezelőtt. A napokban már láttam képeket sima PRO verzióról 10240 alatt. Viszont nekem megállt a frissítés 10162-nél. Újabb frissítéseket sem talál. Olvastam már sok mindent ezzel kapcsolatban, pl. nincs több támogatás 10162 és 10166-ra,túlterheltek a rendszerek, vagy külön tölthető csak le. De akkro miért kaptunk licensz kulcsot a legelején? És mirét mondták, hogy ez 1 éves ingyen regisztrációt ad? Másnak is van ilyen problémája?

[ Szerkesztve ]

(#14368) Goblin12 válasza szunyi777 (#14360) üzenetére


Goblin12
őstag

Hihi, működik. :R

[ Szerkesztve ]

(#14369) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha ez tényleg így van, akkor az nagyon szomorú ...

"Kémkedik utánunk a Windows 10"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14370) szunyi777 válasza zsolti_20 (#14367) üzenetére


szunyi777
őstag

"És mirét mondták, hogy ez 1 éves ingyen regisztrációt ad? "
1 éved van rá, hogy ingyenesen frissitsd a jelenlegi win7-8.1-et, ami legális kulcssal lett Aktiválva! Ez a hivatalos ingyenes frissités menete... Sokan félre értelmezik még mindig!!!

Goblin12
Most komolyan!! :DD
Win 8.1-ben is 3 fiók volt a családban.. Frissités után ez is megmaradt maradéktalanul...
Szoktam figyelni a gyereket, hogy hogyan lép be.. Neki egy maci, vagy ilyesmi a kép aminek a szemét kell összekötni, és bökni az orrára és utána beengedi... A Fiam szokott néha pár mm-el mellé klikkelni, de akkor is beengedi!

zsolti_20
Told rá a legfrissebb MS Buildet... 2 napja nekünk sem frissül, csak a defender!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14371) zsolti_20 válasza szunyi777 (#14370) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem is ez a lényeg, hanem hogy miért nem frissít? :R

(#14372) Kolondrum válasza sz.j (#14369) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én átolvastam mit akar, soha nem hagyok semmit alapon, de sztem placebó.

(#14373) peterk válasza Doky586 (#14341) üzenetére


peterk
senior tag

Használd a rufust, az kényelmesebb, "userbiztosabb" windows telepítő készítésre. Ha uefi-s telepítést akarsz (ajánlott, ha uefi-s biosod van), akkor GPT-t válassz (megtalálod, hogy hol). Ezen kívül csak tallózd be az iso-t és mehet is.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14374) zsolti_20 válasza szunyi777 (#14370) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Honnan tölthető le a legfrissebb verziója? :R

(#14375) szunyi777 válasza zsolti_20 (#14374) üzenetére


szunyi777
őstag

Témaösszefoglalóból a lap tetején
"Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!"

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14376) front3r válasza zsolti_20 (#14367) üzenetére


front3r
őstag

Innen tudod letölteni a legfrissebb buildet.
Korlátozott ideig lehetett a régebbi buildekről a legújabbra frissíteni tudomásom szerint, vagy valami bug van nálad, de mindegy is, a felső linken le tudod tölteni a Windows 10-et.
Ugyanúgy lehetsz Insider ezentúl is, ez a te döntésed.

Ha nem szeretnél újabb beta buildeket telepíteni, akkor viszont ki kell lépni az Insider csatornáról, ezt megteheted a Windows Update alól. Ha Win7/8-ról frissítettél anno, akkor újra sem kell húzni a rendszert, mert elvileg akkor aktivált állapotban kell maradnia a rendszernek.
Ha nem, akkor fel kell tenni egy eredeti Win7/8-at, amelyiket ugyebár megvetted, majd onnan FRISSÍTENI Windows 10-re. Ha ez megtörtént, az után már tiszta telepítést is csinálhatsz, de mindenképpen frissítened kell, hogy beaktiválja a Microsoft szervere a példányod. A frissítők nem kapnak új Windows 10 kulcsot, hanem az alaplapi azonosító alapján(durván kifejezve) fogja beaktiválni automatikusan a Windows magát, persze ehhez Internetet kell látnia.

A Windows Insiderek csak akkor használhatják a rendszert legálisan, ha benne maradnak a programban.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14377) zsolti_20 válasza front3r (#14376) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszönöm a segítséget már frissíti is :R Meglátjuk mi elsz a vége. aztán írok.
Az upgradet kitudtam választani. De ez ugye nem tölti le mégegyszer a windows 10-et?

[ Szerkesztve ]

(#14378) King Unique válasza sz.j (#14369) üzenetére


King Unique
titán

Nocsak, nocsak, itt az első negatív híresztelés...úgy látszik nem csak isteníteni lehet az új OS-t :DDD
"leírása pedig a Cortana letiltását is megmutatja." - az új csoda aszisztenst is le kell tiltani, mert e kelléténél kíváncsibb, ház ez jó.

(#14379) peterk válasza sz.j (#14369) üzenetére


peterk
senior tag

Ne vicceljetek már gyerekek! Manapság MINDEN, szociális hálóval, online tevékenységgel kapcsolatos szoftver ilyen. Ilyen a google search, ilyen a facebook, a twitter, ilyen az IOS, ilyen az androig / google account, ilyen az OSX, stb. Mind ilyen. Az más kérdés, hogy nem túl szép alapból minden adat megosztását bekapcsolni telepítéskor, hogy kézzel kelljen kikapcsolnod, de szólok, hogy pl. a facebook is ilyen, ha friss fiókot regisztrálsz. :D

Egyszerűen manapság nem szabad vakegér módjára olvasás nélkül végigkattintgatva letelepíteni dolgokat illetve regisztrrálni fiókot BÁRHOL (outlook.com, office365, google, yahoo, fb, egyik se kivétel). Tessék rászánni azt a plusz pár percet, ELOLVASNI amit a telepítéskor kiír, és NEM választani az automatikus, felajánlott beállítást, hanem kérni az egyedi beállítást. Mondjuk utólag is két perc kikapcsolni amit nem akarsz megosztani, de jobb megszokni, hogy manapság erre odafigyelünk...

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14380) v.attis


v.attis
őstag

Az miért van, hogy a frissítések között nem szerepel a két javítócsomag vagy mi, ami kellene az upgradehez? Az egyik asszem a KB3035586 a másik nem tudom.
nem is megy fel a gépre semmilyen windows 10, sehogyan sem! Clean installal sem.

(#14381) wjbhbdux válasza sz.j (#14369) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nincs így, a legtöbb dolog amit kiemelnek ezekben a hírekben csak a Onedrive felhőbe feltöltött fájlokra meg a Outlookon belüli levelezésre vonatkozik, ami ugye eleve az MS szerverén zajlik.

Sajnos az ilyen félretájékoztató hírek miatt lesznek olyan tévhitek a következő években az emberek fejében, hogy a Microsoft termékenként eltérő adatvédelmi elvei mindenre kihatnak, mint pl a Win10-re, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

/s

(#14382) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Asztalin is win7 van. Ott is megy az amit notin lehet még jelentkezni? Az egy jól összerakott rendszer nem akarom elrontani, de sztem ott is tisztát kell tenni a ráfrissítés után.

(#14383) Samott


Samott
addikt

Tablagepen sajnos eleg jelentos visszalepes lett a 10-es... :( nem mukodnek a jol megszokott gesture-ok, a bungeszo is kevesebb tartalmat mutat mint 8.1 alatt. Most kuzdok a visszaallitassal... :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14384) mzso


mzso
veterán

Helló!

Feltettem én is a 10-et. Egyelőre nem sok bajom van vele.

Leginkább a kinézet. Főleg ez az ocsmány fehér/világosszürke címsor. Van arra mód, hogy visszahozzam a színes váltakozó címsort ami a nyolcasban volt?

Emellett a túl sötét tálca. Elég hangulat romboló. Nem csak ronda hanem össze is folynak az ikonok fekete részei a feketeséggel mivel az ikonok hátterei átlátszóak.

[ Szerkesztve ]

(#14385) szunyi777


szunyi777
őstag

Valakinek gondja volt a gyors program kereséssel...

Bal oldalon a "Start menü"-re jobb klikkel kattintva, és elkezdve gépelni a program nevét előjön a kereső! Ott a keresés a saját dolgok között hozni fogja az eredményt a rendszer!
Tehát nincs semilyen Bug.. Win 8.1 alatt is működött...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14386) Dragon27 válasza yodamester10 (#14273) üzenetére


Dragon27
senior tag

Így jártam ezzel a Firefoxszal remélem javul a dolog.

(#14387) norti válasza szunyi777 (#14385) üzenetére


norti
addikt

WIN+S, minek az egér? :D

(#14388) szunyi777 válasza norti (#14387) üzenetére


szunyi777
őstag

+1 ! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#14389) gyomorHD válasza mzso (#14384) üzenetére


gyomorHD
tag

A címsor, ablakkeret színváltoztatás engem is érdekel!

A tálca meg : Asztal-->jobb klikk--->személyre szabás--->színek

(#14390) hroberto


hroberto
veterán

Lenovo Miix 2 tabletet frissítenék. "A számítógép pillanatokon belül újraindul" feliratot nézem már kb. fél órája. Normális ez?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14391) Dr. Akula válasza Kolondrum (#14382) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ghostold le a win7-edet, aztán mehet rá a win10. Visszaállni még mindig tudsz, de csak jobb lehet. :)

(#14392) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Nekem az asztali gépemen már Windows 10 van, gondoltam akkor miért ne, feltelepítem a laptopomra is.
Kb. olyasmi mint ami van SymbianOS-nek is.
Csak nekem egy Lenovo T400-as gépem van.
Hát szó szerint csak lefagy, tehát kb. semmit sem tudok csinálni.
Eltelik a bekapcsolás után 2 perc és le is fagyott. :))

Az asztalin jó.......

(#14393) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Win8 telepítőnél hogy lehet továbbjutni a serial kérésen? Beszart a noti, csak matrica van a win8-hoz, serial ugye csak BIOS-ban, netről lerántott azonos típusú (home - home) image meg mindenképp serialt akar. Win10 frissítés ment volna rá, de összeszarta magát, most elsőnek 8-ra kéne visszaállni.

(#14394) #93794560 válasza Dr. Akula (#14393) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az a baj, hogy a BIOS-ba égetett kóddal ellátott gépekre OEM lemezzel kell telepíteni, mert ezek észlelik a beégetett termékkódot és így nem kérik, hanem kihagyják ezt a lépést. Ellenben nem OEM telepítő erre nem képes, és mindig kéri.

(#14395) zzola válasza Dr. Akula (#14393) üzenetére


zzola
félisten

Vannak general kulcsok, használd a rendszerednek megfelelőt...

(#14396) rumkola válasza gyomorHD (#14389) üzenetére


rumkola
veterán

Tényleg beteg dolog, hogy alapból nem lehet állítani.

ezzel megy:

[link]

(#14397) Doky586 válasza peterk (#14373) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen Rufus-t is használni szoktam de hogy a Win7 és Win8 telepítő egy pendriveon legyen azt a YUMI-val lehet elvileg megcsinálni. De tévedtem, egy könyvtárba bedobálta a 7-es és 8-as filejait, ha azonos nevük volt akkor simán felülíródtak...

Szóval azóta Rufus-al csináltam egy W10 install pendriveot, felinstalláltam clean installal, minden rendben ment, mindig a kihagyást választottam amikor a termékkulcsot kérte, a végén kiírta hogy aktiválva van azaz az előző frissítéses telepítéskor megszereztem a jogot a w10-hez.

Azóta töröltem a W10-et és image-ból visszatettem a W7-et. Nekem csak a használati jog megszerzése volt a célom. Maradok W7-nél, majd ha megjön a W10-re az SP2 akkor visszatérek rá.. :)

És mert ilyen még nem volt a M$ történetében hogy 1gépen OEM Home licenszel két oprendszer párhuzamos használatára adott volna jogot ezért a többi gépen kivárok hogy igaz-e ez. (régebben a downgrade jog csak prof vagy ultimate esetén volt)

[ Szerkesztve ]

(#14398) rumkola


rumkola
veterán

Legdurvább dolog:

Chrome-ból Edgbe exportálva a dolgokat, minden totálisan fordítva jelenik meg. Legelől lévő könyvjelzők leghátra kerülnek. Ez mi és hogy lehet normál sorrendre visszacsinálni? Ne mondjátok, hogy kézzel kell visszaállítgatni a sorrendet! :D
Ja most nézem természetesen nem lehet egérrel ide-oda huzogatni a könyvjelzőket... :(( :((( .

[ Szerkesztve ]

(#14399) peterk válasza #93794560 (#14394) üzenetére


peterk
senior tag

Windows8-ból nincs már olyan, hogy OEM telepítő. Sőt win6-nél sincs. Utoljára win XP-nél volt ilyesmi. Szóval vagy valamiért a BIOS-ból nem sikerül kiolvasni, vagy pedig nem megfelelő verziót próbál telepíteni. Pl core helyett pro-t, esetleg N-es helyett normál verziót. (Ez utóbbira reális esély is lehet, mert egy időben sok európai gép N-es verzióval érkezett az EU-s MP/IE mizéria miatt.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14400) peterk válasza Doky586 (#14397) üzenetére


peterk
senior tag

W10-re nem lesz SP: :) Ez egy folyamatosan frissített rendszer lesz, service packok nélkül. De ez ne tántorítson el attól, hogy majd később térj át rá - amikor csak akarsz. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.